Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Gergello


Gergello
addikt

Nah összetörtem a motorom...

ez volt:

pici egy kerék, visszaengedtem, még egy nagyobb egy kerék itt picit megdőlt balra, a kormány jobbra ált, aztán visszaérkezésnél kicsit ferde volt a kormány kacsázott picit és már nem tudtam mit csinálni. szóval FAIL....
iszonyat ugrós lett ez a szar. még kicsit tuning és akkor egyfolytában egykerék lenne.

(#8052) Tothgera30 válasza Gergello (#8051) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hogy történt ez a borzalamas szerencsétlenség?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8053) Gergello válasza Tothgera30 (#8052) üzenetére


Gergello
addikt

leírtam azt is, fail lett :(
kapta a friss fényezés

[ Szerkesztve ]

(#8054) nLali válasza Gergello (#8051) üzenetére


nLali
senior tag

Részvétem !

Jól vagy? És a motor? Amúgy milyen vas?

(#8055) Gergello válasza nLali (#8054) üzenetére


Gergello
addikt

Kösz, megvagyok. Semmi komoly. Térd, tenyér, csukló, csak a szokásos.
Ilyen volt: http://noob.hu/2009/07/30/z1.jpg piaggio zip

(#8056) nLali válasza Gergello (#8055) üzenetére


nLali
senior tag

Egyet borultam énis a múltkor. Nagyon szarul jött ki. Öreglány ( akinek mégcsak elképzelése sincs a kreszről, de lehet, hogy ehhez a szóhoz fogalmat se tud kapcsolni ) reggel negyed hatkor elfelejtett megállni a stopptáblánál. Meg szétnézni is elfelejtett...Nem volt kedvem munkába menet mamát gázolni, érvényes biztosításom nem volt, mert a motor vásárlást nem azzal kezdtem :B Véletlen egybeesés lehetett, hogy cserére érett az első fékbetétem és már nem volt minek kopni a pofán.. Pont akkor fogyott el és fém karmolt a tárcsába..Gyönyörű fejest ugrottam a bokorba:) Bokám megégett, mert azon csúszott a moci :O Tükör nem élt két napot és a mama eltűnt mire felálltam :F
Szép színe van a gépednek !!

(#8057) tothm válasza runner 125 (#8046) üzenetére


tothm
őstag

Jah lehet, az lesz, vagy dio... Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8058) Gergello válasza nLali (#8056) üzenetére


Gergello
addikt

Kösz. Az első idom bal éléből lenyalt egy nagyot a beton ez a legnagyobb sérülés. Egy kicsit fekete az oldalából és még 2 karist, oldalán + sárvédő...

(#8059) DigitXT válasza Gergello (#8055) üzenetére


DigitXT
félisten

Protektor, kesztyű, ilyesmi nem játszik?:( "Utána" kép nincs?:)

(#8060) runner 125 válasza DigitXT (#8059) üzenetére


runner 125
nagyúr

50-es robogóra szted hányan öltöznek fel?
Gyak. senki.

..ez van. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8061) nLali


nLali
senior tag

A múltkori esésem óta valamennyire felöltözök. Lehetőség szerint zárt cipő, hosszú nadrág és bőr kesztyű. Sajnos más védőfelszerelésem nincs.Viszont, ha kiröhögnek, ha nem, télen biztos ott lesz nadrág alatt a régi görkoris időkből megmaradt térdvédőm :DDD
Szép leszek...

(#8062) runner 125 válasza nLali (#8061) üzenetére


runner 125
nagyúr

No para, ha nincs protektoros nadrágot mindig úgy kellene. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8063) DigitXT válasza runner 125 (#8060) üzenetére


DigitXT
félisten

Én spec. felöltöztem arra is... (Jó, mondjuk térdvédőt nem mindig veszek fel.:B)
Viszont ha az ember egykerekezni akar védőfelszerelés nélkül. Nem jó ötlet.:U

Amúgy egyszer levettem a kabátot, mert meleg volt: le is nyúztam a könyököm
amikor elfeküdtem egy sáros részen, pedig tempó nem volt... Vagy az oktató a
Safety Hungary-n: csak bukó volt rajta, meg kesztyű*, amúgy ujjatlan póló, erre
eldobta a robogót. Persze nem nagyon vette fel a(z újabb) sebet, ill. azt mondta,
nem is motoros, aki nem esik. De azért ha lett volna rajta valami... Na mindegy.

*: viszont a nadrágjában volt beépített protektor, de legalábbis megerősített volt:
a lábát így nem nagyon nyúzta le, pedig egy picit biztos csúszott az aszfalton.

Egyébként az autóst, aki elüt, érdekelni fogja, hogy 50-es, vagy 500-as a robid?

(#8064) vicces


vicces
addikt

hello!
szóljatok már valamit a robogómhoz, mert én nem tudom hogy mi baja lehet.

2007es 50es runner

egész nyáron ugy jártam vele, hogy hidegen nem volt alapjáratom, melegen viszont primán mőködött.

2 napja viszont melegen sem volt már alapjárata, piros lámpánál huzogatnom kellett a gázt. aztán az alapjárati csavart becsavartam. elég sokat kellett és még akkor sem jött meg az a fránya alapjárat. ma gondoltam szédszedem kipucolom a karbit. beinditottam, és csodák csodájára müködött. felpörgött lb 2ezerig majd pár perc után beállt ~1000 rpmre.
ezután mentem vele vagy fél órát a városban, hogy bemelegedjen rendesen.
ekkor már 3000-es alapjáratom lett.
ezután visszacsavartam az alapjáratit - persze még melegen - 1000-es fordulatig. most viszont megin ugy áll a helyzet mint egész nyáron, hogy hidegen nincs alapjárat, de melegen okés..
ez a karbihibája lehet, vagy a hengerrel van valami gebasz???
az elektromos szivatóra gyanakodtam régebben, hogy biztos meg van szakadva a vezetéke valahol, azért nincs hidigen alapjárat, mert nem kap delejt, de ma reggel a még amikor nagyon be volt csavarva az alapjárati csavar, nekem ugy tünt hogy müködött.

illetve, kérdés még hogy a karbiban a kis fúvóka az micsoda, mert én azt hittem hogy az alapjárat fúvókája, de azt mondták, hogy alapjárati fúvóka nincs.. :)
az szokott tömve lenni nálam, de ma nem volt kedvem szétbombázni megint.
lehet hogy x km után ha eldugult magától kititsztul??
nem hiszem hogy 1000kmenként kéne takaritani a karbit. vagy tévedek?

üdv!

[ Szerkesztve ]

:)

(#8065) Gergello válasza DigitXT (#8059) üzenetére


Gergello
addikt

Lesz kép, majd le megyek hamarosan. Csak húzódik, szóval spórolok a mozgással. :DDD
Sisak, farmer, pulóver kombóval nyomtam. Mielőtt indultam gondoltam rá, hogy felvegyek kesztyűt, de csak a régi piszkos, nem is igazi motoros kesztyű volt, amit nem akartam.
Lett volna kesztyűm és egy görkoris térdvédőm, akkor megúszom az egészet.
Most nézegetem a kesztyűket a webshopokban, hogy tisztában legyek az árakkal.

vicces: Nincs ott gond a hengerrel szerintem, csak be kell állítani a karbit valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#8066) Adonimus válasza Samus (#8024) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Köszi a választ! :DD Az az igazság nekem nem a fényezés meg a gyári állapot az elsődleges szempont hanem megbízható gyors, erős és masszív legyen, mint pl egy Gilera Runner. Nekem nem állnak jol a régi megbecsült motorok. Sajnálom széthajtani.... :(

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#8067) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Nagy gondom van a kis sepiammal.Néha csak 20-25 rugásra indul,néha elsőre.Most meg nem megy 40km/h fölé,lelassul 30-ra aztán megint megy.Valamikor meg 0-ra megáll.Teljes gázt,ha húzok,akkor megtorpan.Ma meg ha felültem rá,olyan mintha "nem bírna el".Ha elindul,akkor az alapjárat az jó.Nemrég vettem,azt mondta az előző tulaj,hogy most lett felfúrva...Mi lehet szerintetek?

A logikában semmi sem véletlen!

(#8068) bajnokpityu válasza joe69 (#8047) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jó lenne jó lenne,táj csajok ebédszünetben is jók lennének.
miért kell mindenben a hibát keresni?
csinálj jogsit,használd mindenütt,és akkorát amit akarsz.

ha létezik megoldás a problémádra,akkor miért kell újabb problémát gyártani?
külföldön nem ilyen a közlekedési morál,mint itt.nap mint nap kiakadok,mennyire közveszélyesen vezetnek egyesek.mások meg ótvartetűlassan.na külföldön mindenki a vezetésre figyel,és arra,hogy mások is célt érjenek.
nálunk meg inkább vesznek terepjárót,hogy nyugodtan telefonálhassanak hedszet nélkül.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8069) runner 125


runner 125
nagyúr

:U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8070) Motaba78 válasza runner 125 (#8069) üzenetére


Motaba78
őstag

kellemetlen, de a hülyeség nem mentesít semmi alól.

az autóvezetésnél is ha valaki ivott alkoholt, vegyék el a jogsiját és vizsgázzon le újra.

(#8071) Samus


Samus
addikt

Mi a neve annak a Piaggio Zip-nek, ami két üléses [kép], és a sima, ami kisebb testű, és egyszerű kisebb ülése van (és nincs hátsó szárny sem). Évjáratbeli különbséget nem nagyon fedeztem fel, az újabban nagyobbak és 80-90ig vannak számozva, a régiek kisebbek és 60ig.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8072) runner 125 válasza Samus (#8071) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amit linkeltél az egy újabb Piaggio Zip. A régebbi típusnak valóban kisebb az ülése.
..évjáratbéli különbség van.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8073) Samus válasza runner 125 (#8072) üzenetére


Samus
addikt

Az újabb gondolom sokkal jobb. Bár nem tudom, mennyire mondható nagytestűnek. Bár egy Malaguti Centro sem túl nagy testű. Mennyire mennek az új Zip-ek? Mi a különbség a sima és Fast Rider kiadás között?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8074) birdhouse válasza runner 125 (#8046) üzenetére


birdhouse
csendes tag

ugyan ezt tudom énis mondani, jog jobb, minden szempontból. keret mekkora lenne rá?

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8075) nike_ válasza joe69 (#8033) üzenetére


nike_
addikt

Az lenne a legjobb lehetőség, ha megengednék azt, hogy 50-esen vihetek rajta egy embert hátul..

Na meg persze akkor már rendszám. (M-es jogsival, nem B-ssel :B)

runner: Kisalföld? ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#8076) vicces válasza nike_ (#8075) üzenetére


vicces
addikt

feltéve hogy a robogó el is birja a plusz súlyt!!
elvileg már én sem mehetnék a runneremmel, mert 80 kiloval lehet terhelni. én pedig 86kg vagyok plusz még ehhez hozzájönnek a csomagok.
1xvittem egy 100 kg-os haveromat egy rövidebb szakaszon. a kormányt alig mertem forgatni, mert végig attól tartottam, hogy kifordul a robogó alólunk..

:)

(#8077) runner 125 válasza nike_ (#8075) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja.. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8078) Samus válasza vicces (#8076) üzenetére


Samus
addikt

Bocs, akkor én a kicsit több mint 100kg súlyommal mit akarok...mimimum tank kellene alám. Ahhoz milyen jogsi kell?
Legalábbis jó nagy testű robogó...bár a Centro bírja, hasít, lehet a nagy kerekek miatt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8079) tope


tope
addikt

Van egy Rieju Toreo 50cm3 robogóm, a bajom az vele, hogy nem vált sebességet felfele (tegnap még jó volt), mi lehet a baja, illetve mennyibe fog ez nekem fájni anyagilag (naná hogy most járt le 8 napja a garanciája, bár ha sokba kerül én kiverem a balhét ha nem veszik garanciás problémának) ?
A választ előre is köszönöm.

(#8080) Dízeles válasza Gergello (#8051) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Mielőbbi javulást "nektek"

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8081) Dízeles válasza Samus (#8071) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Az évjárat és az ülés hossz ....

Piaggio powa

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8082) DigitXT válasza tope (#8079) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez nem automata? (Hogyhogy "nem vált sebességet felfele"?:F)

(#8083) Gergello válasza Dízeles (#8081) üzenetére


Gergello
addikt

Ez nincs nagyobb méretben? :DDD
Amúgy elég jók a piaggio zippek, kis tuninggal nagyon bolond motort lehet belőlük csinálni. Van olyan amelyik elől tárcsás (Fast Rider) és van ami dobos. Nekem elől hátul dobos (még a rövid üléses), lassít így is, de egy elől tárcsás biztos nagyobbat fog.

(#8084) tope válasza DigitXT (#8082) üzenetére


tope
addikt

Automata lenne.
A nem vált felfele = 35km/h körül eddig hallottam (motor fordulaszáma) hogy felvált, most nem hallom, és a motor fordulatszáma is magas 40 felett.

(#8085) DigitXT válasza tope (#8084) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem egy folyamatosan csúszó szíjnál nemigen lehet
váltásról beszélni, de majd a többiek kijavítanak...:))

(#8086) Dízeles válasza Gergello (#8083) üzenetére


Dízeles
aktív tag

De van! ;]
tope hisz' az szinte a megengedett max sebesség.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8087) tope válasza DigitXT (#8085) üzenetére


tope
addikt

Kuplungcsere :O 20 ropi

Dízeles: Megy ez a km/h-ja szerint 75-t is, igaz az valójában 60-65 körül van

[ Szerkesztve ]

(#8088) nLali


nLali
senior tag

Nem tudtam még bemérni, de nem tudja valaki, hogy amikor a Runner órája 80-85öt hazudik, akkor az kb mennyi lehet?

(#8089) DigitXT válasza tope (#8087) üzenetére


DigitXT
félisten

Na. Kuplung az viszont tényleg van benne.:R
(Persze nem te kezeled, hanem a lendület...:D)

(#8090) Gergello válasza nLali (#8088) üzenetére


Gergello
addikt

Szerintem ~70-75, de én sem tudtam még bemérni az enyémet.

(#8091) Dízeles válasza tope (#8087) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Remélem mielőbb rendbe jön a kicsike.
Az én órám max 5 km/h mutat ,A kmspirálmeghajtó hibája miatt .7-8 e huf lenne az új :(((

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8092) tope válasza Dízeles (#8091) üzenetére


tope
addikt

+DigitXT: Kicserélve, volt neki készleten

Spirál már volt cserélve nekem :D

(#8093) nLali válasza bajnokpityu (#8030) üzenetére


nLali
senior tag

Megnéztem a gyertya színét, szép őzbarna volt. Szépen drótkefével, meg nagyon finom csiszoló papírral letakarítottam, aztán vissza.
Ma kipuff napot tartottam. a könyökön az a vacak csonk nagyon bántotta a szemem, még akkoris, ha már le volt zárva. Leszedtem róla a csonk maradványait és szépen befoltoztam a lukat. Mégse legyenek már mindenféle felesleges örvények :)) Az egészbe az tartott a legtovább, mire a hengerről leszedtem, meg vissza.Amúgy az egész, hegesztéssel együtt volt vagy 20 perc,úgyhogy megérte megcsinálni. Nem számítottam semmi pluszra, csak zavart.A végeredmény az lett, hogy kicsit mintha hamarabb venné a lapot. Nem esküdnék meg, de mintha egy picit több lenne a nyomaték is
Szerk. : Este megnézem a vége változott-e :U

[ Szerkesztve ]

(#8094) birdhouse


birdhouse
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8095) birdhouse


birdhouse
csendes tag

runner hogyha 85el megy az kb 70nek felel meg! nekem legalábbis ez a tapasztalatom, soxor mértünk már runnert más motorokkal de azis lehet h. a tied "csak" 10et csal! :DD
Geri: jobbulást!

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8096) nLali


nLali
senior tag

Gumi mérete sokat számít? 140/70-es gumi van fent.

(#8097) DigitXT válasza nLali (#8096) üzenetére


DigitXT
félisten

Gumi mérete sokat számít?
Miben?:)

(#8098) nLali válasza DigitXT (#8097) üzenetére


nLali
senior tag

Globális felmelegedésben :DDD
A végsebességre gondoltam.

(#8099) DigitXT válasza nLali (#8098) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát, ha raksz rá egy traktorkereket, és meg is tudja forgatni, akkor naná...:DDD
Amúgy természetesen arányosan lesz lassabb gyorsabb, ha más a kerülete.
(Feltéve persze, hogy a más tényező nem korlátozza le a végsebességet. De
egy biztos: a km óra nem fog erről tudomást venni, tehát nehéz lesz mérni...)

(#8100) Samus


Samus
addikt

Tegnap meglepve tapasztaltam egy érdekes dolgot. Miért mér a kilóméteróra furcsán? A mutató össze-vissza ugrál egy "10" közben, ha gyorsítok, akkor felkúszik, ugrálva, nem folyamatosan, állandó sebességnél is ugrál, bár kisebb közben, mérni jól mér (a kilengés alja a valós sebesség). Ez hiba egy 12 éves motoron, vagy korából adódóan ilyen a mechanika? Ez egyébként a Centro. Az új SR50 rendesen, folyamatosan mér. Bár a kettő között 11 év és 7000 km van, a Centro spirálja gyári.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.