Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Yoda mi a helyzet a Pf80g-vel?

(#12902) yodamastah válasza KatonaT (#12901) üzenetére


yodamastah
őstag

Kaptunk egy még újabb 1080p-s modellt, de most 2 hétig nem érek rá tesztelni, sok a meló. Majd jövő hét után.

(#12903) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Szeretnék egy nagy megjelenítőt a szobámba. Egy 55-ös TV és egy haver unszolására projektoron gondolkodom, így hát gondoltam kicsit körbeszaglászok.
A TV-t kb 2,5 méterről nézném az ágyból. A vásznat kb 3-3,5 méterről lenne lehetőségem nézni.
3D egyáltalán nem számít(egyik szemem rosszabb, mint a másik és sajna már a gyerekkori két színes lencsés szemüveges mozik is szenvedések voltak nekem).
Viszont Xbox360(többnyire splitscreen - ezért is kéne a nagy megjelenítő) és PC-t kötném rá(film).
A szoba kb 95%-ig lesötétíthető.
Szóval kb. 250-280 szánnék rá cakpakk. Esetleg használt is szóba jöhet, ha azzal úgy nem szokott probléma lenni. Szabad falfelület sajnos nincs. A vászonnak valami plafonról letekerő változatnak kéne lennie(akvárium és szekrénysor elé lenne alkalmakkor ugyebár lehúzva. . De nem tudom annak mekkorának kéne lennie, hogy jó legyen a kép és azért ne legyen túl nagy. Xbox HDMI és PC is HDMI illetve tervezek egy 5.1 es Genius hangfalszettet hozzá. Szóval ezeket valahogy össze kellene passzentolni.
Mit ajánlanátok? : )
Köszönöm :)

(#12904) bodotohi


bodotohi
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudnám a TV-t egy Benq W1070-es projektoron nézni?
Mi szükséges hozzá?

(#12905) devil-k válasza bodotohi (#12904) üzenetére


devil-k
nagyúr

Leginkább HDMI kábel! Gondolom a TV-d tud HDMI kábelt fogadni, nem?

- mozi bolondéria -

(#12906) JohannZimu válasza devil-k (#12905) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Hö?

(#12907) devil-k válasza JohannZimu (#12906) üzenetére


devil-k
nagyúr

Félreértettem volna valamit? :Y :U

(#12909) Kittosz
Hoopsz! Akkor sorry. :R :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12908) KatonaT válasza bodotohi (#12904) üzenetére


KatonaT
aktív tag

set top box mondjuk.
azt biztos gondolta hogy hdmi-vel tv-ről de azért menjen a tv hogy projektoron nèzze? :)

(#12909) JohannZimu válasza devil-k (#12907) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Gyanítom, TV adást nézne projektoron...

[ Szerkesztve ]

(#12910) c4 válasza bodotohi (#12904) üzenetére


c4
őstag

Külső DBTV dekóderrel, HTPC-vel...

(#12911) Norbi 72 válasza bodotohi (#12904) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nemrég beszéltünk róla masik topikban más ügyben,de ha nincs stb.akkor ez,vagy egy újabb:[link]

ON:Most az SW 5 után DM live paris koncertet nézem DVD-n,hááát,be kell szereznem BD-n... :)

[ Szerkesztve ]

(#12912) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#12911) üzenetére


Norbi 72
veterán

Lejárt az idő,SW 2.. :B

(#12913) JoceeHunt válasza AVhelper (#12900) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Olyan 4-5 méterről lenne a vetítés.
Benq W1070 full HD projektorra gondoltam, ahogy nézegetem őket.
Vászon:
Funsreen Matt White 114*203cm, motoros vetítővászon, nagykerben nettó 50 alatt van picivel.

A rendezvény van hogy teljes sötétben lenne, de elképzelhető természetes napszaknak megfelelő világítású helyiség is, ahol nincs sötétítésre lehetőség, de nem a nap tűzne be.

:R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#12914) c4 válasza JoceeHunt (#12913) üzenetére


c4
őstag

A w1070-el 4 méterről minimum 2,7 méter széles képet tudsz vetíteni, 5 méterről 3,3 m a minimális képszélesség.
A 203 cm széles vászonról le fog lógni a kép.

[ Szerkesztve ]

(#12915) JoceeHunt válasza c4 (#12914) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Húha. Akkor nagyobb vászon kell?
Nem is lehet kisebb méretben vetíteni? Vagy ahhoz közelebb kell rakni a projektort a vászonhoz?
Bocsi sík vagy a projektor témához, sosem használtam.
Mekkora lehet az a max vetítési mérete ennek a projektornak ami még élvezhetően szép mondjuk egy filmmel?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#12916) c4 válasza JoceeHunt (#12915) üzenetére


c4
őstag

Azért írtam minimum értékeket, mert az általad tervezett vetítési távolságból ezt tudja a kiválasztott gép. Természetesen közelebb viheted a vászonhoz a vetítőt, így kisebb lesz a kép. 3,4 méterről tud 203 cm széles képet produkálni. A képméret nagyságának belövése függhet a besötétítési mértékétől is. Tök sötétben vetíthetsz vele akár 4 m széles képet is, csak a vászon hozzá 3-400000 forint.

(#12917) AVhelper válasza JoceeHunt (#12913) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Nem az a kérdés, hogy a vetítő milyen távol lenne a vászontól - persze az is fontos, mert az a vetítő, amire gondoltál, az 4 méter távolságból csak minimum 151 x 268 cm (121") méretű képet tud vetíteni -, hanem az, hogy a rendezvények résztvevői milyen távolról néznék a vetített képet, és kb. hányan lennének.

Minél több néző, minél távolabbról nézné, annál nagyobb vetített képre van szükség, ami nagyobb vetítővásznat és nagyobb fényáramot igényel a vetítőtől, főleg, ha a helyiségben világos van.

(#12918) JoceeHunt válasza AVhelper (#12917) üzenetére


JoceeHunt
őstag

c4: Köszi neked is!

Köszönöm a választ. Megmértem, 5m hosszú a terem, szóval az a plafon ahol ülnének.
Egyébként max 14 résztvevő, legtávolabbi 4m-re ülne a faltól ahova vetítünk (persze ott lesz a vászon), a legközelebbi 2m-re.
Olvastam is egy tesztet erről a projiról, tényleg nagyon be kell lógatni a vetítéshez a mennyezetről?
Vagy inkább vetítsünk asztalról vele?

Mai állapotok szerint vászonnal együtt nettó 330.000.-Ft-ot költhetünk erre a dologra.

Szóval így már mehet kicsit több a vászonba ha ez a projektor megfelelő lenne.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#12919) c4 válasza JoceeHunt (#12918) üzenetére


c4
őstag

Hát, innen már matek van. 3 méteres nézési távolsággal számítva 36 fokos betekintési szög mellett 250 cm széles vászonnal kell számolni, a vetítőt 3,7 méter távolságra kell telepíteni. Ha végpontozva, kalibrálva lesz a gép, talán el is érte az ideális képméret nagyságát. Nagyobb kép esetén (bár a kalkulátor 3,3 m széles képig tesz javaslatot), de ha fény lesz a teremben, nagyobb ANSI lumenes gép javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#12920) AVhelper válasza JoceeHunt (#12918) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ha 4 m a legnagyobb nézési távolság, akkor elég a 114 x 203 cm-es vászon, és a 14 ember 3 sorban (sortávolság kb. 80-90 cm a szék vagy fotel kialakításától függően) leültethető. Ha több sorban ülnek a nézők, akkor persze megoldást kell találni rá, hogy a hátsó sorokban ülők is lássák a teljes képet. Ezt vagy a hátsó sor(ok) megemelésével - mint a mozikba - vagy a vetítővászon megfelelő magasságba helyezésével lehet elérni. Az utóbbi az egyszerűbb, de a nézési kényelem szempontjából rosszabb, mert a vetített kép aljának kb. 120-130 cm magasan kell lennie, feltéve hogy az első sorban ülők fejmagassága kb. ennyi. Vagyis a képre fel kell nézni, ami hosszabb időtávon kényelmetlenebb tartás.

Ha a vetítőt nem akarjátok máshol is használni, akkor célszerű a mennyezetre szerelni, de persze az ehhez szükséges konzolt sem ingyen adják. Az olcsóbb projektorok általában úgy vetítik a képet, hogy annak alsó széle kb. egy magasságban van a vetítő magasságával (ez az asztali elhelyezésre igaz, mennyezetre szerelve értelemszerűen megfordul a kép és felső szélére vonatkozik a mondás). Ettől persze vannak eltérések, attól függően, hogy mennyi a vetítő un. függőleges Offset-je. De emiatt ne aggódj, minden vetítőhöz megtalálható a megfelelő képtávolság/képméret és elhelyezési kalkulátor.

A nem teljesen elsötétített helyiségben történő vetítéshez mindenképpen nagyobb színes fénykibocsátású 3LCD vetítőt javasolnék. Most pénz visszafizetéses akcióban 250 eFt körül megvehető Full HD felbontású ez a modell. (Gyártót és típust a Moderátor kérésére kerülendő ezen a fórumon leírni.)

(#12921) AVhelper válasza c4 (#12919) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ezt elszámoltad!

3 méter nézési távolságban 195 cm széles képnek 36 fokos a nézési szöge.

Lásd ezt a remek kalkulátort

[ Szerkesztve ]

(#12922) c4 válasza AVhelper (#12920) üzenetére


c4
őstag

De most komolyan, ajánlasz egy 2000 lumenes gép mellé nagyobb fényerőigényre hivatkozva egy másik 2000 lumenes gépet? :W

(#12923) AVhelper válasza c4 (#12922) üzenetére


AVhelper
senior tag

Igen, mert egyik sem tud valójában használható képmódban 2000 lument, de amit én ajánlok az legalább "Nappali" (Living Room) módban kb. 1670 lument, "Mozi" (Cinema) módban kb. 1450 lument kínál (ezek CLO-ra is igazak), míg az a másik "Standard" módban kb. 1270, "Cinema" módban kb. 1220 lument.

A gyártók által megadott specifikációkat meg felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

(#12924) JoceeHunt válasza AVhelper (#12923) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, mindkettőtöknek, konzultálok holnap a főnökkel és jelentkezem :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#12925) c4 válasza AVhelper (#12923) üzenetére


c4
őstag

Jónak meséled a gyári specifikációk valóságtartalmát!
Nem folytatnám az LCD belépőmodellek minősítését, ezért nem reagálnék arra, milyen remek képet kapna, ha végpontozná véletlenül.

No de hogy lényegeset is írjak...
Ha prezentáció a cél, akkor inkább prezentációs vetítőt kell néni. vagy esetleg egy öszvért, ami nagyjából lefedné a nagy fényerőigényt, de még elviselhető kontrasztarányt nyújt. Itt is a fő gond, hogy ocó pízbűl akarnak
több funkciót kiszolgálni képes vetítőt használni, ami nem fog menni nagyobb kompromisszumok nélkül.

(#12926) AVhelper válasza c4 (#12925) üzenetére


AVhelper
senior tag

Üdvös, hogy megkímélsz minket a minősítésektől.

Csak emlékeztetőül, JoceeHunt indító bejegyzésében azt írta: "FullHD lenne a lényeg". Ha neki az a lényeg, akkor mi mást ajánlhatnánk a kereten belül?

Megjegyzem, egy világos helyiségbe, elsődlegesen prezentációkhoz én is inkább egy WXGA-s 3000 lumenes vetítőt ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

(#12927) c4 válasza AVhelper (#12926) üzenetére


c4
őstag

Miért? Nincs full HD-és 3000 Ansis gép? Már papíron...

(#12928) AVhelper válasza c4 (#12927) üzenetére


AVhelper
senior tag

Persze vannak kb. nettó 200 eFt-tól 3000 lumenes Full HD DLP vetítők, de azokat Én nem ajánlom.

(#12929) c4 válasza AVhelper (#12928) üzenetére


c4
őstag

Értem, akkor végül is vannak. Ez azért megnyugtató. :)

(#12930) Vikthor válasza c4 (#12927) üzenetére


Vikthor
nagyúr

minél fényerősebb egy proji, annál gyengébb a kontrasztja, ami a házimozi vetítésnél pont egy kritikus pont...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12931) c4 válasza Vikthor (#12930) üzenetére


c4
őstag

De most nem CSAK házi-mozi a cél. Prezentáció és hm. Ezért javasolnék valami öszvér megoldást. De ha nem vetítenek túl nagy képméretet, semmi bajom a w1070-el. Pláne tök sötétben.

(#12932) JoceeHunt válasza AVhelper (#12921) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Matekoztam egy kicsit, ahova most be tudnánk rakni a cumót:

Egyelőre a kisebb terembe raknánk be ahol 4-5 ember egymás mellett ülve nézné 290cm-ről a vásznat.

2,1-2,4m vetítési távolság ahova tudnánk rakni a vetítőt.
A vetítés helyén maximum 2m-es szélességű vászon fér be.

Szóval első körben innen tudunk kiindulni, később olyan 3-4, nagyon nagyon maximum 5m körüli vetítési távot tudunk létrehozni.

Ebből kiindulva mekkora vászonra lenne szükségünk? Olyan 120 széles max? Gondolom a 16:9 miatt a magasságot automata kiadja.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#12933) Dyrg


Dyrg
aktív tag

AVhelper VS. c4
Készek vagytok! Ez a diszkrét vita megmosolyogtatott! :DD

Megvenni és megszerelni...

(#12934) c4 válasza JoceeHunt (#12932) üzenetére


c4
őstag

Igen, itt már kezdenek keveredni a dolgok. Prezentációra jó lehet ez az elképzelés, ha például nem tök sötétben tartjátok. Házi-mozihoz kissé sok lehet a fényerő, de azt is meg lehet oldani, ha muszáj. :)

(#12935) AVhelper válasza JoceeHunt (#12932) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs, de ez így nem fog működni.

- Először is határozzátok meg a prioritásokat: elsődleges cél a filmvetítés?
- Aztán, ahogy azt már korábban megírtam, a legnagyobb nézési távolság alapján kalkulálható a filmnézéshez minimálisan elvárt képméret, (vászonméret).
- A vászonméret és a választott vetítő konkrét ismeretében kalkulálható, hogy azt hová kell majd elhelyezni.

Ha a vászon maximum 2 méter széles lehet, akkor számolva azzal, hogy annak van valami kerete is, akkor a vetített kép max kb. 195 cm széles lehet. Egy ekkora 16:9-es kép elég nagy 2,9 méterről nézve, de THX maximális ajánlott nézési távolsága akár 4,3 méter is lehet.

4 méter nézési távolsághoz minimum 184 cm széles vetített kép ajánlott.

(#12936) Norbi 72 válasza JoceeHunt (#12932) üzenetére


Norbi 72
veterán

Olvasgatom itt a vetítési távokat,nálam nem igazán jöttek ki ezek a számok.Én 1070-el 308 centiről 235 széles,106'-os képet vetítek.

A használati utasítás táblázatából számítsd ki a mostani,és jövőbeli terem adatai alapján a megfelelő értékeket:[link]

1070 16. oldal,1080ST 17. oldal.Utóbbi jóval közelebbről vetít nagyobb képet.

[ Szerkesztve ]

(#12937) JoceeHunt válasza AVhelper (#12935) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Norbi: köszönöm, megnézem.

c4: sajnos a tudatlanságom miatt nem a méretekkel kezdtük, bocsi :(

A baj az, hogy frankón nem értünk hozzá, tudom, és nem is szégyellem beismerni.
A két terem adott, mindenképpen a kisebbikben kezdenénk el. A filmeket nagyon jó minőségben kapjuk, ezek oktatóanyagok értékesítőknek és ügyfelekkel foglalkozó személyeknek. ezeket nézegetnénk több csoportban a beosztásoknak megfelelően. Ezért kell a fullHD.
Ma megint változott a keret, és most már az is kiderült számomra, hogy pályázati beruházás lesz. A projektorra vászonnal együtt a végleges költségtervek alapján nettó 630.000.-Ft fog rendelkezésünkre állni.
A megbontását így tervezték: 455.000 proji, 175.000 vászon.
Ebből kéne kihoznunk valamit, azaz nekem, mert én lettem az informatikai dolgok felelőse beszerzési oldalon ebben a projektben. (lesznek még számítógépek, laptopok, de azokkal tisztában vagyok).

Ezen információk birtokában mit lehetne kihozni?
Acer P7500 milyen lehet?

Bocs a tudatlanságomért, nem akadékoskodni szeretnék, csak a lehetőségekhez képest jó dolgot venni, köszönöm a segítőkészségeket :)

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#12938) CyDoN válasza JoceeHunt (#12937) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szerintem nektek teljesen jó lenne egy BenQ MH680 (2,4m-ről 1,3x-os zoomal 206cm széles képet vetít) és spórolsz 200e-t a keretből :)

(_._)

(#12939) c4 válasza JoceeHunt (#12937) üzenetére


c4
őstag

"Acer P7500 milyen lehet?"

Kis vászonhoz (200-240 cm) tök felesleges szerintem.

(#12940) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!
Filmnezesre jo egy Benq MX522P tipusu projektor?
Milyen vaszon jo hozza(nem motoros) vagy eleg falra kivetiteni?
A szobat jol be tudom sotetiteni.
Mert olcson meg tudnam kapni, de mivel sosem volt projektorom, ezert gondoktam megkerdezlek benneteket.
Beleolvastam a topikba,de nemigazan lettem okosabb, szoval minden gondolatot szivesen
meghalgatok.
Esetleg lehetne az elso hozzaszolasban egy osszefoglalo az olyan lamaknak mint en.
Koszi elore is!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#12941) AVhelper válasza JoceeHunt (#12937) üzenetére


AVhelper
senior tag

A nettó 175.000 Ft-ból már egy tartósabb motoros vetítővászon is kitelik, aminek működtetéséhez persze a közelben 230V hálózati táplálásra is szükség van.

Nem az a fontos, hogy értsetek hozzá, hanem az, hogy akitől a vásárláshoz tanácsot vagy segítséget kérsz, azt ellásd minden szükséges információval, hogy a legmegfelelőbb termékek kerüljenek kiválasztásra.

Akkor gyűjtsd össze ezeket az információkat:

- maximum milyen széles vászon fér el (#12932 bejegyzésedben azt írod: "A vetítés helyén maximum 2m-es szélességű vászon fér be". Igaz ez?)
- maximum hány néző és milyen maximális távolból nézik majd a vetített képet (14 néző, 4 méter?)
- milyen fényviszonyok vannak a helyiségekben, ahol vetíteni kívántok (teljesen sötét, vagy mesterséges mennyezeti (vagy oldalfali) megvilágítás szabályozható (nem szabályozható) fényerővel, természetes árnyékolható fény, stb.)
- Full HD felbontású vetítőre van szükség a vetítendő videóhoz
- Ennyi költségkeret áll rendelkezésre vetítőre, vetítővászonra (számolni kéne még a mennyezeti konzol és a jelkábel árával is)

Na, ezekkel az információkkal keresd fel ezt az üzletet és mindent megkapsz egy helyen.

[ Szerkesztve ]

(#12942) CyDoN válasza AVhelper (#12941) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ha javasolhatom akkor inkább több AV-s céget kérdez meg, mert néha elszállnak, és lehet őket versenyeztetni :)

(_._)

(#12943) c4 válasza CyDoN (#12942) üzenetére


c4
őstag

Támogatom az ötletet.
Pl: 1 2...

Rollee:

720p (natív 1280x720) felbontás alatt nem javasolnék ma már vetítőt otthoni szórakozás céljából.

[ Szerkesztve ]

(#12944) CyDoN válasza c4 (#12943) üzenetére


CyDoN
senior tag

És még sorolhatnánk ... :)

(_._)

(#12945) Rollee válasza c4 (#12943) üzenetére


Rollee
aktív tag

Koszi, akkor nem veszem meg.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#12946) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy kizárólag filmezéshez/TV-zéshez melyik (zoom-os) LED-es projektort javasolnátok? Árban hol kezdődnek ezek a projektorok, amit mondjuk már mernétek ajánlani? Nem nekem lenne.

Köszönöm! :R

szerk: elrendezés.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#12947) c4 válasza RoyalFlush (#12946) üzenetére


c4
őstag

Optoma HD91. Úgy 1,2 milla.

(#12948) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , az Optoma HD131Xe projektorról mi a véleményetek otthoni mozizáshoz ? Nincs moziszobám csak egy egyszerű szobába ami kb90%osan sötétíthető.A vászon az kb 230-240 széles lenne hozzá és a nézési távolság max 4m. A vászon és a projektor közti max távolság 3.8-4.0 m. persze ennél lehet közelebb. Csak érdeklődés majd talán egy pár hónapon belül vennék valamit ami nem túl drága.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12949) KatonaT válasza yodamastah (#12902) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Árban sokkal a PF80G fölött van?

(#12950) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv újra! 15 méteres HDMI kábet szeretnék venni Dune hd tv-303d > Denon x1000 > TW7200-as összeállításhoz. Szerintetek mennyire észrevehető a 30 ezres és a 3 ezer Ft-os 1.4-es HDMI kábelek között a különbség? Tehát érdemes mondjuk 25 ezerért KáCsa kábelt venni, vagy valami aranyozott budget is megtenné? Meg sokan ajánlják az aktív erősítős kábeleket is, ez nem valami parasztvakítás?

regisztrált: 2005-07-05

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.