Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) ttamashu válasza epzon (#13749) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Erre ráírták a 400 lument, viszont ez meg felbontásban kritikán aluli.

Mi lenne a minimum élvezhető képet adó projektor?

Tea az élet!

(#13752) Norbi 72 válasza ttamashu (#13751) üzenetére


Norbi 72
veterán

Milyen tv-d van?Tipusa?

(#13753) ttamashu válasza Norbi 72 (#13752) üzenetére


ttamashu
aktív tag

TV-m az nincs, két monitor van egy Dell U2312HM meg egy AOC kramanc.

Most a Dell van befogva TV célzattal.

Premier (és eleve látvány) filmeket nem igazán nézek inkább (nagy részben régi) sorozatok.

Tea az élet!

(#13754) KisTücsök válasza ttamashu (#13753) üzenetére


KisTücsök
addikt

Használtan régebbi HD-s projit, 70-80 körül. Az alá nem érdemes menni.

(#13755) Norbi 72 válasza ttamashu (#13753) üzenetére


Norbi 72
veterán

No,a monitorod kontrasztja 868:1,a vetítőjé 300:1.

Van még kérdésed,vagy kifejtsem? :N

Felejtsd el azt a vetítőnek nevezett valamit,inkább gyüjtsél egy (nem agyon)használt gépre.

(#13756) ttamashu válasza Norbi 72 (#13755) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Teljesen jogos :DDD ebbe így nem is gondoltam bele. :W

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Egyenlőre jegelem a témát, sajnálom rá a pénzt, de lehet, hogy rábeszélem magam valahogy.

Tea az élet!

(#13757) CyDoN válasza ttamashu (#13756) üzenetére


CyDoN
senior tag

én is azt javaslom, hogy 70-100e között néz egy 720p-s vetítő ,,, 720 alatti vetítők irodába ajánlatos.

(_._)

(#13758) MasterMark válasza MasterMark (#13718) üzenetére


MasterMark
titán

Valaki? Mennyit kezdjek el gyűjteni? :)

Switch Tax

(#13759) CyDoN válasza MasterMark (#13718) üzenetére


CyDoN
senior tag

A most mindenki által ajánlott a BenQ W1070, de ennek az árában benne van erősen a 3D.
Én otthon egy 720p-s BenQ használok (90e körül van) Xbox one mellé, teljesen megfelel, de egy rendes filmhez kötelező a Full HD-s projektort amit kis szerencsével már tudsz 150-200 körül használtan.

(_._)

(#13760) AVhelper válasza MasterMark (#13718) üzenetére


AVhelper
senior tag

Üdv!

Én nem vagyok "mindenki", ezért aztán nem is ajánlom a ..., mindegy is mit nem ajánlok.

Még tart az Acer-nek egy akciója, arról privát üzenetben küldök információt, de ez nyilván rövidesen véget ér.

Amúgy a ma kapható egyik legolcsóbb házi célokra használható vetítő az EPSON EH-TW490. Ezt 150.000 Ft körül lehet megvenni.

(#13761) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
a BenQ W1070 árához képes mi lenne következő szint ami minőségi előre lépést jelentene. Főleg nativ kontrasztban, jobb feketében? Annak a kategóriának mi lenne az ára és milyen gépek a javasoltak?

Pl egy 400-500 ezer FT-s kategória már lényegesen jobb minőséget tud BenQ W1070-nél? Engem a 2D-s minőség érdekel, jó feketével (semmi dinamikus kontraszt). A szolgáltatások sem izgatnak.

(#13762) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Még lenne egy kérdésem. Kihez fordulja projektor karbantartással kapcsolatban. Még nem volt sosem kitakarítva HD1000-em és legalább 10 éves, gondolom a színkerék poros lehet már... Győrben esetleg valaki foglakkozik ilyennel?

(#13763) MasterMark válasza AVhelper (#13760) üzenetére


MasterMark
titán

& CyDoN: Köszi. :R

Switch Tax

(#13764) CyDoN válasza Khaosz55 (#13762) üzenetére


CyDoN
senior tag

Őt keresd, de szerintem Bp-i :)

(_._)

(#13765) CyDoN válasza Khaosz55 (#13761) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szerintem a dupla ár nem ad 2x-es minőségjavulást, de ehhez az is kell, hogy w1070-nek nagyon jó a 2D-s képe.

(_._)

(#13766) TwentyFour válasza CyDoN (#13764) üzenetére


TwentyFour
tag

Ezt a linket én is elmentem :B

(#13767) Neoteric válasza CyDoN (#13759) üzenetére


Neoteric
addikt

Stooner tegnap elhozott hozzám egy W1080ST-t meg egy SainSonic 3D szemüveget. A két projektor (W1070 vs W1080ST) között nem vettünk észre különbséget a vetítési távolságon kívül (nyilván), viszont én most láttam csak először ennek a projektornak a 3D-jét.
Egyik másik filmnél kifejezetten beszabehu érzése van az embernek, nekem k*rvára tetszik. :Y Nem villog a kép, szép folyamatos és tényleg mintha lejönnének a falról a dolgok (h499es a fal). A 3D-s LCD tv simán elbújhat mögötte.
Kb 240centi széles a vetítési felület, de nem éreztem h kevés lenne a fényerő, pedig sajna nem voltak ideális körülmények délután, nem tudtam full sötétet csinálni.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#13768) CyDoN válasza Neoteric (#13767) üzenetére


CyDoN
senior tag

Igen 144Mhz-es 3D már elég meggyőző tud lenni :C de a 1080st 2d-je is eléggé megfelel az elvárásoknak.

Nem PH vette a W1080ST ???

(_._)

(#13769) TwentyFour válasza Neoteric (#13767) üzenetére


TwentyFour
tag

:DD Ezt örömmel olvasom, mert 2-3 hónapon belül szeretnék venni egy W1070-et.

(#13770) robi222


robi222
senior tag

Van egy Epson tw-5000-em a film végén a lámpa és a hőmérő jelző led pirosan villogot a kép kikapcsolt a kép,a ventilátor 10 percig pörögve ment aztán minden kikapcsolt.Mikor bekepcsoltam egy fél óra múlva ,semmi problémát nem észleltem.A lámpában még csak 900-óra van.
Szerintetek lehet ilyen egy egyedi eset ,vagy innentől kezdve előbb utóbb el fog romlani?

(#13771) Gyeptegla válasza robi222 (#13770) üzenetére


Gyeptegla
tag

Volt már takarítva a gépezet?

(#13772) robi222 válasza Gyeptegla (#13771) üzenetére


robi222
senior tag

Nálam nem.De a múltkor szétszedtem ,mert legalább 50 fokosnak éreztem de egy szem por se volt benne.

(#13773) Turbo73 válasza robi222 (#13772) üzenetére


Turbo73
tag

Szűrőt szoktad porszívózni 100 óránként?

(#13774) KisTücsök


KisTücsök
addikt

DLP-nél kell valamire figyelni?

(#13775) robi222 válasza Turbo73 (#13773) üzenetére


robi222
senior tag

Igen és teljesen tiszta szokott lenni.

(#13776) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

házilag is ki tudok egy Micu HD1000-es DLP projektort tisztítani?

(#13777) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem értem hogy lehet 1570 óra a 10 éves projektoromba, elég sokat használom szerintem. Nem lehet hogy elfelejtette az üzemórát ? Volt egy időszak amikor 1-2 hónapig ki volt húzva a konnektorból.

(#13778) devil-k válasza KisTücsök (#13774) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tegnap előtt egy Runco vetítőt mutattak nekem, s kíváncsi voltam, hogy érzékelni fogom-e a szivárványt, ezért kértem, hogy feliratot is kapcsolják be a film alatt. Semmit nem vettem észre, pedig nem egy filmbe néztünk részleteket a DEMO alatt. Azt mondta a srác, hogy meg tudná mutatni, hogy mit kellene tenni a szememmel, a fejemmel, mit nézzek, hogy érzékeljem ezt a jelenséget... :) De mi értelme lenne!?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13779) r4pt0r válasza devil-k (#13778) üzenetére


r4pt0r
tag

Ha nem látod akkor ne is erőltesd, mert lehet hogy utána jobban látnád ha tudod mire kell koncentrálni. Persze lehet utána se zavarna, engem se zavar, sőt már nem is látom annyira.

(#13780) devil-k válasza r4pt0r (#13779) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nem is láttam. :D

- mozi bolondéria -

(#13781) KisTücsök válasza devil-k (#13778) üzenetére


KisTücsök
addikt

A tisztításra gondoltam. :D

Milyen Runco volt az?

Egyébként én sem látom a sajátomon, bár nekem nagyon gyenge a szemem, még most, műtét után is. :DDD De nem igen vettem észre, ha csak azt akartam figyelni, akkor sem. De ugyan így, akik eddig jártak nálam, mindtől megkérdeztem, senki sem látta. Mondjuk igazából úgy kérdeztem rá, hogy lát-e valami oda nem illőt, zavarót.

(#13782) IG-88


IG-88
tag

sziasztok! Projektort szeretnék vásárolni. Ti a két konstrukció közül melyiket javasolnátok film nézéshez? Tudom, ezek még nem ütik meg azt a kategóriát,de ezek a lehetőségeim.

1. Acer c205 -Ennek az előnye, hogy kis távolságon nagy képet ad 2,5 méteren belül, de kevés a fényereje.

vagy,

2. [Nec Ve281] -Ennek az előnye, hogy nagy fényereje van és világosabb szobában is látni a vetített képet, de kisebb a kép átmérője 2,5 méteren. Ja és 3d ready.

Köszi

(#13783) c4 válasza IG-88 (#13782) üzenetére


c4
őstag

Élvezd akár közelről vetítve a nagy kép élményét a BenQ w1080st full HD vetítőjével. Ebben is 6000 órás izzó van. A linkelt LED vetítőnek szerintem nagyon kicsi a fényereje. Ha LED-et tervezel, nézz körül az LG kínálatai közt például. De ez az Optoma is érdekes lehet, de szerintem ez inkább prezentációs gép. (Meg kéne nézni egy ilyet...)

[ Szerkesztve ]

(#13784) Madwe válasza c4 (#13783) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezek 2-3x annyiba kerülnek... Ha szűkös a keret, én a kisebb képméret több fényerőre szavasznék szvsz

(#13785) c4 válasza Madwe (#13784) üzenetére


c4
őstag

Dollár árak vannak feltüntetve a linkjein, onnan meg + szállítás +VÁM +ÁFA is rárakódik a bekerülési árba.
Itthon is kapható, de pont minap láttam 80 körül egy LG PA70G-t eladósorban. :) És annak azért lényegesen nagyobb a fényereje.

(#13786) Uzi74


Uzi74
senior tag

Acer P1510 éppen 599 eur még 3 óráig amazon.de-n akcióban ha valakit érint. 3500 lumen és már támogatja a 144Hz-et 3d-ben, ha nem lenne P1500-am elgondolodnék rajta...

(#13787) IG-88


IG-88
tag

Ha szerintetek a kisebb képméret és az erősebb lumen a jobb akkor talán ez [NEC -VE 281] Vagy ez már túl erős még echo módban is? A 3d-hez milyen lejátszó progit használtok? Nekem most még nincsenek nagy igényeim a képminőséggel kapcsolatban. Majd, ha elköltözöm és lesz nagyobb tér..

[ Szerkesztve ]

(#13788) Gyeptegla válasza IG-88 (#13787) üzenetére


Gyeptegla
tag

Teljesen rossz felé keresgélsz, ezek a gépek (NEC VE281) konferencia termi prezentációs célra vannak fejlesztve, alacsony felbontással, 4:3-as képaránnyal, iszonyat fényerővel, ami sötét szobában film nézésnél kisüti a szemed, világos szobában pedig kontraszt nélküli ócska képet produkál, ami diagrammok megjelenítésére jó, de mozikép megjelenítésére alkalmatlan.

Amennyiben ilyen alacsonyan húzod meg a küszöböt (80-100 K ), és első gépnek veszed, javaslatom, hogy a használt piacon nézz körül 720p-s gépek között ( jókat lehet találni ), vagy pedig a már ajánlott LG PA 70g-t nézd meg, ami már jó pár fórumtársnál bizonyított, hogy használható mozizásra megfelelő körülmények között.

Azt pedig hogy te világos szobában mozizni akarsz projektorral, nagyon gyorsan felejtsd el, vegyél inkább egy használt Pana plazmát, ott az jobban teljesít.

Ez csak a saját véleményem, ne vedd készpénznek, de szerintem a szakik is ezt fogják javasolni.

(#13789) c4 válasza Gyeptegla (#13788) üzenetére


c4
őstag

Na ja. Világosban olvasgatni kell... :)

(#13790) IG-88 válasza Gyeptegla (#13788) üzenetére


IG-88
tag

Köszi! Már le is beszéltem magam erről az ötletről.

(#13791) CyDoN válasza IG-88 (#13790) üzenetére


CyDoN
senior tag

a kérdés, hogy csak 2.5m-ről tudsz vetíteni vagy meg tudod oldani, hogy messzebbről vetíts.
Ha nem tudod akkor mindenképpen ST-s vetítőt keres. W1080ST már jó, de az nem fér be a keretbe ahogy láttam. Kicsit olcsóbb a W770ST, de ez is elég drága. Nézz körül hátha találsz egy használt ST-t.
Ha 1-2 méterrel hátrébb tudod tenni akkor szólj, egy W700-at tudok mutatni, de ez 3.5m-ről tud 97" átmérőt.

(_._)

(#13792) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Szeretném kipróbálni a projektorozást, a baj, hogy a helyem elég szűkös hozzá, tetőtéri szobám van.
Kb. 3-3,5m-ről tudnék vetíteni egy kb. 160cm széles vásznat. Leginkább 720p-s filmeket szeretnék rajta nézni. Kb. 100-120e-ből szívesen megoldanám az egészet.

Innen apróról néztem ki egy dell m210x projektort (80e - elvileg hdmi-n keresztül támogatja a 720p-t), és egy m80nwv vásznat (15e), sajnos csak 4:3-as, de ezt találtam, ennél szélesebb nem igazán férne el.

Nagyon mellé lőnék-e ezekkel, tudtok-e jobbat mondani kb. ilyen árban?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13793) c4 válasza somasz (#13792) üzenetére


c4
őstag

Nem natív 720p a kiszemelt modelled. Elsősorban prezentációs célra készült.

(#13794) somasz válasza c4 (#13793) üzenetére


somasz
addikt

ez azt jelenti, hogy full szar a felhasználási célomra?

3D-t hol használnak prezentálásnál? ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13795) c4 válasza somasz (#13794) üzenetére


c4
őstag

Nem full szar. :) Mondjuk úgy, hogy ma már natív 720p, 16:9-es panel nélkül nem ajánlott "barátkozni" sem a vetítéssel. Ma már kifizethetőek a 720p vetítők, pláne használtan. Léteznek még univerzális öszvérek, amik akár mindkét célra fel vannak készítve. De hidd el, egy prezentációs géppel lehet elmegy a kedved az egésztől.

(#13796) somasz válasza c4 (#13795) üzenetére


somasz
addikt

okés, jegyeztem! :R

ajánlott típus ~ebben az árkategóriában? gondolom, akkor vászonból is jobban járnék egy 16:9-essel?

pl. BenQ W770ST-re érdemes többet áldoznom?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13797) c4 válasza somasz (#13796) üzenetére


c4
őstag

Ez a Mitsu például elég jó képpel rendelkezik. Nem mai darab, kissé jobban szivárványozik, de remek képe van (DC3 chip,).
Vászonból is nézz 16:9-es formátumot nyugodtan.

Persze látatlanba nehogy megvegyél használt gépet!

Teszt:

[ Szerkesztve ]

(#13798) CyDoN válasza somasz (#13796) üzenetére


CyDoN
senior tag

a W770ST 3 méterről majdnem 400cm széles képet vetít :) ,,, kicsit sok lenne neked, míg a W700 3 méterről 200cm széles képet ad.

(_._)

(#13799) somasz válasza CyDoN (#13798) üzenetére


somasz
addikt

Az ötlet jó, de nekem már drágának tűnik. Olcsóbbat tudsz ajánlani hasonló távra?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13800) somasz válasza somasz (#13799) üzenetére


somasz
addikt

most látom a hirdetésed... :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.