Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) birdhouse válasza akos3 (#9350) üzenetére


birdhouse
csendes tag

nekem tolásba eddig 5km a maxom :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9352) akos3 válasza birdhouse (#9351) üzenetére


akos3
addikt

nekem is pont annyi, csak nem kartam leírni :DD kifogyott a benya és nem volt nálam pénz :(

(#9353) bajnokpityu válasza CL Smooth (#9349) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem arra tippelnék először.2T nagyon durván kopott hengerrel is elzakatol.biztos csak valami benzinellátási baja van.retkes karbi,vagy akármi.
egyessével teszteljetek le mindent.benzines ronggyal,vagy nézni,h jön-e a benyacsőből nyál,ha közben inditózol. találjátok fel magatokat.finoman, óvatosan,visszaállithatóan.ha nem jön össze,még mindig ott a tolás :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9354) CL Smooth válasza akos3 (#9352) üzenetére


CL Smooth
tag

Jó kis edzés lesz az tuti, de megérni mert egy igazi 2 ütemű szaki, az 1960-as évek óta motort szerel. Tábori

(#9355) bajnokpityu válasza akos3 (#9352) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyűrűtörés 40fokban 3,2km :) az duplán számit :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9356) akos3 válasza bajnokpityu (#9355) üzenetére


akos3
addikt

nem nem! ;] az enyém is nyáron volt. ÉS a sineken kb át kellett emelnem mert nem volt átjáró vazze! ott mentem a szélén a köveken! Álmomba ne jöjjön elő! :DD

(#9357) akos3 válasza CL Smooth (#9354) üzenetére


akos3
addikt

tábori az tényleg jó! :R

(#9358) Tothgera30 válasza akos3 (#9357) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Főleg a Simsonokhoz ért az öreg, azokat gyári karbival 90-esre csinálja és még kérhető hozzá gyorsító 5. sebesség, na akkor már erő is van benne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9359) akos3 válasza Tothgera30 (#9358) üzenetére


akos3
addikt

Tudom. anno mikor még gondolkoztam h veszek egy s53at -(el is mentem megnézni egy 2001es es patika állapotut csak hülye vtam és ott hagytam)- voltam ott és kerdezősködtem egy két dolog iránt. De robogót is szerel (asszem tuningol is), szal nincs ott senki mocija rossz kézben :N

[ Szerkesztve ]

(#9360) CL Smooth válasza bajnokpityu (#9353) üzenetére


CL Smooth
tag

Ha a héten nem tudok haverral leegyeztetni időpontot akkor megy a táborihoz. Sürgősen meg kéne csinálnom mert lenne egy jó cserém, beszámítják egy 180-as runnerbe elég jó áron de üzemképtelenül csak fillérekért.

(#9361) Tothgera30 válasza akos3 (#9359) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ja, én is S53-at akartam, de vagy aranyáron adják, vagy szerte szét vannak hajtva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9362) akos3 válasza Tothgera30 (#9361) üzenetére


akos3
addikt

én 130ért sezereztem volna ezt. és ez a 2001es a beach racer tárcsafékes endurositott változat volt. gondolom akkor ismered Te is. :) nekem bejött, pláne narancs színű volt. De vmiért egy szar robogót vettem :W

(#9363) birdhouse válasza Tothgera30 (#9358) üzenetére


birdhouse
csendes tag

egyszer komolyan veszek egy simóót :) :) rajta van a listán.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9364) Tothgera30 válasza akos3 (#9362) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig azzal jobban jártál volna :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9365) Tothgera30 válasza birdhouse (#9363) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem az Etz előtt egy Simson SR 50 robogóm volt, 1989-es és 11666 ;] km-rel adtam el 100 rugóért. Nagyon jó kis moci volt, csak nem jött be az előre-hátra váltás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9366) akos3 válasza Tothgera30 (#9364) üzenetére


akos3
addikt

nyilván, mivel a vett robogó egy agyonhajtott szar volt amivel 100km-t se mentem sztem mert a szerelőnél volt állandóan eladtam a szarba! :W :W :O Utána vettema mostanit ami egy álom :R :R igaz a tempója néha már lassúnak tűnik, halecserélem ezért fogom lecserélni minden bizonnyal majd. :B

(#9367) Brogyi válasza birdhouse (#9363) üzenetére


Brogyi
senior tag

Regen mentem egy 4T-vel.Nekem speciel akkor az nagyon tetszett. Na ,az nem kavedarolo volt. Akkoriban Junak, es az ural volt meg 4T. Ti ezt mar nem is ertitek, de igy van ez jol. :)

(#9368) Tothgera30 válasza akos3 (#9366) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:D De akkor a mostanival elégedett vagy, tehát no problemo :K !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9369) akos3 válasza Tothgera30 (#9365) üzenetére


akos3
addikt

hu olyat én is néztem csak a legfiatalabb is 92-es volt :U én el se tudtam képzelni (igazából még most se nagyon :U ) h azzal h kell váltani :) De am eléggé bejött.
meg találtam vmi későbbi válatozatot négyzet lámpásat, de azt mondta a tulaj h 65-70 a vége. nah hagytam annyiba ;) pedig mintha az 96os lett volna már. ilyen meg itt is balszélen. talán ez még jobban bejött mint a kerek lámpás :B

[ Szerkesztve ]

(#9370) Tothgera30 válasza akos3 (#9369) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem többet megy az ;] , csak ki kell szedni a fojtást :W ! Amúgy az utolsó szériák, ahogy te is írtad kockalámpásak voltak, és ott már alapfelszereltség volt az önindító :R . A régebbieknél csak a CE jelzéssel ellátott modelleknél. Nekem egy SR51-1H40 típusjelű gépesem volt, vagyis s51-es blokkal, 4 sebességes váltóval, és megszakítós gyújtással volt felszerelve :K . Sajnálom hogy eladtam, a ma a használt piacon 100-ért normális gyári Simsont nem kapni :W !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9371) akos3 válasza Tothgera30 (#9370) üzenetére


akos3
addikt

azért fojtással nem hinném h elfut 65-öt! :U :N meg aztán gondolom ennyi idő alatt azért csak sikerült már kivenniük.. :U

(#9372) Samus


Samus
addikt

Látszik, hogy 20 karburátor van a motoron. "Kiszámoltam" a fogyasztást (megtankoltam tele, mentem vele, majd újra tankoltam tele, ami belement (3.5l), azt elosztottam az addig megtett kilométerrel (75), majd szoroztam százzal, így megkaptam a fogyasztást 100km-en. Ami biza 4.8l lett. Végülis ha azt nézem, nem annyira vészes.
A hóban motorozás viszont az. Egyszerűen annyira nehéz robogóval úgy menni, hogy ne állj keresztbe. Esni még nem estem vele, de előfordult, hogy kanyar után keresztbe álltam az úton. Ha picit meghúzom, rögtön kipörög, és saját úton megy a segge...Utálom a havat...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9373) akos3 válasza Samus (#9372) üzenetére


akos3
addikt

ha azt nézzük h egy sima 50es robcsi elmegy 3-3,5l-el akk vészes ;]
najo tudjuk be a hidegnek :K

(#9374) Tothgera30 válasza akos3 (#9371) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"azért fojtással nem hinném h elfut 65-öt!" - Dehogynem, minden a beállítások függvénye, rányomsz egy kis levegő, benzin turmixot, vagy nagyobb fúvókát és már is érezhetően jobb lesz a teljesítménye ;) .
"meg aztán gondolom ennyi idő alatt azért csak sikerült már kivenniük" - Az enyémből 11000km-es "futásteljesítmény" után jött rá a szerelő hogy ebbe folytás van, de nem szedtük ki, anélkül nem is ment volna :D !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9375) birdhouse válasza Samus (#9372) üzenetére


birdhouse
csendes tag

jobban jársz szerintem ha kicseréled 17,5re vagy nemis tudom mekkora lenne a gyárid, nem emléxem milyen blokkos a tied. ha mina akk 12es a gyári asszem. felesleges rá ekkora mer nem megy jobban. emléxem hogy mikor átraktam másik jogomba a 70es hengert és csak a hengert nagy karbit nem, akkor kevesebbet evett mint gyári hengerrel( volt mikor ugyanannyit), meg jobban is ment:D szét volt kopva már a gyári

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9376) Gergello válasza birdhouse (#9375) üzenetére


Gergello
addikt

Nem bírta a rendeltetésszerű gumifüstölést? :DDD

(#9377) Gergello


Gergello
addikt

nah ilyet se láttam még.
yamaha teos?

(#9378) akos3 válasza Gergello (#9377) üzenetére


akos3
addikt

pedig van egy kettő belőle, igaz nem annyira elterjedt :N

(#9379) birdhouse válasza Gergello (#9377) üzenetére


birdhouse
csendes tag

igen a neos nagytestvére, magyarországon nem is forgalmazták úgytudom. nekem tetszik:D
A gyári hengeremről annyit meg, hogy csodálkoztam hogy ennyit kibírt :D a gumifüst meg a motorozás része:D hab a tortán :DD :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9380) Gergello válasza birdhouse (#9379) üzenetére


Gergello
addikt

Jah, az eleje nagyon Neos. Én eljárkálnék egy ilyennel szívesen.

(#9381) Jamby18 válasza Gergello (#9377) üzenetére


Jamby18
senior tag

150ccm-es, de 50-esként használt
Gondolom ez se 40km/h val mászkált.
125ccm nél van az ugye,hogy annyival kell menni amennyi azon az úton megengedett???
Most gondolkoztam el hogy, igaz robogót veszek,meg erre is van pénzem,de ahogy hajhászom youtubon a videókat,hogy 80at megy a f12, nem igazán jó lesz 40el menni mindenhol.Ki hogy van vele???

[ Szerkesztve ]

(#9382) Gergello válasza Jamby18 (#9381) üzenetére


Gergello
addikt

Én ilyen papír nélkülit nem nagyon vennék. Lehet, hogy nem sűrűn buknak le vele, de nekem nem hiányzik a gyomor ideg (még erre is +ban).
Senki se megy 40-el, legalább is óra szerint. :DDD Én óra szerint 50-65-el szoktam mászkálni, ez kb megfelel az autós tempónak vagy csak picit gyorsabb.

(#9383) nLali válasza Jamby18 (#9381) üzenetére


nLali
senior tag

Én óra szerint 60 Km/h-val szoktam menni. De néha elgurul a gyógyszer... :))

(#9384) akos3 válasza Jamby18 (#9381) üzenetére


akos3
addikt

Most gondolkoztam el hogy, igaz robogót veszek,meg erre is van pénzem,de ahogy hajhászom youtubon a videókat,hogy 80at megy a f12, nem igazán jó lesz 40el menni mindenhol.Ki hogy van vele???
ez nem teljesen világos. Tud menni 80al akk mi a gond a 40el? vagy félsz h tulságosan gyorsan mész majd vele? ;] Én 60 alá nem nagyon mek, mert életveszélyes a pesti forgalomban. Meg amúgy is haladni akarok. :DD arra való,nem? :))

(#9385) Jamby18


Jamby18
senior tag

Arra gondoltam inkább,hogyha melléd gurul menetközben 1 csendőr :DDD 40el akkor mit csinálsz,kicsit feltűnő 70ről visszalassítani.

(#9386) akos3 válasza Jamby18 (#9385) üzenetére


akos3
addikt

városban nem igazán jellemző, h robogóst a sebesség miatt állítanának meg. :N meg azt mondod, h a te órád annyit mutatot, úgy láttad ;]

(#9387) nLali válasza akos3 (#9386) üzenetére


nLali
senior tag

Szerintem egész kicsit se érdekli a rendőrt, hogy neked mennyit mutat az órád. :DD Mérheted palacsinta/ebédidőben is. Amikor ő mér, akkor stimmeljen. :U

[ Szerkesztve ]

(#9388) akos3 válasza nLali (#9387) üzenetére


akos3
addikt

nyilván mérésnél más a helyzet :) de ott is megengedhető asszem 10% eltérés, pont ezért. mondjuk az nem vmi sok :U

(#9389) Tothgera30 válasza akos3 (#9388) üzenetére


Tothgera30
Ármester

De az általában megengedett 40km/h és a fentebb említett 70km/h között nem 10% eltérés van ;] ! A zsarunak meg hiába mondod hogy "így meg amúgy", ők csak a tényeket fogják nézni, és amit nekem mondott az egyik jó barátom, a "nem tudás nem mentesít a felelősség alól" :Y .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9390) akos3 válasza Tothgera30 (#9389) üzenetére


akos3
addikt

azért mondtam, h ha mérnek akk nem éppen ez a legjobb válasz! :DD :D
am nem 45el lehet menni segédmotorkerékpárral a városban?

(#9391) akos3


akos3
addikt

szerintetek télen olcsóbb bukót venni boltban mint szezonban? vagy leszarják a boltosok, h milyen évszak van?

(#9392) DigitXT válasza akos3 (#9391) üzenetére


DigitXT
félisten

Általánosságban fogalmam sincs, de nagy akciók előfordulhatnak. Pl. az említett esetben egy 80K-s bukó volt (korlátozott mennyiségben persze, szóval inkább lett volna, ha az ember hajnalban beállít, és egy kicsit megverekszik érte:D) 20K.:R

[ Szerkesztve ]

(#9393) akos3 válasza DigitXT (#9392) üzenetére


akos3
addikt

köszi megnézem. :)

(#9394) Tothgera30 válasza akos3 (#9390) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tévedtem, 45 km/h :W !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9395) Gergello válasza Tothgera30 (#9394) üzenetére


Gergello
addikt

Legutóbbi változtatás óta mára kerékpár is 40-el mehet. Szóval valaki a full tuningjával csak 5-el lehet gyorsabb, mint egy tescos kerékpár. :DDD

(#9396) Samus válasza Jamby18 (#9381) üzenetére


Samus
addikt

Már feltűnő. Más a hangja, és a légszűrőház méretéről könnyű leszűrni, hogy nem 50es. Az óra számozásáról is. Elvileg 125 és afelett már 160ig van számozva (ilyenkor jó a digitális).
Ekkora gép már megy, de nem sok robogós tartja be a sebességhatárt (az elméleti 45öt), úgy mész, ahogy a forgalom is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9397) runner 125 válasza Gergello (#9395) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kerékpárnak mindig is max. 40km/h óra volt a megengedett.
Ékes bizonyíték, h Honfoglalóban kb. 2éve is kidobta már a kérdést. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9398) Gergello válasza runner 125 (#9397) üzenetére


Gergello
addikt

Akkor lehet, hogy rosszul emlékszem. Nem olyan rég néztem a módosításokat, de csak átfutóan.
Viszont a buszsávot már használhatjuk.

(#9399) DigitXT válasza Gergello (#9398) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha letolták belőle a havat.:DDD

(#9400) Tothgera30 válasza akos3 (#9390) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elég viccesen hangzik :D . Szerencsére ez a forgalomban másképp van :C .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.