Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Vikthor válasza c4 (#13044) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egy BD25/50 nagyon nagy valószínűséggel "hibátlan" lesz ami a kép/hangminőséget illeti, pláne BD50-nél, ami 1:1 tükre a lemeznek ergo semmilyen belenyúlás vagy tömörítés nincs bennük, a BD25-nél meg meghagyják az eredeti hangot HD-ban és max a magyar feliratot, a többi kuka, általában. Tehát önmagában a BD25 szinte kivétel nélkül jobb lesz a 10-15 gigás átlag 1080p-s változatoknál

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13052) c4 válasza Vikthor (#13051) üzenetére


c4
őstag

Ennél sokkal összetettebb kérdés, hogy milyen lesz egy kiadvány képminősége. A hangot tegyük félre.
Mivel, mire melyen optikákkal rögzítették, milyen nyersanyagra (ha celluloid alapra forgattak)... Régebbi film esetén mennyit költöttek restaurálásra, a digitalizálásról se feledkezzünk meg... No meg az utómunkákról, a szoftveres tömörítőprogramok beállításairól... Ha minden szép és jó, akkor készítek neked egy olyan 6 gigás 1080-as ripet, hogy BD-n se láttál még olyat, csak kérem hozzá a 230 Mbites (igen, jól írtam) DCP anyagot.A BD50 az már "divix". :D Ha pedig ezt 4K-ban adod, el is fogsz ájulni a 720-as rip minőségétől. No de mindegy, ez már tényleg nem ide tartozik, csak ne méret alapján rangsorolju ka filmek minőségét. Ráadásul úgy, hogy a legtöbb gyári BD50-es film alig valamivel nagyobb kép bitrátával rendelkezik, mint a BD 25 verzióba kiadott. Pláne, ha 6 hangsávval kevesebbet tesznek a BD 25 kiadványra. Nem attól a 3-4000-el nagyobb bitráta miatt lesz lényegesen jobb.

(#13053) yodamastah válasza Norbi 72 (#13048) üzenetére


yodamastah
őstag

A filmgyártás ebbe az irányba megy. Most már bőven több mint a fele film digitális kamerákkal készül. Ez persze nem mindíg egyenlő a szép képpel, lást a néhány évvel ezelőtti RED kamerával készült filmek fura színvilága. De nekem nagyon szimpatikus amit pl az Arri Alexa család, vagy a Cinealta (f35/f65) kamerákból kihoznak, nagyon szép "filmszerű" a képi világuk. A felbontás pedig általában 2K DI mellett is jobb mintha 35mm-re forgott volna.

Sokáig nagyon útáltam a digitális mozikamerák képét, de amióta az Alexával forgatott filmek megjelentek, teljesen megváltozott a véleményem :)

[ Szerkesztve ]

(#13054) zborai


zborai
csendes tag

Sziasztok,

Itt biztos mindenki képben van a projektorokkal,tehát!
Tudtok nekem olyan LED es vetítőt ami natív FULL HD-t tud és nem több 200 000 ft nál?
Köszönöm!

(#13055) KatonaT válasza zborai (#13054) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Szerintem senki nem fog tudni neked ilyet mondani.....
Max valami jó kínait :)

(#13056) zborai válasza KatonaT (#13055) üzenetére


zborai
csendes tag

Én ezt találtam nagynehezen:
-Acer K750/ 250.000 FT

(#13057) Aethel válasza zborai (#13054) üzenetére


Aethel
aktív tag

Nekem is hasonló a problémám.. Bár nekem az összeg olyan 250 körül lenne, de sehol nem találok ennyiért olyan projektort ami natívan fullHD és minden 3D-s sallangtól mentes.. vagy csak nagyon rossz helyen keresem.
LED-es projektorok nagyon gyenge képet adnak? Mi a legfőbb negatívumuk?

(#13058) StLui


StLui
veterán

Miért szeretnétek mindketten LED-est? SZerintem 3-5 évente 20-40eFt lámpaköltséget megér a sokkal jobb kép

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13059) Aethel válasza StLui (#13058) üzenetére


Aethel
aktív tag

Nem szeretnék mindenképpen, ezért is érdeklődöm a negatívumai iránt :)
Ebben az árkategóriában gondolom valamiféle kompromisszumot kell kötnöm a fullHD oltárán. Bár igazából ez az egyetlen elvárásom (mármint a 1080p). Sőt, örülnék neki ha nem lenne benne semmi extra.. (3D, hangszóró, medialejátszás meg hasonlók).
Csak a képet adja minél tisztábban, szebben (már amennyire az ár engedi).

(#13060) KatonaT válasza zborai (#13056) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ez Led-Lézer.
És ha jól tudom már nem is lehet ilyet kapni!
PF80G van ami FullHD de az 300 környéke!
A többit ha jól tudom milliós nagyságrend!
Itt elég sokan használnak nagy elégedettséggel PA70G-t is (HD)

(#13061) Aethel válasza KatonaT (#13060) üzenetére


Aethel
aktív tag

A 300 még bele is férne, így elsőre ez a PF80G tetszik.

Ha nem LED-es készülékben gondolkoznék, milyen projektort ajánlanátok ezért az árért?

Június vége felé lenne esedékes valamilyen megjelenítő vásárlása itthonra. A TV-ről letettem, igazából van egy gyönyörű szép fal a szobában ami tök üres és elkézpeltem milyen szépen is mutatna rajta egy nagy vászon. :D De a projektorokkal kapcsolatban nehezebb megválasztani a számomra megfelelőt, valahogy a TV-knél egyszerűbb volt a választék rostálása. Mindenképp a plafonra lenne szerelve a vetítő.. ebből adódik a következő kérdésem (elnézést ha ostoba) :

Manapság alapfelszerelés a távirányító egy ilyen árú készüléknél?

(#13062) KatonaT válasza Aethel (#13061) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Benq W1070 a lámpások közül amit ebben az árkategóriában elég sokat szokták ajánlani!
És igen általában jár távirányító hozzájuk!

(#13063) Plutor válasza StLui (#13058) üzenetére


Plutor
aktív tag

Gondolom az élettartam miatt.20-30000 óra.Sok használatnál évente lámpacsere.
Én is ezért vettem led projektort.Lámpásban már cserélnem kellett volna. :DD

(#13064) StLui válasza Plutor (#13063) üzenetére


StLui
veterán

Hetente nincs egy film amit megnézne az ember, de legyen 3, akkor évente filmenként 3 órával számolva: 500 óra évente, de legyen dupla mert idő milliomos valaki, akkor is 2-3 év a csere

3000 óra évente? napi 8 óra?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13065) AVhelper válasza Aethel (#13061) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én pedig "notóriusan" ezt a vetítőt ajánlom, amit most 30 000 Ft-os pénzvisszatérítéssel lehet megvásárolni, és természetesen adnak hozzá távirányítót, valamint 2 év jótállást a vetítőre és 3 év vagy 3,000 óra garanciát a lámpára is.

(#13066) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
150k magasságig projektor + vászon(kivéve,ha egyelőre megfelelne egy tescos párszázas fehér lepedő :DDD ) otthoni film + xbox360 használatra, ~3,5 méter lenne a vászon és a projektor lencséje között. Falra tartókonzolra raknám vele szembe kb egy magasságba lenne a "vászon". A nézési távolság is körülbelül ekkora lenne. 720p anyagokat szoktam főként. 2HDMI kéne(egy a PC-nek egy az Xboxnak) rá.
A szobát teljesen betudom sötétíteni. A bibi csak annyi, hogy a vászon nem lehet folyton elől, mivel a szekrénysor elé jönne le(elképzelésem szerint) a nézőfelület.
Mekkora képet lehet ekkora távolságból még normálisan kinézően kivetíteni?

(#13067) Vikthor válasza AVhelper (#13065) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez az Epson TW5200 hogy teljesít a JVC X35-el szemben vagy Sony Hw30-al szemben?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13068) c4 válasza Vikthor (#13067) üzenetére


c4
őstag

Sehogy, nem egy kategória.

(#13069) Plutor válasza StLui (#13064) üzenetére


Plutor
aktív tag

Én mindent projektoron nézek.Film,sorozat,pc, ps3,net,sport megy rajta.
Hétköznap megy 5-6 órát,a hét végén még többet.Úgy használom,mint egy tv-t.
2013 március óta van meg,és a 4000 órát már átléptem. :C
Volt,hogy egyhuzamban ment 20 órákat is.(házibuli,ahol mentek a koncertfilmek,zenés videók.)
Mindenki nyüstöli rendesen.

(#13070) Vikthor válasza c4 (#13068) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez a tw5200 300ért eco módban 30 dB ráadásul nem is dlp hogy megértsem a hangosságát, jó drága szerintem... akkor inkább használtan a SIM2 Domino D60-at...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13071) AVhelper válasza Vikthor (#13067) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az általad említett vetítők kb. 3-szor annyiba kerülnek, mint az Epson EH-TW5200, úgyhogy elég nehéz egy lapon említeni azokkal, mert se fekete szintben, se színvisszaadásban, se lencséik minőségében nem versenyezhet azokkal.

Ez az olcsó vetítő alapvető otthoni szórakozási igényeket elégít ki. Játék, TV nézés (sportműsorok), film .

(#13072) StLui válasza Plutor (#13069) üzenetére


StLui
veterán

Őszintén sajnállak :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13073) AVhelper válasza Vikthor (#13070) üzenetére


AVhelper
senior tag

300 eFt-ért ne is vegyél TW5200-at, mert az túl sok lenne érte. Ha nem vagy túl ügyes 270 eFt-ért akkor is megveheted, s aztán még 30 eFt-ot visszaigényelhetsz. Egyébként Eco módban 29 dB (A) a specifikált zaja, de nem azon az 1dB-n múlik.

(#13074) devil-k válasza Vikthor (#13051) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennél nagyobb butaságot rég olvastam már. :( Az biztos, hogy a 10-15 GB-os MKV-nál jobb, dehogy általában van benne belenyúlás, az is fix, s nem is kevés olykor. Csak akkor nincs, amikor a BD25-re ráfér minden "zakk pakk".

A film címét nem írom le, de privátban elküldöm, ha gondolod:

BD50:

kép: 25075 kbps
hang: DTS-HD MA- 4456 kbps

BD25:

kép: 15660 kbps
hang: DTS-HD MA- 4039 kbps

(#13044) c4

+1 :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13075) Aethel válasza AVhelper (#13065) üzenetére


Aethel
aktív tag

Egyelőre az LG PF80G és az ajánlott Epson tw5200 között nézegetem a különbségeket. Az egyik LED a másik nacsúre lámpa. Ár különbsége nem érdekel különösebben.
Ha elsősorban a kép minőségére mennék rá (kontraszt, színek, stb) akkor melyiket ajánlanátok? Kapna egy szép, motoros, 3x2 m-es vásznat.. Melyik projektor lenne képes ekkora képet szépen kirajzolni?
Ha jól gondolom kelleni fog az Epson 2000 Lumenja egy ekkora képhez, nem?

(#13076) Neoteric válasza devil-k (#13074) üzenetére


Neoteric
addikt

Mi butaság? Ő is azt mondta, hogy ég és föld a különbség a ripek meg BD25/50 között.
Nézd meg ezeket a B vs B frame összehasonlításokat:

Forrás --> BD25

Forrás --> BD25

Ez nem összecsapott "munka". Ha látsz a két-két kép között különbséget és megmondod hogy hol, akkor megkövetlek.

PSN: ne0teric_sAN

(#13077) c4 válasza Neoteric (#13076) üzenetére


c4
őstag

Én a forrás minőségéről írtam. A BD már egy nagyon tömörített kép.
- Van ott különbség csak nem látod. Egy-egy képpontra jutó információtartalom veszik el.
- Talán rossz példát írok, de vegyük a digitális fényképezést, mikor is mondjuk TIF vagy RAW helyett .jpg-ben tárolunk le egy képet. Így valójában kapunk egy nagy pixelszámú, de már szoftveresen tömörített képet. Míg a tömörítetlen formátumban minden információ ott marad a kép pixeleiben, amiből minőségi utómunka végezhető. Egy csonkolt .jpg képet már utómunkával foglalkozó stúdió "kézbe" se vesz -. A h.264-es videotömörítési különbségek nem igazán állóképeken jönnek elő, hanem gyorsan mozgó jeleneteknél válnak inkább "szembeötlővé". Bár a mi megjelenítőinkkel már az is csoda lenne, ha egyáltalán észrevennénk valamit. :) (Geometria és konvergenciahibás megjelenítők.)

"- A H.264 egy nyílt szabvány, ami csak az eszköztárat határozza meg, míg a tömörítés konkrét menetében szabad kezet ad a fejlesztőknek, és lehetőséget biztosít arra, hogy a program kompatibilis maradjon a legkülönfélébb eszközökkel.
- A szabvány a konfigurációs paraméterek mellett számos profilt, és a profilokon belül még különféle szinteket határoz meg. A profilban az került meghatározásra, hogy a tömörítés során milyen eszköz, eljárás, kódolás, sorkiolvasás stb. engedélyezett, illetve milyen nem, a különféle szinteknél pedig az, hogy az adott profilok esetében mi a megengedhető legnagyobb felbontás, pufferméret, bitráta, és a másodpercenkénti makroblokk szám.
- Progresszív és váltott soros videó-felbontásra is alkalmazható.
- A 128×96 (sub-QCIF) felbontástól a nagyfelbontású HD videókig is használható.
- A változásokat nemcsak a referenciaképekhez viszonyítva adja meg, hanem akár tetszőleges előző 32 képhez is.
- A tömörítés során a már korábban említett kvantálást nem kell az összes blokkra elvégezni, hanem a szomszédos blokkok információtartalma alapján is meg lehet becsülni az éppen elemzett blokk tartalmát.
Tárolásra csak a becslés alapján kapott és a tényleges értékek közötti különbség kerül.
- Digitális földi és műholdas HDTV adatátvitelre egyaránt használható.
- 200:1 arányú tömörítés mellett is olyan minőségű tömörített anyagot kapunk, ami lejátszáskor szinte nem különböztethető meg az eredetitől."

Ez tényleg csak egy általános összefoglaló, ha érdekel, számos oldalon keresztül tanulmányozhatod a képtömörítés rejtelmeit.
És már itt a h.265!

[ Szerkesztve ]

(#13078) Neoteric válasza c4 (#13077) üzenetére


Neoteric
addikt

Én meg nem azt firtattam, hogy a tömörítés nem is tömörítés (nyilván veszik el info, ez a veszteséges tömörítés lényege), hanem hogy a két kép között te a saját szemeddel látsz-e különbséget. Amíg te nem látod a különbséget, addig miért érdekel, hogy van? Míg BD25 esetén (ha nem gányolt releaseről van szó persze) 10-ből 9x nem, addig az egyéb ripeknél 10/10x megmondod szemre, hogy van különbség B vs B frame összehasonlítás esetén. Direkt B-s frameket linkeltem, mert azoknál van a legnagyobb veszteség.

PSN: ne0teric_sAN

(#13079) AVhelper válasza Aethel (#13075) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az LG PF80G kontrasztja nagyon jó, a fekete szintje mély, de ha nem teljesen sötét szobában használnád, akkor állítható is, hogy ne vesszenek el a sötét árnyalati részletek, a színei kiegyenlítettek és Cinema valamint a két Expert módban még állítható is. A színfelbomlás (szivárvány effektus) persze mint általában az egychipes DLP vetítőknél persze érzékelhető, de ez egyéni érzékenység kérdése. A fényereje (Vivid módban max. kb. 700 lumen, Standard módban kb. 480 lumen, Game módban kb. 420 lumen, Cinema módban kb. 340 lumen) azonban csak egy legfeljebb 100"-es (221 x 125 centis) kép vetítéséhez elegendő "gain 1"-es vászonra vetítve.

Az Epson EH-TW5200 kontrasztja nem annyira jó mint az LG PF80G-jé, de ez csak teljesen sötét szobában nyilvánvaló, nincs színfelbomlás (3LCD technológia), és fényereje (Nappali módban 1670 lumen, Mozi módban 1441 lumen, de a lámpa teljesítményét csökkentve is 950 lumen) viszont bőven elég az általad kívánt méretű kép vetítéséhez.

(#13080) c4 válasza Neoteric (#13078) üzenetére


c4
őstag

Mindegy, elbeszélünk egymás mellett.

(#13081) c4 válasza Neoteric (#13078) üzenetére


c4
őstag

Gyári BD50 mindkettő képkocka, csak a forrás az egyik esetén 4K remastered volt. Szerinted, melyikből készíthető "jobb" BD25 vagy rip?

(#13082) Neoteric válasza c4 (#13081) üzenetére


Neoteric
addikt

Mivel csak remastered, így egyéni preferencia, hogy kinek melyik jön be. Én nem szeretem az ilyen 'élesítsük a képet szemcsésedés árán' eljárásokat, főleg ha vetítőn nézem az anyagot, szóval én az eredeti bd-t nézném ha választani kéne.

(#13083) c4: Az egyik 4k remastered. Eredeti alatt azt a BD-t értem, ami a linkelt screenshoton az 'EU oold BD'.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#13083) c4 válasza Neoteric (#13082) üzenetére


c4
őstag

Mindkettő eredeti BD.

[ Szerkesztve ]

(#13084) yodamastah


yodamastah
őstag

Nos az PF80G teszt továbbra is tolódik, az LG másik projektort küldött, kiderült nem is 1080p modell. (Azt mondták az utódját kapom, erre valami tökmás jött). Régóta próbáljuk beszerezni ezt a modellt, most már lassan ott tartok hogy kölcsönkérek egyet valakitől :(

[ Szerkesztve ]

(#13085) c4 válasza Neoteric (#13082) üzenetére


c4
őstag

És mi a gondod a 720p-vel? Hirtelen leszámoltam neked egy kisebb demóanyagot. 4000es a bitráta.

(#13086) Neoteric válasza c4 (#13085) üzenetére


Neoteric
addikt

Nincs gondom a 720p-vel, annak is megvan a létjogosultsága. De ha egyszer a vetítőm képes a natív 1080p-re és van ilyen verzió, akkor hülye leszek 720p-vel etetni. :F

PSN: ne0teric_sAN

(#13087) c4 válasza Neoteric (#13086) üzenetére


c4
őstag

De mint láttad (ha megnézted a kisfilmet), a 720p önmagában nem minőségi kérdés. Csak a fizikai képpontok száma. De mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#13088) Neoteric válasza c4 (#13087) üzenetére


Neoteric
addikt

És ezt ki kérdőjelezte meg?
Viszont azonos feltételek mellett az 1080p-s anyag pont a képpont számok miatt lesz szebb, mint a 720p.

Összehasonlítani egy gányolt 1080p-t meg egy normális 720p-t, és utána levonni a következtetést, hogy a 720p is épp olyan jó, elég buta dolog.

PSN: ne0teric_sAN

(#13089) c4 válasza Neoteric (#13088) üzenetére


c4
őstag

Hát... utolsó ötletként 2 képkocka... 6134-es bitrátájú 1080p rip vs gyári BD. Szerintem győzködd magad még egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#13090) Neoteric válasza c4 (#13089) üzenetére


Neoteric
addikt

Ez I, P vagy B-s frame? Ugyanis nagyon nem mindegy melyik framet hasonlítod. :U

Nem győzködök senkit, magamat meg főleg nem, pont azért mert tudom, hogy miről beszélek. Nézd nyugodtan a 6134-es bitrátájú 1080p ripet. ;)
písz

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#13091) deedee


deedee
őstag

csak egy gyöngyszem....
nem tudom, volt e már linkelve :C

[link]

a felbontása az igazi csúcs :C és akár 60 "-on is tudja ezt :R

(#13092) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem volna hogy vetitő vászon vásárlás előtt állok egy Optoma HD70-hez szeretném a szoba 5méter mekkorát érdemes venni? És milyen árnyalatut van teli fekete vagy fehéret inkább?
Mindenképp plafonra felszerelhető kell! Tudtok ajánlani 50k környékén rolós vagy esetleg motoros!
Valami pontos tipust is szivesen vennék vagy egy linket ahonnan érdemes venni! :)
Köszönöm előre is a segitséget!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#13093) lemmy9 válasza kissdani (#13092) üzenetére


lemmy9
őstag

A nézési táv is fontos!

Szerintem!

(#13094) kissdani válasza lemmy9 (#13093) üzenetére


kissdani
senior tag

Nézési táv olyan 4méter! Tudsz segiteni a választásban fehér vagy fekete legyen? Mekkora és milyen márka?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#13095) c4 válasza kissdani (#13094) üzenetére


c4
őstag

Fekete vászon... motoros... 50 ezerért?
Az érdekelne engem is. :)

(#13096) kissdani válasza c4 (#13095) üzenetére


kissdani
senior tag

Nem mondtam hogy ennyi az ára ezért érdeklődök itt hogy milyet vegyek és mennyiért?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#13097) c4 válasza kissdani (#13096) üzenetére


c4
őstag

50 ezerért fehér rolós vásznat kapsz. Egy középkategóriás 16:9-es vászon sajnos drágább lesz.
A "fekete" vászon inkább milliós árfekvésben elérhető.

(#13098) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#13066) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem? :(

A "vásznat" úgy néz ki, hogy megtudom oldani egy MDF lapból ami jó minőségűen fehérre van festve. De ebből is matt fehér kell, hogy legyen?

(#13099) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Vászonnál meddig kéne elmenni? Árban. Amire már érdemes beruházni.

Anno nem is gondolkodtam vászon vásárláson. Úgy voltam vele, hogy olyat amilyen nekem kell 1.: nehéz használtan beszerezni, 2.: drága. Nem mintha nagy elvárásaim lettek volna, de használtan fix 120-as vászon...

És ha már nem vehetek olyat, akkor gagyit sem fogok néhány tízezerért.

előbb utóbb úgysem fogom megúszni, majd ha komolyabb vetítőm lesz.

(#13100) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Alapozásnak annyit, hogy adott édesapám gépében egy HD6450-es VGA, amire egy HDMI-HDMI kábellel monitor, míg egy DVI-HDMI kábellel TV csatlakozik, és ez így jó. Minden tökéletesen működik, a kép klónozva van.

Nálam adott egy HD7970-es, amire HDMI-HDMI kábellel szintén egy monitor, míg DVI-HDMI kábellel egy Samsung SPA600B lenne csatlakoztatva, viszont ez így nem működik. Ha beállítom a képernyő klónozását, két lehetőség közül választhatok:
1 - Mindkét kijelző felbontása visszaesik 720p-re.
2 - Visszaállítom a felbontásokat 1080p-re, de ekkor a monitor képfrissítése automatikusan átáll 30Hz váltottsorosra.
Mondanom sem kell, hogy mindkét lehetőség elfogadhatatlan számomra, így jó lenne valami megoldást találni...

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.