Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Madwe válasza NEXT LP (#13548) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha jó a fal színe, akkor nem feltétlen kell a vászon, esetleg ráér késöbb is (azért szebb vele a kép), úgy belefér a 200-220 ezress árba. Lehet van a 30k-s tartományban jó rolós vászon (méretfüggő is meg annyira nem ismerem a piacot) de feszített már biztos kapható annyiért, fentebb is linkelt egyet valaki, s azért idővel 30 ezer csak akad majd rá, ha nem is rögtön.

(#13546) buci30 Ezt láttam már, de ezek nincsenek/tök máshogy vannak kalibrálva szvsz.
Azért írtam a benq-t mert annak jártam utána, egyébként pont az amazon.comos leárazás miatt néztem most az optoma hd25-lv -t (1000 dollár most), de egyelőre a benq felé hajlok. Azért mert a benq-t írtam (egyébként élőben csak ennek a képét láttam a minap, többi tipust nem figyeltem jó ideje) nem feltétlen gondolom hogy azt kell venni, lehet más alternatíva is (nyilván ha van amiben jobb akkor lesz amiben nem benq-hoz képest - árat is figyelembe véve) de a lényeg hogy azért az árért már vannak kevés (sokaknak kb fel se tűnő) kompromisszumos megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#13552) buci30 válasza Madwe (#13551) üzenetére


buci30
addikt

Ne értsd felre, en csak beírtam a Google-ba es kidobta ezt a videot is, innen jott a masik márka :)
De azert infóztam ,hogy ár érték aranyba melyik a legjobb ami bevált valakinek es vaszonnal egyutt megal 250-300bol.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13553) flexxx2 válasza Uzi74 (#13536) üzenetére


flexxx2
őstag

És milyen tv-d van? Ahhoz képest mennyire érezhetően (persze saját szempontodból) vesznek el a részletek egy sötét jelenetnél?

(#13554) Turbo73 válasza Madwe (#13544) üzenetére


Turbo73
tag

Tiszta sor, de attól még a 120 a 24 többszöröse.

(#13555) Uzi74 válasza Turbo73 (#13554) üzenetére


Uzi74
senior tag

Mindenkinek igaza van :DD én fogalmaztam meg slendriánul a mondanivalómat

(#13556)



addikt

hogy működik gyakorlatban a lens shift?

1. a projit szögben bedöntöm, hogy érje el a vásznat, emiatt kicsit eltolódik a geometria és a lens shifttel ezt rakom helyre?

2. a proji végig pont vízszintesen áll és ha a lens shiftet állítom, akkor azzal a képet tolja lejebb / feljebb (geometriailag helyesen)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13557) c4 válasza (#13556) üzenetére


c4
őstag

2-es verzió. (Az 1-es a trapézkorrekció, azt elektronikusan állítod be, átskálázódik a kép.)

[ Szerkesztve ]

(#13558) Madwe válasza (#13556) üzenetére


Madwe
nagyúr

2. lásd itt, bár van amelyik pl csak fel/le tudja mozgatni, jobbra balra nem.

[ Szerkesztve ]

(#13559)



addikt

köszi!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13560) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Infó:

Most néztem meg a Prometheus-t 3D-ben 1070-el 106-os vásznon.
Egyszerűen káprázatos,hibátlan. :K

Nem tudom,ki hogy van vele,de az első fél órában olyan erős volt a képi infó,hogy egy hangyányit furán éreztem magam.De utána ráált az agyam(vagy mi).

(#13561) artiny


artiny
őstag

Ebayes kinai projektort valaki mar vett,hasznalt? nagyon kicsi kepet ad? mondjuk 2-3 m terrol a falra jatek,filmre megfelel szeirntetek?

http://www.ebay.com/itm/Best-New-HD-Home-Theater-Multimedia-LED-Projector-1080P-HDMI-VGA-USB-AV-DVD-PC-/271488363981?pt=US_Video_Projectors&hash=item3f35f7adcd

(#13562) devil-k válasza artiny (#13561) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt a vasdarabot arra használnám, hogy kitámasszam vele a teraszajtót.... :( Egy normális diavetítő többe kerül.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13563) Shkiz0 válasza devil-k (#13562) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

HD home :D :W
Aztán meg Resolution: 320*240

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13564) Madwe válasza Shkiz0 (#13563) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mindezt 32 lumennel megfejelve, ezt még koromsötétben se látni :)

(#13565) Devid_81 válasza Madwe (#13564) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Max ha fenyvisszaveros kozuti tablara vetitenek vele... ;] :DDD

...

(#13566) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Körülbelül 3,8meter lenne a vetítési távolság. És a vászonnak egy farostlemezt gondoltam , ami le van festve fehérre. Mint a bútorok hátlapja. Az jó lenne? Erre kb mekkora méretet számoljak? Proji 150k környékéről lenne, mit ajánlotok? :)
16:9 hez szeretnék. Film és xbox lenne. Projektor a fejem fölött a plafonon pontosan.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13567) zsoltika29 válasza Atomgeszi (#13566) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali!

Nekem régebben a gipszkarton fordult meg a fejemben.

Az legalább elvileg tükör sima.Nem tudom, hogy ez milyen megoldás lenne.

(#13568) Atomgeszi válasza zsoltika29 (#13567) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez is teljesen sima és hófehér. De nem csillogós, hanem mattabb.. Másik fajta az max ilyen szürke lehetne, de az szerintem sötét szürke már nagyon. Kérdés, hogy mekkora darabot vágassak ebből? Olyan 230cm széles és ezzel arányosan 16:9 hez magas elég? A távra gondolok meg magára a projektorra, hogy mi is legyen.
És ez azért lenne jó, mert gyakorlatilag ez ingyen lenne és könnyű lap, és feltudom könnyen rögzíteni a falra. A szélére gondoltam még valami keretre, de nem tudom mire :)

[ Szerkesztve ]

(#13569) Maybourne


Maybourne
tag

Sziasztok!

A w1070 tulajoktól kérdezném, hogy a feliratos filmeknél mennyire látszik / zavaró a szivárvány? Mert én szinte kizárólag csak eredeti nyelven nézek filmeket, ezért fontos lenne.

(#13570) c4 válasza Maybourne (#13569) üzenetére


c4
őstag

Egyénfüggő a dolog, van olyan is, aki egyáltalán nem látja. Próbáld meg élőben megnézni.

(#13571) Maybourne válasza c4 (#13570) üzenetére


Maybourne
tag

Hát ez az, hogy nem igazán van hol.:(

(#13572) c4 válasza Maybourne (#13571) üzenetére


c4
őstag

Akkor megrendeled webáruházban, 2 hét áll rendelkezésedre kipróbálni.
10-20 órás izzóidő nem lehet értékcsökkentő szerintem. Ha nem felel meg, visszaküldöd.
Ennyit tehet ma, 2014-ben a fogyasztó. Vagy kuncsorogsz egy tulajnak, hogy megnézhesd nála.

(#13573) buci30


buci30
addikt

Help!

Mi van ha nem bírja el szerintem az álmennyezet a vászont :(
KÉP a szobáról s a tv elé gondoltam ,hogy lejönne a vászon de nem hiszem ,hogy elbrija….

Van olyan amit csak akkor állítok fel amikor használni akarom?

A gépet pedig hátam mögé tenném a falra! Vagyis az mindegy milyen magasan van ugye?
A vászontól (TV előtt lesz a helye ugye) 3m lenne ahol ülök és oda közvetlen mögém a falra pl.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13574) Turbo73 válasza c4 (#13572) üzenetére


Turbo73
tag

Te megvennéd a 10-20 órás projektort utána, újként, teljes áron?

(Mert én biztosan nem :N )

(#13575) spiky03


spiky03
veterán

Erről a projektorról mik a vélemények?
Infocus X9

Megérné ezzel indítani, vagy inkább már csak FullHD-t vetítőt érdemes venni?

Mondjuk nem tudom, hogy jó lenn-e hozzám? :U
Mert ugye a vetítési táv az kb 2,7-2,8 méter és olyan 80-90" képet tudnék vetíteni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13576) c4 válasza Turbo73 (#13574) üzenetére


c4
őstag

Talán ez legyen a kereskedő gondja. Ha már nem hajlandók demózni.
Gondolom, a sajátodat is gyári dobozban, megnézés, kipróbálás nélkül vetted meg.

[ Szerkesztve ]

(#13577) c4 válasza spiky03 (#13575) üzenetére


c4
őstag

A régi nagy kedvenc, hasonlóan ár/érték nyertes volt a maga idejében (szerintem ezen a fórumon vagy 5000 hozzászólást talál róla :) ), mint most a w1070, hogy neked megfelel-e az más kérdés; mekkora vásznat tervezel, milyen távolról néznéd... - a szokásos kérdések -, milyen állapotban van a készülék.. stb.

(#13578) spiky03 válasza c4 (#13577) üzenetére


spiky03
veterán

Leírtam az előző hozzászólásban minden infót. ;)

Amúgy elvileg 25 ezerbe lenne, volt benne már egyszer lámpa csere. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13579) c4 válasza spiky03 (#13578) üzenetére


c4
őstag

Szerintem, ha jól működik, akkor idézném az idevágó népi rigmust: " A bolondnak is megéri,".
Azért nézd meg, hogy bírod-e a szivárványozást.

(#13580) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#13568) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ahogy néztem Epson TW 3200 bevetítené 4 méterről. Vélemény az egész projekttel kapcsolatban?

(#13581) szepi0808 válasza Madwe (#13498) üzenetére


szepi0808
senior tag

Kb. október-november környékén lesz megint. Keress, ha aktuális lesz, ha nem jönne belőle, akkor nézek neked valami hasonló minőséget és kategóriát.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13582) Dexar007


Dexar007
veterán

Pesten hol tudnek projektort tesztelni? Van valahol egy bemutatoterem feleseg? Ga igen,miket raknak ki?

Give me your cum,bull!

(#13583) Dexar007 válasza Dexar007 (#13582) üzenetére


Dexar007
veterán

Kozben fentem olvasom,hogy sehol. :DDD

Akkor mas kerdes.: Hasznaltan milyen projit erdemes nezni?eBay-en a Mitsubishi hc5500-6000-es projektorokat 150 kornyeken vesztegetik.Vagy esetleg ott a benq w6000 szinten ilyen arkategoriaban +-30 ezer.
Kulon szobaban lenne ha esetleg tenyleg raszannam magam.Ha kell akkor koromfeketere festek minden falat,sot a szonyeget is kicserelem feketere. ;] Esti filmezeshez kellene,3D nem erdekel,es nappal egyaltalan nem lesz hasznalva.

Give me your cum,bull!

(#13584) Turbo73 válasza c4 (#13576) üzenetére


Turbo73
tag

Ühüm, csak a kérdésre nem válaszoltál... :(

Egyébként ha érdekel, a sajátomat én bontottam ki a kereskedőnél, próbáltam ki, majd megvettem. Nem webes áruház volt.

(#13585) c4 válasza Turbo73 (#13584) üzenetére


c4
őstag

Tehát kipróbáltad, megnézted.

A kérdésedre: mivel más módot nem biztosítanak a kereskedők, így ez az út járható (ráadásul törvényesen). A visszaküldött készüléket újként már nem adhatja el. Akinek ez nem tetszik, vegye le kínálatából, és nem kell "kockáztatnia". Ha a kereskedőknek ez a helyzet nem tetszik, akkor egyezkedjenek a gyártóval, importőrrel a megoldásról.

De vettem már nem 1 használt és új projektort (olyat is, amiben volt már pár 10 óra), sőt használt autót és használt lakást is. mit csináljak, nekem csak ezekre fussa.

(#13586) AVhelper válasza Maybourne (#13569) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Ajánlom figyelmedbe az Epson EH-TW5200 3LCD vetítőt, ami 30 000 Ft-os visszatérítéssel kapható és nincs szivárvány. Számos helyen megtekinthető, ha érdekel privátban ajánlok boltot is.

(#13587) AVhelper válasza Atomgeszi (#13580) üzenetére


AVhelper
senior tag

A véleményem az, hogy ha már elköltesz a vetítőre néhány százezer forintot (az Epson EH-TW3200-at nem kapod meg újonnan 150 eFt-ért), akkor vegyél rendes vetítővásznat, és ne vacakolj ezzel a farostlemezzel, ami lehet, hogy fehérre van festve, de ki tudja milyenek annak a felületnek a fényvisszaverő tulajdonságai (mennyire veri vissza a fényt és miként torzítja a színvisszaadást stb.). Nem véletlen, hogy a festett vetítőfelületek előállítására is csak speciálisan e célra szolgáló festékek alkalmasak, a vetítővásznak pedig erre lettek kitalálva.

Egy jó vetítővászon ráadásul hosszútávú beruházás, ami akár több vetítőt is kiszolgálhat. Én mindenkinek azt ajánlom, hogy ne a vetítővásznon akarjon spórolni. Ez olyan mintha lenne egy jó autód, de valami olcsó és nem megfelelő üzemanyagot töltenél bele. Menni fog vele az autó, csak nem úgy, ahogy tudna.

A vetített kép méretét a nézési távolsághoz kell megválasztani. 3,8 méterről nézve egy 240 cm széles vászon bőven megfelelő, de minimálisan egy 199 cm széles is elég.

(#13588) AVhelper válasza Dexar007 (#13582) üzenetére


AVhelper
senior tag

Privátban válaszoltam.

(#13589) StLui válasza AVhelper (#13587) üzenetére


StLui
veterán

Az olcsó, rossz üzemanyag tönkreteszi az autót, utána javítani kell esetleg. Egy jó vászon túlmegy az általad ajánlott vetítők árán bőven. Ráadásul a legfőbb problémát a feszítetlenség jelenti talán.

Van akit elsőre a 40-es tévéje után megijeszt nálam a 235cm széles kép kb 280cm-ről nézve, de én 3D-hez már kicsinek is érzem, ahhoz 2 méterre kéne üljek, hogy igazán jó legyen

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13590) buci30


buci30
addikt

Mivel az almenyezett nem bírna el a vaszont igy errol mi a velemeny?
Ezt fel tudom állítani es 2,5m széles helyem van a vaszonnak ez pont be fedi akkor ugye?
Vászon

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13591) Gyeptegla válasza buci30 (#13590) üzenetére


Gyeptegla
tag

vékony, vinyl alapanyag, fekete hátoldal
vastagság: 0,26 mm

Szerinted ez hogy fog kinézni pár hónap használat után, ha nincs megfeszítve?

Az én vásznam is vinylből van, de keretre van feszítve, ezért nem áll fenn a hullámosodás veszélye.

(#13592) Atomgeszi válasza AVhelper (#13587) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!
Azt tudom, hogy az több, mint 150, de használtan még akár lehetséges kifogni egy hasonlót ilyen árban.
[link] Ilyen lapról van szó. Ezek a választható felületek.
Amit meg néztem használt vásznat, csak nem olyan, mint ami nekem kellene, egyik kisebb, másikat sokallom, ezt meg akkorára vágatom amekkorára akarom, ha megfelelő ez a lap.

(#13593) Turbo73 válasza c4 (#13585) üzenetére


Turbo73
tag

Én is használtan vettem a legtöbb dolgom, többek közt projit is, és nem pár 10 órával, hanem pár 100-al. De annak az ára is használt ár volt. Csak arra akartam rámutatni, hogy szerinted 10-20 óra használat nem értékvesztés, pedig a valóságban ember nincs, aki így átvenné újnak.

[ Szerkesztve ]

(#13594) c4 válasza Turbo73 (#13593) üzenetére


c4
őstag

Ez a vita már lefolyt egyszer. Mivel nem lehet megnézni nincs más lehetősége a vevőnek. Az azért mégiscsak túlzás, hogy kuncsorogjon be az érdeklődő egy idegen lakásába, majd a kereskedők húzzanak hasznot belőle.
Mutass rá vagy mondd az ötleteket, hogyan lehetne ezt a 22-es csapdáját megoldani... nem sok ötletet látok ideírva... A 14 napot meg a törvény biztosítja. Amelyik kereskedő ezt nem vállalja be, nem tartsa kínálatban. Ennyi.

A pár 10 órás vetítőt újként vettem anno, teli áron.

(#13595) Turbo73 válasza c4 (#13594) üzenetére


Turbo73
tag

Kétségtelenül nem egyszerű, ha valaki új projit szeretne vásárolni. Nyilván meg kell nézni, lehetőleg az adott példányt. Ilyenkor marad a kuncsorgás, de a legjobb a megfelelő kereskedőt megkeresni és ott megnézni, és megvenni.

(#13596) c4 válasza Turbo73 (#13595) üzenetére


c4
őstag

Azért eddig mi is eljutottunk. Írd már le ide nekünk azt a kereskedőt, kereskedőket, akik demóznak a w1070-el..
Ráadásul vásárlási kötelezettség nélkül..

(#13597) Vedike69


Vedike69
csendes tag

Sziasztok! Benq w1070-hez használ valaki Optoma ZD 301 szemcsit? Nagyon szeretném már kipróbálni a vetítőt 3D módban.

(#13598) buci30 válasza Gyeptegla (#13591) üzenetére


buci30
addikt

Akkor melyik ami feszített es megoldja ezt ,hogy ne keljen feltennem az almenyezett re mert nem bírja :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13599) Madwe válasza Vedike69 (#13597) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha már w1070 akkor egy 144hzes szemüveget vegyél mellé mindenképp (lehetőleg rf-eset), a 120hz nem az igazi, s pont a w1070 az első jó 144hzes 1dlp-s proji!

(#13600) Turbo73 válasza c4 (#13596) üzenetére


Turbo73
tag

Azt hiszem, ez nem az én feladatom, a leendő vásárló majd utána jár. De ha nagyon akarod: Nekik van bemutatótermük. És egyik kereskedő sem fog lelőni, ha végül elsétálsz, mert nem tetszik, és nem veszed meg.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.