Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) zkrizsa1 válasza c4 (#12750) üzenetére


zkrizsa1
csendes tag

Igen, a kontrasztarány az Optoma felé hajlítja a mérleg nyelvét, viszont a WXGA valós felbontás pedig a Benq felé (szemben az Optoma 1280 x 720 valós felbontásával).

Úgy látom el kell mennem az Edigital-ba, ott van mindkettő és megnézni melyiknek milyen a képe élőben. Amennyiben van ott erre lehetőség.

(#12752) c4 válasza zkrizsa1 (#12751) üzenetére


c4
őstag

Neked a 16:9 képarány jobb , mint a 16:10, mert így 16:9 esetén nem lesz alul, felül vékony fekete csík a képen. Mert ugye a Tv adások, játékok, a filmek egy része 16:9 képarányú.
Nos, igen, jó lenne, ha meg tudnád nézni élőben mindkét modellt.

(#12753) Roland93


Roland93
aktív tag

A Projektort hogyan tudom össze kötni a mediabox-szal? :)

(#12754) zkrizsa1 válasza c4 (#12752) üzenetére


zkrizsa1
csendes tag

Igen, ez is egy jó érv:

Optima előnyök:
- eredetileg is házimozi projektorként aposztrofált (nem irodai, bármit jelentsen is ez...)
- magasabb kontraszt
- halkabb üzemelés
- 16:9 képarány

Benq előnyök:
- magasabb valós felbontás
- hosszabb izzó élettartam
- alacsonyabb ár 25-30 kHUF

Így látatlanban Optima felé kacsingatok, meglátjuk élőben.

(#12755) StLui válasza Roland93 (#12753) üzenetére


StLui
veterán

madzaggal? Ugyanúgy ahogy egy tévével is összekötnéd, valamilyen videokábellel, hdmi lenne a legpraktikusabb, de nem tudom milyen eszközeid vannak, és azon milyen ki és bemenetek vannak.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12756) Roland93 válasza StLui (#12755) üzenetére


Roland93
aktív tag

Ezek a csatlakozók vannak.

[link]

A boxon pedig Scart csatlakozó van. :)

[ Szerkesztve ]

(#12757) StLui válasza Roland93 (#12756) üzenetére


StLui
veterán

ez a lejátszó? és mi van a vetítőn?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12758) Roland93 válasza StLui (#12757) üzenetére


Roland93
aktív tag

A vetitőt linkeltem be.

(#12759) CyDoN válasza zkrizsa1 (#12754) üzenetére


CyDoN
senior tag

Azt is nézheted, hogy a BenQ +1 év garanciával van!

(_._)

(#12760) StLui válasza Roland93 (#12758) üzenetére


StLui
veterán

Kell egy átalakító, vagy olyan kábel aminek az egyik fele scart, a másik meg s-video talán, sima video biztos kimegy rajta, de az a legrosszabb is, tudni kéne mit ad ki a scart, mert úgy tudom az nem egyforma feltétlen minden eszközön

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12761) Roland93 válasza StLui (#12760) üzenetére


Roland93
aktív tag

És egy VGA-Scart kábellel szted?

(#12762) StLui válasza Roland93 (#12761) üzenetére


StLui
veterán

Jó lehet, ha a lejátszó scart-ja ad ki vga jelet, valaki írhatna itt, hogy ez lehetséges-e, én nem tudom. Látom, hogy vannak ilyen kábelek, és a vga is analóg jel, tehát elképzelhető

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12763) c4 válasza Roland93 (#12756) üzenetére


c4
őstag

Scart-RCA átalakító.

(#12764) StLui válasza c4 (#12763) üzenetére


StLui
veterán

Az a sárga ugye? de az a leggyengébb is

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12765) c4 válasza StLui (#12764) üzenetére


c4
őstag

2x igen.

(#12766) Neoteric válasza StLui (#12762) üzenetére


Neoteric
addikt

Scart ad ki videojelet, de nem tudom hogy a hd-t tudja-e.
Én pár hete megpróbáltam scart átalakítóval tvhez kötni a set top boxot, hogy spóroljak egy hdmit, de full ronda (pixeles) volt a kép. Amint visszaraktam sima hdmi kábelt tű éles lett minden.

PSN: ne0teric_sAN

(#12767) Roland93 válasza c4 (#12763) üzenetére


Roland93
aktív tag

Azzal próbáltam, nem volt kép.

(#12768) devil-k válasza Neoteric (#12766) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez a HDMI lényege... A SCART egy ezer éves, elavult dolog.

- mozi bolondéria -

(#12769) AVhelper válasza StLui (#12762) üzenetére


AVhelper
senior tag

A SCART és a VGA két teljesen eltérő szabvány. A SCART többek között RGB komponens videojelet és hozzá kompozit videó szinkronjelet továbbít, a VGA alapvetően RGBHV-t továbbít, vagyis az RGB mellé külön horizontális és külön vertikális szinkronjelet, és a két szabvány szintjei is eltérőek.

(#12770) AVhelper válasza Neoteric (#12766) üzenetére


AVhelper
senior tag

SCART-on nem továbbítható HD videojel. Erre 1080i (váltott-soros képfrissítéssel) felbontással csak a komponens Y/Cb/Cr jelátvitel adott lehetőséget. 2011 óta már csak olyan Blu-ray lejátszók kaphatóak, amelyek csak HDMI kimenetükön adnak ki HD jelet, komponens kimeneten már nem.

(#12771) Neoteric válasza devil-k (#12768) üzenetére


Neoteric
addikt

Nyilván, de neki nincs HDMI a projektorán.

PSN: ne0teric_sAN

(#12772) Gyeptegla válasza zkrizsa1 (#12751) üzenetére


Gyeptegla
tag

Biztos lehetsz benne, hogy nem tudod megnézni működés közben egyiket sem, az e-digital webshop, fióküzletekkel.

(#12773) Turbo73


Turbo73
tag

3000 lumen rettentően sok otthoni mozizáshoz, egy bekalibrált mozigép kb. 500-700 lumennel vetít, ami megfelelő körülmények mellett (teljes sötétítés, sötét falak) tökéletesen elég. Azért hívják ezeket 'irodai' vagy 'prezentációs' projektoroknak, mert arra találták ki, hogy egy irodában, prezentációra használják világos helységekben. Ezért a hatalmas fényerő. A megadott maximális on/off kontraszt (13000:1) kb annyira használható, mint a nagy gépek több százezres kontrasztja, semennyire. Olvasgasd a projektor.hu-t, ott remekül el vannak magyarázva ezek a dolgok.

(#12774)



addikt

Milyen megoldással lehetne plafonr rögzíteni projectort, úgy hogy max 10cm-re állhat el tőle?

Az ilyen plafonra szerelhető proojector tartó konzolok mind legalább 12-15cm-re tartják el minimum és úgy már nem fér el sajnos. :(

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12775) Norbi 72 válasza (#12774) üzenetére


Norbi 72
veterán

Fémfűrész vagy flex.Levágod a konzollt méretre,rögzíted.

(#12776) c4 válasza Turbo73 (#12773) üzenetére


c4
őstag

"3000 lumen rettentően sok otthoni mozizáshoz..."

Hosszan elkezdtem kifejteni, hogy ez nem ennyire egyértelmű, milyen rég túlhaladtunk ezen a valamikori állásponton. töröltem.
inkább gondold át újra a dolgot.

(#12777) zkrizsa1 válasza c4 (#12776) üzenetére


zkrizsa1
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő laikusként én sem gondolnám "sok"-nak a 3000 ANSI lument. Miért baj az, hogy nem kell teljesen elsötétíeni a szobát? Ráadásul a falaink sem feketék. Gondolom amúgy lehet állítani a fényerőt ha esetleg túl sok lenne. 3D esetében viszont, főleg a szemüveggel főleg számít a fényerő, szerintem...

(#12778) Vikthor válasza zkrizsa1 (#12777) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"Miért baj az, hogy nem kell teljesen elsötétíeni a szobát?"

Mert minden nemkívánatos fény megöli a kontrasztot, rosszabb kontraszt fakóbb képhez vezet, nem lesz élvezetes rajta nézni a filmet, rosszabb lesz mint egy LCD TV.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12779) c4 válasza zkrizsa1 (#12777) üzenetére


c4
őstag

A BenQ esetén 3 lámpamód közül választhatsz: Normal, ECO, SmartECO,
Na meg lámpaállásonként végpontozhatod, kalibráltathatod akár.

(#12780) Vikthor válasza zkrizsa1 (#12777) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ja és nézz meg egy mozitermet is, vannak ablakok, jön be napfény? És ha nem, akkor miért nem, szerinted? Ugyanazokért az okok miatt, és így otthon is ilyen körülményeket érdemes biztosítani a legjobb képminőség elérése érdekében. Még egy full belépő projektor is tud jaw dropping hatást nyújtani, ha jó körülmények vannak biztosítva. Hiába veszel 20 milliós projektort, ha világos a szobát nem fog jobban teljesíteni, mint egy 100 rongyos projektor, sőt jó fényviszonyok között a 100 rongyos proji szebb képet ad mint a 20 milliós világosban. Értem?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12781) zkrizsa1 válasza Vikthor (#12780) üzenetére


zkrizsa1
csendes tag

Bocs, igen ez magas labda volt elismerem. Természetesen számít az elsötétítés, a falak színe, stb. Én csak arra próbáltam reagálni, hogy nem feltétlen "sok" a 3000 ANSI lumen.

Gyors összehasonlítás:

Benq MW523 Optoma H-180X
Fényerő 3000 3000
Kontraszt 13000:1 18000:1
Display n.a. Single 0.65” WXGA DC3 DMD chip DLP® Technology
Max felb. UXGA (1600x1200) UXGA (1600x1200)
Natív felb. WXGA (1280x800) WXGA (1280x800)
zajszint 32 / 30 dB 28 dB
Lámpa élet 4500-10000 5000-6500
Optikai zoom nincs 1.1x manual zoom
Garancia 36 hónap 24 hónap
Ár 116-120 kHUF 150 kHUF

Jó lenne összehasonlítani őket vetített kép alapján azonos fényviszonyok mellett.

(#12782) StLui válasza Vikthor (#12780) üzenetére


StLui
veterán

Érteni szerintem mindenki érti, csak legtöbbünk nem fog ideális körülményeket biztosítani. Én sem festem át a falat sötétre, de redőnyt leeresztem, de a kétszárnyas üvegajtón nappal jön be fény azért mert nagyon világos az előszoba.. stb Így aztán felmerül gondolom, hogy ha már nem ideálisak a körülmények, segít e valamennyit ezen a fényerő. Elindítom a filmet napközben, feleségem megkérdezi: Minek eresztem le a redőnyt jó ez így is, őt nem érdekli a halvány kép sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12783) Vikthor válasza StLui (#12782) üzenetére


Vikthor
nagyúr

meg kell mutatni neki a különbséget, hogy jobb, halvány fakó kép, vagy élethű kontrasztos moziszerű kép? Nem hinném, hogy az előbbire szavazna...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12784) devil-k válasza Vikthor (#12783) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az asszonyok olyanok, hogy meg kell mutatni nekik a jót és a "rosszat", aztán látják meg a különbséget. :DD Hiába is vázolnád neki elméleti síkon, nem segítene. :DDD

- mozi bolondéria -

(#12785) Vikthor válasza devil-k (#12784) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezért kell ezeket nekik gyakorlati úton megmutatni és sztem az eredmény az lesz ebben az esetben, hogy rá parancsolná, hogy sötétítsen be mozizásnál...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12786) zkrizsa1 válasza devil-k (#12784) üzenetére


zkrizsa1
csendes tag

:C Az a baj, hogy elismerik, hogy úgy jobb aztán egyből jön a kérdés, hogy most akkor már ki lehet húzni a függönyöket? :W

(#12787) devil-k válasza Vikthor (#12785) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez az! Le kell ültetni és lássa és hallja a jót és rosszat. :D

- mozi bolondéria -

(#12788) Vikthor válasza zkrizsa1 (#12786) üzenetére


Vikthor
nagyúr

erre meg az a válasz, hogy persze drágám a film után... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12789) StLui válasza Vikthor (#12783) üzenetére


StLui
veterán

Attól én még lehúztam a redőnyt, (9 éves értékeli inkább), de nem igazán érdekelte

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12790) c4 válasza zkrizsa1 (#12781) üzenetére


c4
őstag

A DC3 sem rossz az Optomában.

(#12791) Turbo73 válasza c4 (#12776) üzenetére


Turbo73
tag

Szerintem neked kellene átgondolnod... Vagy inkább szólj Balának, hogy kalibrálja be a 120 ezres BenQ mindhárom lámpamódját...

(#12792) c4 válasza Turbo73 (#12791) üzenetére


c4
őstag

Van az a pénz, amiért bevállalja. :D

(#12793) xtremetuning válasza Vikthor (#12780) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Hiába veszel 20 milliós projektort, ha világos a szobát nem fog jobban teljesíteni, mint egy 100 rongyos projektor" - ez azért ebben a formában nem igaz. :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12794) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
Haver akar venni egy BenQ W1070 HomeCinema FullHD DLP 3D projektort otthoni hazimozihoz. Sajnos nagyon sokat en nem tudtam segiteni ebben a temaban neki. Amikor en egy eve a tv-t vettem es szoba kerult a projektor, akkor meg 700 ezerert ajanlottak normalisat, (ez 240-be kerul), mara nem tudom valtozott e a dolog.
Mondjatok velemenyt esetleg ajanljatok masik tipust!
Koszi

(#12795) Neoteric válasza Mankó (#12794) üzenetére


Neoteric
addikt

Ez se "normális", de ez az ami alá nem érdemes szvsz adni. Ha 250-et szán rá, akkor nem nagyon van jobb vétel újonnan a W1070-nél.

PSN: ne0teric_sAN

(#12796) frankmiklos


frankmiklos
csendes tag

Kedves Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni!
Márciusban elvesztettem a látásomat a bal szememre. Ráadásul ezzel a szememmel láttam közelre. Ezzel olvastam, és ezzel is monitoroztam.
Informatikatanár vagyok. A munkám, a hobbim, a mellékesem is a számítógépekről szól. Talán ennél többet nem is kell mondanom, gondolom érthető, hogy nagy bajban vagyok.
A jobb szememmel kitűnően látok, de csak távolra. Egy méternél hosszabb távolságon már mindent jól látok. Erre a szememre már nagyon szeretnék vigyázni.
Ezért olvasószemüveggel minél kevesebbet szeretném terhelni, illetve nem nézném vele a monitort órákig, ahogy eddig tettem. Gép nélkül viszont nem élhetek!
Arra gondoltam, hogy veszek egy projektort. A készüléknek kb. 5 métert kellene átvilágítania a vászonig. Sokat gépezek, naponta legalább 5 órát megy a cucc, hétvégén még többet.
Tehát az üzemóra is nagyon fontos. Nézek filmet is, játszani is szoktam, tehát nem árt, ha jók a színek. No és persze milliomos sem vagyok. :)
Arra kérlek benneteket, hogy ajánljatok nekem egy-két típust pontos megnevezéssel! Előre is köszönöm!!!

Frank Miklós

(#12797) c4 válasza frankmiklos (#12796) üzenetére


c4
őstag

Elég érdekes kérdéssorozat.
No de mekkora képet vetítenél az 5 méter távolságról? Milyen fényviszonyok közt kéne megfelelnie a készüléknek? Az izzóköltségekkel tisztában vagy? A fogyasztással is? Mert nem árt felkészülnöd mindenre.

(#12798) kabar válasza frankmiklos (#12796) üzenetére


kabar
senior tag

Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz azzal megtoldva, hogy nem ártana kipróbálnod, hogy valóban ilyenre van-e szükséged. Az üzemóra, és a távolságot is figyelembe véve, én lehet, hogy először egy prezentációs projit próbálnék ki. Ha meg tudjuk oldani logisztikailag, a helyzetedre való tekintettel tudok nélkülözni egyet értelmes időtartományra történő kipróbálásra.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12799) jracz válasza frankmiklos (#12796) üzenetére


jracz
tag

Napi 5 óra használat mellett egy lámpás vetítő nem gazdaságos.
Akkor már inkább egy LG PB60G ledes-t ajánlok.
Persze mivel fix kókuszú a vetítés közelebbről kell, hogy történjen.

(#12800) djxp01


djxp01
senior tag

Esetleg erről van valakinek tapasztalata, vagy véleménye? Projektorhoz jó választás? Az eladó szerint jó cucc.

AVS aktív erősítős HDMI kábel 1.4 3D 15m

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.