Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) stigma válasza c4 (#13200) üzenetére


stigma
addikt

Köszi a kisbetűset nem olvastam végig, tényleg ott van benne. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13202) jracz válasza stigma (#13199) üzenetére


jracz
tag

A natív felbontásuk miatt az Acer -re és az LG -re szűkíteném a kört.
Kérdés, hogy kell-e az a nagy fényerő neked amit az Acer tud.

(#13203) jracz válasza jracz (#13202) üzenetére


jracz
tag

Ja bocs, most olvastam mire kell:
Akkor az Acer.

[ Szerkesztve ]

(#13204) stigma válasza jracz (#13203) üzenetére


stigma
addikt

Köszönöm, amúgy amiket linkeltem szinte az árkategóriában akkor ez a kettő érné meg csak (Acer és LG)

Esetleg más általatok ajánlott márka és típus nincs véletlen?

Vászon amit ajándékba kapok sajnos nem igazán jó mert nem hordozható, de ezen nem problémázom. :DDD

:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13205) tothn válasza BBéci (#13198) üzenetére


tothn
tag

Sztem rosszul gondolkodsz. Egy használt FHD-s proji pl.mitsu HC 5500 már két éve sok örömet okoz nekem meg a gyerekeimnek. A mozi fílinget tudja, mert majdnem 3 mes vászonra vetítek, össze sem lehet hasonlítani a pana tv-mel, pedig GT 30as. Hiába nem oly jó a feketéje meg a kontrasztja, mégis a projin nézzük a filmeket, a tv-n meg max. a minimaxot. Azon gondolozo, hogy a tv-t is eladom,mert megvagyunk nélküle.

(#13206) BBéci válasza tothn (#13205) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt az a véleményem, amit leírtam, másrészt az általad említett vetítő új ára 5000 dollár volt, ami alátámasztja az igazamat. Még szép, hogy azon élvezhetőek a filmek, de amiket újonnan 2-300000 Ft környékén árulnak, azokról inkább nem mondok véleményt.
Azért a mozi fílinget nem csak a képméret adja, megette a fene, ha nem párosul hozzá megfelelő képminőség. A nagy vászon csak felnagyítja a hibákat.
Amikor 2003 novemberében felszereltük a nappalimba az első (SIM2 D20) vetítőt és vásznat, feleségem megjegyezte, na, mi sem megyünk többé moziba. Annyiban tévedett, hogy azóta egyszer, két éve mégis elmentünk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13207) c4 válasza BBéci (#13206) üzenetére


c4
őstag

Ez meg 9000 euró volt. És? Lenyomják a mai gépek minden gond nélkül.

(#13208) BBéci válasza c4 (#13207) üzenetére


BBéci
titán

Hány évvel ezelőtt volt az ára 9000 euró? Szerintem "kicsit" régebbi gép, mint a Mitsubishi HC 5500.
Mi értelme van egy 640x480 felbontású vetítővel példálózni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13209) c4 válasza BBéci (#13208) üzenetére


c4
őstag

"Egyrészt az a véleményem, amit leírtam, másrészt az általad említett vetítő új ára 5000 dollár volt, ami alátámasztja az igazamat. "

A példámban szereplő vetítő még drágább volt, és még sincs igazam.

(#13210) BBéci válasza c4 (#13209) üzenetére


BBéci
titán

Abból indultunk ki, hogy véleményem szerint, egy bizonyos minőségi szint alatt, ami általában arányos az árral, nem érdemes házimozis vetítéssel foglalkozni. Úgy gondolom, botorság azt képzelni, hogy egy 46-50 colos TV árából jó minőségű, 2-2,5 méter széles vetített képet lehet összehozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13211) c4 válasza BBéci (#13210) üzenetére


c4
őstag

Hát igen, ez is egy nézet. Nem gerjeszteném a Tv vs. vetítő vitát.
Elfogadom, ha valaki csak egy bizonyos "minőség" felett néz tévét, természetesen kalibráció után. (Pioneer Kuro) Mi itt műkedvelő barbárok vagyunk, egyszerűen szórakoztat minket a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#13212) BBéci válasza c4 (#13211) üzenetére


BBéci
titán

Szó sem lehet olyan vitáról, mert számtalanszor hangoztatott és leírt álláspontom szerint, a vetített kép élményfaktora sokkal nagyobb - nem csak a méret miatt - mint amit egy TV nyújt.
De közben nem szabad megfeledkezni a képminőségről!
Már a tavalyi Panasonic VT50 plazmatévé képminősége elérte a legendás KURO szintet, az idei csúcsmodellek pedig meghaladták azt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13213) jracz válasza BBéci (#13210) üzenetére


jracz
tag

Természetesen tiszteletben tartva a véleményed, de mégis ez olyan mintha valaki nem lenne hajlandó 15 millió alatti értékű autót vezetni, mert az nem ad megfelelő kényelmet,vezetési élményt.
Megteheti természetesen.

Úgy látom, hogy ezen a fórumon elsősorban kezdő, vetítésben tapasztalatlan emberkék kérnek tanácsot.

Azt sugallni, hogy akinek nincs minimum 800E vagy 1 millió forintja vetítésre az ne vetítsen, ez teljesen félrevezető.

Be kell látni, hogy mindenki annyiból vetít amennyije van rá, vagy amennyit szán rá.

:N

(#13214) c4 válasza BBéci (#13212) üzenetére


c4
őstag

Igazad van, de sajna az élet egyéb területén sem lehetséges a dolog.
Nem lehet mindenkinek Bugattija, nem élhet mindenki a legkorszerűbb passzív házban...
Emellett minden éveben kijön a még jobb modell. Még prémiumkategóriában is. Folyamatos a fejlődés, csak ennyit szerettem volna írni. A valamikori álomminőségnél már sokkal jobb elérhető, ráadásul egy középkategóriás tévé árán. Ennyit meg bőven megér a szórakozás. aki meg többre, azaz jobbra is vágyik, majd választ egy drága prémiummodellt. (A linkelt modellt szájtátva bámultuk, csorgott a nyálunk utána, fél karunkat adtuk volna érte, mert pénzünk az nem volt rá, csak egy 50 Ansis gépre. Ma meg egy ruppót nem ér.)

Látod, a plazma is fejlődik. De nemsoká a Pana is leáll a gyártással, jön a 4-6K! :)

jracz:

Az 1 millás vetítők eléggé gyerekjátékok még. :)

[ Szerkesztve ]

(#13215) jracz válasza c4 (#13214) üzenetére


jracz
tag

:Y

(#13216) BBéci válasza jracz (#13213) üzenetére


BBéci
titán

Tothn nem írta, mennyiért vette a HC 5500-at, de biztosan sokkal kevesebbért, mint 1 millió forint. Sehol nem írtam akkora összeget én sem.

"Úgy látom, hogy ezen a fórumon elsősorban kezdő, vetítésben tapasztalatlan emberkék kérnek tanácsot."

Igen, pontosan ez a helyzet, ráadásul azok az emberkék tévhitben élnek, azt hiszik, hogy 200000 forintból csúcsminőségű vetített képet varázsolhatnak az otthonukba. Igenis fel kell őket világosítani, tiszta vizet kell önteni a pohárba. Amikor a Házimozi erősítő... topikban valaki megkérdezi, milyen rendszert vegyen 100000 forintért, azt felvilágosítjuk, hogy annyiért csak vérgagyit kapna, ami kidobott pénz.

Nem sugallok semmit, csupán tapasztalaton alapuló véleményemet írom le.
Inkább nézek egy csúcs képminőségű, 50 colos tévén filmeket, mint ugyanannyi pénzért megvehető vetítőn és vásznon. Pedig abszolút vetítés-párti vagyok.
Ismétlem, ez csak egy szubjektív vélemény, a többi között elfér, van helye.
Ha nincs pénzem minőségi borra, ásványvizet iszom, nem veszek olcsó "tablettásat". Inkább egy (illetve kettő) kicsi, de formás, feszes cici, mint hatalmas, amorf, ráncos, lógó csöcs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13217) devil-k válasza BBéci (#13216) üzenetére


devil-k
nagyúr

Teljesen egyetértek veled. Valóban van az a színvonal, ami alatt nem érdemes vetítéssel foglalkozni. S ez vonatkozik a házimozi erősítőre is.

- mozi bolondéria -

(#13218) home98


home98
csendes tag

Sziasztok!
Én is segítséget kérnék.Egy viszonylag kis szobába(3,6x2,3-as) szeretnék projektor a gyereknek.Kb 2,5m lenne a vetítési távolság.VB-re kéne tehát tv-t nézne rajta meg filmeket,sorozatokat.3D támogatás is kéne.Mit ajánlatok?Vászonnal együtt-ami a mennyezetre lenne szerelve- kb 200 ezret szánnék rá vászonnal.LED-es is szóba jöhet.Normális állapotban lévő használt is érdekel.

Na olvasva az előttem lévőket éppen jókor írtam :)

Mi is csak próbálkozunk ezzel az élménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#13219) jracz válasza devil-k (#13217) üzenetére


jracz
tag

Nem láttam még olyan érdeklődőt itt aki kifejezetten, csúcs minőséget akart volna a pénzéért.
Inkább olyat, aki megadva a rendelkezésére álló keretet, meg szerette volna tudni, hogy mi a legjobb ami kihozható ennyiből.

Ezzel szemben szinte már azt írod, hogy 200e Ft-ért csak nézhetetlen képet kap.
"azt hiszik, hogy 200000 forintból csúcsminőségű vetített képet varázsolhatnak az otthonukba. "

Ne viccelj már.

Ha mindenki olyan szemmel nézné a vetített képet mint te, akkor senki sem vetítene.

Az alábbi hasonlat meg egyenesen nevetséges, és túlzó állításokat tartalmaz, melyek nem igazak a vetítésre.

"Ha nincs pénzem minőségi borra, ásványvizet iszom, nem veszek olcsó "tablettásat". Inkább egy (illetve kettő) kicsi, de formás, feszes cici, mint hatalmas, amorf, ráncos, lógó csöcs. "

Természetesen ez is csak egy vélemény.

Miért nem azt sulykoljátok, hogy teremtse meg mindenki lehetősége szerint az optimális feltételeket a vetítéshez.
Teljes sötétítés, minél sötétebb falak, stb....

Véleményem szerint ahhoz , hogy valaki rájöjjön megfelel-e neki a vetítés a tv-vel szemben és az ezzel járó (édes) vesződségek, elég egy olcsóbb gép. Onnan lehet tovább lépni bármikor ha igény van rá.

(#13220) jracz válasza devil-k (#13217) üzenetére


jracz
tag

:C

(#13221) home98 válasza jracz (#13219) üzenetére


home98
csendes tag

Én is ebben a cipőben járok.Adott kereten belül szeretnénk a legjobbat.

(#13222) devil-k válasza jracz (#13219) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért nekem címezted ezt a hozzászólásodat?

Azt az állításomat továbbra is fenntartom, hogy van az a szint, ami alatt nem érdemes elkezdeni a vetítést, házimozizást.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13223) jracz válasza home98 (#13218) üzenetére


jracz
tag

nem ajánlat, csak infó morzsa:

Acer: projektorok akcióban a foci VB-re :

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2985&aid=2

(#13224) jracz válasza devil-k (#13222) üzenetére


jracz
tag

Mert nem értek egyet veletek.
:))

(#13225) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Valahol elkell kezdeni. Akinél meg több százezres/milliós cuccok járnak folyamatosan, nyílván máshol húzza meg a határt.

Mi van akkor, ha kicsi a keret? Mondjuk 100k? Én már alapból használt cuccokra állok rá. Anno 100k-t akartam max képre költeni. Egy régebbi nagyobb 720p-s plazma jött volna kibelőle, vagy egy régebbi 720p-s proji. Nem kérdés, melyiket választottam. És majd jöhet szépen a feljebb lépés.

(#13226) devil-k válasza KisTücsök (#13225) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sosem vennék 720p projektort, inkább ne legyen semmilyen, hanem gyűjtök hozzá még 3-4 hónapig, és elhozok egy olyat, ami "megüti" az alap színvonalat.

- mozi bolondéria -

(#13227) jracz válasza devil-k (#13226) üzenetére


jracz
tag

Ez rendben is van. Meg is értem.

De nem mindenki van ezzel így.

Pl. Egy adott kép méretig vagy nézési távolságban , nincs értelme 720p fölé menni. (még ma sem)

Mondom ezt úgy, hogy volt már 1080p-s vetítőm.

De most boldog vagyok egy 720p-s ledes vetítővel is.
Ez sem követendő példa természetesen, de nekem jelenleg tökéletesen megfelel és élvezem minden pillanatát amikor filmet vagy sorozatot nézek.

Mindenki maga dönti el, hogy a hely adottságai (vetített képméret és nézési távolság, stb..)milyen felbontást igényelnek.

(#13228) BBéci válasza jracz (#13219) üzenetére


BBéci
titán

"Miért nem azt sulykoljátok, hogy teremtse meg mindenki lehetősége szerint az optimális feltételeket a vetítéshez.
Teljes sötétítés, minél sötétebb falak, stb...."

Mert az annyira alapértelmezett, mint az, hogy ülve sokkal kényelmesebb filmet nézni, mint kézenállva.

Ismétlem, a saját példámból indulok ki. Vehetnék olcsó, belépő kategóriás vetítőt, akkor nem csak a tesztkészülékekkel mozizhatnék, de azok olyan minőséget képviselnek, ami helyett inkább nézem a Panasonic GT60-at. 20000:1 körüli kontrasztot, 0,006 cd/m2 feketeszintet, referencia színhűséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13229) home98 válasza jracz (#13223) üzenetére


home98
csendes tag

Az LG pa72g-ről mi a vélemény?

(#13230) Vikthor válasza jracz (#13219) üzenetére


Vikthor
nagyúr

már rég vehettem volna 200-ért vetítőt, de inkább spórolok addig, amíg egy régebbi csúcsgépre nem telik, mert azok élvezhetők.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13231) Gyeptegla válasza jracz (#13220) üzenetére


Gyeptegla
tag

+1

(#13232) zsoltika29 válasza devil-k (#13226) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali!

Mit jelent nálad az alap? Nem kötekedem csak kiváncsiskodom.

Vikthor: Te melyikre pályázol?

(#13233) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Nekem sincs új vetítőm, nem is fhd, cak 720p, de ha leülök mozizni, csak mosolygok.

(#13234) Gyeptegla válasza Gyeptegla (#13233) üzenetére


Gyeptegla
tag

Csak egy gond van, már nincs film amit érdemes lenne megnézni, egy két kivétellel.

(#13235) jracz válasza home98 (#13229) üzenetére


jracz
tag

Nekem az LG PA70G van itthon.

A 72-ről nem tudok nyilatkozni, hogy mennyiben tér el.

(#13236) BBéci válasza Gyeptegla (#13233) üzenetére


BBéci
titán

Ha fizetnének érte, akkor sem néznék olyat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13237) Gyeptegla válasza BBéci (#13236) üzenetére


Gyeptegla
tag

Akkor ne nézd.

(#13238) c4 válasza BBéci (#13236) üzenetére


c4
őstag

Azért másnak megengeded, hogy nézhesse?

(#13239) BBéci válasza c4 (#13238) üzenetére


BBéci
titán

Írtam olyat, hogy ne nézze?
Mi lenne akkor, ha nem engedném meg? Hallgatna rám valaki? :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13240) jracz válasza BBéci (#13228) üzenetére


jracz
tag

"Teljes sötétítés, minél sötétebb falak, stb...."
Mert az annyira alapértelmezett, mint az, hogy ülve sokkal kényelmesebb filmet nézni, mint kézen állva."

Ha annyira alapértelmezett lenne, akkor a többség nem világos falú szobákban vetítene.

Vehettek ti akármennyiért vetítőt, ha nem adottak a feltételek a vetítő nem mutatja meg a tudását.

Közvélemény kutatás: (az utóbbi 1-2 évben )

Ki az aki hajlandó volt sötétebbre festeni a mennyezetet vagy oldal falakat a jobb kép érdekében?

(#13241) c4 válasza BBéci (#13239) üzenetére


c4
őstag

Köszönjük jóságod. :R
És cipőben mi az etalon? Mert nem szeretnék már vackokat venni ezután.

[ Szerkesztve ]

(#13242) BBéci válasza jracz (#13240) üzenetére


BBéci
titán

Aki nem hajlandó ennyit megtenni a jobb képminőség érdekében, annak véleménye nem mérvadó semmilyen szempontból. Lehet háttal ülni a lovon...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13243) home98


home98
csendes tag

Az megfelelne az én elvárásaimnak?2,5m vetítési távolság.Olvasom,hogy 100" a max,de ezt mennyiről tudja.Te mekkora távolságról vetítesz és mire?

jracz szántam a kérdést.Persze más is csatlakozhat :)

[ Szerkesztve ]

(#13244) jracz válasza Vikthor (#13230) üzenetére


jracz
tag

Tiszteletre méltó, hogy gyűjtögetsz a célod érdekében.
:R

"mert azok élvezhetők"

Ezt annyival egészíteném ki, hogy a régebbi csúcsgépekhez esetenként jó áron hozzá lehet jutni.
Ár érték arányban szerintem is jó választások ezek.

De nem csak azok az élvezhetőek, hanem az alsóbb árszegmens gépei is,
Mindegyik árkategóriának meg van a maga vásárlóbázisa.

Aki még nem is látott vetítőt, az nem fog spórolni 300E-t egy régi gépre.

Gondolom láttál már egy két vetített képet, mire ez az elhatározás megért benned.

Nem véletlenül ment annyira annó a Samsung SP-A600, most meg a BenQ W1070.
Van akinek a garancia és az extra szolgáltatások fontosak.

Ilyenek vagyunk. Különbözőek - más-más igényekkel és lehetőségekkel.

(#13245) BBéci válasza jracz (#13244) üzenetére


BBéci
titán

Mindkét említett vetítő kiváló ár/érték aránnyal rendelkezik, ezt nem lehet vitatni. Valóban jogos a lelkesedés, ami övezi őket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13246) c4 válasza jracz (#13244) üzenetére


c4
őstag

Én most egy natív 4K 21:9 projira gyűjtök, de amíg meg nem lesz vetítgetek azzal, ami van. :)
Nem nézek egérmozit.

(#13247) jracz válasza home98 (#13243) üzenetére


jracz
tag

kb 3,4m -ről 106"-es képet vetítek, Grandview Cnv 106" 16:9 Manual rolós vászonra.

100"-et az 3,1m-re írja a kalkulátor.

Sajnos mivel nincs zoom és lencse eltolás, így eléggé nehéz összelőni a vászonnal.

(#13248) home98 válasza jracz (#13247) üzenetére


home98
csendes tag

hol található ez a kalkulátor?Megnézném nekem mit javasol.

(#13249) zsoltika29 válasza jracz (#13247) üzenetére


zsoltika29
tag

Szia!

A vászon jól bírja? Nem gyürödik?

A manual elfogadható árban van.

[ Szerkesztve ]

(#13250) Gyeptegla válasza home98 (#13248) üzenetére


Gyeptegla
tag

ITT

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.