Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Samus


Samus
addikt

Én meguntam. A mai termés: komplett tömítéscsere, hengerfej, hengertalp, és kipufogó, mivel a a gáz a tömítésnél süvített kifelé. Eredmény nulla. Köpi kifelé az anyagot a kipufogó, bár már nem barnás vizet, hanem fekete olajos cuccot. Nem pörög ki, de olyan sűrű fehér füstöt okád, mint a driftelő versenyautók. Nem megy, de füstöl. Tartottam fehér műanya lapot a kipufogó végéhez, így néztük, hogy köpköd. De legalább a gyertya nem vizes, ellenben csont száraz, vagyis ez alapján nem kap anyagot. A kipufogón távozó beazonosítatlan cucc viszont nem ezt mondja, mert valamiféle friss, folyékony termék. Karburátort próbálta állítgatni a szaki, de az eredmény mindig ugyanaz. Nem pörög, füstöl. Ha kipörög (néha), leáll, szaggatva párat ránt és leáll. Hidegen nehezen indul. Melegen könnyen. A gyertya, amit vettem könyv alapján, nem olyan, mint volt benne. Az eddigi BP6HS, az új BR8HS, ez kevésbé lóg bele a hengerbe (rövidebb másfél milliméterrel), és az elektróda is mélyebben ül. De se ezzel, se az eddigivel nem megy.
Nem vagyok hozzáértő, de az olvasott szakirodalom szerint a kipufogó kuka. Mivel sokat kap, alacsony fordulaton marad elég a működéshez, de köpi ki folyamatosan, ki sem bír emiatt pörögni. Vagyis a dobból nem áramlik visszafelé a hengerbe a keverék zárás előtt, így mivel elfogy a cucc, nem is pörög jobban. A másik a rossz dugó, ami későn zár, így sokat kiereszt, de ez kilőve mert szét lett szedve a blokk, a dugó és gyűrűk jók. De legalább a gyertya nem vizes már. És a karburátor is hűtött (külön csőben áramlik a folyadék), akárcsak a nagy motoroknál, ezt is megtudtam. Az biztos, hogy újra nem venném meg, és motort sem vennék úgy, ahogy ezt vettem. Hülye voltam és ez egy rakás pénzembe került.
Holnap újra jön a mester, addig konzultál még mert Ő kifogyott az ötletekből.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9102) NINJA_V válasza Samus (#9101) üzenetére


NINJA_V
tag

Azért még nem kell elkeseredni nem olyan nagy karrier ez. Ha már végleg nem megy, vissza kell térni az alapokhoz. Gyári cső, gyári fúvókák stb...(TT amúgy egy szakadék cső,nehéz eltalálni jól.) Mondanám hogy ránézek, de nem egy a város de még a megye sem :D

Two Strokes and Four Jokes

(#9103) runner 125 válasza Tothgera30 (#9093) üzenetére


runner 125
nagyúr

Morini blokk, alapból felejtős.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9104) birdhouse


birdhouse
csendes tag

nem is néztem h morini blokkos, de ha már itt tartunk: haverom kicsit több mint 1 éve kapott egy morini blokkos ugyan ilyen sr-t és belerakott vagy 200km-t mer egyszerüen állandóan valami baja volt. itt az aprilia szervizben mindent kicseréltek rajta, s még mindig szar. pont a napokba vittük el egy szakihoz aki talán majd megtudja csinálni. ilyen ezeknek a sorsa.... ez az sr asszem felejtős lesz, pláne ennyi pénzér :K

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9105) hoby36 válasza runner 125 (#9103) üzenetére


hoby36
senior tag

Miért?Annyira szar lenne?

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#9106) runner 125 válasza hoby36 (#9105) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köztudottan szar konstrukció. Piaggio, vagy Minarelli.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9107) bajnokpityu válasza Samus (#9101) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a karbiba menő viz annyira azért nem gyakori nagy motorokon.valamint nem hűt,hanem fűt.

azért a fórum anno szólt.egy,h ne vegyél meg semmi hozzáértő nélkül.de te inkább vettél egy ócsót,mint bevizsgáltat.aztán ezerszer szóltak,hogy talán mindenből ha a gyárit tennéd rá,akkor el tudnál indulni valamerre.sztem most is ezt kéne tenned.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9108) hoby36 válasza runner 125 (#9106) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem a sepiaban is az van.Nem volt vele motorikus gondom.

A logikában semmi sem véletlen!

(#9109) Gergello válasza Samus (#9101) üzenetére


Gergello
addikt

No offense, de szerintem bármennyire is bízol az arcban kezdj el másik szerelőn gondolkodni. Lehet másik már kitalálta volna. Én szerencsére már megtaláltam a csoda szerelőt.

(#9110) runner 125 válasza hoby36 (#9108) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nem összekeverendő az SR blokkal, az egy rövid blokk, ráadásul levegős.

Mellesleg az SR-eket előbb tuningolják, noh itt bukik meg a Morini blokk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9111) birdhouse


birdhouse
csendes tag

ezeket a körlámpás sreket 2000ig gyártották mina blokkal,sztem egy olyat kéne megpályázni

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9112) hoby36 válasza runner 125 (#9110) üzenetére


hoby36
senior tag

Ja én nem tuningolom.Elég az a 6.8 LE nekem.

A logikában semmi sem véletlen!

(#9113) runner 125 válasza hoby36 (#9112) üzenetére


runner 125
nagyúr

A fele. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9114) hoby36 válasza runner 125 (#9113) üzenetére


hoby36
senior tag

Mert?Papíron 6.8.

A logikában semmi sem véletlen!

(#9115) birdhouse válasza hoby36 (#9114) üzenetére


birdhouse
csendes tag

gyengébb 70es vas hengerek tudnak 6 körül, gyári gép nincs annyi, max 4 de az is jóesetbe

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9116) hoby36 válasza birdhouse (#9115) üzenetére


hoby36
senior tag

[link]nézegesd
ca1ea az enyém.Jobb oldalt van a le.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#9117) birdhouse


birdhouse
csendes tag

de akk sportváltozat? mer jogból is csináltak elvileg 7 lovasat, de az sport volt

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9118) hoby36 válasza birdhouse (#9117) üzenetére


hoby36
senior tag

Azt nem tudom.Megy rendesen aztán nekem csak ez számít.Álltalában autóval járok,de néha használom ilyenkor is.

A logikában semmi sem véletlen!

(#9119) Gergello válasza hoby36 (#9116) üzenetére


Gergello
addikt

Ezt a kiváló forrást hol találtad? :DDD
Szerintem teljesen mindegy, hogy papíron mennyi. Úgyis érzésből motorozol. Pl. Hiába lenne vkinek egy padon 16-lovas gépe, lehet, hogy egy 12-essel sokkal jobban lehet motorozni. Nem annyira csúcsos, stb...

(#9120) hoby36 válasza Gergello (#9119) üzenetére


hoby36
senior tag

Itt volt valahol belinkelve.[link]
Engem annyire nem érdekel,hogy hány ló egy robogó.Megy egész jól és ennyi. :K

A logikában semmi sem véletlen!

(#9121) runner 125 válasza hoby36 (#9114) üzenetére


runner 125
nagyúr

...mert nem tud annyit. Padon mertunk jopar 50-est, kereken merve kb. 2.5 loerot tudnak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9122) Tothgera30 válasza Gergello (#9100) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A tulajt ismerem, már csak azért is bízok meg benne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9123) Tothgera30 válasza runner 125 (#9103) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon felejtős, vagy még elmegy kategória?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9124) Samus válasza Gergello (#9109) üzenetére


Samus
addikt

A probléma az, hogy eddig csak kontárokkal találkoztam. Anyámnak az SR előtt volt két használt japán robogója is (egy Suzuki Address és egy Honda Dio, egymás után),mindegyikkel volt baj. Mindet potom pénzért kellett eladni, mert elvittük a "szerelőhöz", akkor még ment, majd hónapokkal később mikor már könyörögtünk, hogy csinálja meg, már el sem indult...a mostani ezzel foglalkozik főállásban is, de a legnagyobb baj, hogy nincs több lehetőség. Autószerelőből megtaláltuk a csodaszerelőt, de motorokkal nem foglalkozik, nincs benne pénz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9125) Dízeles válasza Samus (#9101) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Először is jobbulást a mocinak (is).
Emlékszem sokáig hezitáltál a vásárláson .De egyszer csak nagy hirtelen már írtad megvetted a gépet.És haza is motoroztál. stb...
Ha ennyi időt és lét feccöltél bele csináld végig ,és a végén lesz egy tuti robogód

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9126) runner 125 válasza Tothgera30 (#9123) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez relatív, én nem vennék.

Ha átlag használatra kell, az-az boltba járni, tuning nélkül egy db-ig biztos jó. Bár nem olyan minőség, mint a Mina vagy Pigi.

... az igazi hátránya tuningolás során bukik ki, egyik legfőbb hibája a konstrukciónak, h a főtengely sonkái, nem töltik ki teljesen a forgattyúsházat, ezért nagyon kicsi az elősűrítése.
Illetve jóval kevesebb tuningcucc van hozzá, mint a fentebb is említett másik 2 típushoz. Nehezebb növelni a teljesítményt...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9127) akos3


akos3
addikt

a nagy hideg ellenére (este negyed9kor 4 fok) a fővárosban meglepően sok motoros volt ma! Kemény a magyar motoros! ;] meg hát ugye szép idő is volt... :)
Sajna én nem azzal mentem. :(

(#9128) Samus


Samus
addikt

Nos. Visszakapta a régi 74 fúvókát, súbertű lejebb került (ahol állt a kezdetekkor). A karburátor atomjaira lett szedve, újra kitisztítva levegővel (egyébként egy 20as Dell'Orto van benne, szóval nem kicsi), újra beállítva, és (kopp-kopp-kopp), megy. Húz, pörög, nem áll le ha elengedem, megvan az ereje, és csutkán sem torpan meg. Végre olyan, amilyennek lennie kellett volna.
Ami fontos, összesen 7000 pénzből megúsztam. Négy napi munkája a szakinak. A komplett blokk szét lett szedve, és minden, amit leírtam eddig.
A probléma valószínű a tömítések miatt (víz került a hengerbe) és a karburátor dugulása/helytelen beállításából adódott. Egy komplett generál után nehéz már megállapítani.
Most minden esetre örül a fejem. És örülök, hogy van még olyan lelkiismeretes szerelő, aki meg akarja csinálni, ami rossz. Ezúton is köszönöm Neki. És nektek is a tippeket, bátorítást.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9129) NINJA_V válasza Samus (#9128) üzenetére


NINJA_V
tag

Akkora karbi ??uhhh... gyári henger vagy 70es?, mert ha gyári 50eshez és TT csőhöz raktátok akkor nincs min csodálkozni....

Two Strokes and Four Jokes

(#9130) runner 125 válasza NINJA_V (#9129) üzenetére


runner 125
nagyúr

:DDD

20,5-es van a 180-as 2t Runner-en. :)

Samus

50-esre teljesen ideális egy 12-es, vagy nagyon max egy 17,5-es, ha van rajta sportkipufogó.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9131) NINJA_V válasza runner 125 (#9130) üzenetére


NINJA_V
tag

Bizony. Lehet, hogy moddolták anno a gépet :DDD .... Az a baj ha túl nagy karburátort választ azt ember hozzá, akkor sosem lehet beállítani normálisan, nagyon érzékeny lesz az időjárásra.

Two Strokes and Four Jokes

(#9132) runner 125 válasza NINJA_V (#9131) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

Úgy igaz. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9133) birdhouse


birdhouse
csendes tag

2000 utáni pigi blokkokon elvileg 17,5es karbi van. kinéztem az új szerelmem, ez az:[link]

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9134) runner 125 válasza birdhouse (#9133) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ezek csak hobbymotornak jók. Közlekedni nem lehet vele.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9135) birdhouse válasza runner 125 (#9134) üzenetére


birdhouse
csendes tag

sajnos tudom.... :( pedig olyan széép :O

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9136) Tothgera30 válasza runner 125 (#9126) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor még jó is lenne, mert úgy se tuningolnám.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9137) akos3 válasza birdhouse (#9133) üzenetére


akos3
addikt

Te egyre följebb csúsznak azok az árak! ;] Kezdtük a yamahánál, mostmár KTM!..Bár ez jóval erősebb. cserébe az meg szebb volt nekem..

(#9138) birdhouse válasza akos3 (#9137) üzenetére


birdhouse
csendes tag

dt 125öt amit néztem árba ezse hajazza :D, de azt már elvitték. ennek meg jólállna egy sm szett, de benzinkutam meg nincs hogy tankoljam

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9139) runner 125 válasza birdhouse (#9138) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ha ilyet veszel pár dugattyút, hajtókart és főtengőt is szerezz be, elmész a boltig meg vissza és cserélheted." ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9140) Tothgera30 válasza runner 125 (#9139) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Meg láncszettet és fogaskereket, azt még hamarabb... :C

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9141) birdhouse


birdhouse
csendes tag

ugysem lesz ilyenem, ez mind csak álom. marad az xt tervnek ;]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9142) akos3 válasza birdhouse (#9141) üzenetére


akos3
addikt

Én még ráérek 1,5 évet álmodozni..kb addigra tervezem a cserét! :K

(#9143) Samus


Samus
addikt

Ma beindítottam a motort, menni kellett. Jó nehezen indult, jó 10ik rúgásra, indulás után kevés szívtót kapott, majd azt is visszatoltam. Hát, egy percig járattam (1 fok volt kint), majd felpattantam, és indultam volna, de megint traktorhangot adott. Mindegy, ráhúztam, és csodák csodájára elhallgatott. Ki a kapun, itt megindultam vele, a kezdeti traktorozás ötven méter után megszűnt, és pörgött a gép rendesen. Elmentem a Lidl-ig (két kilóméter), felpakoltam, majd ki a hatosra. Olyan szép hangja volt, egész nyolcvanig ment, itt már annyira fáztam, hogy lassítani kellett. Visszaengedtem hetvenig, majd dideregve mentem, csak azért is, hogy lássam mit tud. Most jó. De a retkes eladó nem mondta volna, hogy hé haver, nézesd át, nem tökéletes. Akkor nem lettem volna ennyire ideges.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9144) birdhouse válasza Samus (#9143) üzenetére


birdhouse
csendes tag

ha ezt mondta volna akkor maga ellen beszélt volna. nemtudott volna ennyit elkérni a motorért.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9145) runner 125 válasza Samus (#9143) üzenetére


runner 125
nagyúr

..akkor nem vetted volna meg. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9146) akos3


akos3
addikt

Leesett itt is az első hó! És ha Pesten hó esik, az bizony igazán csak a telet jelenti!
El is raktam végleg a kis motorkámat a 2010es évre! :) Meleg pincében alussza át azt a 3 hónapot.. :B

(#9147) Gergello


Gergello
addikt

Én ma felhoztam 2. akksit is. Idén már le se megyek a garázsba szerintem. :N

(#9148) akos3 válasza Gergello (#9147) üzenetére


akos3
addikt

Én még nem szereltem ki az akksit. :N szal az még hátra van! :B

(#9149) birdhouse


birdhouse
csendes tag

a motoros szezon még csak most kezdődik ;] na majd mikor lefagynak a parkolók! :))

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9150) runner 125 válasza birdhouse (#9149) üzenetére


runner 125
nagyúr

Robogóval könnyű bohóckodni, le a lábat és had szóljon. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.