Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Lipton


Lipton
őstag

Lassan ott tartok hogy veszek egy alap benq es epson projektort es 5000 forintert lehet jonni demozni... :) Mar "ingyenbe" lenne. Persze ugyan ezen a kerdesen szenvedek en is jo ideje... Amennyiben lenne ilyen hely en siman mennek!

[ Szerkesztve ]

(#13452) AVhelper válasza 4ron (#13442) üzenetére


AVhelper
senior tag

Lehet, hogy a korábbi túlmelegedések okozta un. "prizma blokk" okozza az elszíneződési foltot. A színhomogenitás ezen hibája házilag nem javítható.

Az LCD panelre rákerülő porszemcse vagy más szennyeződés is okozhat "por foltot", de annak általában határozottabb a kontúrja. Ez a panel tisztításával eltávolítható, de igényel némi szakértelmet.

(#13453) c4 válasza 4ron (#13442) üzenetére


c4
őstag

Apropó, ez kölcsönzött gép, ugye?
Melyik cég visz ki bérbe ilyen roncsokat? (Jó tudni, elrettentésként.)

(#13454) 4ron válasza c4 (#13453) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, kölcsönzött. Nem cégről van szó, magánszemélyről. Az ifjúsági klub tagjának a "haverja". Amikor kiderült kiről is van szó, rögtön tudtam, hogy szélhámostól normális gépre nem szabad számítani. Elég szépen befürödtünk vele, viszont 1 hónapra, azaz a VB idejére 60€ a bérleti díj.

Egyébként a tisztítást hogyan lehetne elvégezni? Mondjuk inkább nézem itthon a meccseket, mint ezen a projektoron, de a hangulat társaságban egész más...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#13455) c4 válasza 4ron (#13454) üzenetére


c4
őstag

"Olcsó húsnak..."
Batyot keresheted javítás ügyben, de 1-2 hét biztos eltelik, mire kész. :)

(#13456) 4ron válasza c4 (#13455) üzenetére


4ron
senior tag

Így van...
Egyébként ha házilag nem javítható, akkor inkább a tulajra hagyjuk.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#13457) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

A vásznamat kölcsönadtam és csak jövőhéten kapom vissza, így viszont kénytelen vagyok falra vetíteni.

A fal színe narancssárga, a projektoron van sima világos sárga fal funkció azzal elviselhető, de nem az igazi.

Kérdés, hogy létezik olyan szoftver ami már a gépből a kimenő jelet torzítva küldi, hogy szép legyen a falon? Tudom tökéletes nem lehet.
Illetve ha nem, akkor van e valami netes kalkulátor ami nagyjából kiszámolja melyik színt, hogy kéne eltolnom a projektor beállításánál, hogy jó legyen.

Köszi a segítséget!

Üdv.:
Pac

(#13458) Vikthor válasza pacman789 (#13457) üzenetére


Vikthor
nagyúr

fehér lepedő nem egyszerűbb?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13459) _Roy_


_Roy_
tag

sziasztok
tanácsot szeretnék kérni projektor vásárlás terén, felhasználás óvodai célokra (mese, hordozhatóság, laptop, usb lejátszási lehetőség a fő szempont)
két projektor már szóba került: sony vpl-ex226, epson eb-s18 (de ezek lehet inkább üzleti célúak)
fontos még a megbízható bolt, garancia a termékre, izzóra
üdv

(#13460) c4 válasza _Roy_ (#13459) üzenetére


c4
őstag

Oviba már nem elég egy 50" tévé? :O :Y

(#13461) epzon válasza _Roy_ (#13459) üzenetére


epzon
őstag

a sony xga az epson svga (az x18 már xga) ami fontos különbség nyilván árban is megmutatkozik

ami fontos lehet még az az hogy az epson tud pendrivról vetíteni (igaz csak képet és hangot) a sony nem illetve opcionális wifi modullal már okos telefonnal táblagéppel is össze lehet kötni mindkettőt

(#13460) c4

TV oviba? hát vagy csinálsz neki egy csúnya dobozt hogy a gyerekek ne tegyenek benne kárt, plusz nem is mobilis (több csoport van egy ovódában és nem egész nap mesét néz mindenki) illetve a szemnek is rosszabb mivel a sokkal erősebb fényt szór a TV a szembe mint a vászonról visszaverődő fény

[ Szerkesztve ]

(#13462) c4 válasza epzon (#13461) üzenetére


c4
őstag

Há' nem tom', nekünk még tévénk se volt az oviban. Azt' valahogy felnőttünk. :DDD
Ha nagy a környezeti fény, semmivel nem károsabb a tévé.

Ha be lehet sötétíteni, akkor LED projit nekik!

(#13463) _Roy_ válasza epzon (#13461) üzenetére


_Roy_
tag

hát úgy tűnik van rá igény igazából van 1 laptop és azzal használnák, persze a pendrive is jó lehet
tv felejtős, mert ahogy írod több csoportba használnák, tehát fontos a mobilitás
van még amit ajánlanátok az epson helyett vagy az megbízható, esetleg megbízható üzletet?

(#13464) jracz válasza c4 (#13462) üzenetére


jracz
tag

Gyerekeim óvodás korosztály.
Nem tiltakoztak még, hogy az LG PA70G -n kell nézni a mesét.
Az óvodák árérzékenyek.
Ha nem akarsz később a gyűjtést rendezni a lámpacseréhez, akkor ledes proji.
És azért be kell sötétíteni.
Acer K335 már 1000 lumen vagy az Optoma ML1000
Vagy egy hosszabb lámpa élettartamú LCD vetítő.

(#13465) AVhelper válasza _Roy_ (#13459) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Milyen multimédiás tartalmakat szeretnél USB-ről lejátszani?

A Sony VPL-EX226 és az Epson EB-S18 is csak JPEG állóképeket tud megjeleníteni.

Akkor milyen felbontást szeretnél XGA, SVGA, netán WXGA? Én ez utóbbit ajánlanám.

Kicsit drágább, de mit szolnál az Epson EB-W8D vetítőhöz, ami DVD lemez lejátszására, és viszonylag elfogadható hang előállítására is képes?

(#13466) AVhelper válasza _Roy_ (#13463) üzenetére


AVhelper
senior tag

Privátban ajánlok egy boltot, mert itt a fórum helytartói már a fejemet vennék, ha nyilvánosan tenném ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#13467) AVhelper válasza AVhelper (#13465) üzenetére


AVhelper
senior tag

Helyesbítek, a Sony VPL-EX226 nem tud USB-ről képet megjeleníteni, erre csak a VPL-DX126/DX146/DW126 modellek képesek.

(#13468) c4 válasza jracz (#13464) üzenetére


c4
őstag

Ja, az Optoma jó lehet, elég sok formátumot lejátszik. Az LSK is megbízható cég, forgalmazzák az optoma vetítőket is.

[ Szerkesztve ]

(#13469) _Roy_


_Roy_
tag

köszi a segítséget

(#13470) epzon válasza c4 (#13468) üzenetére


epzon
őstag

nagyon jó lehet... 1000 lumen, és 200 000 felett van az ára.... akár sonyhoz akár epsonhoz ebbe az árba még belefér 1-2 tartalék izzó és akkor 7-8 évig megvan olda minden és van egy használható gép
az meg hogy dlp és a sok gyerek között akadhat olyan akit zavar a szivárvány arról már nem is beszélek...

(#13471) c4 válasza epzon (#13470) üzenetére


c4
őstag

Van már 1500 lumenes is, és ugyanannyiba kerül. Mivel LED-es, kevésbé szivárványozik, nem? Emellett van beépített médialejátszója is. Gondolom mérete is kisebb, mint a hagyományos izzósoké. Ha elég a 700 Lumen, ott az LG. Az 120-ból megúszható. Egy LCD proji az életben nem megy el 7-8 évet gond nélkül. Porosodik, szétégnek a színszűrőfóliák... Szóval lényegesen több a macera. De majd eldöntik, hogy mit akarnak venni.

[ Szerkesztve ]

(#13472) tkazmer


tkazmer
addikt

sziasztok,
hordozhato vetitovasznat keresek, de olyat, ami nem csuszik ossze 5 hasznalat utan. tudtok esetleg ilyenrol? jo helyen jarok egyaltalan? sajnos elsore nem talaltam tematikusabb topicot...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13473) c4 válasza tkazmer (#13472) üzenetére


c4
őstag

Érdeklődhetsz itt vagy akár itt, de akár [itt] is.

[ Szerkesztve ]

(#13474) epzon válasza c4 (#13471) üzenetére


epzon
őstag

én a philipsnek láttam a pico projektorát ami led-es de az szörnyen szivárványozott, szerintem a fényforrásnak kevés köze van a szivárványhoz

7-8 év attól függ milyen használat mellett, gondolom egy oviban azért nem kell napi 6-8 órára (ha csak a szüneteket leveszem már évente 3 hónap minusznál tartunk)

de persze majd eldöntik

(#13475) szepi0808 válasza c4 (#13473) üzenetére


szepi0808
senior tag

Vagy itt is. ;)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13476) AVhelper válasza c4 (#13471) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Egy LCD proji az életben nem megy el 7-8 évet gond nélkül. Porosodik, szétégnek a színszűrőfóliák..."

Ezt a sok sültelenséget meg honnan veszed?

Ez olyan, mintha valaki azt írná, hogy nincs olyan 1 chipes lámpás DLP vetítő, amiben a DMD egy idő után ne válna pixelhibássá, és ne menne tönkre a színtárcsa csapágyazása, és az ne törne darabokra, a szétrepülő darabok pedig biztosan teljesen tönkreteszik majd az egész optikai motort. Igaz ez? Persze, hogy nem! De előfordulnak ilyen hibák? De még mennyire!

Ha egy 3LCD vetítő használata során a levegőszűrőt az előírtaknak megfelelően tisztítják és cserélik, akkor nem "porosodik". És a színszűrők (amik nem fóliák, de mindegy) sem égnek szét a normál használatban.

[ Szerkesztve ]

(#13477) c4 válasza AVhelper (#13476) üzenetére


c4
őstag

Rendben. Az LCD a császár.

(#13478) Plutor válasza epzon (#13474) üzenetére


Plutor
aktív tag

Mi nem látunk szivárványt az LG projektoromnál.
Egy átlagos óvoda 4-6 hét szünetet tart évente,és 3-4 csoportja van.
Csoportonként napi 1-2 foglalkozásnál,ahol használnak projektort,már meg is van a 6-8 óra.

(#13479) AVhelper válasza _Roy_ (#13469) üzenetére


AVhelper
senior tag

Egy dologra hívnám még fel a figyelmedet. Kis gyerekeknek nagyon nem ajánlott a sztereoszkóp (3D) vetítés.

Lásd erről ezt az írást.

(#13480) epzon válasza Plutor (#13478) üzenetére


epzon
őstag

nem azt mondtam hogy mindenki látja, hanem hogy 3-4 csoport 20 fővel 60-80 gyerek, esélyes hogy lesz közötte olyan akit zavar (és a dlp képalkotásáról nem is beszéltem)

szünet nyáron 6-8 hét (saját forrás), plusz karácsony, máris közelebb van a 3 hónap mint a 2
9 hónap x 20nap x 6 óra = évi 1000 óra (és akkor bőven túlterveztünk mert kétlem hogy napi 6 órát használnák, de legyen)
az epson x18 lámpája 5000 óra a nagyobb fényerő mellett, azaz szűken számolva 4 évre elegendő. +1 izzóval már 7-8 évnél tartunk amikor már jócskán elavult gépnek fog számítani bármilyen ma kapható belépő kategóriás vetítő

(#13481) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, jelenleg egy lg lm660as tv-t nyúzuk és év végéig tervezem a lecserélését egy projektorra. Eddig egy benq w1070 volt a cél, miután játékra is kell fontos a 30ms körüli input lag, de annál is fontosabb a szép kép. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel vagy ehez hasonló kaliberű tv-vel és a projektorral is (sajnos nem lehet sehol kipróbálni, próbaberendelésnek meg nem szívesen tenném meg csak úgy, max akkor amikor aktuális lesz) hogy a kettő képe hogy viszonyul egymáshoz? Nyilván projektor képe sok mindentől függ, de nagyjából ideális körülmények között értem. Mennyivel lesz rosszabb képe a projektornak? Esetleg van másik projektor, hasonló (lehet akár 100kval drágább) kategóriában, ami szintén 30ms körüli ilaggal és szebb képpel rendelkezik? Köszönöm!

(#13482) Plutor válasza epzon (#13480) üzenetére


Plutor
aktív tag

Nálunk 4 hét leállás van nyáron,és a karácsonyi szünet.6-18h-ig van nyitva az ovi.(30 év saját tapasztalat)
4 csoport van,és napi 2-3 órát van egy csoportnál a vetítő.

Most egy LG HW300G LED projektor van használatban már közel 3 éve. Kicsi,könnyű,de kezd már hangos lenni a hűtése.Mesék,nyelvleckék,oktatási anyagok mennek rajta.A gyerekek szeretik,mert szép élénk színei vannak a vetített képnek.
Javaslom majd megtekintésre a gazdasági vezetőnek az általad javasolt projektort is megtekintésre,mert kevés már az 1 vetítő.Állandó vita van a csoportok között,hogy ki és mikor használhatja. :D

(#13483) Sipi


Sipi
addikt

Sziasztok!

A neten akárhogy keresek, nem kapok értékelhető találatot "vászon állvány" ügyben... :( Hülye fejjel csak kb. egy óra múlva jutott eszembe, hogy megkérdezzem az illetékesektől. :)

Naszóval. Lett egy motoros vásznam, de csak a vászon. 80'-as, 4:3 arányú, alu hengeren.
A problémám a rögzítése. A furkálást hamar elvetettem, mert nem igazán járható. Ami a legjobb lenne (lévén nem mindig ugyanott néznénk filmet): egy állvány.

Egy összecsukható, könnyű állvány, ami legalább két méter magasra tudja emelni a vásznat.

Hol a trébe lehet ilyet kapni, Végigtúrtama netet, de csak fotósállványok meg horgászbot-tartók voltak. Vagy hangfalállvány. De nekem egy sima állvány kellene, aminek a tetején van egy kampó, hogy ráakasszam a vásznat. Létezik még ilyen, vászon nélkül?

Köszönettel:
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13484) c4 válasza Sipi (#13483) üzenetére


c4
őstag

Szerintem nem nagyon találsz ilyen állványt, mivel a motoros vásznak fixtelepítésre lettek igazán kitalálva.
A manuális vásznakhoz gyártott állvány nem lenne jó hozzá szerintem, mert a motoros vásznaknak nagyobb a súlya. De hívd fel az LSK-t, ők közvetlen importőrök, hátha tudnak neked ebben a nem mindennapi kérdésben segíteni. De esetleg keresd meg szepi0808 fórumtársat az ügyben.

(#13485) Gyeptegla válasza Sipi (#13483) üzenetére


Gyeptegla
tag

Vagy veszel egy ilyet, és simán ráakasztod. Amint láttam pont 2 méter a max magasság.

Vagy barkácsolsz egy kicsit egy ilyennel, és akkor lesz egy strapabíró stabil álványod a vászonnak, ami elég mobilisnak tűnik.

(#13486) Sipi válasza c4 (#13484) üzenetére


Sipi
addikt

Köszönöm a választ!

Szerencsére ez nem olyan nehéz. (Vagy én vagyok túl erős...) Ha lenne egyáltalán különálló állvány, legalább meg tudnám nézni, elbírja-e. (Vászonnal egybeszerelt állványokra írták, hogy pl. 20 kilót elbír, ez pedig annál sokkal könnyebb.)
Szóval nekem első körben mindegy, elbírja-e, mert azt meg tudnám nézni. Előtte viszont kellene valami állvány, amit nézni tudok. :D

Aztán még meg kell szülnöm, mire tegyem a projektort úgy, hogy mobil legyen (oda tehessem, ahova akarom), de az elsődleges hely a kanapénk, ami elé nem tehetem, mert közel lesz a vászonhoz, mögé nem fér el egy állvány, mert a kanapé a falnál van, szóval olyan állvány kellene neki, aminek csak egy lebegő teteje van.

Köszönöm, keresem akkor Szepit!
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13487) Sipi válasza Gyeptegla (#13485) üzenetére


Sipi
addikt

Wow, igen, néztem hangfalast, csak ennek a teteje úgy tudom, teljesen lapos (egy lezárt végű cső).
Nem is gondoltam volna, hogy azzal a hangfalba szerelhető izével jó lenne... Úgy gondoltad, hogy ezt ráhúzom a csőre, és a kiálló peremen lévő lyukakat felhasználva, teszek rá valami akasztót?

Ez tetszik ötlet! Még agyalok, hogy az alu rudat hogy lehet felakasztani majd a kampóra. Mivel középen nem lehet felfogatni, csak a két szélén, kettő megoldásra gondoltam:

1) Egy láncot húzok át a csövön, és azt akasztom a kampóra. Előnye: tutira tart és egyszerű. Hátránya: mivel az alucsövön belül van egy horony, nem tudom forgatni, mert beleakadna.

2) Az alucső két végét lezárom egy "dugóval", aminek a közepére lyukat fúrok. Aztán vagy végighúzok az alucső teljes hosszában egy fémszálat, vagy csak a dugókba teszek egy rövidebb fémszálat, a lényeg, hogy az alucső két végén kiálljon egy rövid csonk. Az akasztón egy láncot vagy kötelt átvetek, a végére egy-egy kampót vagy karikát teszek, amit bele tudok akasztani a most felszerelt, kiálló fémszálra. Így tart is és fel is lehet tekerni a vásznat. Itt azt nem tudom, hogy ha nem úzok végig szálat az alucsőben, csak a végére teszek, az elbírja-e a saját sújt, vagyis nem hajlik-e el, illetve az alucső nem roppan-e össze saját súlyától.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13488) #59070464


#59070464
törölt tag

Nem találtam nem házimozis proji topicot. Prezentációhoz tudnátok írni 2-3 típust, ami megfelel az alábbi szűk követelményeknek? Hálás köszönet. :R

- Minimum 720p felbontás
- LED (minél több üzemidő)
- Minél nagyobb fényerő
- HDMI, hangszóró

(#13489) #59070464 válasza #59070464 (#13488) üzenetére


#59070464
törölt tag

Árat lehagytam (~250e).

(#13490) Norbi 72 válasza #59070464 (#13488) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az LG pa70g-t szokták ajánlani.

Én ezt találtam így hirtelen:[link]

[ Szerkesztve ]

(#13491) epzon válasza #59070464 (#13488) üzenetére


epzon
őstag

helló

el kell dönteni hogy mi a fontosabb a fényerő vagy a lámpa élettartam, LED-es nagy fényerejű projektort nem fogsz kapni

a többi paraméternek megfelel az EPSON W16, ami miatt én nagyon szeretem ezt a típust az a Vászonra igazítás (Screen fit) funkció

főleg prezentációknál, ha mobilis lesz a gép akkor ez nagy segítség tud lenni, mert nem kell állandóan a kép beigazításával foglalkozni hanem egy gombnyomással a vászonra igazítja a képet.

ehhez egyébként egy 4000 órás lámpa bruttó 60 000 ft

(#13492) home98


home98
csendes tag

Sziasztok.Van egy w1070 projektorom.Érdeklődnék,hogy mekkora szögben lehet megdönteni? kb 6cm-t kéne előre buktatni.Ilyenkor a trapéz korrekció 12. :F

[ Szerkesztve ]

(#13493) #59070464 válasza epzon (#13491) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az üzemidő fontosabb. Egy irodába besötétítés nélkül látható képet produkáljon. Ez a kettő már menni fog kb. 250-ből? Norbi 72 ajánlata kedvezőbb a 30.000 üzemidővel, de a keret mehet feljebb. Vásznat nem biztos, hogy mindig látna, a fehér falra vetítés sem lenne ritka. 3D abszolút nem érdekel. Nem tudom mekkora extra manapság, de trapézkorrekcióra mindenképpen szükség van.

[ Szerkesztve ]

(#13494) milszab válasza home98 (#13492) üzenetére


milszab
senior tag

Inkább a lencse eltolást használd, vagy rakj fel kicsivel nagyobb tartót szerintem.

(#13495) Norbi 72 válasza Madwe (#13481) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Most nézem a dartsot a Sport1 HD-n 1070-essel,és simán veri az LCD képét.

Olyannyira jó a képminőség,hogy simán vetekszik a plazmámmal,pedig nemrég más véleményen voltam...talán kicsit a fekete,de elbizonytalanodtam.

Az ablakokon reluxa,2 méterrel a vászon mögött,az egyik nyitva van.

(#13496) Madwe válasza Norbi 72 (#13495) üzenetére


Madwe
nagyúr

Remek, köszi :) Milyen vásznat ajánlotok hozzá egyébként? te mivel használod? sajnos csak motoros jöhet szóba úgy néz ki (bár a lakás bontása most kezdődik, lehet a végén építés alatt rájövök hova mehetne fixbe, de nem nagyon hiszem h megoldható) egyelőre ezt néztem ki, innen is a legnagyobbat, nem tudom erről mik a tapasztalatok, van e jobb rosszabb vétel, mennyire hajlamos hullámosodni stb? árban e főlé picit tudok menni, de sokat nem feltétlen mennék...

Sötétítés viszont meg lesz oldva teljesen, az nem lesz gond...

u.i. egyébként a trigger bemenet az az, amellyel a projektor bekapcsolására automatikusan lejön a vászon? ezt dróttal kell összekötni? w1070 támogatja? nem vagyok otthon ebben a témában... esetleg van külön vásznas topik s ne fárasszalak itt titeket ?

[ Szerkesztve ]

(#13497) Norbi 72 válasza Madwe (#13496) üzenetére


Norbi 72
veterán

Na pont olyan vásznam van,csak a 106-os. :)

Jó lesz hozzá,de kérdezd meg őket,mikor érkezik szállítmány,mert úgy tudom elfogyott.

Motoros ez is,nem hullámosodik.

Én olyan lusta vagyok,hogy még a végállást se állítottam be,addig eresztem,hogy a kép jó legyen.. :D

De úgy tudom együtt tud dolgozni a vetitő a vászonnal.

[ Szerkesztve ]

(#13498) Madwe válasza Norbi 72 (#13497) üzenetére


Madwe
nagyúr

Legkorábban október környékén lesz aktuális a vásárlás, egyelőre csak felmérem a terepet, de úgy néz ki w1070+ ez a vászon lesz akkor belőle :)

(#13499) Norbi 72 válasza Madwe (#13498) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem nagyon jó választás. :K

Most egybe nyomom az SW 4-6-ot,már néztem plazmám,de vásznon.. :)) a képfelújítás pazar,37 éves film.. :)

(#13500) home98 válasza milszab (#13494) üzenetére


home98
csendes tag

Köszönöm a tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.