Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) BPéter1984 válasza AVhelper (#12200) üzenetére


BPéter1984
tag

Akkor a leírt 2 vászon közül melyik a jobb illetve mindegy melyiket választom a Benq w1080st projektorhoz.?

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12202) AVhelper válasza devil-k (#12199) üzenetére


AVhelper
senior tag

Biztos lehetsz benne, hogy abban a boltban, ahol elégedett voltál a kiszolgálás szakmai színvonalával megkeresik a termékek értékesítésén azt a pénzt, amiből kifizetik a hozzáértő eladó(ka)t. +2-3% árréssel viszont ez lehetetlen.

(#12203) devil-k válasza AVhelper (#12202) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igazad van! Biztos van ott is árrés szépen. :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12204) AVhelper válasza BPéter1984 (#12201) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem ismerem egyik említett vásznat sem.

(#12205) Neoteric válasza AVhelper (#12197) üzenetére


Neoteric
addikt

Egy totál laikusnak valóban megérheti, de pl én vettem a fáradtságot, hogy napokat böngésszek magyar és külföldi oldalakat/fórumokat, hogy megtaláljam az igényeimhez és pénztárcámhoz leginkább passzoló vetítőt, és megvettem ott ahol nem megy csődbe másnap a bolt, de nem is kerül 30-40 ezerrel többe, mint a legolcsóbb helyen. Ezt csak azért írtam, mert valószínűleg ezzel nem vagyok egyedül. :)

PSN: ne0teric_sAN

(#12206) devil-k válasza Neoteric (#12205) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1

Valóban nem.
Akit komolyabban érdekel a téma, az úgyis elmegy megnézni, teszteket olvas, véleményeket kér ki stb.

- mozi bolondéria -

(#12207) StLui válasza AVhelper (#12202) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem az általad ajánlott boltot is kérdeztem, és ők sem tudták bemutatni a W1070-et, rendelésre volt, drágán, konkrétan egy boltot sem találtam ahol megnézhető lett volna a legnépszerűbb alsó kategóriás DLP, Sim-et mindenhol lehet nézni persze :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12208) djxp01 válasza AVhelper (#12197) üzenetére


djxp01
senior tag

Értem mit írsz, de 50.000 Ft-tal többet 100 emberből 98 nem fizetne ki a plusz tanácsadásért cserébe, inkább megy a kicsivel drágább helyre, (még 1x írom, nem a külföldi székhelyű kamuboltba) akár semmiféle szaktudással nem rendelkező eladókhoz, és ott vásárolja meg a kinézett készüléket.

Tanácsért pedig ide jön, mivel az ember már a mai világban, szinte csak a szakmai fórumokon kaphat hasznos, személyes tapasztalatokon alapuló tanácsot.

Megkérdeztem a napokban, de a W1070 az általad linkelt helyen sincs sajnos bemutató állapotban.

regisztrált: 2005-07-05

(#12209) AVhelper válasza StLui (#12207) üzenetére


AVhelper
senior tag

Valóban nem tartják a W1070-et, mert tudják, hogy az általuk kért áron senki nem náluk vásárolná meg a vetítőt, de mindenki hozzájuk járna megnézni és szakmai tanácsokat kérni, s aztán még a demóra használt példánytól is csak veszteséggel tudnának megszabadulni.

Mivel a W1070 árát ennyire lenyomták az árgépen és máshol, így aztán már egy valódi kereskedő sem tud ésszerű árréssel eladni belőle, s ezért nem fogsz találni egy boltot sem, ahol demóznának vele.

(#12210) djxp01 válasza AVhelper (#12209) üzenetére


djxp01
senior tag

Azt mondták, hogy egyik home vetítőt sem tartják. Személyesen voltam náluk. Csak 1-2 modellt láttam, amit inkább prezentációkra adnak el gondolom én.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#12211) c4 válasza AVhelper (#12209) üzenetére


c4
őstag

Akkor adhatják ők is olcsóbban simán. Ha nincs, demózni se lehet, nem mindegy mennyiért nincs?

(#12212) AVhelper válasza djxp01 (#12210) üzenetére


AVhelper
senior tag

Legyünk pontosak: a BenQ projektorait nem tartják, de Epson és Sony házi vetítőik vannak. Ennek okairól szóltak az eddigi hozzászólásaim speciálisan a W1070 kapcsán, de persze ez a márka többi termékére is igaz.

(#12213) AVhelper válasza c4 (#12211) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem adhatják olcsóbban, mert nem erre rendezkedtek be. Nem "doboztologató" kereskedőként demószobát tartanak fenn, komplex kiszolgálást nyújtanak, vásznat, kábelt, konzolt kínálnak.

(#12214) StLui válasza AVhelper (#12213) üzenetére


StLui
veterán

Most ebben a kategóriában a w1070 a legjobb vetítő, de ők ezek szerint nem szolgálják ki azokat akik ennyit szánnak rá, vágy átverik őket egy szarabb de drágább vetítővel? (elnézést a durva fogalmazásért, de valahogy így tűnik akkor)
Amúgy meg tény, a szakboltok katasztrofális helyzetben vannak az online boltok elterjedése óta. Hogy sajnos vagy nem, ez jó kérdés, még vevő szempontból sem biztos az egyértelmű válasz.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12215) c4 válasza AVhelper (#12213) üzenetére


c4
őstag

Khm.. Most télleg, ha nem erre rendezkedett be vegye ki a kínálatból, mert úgysincs.
Ilyen az üzlet, egyiken lehet többet fogni, a másikon kevesebbet. Na meg valószínűleg nem a home szegmensből élnek, céges kiszolgálás adja a forgalmuk nagy részét. Hosszú évek óta megy a vita a szürke, fekete importról, a webáruházakról...stb. Valószínűleg ennek a "vitának" sem lesz soha vége.

(#12216) Lipton


Lipton
őstag

A helyukben a demozas lenne 5-10e Ft ami levasarolhato naluk egy nem irrealis 1070 arbol. Talan jobban jarna mindenki. Aki csak nezelodik fizessen valamennyit aki meg vasarol annak ne legyen irrealis. A helyuket most is fenn kell tartani igy erzesre csak jobban jarhatnak ezzel.

(#12217) csokoládé13 válasza Lipton (#12216) üzenetére


csokoládé13
tag

Sziasztok!

90-100 ezer Ft-ért szeretnénk venni egy projektort az önkormányzatunknak.
Nincs semmi különleges elvárásunk, tényleg csak prezentációk és képek vetítésére használnánk.
Ezért az árért viszont szeretnénk a legjobb minőségűt, leghosszabb élettartalmút kapni.
Tudnátok segíteni, hogy mely gyártók, mely típusai között keresgéljünk?

A segítségetek előre is köszönjük!

(#12218) AVhelper válasza StLui (#12214) üzenetére


AVhelper
senior tag

Hogy a W1070 lenne a - nem is tudom pontosan milyen, talán nevezzük "olcsó 1080p otthoni vetítő" - kategória legjobbja? Ezen el lehet vitatkozni. Én az Epson EH-TW5200-at jobbnak tartom.

Természetesen kiszolgálnak mindenkit, aki náluk bármilyen hazánkban forgalmazott vetítőt akar venni. Azt pedig vissza kell utasítanom, hogy bárkit is átvernének.

(#12219) StLui válasza AVhelper (#12218) üzenetére


StLui
veterán

Kiszolgálnak, ugyanúgy dobozból mint bármelyik doboztologató. Ja most eszembe juttattad, a másik pont az epson volt, és azt sem tudtak sehol mutatni ugyanúgy.
Amikor vettem az 1070-et még újdonság volt az 5200 és inkább lebeszéltek róla mint javasolták, én jobban örültem volna lcd-nek mint a lámpásnak, de nem mindenáron. Pl yodamastah véleményében megbíztam, epson ebben az árkategóriában még nem vetélytárs szerinte benq-nak. Te most újoncként beírod az a szuper, ennyivel nem győztél volna meg akkor sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12220) AVhelper válasza StLui (#12219) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én se Téged se senki mást nem kívánlak meggyőzni semmiről!

Ez a fórum motor valóban "újoncnak" minősít, de amúgy több évtizede foglalkozom audiovizuális rendszerek tervezésével, szakértésével, az utóbbi bő tíz évben házimozikkal is.

Ahogy a választott felhasználói nevem is sugallja, én igyekszem azoknak segíteni, akiknek esetleg tudok.

Egy korábbi hozzászólásomban megírtam, miért tartom otthoni általános használatra nagyon jó vetítőnek az Epson EH-TW5200-at, de nem kívánom ismételni magam. (Ha érdekel és nem aggódsz, hogy kognitív disszonanciát okoz számodra, akkor keress utána.)

(#12221) StLui válasza AVhelper (#12220) üzenetére


StLui
veterán

Akkori, karácsony előtti infok alapján a w1070 volt a legjobb választás, ezt meg is vettem akkor, nekem most tárgytalan, így nincs miért keresgélnem. Csak leírtam, hogy az általad preferált boltok sem nagyon mutogatnak beüzemelve semmiféle projektort, max a sim-et, én legalábbis hiába próbálkoztam.
Yodamastah szerint a fekete jobb a dlp-nek ebben az alsó kategóriában így ezt választottam, ennyi.

"s nem aggódsz, hogy kognitív disszonanciát okoz számodra," ezt most minek kellett beleszőnöd nem annyira értem, de mindegy.

Közben megkerestem, ha az lcd nem deep black-es akkor nem ajánlott, ha az 5200 már az, akkor jó vétel lenne, de úgy emlékszem nem az.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12222) kabar válasza StLui (#12221) üzenetére


kabar
senior tag

Csak el ne jussunk a házimozi erősítő topic szintjére, hogy ami Denon az majdnem mind jó, de egy biztos, hogy az Onkyo ipari hulladékot gyárt. Az említett Yodamastah emberünk szépen kifejtette pro és kontra, hogy ebben az árkategóriában mindent egybevetve az Benq 1070 a legjobb választás, de ha érzékeny vagy a szivárványra, akkor a DLP nem lesz neked való, ergo akkor már LCD-t kell venned abban meg jók az Epsonok. Elég szépen és érthetően leírta, állításait elmagyarázta és alátámasztotta. Abban az időben az imént említett fórumban lesajnálta az ottani nagyúr a 1070-est, meg azokat is aki azt jó vételnek ítéli, majd amikor kiderült, kinek a véleményét is pö...özte, már visszavonulót fújt. Itt szerintem senki nem vonja kétségbe, hogy van-e jobb drágán, de akinek nincs 5-600 ezer HUF-ja erre, és nem érzékeny a szivárványra jó eséllyel ezt veszi kevesebb mint fél áron.
A kognitív disszonanciát meg már érezhettük is, hiszen információink alapján, illetve empírikusan mi más következtetésre jutottunk, mint amit most te elénk tártál. Ezt az érzést szeretnénkmost feloldani. Hiszen valóság csak egy van. De vélemény...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12223) devil-k válasza kabar (#12222) üzenetére


devil-k
nagyúr

Olykor túlságosan elmennek a high-end irányába... :( Ami valljuk be, kevés embernek adatik meg.

Bár a "bögreszett" tulajdonosoknak is létre kellene hozni egy topikot, mivel sokszor tévednek be és csúfos "lesajnálás" lesz a vége. :D Ez kb. olyan, mintha ide diavetítővel vagy írásvetítővel rendelkező tulajok írnának. Mindkét oldalt meg lehet érteni valahol...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12224) kabar válasza devil-k (#12223) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem nem a high-enddel van a bajom, meg nem is az ottani emberekkel, hiszen rendszeresen olvasom, követem. Az a baj, amikor azt nem képesek felfogni, hogy ízlés és ízlés között hatalmas távolság tud lenni. És ez az, ami lehetővé teszi, hogy sok gyártó fennmaradjon. Az általuk lesajnált gyártó ha megszűnt volna már, ahogyan azt kívánták, még mindig egy HDMI kimenet lenne az erőlködőkön, és semmilyen extrát nem tudnának. Így viszont a piac mindig új és újabb fejlesztéseket kíván meg tőlük. A vetítőknél is hasonlóan, ha egy gyár rá tud ülni az eredményeire, akkor elkényelmesedik, és ezért jó nekünk egy Samu A600 vagy w1070, hogy rákényszerítse a gyártókat arra, hogy szolgáltatásokat, vagy minőséget adjon, vagy éppen az árat szorítsa lejjebb. De ha az ember átgyalogol a médialejátszós topicba, ott meg azt látja, hogy a sigma egy ideje nem nagyon homorít nagyot a piacon, és emiatt el is fordulnak tőle a vásárlók. (persze vannak fanok, mint a politikában is, hogy bármit csinálhat, az jó, a másik meg sz...r)

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12225) devil-k válasza kabar (#12224) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is rendszeresen olvasom, követem a topikot, ezért is írtam amit. Igazad van, ízlésről vitatkozni értelmetlen, mivel mindenkinek a saját szuverén ügye.

Médialejátszós topik: Jelenleg 4-5 olyan márka van amivel érdemes foglalkozni, a többi gagyi f*s, ami az Ebay-ről, Hong Kong valamelyik szegletéből származik. Nyilván senki sem ismerheti az összes médialejátszót, amire valaha is ráaggatták ezt a "jelzőt". Ettől függetlenül értelmetlen azért megvenni valamit, mert a legolcsóbb. Ilyenkor mindig gyűjtsön az ember egy kicsivel többet és akkor már jobban tud felfelé lépegetni (majd ha akar). Azért mindennek van ára, senki se várhatja el, hogy 10.000 Ft-ért a legjobb terméket fogja kapni az ember... Sőt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12226) StLui válasza kabar (#12222) üzenetére


StLui
veterán

Ez alapján választottam, szivárvány engem nem érint. ha az 5200.es már bírja a jobb, vagy ugyanolyan képminőséget, akkor most azt választanám, mert egy lcd-nek jobban örülnék. Többször előfordult, hogy gyerek nézett valamit, utána kikapcs, erre 5 perc múlva megint kellett volna, de nem jó a lámpásnak a gyors újra bekapcs, tehát figyelgetni kell, és a tévéműsort is sajnálom azon nézni, kikapcsolom, ha olyan megy sport adón, főleg ami látványos akkor vissza, de egyszerűbb lenne hagyni bekapcsolva a vetítőt amíg a másik motorverseny kezdődik mondjuk. Szóval szerintem nem vagyok elfogult, csak még nem olvastam semmit az 5200-esről, de ha eléri a w1070-et akkor most szerintem is az a király ebben az ársávban.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12227) kabar válasza StLui (#12226) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem 1070-esnek nem a kép minőségével lenne elsősorban gondom, hanem a hangjával. De ezt akkor is tudtam amikor megvettem. És lehet, hogy ezért a nagy emberek megköveznének, vagy jönnének az ismert női melles hasonlattal, de élményben nekem az otthoni 266*147-es kép nagyobb élményt nyújt mint a 50 collos pana plazma a haveroméknál (biztosan sokkal jobb minőségben). Akkor már inkább egy szilikon legyen, mint természetes deszka...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12228) AVhelper válasza kabar (#12222) üzenetére


AVhelper
senior tag

Tényleg új vagyok itt, és mivel más fórumokon sem vagyok nagyon ott, ezért nem tudom melyiken szólták le oktalanul a W1070-est, amit én magam is jó ár/érték arányú vetítőnek tartok.

De én azért ajánlom jó szívvel az Epson EH-TW5200-at, mert bár tudom, hogy a fekete-szintje nem versenyezhet a hasonló árkategóriájú DLP projektorokéval, de azt is tapasztalatból tudom, hogy a felhasználók többsége (például a gamer-ek vagy a haverokkal nagy társaságban meccset nézők) amúgy sem vaksötétben nézik a vetített képet (különben hogy találnák meg a sörüket), így viszont lényegtelenné válik a DLP technológia mélyebb feketéje, viszont annál nagyobb fontossága lesz a 3LCD technológia nagyobb színes fénykibocsátásának.

(#12229) StLui válasza kabar (#12227) üzenetére


StLui
veterán

Igen a hangja nem semmi, de ezt sem tudom másé milyen.

AVhelper, így igaz a besötétítésre nagy szükség van.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12230) AVhelper válasza StLui (#12226) üzenetére


AVhelper
senior tag

Gondolom nem közlök újdonságot, de az Epson EH-TW5200-ban is egy 200W-os 5000 órás élettartamú lámpa a fényforrás.

(#12231) kabar válasza AVhelper (#12228) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem a kolléga a "Hogy a W1070 lenne a - nem is tudom pontosan milyen, talán nevezzük "olcsó 1080p otthoni vetítő" - kategória legjobbja?" mondatodon érezte azt a bizonyos disszonanciát. Picit lesajnáló lett, még ha nem is annak szántad. A 34000 forintos különbség is masszívnak tekinthető ebben a kategóriában, van, aki ennyiért vesz még valamilyen vásznat is. A fényerő tekintetében nem tudok nyilatkozni, de amennyi vetítőt én láttam (házimozit) ahhoz mind be kellett sötétíteni teljesen, mert különben halvány képet adtak, ebből szerintem az következik, ha valaki házimozit akar, az sötétít de vadul (ez csak magánvélemény). A prezentációs projik már más tészták fényerőben (azok előtt rohadok már 12 éve), de annak a képe lenne borzasztó film közben (kipróbáltam azt is, mivel az ingyen volt a cégtől, egy pár hónapig kínoztam vele magam, bár akkor még az is különleges élmény volt) Hozzáteszem, azoknak is besötétítünk, pedig nem egy árkategóriában rúgják a bőrt a 1070-essel vagy a 5200-el.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12232) kabar válasza StLui (#12229) üzenetére


kabar
senior tag

Én a 3200-ast hallottam (meg láttam), az nekem jóval csendesebbnek tűnt, meg egy sony projektort, annak a képe és a hangja (illetve hiánya) is nagyon impresszív volt. De amikor annak a sonynak az árát megmondták az is akként hatott. De akinek könnyebben jön a pénz mint nekem, annak szerintem akár meg is érheti a különbséget. A fogarasi úton látott és hallott cucc is nagyon jó volt, de abból meg a motorom új ára jött volna ki (az meg az evolúcióm része). Szóval kompromisszumok hátán próbálunk nyeregben maradni.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12233) bod.6hazy


bod.6hazy
csendes tag

Tudna valaki segíteni, és válaszolni a kérdésemre (12185)? :O

(#12234) AVhelper válasza kabar (#12231) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Epson EH-TW5200 Mozi (Cinema) képmódban kb. 1450, Nappali (Living Room) üzemmódban kb. 1670 lumen fényáramot állít elő. Ez utóbbi egy 103"-es (228 x 128 centis) 1-es fényvisszaverésű (gain) vászon felületén majd 182 candela/négyzetméter (53 foot-lamber) felületi fényességet eredményez, ami kb. annyi, mint egy plazma TV képernyőjén, ami elég jó képet eredményez egy gyéren megvilágított szobában, ahol a vászonra direkt megvilágítás nem vetül, csak szórt fény.

(#12235) StLui válasza AVhelper (#12230) üzenetére


StLui
veterán

Dehogy közölsz, én amikor megjelent itt aPH-n a cikk róla, le is csaptam rá, de info, tapasztalat hiányában lebeszéltek róla, árban pedig most versenyképes a w1070-nel ugye mert van rá a 30eFt-os utalvány vagy mi.

Itt érdeklődtem, utána kaptam választ valahol

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12236) AVhelper válasza StLui (#12235) üzenetére


AVhelper
senior tag

Akkor jó, mert nekem valahogy az jött le, mintha azt gondolnád, hogy az EH-TW5200-at csak úgy ki/be lehet kapcsolgatni. Sajnos nem, mert ebben is kell várni - ha nem is sokat - a lámpa "felfűtésére", s aztán a kikapcsoláskor a hűtésre. Erre csak a LED fényforrású vetítők képesek.

(#12237) StLui válasza AVhelper (#12236) üzenetére


StLui
veterán

Na akkor tényleg jól gondoltad, hogy én rosszul gondolom. Azt hittem van a dlp, és van a led, de ezek szerint az 5200, gondolom ezek után többek között, se nem dlp se nem led, na ennek majd utána nézek, mert teljesen félregondoltam a dolgokat! Köszi! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12238) Neoteric válasza StLui (#12237) üzenetére


Neoteric
addikt

LCD és DLP gépben ugyanúgy lámpa van, csak míg a DLP-ben tükrökkel szórakoznak a fénnyel, LCD esetében fényáteresztős cuccokkal.

PSN: ne0teric_sAN

(#12239) StLui válasza Neoteric (#12238) üzenetére


StLui
veterán

most esett le, hogy egyszerűen nem vettem észre, nem figyeltem rendesen, hogy hol lcd-ről hol led-ről beszélünk, persze tudom, hogy tök más dolog a kettő és mégis :B

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12240) c4 válasza StLui (#12239) üzenetére


c4
őstag

(#12241) deedee


deedee
őstag

abban viszont gondolom mindenki egyet ért velem, hogy aki kezdő a projis moziban, akárcsak én, annak hatalmas élmény még egy "olcsóbb" 1070-es is egy "gagyi" 40-50 ezres vászonnal. :K

én biztosan nem bántam meg, hogy nem tv-t vettem jóval drágábban és jóval kisebb képátlóval. ;)

hangból is csak egy pár száz vattos bögre szettem van, de a kb 20 négyzetméteres moziszobában még fél hangerőn is bőven elég a hangereje.
a minőség pedig kombinálva a mozis vásznas feelinggel...hát egyelőre bőven megfelel. :C

(#12242) #75912448 válasza kabar (#12224) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ugye todod, hogy a világon sehol nincs lesajnálva, maximum abban az egyetlen topikban, főleg egy ember által, aki saját bevallása szerint 1 ilyen készüléket hallott az utóbbi időben. Ebből kifolyólag minimum dilettáns a hozzáállása, amit próbáltam pedzegetni neki, de nem értette. Szvsz azonos kategóriában semmivel nem gyárt rosszabb mozierősítőket, mint a másik tévedhetetlen. Azért érezheted a leírtakat, mert alapjában véve többen vannak ott sztereósok, vagy azt előnyben részesítők, mint mozisok. Az igaz, hogy a sok baromság miatt már nekem sincs kedvem olvasgatni arrafelé..

(#12243) bajnokpityu válasza #75912448 (#12242) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12244) deedee


deedee
őstag

korábban ígértem képeket a mozi-pince-szobáról...
tessék...

még a falakat kell "sötétítenem", aztán okés lesz a dolog...


telefonos képek, mert az volt kéznél :B

(#12245) devil-k válasza deedee (#12244) üzenetére


devil-k
nagyúr

Alakul alakul! ;) Csak így tovább! Messze még a "vég". És hova ülteted le a társaságot? ;]

- mozi bolondéria -

(#12246) Neoteric válasza deedee (#12244) üzenetére


Neoteric
addikt

forever alone? ;] :))

PSN: ne0teric_sAN

(#12247) deedee válasza devil-k (#12245) üzenetére


deedee
őstag

a mozi az enyém,enyém,enyém.... ;]

gyerkőc még kicsi, asszony meg gyengébb, mint én....úgyhogy csak az enyém ;]

viszont a falakkal tényleg kezdeni kell valamit, bár teljes sötétséget tudok csinálni és nincs gond proji fényerejeével még 3d-ben sem.

de tényleg világos a fal, mozi közben.

nyerő a tojástartó? :DDD
az itteni piacon minden árus nekem gyűjtötte őket.

a tojástartók között, a sakktábla mintában, lefestem matt fekete festékkel és akkor javulni fog a helyzet....ami már ugyebár most se rossz.

(#12248) devil-k válasza deedee (#12247) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elképzeltem a hatalmas hangdobozokat is, illetve 2 db Thunder T12 mélynyomót ;] Durva lenne! ;] Úgy emlékszem azt mondtad, hogy 20 nm2. Szépen kiszolgálná a helyet. Szegény centert rakd már fentebb! ;]

Nyerő a tojástartó, csak a színvilágot kell még összhangba hozni. Mit adtál cserébe a vénasszonyoknak? ;)

Szegény asszonyt pedig kizártad. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12249) deedee válasza devil-k (#12248) üzenetére


deedee
őstag

centert lusta voltam még felfúrni :B

viszont 92 "-os vászon helyett elfért volna nagyobb is, csak nem láttam át a helyet pontosan a tervezéskor.
de nem baj...
2.5-3 méterről nézve elég a 92" is

asszony azért természetesen nincs kizárva, csak vicceltem. /egy kicsit/

két hónap alatt már kettő darab filmet megnézett.
egyelőre érje be ennyivel. ;]

egyébként kapható egyáltalán matt fekete diszperziós festék?
vagy csak színező paszta?

(#12250) devil-k válasza deedee (#12249) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor azért tessék felfúrni, állványra rakni, ne ott a földön legyen. Valóban elfért volna még egy nagyobb vászon is, de van akinek ekkora sincsen, használd egészséggel! :) 2 hónap alatt 2 db film az nagy mennyiségnek számít a nőknél. ;]

Sajnos, a festéshez nem értek. :N

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.