Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) spiky03 válasza StLui (#12396) üzenetére


spiky03
veterán

De majd lemérem délután, hogy pontosan mennyi is lenne az annyi.
Az a baj, hogy akkor meg már kb 2 méterre lenne csak a vászon. :F

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12402) Norbi 72 válasza Hooper (#12400) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem várd meg Yodát,tud segíteni.

(#12403) AVhelper válasza Rolly (#12380) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem egy kategória a két vetítő. A 2008 szeptemberében az IFA-n bemutatott Epson EH-TW5000 a márka akkori csúcsvetítője volt. (Itt olvashatsz róla.) A benne alkalmazott 12 bites Silicon Optix HQV képfeldolgozó processzor a mai napig az egyik legjobb.

(#12404) Rolly válasza AVhelper (#12403) üzenetére


Rolly
veterán

oksi közben utána is olvastam, azt hittem a 5000-es újabb modellje az 5200-as ... tök jó, hogy ilyen egyértelmű a számozás ...

(#12405) spiky03 válasza StLui (#12396) üzenetére


spiky03
veterán

Itt láthatod, hogy hol is lenne majd a helye.
[link]

Úgyhogy szerintem ha a szekrény előtt lenne akkor már nagyon közel lenne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12406) StLui válasza spiky03 (#12405) üzenetére


StLui
veterán

Igen, itt azért már számít az a 20-30cm, és van akit nálunk is zavar a túl nagy kép, 235 széles vászon 270-ről nézve

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12407) artiny


artiny
őstag

szetszedtem a projektoromat,de nem tudom hogy volt a ventilator elol benne......a csillog levono ahol fellehet nyitni a ventilator annak kell befele nezni a projektor belsejebe vagy annak kifele?

(#12408) c4 válasza artiny (#12407) üzenetére


c4
őstag

Inkább az a kérdés, hogy ott szívnia vagy fújnia kell e a ventinek.
Na meg egy márka és típusszám se ártana...

[ Szerkesztve ]

(#12409) artiny válasza c4 (#12408) üzenetére


artiny
őstag

(#12410) artiny válasza artiny (#12409) üzenetére


artiny
őstag

Mar sikerult kikisérletezni hogy ki fele kell fujni a levegot

Valakit talalkozott mar olyannal hogy a színkerék nagyon hangossan visít, color wheel, sikerult megoldani - javitani ezt? pl olajzas vagy hasonloval?

Ezek a színkerekek azonos méretuek? ha pl tudnék szerezni egy nem mukodobol (mas marka,tipus)

(#12411) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Azok közül aki "vásznat" festett magának, van itt valaki aki nem matt festéket használt hanem selyemfényűt vagy fényeset?
Találtam egy érdekes cikket projectorcentral.com-on falfestésről ("Flat,glossy,or what?" résztől érdekes) és a selyem/szaténfényű festéket messze vezetnek kontrasztban és a gainben a többi felett,és ha csak nem viszi az ember túlzásba (pl. nem high gloss-t vesz csak satint) akkor elkerülhető a hot spotossodást és mégse lesz annyira fakó/tompa a kép mint egy matt festékkel.
Roppantul izgat a gondolat,hogy milyen lenne egy enyhén fényes,semlegesen szürke festék.. :D Bár sajnos a tesztben kihozott Sherwin Williams győztest itthon nem lehet kapni,de behelyettesíteném egy drágább kopásálló selyemfényű festékkel.. Bár ez egyelőre csak egy kósza gondolat..

(#12412) Gyeptegla válasza Akos1994 (#12411) üzenetére


Gyeptegla
tag

Ami elérhető és már bevált festék, az a Tikurila H499, már itt is volt róla szó többször, máshol is ajánlják.

(#12413) Gyeptegla válasza Gyeptegla (#12412) üzenetére


Gyeptegla
tag

(#12414) Akos1994 válasza Gyeptegla (#12412) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Én is tudom,hogy itthon általában mindenki a Tikkurilát ajánlja,de csak matt verzióban létezik és abban tudják kikeverni,nem?
Itt a selyemfény lenne a lényeg ami a teszt szerint nagyobb "gain"-t ad, a probléma csak az, hogy itt és máshol is mindenki matt festéként beszélt róla..

(#12415) tokesz86


tokesz86
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék beárazásban segítséget kérni, szakmabelitől.

Proji:
ACER H6500 házimozi projektor (DLP, Full HD 1080p, Nem 3D-s, Kontrasztarány 10000:1, Fényerő 2100 ansi lumen, HDMI, trapézkorrekció stb.)

- 2012. júliusi vásárlás, 3 hónap gari van még rá (új ára: 232.410 Ft volt)
- 274 üzemóra, végig ECO módban használva (lámpa élettartam 5000 üzemóra)
- plafonon van első naptól, sohasem volt mozgatva, kifogástalan állapotú
- papírokkal, dobozában, hordtáskával.

Vászon:
EliteScreen M119UWS1 119" (215*215cm)
- egy korú a projival (új ára 42.200 Ft volt)
- kifogástalan állapotú.

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#12416) ooooA6


ooooA6
csendes tag

Sziasztok. Napok óta olvasgatom a topikot, és már most rengeteg hasznos információt szívtam magamba a projektorozással kapcsolatban. Azonban most személyre szabott kérdéseim lennének.
Jövő héten veszek egy Benq w1070-es projit aminek a lencséje a vászontól kb 355-365cm-re lenne. (Sajnos az 50-es plazmám és az alatta lévő szekrény miatt nem lehet meg a 4m, ezért ezek elé kell leengednem a vásznat.) A hálószobába teszem, ezt kb 95%-ban el lehet sötétíteni. Kérdéseim:

1.Nem túlzás a 300x169-es vászon ehhez a távolsághoz?

2.A szoba belmagassága 265cm. Milyen távolságra legyen a menyezettől a proji, hogy a legjobb beállításokat tudjam használni, illetve a legjobb képet kapjam? Az ágyunk fölött lenne. A fejmagasságunk a földtől, kb 1m.

3.Milyen „típusú” (nem találtam jobb szót rá sorry) 3D-s filmeket „vegyek” meg hozzá? (Egreat R6S-on lennének lejátszva.) Pl:

47.Ronin.2013.1080p.3D.BluRay.Half-SBS.DTS.x264
47.Ronin.2013.1080p.3D.BluRay.Half-OU.DTS.x264

Minden tanácsot szívesen fogadok, és nagyon megköszönök!

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#12417) StLui válasza ooooA6 (#12416) üzenetére


StLui
veterán

Nem túlzás, viszont 3D-re kevés lehet már a fényerő ekkora vászonhoz, 2D-re vászon szélesség jött be nekem távolságra, 3D még kicsit közelebb is. Azért elsőre, lehet többedszerre is lesz olyan akinek túl nagy lesz a kép. Hozzám sokkal több információ jut el a filmből ilyen nagy képen, több mindent észreveszek amit egy kis tévén nem.

A távolságot pontosan megadja a táblázat amit szoktak itt linkelni, én úgy állítottam, hogy legyen lehetőségem a zoommal kicsit erre is arra is állítani.

Mindkét filmváltozat felezett 3D, az OU-t ajánlják a kettő közül, én is olyat láttam, egy sbs volt eddig, azt nem sikerült beállítanom valamiért.
Amúgy próbálj ki 3D BD iso-t is ha le tudod játszani, én nem látom a brutál különbséget, sőt, de sokak szerint van.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12418) ooooA6 válasza StLui (#12417) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszaidat. Szerinted mekkora vászon lenne az ideális a 3D filmekhez?
Mondjuk, itt kompromisszumot kell majd kötnöm, mert a 2D-s filmek lesznek többségben, kb 90%.

Vagy tegyem közelebb a projit, és a 2D-s filmeknél „csaljak” a zoom-mal a nagyobb kép miatt?

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#12419) StLui válasza ooooA6 (#12418) üzenetére


StLui
veterán

240-et is kicsit nagynak tartják itt a szakik 3D-hez, de tényleg ne ehhez igazítsd. Én esetleg a helyedben mondjuk akkor úgy helyezném el a projektort, hogy a zoommal kisebbre lehessen venni a képet ha 3D van, de mindenképp közelebb kell akkor ülni, mert nagyon sokat számít 3D élményben. De ezt majd a profik megmondják jó ötlet e, mert a zoomot képminőség szempontjából úgy tudom jobb alaphelyzetben hagyni, de nem tudom melyik az alaphelyzet :D

3D nekem csak vászonszélességnél közelebbről nézve tetszik, ha messzebbről nézem nagyon jelentősen csökken az élményfaktor.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12420) ooooA6 válasza StLui (#12419) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Köszi a választ. :K Feladtad a leckét. :F
Első gondolatom, hogy marad a 3m-es vászon, és a zoom segítségével fogok kicsinyíteni 3D esetében, ahogy tanácsoltad. Bár itt jó lenne tudni mekkora a max nagyítás, kicsinyítés cm-ben. Elég sok sorozatot nézek 2D HD-ben. 3D film havi 1-2 lenne csak. Emiatt nem szívesen mondanék le a „nagyobb” látványról.

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#12421) Norbi 72 válasza ooooA6 (#12420) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én annyit tudok segíteni,hogy 235-ös vászonra nagyon szupi a 3D az 1070-essel. :K
Mondjuk én gyári koronggal etetem.. :D
Ahogy StLui írta,a fényerő lesz itt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#12422) AVhelper válasza ooooA6 (#12416) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Mindent megírtál, csak azt nem, hogy milyen távolságból néznéd ezt a 300 x 169 centis képet.

Amúgy egy ekkora 1920 x 1080 pixeles kép átlagos egészséges emberi szem felbontásának megfelelő ideális nézési távolsága 537 cm, a THX szerinti legnagyobb ajánlott nézési távolsága 462 cm, a mozikra vonatkozó SMPTE szabvány szerinti legnagyobb nézési távolsága pedig 560 cm. 214 centinél közelebbről viszont nem ajánlott ekkora képet nézni.

Nem szokás különböző méretű 2D illetve 3D képet vetíteni. Ha megvan a vetítővászon, akkor annak teljes látható felületét illik megvetíteni.

(#12423) ooooA6


ooooA6
csendes tag

Norbi 72: Köszi szépen neked is. Akkor még egy pont a kisebb vászonnak.

AVhelper: Köszönöm neked is. Mint írtam a lencse és a vászon között kb 355-365 cm lenne. A proji a fejünk felett, kicsit persze előrébb lenne, így azt mondanám, olyan 380-385 cm--ről néznénk a vásznat.

Kompromisszumot kell kötnöm, a 3D miatt. Kisebb vászon lesz.

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#12424) AVhelper válasza ooooA6 (#12423) üzenetére


AVhelper
senior tag

A 385 centis nézési távolsághoz a legszigorúbb THX ajánlás szerint is elegendő egy 250 x 141 centis kép.

A "zajos" vetítőt célszerű minél messzebb elhelyezni a nézés helyétől, mert így kevésbé hallható a zaja. A kisebb méretű kép a vászonhoz közelebb elhelyezett vetítővel is megvetíthető, sőt érdemes a legnagyobb képnagyításra (max zoom) kalkulált vetítő-vászon távolságot választani, mert a vetítők ebben az optikai állásban produkálják a legnagyobb fényerőt. (A vetítő fényárama ugyanis némileg változik az optika zoom állásától is.)

(#12425) ooooA6 válasza AVhelper (#12424) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Megfogadom a tanácsodat, (persze a többiekét is) és egy 240-es vásznat veszek. Még jó, hogy kérdeztem, mielőtt vásároltam volna egy nagyobbat. Köszönet nektek! :R

A 3D-s szemüveg esetében van valami extra, vagy ezt is megvehetem?

http://www.ebay.de/itm/Super-Slim-96-144-Hz-DLP-Aktiv-Shutter-Brille-Benq-W1070-Acer-elegant-grazios-/151201353983?pt=DE_TV_Video_Audio_3D_TV_Brillen_Zubeh%C3%B6r&hash=item23344d90ff

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#12426) Lazmo


Lazmo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mert még sehol nem találtam erre választ.

Lenne fontos kérdésem mert még kezdő vagyok témában, nem rég vásároltam egy régebbi projektort ( LCD mitsubishi xl9u 2006-2007 év, 350:1 Contrast) vetítés közben a fekete, vagy ha teljes fekete háttér teszek be enyhén zöldes árnyalatú az egész vetített kép, de színes és fehér képnél egyáltalán nem jelentkezik csak akkor látni, ha több fekete van vetített képben.

Válaszokat előre is köszi. :)

(#12427) Spuri2000 válasza ooooA6 (#12425) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hello!

Korrekt eladó, korrekt szemüveg!

http://hardverapro.hu/apro/hi_shock_-_blue_heaven_dlp_pro_3d_aktiv_szemuveg_elado_uj_

(#12428) zsoltika29


zsoltika29
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A fórumot olvasva az 1070 áll legközelebb hozzám. Persze az anyagi oldalát is figyelembe véve a dolognak :-). :)

Jelenleg plazmázok 50 collal. A kérdésem lényege arra irányul, hogy jelenleg pc-vel filmezek és nekem nagyon bejött az SVP program 60p-re való felkonvertálása.
Valakinek müvi az egész, de nekem nagyon tetszik.
Tehát a projektorral is fel lehet a képet 60p-re konvertálni? Smoothinggolni?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#12429) Spuri2000 válasza zsoltika29 (#12428) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Most én is kipróbáltam. Nem rossz. Bár csak egy gyengébb 720p próbáltam. Mintha élesebb lenne pár jelenet, de egy kicsit húzza is a képet, de csak néha.

(#12430) rudi77 válasza zsoltika29 (#12428) üzenetére


rudi77
tag

Benq w1500 tudja smooth motiont. w1070 nem!
w1070+svp számodra az egyetlen megoldás.

(#12431) zsoltika29 válasza Spuri2000 (#12429) üzenetére


zsoltika29
tag

Az jó ha meglehet oldani.

Nálam a tv-n is néha meghúzza, de BD 25 vagy BD 50-nél nem nagyon.
Ilyen nagy képméretben nem szédülős?

rudi77: az jó, hogy a gyártók már gondoltak erre a dologra csak az a baj, hogy a magasabb ár kategóriában. :((

[ Szerkesztve ]

(#12432) rudi77 válasza zsoltika29 (#12431) üzenetére


rudi77
tag

Azért tudom mert nekem w1500 van és én is szeretem smooth motiont.
Svp-hez sajna nagy vas kell hozzá.

(#12433) ooooA6 válasza Spuri2000 (#12427) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Köszi szépen megnéztem. Sajnos nekem nem igazán jó a Magyarországi vétel. (Németországban élek) De maga a típus érdekel, csak itt kell megvennem.

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#12434) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

Epson EH-TW6100-ről mi a véleményetek ?
van jobb modell az ársávjában ?

köszi

(#12435) c4 válasza Ágógreen (#12434) üzenetére


c4
őstag

Deep black van benne? Ha van, megérheti az árát. Már a 400 alattit.

(#12436) Ágógreen válasza c4 (#12435) üzenetére


Ágógreen
senior tag

deep-black TW7200-tól van benne a csomagban... :(((
de annak a fényereje elég gyenge és én nappal sokat használnám.

itt egy jó comparison a kettőről

[ Szerkesztve ]

(#12437) c4 válasza Ágógreen (#12436) üzenetére


c4
őstag

Lényeges kérdésekben lett rosszabb a TW6100.
A helyedben DLP felé nézegetnék, ha nem zavar a szivárványozgatás.

[ Szerkesztve ]

(#12438) Ágógreen válasza c4 (#12437) üzenetére


Ágógreen
senior tag

pl? :R

(#12439) c4 válasza Ágógreen (#12438) üzenetére


c4
őstag

Már mi "pl"?
Miben volt rosszabb, vagy milyen DLP-t vegyél?

Amit elfelejtettem: nincs nappal minőségi vetítés (beszűrődő fény mellett). Aki mást mond, az mesemondó (nőiesen fogalmazva).

[ Szerkesztve ]

(#12440) Ágógreen válasza c4 (#12439) üzenetére


Ágógreen
senior tag

pl jó DLP ?
szivárvány elég zavaró mondjuk...
LCD-nek mi a hátránya ? és miért DLP-t ajánlasz ?

(#12441) bajnokpityu válasza Ágógreen (#12440) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vegyél gyorsabb szinkereks DLPt. nálam amikor 6x-ra van állítva, legtöbb ember észre se vette, aki meg igen, azt nem zavarta. én is látom, és nem zavar. 4x sebességre levéve már inkább zavart, úgyhogy visszaállítottam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12442) c4 válasza Ágógreen (#12440) üzenetére


c4
őstag

LCD-nek is van hátránya: bonyolultabb fényút, porosodásra hajlamosabb (későbbiekben is ez a fényútra értendő), a 3 LCD miatt konvergenciahiba, dinamikátlan képi világ... stb. A DLP egyszerűbb optikai úttal rendelkezik, kevésbé hajlamos a porosodásra. Nagyobb képi dinamika. Ettől függetlenül, ha zavar a szivárványozás vehetsz tőlem LCD vetítőt. De a kérdésed a TW 6100-ra szólt, ami a linkelt teszten eléggé leszerepelt. pl: olcsó optika, gyenge feketék, stb. A nappali vetítés felejtős bizonyos képminőség felett mindegyik technológiával.(Világíts a tévédre zseblámpával.) 4-500 ezer felett már nézelődnék középkategóriás DLP vetítők közt a használt piacon is. JVC, Sony, BenQ nagyobb modellek... 6x-os színkerék mellett nem vészes a szivárványozás, mint ahogy bajnokpityu írta. Ha teheted, nézd meg mindkét technológiát saját szemeddel.

[ Szerkesztve ]

(#12443) AVhelper válasza Ágógreen (#12436) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Epson EH-TW6100 kiválóan megfelel az igényeidnek, ha tényleg némi környezeti fényben szeretnél vetíteni. Ekkor persze eleve le kell mondanod a mély feketékről és a finom sötét árnyalati képrészletekről, de egy színes fénykibocsátásban is gazdag vetítővel - mint amilyen az EH-TW6100 - azért a szubjektív képdinamika megfelelő lesz és a kép élénk marad. Játékhoz és például TV műsorok (például sport) vetítéséhez megfelel majd az EH-TW6100, és ha filmet akarsz nézni, akkor tényleg sötétítsd be a szobát és válaszd a mozi módot, azzal sem fogsz csalódni.

(#12444) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#12441) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és hozzátenném, külön kértem az embereket, keressék a szivárványt. azt is elmondtam, hogy hol fogják észrevenni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12445) Spuri2000 válasza bajnokpityu (#12441) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A Benq W1070-ben nem 6x színkerék van?

Melyik projektoron tudod állítgatni a színkerék sebességét?

(#12446) bajnokpityu válasza Spuri2000 (#12445) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Itt ezt irják: 2x 3x választható, 6 szegmenses.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12447) ManUnited válasza bajnokpityu (#12446) üzenetére


ManUnited
aktív tag

És arról van valami infó hogy ez a választható mit jelent? Vagy hol és hogy választható? A linkelt pdf-ben annyit láttam hogy 2x, 3x (50Hz). Ez azt jelenti hogy 50Hz-nél 3x a többinél 2x?

(#12448) bajnokpityu válasza ManUnited (#12447) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van a menüben egy pont külön ennek.
nyilván frekvenciafüggő,hogy mi érhető el.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12449) ManUnited válasza bajnokpityu (#12448) üzenetére


ManUnited
aktív tag

A w1070 menüjében szerintem nincs ilyen pont. (legalábbis én nem találtam amikor állítgattam, megnézni csak holnap tudom.)

(#12450) deedee


deedee
őstag

én csak akkor látok szivárványt a w1070-nél, ha őrült módjára ide-oda rángatom a szemgolyómat :DDD

de mivel ezen tevékenység roppant kényelmetlen, ezért nem igazán szoktam filmezés közben alkalmazni, ergó nincs gondom a szivárvánnyal ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.