Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) c4 válasza #59070464 (#13488) üzenetére


c4
őstag

Néhány hozzászólással lejjebb a link alatt egy lehetséges megoldás. Ha még nagyobb fényerőre lenne szükséged, LED/Lézer vetítőket keress...

[ Szerkesztve ]

(#13502) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Eladó Elite Screen 84"(16:9) M84UWH HomeCinema 1.1 gain vetítővászon

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#13503) Styleboy


Styleboy
tag

Sziasztok!

Van valaki Debrecenbe akinek LED projektora van és meg lehet tekinteni.

A segítséget előre is köszönöm.

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#13504) Stooner válasza Styleboy (#13503) üzenetére


Stooner
tag

Sziasztok!

Benq w1080ashoz milyen 3d szemüveget ajánlanátok,az eredeti Benqen kivül?
Rf létezik hozzá?
Honnét lehet leggyorsabban beszerezni?

Üdv.:Stooner

(#13505) StLui válasza Stooner (#13504) üzenetére


StLui
veterán

Ilyet keress, van itt a fórumban aki használt előtte 5000Ft-os szemüveget is, de ez sokkal jobb nála szerinte, így én már egyből ezt vettem. (tehát nekem nincs összehasonlítási alapom, de lehet veszek a 2db ilyen mellé, 2 db 5000Ft-ost is, majd akkor lesz)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13506) Stooner válasza StLui (#13505) üzenetére


Stooner
tag

Köszönöm!

Utánanézek.

(#13507) buci30


buci30
addikt

Full HD 3D projektort nézegettem milyet javasoltok ár érék arányba?

Egyszer valaki ajánlotta hogy ha 3D nem kell akkor a Optoma HD-25 FullHD DLP projektor nyerő.

De ha 3D?

BenQ W1070 Projektor

Epson EH-TW5200

Pro-kontra? Vagy más javaslat?

Köszönöm előre is! :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13508) c4 válasza buci30 (#13507) üzenetére


c4
őstag

"BenQ W1070 Projektor
Epson EH-TW5200
Pro-kontra? Vagy más javaslat?"

Szerintem az utolsó 50-80 oldal szinte csak erről szól. :) Némi vászonkérdéssel vegyítve.

(#13509) AVhelper válasza buci30 (#13507) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Optoma HD25e is alkalmas 3D képmegjelenítésre csak megfelelő 3D képzáró szemüveget kell hozzá venni (egy a gyártó által opcionálisan kínált adapterrel rádiófrekvenciával szinkronizált is lehet ez a szemüveg).

Az Epson EH-TW5200 feketéje és kontrasztja nem annyira jó mint a BenQ W1070-é, de ez csak teljesen sötét szobában nyilvánvaló. Az Epson 3LCD technológiája miatt nincs színfelbomlás (szivárvány effektus), a vetítő fehér és színes fénykibocsátása (Nappali módban 1670 lumen, Mozi módban 1440 lumen, de a lámpa teljesítményét csökkentve is 950 lumen) pedig bőven elég egy akár 240 cm széles kép vetítéséhez is még némi környezeti fény mellett is. A vetítő színei elfogadhatóak, de zaja sajnos nem kevés (Eco módban 29 dB (A)). Játék üzemmódja is van, ami a képmegjelenítést kevésbé késlelteti, de nem tesz jót a képfelbontásnak. Lásd a műszaki adatait.

Korábbi bejegyzéseim kérdéseid kapcsán:
[link1]
[link2]

(#13510) buci30 válasza AVhelper (#13509) üzenetére


buci30
addikt

:R

Milyet javasolnál akkor ebbe az árkategóriába ?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13511) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, úgy alakoult hogy a projektor (ami egyelőre úgy néz ki w1070 lesz) elhelyezhető a "falon túl" is, a szomszéd szobában. A falra, ha rögtön mellette van, kb mekkora átmérőjű lukat kell vágni, illetve van e valami ötletetek a kultúrált elfedésére? egyelőre egy képkeret jutott eszembe, de képet nem terveztem kirakni oda... Illetve mennyi értelme lenne szerintetek falon túl elhelyezni? mennyire hangos a csendes jeleneteknél (ha ugyanabba a szobába kerül kb 1 méterre lenne a fejünktől) illetve ezen mennyit segíthet vajh ha csak a lukon keresztül szűrődne be a hang? esetleg egy üvegréteget oda tudnánk tenni, az a kialakított képet mennyire befolyásolná? bármiféle ötletet, javaslatot észrevételt előre is köszönök!

(#13512) AVhelper válasza buci30 (#13510) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én azt javasolnám, hogy nézd meg Te magad ezeket a vetítőket, és válaszd azt, amelyik neked tetszik.

(#13513) AVhelper válasza buci30 (#13510) üzenetére


AVhelper
senior tag

Privátban küldtem egy üzenetet.

(#13514) #95590400


#95590400
törölt tag

Oszt van-e már értelmes FHD LED projektor, hétköznapi emberek számára is elérhető árban, vagy a palotaforradalom még mindig elmarad?
Félévente egyszer benézek megkérdezni... :DDD

(#13515) devil-k válasza #95590400 (#13514) üzenetére


devil-k
nagyúr

Oszt' mennyit szánsz a "prójektraktorra", he? ;] Mert ha 250.000 Ft alatt keresel, jobb ha ismét fél év múlva jössz.

- mozi bolondéria -

(#13516) jracz válasza devil-k (#13515) üzenetére


jracz
tag

:DD
:R

(#13517) #95590400 válasza devil-k (#13515) üzenetére


#95590400
törölt tag

ja, errefelé nagyjából annyit szokás... esetleg 300.
nem a rócsildék estélyén vagyunk, ha meg centiméterben mért sznob, pöcsösszehasonlítós, 800k alá nem adjuk postokat akarnék, az avfórumra mennék.
egyébként szarom le a ledeket, most kaptam vissza az ah215-öt a márkaszerviztől, új színkerékkel (batyo-nak innen is "köszönöm", h a semmiért adhattam ki 15k-t) elketyeg remélhetőleg még egyszer 6 ezer órát.
az acerben is van még talán pár ezer óra tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#13518) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
A haveri körömben pár éve összedobtunk egy projektorra amit 90%-ban meccsnézésekkor használtunk, a maradék 10%-ban filmet néztünk nagy ritkán.
Nos ez a régi Acer projektor megadta magát, és gazdaságtalan a javítása.
Szeretnénk venni egy másikat. A keret olyan 100-120.000 forint lenne.
Ki mit ajánlana ebben a kategóriában?
(ha esetleg van olyan model ami épp némileg drágább de megéri azt az 5-10K pluszt akkor az még beleférhet)

Továbbra is meccsnézésre lenne használva az esetek többségében (digi, t-home beltéri vegyesen) ebből adódóan úgy gondolom nem nagyon fontos a nagy felbontás.
3D és hasonló extra funkciók se hiszem hogy szempont lenne.

A válaszokat előre is köszi :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13519) c4 válasza Shkiz0 (#13518) üzenetére


c4
őstag

LG LED projit nézzétek meg, ha be tudtok sötétíteni.

(#13520) epzon válasza Shkiz0 (#13518) üzenetére


epzon
őstag

Epson EB-X18

XGA felbontás alá ne adjátok, normál fényereje van, opcionálius később wi-fi egységet is vehettek hozzá, illetve a trapézkorrekcióhoz csúszka van ami könnyebb képbeállítást tesz lehetővé, hogyha sokszor szállítjátok a projektort

(#13521) Shkiz0 válasza c4 (#13519) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

LED nem jó mert ahol vetíteni szoktunk nem nagyon lehet besötétíteni teljesen

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13522) flexxx2 válasza yodamastah (#13084) üzenetére


flexxx2
őstag

Na én is felfedeztem a PF80G-t, sikerült már látnod élőben ilyet? Már 312ért is láttam itthon.

(#13523) #95590400 válasza flexxx2 (#13522) üzenetére


#95590400
törölt tag

kifutó lesz szerintem, szóval ha vársz, lehet lukra futsz... amit utóbb lehet, nem is bánsz meg.

(#13524) Devid_81 válasza flexxx2 (#13522) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valamelyikotok "felfedezhetne" mert nem hogy itt, de angol nyelven sem talalok rola sok okossagot. :(
Bar az avs forumot nem neztem at, bevallom oszinten :B
Mondjuk en meg varnek vele, ugy evvegeig megtartom a kistesojat, aztan johet a 80-as :K
Addigra hatha tobbet megtudok rola, alkalmas-e valoban jatekra, tudom van benne game mode, de megis...
Ezenkivul foleg a 70-es fokuszgondjai utan, van-e a 80-asnak barmilyen "szeria hibaja" stb.

...

(#13525) yodamastah válasza flexxx2 (#13522) üzenetére


yodamastah
őstag

Újfent kaptam ígéretet hogy kapok egyet. Várjuk.

(#13526) flexxx2 válasza Devid_81 (#13524) üzenetére


flexxx2
őstag

Írd be itt a keresőbe: PF80G, és találsz angol teszt linket.

(#13523) avman: utódja van már?

[ Szerkesztve ]

(#13527) 69Raizen69 válasza flexxx2 (#13526) üzenetére


69Raizen69
tag

Én úgy tudom,hogy az LG PF85U az utódja,és valahol még olcsóbb is :D

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#13528) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Adott egy laptop, aminek a felbontása 3200 x 1800. Adott egy projektor, ami 1280 x 800-at tud (asszem Sony VPLEW276). Hálózaton keresztül kapcsolódnak, videó kábel kizárva. Hogy lehet megoldani, hogy normálisan lehessen kivetíteni a géppel? Jelenleg ha a projektor programjával (Sony Network Presention) kapcsolódok a projektorra úgy, hogy a laptop natívban megy, akkor csak fekete-fehér képet kapok a bal felső sarokba, döntve és csak egy-két ikon az asztalról. Ha lejjebb veszem a felbontást a laptopon, akkor már jönnek a színek, de így is csak pár ikon látszik, az egész kép nem.

Mit lehet tenni? Van valami másik szoftver, amit esetleg érdemes kipróbálni? Cseréljek laptopot, aminek emberi felbontása van vagy egy magasabb felbontású projektor (mondjuk 1920 x 1080) már adna elfogadható képet valahogy?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#13529) Uzi74


Uzi74
senior tag

Ha valakinek aktuális: Acer P1500 holnap 18:00-kor 500 eur alá fog menni amazon.de-n

(#13530) Devid_81 válasza 69Raizen69 (#13527) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1200$ "csak" a masik ettol sokkal dragabb.
Nah vegre alakul az ar, csak tudnam a sima 80-as miert volt ennyire huzos aron eddig, bar tudom meg "uj".
Egy ideig csokkent az ara, majd megallt. :U
Meg a vegen meglesz a karacsonyi ajandekom ;]

...

(#13531) flexxx2 válasza Uzi74 (#13529) üzenetére


flexxx2
őstag

Ahogy kivettem így hirtelen, ez inkább üzleti mint otthoni proji.

(#13532) Uzi74 válasza flexxx2 (#13531) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem ilyen van karácsony óta, kb ugyanaz mint a H6510BD, de fekete és csak 1 HDMI bemenete van. 3D csak 120Hz, ez a legfőbb problémája számomra, anúgy korrekt kis gép szerintem.

(#13533) flexxx2 válasza Uzi74 (#13532) üzenetére


flexxx2
őstag

120hzen crosstalk érezhető? Világos falú szobában használod?

(#13534) Madwe


Madwe
nagyúr

Egy plafonra helyezett motoros vászonnál (speciel grandviewban gondolkozom) szempont hogy legyen mögötte fal a stabil képért/egyéb okok miatt? nyilván nem orkán erejő szélben akarom használni, kis légmozgás lesz csak, de fene se tudja, most hirtelen felugrott bennem a kétség mi van ha fal kell neki valamiért?

Valamint a benq w1070hez tudtok ajánlani plafonra helyezhető tartót? esetleg 144hzes rf-es 3d szemüveget? köszi!

btw amazonon.comon őrült akciók vannak projektorokra ha érint valakit!

(#13535) StLui válasza Madwe (#13534) üzenetére


StLui
veterán

akkor sem simulna a falra, mert a tok közepén jön ki általában a vászon

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13536) Uzi74 válasza flexxx2 (#13533) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nem az a baj, hanem a 120 hz nem többszöröse a 24-nek. Bluray 3d (framepacked) esetén ezért 96 Hz-en lesz a frissítés és és itt erős villogást látok világos képeknél (ezt nem mindenki látja állítólag). 60Hz-en nézett SBS-t már 120Hz-re tesz ki, ott nincs probléma (villogás/cross-talk).

(igen, világos falú a szoba, ráadásul fényes a kőburkolat is)

[ Szerkesztve ]

(#13537) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!
Még teljesen új vagyok a témában, milyen 3D-s projektort ajánlanátok otthoni használatra, aminek elég szép képe van és a felbontása is jó, min. 1280p-s de inkább 1920p-s?
Kell hozzá vetítővászon, és ha igen, milyen?
Én sajnos fekvő beteg vagyok és nem igazán látok lefelé, inkább csak a plafont látom, de mások is néznék a képét, szóval valami köztes megoldás kéne (vászon ügyében is), ha van ilyen.

(#13538) Madwe válasza NEXT LP (#13537) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mennyit szannal ra vaszonnal együtt? 300k kb a belopo szint, vászon nélkül 200k, alatta nagy kompromisszumok vannak... Vászon jo ha van de ha spórolni kell s a fal színe felülete rendben akkor nélküle is meg lehet lenni...

Fekve tudsz úgy kényelmesen helyezkedni kicsit megemelve a hátad, akar kiparnazva hogy a plafontol lefelé láss 1-1.5mig?

[ Szerkesztve ]

(#13539) NEXT LP válasza Madwe (#13538) üzenetére


NEXT LP
tag

Ha kell meg tudjuk oldani, de nem könnyen, de akkor már 3D-t tv-t is vehetnék, a könnyebb megoldás miatt kéne a projektor.
Sajnos nálunk sem a fal, sem a plafon nem alkalmas, így viszont több lenne, mint amennyit rá tudok szánni, de azért érdekelnének az ötletek.

[ Szerkesztve ]

(#13540) Madwe válasza NEXT LP (#13539) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért a 3d tv az a földtől fél méterre van, ez pedig a plafontól lefele lenne 1m-re (az alja), belmagasságtól függően 1.5-2.5mre a földtől... Átlósan plafon és fal közé is fel lehet végülis applikálni egy vásznat, de akkor a projektort elég furcsa helyzetben kéne rögzíteni, s akkor is csak annyit érnél el hogy 1 méter helyett kb fél métert lóg csak lefele a plafonról...

(#13541) buci30


buci30
addikt

Ebbe az árba engem is érdekelne vaszonnal egyutt 300ert!

Nalam az a gond , hogy plafonrol kene leengednem a vaszont viszont mögötte nincs konkrétan fal, hanem a konyha van :( Ez igy a hátsó világosság mennyire befolyásolhatja a kepet?
Vagy hogy tudom megoldani? :( Olyan specko vaszom vagy erősebb fényű projektor?
Vagy nem találgatok inkabb figyelek :)

Szoval itt az almenyezett es a teve elé jönne le a vászon s a haterbe akkor látható hogy....

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13542) 69Raizen69 válasza buci30 (#13541) üzenetére


69Raizen69
tag

Nekem van egy eladó vásznam aminek a hátsó fele teljesen le van maszkolva feketére szóval a hátúról érkező fény nem rontja a vetített képet ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#13543) Turbo73 válasza Uzi74 (#13536) üzenetére


Turbo73
tag

'Nem az a baj, hanem a 120 hz nem többszöröse a 24-nek.'

Miért is? 5x24 az mennyi? ;)

(#13544) Madwe válasza Turbo73 (#13543) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nade 3dnél 2xes szorzó kell a 2 szem miatt, vagy az egyiknek 2 a másiknak pedig 3 képet vetítenél le:D?

(#13541) buci30 konyhában nem tudsz besőtéteni? ha nem akkor marad az elöbb említett vászontipus. Amúgy én, ha már nem fix, akkor mindenképp motorosat vennék, én egyébként ilyet fogok, projektorból pedig a basic ajánlott benq w1070et 210kért.

[ Szerkesztve ]

(#13545) r4pt0r válasza Turbo73 (#13543) üzenetére


r4pt0r
tag

Ha jól tudom 3Dben a páros többszörös a lényeg (2 szemed van. :D), vagyis pl 6*24=144.

(#13546) buci30 válasza Madwe (#13544) üzenetére


buci30
addikt

S az Optoma HD 25?

Mert itt jol teljesít a BenQ-val szembe
[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13547) csudri válasza csudri (#13528) üzenetére


csudri
őstag

[link]
Erre valaki? :(

(#13548) NEXT LP válasza Madwe (#13540) üzenetére


NEXT LP
tag

Nálunk a tv teteje és a plafon közt kb. 3cm van :) pont azért, hogy valamennyire lássam, de még így is igénybe kell vennem a periférikus látásomat. XD
Mi valamilyen rolós vászonra gondoltunk, ha többen is nézni akarnánk, ha meg csak én, akkor valamit kifeszítenénk a plafonra.
De sajnos egyenlőre mindenképp tárgytalan, nem gondoltam, hogy ilyen drága, max. 200-220 ezret szánnék rá, de a vászon elég drága... kivéve ha nincs valami olcsó alternatíva. (?)

[ Szerkesztve ]

(#13549) devil-k válasza buci30 (#13541) üzenetére


devil-k
nagyúr

A frontokat mindenképp lentebb raknám. ;)

- mozi bolondéria -

(#13550) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez lett a választott.

Benq TW523

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.