Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) dave93


dave93
őstag

Na gyerekek megrendeltem a korábban linkelt Continental gumikat itt.
Természetesen nincs és nem is lesz a közeljövőben más megoldást kell keresnem. Tudna valaki ajánlani valami megbízható céget, boltot ahol vehetnék Aprilia Leonardo 150-re gumikat? Előre 130/70R12 hátulra 140/70R12.

Köszi :R

(#9852) akos3 válasza Tothgera30 (#9850) üzenetére


akos3
addikt

Én szurkolok. Majd számolj be utána azért :K

(#9853) Tothgera30 válasza akos3 (#9852) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ma reggel írt hogy elvitték a motort, na megyek sírok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9854) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#9853) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem egy pözsóért kár volna sirnod.fel a fejjel haver! :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9855) danntora válasza akos3 (#9852) üzenetére


danntora
tag

pl itt, vagy itt

(#9856) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#9854) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Áh, de olyan szép volt... :O

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9857) akos3 válasza Tothgera30 (#9856) üzenetére


akos3
addikt

Szépnek szép az tény. De én nem pözsót vennék. :N De nem Te gondolkoztál vmi váltós 125ösben? :Y

(#9858) Tothgera30 válasza akos3 (#9857) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Dehogynem, ez apának lett volna, az Etz helyett :D . Amúgy lehet hogy 50-es robcsi lesz, és marad mellette a kis Mz. Mit vennél?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9859) dave93 válasza danntora (#9855) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, ott is néztem. Baromság lenne különböző márkájú illetve mintázatú gumit rakni előre és hátulra? Mindenképpen megegyező legyen?

(#9860) bajnokpityu válasza dave93 (#9859) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sportosabb tipusra biztosan nem tennék különbözőt.
pláne,ha mindkettő cserélni kell.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9861) akos3 válasza Tothgera30 (#9858) üzenetére


akos3
addikt

Ja, h édeasapádnak lenne! Az más. Nem tom, h mik az elvárásai és mennyire szereti a sportosakat.Tom, h az a középkorúak már nem annyira a kinézetre mennek, hanem a kényelemre. Igy inkább beválalnak pl nagyobb kerekest is. (liberty, centro, scarabeo..) De nálam ez egyik favorit az f12 :K

(#9862) Atomgeszi válasza dave93 (#9859) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Én tőlük vettem. Ha szerencséd van kifoghatsz egy baromi jó akciót én is akkor vettem nagyon olcsón a pilotot.
De amúgy megbízható és gyors bolt.

(#9863) Tothgera30 válasza akos3 (#9861) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Inkább 50-hez közel áll a fater, amúgy egy nagykerekű volt neki, azt már nem akar, illetve én is használnám, ha már vesz egyet. Most épp a vízhűtéses robogókra próbálom rábeszélni, bár a Speedfight 2 is az lett volna.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9864) akos3 válasza Tothgera30 (#9863) üzenetére


akos3
addikt

akkor f12 :P

(#9865) Tothgera30 válasza akos3 (#9864) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az kicsi. SR 50R (2005-től), Aerox, Speedfight 2 vagy Jetforce jöhet olyan 300kp.-ig maximum 6000km-el (félreértések elkerülése végett valós km legyen).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9866) Gergello válasza Tothgera30 (#9865) üzenetére


Gergello
addikt

Ezek nagyobbak mint az f12 :F

(#9867) Tothgera30 válasza Gergello (#9866) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9868) akos3 válasza Tothgera30 (#9865) üzenetére


akos3
addikt

Én ezek közül akkor már roxot vennék. (és f15? -arra nem mondthatod, h kicsi :N, de még ott van a runner is végülis, bár nekem külsőre nagyon nem jon be, de jó motor. :K )

(#9869) Tothgera30 válasza akos3 (#9868) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor már inkább az új Runner ;] ! Sajnos Aeroxok között sok a tákolt motor aranyáron, mer ugye ott vegyítik egyes évjáratok alkatrészeit, meg matricáznak/antimatricáznak orrba-szájba :W . Az F15 nem tetszik a bogár szemei miatt, a régi Runner sem szépségdíjas :U . Tehát maradna az SR 50R és az örök kedvenc, az ARK LC :C .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9870) birdhouse válasza Tothgera30 (#9869) üzenetére


birdhouse
csendes tag

AAARK, imádom :D mindig is szivem csücske vt :)) :))

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9871) akos3 válasza Tothgera30 (#9869) üzenetére


akos3
addikt

hú azt jól lehet ám tuningolni! ;] Bár külsőre engem nem fogott meg egyátalán :N

nah mind1, vegyétek azt ami Nektek a legjobban bejön, azért majd szólj, h hogyan döntöttetek :))
/am roxban tényleg nehéz gyári, kifogástalan állapotot kifogni, ami meg van az tényleg szép árban van :U /

(#9872) Tothgera30 válasza akos3 (#9871) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, de nem nagyon lesz tuningolva, bár egy Big Bore-t és egy 21-es karbit elbírna, de ha belekezdem ölni az anyagiakat, akkor nincs megállás ;] . Sajnos kevéske jó Roxy van, főleg errefelé :W .

birdhouse: Nekem is tetszik ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9873) szabee3


szabee3
csendes tag

Sziasztok ! Nekem egy Piaggio NRG MC2 típusu motorom van, amit most télen darabokra szedtünk, hogy egy teljes felújitáson menjem keresztül. Eddig mindennel jól haladunk, csak az első villával van egy kis problémánk. Nem az igazi a lengés csillapitója, igy szét szednénk , de nem tudjuk sehogy :S Ha valaki tudja hogyan kell szét szedni, az megoszthatná velem :)

(#9874) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ma jönnek megnézni a kis Etz-t :D , szurkoljatok :B , hátha elviszi 150 ezerért :P , akkor adok neki egy bukót is :C .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9875) Tothgera30 válasza Tothgera30 (#9874) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekes ez a magamnak válaszolok dolog. Sajnos csak alkudozni és belekötni akart, tehát visszaküldtem oda ahonnan jött.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9876) Gergello válasza szabee3 (#9873) üzenetére


Gergello
addikt

Vegyél egy jó állapotút villát. Én minden hozzáértőtől ezt hallom. Szerintem csak szétvágni lehet, de veszett fejsze nyele ez a zsíros teleszkóp.

(#9877) birdhouse


birdhouse
csendes tag

unatkozoom, már egy hete nem hívtak rám rendőrt :DD :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9878) akos3 válasza birdhouse (#9877) üzenetére


akos3
addikt

Nekem még itt Pesten sosem volt ügyem velük (máshol sem :P ), de vhogy nem is hiányoznak... :U Belekötnek ebbe-abba, azt fizethetek..

(#9879) dedike válasza birdhouse (#9877) üzenetére


dedike
addikt

Hát az tök gáz... :D

Jó szerencsét!

(#9880) dedike


dedike
addikt

Mostanában milyenek a Kewayek? Tudom, eleinte nem voltak a legjobb robik, de változtak azóta? Érdemes költeni egyre? :U

Jó szerencsét!

(#9881) dedike


dedike
addikt

Ezer bocs, valamit elfelejtettem! Nem köszöntöttelek benneteket! :B Tehát így utólag: Sziasztok!

Jó szerencsét!

(#9882) akos3 válasza dedike (#9880) üzenetére


akos3
addikt

Csá! :DD
Ja sztem felejtősek a keeway-ek. Kínait ne vegyél. Abból az árból egy haznált olasz v jabán sokkal jobban megéri már :K

(#9883) birdhouse válasza dedike (#9880) üzenetére


birdhouse
csendes tag

hát egy új keeway árából patent roxit, meg ilyesmit kapsz. ha meg azt nézed hogy mennyi 1-2éves eladó keeway és hasonló van, elég gyanus... és tudom hogy vannak itt olyanok akik ismernek olyat akinek semmi baja nemvolt még a kínaijának, de többségbe felejtős.

Apropó, megint tisztíthatok karbit, direktszűrő csak féltéglát szűr...

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9884) limabp válasza birdhouse (#9883) üzenetére


limabp
csendes tag

Sziasztok ehhez én is tudok hozzáfüzni,a Keeway egy nagy vödör sár.Volt nekem is kettő az egyikben besült a motor holott már rég be volt járatva,javítani meg nem lehetett mert a blokkot kiütötte valami alkatrész,vettem hozzá egy törött vázast,az eladójától hallottam hogy ment egy kiserdei úton és kettétört alatta a moci :DDD Szóval még a leges legutolsó esetben sem ajánlom azt a gagyi tipust.Inkább akkor egy öregebb yamaha vagy aprilia. :R

Ne vitatkozz a hülyékkel mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek rutinjukkal!!!

(#9885) bajnokpityu válasza birdhouse (#9883) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dedike:ha nincsenek nagy igényeid,akkor vegyél keewayt.pár apróság szart be fateromén,de azóta is menthetetlenül szereti.és sokkal jobbak a műanyagok mint a roximon.cserébe kevés a fék,kevés az erő,és nem lehet sportosan vezetni sem a vázgeometriája miatt.

karbit miért kell tisztitanod a légszűrő miatt?a fúvókához alulról csak benya megy,és általában ott dzsuválódik.ugyanakkor az a 0.1 lóerő megéri,hogy töredéke lesz az élettartama?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9886) birdhouse válasza bajnokpityu (#9885) üzenetére


birdhouse
csendes tag

egyenlőre még csak tipp hogy az a baja a motornak, azért gondoltam hogy tisztítom, mer sok por, kosz tud ott bemenni, és ezáltal a hengerbe is. azért van ez, mert anno hülye voltam, és kellett vmi szűrő, mer gyári légszűrődoboz nem fért be a helyére a magasítás miatt. Már én is tudom, hogy szar. De ahogy megvan a cash, veszek egy stage6 double layert. szerintem vagy ez a baja, hogy el van dzsuválódva a fúvóka, vagy gyújtás gond lehet, az egészet úgy kezdte, hogy lámpánál állás után nehezen indult el, darált. Majd 15-20tól ment rendesen. ezután folyamat darált már, rángatott össze vissza, úgy kezdte hogy 55 a vége, aztán 50, aztán 45, 40, 35, 30, 20 és itt leállítottam, nem akartam tovább nyúzni. az egészet jellemezte még az is, hogy visszaveszem a gázt, akkor hasonlót produkál mikor menetközbe leveszed a gyujtást, erőteljesen lassul. aztán mikor megállsz, nagyjából eltalálja az ütemet és pöfög. de eleve az is furcsa volt, hogy viszonylag magas alapjárat egyszer egy óra állás után feltűnően alacsony lett. bocs ha esetleg érthetetlen, rossz a megfogalmazás :)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9887) birdhouse


birdhouse
csendes tag

még egy dolog ezekről a kínai csodákról: ültem már sokfélén, keewayeken motowelleken, de szerintem nem is kényelmesek, és ha kicsit is magasabb vagy, nem fér el a lábad rendesen, holott elvileg nagytestűek(elsősorban itt a matrixra gondolok.)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9888) limabp


limabp
csendes tag

Massziv strapabírónak néz ki de ez csak a látszat ;]

Ne vitatkozz a hülyékkel mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek rutinjukkal!!!

(#9889) akos3


akos3
addikt

Egyszóval: felejtősek! ;]

(#9890) dedike válasza akos3 (#9889) üzenetére


dedike
addikt

Értem, és köszönöm! Csak az áruk az, ami felkeltette a figyelmemet!, gondoltam hátha mégis... Meg a nem kínaiak annyira elvetemülten drágák... :(((

Jó szerencsét!

(#9891) akos3 válasza dedike (#9890) üzenetére


akos3
addikt

Használtban nem is gondolkodsz?

(#9892) Tothgera30 válasza dedike (#9890) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor legyen Kymco, az nem kínai és mégis olcsó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9893) dedike válasza akos3 (#9891) üzenetére


dedike
addikt

Abban annyira nem néztem szét, majd megteszem... :K

Tothgera30:

A nevét már hallottam. Utána figyelek azoknak is! :)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#9894) akos3 válasza dedike (#9893) üzenetére


akos3
addikt

Hát pedig sokkal jobban jársz egy használ, de megkímélt olasz v japcsi robivalmint ezekkel a...Kymcot se nagyon ajánlok :F

(#9895) Tothgera30 válasza akos3 (#9894) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kymcot miért nem? Az általad ajánlgatott használt olasszal vagy japánnal jobban beszopja mint egy ugyanannyiért vett made in taiwan feliratú gépessel. Hozz fel példát, védd az érveid, harcolj, küzdj (mert úgy is ez lesz)!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9896) dedike válasza Tothgera30 (#9895) üzenetére


dedike
addikt

Miattam véletlenül se nyissatok vitát! Kár lenne két részre szakadnia a topicnak! :R

Jó szerencsét!

(#9897) akos3 válasza Tothgera30 (#9895) üzenetére


akos3
addikt

Miért kéne harcoljak? :U
Meg is válaszoltad. Made in Taiwan. Ennyi elég sztem.
Én maradok inkább a japánoknál vagy az olaszoknál. Habár most épp japán van ugyebár.. :)
Nyilván azért van ekkora árkülönbség köztük mert félreárazták, nem? :U Gondolom a minőség ugyanaz lehet...
De nekem mind1, vegyen az olyat aki akar, én csak annyit mondtam, h nem ajánlok ilyeneket, mert egy megkímélt használt olasz/jp. robógóval sokkal többre fog menni. Szvsz.

(#9898) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Aprilia Leonardo 150be hun találom az olajszűrőt? Vettem egy újat, ki kéne cserélni :) :R

(#9899) Tothgera30 válasza akos3 (#9897) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...és azt hiszed mert taiwani azért sz@r! Mondjuk olvasd már el ezt, vagy ezt (az utóbbi gyenge, de az első tartalmas). Ahol sok gyári alkatrészt meghagytak, és bírják a tuningot gond nélkül. Amúgy volt egy Agility ami elfutott 40 ezer km-t! Tehát először olvass utána és akkor mondj véleményt vagy ítéletet a Kymcoról. Tudod azért meg kell fizetni a márkát, nem hiába Aprilia, Yamaha vagy Derbi felíratú matrica van rámatricázva. Ajánlj olyan olasz vagy japán robogót amit te megvennél, mondjuk 250 ezer forintig (annyiért van új Kymco), linkelhetsz a következő hsz.-be!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9900) bajnokpityu válasza akos3 (#9894) üzenetére


bajnokpityu
félisten

abban igazad van,h vizes mina blokkokhoz annyi féle alkatrész létezik,h elképzelhetetlen.azért ez is szempont tud ám lenni.3-4 év alatt le lehet harcolni egy robit,ennél ujabbat nem tok venni. tehát kell alkatrész.

ezért 180bol inkább mina blokkosat vettem,mint fiatalabb kymcot.
az meg szintén pozitiv az aeroxnál,hogy ugyan tré a muanyag,és ugyanolyan gyenge váza van,mint a többi robinak,de a rugostagok,fékek,futomugeometria,üléshelyzet nagyon jok.tehát aki húzósan akar közlekedni,annak ez valo,és nem egy átlagrobi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.