Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) sith7 válasza c4 (#13900) üzenetére


sith7
nagyúr

akkor ez miér van odaírva ?

Felbontás max.: WXGA (1280×720)

nem ... :N ... olcsón szeretnék mozizni, de ahogy nézem, ez nem fog menni :(

(#13902) devil-k válasza sith7 (#13901) üzenetére


devil-k
nagyúr

"olcsón szeretnék mozizni, de ahogy nézem, ez nem fog menni"

Szerintem akkor itt el is dőlt a vetítős-mozizós kérdés. Van egy minimum szint, ami alá nem érdemes menni. (Szerintem). Lehet itt prezentációs célra szánt projektoron is filmet nézni, DE semmi köze nem lesz a mozi élményhez.

- mozi bolondéria -

(#13903) c4 válasza sith7 (#13901) üzenetére


c4
őstag

Mert azt a felbontást még tudja kezelni, de NEM natív felbontásban.
A valós pixelszáma: 852x480. Az olcsóság relatív. Ha nem felel meg a valós céljaidnak, akkor nagyon drága.
Már lejjebb linkeltem egy használt LG PA70-es gépet, az 80-ért van árulva. És házi-mozira használható (natív 720p). elég a fényereje is.

(#13904) sith7


sith7
nagyúr

értem, köszönöm a válaszokat :R

(#13905) kiss8671 válasza sith7 (#13904) üzenetére


kiss8671
tag

Hát nem tudom én egy prezentációs projektoron filmezek de szerintem egyszerű ember vagyat kielegiti :D ha szép képet akarok kiülök a nappaliba a led tv elé :)
De a prezentációs gép se rossz úgy sem olyan közelről nézed

[ Szerkesztve ]

(#13906) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Lehet olcsón vállalható képminőséggel mozizni, de akkor le kell mondani az új készülékekről.

Mondok egy példát: [Ez] két nap alatt elment, és nem lehet rámondani hogy a raklapos hulladék kategória, figyelni kell a hirdetéseket, és érdeklődni ha valami megtetszik, és árban is megfelelő.

(#13907) KisTücsök válasza kiss8671 (#13905) üzenetére


KisTücsök
addikt

led tv meg szép kép? :D

Majd nézz meg egy 720p-s gépet. Nem tudom, az a prezis mennyibe került, de 720-pset már 70-től kapni. Az alá nem szabad menni, a prezis után meg egy megváltás lenne.

(#13908) Gyeptegla válasza kiss8671 (#13905) üzenetére


Gyeptegla
tag

"ha szép képet akarok kiülök a nappaliba a led tv elé "

Ilyet ne írj egy félig szakmai fórumba, mert leflémelik a hajat a fejedről. :) :)

(#13909) kiss8671 válasza Gyeptegla (#13908) üzenetére


kiss8671
tag

elnézést :)
Hát mikor én megvettem magamnak egy nem ólcsó kategóriás 3D led et én már attól leültem :)

(#13910) sith7 válasza kiss8671 (#13905) üzenetére


sith7
nagyúr

értem

nekem még sose volt semmilyen se, nem tudnék különbséget tenni :B

szerk.
pl. ez jó lehet ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#13911) c4 válasza sith7 (#13910) üzenetére


c4
őstag

Ez jó lehet. Menj el, nézd meg.

(#13912) Gyeptegla válasza sith7 (#13910) üzenetére


Gyeptegla
tag

Igen, itt már sok embernek van és nem csalódott benne.

(#13913) sith7


sith7
nagyúr

köszönöm a válaszokat, egyelőre még csak érdeklődöm :R

(#13914) c4 válasza sith7 (#13913) üzenetére


c4
őstag

Ó, akkor a full HD-ról érdeklődj, ingyé van az is. :) De mennyivel jobb! :DD

[ Szerkesztve ]

(#13915) sith7 válasza c4 (#13914) üzenetére


sith7
nagyúr

amennyivel drágább :R

(#13916) Vikthor válasza sith7 (#13915) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az egy megapixeles videók világa már jócskán lejárt arrafelé nem is nézelődnék a helyedben, inkább a 2 megások környékén, ahol jelenleg is elérhető áron vannak a dedikált házimozi projektorok. 250-300 környékén remek készülékek vannak erre a célra, pl ott a BenQ W6000-es is...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13917) c4 válasza sith7 (#13915) üzenetére


c4
őstag

Érdeklődési szinten pont annyiba kerül, mint a kisebb felbontással rendelkező gépek. :)

(#13918) sith7 válasza Vikthor (#13916) üzenetére


sith7
nagyúr

annyi pénzem sose lesz rá :(

(#13919) KisTücsök válasza sith7 (#13918) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jó a hozzáállás. :K

[ Szerkesztve ]

(#13920) sith7 válasza KisTücsök (#13919) üzenetére


sith7
nagyúr

hidd el, tudom miről beszélek

(#13921) Leati


Leati
csendes tag

Sziasztok!

Projektor vásárlása előtt állok.
A kiszemelt áldozat 1 Optoma hd25e.
A kérdésem az lenne, hogy projektoron a vetítési képet el tudom-e tolni vízszintes irányba mert a kép és a projektor középpontja nem esne egybe.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv Ati

(#13922) Code: 47


Code: 47
tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Acer P1266i projektort, ami dmd chip hibás (kb. 40 pötty van már). Tudnátok abban segíteni, hogy kb. mennyibe kerül ennek a cseréje? Illetve egy lámpa mennyibe kerül?
A neten elég nagy differencia van az árak között...
Ez az első projektorom és még nem értek hozzá
Előre is köszönöm,
Üdv!

(#13923) c4 válasza Code: 47 (#13922) üzenetére


c4
őstag

Pár hozzászólással lejjebb megtaláltad volna ugyanezt a linket, neked is Batyora van szükséged. Szerintem 50-60 ezer lesz az update.

(#13924) Vikthor


Vikthor
nagyúr

sziasztok!

milyen viszonylag olcsó de nagy fényerejű prezentációs projektorokat ajánlotok iskolába (osztályterembe)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13925) szepi0808 válasza Leati (#13921) üzenetére


szepi0808
senior tag

Nincs lens shift a 25-ben, a Benq 1070-ben is minimális, ha jól emlékszem 10% vertikális lens shift van, így azzal sem tudsz horizontálisan shiftelni.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13926) c4


c4
őstag

Egy régebbi vitára egy kis adalék:

E-Digital:

"Minket nem érint hátrányosan a 14 napos elállás lehetősége, sőt erősíti a vásárlói bizalmat az online vásárlásban."

Úgyhogy továbbra is azt mondom, használják csak ki a vásárlók.

(#13927) devil-k válasza c4 (#13926) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek a 14 napos elállással, viszont, amit a cikkben említenek példákat (szakdolgozat nyomtatás, családi fényképezés) azt egyenesesen undorítónak és gusztustalannak tartom. Sajnos, nem a jóhiszeműség van a legtöbb ilyen esetben. :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13928) Vikthor


Vikthor
nagyúr

erre vki?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13929) c4 válasza Vikthor (#13924) üzenetére


c4
őstag

Ez?
Végül is mekkora fényerő kéne? Legalább valami támpontot adj, hogy ajánlani tudjanak.
Mert ugye: "curva ocón a legjobbat"...

(#13930) Vikthor válasza c4 (#13929) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ááá a keret kb 100-150k és nem kell fullHD jó a 4:3 is

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13931) Zaraquen1234


Zaraquen1234
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Benq w1070-et és majd a 3D-t is ki szeretném próbálni rajta, milyen szemüveget ajánlanátok hozzá?

Köszi a válaszokat!

(#13932) szepi0808


szepi0808
senior tag

A Sony HW50-em lecseréltem egy 55-re. Inkább egy kis frissíítés, mint fentebb lépés volt.
Vélemény:

Az 50-hez képest a legelső, ami szembe tűnt a kicsivel jobb fekete szint, natívban és dinamikus is. 730 óra alatt az 50-nek a képe beleégett a retinámba így a változásokat rögtön észreveszem, más inkább egymás mellett venné észre a következő észrevételeket is. A jobb natívval most már az optika fényszórását is jobban látni. Az 50-nek a bal alsó és a jobb felső sarkok voltak világosabbak, ennél minden saroknál tapasztalható a jelenség. A JVC-nél tapasztaltam ennél kicsivel nagyobb fényszórást a sarkokban. De ez csak tiszta fekete képernyőnél és, akkor sem durván vehető észre, film közben nem hiszem, hogy valaki látná.
Fényerő közel azonos.
Out of the box ref. módban az 55 közelebb a kalibrál értékekhez, 6500K szerintem meg van, az 50-nek kicsivel hidegebb volt a képe.
Színek pontosságát is jobbnak látom és a gammát is, ugyanabba a gamma módban több árnyékrészlet látható az 55-el. A szürke skála is jobban mutat az 55-ön. 50-nél picivel zöldesebb volt, de nagyon közel állt a jóhoz, kalibrálással orvosolható lett volna ez a minimális korrigálás.
Sajnos konvergenciában picivel jobb volt az 50, de két ugyan olyan típusú készülék között is van szórás. Panel alignment-el elég jóra beállítható az 50-nél is kellett állítani, mert az sem volt tökéletes.
Optikában nincs különbség, élesség is ugyan az.
De az RC-t szívesen elcserélném az 50-esével. 55-ben durvábban agresszívabban dolgozik, amivel az a baj, hogy a képzajokat is jobban előhozza. Ennek a beállításával még több időt és több tesztanyagot kell majd megnézzek, hogy a végleges beállítást elérjem.
A két készülék nagyon közel van egymáshoz, inkább a jobb fekete szint, amit a szakavatott szem, mérések nélkül is észrevenne.

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13933) kiss8671


kiss8671
tag

Sziasztok
Tudnatok nekem segíteni egy olcsóbb kategóriás házimozi projektort keresek esetleg jobb prezentacios gép is megfelel!
Elsősorban használtat!
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13934) ZGO válasza szepi0808 (#13932) üzenetére


ZGO
tag

Köszönjük a beszámolót!
Hasznosak az infók!

A Sony RC-t minden filmnél állítani kellene, hogy a számunkra megfelelő élvezeti élménnyel örvendeztessen nem?
Hisz nincs két egyforma beállítással felvett/elkészített mozgófilm. Amit beállítanék RC-n pl. Star-Wars valamelyik epizódjára, az nem biztos hogy jól festene egy Prometheus-on. Jól gondolom?
Avagy beállítható egy olyan értékre, ami megfelelő minőséget produkál a legtöbb filmen?

Ezt úgy írom ide, hogy még nincs tapasztalatom vetítő készülékkel. Csak fejben próbálok logikázni... kalibrációs metódus alapján.

A múltkori hsz-edben mutatott triplett proji tesztben azért a JVC sem piskóta. Csak ugye az ár... :(

MÁS: projektoroknál mikor van a technikai újdonságokat bemutató kiállítás? Van ilyen egyáltalán?

(#13935) Vikthor válasza ZGO (#13934) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ahogy néztem/olvastam szepi tesztjét az RC-vel kapcsolatban, sztem bűn kikapcsolni ezt a funkciót bármelyik filmnél.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13936) szepi0808 válasza ZGO (#13934) üzenetére


szepi0808
senior tag

Az 50-esen 20-as beállítás jó volt mindenre, a kicsit zajosabb filmeknél több volt a zaj, de annyira nem kellett piszkálni. Volt persze olyan nagyon zajos film, vagy az SW-k új BD kiadásain, hogy ott fel van tolva agyig a sharpness és ott ki kellett kapcsolni. Az 55-nél túl erősre van állítva és emiatt több a zaj is a képen, ami nem tetszik, most olyan 10-es beállítással próbálkozok, de lehet az is sok lesz.
Persze van csak mind külföldön, a legközelebb Németországba IFA, de a Cedia expo, ami Denverben lesz szeptemberben ott is lesznek újdonságok.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13937) ZGO válasza szepi0808 (#13936) üzenetére


ZGO
tag

Köszi a kimerítő választ! :R

(#13935) Vikthor --> ezzel nem is vitatkozom, szerintem sem szabad teljes mértékben kikapcsolni ezt a funkciót :)

(#13938) kabar válasza Zaraquen1234 (#13931) üzenetére


kabar
senior tag

Én ilyeneket használok és igen jók. Ellenük szól viszont az áruk. Volt egy magyar srác, aki viszonylag jutányos áron árulta.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#13939) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

egy tárgyalóterembe szeretnék projektort venni, 150x200-as vászonra vetítene.

Még nem foglalkoztam komolyabban projektorokkal, mire kellene figyelni a kiválasztáskor?

Szeretném ha az analog vga mellett lenne rajta 2 hdmi bemenet vagy 1 hdmi 1 dport, és fontos lenne a minél nagyobb fényerő, hogy világosban is használható legyen.

A különböző vezeték nélküli szabványok (Miracast, intel widi, esetleg airplay) támogatottak? Esetleg csak egyik, vagy külön oldják ezt meg?

MZ/X

(#13940) tws1 válasza Leati (#13921) üzenetére


tws1
csendes tag

Szia!

HD25e:

Optikai eltolás nincs.
Elektronikus eltolás függőleges +-40 fok, vízszintes nincs.

Vízszintes irányon értve: az optika tengelyének kell egybeesnie a vászon közepével. A projektort normál és fejre állított helyzetben is használhatod; 6 cm oldalirányú különbség van a felfogatási pont és az optika középvonala között, ezzel tudsz jobbra-balra +-6 cm játszani. Nem tudom mennyire nem esne egybe nálad a vászon középvonala és a projektor optikája.

http://www.optoma.co.uk/searchsite.aspx?search=hd25e

legalsó link - manual 67 oldal

üdv

[ Szerkesztve ]

(#13941) szepi0808 válasza tws1 (#13940) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ezt gondold át még egyszer, mert van benne hiba és olyan is, ami benne van a gépbe, de nem ajánlatos használni, mint pl a trapézkorrekciót sem. :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13942) tws1 válasza tws1 (#13940) üzenetére


tws1
csendes tag

HD25e:

Szerintem ez egy jó projektor az árkategóriájában, én a csendessége miatt szeretem leginkább. Képminősége számomra megfelelő. Ami egyedül idegesít, az a tesztábrán élesre állított közép mellett életlen szél. Filmnézés alatt persze nem látom, így nem zavaró :)
Nappaliban 3m széles vásznon használjuk.
Nappal a gyerekekkel világos módban szoktuk használni, mert nem tudunk normálisan lesötétíteni (csak sötétítő függöny van, redőny nincs).
Este amikor a lurkók elaludtak, jön a kánaán: csendes eco mód (normál lámpa módban zavaróan fényes a kép), normális színbeállítások.
Elégedett vagyok vele.

Vászonról is pár szó:
Funscreen fun30.169.300.r motor 164x292cm +40cm kifutó
Ilyet ne vegyetek, rossz választás volt, nem vagyok vele elégedett.
A szélső 30cm hullámosan befelé hajlik a szoba közepe felé. Együtt lehet vele élni, de oldalirányú kép mozgásnál zavaró.
Nem tudom, ez 3m széles nem oldalfeszített vászon esetében törvényszerű-e vagy csak így jártam vele.

üdv

(#13943) #75912448 válasza szepi0808 (#13936) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mondtam én, hogy kikapcsolva jó, ha agyonvernének se használnék rajta RC-t. Az 50-nel viszont nincs tapasztalatom, amit láttam tőled, arról már írtam véleményt.

Most kaptam egy nagyon komoly ívelt beütést, :) mindenképpen hajlított vásznat szeretnék hozzá a (távolabbi) jövőben. Sajna nulla tapasztalatom, szóval ne fogjátok vissza magatokat, ha van értelmes választás nem elrugaszkodott áron, adhattok 1-2 tippet mit érdemes nézni. Gondolom a választék is szűkösebb. Pont szemből számomra sokat dob a moziélményen. Ha jártasság birtokában lebeszélnétek, ne tartsátok magatokban.

(#13944) tws1 válasza szepi0808 (#13941) üzenetére


tws1
csendes tag

Ha valami hibásat írok, javítsatok ki, pusztán laikus felhasználó vagyok.

Az elektronikus korrekciok használatával én sem értek egyet: szükségszerű rossz, ha rákényszerül az ember.
Nálam a projektor ott van ahol a vászonhoz képes lennie kell, nincs semmiféle korrekció. Nekem volt lehetőségem oda tenni a plafonon a konzolt, ahová akartam.
Akinek ez a lehetőség nem adatik meg, annak muszáj trükköznie.

(#13945) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Tudom, hogy mocsok-sz@r a videó, de az alsó részen - ha épp fehér a kép - látszik, hogy lengedezik valami porcica féle az optikában :DDD
[link]
Házilag megpróbáljam ezt kivakarni belőle vagy bízzam szakemberre?

(#13946) szepi0808 válasza tws1 (#13940) üzenetére


szepi0808
senior tag

A digitális képeltolás, sem eltolás, mert 16:9 estén már vagy a kép aljából vagy a kép tetejéből fog hiányozni, csak a 2,35:1 arányt tudod eltolni pixelveszteség nélkül. Oldal iránynál, meg a 4:3-al tudsz így játszani.
Csak középre és a kalkulátor szerint megadott vászon tetejétől való távolságra kell tenni az optikát, ebben az esetben nem kell digitális korrekciókat használni, ami a felbontásból vesz el.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13947) #75912448 válasza #75912448 (#13943) üzenetére


#75912448
törölt tag

Látom az ívelt vászon senkit nem hoz lázba. :D Helyre lettem rakva, úgy néz ki a HW55 mellé kissé drága mulatság lenne a kivitelezés, nálam sokkal okosabb szakember szerint ahhoz még néhány lépcsőt feljebb kéne lépni. Esetlegesen 2.35:1 vászon, anamorfikus lencse, ennek kiépítése összességében jóval túlmutat a HW55-ön. Csináld magad úton is el lehetne indulni valamilyen szinten, de a házimozi ezen része nagyon nem az én világom, ebben a kérdésben erősen tapasztaltabb kezekre vagyok utalva.

(#13948) yodamastah válasza #75912448 (#13943) üzenetére


yodamastah
őstag

Dolgoztam pár oldalmaszkolós ívelt vászonnal. Áruk brutális. Relatív olcsón csak diy projektben lehet megoldani szerintem... avsforumon láttam pár elfogadhatóan sikerült megoldást.

(#13949) devil-k válasza #75912448 (#13947) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mondtam én neked. ;]

- mozi bolondéria -

(#13950) #75912448


#75912448
törölt tag

OK, mondhatjuk kissé naivan álltam az ötlet elé. :D Valóban brutális árak vannak ( itt az oldal közepén látszik működés közben), félig vagy megközelítően jót csinálni nem látom értelmét. Azért ügyesebbek valóban nekiálltak hasonlónak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.