Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Topiccsendőr válasza Samus (#8645) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a szalonból kitolod a robeszt, akkor azt csak hajtani kell és megy pár évig. Nem nagyon kapnak ezek szervizet, csak otthoni barkácsolást, kókányolást. Ezért kell magaddal vinni egy hozzáértőt, hogy ne vágjanak át. A Minarelli blokkokat Yamahába Apriliába is szerelik, meg Malagutiba is. Van rövid levegős fekvő, hosszú levegős álló, vizes fekvő. Ezek a különbségek a blokkok között. Yamaha BWS, MBK Stunt álló levegős, Jog rövid fekvő, Aerox vizes fekvő. Néhány a sok közül.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8652) birdhouse válasza Topiccsendőr (#8651) üzenetére


birdhouse
csendes tag

hhoho 2ja jog álló levegős rövid mina! na nem kötözködni akarok :DDD tübbi majdnem mind fekvő levegps: 3kj, 3ry, 3yk, 3yj stb. bocs ha nemirok olyan ponotsan vodkanarancsozztam:D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8653) Topiccsendőr válasza birdhouse (#8652) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

azaz!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8654) Samus válasza Dízeles (#8646) üzenetére


Samus
addikt

Kész, ezeket megfogadom. Ma felhívok egy eladót, remélhetőleg holnap már el is tudok menni megnézni, kipróbálni. Viszonyítási alapom lenne, de mivel nincs két egyforma motor, ez teljesen mindegy, csak a fékeket tudom viszonyítani egy újhoz. Nembaj. Vagy jól járok, vagy ráb@szok...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8655) bajnokpityu válasza Samus (#8654) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nemtom nagykáta mennyire van messze tőled,de ott dogozik egy cimborám,aki azzal foglalkozik,hogy felkészit jószágokat.pont olyan állapotúra,amit szeretnél.piaci árnál nyilvánvalóan drágábban,de garit vállal a jószágokra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8656) Samus


Samus
addikt

Sajnos elég messze, picit több, mint 300km-re. Azért köszönöm.
Belinkelem, amit néztem, hátha többet tudtok levonni belőle, mint én...
[link]
Nos?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8657) Topiccsendőr válasza Samus (#8656) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nos?
Szerintem ne linkelj semmit egy fórumra, ha nem akarod magad becsapni. Menni kell vele, hallgatni hogy sikít-e a hajtómű, billeg-e a dugattyú, de képről csak azt lehet elmondani, hogy szép. Sőt még azt se. Ha közelebb mész hozzá lehet egy rakás fos az idom is. Jártam párszor így.
Tényleg az a tuti, ha megfizetsz egy szakit. Lehet elbuksz 3* 5000 forintot, de még mindig beljebb vagy, mintha megveszel egy robogót, és dugattyúcserével meg hengerfúrással kezded a szezont, neadj isten fullgenerál.

Ez speciel mondjuk szerintem picit drága. De ez csak az én véleményem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8658) birdhouse válasza Samus (#8656) üzenetére


birdhouse
csendes tag

ha tényleg egybevan és megy, szerintem megéri, vizes mina, elől-hátul tárcsa. nagyon olcsóakat egyből elkell kerülni! de tényleg csak alapos megtekintés után lehet rendes véleményt mondani

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8659) Gergello válasza Samus (#8656) üzenetére


Gergello
addikt

Ilyenkor motort venni?

(#8660) Samus válasza Gergello (#8659) üzenetére


Samus
addikt

Igen, a közelgő tél előtt. Minden különbözik a nyártól? Kicsit hidegebb lesz, és kész. Ilyenkor talán még alkudni is lehet.
Egyébként egy éves motoron is "sikít" a hajtómű hirtelen gyorsításnál egy fél másodpercig...viszont a "billeg a dugattyú" dolgot nem tudom értelmezni. Magyarázd el kérlek...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8661) akos3 válasza Gergello (#8659) üzenetére


akos3
addikt

Ilyenkor lehet kiszűrni a szar motorok, mert azok nem indulnának be télen ;]
Am ilyenkor jóval olcsóbbak...

(#8662) Topiccsendőr válasza Samus (#8660) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

dehhogy sikít. Az nem egy éves akkor.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8663) bajnokpityu válasza akos3 (#8661) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a roxi -10fokban pöcre indult totál kopott fostré hengerrel,dugóval.
2Tnél nem igaz az állitásod,annyival könnyebben indulnak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8664) akos3 válasza bajnokpityu (#8663) üzenetére


akos3
addikt

akkor bocs...
Az enyém az fullosan király :C , de azért nehezebben indul mióta bejött a hideg..
Azért gondoltam, h ami alapból szar az télen álmodni sem mer a beindulástól :(

(#8665) bajnokpityu válasza akos3 (#8664) üzenetére


bajnokpityu
félisten

annyival rosszab télen,h az akksi nehezebben ad le nagy inditóáramot.egyébként pl az ETZm -20ban simán indult,miközben a szupermadeinjapan karbis CBRem 5 foknál már necces volt.0 körül esélytelen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8666) akos3 válasza bajnokpityu (#8665) üzenetére


akos3
addikt

én mindig öninditózok, szal akk ezért van......Ami meg gondolom az ETZ-den nem volt :)
Berugókart nem nagyon kellett még használnom :N

(#8667) Samus válasza Topiccsendőr (#8662) üzenetére


Samus
addikt

Jó, hazudtam. Most lesz másfél...nincs benne még 2500km. Csak hidegen csinálja, nem tudom, mi az, de eszeveszettül sikít rövid ideig valami (nincs egy mp) egy bizonyos rövid sebességintervallumban (20->30). Ha picit felmelegszik (min felett), a jelenség megszűnik. Fogalmam sincs mi lehet...Ezzel a motorral akadnak érdekes jelenségek...de szeretem, azért is akarok hasonlót venni. Imádom a formáját, teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8668) Dízeles válasza bajnokpityu (#8665) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A Liberty-m 4 napot állt abban a szeles időben de pöcre indult .Még jó pár napig lehet motorozni.Csak ne essen.Mármint az eső.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8669) Topiccsendőr válasza Samus (#8667) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A hajtomu sikitas az a fogaskerekek kopottsagabol adodik. Mindig sikit. Hidegen melegen. Te valami mas jelensegrol beszelsz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8670) Gergello válasza akos3 (#8661) üzenetére


Gergello
addikt

Dehogy olcsóbbak. Csomóan még használják, sokaknak még szezon vagy éppen szezon vége van. Én majd januárban nézek magamnak motort. Amikor már 1-2hónapja kerülgeti a garázsban, akkor talán tényleg olcsóbb lesz. Én ha eladó lennék, most még biztos nem engednék "sokat".

(#8671) Jamby18


Jamby18
senior tag

(#8672) hoby36 válasza Jamby18 (#8671) üzenetére


hoby36
senior tag

Nem valami nagy profi! :DDD

A logikában semmi sem véletlen!

(#8673) akos3 válasza Jamby18 (#8671) üzenetére


akos3
addikt

Az k*va nagy! :DD :D :DDD :C

(#8674) Dízeles válasza Jamby18 (#8671) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Atom
Mindennap Így indulok el :B

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8675) birdhouse válasza Jamby18 (#8671) üzenetére


birdhouse
csendes tag

amugy látszik h. 1. felakad a gázbowden, mert amikor a motor fekszik ott még nagyba pörög a motor, láccik mer port csinál.másodjára meg simán a verseny heve miatt nemveszi észre a felakadt kábelt. am atomnagy vidi :))

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8676) Samus


Samus
addikt

"De igen, külföldről lett behozva, én vagyok az első magyarországi tulajdonos."
Ezt nem akartam hallani...
Nagy probléma, ha a motor külföldi eredetű? Én így már a 17500 km-t is nehezen hiszem el...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8677) akos3 válasza Samus (#8676) üzenetére


akos3
addikt

szvsz NAGY

személyes tapasztalat :O ....

[ Szerkesztve ]

(#8678) birdhouse válasza Samus (#8676) üzenetére


birdhouse
csendes tag

nem nagy, lehet nagyon nagy is :D japán importban bízhatsz. ott ugytudom kimélik őket. legtöbb jog is onnan lett behozva

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8679) runner 125 válasza Samus (#8676) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem mind1, h honnan származik. :)

Németország, Svájc nem parás, sőt még jobbat ki lehet fogni, mint itt Mo.-n. Az olasz import már necces.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8680) akos3 válasza runner 125 (#8679) üzenetére


akos3
addikt

Így van! Nekem olasz import volt (mala) és beszoptam vele rendesen :W

[ Szerkesztve ]

(#8681) Topiccsendőr válasza akos3 (#8677) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a hazai robogók 90% külföldi. Nekem csak ilyenek voltak, semmi bajom velük. Egész egyszerűen hozzáértővel kell menni, és nem nyúlsz bele a sz*rba.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8682) Topiccsendőr válasza akos3 (#8680) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egész egyszerűen felületesen álltál a témához.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8683) runner 125 válasza Topiccsendőr (#8681) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tény.

Jogokat annó láttam valahol konténerszám, hegyén-hátán. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8684) akos3 válasza Topiccsendőr (#8681) üzenetére


akos3
addikt

Így van..zöldfülü vtam akk még! :W
A mostani BWS-em azt itthon adták el..meg van minden..szervizkönyv, kezelési útmutató, szal nyomon lehetett követni.. :C

(#8685) runner 125 válasza akos3 (#8684) üzenetére


runner 125
nagyúr

Manapság Mo.-n sajna nem arról szól az eladás, h korrekt gépet adnak tovább, hanem h kit,hol és mennyire lehet lehúzni...

Azt hiszem bajnokpityu írta le egyszer pár sorban az eladáskor feltüntetett állapotokat. Pontosan már nem emlékszem rá, de totál találó volt. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8686) Topiccsendőr válasza runner 125 (#8685) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De egyébként ez azért van, mert ha belegondolsz, a külföldről behozott gépek pontosan annyit érnek, amennyiért eladják őket a kereskedőknek. Lóg a belük, fel kellene ezt-azt újítani. Ha az ember kiszámolja nem is olyan olcsó egy külföldi robogó. És akkor még fizess a kereskedőnek sápot...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8687) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Na most Samus totyik lakó ismét össze lett zavarva.
Vegyél Olaszt az a Király.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8688) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

Kb. mennyit kérhetnék egy rendszámos Piaggio Skipperért? (150ccm, 4T, 2002) Leszervizelik a kopó alkatrészek cseréjével, utána friss műszakit kap. Kisebb karcok, kopások vannak, amúgy jó állapotú.

Kinőttem, úgy döntöttem eladom. Jövő tavasz-nyárra ha lesz elég píz szeretnék egy jóval nagyobbat (Burgman, esetleg Xciting)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#8689) Samus


Samus
addikt

Az mit jelenthet, ha a berúgókar kicsit lejjebb áll (a normál helyzet alatt kb. 1 cm-el) alaphelyzetben, mint kellene neki?

Dízeles: össze vagyok zavarva...igaz. Próbálok fontos és hasznos információkat összeszedni, mivel akinek már egynél több motorja volt, volt köztük jobb-rosszabb, talán tudja, mire kell(ene) ügyelni.

Továbbá egy érdekes jelenség: álló helyzetből indulva elkezdem húzni a gázt (szép lassan), de a motor nem pörög ennek megfelelően, elfojtott, tompa motorhang, majd hirtelen kilő, mint a rakéta. Már nem először találkoztam ezzel a jelenséggel, és kicsit zavaró. Nem a kuplung, azzal nincs baj. Viszont csak akkor jelentkezik, ha intenzív menet után hosszabb szünet következik (piros lámpa, ekkor is csak néha), menet közben nem, és csak hidegen, meleg motornál semmi gond, nyáron sem jelentkezett ilyesmi). Továbbá ha hirtelen adok nagyobb gázlöketet álló helyzetből (például rögtön negyed gáz), nem fokozatosan húzom, az nagyon káros a motor élettartamára nézve?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8690) akos3 válasza Samus (#8689) üzenetére


akos3
addikt

Azt h szarul tette fel :DD Kicsavarod a csavart, leszeded és 1 cm-el fejjebb állítva visszateszed, úgy h kényelmes legyen berugásnál..

[ Szerkesztve ]

(#8691) akos3 válasza Zooka (#8688) üzenetére


akos3
addikt

szvsz ez hülye kérdés, bocsi...
Minden annyit ér amennyit megadnak érte! Szal felmész az apró oldalakra,megnézed milyen árban vannak és belövöd az arany közép utat! :C

[ Szerkesztve ]

(#8692) Brogyi


Brogyi
senior tag

Nehany napja oninditozas utan a napi szamlalom nullazodik. Gyanitom nezhetek uj akksit.
Ugye? :((

(#8693) akos3 válasza Brogyi (#8692) üzenetére


akos3
addikt

hát valószíű, bár hamarább nem tudnál önindítozni, minthogy elfelejtse a km állást szvsz..
MErt ha jól értem erről van itt szó! :B Am nem egy nagy összeg azért kb 4 rongy

(#8694) Topiccsendőr válasza Dízeles (#8687) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

dehogy. tökmindeg ymit vesz. csak jó legyen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8695) Topiccsendőr válasza akos3 (#8693) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

de ha valami kontakthiba miatt túl nagy áramot vesz fel akkor lehetséges. De lehet akkuja is odavan.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8696) Topiccsendőr válasza Samus (#8689) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Fontos és hasznos információ: fórumon kérdezgetni hogy milyen robogót vennél döbbenetes nagy felületesség. + egy probléma leírása alapján sem lehet távdiagnosztizálni. Hisztériát részemről befejeztem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8697) Topiccsendőr válasza Samus (#8689) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Továbbá ha hirtelen adok nagyobb gázlöketet álló helyzetből (például rögtön negyed gáz), nem fokozatosan húzom, az nagyon káros a motor élettartamára nézve?

namost. egy picit gondold bele magad a helyzetbe. A fröccsöntött műanyag dugattyúnak a fröccsöntött műanyag polivinilklorid hengerben egészbiztosan ártana. De. Ezek a robogók jobb esetben 30e km ert elmennek egy dugóval, hengerrel. Szerinted egy mezei kigyorsítás milyen károkat okoz egy fém alkotta motorblokkban? deugye nem lendkerekes kisatókról beszélgetünk?
Demost ez halálfrankó igazi kérdés volt vagy vicc?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8698) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#8696) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hagyjad már.megvesz valamit,márka alapján,aztán lesz majd pörgés a fórumon.hozzánemértű fül által elmesélt hibákon napokig lehet sakkozni :D
Zooka:amit a piac diktál.nagyon jó internetes használtautó/motor oldalak vannak.megnézed más mennyiért adja.

Dizeles:vegyen roxit.az jó mert yamaha.janem olasz.ja nem francia.jaj,úgy össze vagyok zavarodva :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8699) Gergello


Gergello
addikt

Nektek van bármilyen típusú robogóhoz Service Manualotok? Kíváncsi lennék, hogy milyen egy olyan. Próbáltam keresni a sajátomhoz, de mind fizetős. Ráadásul havi díjas, nem is alkalmi.

(#8700) runner 125 válasza Zooka (#8688) üzenetére


runner 125
nagyúr

bajnokpityu jól írta, nézz szét a használt motoros portálokon.

De nyilván sok mindentől függ, de látatlanba; 230-290k között.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.