Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) bajnokpityu válasza djxp01 (#12500) üzenetére


bajnokpityu
félisten

400-450között van a micsu hc8000, vgy a hc7800 USAból levámolva, szállitva. nem túl szivárványos,nem zajos,nem fos a fekete. sőt, jól kalibrálható, élénk, valóságos közeli a képe is (nem barna a paradicsom), nincsenek zavaró képi hibák. elvben 3Dt is tud.

ezeknél az epsonoknál jobbnak szokták mondani, és tényleg nem venni észre a szivárványt, ha a filmet nézed, nem hibát keresel. ha meg észreveszed, se zavar.

nem tökéletes, mert nyilván nem vetélytársa a 3chipes DLPknek, a milkás Sonyknak. Legnagyobb baja, hogy nincs hazai importőre. Azért nem hiszem,h nagyon nagy baj lenne a minőséggel,ha kint több év garival adták újonnan. Tesztben úgy irták, hogy kb az eredeti listaárát, a 3500USDt érte,amikor bemutatták.

De majd adnak a hozzáértők egyéb ötleteket is. Mindenesetre egy ajánlást adok rá, én nagyon szeretem. Pont fejem felett van a proji, és itt se zavar a hangja ECO modban. 3Dben azért már húzós lenne fej fölött.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12502) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#12501) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valamint cimborám most vett egy használt Sim2 D80at, ajánlották itt a sony 50,55ös tipusát, ezek mind 900alatt vannak használtan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12503) kssthomas válasza djxp01 (#12500) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Nekem Epson TW5000-em van.
Kikapcsolva tartom én is a motoros íriszt, mert idegesít.
Gipszkarton a mennyezet és elég rendesen viszi a hangot.

Youtube
Teljesen ugyan ilyen hangot ad az enyém is.
Ha hangosabban hallgatod a filmet, akkor nem feltűnő, de csendesebb jeleneteknél elég zavaró.

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#12504) djxp01 válasza kssthomas (#12503) üzenetére


djxp01
senior tag

Sorry, hogy nem akarok googlezni, de mi a tök az az auto iris? :U Fókusszal vagy fényerővel kapcsolatos segédlet?

LOL, ennek olyan a hangja, mint egy őskori quantum vinyónak :DDD

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#12505) AVhelper válasza djxp01 (#12500) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az "Auto Iris" egy a vetítő fényútjában működő mechanikus szerkezet. Hasonlóan működik mint a fényképező gépekben az automatikus blendenyílás, csak éppen fordítva: amikor egy sötét (például éjszakai) jelenetet vetít a projektor, akkor az Auto Iris beszűkíti a fény útját, hogy minél mélyebb legyen a fekete, amikor viszont világos (például havas táj) a kép, akkor kinyit az Auto Iris.

Az Auto Iris zaja ennek a fent leírt a mechanikus nyitás-zárásnak a hallható hangja, ami inkább tompa kattogásra hasonlít. A mechanikus eredetű zaj hallhatósága erősen függhet a vetítő elhelyezésétől. Ha a vetítő egy konzollal a plafonra van szerelve, akkor kevésbé hallható, mint egy asztalra vagy polcra helyezett vetítő esetén, mert a polc vagy asztal felülete átveheti és úgymond "felerősítheti" a zajt.

Az Auto Irisz persze kikapcsolható és én ezt szoktam javasolni, mert működése javít ugyan a fekete mélységén, de ez többnyire a sötét képrészletek árnyalati részleteinek elmosódásával is jár.

[ Szerkesztve ]

(#12506) AVhelper válasza bajnokpityu (#12501) üzenetére


AVhelper
senior tag

Senkinek nem tanácsolnám, hogy Európán kívüli országból bármilyen műszaki cikket vásároljon. Európából is csak akkor, ha kap hozzá páneurópai garanciát és van a terméknek hazai hivatalos márkaszervize, ahol ezt a garanciát érvényesítheti.

A DNN Professional Graphics Kft. volt a Mitsubishi vetítők hazai hivatalos forgalmazója, egészen addig amíg a japán cég ki nem szállt a vetítők piacáról. (Lásd itt.)

[ Szerkesztve ]

(#12507) c4 válasza AVhelper (#12506) üzenetére


c4
őstag

Biztos vagyok benne, hogy a Mitshubitsinek van Nyugat-Európában márkaszervize. És amilyenek ezek a japánok, érvényes ott is garancialevél. De Sim2, Runco márkaszerviz sincs itthon. Kiküldik javításra, ha gondjuk van. De szerintem még az epsonokat is kiküldik, ha komolyabb a gond az optikai út porosodásánál.

[ Szerkesztve ]

(#12508) bajnokpityu válasza AVhelper (#12506) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Majd kiírom nagy betűkkel, ha bármi baja lesz. De inkább ez a kockázat,mint egy 100%osan biztos hangos, rosszabb képu garis epson... aminek ilyen gusztustalan a marketingje.

Egyént,ha elromlana, inkább javíttatnám Bátyával,mint küldözgetném. Az árdifiböl kijön pár javítás,még egy tök új készülék is. Euban van márkaszervíz. A hc7800 rádásul forgalmazott típus,amivel sok a közös alkatrész.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12509) Golyo69


Golyo69
senior tag

Hali!

Vki használ itt LG PA70G projektort?

Milyen szemüveget érdemes venni hozzá ami tuti hogy működik vele?

Előre is köszi

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#12510) Norbi 72 válasza Golyo69 (#12509) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pl.:[link]

(#12511) AVhelper válasza c4 (#12507) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem is kétséges, hogy van Európában az eddig eladott Mitsubishi vetítőknek szervizellátása, de arra nem vegyél mérget, hogy egy európán kívüli országban megvásárolt vetítő jótállása ezekben a szervizekben érvényesíthető. Ráadásul az oda- és visszaszállítás és annak költségeit biztosan nem vállalják ezek e szervizek.

Az is igaz, hogy az Epson vetítőket, ha javításuk bonyolultabb - az optikai motor kitisztítása nem tartozik ide - Lengyelországba küldik, de ez lényegtelen, mert erről a Epson termék vásárlójának nem is kell tudnia, ugyanis javítás kapcsán a két hivatalos márkaszerviz (ASC Magyarország Irodagépjavító Kft. vagy R.A. Trade Kft.) valamelyikével áll kapcsolatban, a ki- és visszaszállítás és annak költségei nem vásárlót terhelik.

(#12512) c4 válasza AVhelper (#12511) üzenetére


c4
őstag

Mérget veszek rá.

(#12513) AVhelper válasza bajnokpityu (#12508) üzenetére


AVhelper
senior tag

Őszintén szólva engem hidegen hagy, ha bármi baja lenne a vetítődnek - bár ezt nem kívánom -, tehát nem kell erről feltétlenül beszámolnod. A kockázatvállaló képességeddel, az ízléseddel - azaz, hogy mi gusztustalan és mi nem az számodra - és a továbbiakban az Epson vetítőkkel kapcsolatos véleményeddel sem kívánok foglalkozni.

Engem a fórum moderátora felszólított, hogy igyekezzek szakmai síkon maradni a hozzászólásaimban, ami elég nehéz, ha olyannal kell szakmai kérdésekben véleményt cserélni, aki indulati kérdésként kezeli ezt az egészet. Miután a #12506 hozzászólásomban nem is szerepel az Epson szó, így nem is értem, hogy mit ágálsz?

(#12514) AVhelper válasza c4 (#12512) üzenetére


AVhelper
senior tag

Jobbulást!

(#12515) StLui válasza AVhelper (#12513) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem csak annyi a probléma, hogy mint a nyomtatós epsonosnál is, bármilyen problémára úgy jön elő egy epsonos megoldás, mint az Agymenőkben Howardból az "űrben jártam" sztorik bármilyen témáról is legyen szó.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12516) AVhelper válasza djxp01 (#12500) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azért egy Epson EH-TW7200 750 ezer körül már nem kényszerít a felsorolt kompromisszumokra, és tudok egy eladó Sony VPL-HW55ES vetítőt (2 db 3D szemüveggel) jóval 900 ezer alatt.

(#12517) AVhelper válasza StLui (#12515) üzenetére


AVhelper
senior tag

Értem a finom utalást, és tagadhatatlan, hogy a látszat tényleg az, mintha "Epson ügynök lennék". De ahogy egy korábbi hozzászólásomban megemlítettem, pont azért áldozom drága szabadidőm és sokéves tapasztalataimat erre a fórumra, hogy kicsit kiszélesítsem az idelátogatók látókörét, ami számomra úgy tűnik - de persze lehet, hogy tévedek - szinte csak a DLP vetítők és azon belül is a BenQ W1070 körül forog. Arról én nem tehetek, hogy a megfizethető vetítők kategóriájában csak az Epson kínál a DLP vetítőkkel konkuráló termékeket. Ha kínálna a Sony, no pláne a JVC vagy bármely más gyártó a BenQ W1070-el versengő nem DLP vetítőt, biztos emlegetném azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#12518) StLui válasza AVhelper (#12517) üzenetére


StLui
veterán

Plazma topic panasonic topic-sággal van-volt vádolva, de ott sem történt sajnos más mint nem volt alternatíva LG és Samu részéről, kivéve egy-két esetet ahol samu volt a jobb döntés. Szerintem itt is hasonló a helyzet. 250-en belül egy választás van, kivéve ha valaki látja és zavarja a szivárvány, én azt sem tudom mi az, de nekik nyilván nem jó a dlp.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12519) Golyo69 válasza Norbi 72 (#12510) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#12520) tank1 válasza bajnokpityu (#12508) üzenetére


tank1
tag

Nagy kockázatvállaló képesség szükséges messzi földről ennyiért projektort vásárolni úgy, hogy itthon nem is érvényesíthető hozzá a garancia. Újonnan is lehet hibás, esetleg a szállítás során is sérülhet.
450k körül keveset futott nyolcas epsont is lehet itthon kapni garanciával és vásárlás előtt egy próba is megejthető. Én inkább ezt választanám.

(#12521) molex


molex
csendes tag

Sziasztok, lenne pár kérdésem, hátha tud rá valaki érdemben válaszolni......
Foci VB-t néznénk majd rendszeresen nagyobb baráti társasággal a kertünkben ( sörözés, kaja, etc)
Mivel az MTV közvetíti az eseményt, arra gondoltam, hogy mindigtv keretein belül, projektorra kapcsolva oldanám meg a vetítést...laptop, PC mellőzése mellett...
Van erre reális lehetőség?
Vagy más megoldást javasoltok?
köszi

(#12522) bajnokpityu válasza tank1 (#12520) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akik látták azt mondták, h kell nekik is ilyen. Egy másfél millás jvc ért pl nem adnám. Pedig azok is jobbak, mint az epsonok. Ez egyébként új volt. És 50böl megállna az odavissa posta usaba, ha németek nem segítenek.

Végig gondoltam...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12523) AVhelper válasza molex (#12521) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

A MinDig TV adás vételéhez kell egy vevőkészülék (kb,. 7-10 eFt) és egy antenna, ami a vétel helyétől függően lehet szobaantenna vagy tetőantenna (4-8 eFt). A vevőből HDMI kábellel csatlakoztatható a HD képjel a vetítőbe. A hangot is meg kell szólaltatni valahogy. Ha a vetítőben van beépített hangszóró, akkor az is alkalmas lehet, de ha nincs vagy annak hangja nem elég, akkor kell erősítő és hangsugárzók is.

Gond lehet, hogy 18 és 21 órakor, tehát még nem teljes sötétben is kezdődnek meccsek. Úgy kell tehát elhelyezni a vetítővásznat a kertben, hogy lehetőleg fény-védett, jól árnyékolt helyen legyen (például fedett terasz vagy tornác alatt).

Két éve a Balatonnál én is vetítettem a haveroknak az EB mérkőzéseket egy fedett, de nyitott helyiségben és rengeteg szúnyog (nem a vérszívó fajta) szállt a vászonra. Ezek ellen egy kézi porszívót kellett bevetni.

(#12524) RoyalFlush válasza AVhelper (#12523) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ha a közelbe teszel pl. egy ilyet, nem arra mennének inkább? Ha már így is úgy is oda vonza őket a fény. Én tavaly ezekkel az apró rovarokkal közdöttem, tele volt velük a vászon (lakásban).

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#12525) AVhelper válasza RoyalFlush (#12524) üzenetére


AVhelper
senior tag

Jó ötlet! Van is ilyenünk a balatoni teraszon.

(#12526) molex válasza AVhelper (#12523) üzenetére


molex
csendes tag

A szomszéd tűzfalára fogok vetíteni, ami pont a lenyugvó napot takarja..
Apropó milyen típusú projektor lehet alkalmas ilyen kinti vetítésre?

(#12527) AVhelper válasza molex (#12526) üzenetére


AVhelper
senior tag

Remélem, hogy nem magára a falra, hanem egy arra rögzített vetítővászonra fogsz vetíteni. Ez azért fontos, mert amíg teljesen be nem sötétedik, minden cd/m2 (candela/négyzetméter) felületi fényességre szükség lesz az élvezhető képért, ahhoz pedig olyan vetített felület kell, ami rendesen vissza is veri a fényt, erre pedig csak egy vetítővászon képes, a fal nem.

Most még nem tartunk ott, hogy projektor típust tudnék ajánlani. Először azt kéne meghatározni, hogy mekkora képet kéne vetíteni. Hányan néznétek, kb. milyen távolságból azt a vetített képet?

[ Szerkesztve ]

(#12528) c4 válasza molex (#12526) üzenetére


c4
őstag

Amíg világos van, konkrétan mindegy, milyen vetítőt használsz, semmire nem lesz jó. (Némi körvonalakat látsz majd viszonylag kis képméret mellett.)
Ha teljes sötétben vetítesz, akkor már AVhelper kérdése aktuálissá válik, "mekkora képet szeretnél vetíteni"?
A kertmozi fíling 4-5 méteres kép körül kezd jó buli lenni. Ha ekkora képméretben gondolkodsz, akkor viszonylag nagy fényerejű géppel kell vetítened.
Persze nagyon meghatározó lenne, ha tudnád, milyen képminőségre is vágysz. Félrészegen még egy régi datavetítővel is lehet "bulizni". A nagy pixelek összemosódnak a pálinka és a sör hatására. :))
Ha a későbbiekben is szeretnél vele mondjuk házi-mozizni, akkor érdemes lenne jól megfontolnod, mit is veszel. Vannak nagy fényerejű házi-mozi gépek is, amiket később lakásban normális körülmények között is tudsz nyugodtan használni. Sima "lepedőre" hiába vetítenél a tűzfalra, pláne, ha az fehér. A vásznon áthaladó és a falról visszaverődő fény is ront a képminőségen sajna. Azt mondjuk nem tudom. mennyit is ruháznál be egy kültéri vászonba, mert megoldható végül is minden, csak pénz kérdése. Na szóval: 2-3000 ANSI alatti gép ne nagyon kerüljön szóba, ez is "szuperminimum", ha nagy képet szeretnél 3-4 méter, a full HD is kéne.
Még egy apró ötlet. A minél nagyobb fénynyereség miatt javallott lenne egy short throw vetítő, léteznek házi-mozi és data verzióban is.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12529) AVhelper válasza c4 (#12528) üzenetére


AVhelper
senior tag

Teljes sötétre azért nincs szükség, hogy élvezhetően lehessen focimeccset vetíteni, annak képe ugyanis alapvetően világos, tehát a fekete szint nem annyira fontos és a relatív képdinamika elegendő felületi fényességgel elérhető. 1500 ANSI lumen fényárammal egy 100 inches (220 x 125 centis) gain 1-es vetítőfelületen kicsit több mint 170 cd/m2 felületi fényesség hozható létre, ami már környezeti fény jelenlétében is élvezhető képet eredményez.

Az este 6-kor kezdődő meccs vetítéséhez persze szükség lehet a vetítővászon plusz árnyékolására fölötte valami elő tetővel, mellette paravánnal. Este 9-kor pedig már lemegy a nap, és gyorsan sötétedik.

Mivel a mérkőzéseket HD-ben közvetítik, ezért nem kérdés, hogy minimum 720p (HD-ready), de inkább 1080p ("Full HD" /HD-ready 1080p) felbontású vetítőt kéne használni.

(#12530) c4 válasza AVhelper (#12529) üzenetére


c4
őstag

Khm... "Teljes" sötét nagy ritkán van a szabadba. Pláne kerti partin. 220 centis képszélesség még szobában épp elmegy, na de egy kertben? Mindegy, majd nyilatkozik, mit szeretne.

(#12531) Redsky


Redsky
csendes tag

Ismerősöm is kinti-benti projektort keresett tavaly. Akkor ajánlottam neki az Infocus SP8600-at. Meg is vette, azóta azt használja és nagyon megvan vele elégedve. A teraszon főleg futballt, bent inkább filmeket néz. Kb ennyi fényerő kell hozzá, hogy működjön a dolog. 1800 ANSI.

Más: Benq W1300, vagy W1070 volna valakinek a 3.k környékén, aki be is engedne röpke fél órára, hogy szemügyre vegyem?

(#12532) iolaus1980 válasza bajnokpityu (#12522) üzenetére


iolaus1980
csendes tag

Azért egy másfél millás JVC összességében jobb, mint egy Mitsu 7800/8000.

(#12533) AVhelper válasza c4 (#12530) üzenetére


AVhelper
senior tag

Csillagfényes, holdvilágos estén tényleg nincs teljes sötét, de ezek a szórt fények tényleg nem rontanak sokat egy focimeccs képdinamikáján.

Egy 220 centi széles vetített kép 3 és 5 méter közötti távolságból 12-15 néző számára tökéletes élményt biztosít.

(#12534) bajnokpityu válasza iolaus1980 (#12532) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jobb, de ami nekem számított, abban gyengébb. Fekete pl engem nem hoz lázba, micsu is megüti a szintem.
De kockás volt, és pillanatra nem hittem el, hogy ott vok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12535) CyDoN válasza Redsky (#12531) üzenetére


CyDoN
senior tag

Múlt héten ajánlottam egy BenQ MH740-et amit el is vittek. Kint és bent is fogják használni! Nem tudom, hogy mikor nyit most a hely, de szerintem a VB-re már belövik :)

(_._)

(#12536) Turbo73 válasza bajnokpityu (#12534) üzenetére


Turbo73
tag

Mit jelent az, hogy 'kockás volt'? :F

(#12537) bajnokpityu válasza Turbo73 (#12536) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pixeles.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12538) iolaus1980 válasza bajnokpityu (#12537) üzenetére


iolaus1980
csendes tag

3,7 méterről nézek közel 2,5 méter széles képet, de "csirkehálót" nem látok ilyen távolságból.

(#12539) bajnokpityu válasza iolaus1980 (#12538) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Lehet közrejátszik, hogy 1,25ős a vizusom;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12540) Turbo73 válasza bajnokpityu (#12537) üzenetére


Turbo73
tag

Benq W7000 (DLP) kitöltési tényezője:

JVC X95 (DILA) kitöltési tényezője:

Normál üzemmód

E-shift üzemmód:

Sony HW50 (SXRD) kitöltési tényezője:

Optoma HD91 (LED DLP) kitöltési tényezője:

Epson TW9000 (LCD) kitöltési tényezője

Forrás: projektor.hu

[ Szerkesztve ]

(#12541) c4 válasza Turbo73 (#12540) üzenetére


c4
őstag

És ebből most mit szerettél volna kihozni? Nem egy pontról készültek a képek, a BenQ esetén még az AF sem tudott beállni, olyan közel került az optika a vetített képhez (vagy a zoom túl nagyra sikeredett), egy 3 milliós D-ILA vetítőt nézünk egy 700 ezres DLP mellett... A TW9000-en meg látszik minden hátránya az LCD technológiának. Csirkeháló, konvergenciahiba. Nem mindenkinek jön be az LCD - és az abból fejlesztett technológiák -, D-ILA, SXRD képi világa.
Hasonló örök vita lehet ez, mint az LCD vs. plazma tv. Mindenki nézze meg, amire lehetősége van és válassza ki, ami neki a legjobban bejön. Speciel az x5-ös JVC képét néztem, de nem dőltem a kardomba tőle. Na az kb. 1,3-1,5 milla újonnan. Lehet bevállalnék inkább egy Runco vagy Sim2 kisebb használt modellt helyette, ha ennyit költenék egy vetítőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#12542) bajnokpityu válasza c4 (#12541) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az utolsó mondatoddal 100%-ban egyetértek. A többit meg elhiszem. Tegnap láttam egy 3200-es epsont. Jáj, hogy ez mikor volt egy kategória mitchuval, azt nem tudom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12543) bajnokpityu válasza Turbo73 (#12540) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Legalább ugyanolyan távolságból ugyanazt fotózták volna.de azért így is kiskkozhato,h kb igazam van,csak rosszak a képek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12544) c4 válasza bajnokpityu (#12543) üzenetére


c4
őstag

A képek nem egymáshoz tesztelési céllal készültek. Simán különálló megmérettetéshez készültek.

(#12545) tank1


tank1
tag

Milyen szuper a hw50 kitöltési tényezője. Gratula a gyártónak.

(#12546) Vikthor válasza tank1 (#12545) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen a SONYnak van a legjobb képe sztem is, JVC-t maga mögé szorítja erősen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12547) c4 válasza Vikthor (#12546) üzenetére


c4
őstag

Viszont életlen a kép... Hasonlít a smooth screen (Panasonic) megoldásra.
Kifejezetten nem szeretem az ennyire lágy képet. De van, akinek meg csak ez jön be. :)
De emlékeim szerint Szepi is küzdött a JVC vetítőjével, elég gyatrára sikeredett a képminősége, így ő is Sonyt vett a JVC helyett.

[ Szerkesztve ]

(#12548) Vikthor válasza c4 (#12547) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát az a rácsozott háló a halálom, de sztem nem vagyok vele egyedül. lehet bevállalom mégis a szívárványt, de ha a panasonic vagy a sony képes így viszonylag jól megoldani, hogy közben még valamennyire még éles is maradjon, akkor ok.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12549) yodamastah válasza Vikthor (#12546) üzenetére


yodamastah
őstag

Azért a "maga mögé szorítja erősen" kicsit túlzás.

A belinkelt fotók nem összehasonlító képek. Időben, térben jelentős eltéréssel készültek, Nem is ugyanazon a vásznon, fényképezőgéppel stb.... Ezek csak az egyes tesztből kiragadt képek az optika rajzolatáról és a kitöltési tényezőről adnak némi infót. Az jól látszik hogy az Epson gyengébb mint a többi :D Az viszont nem annyira, hogy a DLP mellett mennyire lágy képe van az összes többi tehcnológiának. Közelről szép pixelmentes a SXRD, LCD és DiLA képe, de határozottan lágyabb is mint a DLP. A DLP kitöltési tényezője is nagyon jó, viszont a jól sikerült DLP-k annyira élesen rajzolják a pixeleket, hogy képszélesség kb 1.4-1.5x nézési távból már kezdenek látszani a képpontok. Ez hátrány lehet ha valaki nagyon nagy látószöget szeretne vetíteni.

(#12550) c4 válasza Vikthor (#12548) üzenetére


c4
őstag

Ezzel már nem az a gond, hogy megoldják-e, hanem hogy mennyiért is oldják meg. A Sony és a Pana nem igazán belépőmodelleket kínál/t.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.