Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) c4 válasza deedee (#12099) üzenetére


c4
őstag

Magyarán akusztikus csillapítást próbáltál meg összehozni. Festékszóróval még a tojástartókat is festheted.
A natív kontraszt javulásának mindenképp jót tesz a denevérbarlang.

(#12102) c4 válasza Satyricon (#12098) üzenetére


c4
őstag

"Nem akarok 20-30, vagy 50.000 ft-os vászonnal befürödni, gondolom megértitek... "

Annyiért nincs is jó vászon. Elég összetett a vászon kérdése is. Ha 100.000-ig gondolkozol ebbe beruházni, az előzmények közt elég sok infót találsz az elmúlt hetekben. Ha félmilliós, milliós kategóriában töröd a fejed, akkor mindenképp érdemes egy helyszíni felmérést megejteni szakembergárda segítségével. Gondolom vetítőre is több millát szánsz akkor.

(#12103) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , mivel új vagyok és nem nagyon értek a projektorokhoz megköszönném a segítségeteket , tehát a kérdéseim a következők lennének , van kb 4.2*4.2 es szobám amibe projektort szeretnék a kinézett típus eddig BENQ W1080ST és hozzá valamiféle motoros vászon kb 240 széles 16:9 es nem szeretnék sokat szánni rá ahogy nézegettem a proji 250-300 ezer a vászon 80-100 ezer körül van . Nem tudom hogy jó összeállítás e így vagy valami mást ajánlotok. Ami fontos lenne a full hd és a 3d .

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12104) BPéter1984 válasza BPéter1984 (#12103) üzenetére


BPéter1984
tag

Sziasztok , amit még elfelejtettem leírni hogy kb 3-3.5m lenne a projektor és a vászon közt . A szoba elrendezése és kialakítása sem ideális ( hálószoba). Szeretnék valami visszajelzést kapni. Köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12105) Bobolit válasza BPéter1984 (#12104) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Biztos jó lesz 3,5 méterről ST projektor?

(#12106) BPéter1984 válasza Bobolit (#12105) üzenetére


BPéter1984
tag

Szia , közelebb vagy távolabb kellene vinnem ? Mert közelebb tudom vinni , csak a szoba mérete miatt gondoltam a short throw projektorra.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12107) Bobolit válasza BPéter1984 (#12106) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Csak mert a projectorcentral kalkulátora szerint 3.5 méterről 471 cm széles képet kapsz :Y
A 240 cm szélességhez 1.8 méterről kéne vetíteni, szerintük.

(#12108) BPéter1984 válasza Bobolit (#12107) üzenetére


BPéter1984
tag

Szia , értem amit írsz , azért írtam hogy nem értek a projektorokhoz és bármilyen véleményt típust elfogadok alternatívának ami kb ezeket tudja FHD 3D , 240-260 CM körüli 16:9 vászon.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12109) Bobolit válasza BPéter1984 (#12108) üzenetére


Bobolit
aktív tag

W1070? :D

(#12110) BPéter1984 válasza Bobolit (#12109) üzenetére


BPéter1984
tag

Azzal is szemezgettem , amiket néztem eddig Benq w1070 , w1080st , optoma hd25e , hd131x.Még azt nem tudom hogy melyikhez milyen szemüveg kell és tudja a 144Hz es képfrissítést.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12111) StLui válasza BPéter1984 (#12110) üzenetére


StLui
veterán

Miért 1080? Az leginkább azért drágább mert tud közelről vetítetni. Szóval szvsz 1070.
Szemüveg, vagy a legolcsóbb, sainsonic (kb 5000Ft)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12112) BPéter1984 válasza StLui (#12111) üzenetére


BPéter1984
tag

Akkor maradhatok a benq nél mint márka akkor a vászonra is tudtok mondani valamit addig nem írok konkrétumot.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12113) gerzson7


gerzson7
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a régebbi 800*600-as projektorkkal lehet 16:9-es tv adást normális minőségben vetíteni?

Ha jól tudom ahhoz hogy tv-t tudjak nézni tvtunerre van szükségem (sima kábeltv) viszont a projektor még nincs meg így erre gondoltam ( tv star ts4000 hd combo ) mivel ha jól látom ezzel vga-n a régi fajta és hdmi-n az újabb projektorokhoz is jó lenne. Valamint a hang hifire lenne kötve.

A kérdésem pedig hogy jól gondolom-e hogy ez a tuner mind a 2 fajta projektort ki tudná-e szolgálni?

Illetve hogy mindenképpen a modern projektor kell vagy a régi is jó ha tudja a 16:9-et.

Amit még érdemes tudni hogy étterembe lenne a foci vb miatt tehát nem filmnézésre.

Előre is köszönöm!

(#12114) StLui válasza BPéter1984 (#12112) üzenetére


StLui
veterán

Én egy használt vásznat vettem, ezért nem tudok sajnos.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12115) Satyricon válasza c4 (#12102) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Igazából egy Optoma HD72i lesz a projektor, ehhez akarok vásznat venni a leírt méretben :K

Ajánlani tudsz/tok, milyet vegyek? Mondom, max 40-45k-t szánnék rá. De ha olcsóbb, az se baj(ebaj-en találhatók közül vannak jó áron, de nem tudom, melyik mondható jónak ehhez a projektorhoz :F )

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12116) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv! Nemsokára belevágok én is a lecsóba, viszont nálam is fehér a plafon, világos tapéták. DE kitaláltam egy köztes megoldást, mert párom nem engedi a sötét falakat.. A lehető legvékonyabb fehér sínt felrögzítek valahogy a bal oldali, és az ajtó felöli falakra (nem a plafonra tenném a sínt, mert ott a díszléc van, hanem a díszléc alá közvetlen), úgy, ha nem filmezünk, akkor szépen elhúzzuk a sarokba, az ajtó mögé (lásd lenti ábra a képen) mindkét sötétítő függönyt (jobb oldalt amúgy is van faltól falig igazi barna sötétítő az ablakok miatt, kb. ilyen árnyalatban) Amikor pedig filmezünk, elhúzzuk mindhárom függönyt. 3 redőny van, szinte 100%-osan be tudunk sötétíteni.

A plafonra engedélyt kaptam, hogy sötétebbre festhetem, ez a megengedett maximális sötétség: [link]

A projektor amúgy W1070 lenne majd+motoros vászon.

A kérdés, hogy mindenképpen a szemben lévő falat is le kellene valahogy sötétíteni, hogy ne romoljon a fekete? Vagy elég a bal, jobb, alsó fal és plafon lesötétítése a fent leírt, illetve lent ábrázolt módon? (a padló szerencsére wenge :D )

Amúgy esélyem nincs már a szemben lévő falat lesötétíteni, mert ott van a szekrénysor... Reményeim szerint nem kell csinálni semmit a szembe fallal, mert ugyebár ott lesz a kb. 110"-es vászon, és majd arrafelé vetít a projektor. (?) Szerintetek járható út az elképzelésem? Elég lesz a matt, sötétbarna függöny a maximális fekete előcsalogatásához, amire ez a készülék képes?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#12117) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, elkészült végre a szoba! Sajnos a falak világosak, de a redőny + ajtó jól lesötétít, annyira nem vészes a helyzet. Az eddig nagynak számító 55"os TV hirtelen összement :) . A projektor végül Epson TW9200 lett, az erősítőre 10 méteres HDMI-vel van rákötve. A vászon eredetileg egy 0.8 gainű volt, de gyűrödve érkezett, nagyon hullámos volt, de az eladó nagyon korrektül kicserélte, de sajnos 0.8as nem volt, így 1.0-ás lett, ami visszatekintve jobb is, mert jobb a képmínőség.
A képernyő méret maximalizálásának érdekében kis kényelmetlenség, hogy ha leengedjük a vásznat, akkor a két front hangszórót át kell pakolni de megéri :) Egyelőre két kép, a távirányítókról ( asszony megőrül tőlük :D ) és a projiról, később ha mutatkozik igény rakok fel képet a képminőségről is.


[ Szerkesztve ]

PSN: pzolii

(#12118) JohannZimu válasza zolikzolik (#12117) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Lehet előbb érdekes ebben a topikban a képminőség (már amennyi konzekvenciát a képről le lehet vonni) mint a távirányítók... ;]

Egyébként gratula a projektorhoz, jó mozizást! :K

[ Szerkesztve ]

(#12119) andrew-msi válasza zolikzolik (#12117) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Gratula a cucchoz, sok jó filmet hozzá. :C
Jöhetnek a képek.

(#12120) devil-k válasza zolikzolik (#12117) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gratula!!!!!! :)

Szép a szőnyeg is! :K

- mozi bolondéria -

(#12121) djxp01 válasza zolikzolik (#12117) üzenetére


djxp01
senior tag

Mindenről kérünk képet! Szoba, képminőség, stb! :)

regisztrált: 2005-07-05

(#12122) robi222 válasza zolikzolik (#12117) üzenetére


robi222
senior tag

Látom pio erősítőd van.Gondolom abba megy a mede és onnan a projiba.(nekem is ezek vannak)
Az a kérdésem ,hogy te látsz -e kép romlást ha az erősítőn megy keresztül a kép a direkt a mede és proji összekötéshez képest?
Milyen típusú a pioneer?

(#12123) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, fél éven belül tervezek beruházni valami megjelenítőbe. Eddig leginkább lcd tvket néztem, egy 55ös LG LA 660ast szereznék otthonra (lm 660 van szülőknél és bevált) A kérdésem az lenne, hogy képminőségben hogy állnak az ilyen kategóriájú tvkhez a projektorok? Ár max 5-600.000, ha ebben vászon is benne van az jó, ha nincs sebaj, illetve ha csak mondjuk 300kból megúszom az öröm. Szóval milyen szinten vannak? Nincs nagyon tapasztalatom jobbféle projektorokkal, csak 50-100.000ekkel, uh. nem tudom felsőbb kategóriában hogy viszonyulnak a tvk képéhez képest? Input lag is jó lenne ha 30-40ms lenne maximum mert ps4 is lógna rajta. Ha majdnem hozza egy ilyen kategóriájú tv képét cserébe a hatalmas képernyőméretért akkor biztos errefele hajlok, de a szép képminőség fontos nagyon. Esetleg tudtok valamit ajánlani? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12124) zolikzolik válasza robi222 (#12122) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

Köszi a válaszokat :) Igen, a pio-ba megy a meder, a Pio SCLX76, a mede8er meg 600x3d. Hdmi-n megy a kép és hang is, ha közvetlen mederből megy a kép nem tapasztaltam semmi javulást/romlást. Csináltam pár képet, de elég rosszak lettek(Hobbit, Catching Fire)



PSN: pzolii

(#12125) robi222 válasza zolikzolik (#12124) üzenetére


robi222
senior tag

Milyen hdmi csatlakozó van?

(#12126) zolikzolik válasza robi222 (#12125) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

Ezt hogy érted ? A kábel 1,4-es és 10 méter.

[ Szerkesztve ]

PSN: pzolii

(#12127) Neoteric válasza Madwe (#12123) üzenetére


Neoteric
addikt

Egymillió alatt azért a tv-t nem überelik, de bőven nézhetőek, a kép nagysága pedig úgy is kárpótol majd. 5-600k pont az a kategória, ahol perpill nem érdemes venni (újonnan persze) semmit, vagy belépő gépek 2-3-400k-ért, vagy már inkább a milliós gépek. Nem mondtad h LCD v DLP gépet akarsz, én azt mondom, h ha a szivárvány nem zavar, akkor belépő kategóriában vegyél DLP-t. Inputlag témát jók körüljártam anno mikor nézelődtem, mert rá van kötve enyémre PC is meg anno az x360 is. Epsonnak a már elég koros TW3200-asa f@sza inputlagban, az újabb verziója már nem annyira (kb 100ms, ellenben már tud 3D-t). DLP esetén pedig az aktuális bestbuy BenQ W1070-t tudom ajánlani (200-250k körül megy újan), inputlagja kb 30ms, ami projektoroknál elég jó. Szivárványt egyedül akkor látom ha fekete háttéren sok fehér szöveg megy viszonylag gyorsan (stáblista), egyébként nem. Egyedüli negatívuma a hangja, amit csendes jeleneteknél azért hallani lehet, de még tűréshatáron belül van.

Csináltam anno egy inputlagot szemléltető videót (pc-s bf3 + x360-as kontroller), meg egy sima filmeset. Digitális fényképezővel vettem fel, szal a minősége nem egy nagy was ist das, élőben sokkal f@szább.

Nálam világos szürke (h499) falon van a kép, szal egy speckó vászonnal (ami kb annyiba fájna mint maga a gép) tuti lehetne még fokozni a képminőséget, de ár/érték arányban a festés verhetetlen, anyagilag meg most nekem ennyi fért bele.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#12128) Norbi 72 válasza zolikzolik (#12126) üzenetére


Norbi 72
veterán

A tipusára gondolt.

Jó kis cucc. :K

(#12129) robi222 válasza zolikzolik (#12126) üzenetére


robi222
senior tag

Típusra gondoltam.
Mert vettem egy itt ajánlott 5000-ért egy 10m kábelt ,és addig tökéletesen működik amíg át nem kell mennie az erősítőn,ahol már elvérzik a kábel, és nem bír elég jelet továbbítani..Úgy jöttem rá mi a hiba ,hogy a 10m kábel elé raktam egy hdmi erősítőt ,és egyből megjavult. Ezért 20000- inkább 15000-alatt legjobb ár érték arányú kábelt keresek.

[ Szerkesztve ]

(#12130) andrew-msi válasza zolikzolik (#12124) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nem olyan rosszak ezek.
Meg tudjuk a fotó nem hozza a valóságot.

(#12131) Norbi 72 válasza robi222 (#12129) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem Kácsa van,[link]átmegy az erősítőn,a 3D is rendben van.

(#12132) CyDoN válasza Madwe (#12123) üzenetére


CyDoN
senior tag

Én egy nativ 720p-s BenQ W700-al pörgök az X1 világában! A képméret engem kárpotol mindenért!
Tudok ajánlani egy gyárilag felújított BenQ W7000+ -t, ha érdekel! Nézd majd meg!
Azért azt is nézd meg hogy a vetítő milyen távolságba lenne a fal/vászontól. Ezek az adatok néha leszűkítik a lehetőségeket!

(_._)

(#12133) StLui válasza robi222 (#12129) üzenetére


StLui
veterán

Én vettem egy 10m-es hdmi kábelt 3500Ft-ért, egy tápellátást igénylő hdmi switch-et, ezután jön még 7,5m hdmi kábel kb 2800Ft és minden rendben, ugyanebbe az elosztóba megy egy 7,5méter befelé, és egy 7,5 méter kifelé, ez a rövidebb ág.

ezt vettem meg ennek a 7,5 méteres változatát, tetszett, hogy lapos, azt hittem kétoldalassal felragaszthatom a plafonra, de ez nem jött össze, gyenge volt a ragasztó.

Ja és azt ne felejtsétek el, ha neten rendelitek bárhonnan és nem teszik, visszakülditek 8 napon belül és kész

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12134) Madwe válasza Neoteric (#12127) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszönöm a kimerítő választ, meglesem majd a Benq-t ha lehet valahol...

(#12132) CyDoN neked is köszönöm! 1080p fontos számomra uh a 700as kiesett, de köszönöm a tapasztalatokat! Méret még nem fix - még a lakás sem az uh eléggé változó a képlet, 3-5m közötti távról lesz vetítve, ha esetleg valami miatt kevesebb akkor az 1080ST felé hajlok - már ha megnéztem a képét és tetszik persze :)

(#12135) CyDoN válasza Madwe (#12134) üzenetére


CyDoN
senior tag

Értem!
3D-t használnál?

(_._)

(#12136) Madwe válasza CyDoN (#12135) üzenetére


Madwe
nagyúr

Esetenként igen, de sok plusz költséget nem ér meg pusztán a 3d, nélküle is kibírom :) Gondolom passzív 3d projektorok esetén nincs nagyon? Aktívat annyira nem szerette a szemem...

(#12137) CyDoN válasza Madwe (#12136) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ez is jó lehet :)

sony_vpl-hw40es

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#12138) AVhelper válasza Madwe (#12123) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Egy 55 hüvelykes TV Full HD felbontású képének minden részlete csak 2,2 méternél nem távolabbról nézve élvezhető. Minél messzebbről nézel egy képet, annál nagyobb méretű kell, hogy legyen, ha látni akarod a nagy felbontás részleteit. Körülbelül 3 méternél nagyobb nézési távolságtól kezdve érdemes vetítőn gondolkodni, ráadásul vetítve lehet a legolcsóbban nagy képet előállítani.

De tudnod kell, hogy a vetített kép minőségének, főleg kontrasztjának legnagyobb ellensége a környezeti fény, sőt a szórt és visszavert fény is. A vetítővásznon ugyanis a fény hiánya hozza létre a "feketét", és ha a szobában fény van, akkor ott a vásznon már nincs tökéletes fekete. Na ezért van sötét a mozikban, és nem azért, amit a hátsó sorokban a lányokkal lehetett művelni (mármint az én koromban). Mindez persze elsősorban a filmek nézése esetén fontos, mert a mozifilmekben több az úgymond sötétben játszódó jelenet, ahol látni kell a sötét árnyalati részleteket. A hétköznapi sport és más TV műsorok vagy videojátékok képe jellemzően kevésbé sötét, ezért azok vetített képét nem rontja el annyira, ha van némi környezeti fény, főleg ha a vetítőnek van elég fényereje, hogy a kép élénk és relatíve dinamikus maradjon. A vetített kép minősége egyebekben - így a színvisszaadás a mozgóképfelbontás (mozgáselmosódás) - állja a versenyt az LCD TV-vel.

Ma már 300 eFt alatt is kaphatóak igen jó otthoni célra használható vetítők. A vászon hosszútávú beruházás - akár több vetítőt is kiszolgálhat -, ezért nem érdemes spórolni rajta. Ha a vászon fixen elhelyezhető, mondjuk egy falon, akkor ésszerű fix keretes vásznat venni, mert tartós. Ha ez nem lehetséges, akkor célszerű motoros rólós vásznat beszerezni.

Vetítőnek melege ajánlom az EPSON EH-TW5200-t, aminek van kifejezetten Játék üzemmódja, ráadásul most 30 000 Ft-os visszatérítési akcióban kapható.

[ Szerkesztve ]

(#12139) CyDoN válasza AVhelper (#12138) üzenetére


CyDoN
senior tag

akkor már inkább a BenQ W1070, és nem kell szórakoznod a nyomtatványok kitöltésével :)

(_._)

(#12140) AVhelper válasza CyDoN (#12139) üzenetére


AVhelper
senior tag

Lehet, hogy Madwe számára nem jelentene gondot kitölteni egy nyomtatványt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12141) devil-k válasza AVhelper (#12138) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1

És a hosszú távú mozis célra melyik az általad ajánlott vászon (márka, típus)?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12142) AVhelper válasza devil-k (#12141) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nagyon sok jó vászongyártó van.

A megfizethetők között jónak tartom az alábbiakat:
Projecta
Funcreen
Reflecta

Vannak a neves márkák:
Da-Lite
Draper
Stewart Filmscreen

A "spéci" vásznakat gyártók:
dnp (ez egy Dán cég)
Screen Innovations
Screen Research (ezt ajánlom hangáteresztő vászonnak)

Ajánlani mindig az ügyfél illetve a feladat szabta igények szerint kell.

[ Szerkesztve ]

(#12143) Madwe válasza AVhelper (#12138) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszönöm! igen, nézési távolságok/képernyő/felbontás témában otthonosan mozgok :) Miután még nincs meg a lakás sem, ezért nem fix a nézési távolság, de az eddigi erős jelölteknél 3.5 vagy több lenne kialakítva, nagyon úgy néz ki nagy nappali lesz ez :)

a sötétítés fontos, azt tudom, és megoldott is lesz mindenképpen, a kérdés hogy a fal, plafon színe mennyire játszik közre? A falak sötétebb barnák lesznek majd eddigi megbeszélések alapján, de a plafon úgy néz ki fehér lesz, ez mennyire érződik a feketén, érdemes vele foglalkozni?

A vásznon nem akarok spórolni, de milyen árkategóriában érdemes gondolkozni kb?

Ez az epson a benq-hoz képest jobb vétel? Leírás alapján játékra is jónak tűnik, Benq-nak ilyen funkcióiról még nem olvastam... nyomtatványt szívesen kitöltök ha arról van szó :)

Az izzók manapság mennyi üzemórát bírnak átlag, mik a tapasztalatok? 500 óra továbbra is?

Köszönöm!

(#12137) CyDoN meglesem ezt is majd ha kapható lesz...

[ Szerkesztve ]

(#12144) StLui válasza CyDoN (#12139) üzenetére


StLui
veterán

Inkább talán az az érdekes, mivel kb egy árban vannak, hogy melyik ad jobb képet, gondolom benq, mert talán az 5200-ben ha jól gondolom nincs még deep black vagy hogy is hívják. A következő meg, hogy mennyire fontos, a lámpaköltség, pl akarnak e rendszeresen tévézni, játszani rajta. Mi pl kb évi pár száz órát fogjuk használni a vetítőt, így ez nem elsődleges szempont

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12145) CyDoN válasza Madwe (#12143) üzenetére


CyDoN
senior tag

Vászonba ha nem tudsz fix keretest akkor szerintem motoros oldafeszítettet kellene vadásznod!
Az meghogy BenQ vagy Epson szerintem tök mindegy!
Otthonra mindegyik kiülteti a döbenetet az arcodra :) Vásárolj az a lényeg.
Ha tudsz akkor várjál még, mert a VB-re szerintem mindeki kitalál valamit :)

StLui: Epson több garanciát ad a izzóra, de a PS4 fanatikus évente akár 1500órát is belepörget. Meg az örök kérdés LCD vagy DLP :) Mindenki maga dönti el :)

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#12146) AVhelper válasza Madwe (#12143) üzenetére


AVhelper
senior tag

Kb. 4 méterről nézve egy 100 hüvelykes vászon (220 x 125 cm) már elég. Ezt a vásznat úgy kell magasságban elhelyezni, hogy a kép vízszintes középvonala nagyjából az ülő szemmagasságban (120 cm a padlótól) vagy némileg az alatt legyen. Vagyis a vászon teteje elég messze lesz a mennyezettől, így olyan nagy gondot nem jelent az arról visszaverődő fény, főleg ezeknek a natív kontrasztarányt tekintve amúgy sem erős otthoni használatú vetítőknek.

A 100 hüvelykes keretes matt fehér felületű vásznak olyan 160 eFt-tól kezdődnek, 226 eFt-ért már Projecta HomeScreen Deluxe-ot lehet kapni, ami teljesen megfelelő.

Na azt csak Te döntheted el, hogy neked melyik vetítő a jobb vétel. Tanácsolom, hogy nézd meg a képüket vásárlás előtt. Az EPSON-t itt előzetes egyeztetés után biztosan megmutatják, de nem lenne etikus, ha utána máshol vásárolnád meg.

Az Epson EH-TW5200 izzó élettartama 5000 óra, és 3 év vagy 3000 óra garanciát is vállalnak rá!

[ Szerkesztve ]

(#12147) robi222 válasza StLui (#12133) üzenetére


robi222
senior tag

Ugyan ezt vettem én is, de nekem elhasalt.

(#12148) AVhelper válasza StLui (#12144) üzenetére


AVhelper
senior tag

Való igaz, hogy az EH-TW5200 nem produkál olyan mély fekete szinteket, mint a hasonló árú DLP vetítők, de így is teljesen jól jeleníti meg a sötét árnyalati részleteket, és mivel színhelyes fénykibocsátása némileg veri az azonos specifikációjú DLP-k fényerejét, ezért a relatív képdinamikája jobb is azoknál.

(#12149) StLui válasza robi222 (#12147) üzenetére


StLui
veterán

Ez pech, nem tudom nekem segít-e valamit, hogy közte van az a switch, lehet valamennyire erősít? Persze csak a 10m-es kábellel összekötve a vetítő és lejátszó is rendben volt. De nálad is azt gondoltam volna alapesetben, hogy inkább javít a jelen mint levesz a lejerősségéből az erősítő, de legalábbis simán átengedi veszteség nélkül.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12150) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , lenne egy kérdésem a projektoroknál hogy számoljátok a vetítési távolságot és a hozzá tartozó vetített képméretet ? Konktrétan egy Benq w1070 és w1080st re gondoltam. Ha tudtok valami "olcsóbb" vásznat azt megköszönném 16:9 és 240-270 széles közti érdekelne.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.