Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Atomgeszi válasza danntora (#9949) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem ilyen akkor volt amikor a deknibe lévő rugó kiugrott a helyéről. Önindító? Esetleg fényképezd le. Hátha többet látunk.

(#9952) birdhouse válasza danntora (#9949) üzenetére


birdhouse
csendes tag

kuplungharangba nem csörög zörög vmi? v nem esett ki egy pici darab? mer ha igen, nagy valószínűséggel eltört a kuplungrugód

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9953) danntora válasza birdhouse (#9952) üzenetére


danntora
tag

Most perpillanat nem tudom berúgni sem mert nagyon el van kopva a racsni, de szerzek bele és akkor majd többet tudok mondani...

(#9954) nLali válasza Tothgera30 (#9948) üzenetére


nLali
senior tag

Nekem se fér el a sisak. Néha még zavar, de boltban azt használom kosár helyett.

(#9955) DigitXT válasza nLali (#9954) üzenetére


DigitXT
félisten

Én két napja szabadultam meg ettől a problémától,
azóta szabad vagyok, mint a madár.:DDD Vettem egy
jó kis dobozt hátulra, a kabát, meg a gerincvédő jól
befért eddig is az ülés alá (elég hosszú a moci).:D

Azért "bevásárolni" nem hiszem, hogy túl jól lehet a
sisakba.:N De ha mégis, akkor sem tesz jót neki.:B

(#9956) Gergello válasza DigitXT (#9955) üzenetére


Gergello
addikt

Én soha nem raknék ilyet a motoromra. Tudom, hogy hasznos, de ez annyira rontja az összképet. Nem tűrném meg rajta. :N

(#9957) DigitXT válasza Gergello (#9956) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem nem rontja az összképet, megy a mocihoz.:)

Egyetlen probléma, hogy nem tudom, olyan könnyen
megemelni a hátulját, mert ahol eddig "jó fogása" volt,
most ott van a doboz, ez meg azért gáz, mert otthon
elég szűk helyen kell "parkolni", másképp nem lehet
ott befordítani. Szóval egyelőre marad a nehezebb út,
idővel meg kitalálok majd valami könnyítő megoldást.

(#9958) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok!

Elég hosszú Hsz. lesz, remélem jóhelyen járok. Adott vagyok én, mint 17éves fiatalember, nemsokára B jogsival is rendelkezni fogok. Namost saját autót venni nem igen tudok, viszont családi van, amit nagyrészt tudok használni, de nem mindig. Ezért gondoltam arra, hogy venni kellene egy robogót. Innen jönne egy sor kérdés/igény:
-50köbcenti(Lehessen B-vel menni vele)
-Legyen elég nagy(Kawada Commander 125, ilyesmi méretű kéne, de gondolom 50esbe nincs)
-4ütemű legyen, és lehetőleg halk(Nem az az éjjel felkel a fél utca ha végigmegyek rajta)
-Mennyibe kerül egy ilyen robogó?(Nincs extra igény, csak szép legyen, megbízható, és egy 60-70et ha tud tartani szétesés nélkül, az jó.)
-Mennyit fogyaszt?
-Megvétel után mik a járulékos költségek?(Papírmunka, bukó, szervíz, fogalmam sincs mi mennyi kb)
-Egy ilyen robogóval, mondjuk egy Bp-Gödöllő táv mennyire kivitelezhető?(Persze csak főutakon)

Előre is köszönöm, mindennemű információt szivesen várok, sose volt motorom, semmit nem értek az egészhez, de azt tudom, hogy egy autó jelenleg drága nekem, és fenntarthatatlan(fogyasztás, biztosítás, szervíz).

Smoke & Torque

(#9959) DigitXT válasza Szplöttyy (#9958) üzenetére


DigitXT
félisten

50-esből a 4T nagyon gyenge, városon kívül főutakon nem szívesen mennék vele. Néha még városon belül is gáz volt, pláne hidegen.:( Szóval ha 50, akkor mindenképpen 2T, szvsz. Ha meg 4T kell, akkor nagyobbat javaslok, de ahhoz ugye kell valamilyen motoros jogsi is, ami további pénz. (4T 50-es biztosan nem fog neked tartani 60-70-et: ahhoz egy jobbféle 2T kell - fojtás nélkül.) Fogyasztás a jobb kezedben, de ha pörgeted, akkor bekapnak ezek akár 4L-t simán. Ha 50-esben gondolkodsz, akkor nincs járulékos költség a papírozással, mert egyetlen papírod az adásvételi szerződés lesz: az alapján megkötöd a kötelező biztosítást, ez pár ezer forint egy évre. Bukóra érdemes megfelelő összeget rászánni, fontos, hogy jól illeszkedjen a fejedre, az előírt szabványoknak feleljen meg, tehát legyen biztonságos. Minden más másodlagos (kinézet, ár).

(#9960) Szplöttyy válasza DigitXT (#9959) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

2T-vel az a gondom, hogy olajjal keverékkel szórakozni, a büdös szag, és hogy nekem külső szemlélőként sokkal hangosabb, fülsértöbb hangjuk van. De akkor lehet kénytelen leszek kompromisszumot kötni :) Ajánlott/kerülendő márkák? Keeway Hurrican? Elég sokat találtam, távirányítós indítással, meg ilyenekkel, 2T. Hány kmerrel érdemes megvenni? Ittis tekergetnek vissza? Meg mennyit bír ki? Gondolom nem 2-3százezret mint egy autó. Bocsi a sok kérdésért, de tök laikus vagyok.

Smoke & Torque

(#9961) Tothgera30 válasza Szplöttyy (#9960) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vegyél valami Kymco-t, mondjuk egy Agility-t, vagy Vitality-t, az előbbi használtan 150k körül megy, újonnan valami 250 rúpiát kérnek érte. Az utóbb említett paripa pedig használtan 200magyar királyi koronáért megy, újonnan pedig 300 pengőt kell érte kicsengetni.

Agility

Vitality

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9962) DigitXT válasza Szplöttyy (#9960) üzenetére


DigitXT
félisten

Vannak 2T-k, ahol automatikusan megy az olaj benzinhez keverése, tehát sokkal többet azokkal sem kell szórakozni. A szaguk persze tényleg más, bár menet közben nem valsz', hogy éreznéd.:D Hang is más, igen, de alapvetően nem ezek kellenek, hogy szempontok legyenek a választásnál. Én karikáztam 1-2 hónapot itt Budapesten egy 4T 50-essel, és tudom, hogy az a biztonságos városon belüli közlekedéshez sem tökéletes, hát még ha kimennél a városból a főútra. Igazából kis robogókat nem is az ilyen nagyobb távolságok megtételére találták ki. (Az adott példány pl. kb. 60-nál elvérzett, de odáig is elég sok idő volt, mire eljutott. 30-ig volt valamennyire dinamikus, ami éppen arra volt elég, hogy a lámpától elgyorsuld a lustább autósokat, de utána rohamosan csökkent a kraft. Mondjuk az nem is evett sokat, 2,5 L körül elszaladt. Vö. keveset eszik, viszont nem megy.)

Márkákat nem tudok ajánlani, majd a többiek.:) Távirányítós indítás baromság, hiszen úgyis akkor indítod be, ha már rajta ülsz, ott meg eléred a kormányon lévő gombot. (Már ha önindítós a ketyere.) Visszatekerés tuti itt is játszik, tehát sokra általában nem lehet következtetni a km óra állásból. Két-háromszázezret biztos nem bírnak ki - pár tízezer után biztosan esedékes a hajtómű felújítása -, de nem is onnan szoktak visszatekerni a kereskedők. (Eleve szerintem a legtöbb robogón csak 5 számjegyű a számláló.:D)

(#9963) Dízeles válasza Szplöttyy (#9960) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Olasz vs Japó 2T Vegyél.Ha sportosabb-csajozósabb kis kerekű . Ha haladósabb sz@r utakat, nyomvályúkat jobban kezelő akkor nagy kerekű.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9964) runner 125 válasza DigitXT (#9959) üzenetére


runner 125
nagyúr

Teljesen egyetértek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9965) akos3 válasza Dízeles (#9963) üzenetére


akos3
addikt

Egyetértek. :K 17 évesen vmi dögös olasz v japó kell ide. Nah meg persze a 2T lendülete! ;] A hang meg csak kipufogó kérdése, nekem pl olyan a gyárival mint egy magasabb 4T-->egyátalán nem az a nevetséges 2T robi hang. Szal ne a hang befolyásolja a döntésed. :N km-ben meg max 10-15-t dutottat mernék megvenni. De inkább 10 alatt :DD Persze kérdéses h mennyi a keret rá :B

(#9966) akos3


akos3
addikt

Ha a bukómnak le lehet szedni a plexijét akkor létezik, h ki lehet cserélni sötét plexire? Vagy léteznek sötétítő fóliák (mint a kocsik ablakaira), amit rá tok ragasztani a plexire? Mert már most nagyon zavaró a nap, nyáron meg kifejezetten vakító tud lenni. Napszemcsiben nem nagyon szeretek motorozni...

(#9967) Gergello válasza akos3 (#9966) üzenetére


Gergello
addikt

Webshopokban látni külön plexit. Sisakfüggő ez, hogy tudsz-e rendelni.

(#9968) dedike


dedike
addikt

Látom a jó idővel mindenki eltűnt motorozni... ;]

Jó szerencsét!

(#9969) akos3 válasza dedike (#9968) üzenetére


akos3
addikt

Hajaj. Tnap átléptem a 4000km-t! Most 4001km-en áll a mutato :)) Tök jól néz ki :B

(#9970) dedike válasza akos3 (#9969) üzenetére


dedike
addikt

Mutató... :Y

Milyen mutató? :P

Jó szerencsét!

(#9971) akos3 válasza dedike (#9970) üzenetére


akos3
addikt

..hát a km számlázó mutato :DD Vagy hogy hijják szaknyelven ;]

(#9972) birdhouse


birdhouse
csendes tag

én tegnap pont a1 gyakorlati vezetésen voltam, s elkapott az eső, de leszámítva azt hogy szarrá áztam, nem volt rossz, jogot is belőttem tegnap, tartja a versenyt a busákkal :DDD :DDD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9973) akos3 válasza birdhouse (#9972) üzenetére


akos3
addikt

Én pont egy éve tettem le az A1-et! Hajrá szurkolok, nem para egyátalán. :))

(#9974) birdhouse válasza akos3 (#9973) üzenetére


birdhouse
csendes tag

köszi a biztatást, most már csak fel kellene hajtani valami szemrevaló 25öst :)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9975) akos3 válasza birdhouse (#9974) üzenetére


akos3
addikt

Hát én amióta megvettem a bws-t azóta nézelődök, h mennyit is kell gyűjtsek.. :P De 200at kéne még ráfobjak erre kb, szal nem ebben a szezonban lesz a scere az tuti...
Az a baj, h amik tetszenének azok gyengék :F (xt, dr, ybr, cbr..) minf azt irják, h a vége az 100-110. Az meg elég kevéske.. :U
Te miket nézegedsz amúgy?

(#9976) Tothgera30 válasza akos3 (#9975) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Keress meg, és vedd meg az Etz-m, az nem lesz gyenge, a (125ccm) Cbr-t, Xt-t, Dr-t, Ybr-t megeszi reggelire. Apámnak az Ybr nagyon tetszik nekem a Cbr, szóval valami más lesz. Amúgy ma új képeket rakok fel a sportmotorra róla.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9977) akos3 válasza Tothgera30 (#9976) üzenetére


akos3
addikt

Elhiszem, h jól megy, meg látom, h szép állapotban is van, de mániám az új motor. 2004nél nem szeretnék idősebbet...

[ Szerkesztve ]

(#9978) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Smoke & Torque

(#9979) Tothgera30 válasza akos3 (#9977) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor sokat kellesz költened :U . Egy újabb 125-ös gépes, gyári állapotban, pár 1000 km-el, és normális papírokkal 500-600 alatt biztos hogy nincs meg :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9980) akos3 válasza Tothgera30 (#9979) üzenetére


akos3
addikt

hát 400 körül már találni. De igen, elég drágák ezért sem lesz még csere... :U

(#9981) Tothgera30 válasza akos3 (#9980) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Remélem a következő szezonban összejön neked :R . Hátha eladom én is addig a motort, bár nincs vele gond, lehet csak bajt okozok vele magamnak :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9982) birdhouse


birdhouse
csendes tag

hát igazából ami nekem tetszik az az xt x, de hondák ált olcsóbbak szal lehet h cbr, vagy xr lesz belőle. esetleg cbf.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9983) akos3 válasza birdhouse (#9982) üzenetére


akos3
addikt

Akkor kb Te is ilyeneken gondolkodsz mint én. Csak lennének kicsit erősebbek. :U :U
2T meg túl nagy. Mmint méretre. Nem találtam ilyen méretűt eddig. Nem lehet túl széles, mert nem tom eltenni sajna :F De ja vkinek van vmi 5lete elfogadom :B

(#9984) akos3


akos3
addikt

Bocsi kicsúsztam a szerk időböl..
Kérdésem az lenne, h tulajdonképpen a cbr és a cbf között mi a különbség?
Én csak külsőben látok egy kis eltérést (nekem a cbr jobban bejön), de teljesítményben, motorikusan, kezelhetőségben van vmi változás?

[ Szerkesztve ]

(#9985) Tothgera30 válasza akos3 (#9983) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet hogy tudok egy műszakis eladó RS 125-öst, mindössze 11 ezer km-el, de a tulaj nem adja olcsón ;) . Az nem nagy, jól megy, erős és még gyors is :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9986) birdhouse válasza akos3 (#9984) üzenetére


birdhouse
csendes tag

cbr 125 és cbf 125 közt nincs sok különbség, cbf hátul dobfék, meg elől is kisebb a tárcsája, villahosszokban is eltér. cbr 6sebességes, míg cbf 5. cbrnek 3literrel kisebb a tankja. cbr víz, cbf léghűtéses. és még sok apróság.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9987) akos3 válasza birdhouse (#9986) üzenetére


akos3
addikt

Magyarul akkor ahogy látoma cbr több tekintetben is jobb... :U

Tothgera30 Hát nem tom mekkora, nem láttam még élőben :N De fotók alapján nem a legkeskenyebb :U Nekem a feneke (üléstől hátrafele) szélessége a döntő, mert ha szélesebb mint a mostani, akk nem lehet kinyitni a garázskaput :W Szal eddig ezért is néztem sm-eket mert azok viszonylag keskeny felépítésűek és még jol is néznek ki...Meg talán a ybr ill a cbr sem olyan széles felépítésű.. :U De mire összegyűlik a pénzem addigra scak találok már vmit :B

(#9988) runner 125 válasza Tothgera30 (#9985) üzenetére


runner 125
nagyúr

..gondolom ajándékba jár hozzá 4 dugó és 3 főtengely. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9989) akos3 válasza runner 125 (#9988) üzenetére


akos3
addikt

Ezekszerint nem túl megbízhatóak? Vagy ezt általánosságban a 2T-re érted?

(#9990) Gergello válasza akos3 (#9989) üzenetére


Gergello
addikt

Ezeknek a lelkét kihajtják. Aztán jössz te és megveszed. :DDD

(#9991) runner 125 válasza akos3 (#9989) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy igaz, ezek piszok jó motorok, a normál karbantartás határain belül, amit egy átlag user úgysem fog betartani, pedig ezek versenygépek, kihegyezett motorral, ami sokkal több időt, és persze pénzt igényel. A RS-ek, Mito-k és társaik nagy része szét van hajtva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9992) birdhouse válasza runner 125 (#9991) üzenetére


birdhouse
csendes tag

igen, sajnos ez Magyarország. nagyon szervízigényesek a 2T 125ös versenygépek, lánc, lánctányér, dugó, hajtókar satöbbi, ezeket ajánlatos cserélgetni x kilóméterekenként. ezért nézek mostmár én is csak 4T-t

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9993) Tothgera30 válasza akos3 (#9987) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem nagy termetű motor, olyan mint az 50-es Rs, vagy egy Tzr, bár a hátulja kissé széles. Nézd meg képeken, videón, hirdetéseket nyálazd át, és dönts szíved szerint. De az nem tömegmotor, ilyet magyarba még egyet nem találsz.

runner 125: Nem, ez teljesen gyári, gyári hengerrel és dugóval, bontatlanul, de most új hátsó lánckereket kap, mert a szervízfüzete szerint 12000km-enként cserélni kell, amúgy nagyon sokáig kereste a tulaj, ezt is olaszból hozta. Amúgy nagyon jó barátomról van szó, és ő még sohasem huzatta ki és nem füstölt vele gumit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9994) Gergello válasza Tothgera30 (#9993) üzenetére


Gergello
addikt

Akkor minek tartja?

(#9995) akos3 válasza Gergello (#9994) üzenetére


akos3
addikt

Szted gumifüstölés nélkül nem is lehet ilyet tartani? :Y

Hát köszönöm a felvilágosítást mindenkinek. Igazából még mindig ugyanott tartok: Az igénytelen 4T az kicsit gyengusz (nekem a végsebességük kéne kb utazónak. Ugy tökéletes lenne), a sportosabb 2T nagyrésze szét van hajtva, és még a fenék részük is szélesebb, szal már csak ezért is necces nekem :U Nah meg persze a pénz a pénz és a pénz :B Jo lesz nekem még egy darabig a kis bws :B Csak az a baj, h Bp-en elég kevés a 70km/h. Most pesze lehet mondani, h ez nem száguldozásra lett kitalálva, de akkor is...45-50ig gyorsul a motorka rendesen, lámpánál nincs ellenfele. Aztán lejjebb esik a fordulatszám és kb 60ig lelassul a gyorsulásban. Ami igen zavaró, mert pont addigra érnek be a kocsisok :U Aztán 70-75ig megint gyorsul, mintha seggbe rugták volna. Persze a 70 nem olyan rossz, de egész végig nyélgázon használni szegényt :U Nekem sincs kő a szívem helyén :B
Meg mint írtam ez anynira új, annyira nincs semmi baja, h már csak ezért is kár lenne lecserélni...Ha a mostani pénzemből kéne vegyek motort, akkor félnék, h baja lenne, mert csak idősebbet, v sokat futottat tudnék venni. Folyton ottt járna a fejembe, h a fene vinné el, kellett nekem lecserélni a robcsim. :B ...

(#9996) Gergello válasza akos3 (#9995) üzenetére


Gergello
addikt

még sohasem húzatta ki :N

(#9997) akos3 válasza Gergello (#9996) üzenetére


akos3
addikt

Jó, nyilván aki ilyet vesz az azért néha kiélvezi.. :P

(#9998) Gergello válasza akos3 (#9997) üzenetére


Gergello
addikt

Én nem tudnám megállni. Adnék neki a technikás egyenesekben. ;]

(#9999) Samus


Samus
addikt

Üdvözlet,
egy gyors kérdésem lenne: az ötvenes robogók kipufogó tömítése (a henger és a kipufogó csatlakozásánál) szabványos, vagyis minden típusé egyezik kategórián belül, vagy egyedi?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10000) birdhouse válasza Samus (#9999) üzenetére


birdhouse
csendes tag

ált. egyedi

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.