Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Gyeptegla válasza djxp01 (#12800) üzenetére


Gyeptegla
tag

Ha az oldalról kérdeztél volna, már lenne véleményem, megnéztem az áraikat, és találkoztam, megbízható magyar oldalhoz képest 4-szeres árral, úgyhogy nocomment.

A 15 méter pont az a határeset, mikor a kábel minősége, döntő már.

Volt 15 méteres kábelem, az egyik eszközzel gond nélkül üzemelt, a másikkal, már nem volt jel.

Ez a termék pont a szar minőségű kábel hibáját küszöböli ki jó húzós áron, szerintem parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

(#12802) AVhelper válasza frankmiklos (#12796) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szerintem is LED-es WXGA (1280x800 pixel) felbontású vetítőt kéne használnod, mert azokban kb. 20 ezer óra a fényforrás élettartama. Ha lehet akkor 5 méternél közelebbről nézett kisebb (maximum 80 hüvelyk azaz kb 2 méter átlójú) képet kéne megvetíteni, mert ezeknek a projektoroknak a fényereje még korlátozott.

Számolj azzal, hogy a megfelelő minőségű vetített képhez vetítővászonra, a megfelelő kontraszthoz pedig a vetítővásznat érő külső szórt fények minimalizálására (azaz sötétre) van szükség, Vannak persze olyan speciális vetítőfelületek, amelyek a szórt fényeket kevésbé a vetítő fényét viszont jól verik vissza, de ezek nem olcsóak.

Mielőtt bármit vásárolnál, nézd meg, hogy tényleg megfelelő megoldás-e számodra a vetített kép, mert nem vagyok benne biztos, hogy kevésbé fárasztja a látást, mint egy jó LCD képernyő

(#12803) c4 válasza frankmiklos (#12796) üzenetére


c4
őstag

Egy ilyennel ellennél kényelmesen szerintem. 2 méterről még mindent jól látnál rajta, nem? Kitűnő színek, felületi fényesség...

[ Szerkesztve ]

(#12804) c4


c4
őstag

Izgalmas gép a láthatáron. Kisebb szobákba ilyesmik kellenének...

(#12805) jracz válasza c4 (#12804) üzenetére


jracz
tag

370-400e Ft-ot nem ér meg.
De jónak tűnik

(#12806) c4 válasza jracz (#12805) üzenetére


c4
őstag

Nem is az ár a lényeg, a tendencia... Újdonság lévén érthető a magasabb ár.
De majd csak letöri a konkurencia. :)

(#12807) Akos1994 válasza c4 (#12804) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Igaz,hogy (tudtommal) nem sok short throw vetítő van, de azok is tudnak elég közelről, mondjuk 60 centiről 60 inches képet vetíteni,nem? Itt az egyetlen érdekes dolog a fényerő növekedés lehet,bár a short throw vetítőknél se hallottam még olyat,hogy láthatóan több lenne a fényerő.
Viszont az állványozást,plafon furkálást és a vastag fekete kábelek elvezetésének nyűgje ezzel megszűnne, a kérdés csak az,hogy lesz-e olyan olcsó egyszer majd ez a megoldás,hogy a hagyományos short throw vetítőket kiváltsa..

(#12808) frankmiklos


frankmiklos
csendes tag

Sziasztok, először is mindenkinek köszönöm a hozzászólását, a jó tanácsát! Nagyon jól esett!
A szobát szükség esetén gyakorlatilag teljesen el tudom sötétíteni.
Az izzóköltségekkel nagyjából tisztában vagyok. A mi sulinkban használt készülékbe kb. 60.000 Ft egy izzó.
A távolság fix lenne, a készüléktől a másik falig kb. 4,5 m.
A készülékek fogyasztását nem ismerem, de gondolom, hogy nem kicsi.

Ezt a kérdést nem értem kedves c4: "No de mekkora képet vetítenél az 5 méter távolságról?"

[ Szerkesztve ]

(#12809) frankmiklos válasza kabar (#12798) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Kedves Kabar!

Igazán köszönöm a nemes felajánlásodat, de nem szeretnélek ezzel terhelni!

:R

(#12810) frankmiklos válasza AVhelper (#12802) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Kedves AVHelper!

Tetszik az ötleted!
Köszönöm a tippet!

:C

(#12811) frankmiklos válasza c4 (#12803) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Kedves c4!

Köszönöm a tippet, de sajnos ezt az IPS monitort nem tudom megfinanszírozni.
Max. 250.000 Ft-ot tudok rászánni a dologra! :K

(#12812) frankmiklos


frankmiklos
csendes tag

Meg fogom még nézni a hozzászólásokat, de naponta most csak nagyon keveset gépezek, mert zavarja a szememet! Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Üdvözlettel: Frank Miklós ;)

(#12813) Gyeptegla válasza frankmiklos (#12808) üzenetére


Gyeptegla
tag

Ennél azért lényegesen olcsóbban meg lehet oldani az izzó cserét.

[keresd őt, de vetítőben is tud tanácsot adni.]

[ Szerkesztve ]

(#12814) c4 válasza frankmiklos (#12808) üzenetére


c4
őstag

5 méterről elég nagyméretű képet lehet vetíteni "normál" házi-mozi vetítővel.
A ma népszerű BenQ w1070 a legkisebb zoom módban is 3,3 x 1,9 méteres képet állít elő. Ehhez bizony kell ekkora szabad fal vagy vászonfelület. Na és sötét, de ez nálad nem gond, mint már írtad.

(#12815) c4 válasza Akos1994 (#12807) üzenetére


c4
őstag

A Philips Screeneo HDP 1590: 64 centiről 2 méter széles képet képes előállítani. Ezzel szemben a BenQ w1080 ST-t ugyanekkora képméret eléréséhez 138 cm-re kell vetítőfelülettől elhelyezni. Tehát ez már fúrás-faragás, a szokásos macera.
A prezentációs projektorok nem házi-mozi célra készültek.

(#12816) Csibcsala


Csibcsala
tag

Bár csak kb 1wattos hangszórók vannak benne, de azért néha hasznos.

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#12817) Csibcsala


Csibcsala
tag

A dlp-től meg szivárványt látok.

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#12818) frankmiklos válasza c4 (#12814) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Kedves c4!

A sötét nem gond, a méret nem gond: a szobám 5×5-ös.
Persze kellene egy az általad leírt méretű vetítővászon is.
Remélem lehet ilyet kapni.
A falra, a PC-hez közel, egy egyszerű polcra szeretném felszerelni a projektort.
Beméretezve úgy, hogy az optikája pontosan a másik fal közepére nézzen.
Ehhez van helyem is.

(#12819) frankmiklos válasza c4 (#12814) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

A BenQ w1070 szimpatikus készülék.
A PC irányítását rádiós cuccal oldanám meg.
A lényeg nem a házimozi, hanem a PC napi szintű kezelése.

Tisztelettel: Frank Miklós

[ Szerkesztve ]

(#12820) kabar válasza frankmiklos (#12819) üzenetére


kabar
senior tag

Nem a beleugatás végett, de mindenképpen ki kellene ezt előtte próbálni. Az én meglátásom szerint nem túl jó a nagy sötétben vetített kép napi több órás szintű bámulása, még egészséges szemnek sem. Rengeteg egyetemista rontja el úgy a szemét, hogy lokális megvilágításban a koleszban gubbaszt a könyv felett. De persze nem vagyok szakértő, de egy pár órát lehúztam már akár könyv felett, akár rajzgép mögött. Viszont ha nekem egy szemem maradna, arra én is nagyon szeretnék vigyázni, biztosan körbe kellene ezt kérdezni, és elsősorban nem itt a házimozi projektor topicban. Nem bántásképpen értettem ezt senkinek sem . Ha egy leszűkült tartományban működő szemet naponta több órán át egy távolságra fókuszáltatunk, szerintem (és tényleg csak szerintem) akár okozhatja a helyzet továbbromlását is. Szóval még mielőtt megvennék egy negyedmilliós projektort ezeknek erősen utánakérdeznék, akár szemésznél is. De biztosan tennék egy szavazatod a szemtornára is. Ha mindezen túl vagy, akkor persze elnézést. Mint mondtam nem belevau, csak úgy elmélkedésképpen.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12821) AVhelper válasza kabar (#12820) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én sem szemorvos vagyok, de teljesen egyetértek veled. Nekem az a tapasztalatom, hogy fárasztóbb a szem számára vetített képet nézni egy sötét helyiségben, pont az extrém megvilágítási szituáció miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12822) frankmiklos válasza kabar (#12820) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Kedves Kabar!

Teljen igazatok van! Természetesen beszélni fogok a műtő orvosommal is erről.
Most még csak körbejárom a témát. Lehet, hogy egy nagy LCD monitor lesz a megoldás.
Azért írtam be ide, hogy olyan emberek véleményét kérjem, akiknek már van némi tapasztalatuk ez ügyben. A vételt semmiképpen sem fogom elkapkodni, de az is tisztán látható, hogy valamit lépnem kell, mert a mostani olvasó-szemüveges megoldás sem jó.
Nagyon régóta küzdök már a különböző szembetegségekkel. Glaukómás, azaz "zöldhályogos" vagyok már több, mint 25 éve. Túl vagyok mind a két szememen a szürkehályog műtéteken is. Ezért van az, hogy a mostani jól látó szememmel nem tudok fókuszálni közelre, mert a műlencsét távolra látáshoz állították be.
Sajnos, mint írtam, a közellátásra (olvasásara) beállított szememen vesztettem el a látásomat.
A monitort most egy olvasószemüveggel látom, de sokáig nem akarom terhelni.
Lehet, hogy egy 24'' - 27" colos monitor is jó megoldás lenne kisebb felbontással. Jómagam azért gondoltam projektorra először, mert már régóta terveztem a megvételét amúgy is. Eredetileg filmeket akartam volna nézni vele, csak úgy kedvtelésből. Aztán elért ez a helyzet.
Természetesen nem veszem beleugatásnak, amit mondtál, sőt! Nagyon köszönöm neked és AVHelpernek is!
A munkahelyemen tudnám kipróbálni a dolgot, mert ott évek óta projektorral, digitális táblával dolgozom. Azt igazából már jól ismerem. Ott egy hét éve működő BenQ van, azt hiszem MT-160 vagy MP-160. A távolság kb. 2 - 2,5 m. A kép jó, fényben is egész jól látszik (bár legtöbbször behúzott függöny mellett nézzük), csak a színhűség nem az igazi, de a suliban ez nem nagyon fontos.
A munkahelyemen tehát amúgy is kénytelen leszek ezzel dolgozni. Ezért gondoltam rá, hogy az otthonomban is ezt alkalmazom!

Üdvözlettel: Frank Miklós

(#12823)



addikt

Megoldás lehet egy prezentációs projector és akkor azt nem feltétlenül kell teljes sötétsében nézni, hanem lehet a szobában egy alapfény.

Aztán este még mindig le lehet kapcsolni a lámpákat és megnézni rajta egy filmet, de napközben dolgozni nem muszáj teljes sötétségben. Persze így a filmes képminőség így nem lesz tökéletes, de valamit valamiért.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12824) kabar válasza frankmiklos (#12822) üzenetére


kabar
senior tag

Ezért mondtam én is a prezentációs projektort. Van olyan időszak, amikor naponta, napi nyolc órát vagyok előttük, szóval mondhatom, hogy láttam már ilyet. Ha a képméretet nézem nettó, akkor lehet még szóba jöhet a monitor helyett a nagy LCD-TV. A monitoroknak az ára a képátló függvényében horror tud lenni, onnan már megfontolnám a TV vásárlását, rossz esetben D-SUB-D-SUB, jobb esetben DVI-HDMI átalakítóval, legjobb esetben HDMI-HDMI kábellal összekötve. Tapasztalatom szerint a 42-46 colos képek már egész olvashatóak két méterről. Egy termünkben ilyen volt régen.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12825) frankmiklos válasza (#12823) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Kedves Pá!

Tudnál javasolni konkrét prezentációs projektort típust, típusokat?
Végül is pont ezért "jöttem" ide! :D

Üdv: Frank miklós

(#12826) frankmiklos válasza kabar (#12824) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Kedves Kabar!

A prezentációs projektor jó megoldás lehet, ha fényben is látható a képe. Nem igazán tudtam, hogy létezik külön ilyen projektor kategória.
Mint írtam, el tudok teljesen sötétíteni, de ez, ahogy te is írtad, nem biztos, hogy jó a szememnek hosszú távon.
Egyre inkább szimpatikusnak tűnik a monitor vagy TV megoldás is. A Sapphire HD 7850-es videókarimon van HDMI kimenet is, meg DVI is.
Egy nagy átmérőjű TV esetén az elhelyezéssel leszek gondban. Ezeket mekkora távolságból ideális nézni? Ez a kérdés. Illetve van-e olyan típus, ami közelről nézve sem szembántó, talán ez a legfontosabb kérdés?

Üdv: Frank Miklós

(#12827) belfiapu


belfiapu
csendes tag

Gondolkodom, hogy az Epson eh-tw5910-et (ment 80 órát), valamint a vásznat (175x240cm motoros funscreen) aladom... :(((
8 szemüveg van hozzá (samsung), meg 35 bluray. javarészt 3D.
2013-ban lettek vásárolva
Mennyiért lehet ezt reálisan eladni?
Mondjuk vászon 40-ért, a projektor pedig 280 körül?
Kompletten 350 a filmekkel együtt?

Segítsetek belőni az árakat!

(#12828) devil-k válasza belfiapu (#12827) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért akarod eladni őket?

- mozi bolondéria -

(#12829) belfiapu válasza devil-k (#12828) üzenetére


belfiapu
csendes tag

Bővítjük a házat egy szobával és kell a pénz. ( 3. gyerek érkezése miatt bővítjük) :)

[ Szerkesztve ]

(#12830) lemmy9 válasza devil-k (#12828) üzenetére


lemmy9
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#12831) Gyeptegla válasza belfiapu (#12827) üzenetére


Gyeptegla
tag

Av vagy avx forumon jobban be tudják lőni az árát, a vászonnak a 40 k
szerintem jó irány ár, a vetítőt nem tudom.

(#12832) CyDoN válasza frankmiklos (#12825) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,
A BenQ-nak vannak FullHD "prezentációs" vetítői.

MH680, TH681 - Ezek 3000Ansi-val és 10.000:1 kontraszt. Érdemes megnézni, mert szerintem a 3000AL-hez már nem kell teljes sötétség!

(_._)

(#12833) devil-k válasza belfiapu (#12829) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gratulálok a 3. gyerkőchöz! :)

- mozi bolondéria -

(#12834) frankmiklos válasza CyDoN (#12832) üzenetére


frankmiklos
csendes tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a tippet!

Üdv: Frank Miklós

(#12835) zkrizsa1 válasza belfiapu (#12827) üzenetére


zkrizsa1
csendes tag

Szia!

Engem a vászon érdekelne. Ha jól tudom a 175x240-es vászon vetíthető mérete 132x234 cm (16:9). Meg tudod mondani milyen széles/vastag fekete sáv van a tetején? Plafonra szerelném és szeretném tudni, ha teljesen lehúzom, akkor mennyire lesz fent a kép. Van ennek a vászonnak bármi oldalfeszítője? Távirányító van hozzá? Állapot, garancia, stb?

Köszi előre is!

(#12836) Akos1994 válasza CyDoN (#12832) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Egyetértek CyDoN-al. Nekem is egy 3100AL-es Acer P1303W-m van és mivel a szobában van egy elég méretes trapéz ablak, aminek a sötétítését csak undormányos szalagfüggönnyel lehet megoldani (ami elhúzva se ér sokat) +2db tetőtéri döntött ablak,dettó sz.r sötétítéssel ezért ragaszkodtam a nagyobb fényerőhöz és már eco módban 2480AL-el is egész használható képet ad a vetítő, ha épp nem direktbe süt a nap a függönyön keresztül. Nem azt mondom,hogy filmet lehet rajta nézni,de szerintem általános használatra tökéletes, és akkor a normal mód még ad egy kis pluszt.
Viszont egy nagyobb lcd monitoron én is elgondolkoznék,ha ilyen helyzetbe kerülnék. 8-9 dioptriás a szemem,szóval én se vagyok sasszemű,szerintem egy nagy monitorral (27-30 col) jól járna,a nagy felbontással járó kicsi betűméretet meg jól lehet ellensúlyozni WIN7-nél az "Egyéni szövegméret beállítása (DPI)" opcióval,csak kevesen ismerik. Én is ezt használom évek óta, kivétel nélkül felnagyít mindent, százalékosan beállítható, 20"-en 1920×1080-on is minden olvasható és látható marad.

(#12837) Akos1994 válasza belfiapu (#12827) üzenetére


Akos1994
aktív tag

A vászon engem is érdekelne, ha 16:9-es képarányú.

(#12838) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Ráugrottak mint tyúk a gilisztára. :)

(#12839) Lipton válasza belfiapu (#12827) üzenetére


Lipton
őstag

Szia, engem erdekelhet vaszon+projektor egyben. Amennyiben aktualis es meg is lehet nezni :) koszi

[ Szerkesztve ]

(#12840) szepi0808 válasza Lipton (#12839) üzenetére


szepi0808
senior tag

Epson EH-TW9200 vs Sony VPL-HW50 (vagy 55, mert közel azonos a két gép tudása)
Saját íromány képekkel, ha valakit érdekel kukancson rá. :R

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#12841) yodamastah válasza szepi0808 (#12840) üzenetére


yodamastah
őstag

Szepi lábrázást kapok ettől a fotózásos teszteléstől :D

[ Szerkesztve ]

(#12842) belfiapu válasza Akos1994 (#12837) üzenetére


belfiapu
csendes tag

Ez itt nem eladási hirdetés!
Ár miatt fordultam hozzátok. Amennyiben eladó lesz, akkor csak is egyben kívánom értékesíteni.

(#12843) c4 válasza szepi0808 (#12840) üzenetére


c4
őstag

Egy szó, mint száz... Az Epson nem okozott nagy meglepetést. Ügyeltek arra, hogy nehogy kiugróan jó gépet dobjanak a piacra. Az ársávjában megfelelő gép lett belőle. Bár nem tudom, mennyi lehet az Epson, úgy 700 körüli árra tippelek.

(#12844) szepi0808 válasza yodamastah (#12841) üzenetére


szepi0808
senior tag

Projectorreviews kalibrátor Mike is csinál képeket. :DD Meg hát, ez egy mezei beszámoló volt és gondoltam, képekkel jobban néz ki. :R

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#12845) xtremetuning válasza szepi0808 (#12844) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szerintem, aki akarja, az értette-látta a lényeget.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12846) ooooA6


ooooA6
csendes tag

Sziasztok, Lenne egy kérdésem ne nevessetek ki nem értek hozzá!

Azt szeretném megtudni van-e képi minőségromlás abban az esetben, ha a media Player-ből a HDMI-t nem közvetlen a projektorba dugom, hanem az erősítő HDMI bemenetébe, majd ugyaninnen a kimenetet használva kötöm össze?

Vagy ne tököljek ezzel hanem használjam a media Player-t és az erősítőt optikai kábellel? AZ 5.1-es hangzás miatt kellene.

Ha más ötlete lenne valakinek, belinkelem a cuccaimat, így láthatóak a hátoldali csatlakozók.

([Egreat R6S Pro] - [LG-BH7430PB] - [Benq-w1070]

A válaszokat előre is köszönöm!

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#12847) iolaus1980 válasza ooooA6 (#12846) üzenetére


iolaus1980
csendes tag

Van.

(#12848) Golyo69


Golyo69
senior tag

Hali!

Van egy ilyen projektor! LG -PA70G

Egy olyan kérdésem lenne hogy ez a szemüveg jó lenne hozzá?

[3D DLP LINK]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#12849) Golyo69 válasza iolaus1980 (#12847) üzenetére


Golyo69
senior tag

Miért lenne?

Akkor senki ne használjon erősítőt ? és hallgassam a tv-én/projektoron a filmet ? :D lol

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#12850) jracz válasza Golyo69 (#12848) üzenetére


jracz
tag

Szia,

Legjobb tudomásom szerint az LG - PA70G csak 120Hz-es DLP link szemüveggel működik együtt.
És csak PC-ről tudja a 3d jelet fogadni azt is nem HDMI-n keresztül hanem a VGA csatin keresztül.
A megjelenített kép ráadásul kisebb lesz mint 720p felbontás.

Szóval eléggé macerás 3d-re bírni, meg a fényerő sem tudom mire elég az aktív szemüveg még abból is levesz jócskán.

Mindez nem személyes tapasztalatom, hanem fórumokon olvastam a felhasználók tollából.

Az biztos, hogy próbáltuk egy fórumtárssal 3d-re bírni HDMI-n keresztül egy BD játékos és optoma 3DXL segítségével, eredménytelenül.

Amit nem volt módunk kipróbálni, hogy egy HDMI VGA átalakítóval lett-e volna 3d.

Nyilatkozzon az is akinek sikerült 3D-t kicsiholni belőle.

:(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.