Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Neoteric válasza TESCO-Zsömle (#13100) üzenetére


Neoteric
addikt

Külön-külön működik mindegyik?
Nem hiszem hogy szoftveres probléma lenne, nálam is klónozva van a kép, de kiterjesztés is megy rendesen. (Monitor 2560x1080 DVI-DVI, Projektor 1080p HDMI-HDMI)
Próbáld meg először azt, hogy kicseréled a kábeleket, HDMI-HDMI-t projektorba, DVI-HDMI-t monitorba. Ha így se jó, akkor cseréld ki mind2 kábelt.

Más ötletem nincs.

PSN: ne0teric_sAN

(#13102) TESCO-Zsömle válasza Neoteric (#13101) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Külön-külön működik mindkettő mindkét kábellel 1080p@60Hz-en, csak együtt vacakolnak. Megpróbáltam öreg gépén a TV helyére dugva, ott is ugyanez a helyzet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13103) HelloTwinky


HelloTwinky
csendes tag

Projektort szeretnék választani, ám kétségeim akadtak, mert nem találtam egyértelmű véleményeket.
Nekem a lényeg a fekete, a színek és a kontraszt lennének, képátmérő 135" Szoba 100%-ig sötétíthető!
Azért nem bírok dönteni mert hallottam olyat hogy az 5200 szép a feketéje.

Eddigi választásaim:

Epson EH-TW5200
Epson EH-TW6100

Mellékesen ezt választottam hozzá: Vélemény?

http://www.cinemashop.hu/home-movie/denon-avr-x1000-wharfadale-diamond-106-50-hazimozi-szett-ajandek-14v-15m-hdmi-kabel

"Vezetéknév" Ákos

(#13104) Neoteric válasza HelloTwinky (#13103) üzenetére


Neoteric
addikt

Egyikben sincs deepblack, szóval nem lesz makulátlan feketéd egyikkel se. Ha e kettő közül kéne választanom és számítana a pénz, akkor az 5200-eset venném. Ha meg nem számít, akkor meg inkább már a 9ezres szériából nézegetnék. De majd AVhelper megmondja melyiket érdemesebb venni, ő az aktuális Epson illetékes.

PSN: ne0teric_sAN

(#13105) AVhelper válasza HelloTwinky (#13103) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ahogy Neoteric is írta, a két szóban forgó vetítőben valóban nem alkalmazzák a DeepBlack technológiát, így nem mondható, hogy olyan mély feketét lehetne velük előállítani, mint a drágább, és az említett technológiát tartalmazó Epson EH-TW7200 vagy EH-TW9200 projektorokkal. A kevésbé mély fekete szint ellenére még az EH-TW5200 is elég jól adja vissza a képek sötét árnyalati részleteit.

A szép nagy vetítővásznadhoz persze jól jön, hogy mindkét választott vetítő elegendő fényáramot produkál.

Az Epson EH-TW5200 most 30 000 Ft-os visszatérítéssel kapható.

Azt tanácsolnám, hogy nézd meg a két vetítőt működés közben, hogy megfelelnek-e elvárásaidnak. Ezt előzetes egyeztetéssel itt megteheted.

[ Szerkesztve ]

(#13106) HelloTwinky


HelloTwinky
csendes tag

Teljesen lehetetlen egy full HD 3D projektor 400k alatt ezzel a DeepBlack cuccal?

"Vezetéknév" Ákos

(#13107) StLui válasza HelloTwinky (#13106) üzenetére


StLui
veterán

Igen, ezért szokták mondani, hogy durván 800-ig nincs más új árban mint a benq w1070 230-ért

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13108) AVhelper válasza StLui (#13107) üzenetére


AVhelper
senior tag

Természetesen 800 eFt-ig számos a W1070-nél jobb vetítő kapható (még BenQ-ban is).

(#13109) szepi0808 válasza HelloTwinky (#13103) üzenetére


szepi0808
senior tag

5200-nak nincs "szép" feketéje és egy 135' vászonnál már a fényerőre is figyelni kell. Nem a natív lámpamódra gondolok, ami meg van adva (2000 lumen) hanem a mozi módban, ahol közel 6500K a színhőmérséklet. Van olyan ismerősöm, aki dinamikus módban használta a 6100-esét, mert mozi módban lapos, és fénytelen volt a kép, csak sajnos ott az összevissza színek mellett 8000-9000K is lehet a színhőmérséklet, ez inkább prezire alkalmas, mint mozira.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13110) epzon válasza StLui (#13107) üzenetére


epzon
őstag

csak az a fránya szivárvány ne lenne

tökéletesen látszik 3:54 - 3:58 között

(#13111) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

avhelper=epzon?

ezzel a filmmel szoktam demozni, nem csinál ilyet a vetítő. ellenben a felvevő készülék igen...
grat a hozzzáértéshez. ilyen szürke felületeken senki nem veszi észre a szivárványt,mint a lépcső,meg aszfalt.

nem is láttál még valódi szivárványt,csak ezekből a kamu youtube videokból próbálod elképzelni,milyen egy DLP.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13112) TESCO-Zsömle válasza epzon (#13110) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amit látsz, azt a projektor színkereke és a felvevőkészülék képfrissítése közti interferencia okozza. Szabad szemmel nem látható.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13113) Neoteric válasza epzon (#13110) üzenetére


Neoteric
addikt

Ez van, aprópénzért ne várj kompromisszum mentes mozizást.

(#13112) TESCO-Zsömle: Ha megállítod ott a képet, akkor a videón látszik hogy színekre bontódik egy fél pillanatra pont azon a képkockán a faszi lábánál, de ahogy te is mondtad, ezt szabad szemmel egy film hevében nem veszed észre.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#13114) epzon válasza Neoteric (#13113) üzenetére


epzon
őstag

Na mi van gyerekek, fáj ha valakinek más a véleménye?

kamuvideó :D tisztára mintha valamelyik politikus nyiltakozna

Igenis a dlp szivárványozik és igenis észrevehető a szivárvány. Ez hozzá tartozik a korrekt tájékoztatáshoz. És nincs ebben semmiféle trükk. Tény hogy vannak erre érzékenyebbek és kevébé érzékenyek, da azért ha valaki projektort akar venni aki azt se tudja mi a dlp vagy lcd annak azért illik mindent elmondani és majd az alapján választ.

Amúgy érdemes továbbnézni a videót. Olyan mint egy tavaszi vihar után...

[ Szerkesztve ]

(#13115) StLui válasza epzon (#13114) üzenetére


StLui
veterán

én használom a benq-t, semmi szivárványt nem látok, de az is tény, hogy amúgy sincs egy túl érzékeny szemem a hibákra, lcd tévén sem látok semmi roszat, pedig ott is tudom mit kéne látnom. De szivárvány látás azért jóval esetlegesebb mint az lcd tévé hibái, tehát kevesebb jó szemű embert zavar igazán, ahogy olvasom.

nem nagyon értem ezeket az összehasonlító videókat, nem is nézem meg őket, amúgy szoktam látni pl hiradóban ha monitort vesz a kamera akkor azt látod villog a monitor, akkor azok is mind rosszak?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13116) ManUnited válasza epzon (#13114) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Szia!

Nekem W1070-em van, és igen látom a szivárványt, de ilyen mértékben soha, egyetlen jelenetnél sem látszódik mint ezeken a youtube videókon. Szinte csak és kizárólag akkor látszódik amikor fehér háttér előtt mozog valami nagyon sötét vagy fekete alak. (Meg persze feliratos filmnél látszik). Ennyire soha nem jön ki a szivárvány mint ezen a videón. Igen, megnéztem ezt a jelenetet is Dark Knight-ból rajta direkt.

[ Szerkesztve ]

(#13117) Neoteric válasza epzon (#13114) üzenetére


Neoteric
addikt

Pontosan, ahogyan az is hozzátartozik a korrekt tájékoztatáshoz, hogy egy projektort megítélni egy sz@r kamerával felvett videó alapján elég nagy balgaságra vall. A valóságban ez a gép amúgy egyáltalán nem ilyen, mint ahogy ezen a videón látni lehet. Szivárványt eddig csak feliratos filmek gyors, de tök sötét jeleneteinél láttam. Mivel azonban az esetek 99%-ában felirat nélkül nézek mindent, így lesz*rom. Az LCD vetítők képét (előnyeivel és leginkább hátrányaival együtt) viszont látod a film teljes hossza alatt, függetlenül attól, hogy feliratozva nézed vagy sem.

PSN: ne0teric_sAN

(#13118) Vedike69


Vedike69
csendes tag

Sziasztok!
Projektor vásárláson töröm a fejem. 3D fontos, Pioneer BDP 150-ről mennének a filmek. BD25, ill. mkv.
A szobám 5,10x4,20. Kb.3,5 méterről nézném a vásznat. Látom a legjobban ajánlott gép a Benq W1070.
Próbálta már valaki BD lejátszóval összekötve a vetítést? Várom a tanácsokat :)

(#13119) lemmy9


lemmy9
őstag

Abszolút egyén függő. Mi a feleségemel mielőtt projit vettünk volna, elmentünk megnézni, mert DLP-t akartam.
Elindult a film és azonnal hatalmas szivárványokat láttam, számomra élvezhetetlen volt. A feleségem viszont nem látta! Úgyhogy Sony lett a vége.

Vedike : Nézd meg mielőtt vásárolsz!

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#13120) c4 válasza lemmy9 (#13119) üzenetére


c4
őstag

Ez melyik évben volt (milyen vetítővel)? Mert manapság kifejezetten mozizásra gyártott DLP gépeken "hatalmas" szivárványozás nem látható. Anno így volt, nem vitáznék rajta, én is nézhetetlenek ítéltem.

[ Szerkesztve ]

(#13121) epzon válasza Neoteric (#13117) üzenetére


epzon
őstag

nem ítéltem meg, egyedül a szivárványt mutattam meg ami kamera független
azt is hozzátettem hogy van aki jobban látja van aki kevésbé

de a jelenségről szólni kell, mert van akinek élvezhetetlenné teszi a vetítést

(#13122) epzon válasza StLui (#13115) üzenetére


epzon
őstag

nem a villogásról volt szó hanem a szivárványról, olyat meg nem látsz hiradóban

egy jelenségről van szó ami létezik, csak itt szeret mindenki elfelejtkezni róla, pedig lásd van akit zavar (és most nem magamat értem ide)

egyébként az egész filmben látszik a színrebontás, ami a valóságban tényleg nem ilyen azt a kamera okozza, de ettől függetlenül még látszik, hogy mennyire kell dolgozni az agynak hogy összerakja a képet, szemben pl egy LCD vetített képpel

előnyök és hátrányok, ennyi.

(#13123) bajnokpityu válasza epzon (#13121) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez oké,szoktuk is mondani, de akkor az is hozzátartozik,hogy a 800e alatti LCDket csak akkor van értelme ajánlani, ha valaki peches, és zavarja a szivárvány. egyéb esetben jelentősen rosszabb képminőségük van,mint azonos áron DLPknek. képdinamika,képélesség,rajzolat, csirkeháló, feketeárnyalatok, kromatikus aberráció,és társai. és ezeket a hibákat nem csak szempillantásra látod, hanem folyamatosan.

de ilyen teljesen fals, hamis tesztekkel pont Te vezeted félre az érdeklődőket, és ráadásul az is kiderült, hogy nem is láttál még DLPt élőben! Te nem a szivárványt mutattad meg,mert az nem ilyen. ez is hülyeség. a képen összesen interferencia látható, hogy más frekin megy a proji,mint a kamera, ezért szétesik a kép. de aki észre is vesz a szivárványt DLPn se ilyeneket lát, hanem lenéz majd visszanéz a vetitett képre, és egy fél pillanatra picit szines lesz a kép.

nálam 100%os arányban senkit sem zavart a dlp-m szivárványa, és 80%volt,aki észre se vette. pont a dark knight-os jelenettel! nekem szerencsém volt, és nem kellett epzont vennem...

Egyébként meg, ha LCDt kéne venni, se valószinű, hogy Epsont vennék. Sony,pana,lg,jvc-t hamarabb vennék.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13124) lemmy9 válasza c4 (#13120) üzenetére


lemmy9
őstag

Optoma HD25 volt, tavaly.

Szerintem!

(#13125) c4 válasza lemmy9 (#13124) üzenetére


c4
őstag

Akkor te a pechesek táborába tartozol, nagyon látod a szivárványt. 6x-os színkerékkel még sosem láttam "hatalmas", az egész képen átívelő szivárványt. (Az ezeréves modelleken láttam olyat.) Pedig én felirattal nézem a filmeket.

(#13126) TESCO-Zsömle válasza epzon (#13121) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

a szivárványt mutattam meg ami kamera független

Már hogy lenne kamerafüggetlen, ha a színkerék is frekvenciával (fordulatszám) dolgozik és a kamera is? Eleve digitális kamerával semmilyen digitális megjelenítő alkotta képet nem lehet rögzíteni pont az említett interferencia miatt.

A jelenségről persze szólni kell, de amit linkeltél, az nem az és a való életben nem is így jelentkezik.

Ebből kifolyólag: Nem azért zavar a véleményed, mert más, hanem mert fals képet alkot, ezáltal pedig kártékonyan befolyásolja az olvasóit.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13127) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#13123) üzenetére


Norbi 72
veterán

+1

Ez a videó csak elrettentésnek jó,borzalmas minőséggel.Ha ilyen lenne az 1070-es képe,nem vettem volna meg,az biztos.

(#13128) M@trixfan válasza Neoteric (#13117) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nagyon jó a benq w1070 a maga szintjén, főleg 3D-ben a 144hz Triple Flash miatt. Igazából csak emiatt is kellene tartani egyet. Azért az ársávokat helyre kell tenni, mert a DLP nagyon jó, csak kb. 2007-es véleményeket olvasok néha fórumon. Azóta nincs új érdemi Darkchip, stagnál a technika. Az tény, hogy a primitívebb optika éles képet ad és az ANSI kontraszt még mindig előrébb jár átlagosan. Fekete szintben, kontrasztban viszont már jelentős elmaradások vannak a nagy mértékű szivárványozás mellett. Újonnan tényleg nincs alternatíva a w1070 szintjén, de azért ez annyira az alja a házimozinak árban (nem minőségben!), hogy a használt piacot hülyeség lenne figyelmen kívül hagyni. Sokan nem tudják a kalibració fontosságát, ebben szubjektív véleményem szerint alapból jobbak a DLP-k, az LCD-ket jobban helyekre kell húzni ilyen szempontból. Ugyanúgy hülyeség lenne a képi világot enélkül megítélni. Az új felsőbb kategóriás LCD-k már ebben is jók, az "Out of the box" színhelyesség kezd trendszerűen javulni manapság. 300-ig bezárólag messze nem olyan egyszerű a helyzet, nagyon durva tudású gépek mennek használtan ebben az ársávban. Fölötte már ott vannak használtan a Sony, JVC, felsőbb Epson gépek amik mellett nem igazán gondolkodnék DLP-ben egy pillanatra sem. Gyakorlatilag 1M forintig ugyanúgy Sony, JVC, csúcs Epson újonnan, DLP megint sehol. Innentől felfelé pedig már van minden, egy bizonyos szinttől bejön a 4K is. Sok millió forintért van már 3DLP, én igazából arra mndanám, hogy "ez igen!". Egy jó LED egy chipes DLP-t is megnéznék, de megmondom őszintén én korlátlan anyagiak mellett a két Sony 4K LCOS-ból választanék. DLP fronton ezeken a szinteken a Digital Projection és a Sim2 lenne a preferált márka, mondjuk a projektor.hu-s kolléga Avielo gépe is megértést egy misét az optika miatt, az valami embertelen lehet. Szóval én tartozkodnék ma már a sommás DLP ajánlástól, mert nagyon nem mindegy az árszint a vibrálás/szivárvány tolerancia fényében.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#13129) bajnokpityu válasza M@trixfan (#13128) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha jó, akkor mi a tökért fejlesztenének?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13130) c4 válasza M@trixfan (#13128) üzenetére


c4
őstag

Szép gondolatsor, bár a prémiumkategória ma is DLP-re épít. Nem véletlenül.
Emellett mondjuk a w1070 olyan képminőséget biztosít ma belépőkategóriában, amiről évekkel ezelőtt álmodni sem mertünk. A DC3 chipek már belépőkategóriában elérhetőek, ez bizony előrelépés. A lens shift funkció is egyre sűrűbben beépítésre kerül, akár vertikális, horizontális, nő a zoom átfogás, egyre csökken a szivárvány effektus. A 4K valóban jót tesz az LCD és annak továbbgondolt megoldásainak, bár az alapvetően lágy képpel sosem tudok megbarátkozni. A sima LCD-nek egyetlen kiugrási lehetősége, mivel a "csirkeháló" szinte eltüntethető lesz egy átlagos 240-es vásznon. hogy mikor lesz dinamikus képe, azt szerintem sose tudjuk meg.
Szóval: 230-250-es ársávban nincs alternatíva, ha nem zavar valakit a szivárvány. Az LCOS, D-ILA meg sose lesz olyan árban. Majd 5 projektor ára a különbség. De akkor már elgondolkodnék egy Runco vetítőn például (akár használtan is.). :) De visszatévén a vesszőparipámra: láttam én nem oly régen egy Sim2 C3X Grand Cinema (720p) vetítőt is.
Kicsit sírva fakadtam, hogy milyen k..va jó még ma is :DD .

[ Szerkesztve ]

(#13131) lemmy9 válasza c4 (#13125) üzenetére


lemmy9
őstag

Azért elvagyok a Sonyval :K , indulásnak így is nagy lépés volt.
Mint írtam, a feleségem nem látta, úgyhogy pech vagy nem pech, azért van élet a DLP-n túl is. ;)

Szerintem!

(#13132) M@trixfan


M@trixfan
addikt

"ha jó, akkor mi a tökért fejlesztenének?" Welcome to 2007... :U

c4:
Szép gondolatsor valóban, csak szerintem nem akartad megérteni és kb. ennyi maradt meg belőle. Én nem fogom ismételni magam feleslegesen. Amit te írsz az is tiszta 2007, tökéletes példa. 1080p vetítőknél valós használatban csirkehálózni nevetséges. Fórumokban megy az önigazolás ezerrel, miközben a példának állított gépeket a jelenlevők 1%-a látott egyáltalán, nemhogy birtokolna. Olyan mintha nem tudnák értelmezi az emberek a mérési módszereket és értékeket. Ezeken értelmes ember nem vitatkozik, tények. Kontrasztban és feketében túlhaladott már a DLP és akkor még itt fórumon még csak DC3-ról beszélünk ami irisz nélkül (erős jóindulattal) on/off 2000:1-nél megáll és szürkénél nem megy mélyebbre. Vegyük már ki a fejünket a homokból! Ha rosszmájú akarnék lenni akkor akár azt is mondhatnám, egy belépő DC3 gépen egy Harry Potter, vagy egy Alien gyakorlatilag nézhetetlen, mert olyan kicsi a kontrasztárfogás és nincs fekete. On/off kontrasztban a többi technológia gyakorlatilag megeszi reggelire a DLP-t és ennek üzleti okai vannak. A Texas Instruments anno gyakorlatilag kiszállt a piacról. Ma vannak a pico chipsetek és a méregdrágán licenszelhető DC4, illetve nem tudom egyáltalán mi lesz 4K fronton. Láttam egymás után felső kategóriás 3DLP-t és JVC-X55-öt. Bizony a nagyságrendekkel nagyobb on/off azonnal látható volt a JVC javára.

lemmy9:
Melyik Sony is lett végül?

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#13133) c4 válasza lemmy9 (#13131) üzenetére


c4
őstag

Így van. Az a legfontosabb, hogy megvagy vele elégedve. Én is néztem mindegyik technológiát. Megvehettem volna bármelyik középkategóriás modellt. De sajna nálam a szivárvány ellenére a DLP jön be. És képzeld mi volt, amikor 2x-es színkerekek voltak (az nézhetetlen). :)

(#13134) c4 válasza M@trixfan (#13132) üzenetére


c4
őstag

Én is láttam JVC, Sony vetítőket is.... Hiába jobb a fekete szint, egyszerűen számomra nézhetetlenül lágy. A Sony alapgépeiben meg gyenge optika is van (ehhez képest nevetségesen drága), ami még jobban lágyítja a képet. A JVC küszködik a lámpáival, kevéske a fényerő, hamar elveszíti a fényerőt... Van ott is gond bőven.

(#13135) lemmy9 válasza M@trixfan (#13132) üzenetére


lemmy9
őstag

Egy HW15 használtan 400 órával 250-ért. Nagy dilemma volt, mert a Benq1070 volt kinézve, vagy az Optoma25, de miután megláttam a szivárványt, döntöttem, hogy LCD. És a pénzemért próbáltam a legjobb megoldást megtalálni 3 kiló alatt. Nagyon szeretem a Sonyt, tudom, hogy belépő, de lesz ugrás jövőre HW50, vagy 55-re. De nem is rugózok ezen, mert ami élményt adnak a projik, az semmivel sem összehasonlítható. "Mindenki máshogy élvez" :D

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#13136) c4 válasza lemmy9 (#13135) üzenetére


c4
őstag

Tényleg csak a pontosítás kedvéért... Nem SXRD az a Sony véletlenül? :)

(#13137) lemmy9 válasza c4 (#13136) üzenetére


lemmy9
őstag

Lcd az is.

LCOS(Liquid Crystal on Silicon)

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#13138) c4 válasza lemmy9 (#13137) üzenetére


c4
őstag

"Az LCoS (Liquid Crystal on Silicon) megoldás továbbfejlesztéseként létrehozott SXRD (Silicon X-Tal Reflective Display) projektor képmegjelenítési technológia, a Sony egykori felsőkategóriás vetítői révén tett szert hírnévre a házimozi világában. Az LCoS esetében a folyadékkristályokat szilikon rácsozatban helyezik el, ami többek között nagy képpontsűrűséget eredményez. Azonban az LCoS technológiának sajnos vannak árnyoldalai is, amelyek leginkább a feketeszintek, illetve a kontrasztarány viszonylatában mutatkoznak meg. A japán gyártó fejlesztői által kidolgozott SXRD technológia újításai ezeken a problémákon hivatottak segíteni, emellett még nagyobb képpontsűrűséget biztosítanak, a képpontok közötti tér nagymértékű csökkenésével egyidejűleg."

(#13139) lemmy9 válasza c4 (#13138) üzenetére


lemmy9
őstag

Ebből mi is a tanulság? :F Ugyanúgy LCD az alaptechnológia.
Folyadékkristály=LCD
Liquid crystal= folyadékkristály

Sony HW15 Specs
Price$2999
Technology: LCoS
Native Resolution1920x1080Brightness (Manufacturer Claim)1,400Contrast60,000:1Zoom Lens Ratio1.6:1Lens ShiftNoLamp

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#13140) epzon válasza bajnokpityu (#13123) üzenetére


epzon
őstag

legalább ne hazudj... ez olyan nagy kérés?
láttam elég dlp-t hogy véleményt tudja alkotni, de látom nagyon fáj ez neked, csak mond meg miért

csirkeháló meg az LCD... hol élsz az őskorban? na ez a ferdítés de nem gyengén... embert nem zavart még a csirkeháló a TW2900-as projómon, mert általából nem 10cm-ről nézik a képet....

ki mondta hogy vegyél epsont? hm? a kit érdekli hogy te mit vennél ha vennél és nem is erről volt szó, de látom a kúltúrált vitatkozás nem megy neked

(#13141) c4 válasza lemmy9 (#13139) üzenetére


c4
őstag

Rendben, akkor neked LCD modelled van. Bár itt SXRD-ként szerepel.

(#13142) epzon válasza TESCO-Zsömle (#13126) üzenetére


epzon
őstag

A szivárvány független mert nem látható állandóan. A kamera frekvenciája és a vetített kép közötti különbség állandóan látszódik és NEM ezt mutattam (az a vizszintes csikok vibrálása), mert az egyértelműen a felvételből adódó "hiba", bár ilyet LCD-n nem látnál mert az nem vibrál de ez más kérdés, és nem is akartam ezt idekeverni.

Én a szivárványt mutattam meg ami az adott 1-2 mp-ben jól látható.

Talán egy kicsit alaposabban megnézed láthatod.

(#13143) lemmy9 válasza c4 (#13141) üzenetére


lemmy9
őstag

At the 2004 CES , Intel announced plans for the large scale production of inexpensive LCoS chips for use in flat panel displays. These plans were cancelled in October 2004. Sony has made it to market (December 2005) with the Sony-VPL-VW100 or "Ruby" projector, using SXRD, 3 LCoS chips each with a native resolution of 1920×1080, with a stated contrast ratio of 15,0

00:1 using a dynamic iris.

Az SXRD a Sony fantázianeve az LCoS technológiára, mint a D-ILA a JVC-től.
Lehet a semmin vitatkozni, csak nem értem miért osztod itt az észt, ha nem olvasol utána.
Én húztam innen.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#13144) Turbo73 válasza bajnokpityu (#13123) üzenetére


Turbo73
tag

Azért egy-két dolgot jó lesz tisztázni, mert Te meg a másik véglet vagy, és abszolút félrevezetően írsz, mintha a DLP esetében ezek a hibák nem állnának fent.

- Képdinamika: a DLP általában nagyobb ANSI kontrasztja miatt ez abszolút megáll
- Képélesség: na ez viszont nagyban az optika minőségétől függ. Egy olcsó DLP-ben olcsó, szar optika van, akár csak az olcsó LCD-s társaikban.
- Rajzolat: ezt nem teljesen értem, hogy itt konkrétan mire gondolsz? :F
- Csirkeháló: egy LCD kb. 67%-os kitöltési tényezőt tud, míg a DLP kb. 90%-ot, DILA kb. 91%, SXRD kb. 93%
Olyan ember, aki 2.5m-ről látja egy 91% DILA csirkehálóját egy 92"-os vásznon rajtad kívül a világon nincs. Még egy LCD-t sem lehet ilyen távolságból ekkora méret esetén látni.*
*a valóságban a pixelek szélén van bizonyos fényszórás, így összefüggőbbnek tűnik a kép.
- A fekete árnyalatok kimondottan jobbak az LCD/SXRD technológia esetében, a DLP, DILA sokkal előbb csukódik.
- kromatikus aberráció: ez szintén az optika minőségétől függ. Egy olcsó DLP-ben olcsó, szar optika van, akár csak az olcsó LCD-s társaikban.
- Konvergencia hiba: ezt nem is írtad, pedig talán az egyik legfontosabb. Az 1 csipes DLP-k esetében ez teljesen kizárható, minden más 3 csipes technológia esetén viszont jelen van.

Bocs, hogy ezt írom, de akinek gyorsabb az agya (a látás valójában az agyban dől el), és látja a szivárványt, annak ez valós, és komoly gond, és simán okozhat fiziológiai tüneteket is. (fejfájás, szédülés) Ezt el kell fogadni, és nem kardoskodni egyik vagy másik technológia mellett.

Minden lehetséges projektor vásárlónak melegen ajánlom, hogy ne legyen rest és nézze meg a különböző technológiákat működés közben és ez alapján döntsön pro vagy kontra.

(#13145) c4 válasza lemmy9 (#13143) üzenetére


c4
őstag

Khm... Ebben a hozzászólásodban még LCD technológiáról írsz. Azután vetted elő az LCoS-t. Ami vetítéstechnikailag nem egyezik meg az LCD vetítők által használt technológiával:

"A panel az LCD-hez hasonlóan polarizált fénnyel dolgozik (lényegében LCD), de fényvisszaveréssel juttatja tovább a fényt az objektív felé, nem engedi át a panelen, mint a „transzmisszív” klasszikus LCD." (projektor.hu)
Emlékeim szerint még a kitöltési tényezője is jobb volt, mint a "hagyományos" LCD-nek, (Kevésbé csirkehálós.)

(#13146) bajnokpityu válasza Turbo73 (#13144) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszi, hogy kijavítottál :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13147) Vikthor válasza Turbo73 (#13144) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem érzem magamat gyors agyúnak mégis látom a szívárvány effektet a drágább DLP-s projektoroknál is, mondjuk fejem nem fájdult meg tőle, csak látom és nem tudom miatta zavarmentesen kényelmesen a filmet végignézni. Bár szebb a képe és színvilága mint az LCD projiknak, mégis kénytelen leszek Sony-t venni mert az LCD-sek közül az a "legkevésbé" rossz választás, ami elérhető kategória nálam. Bár az RC-s Sony-k nagyon élethűek már.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13148) Gyeptegla válasza epzon (#13122) üzenetére


Gyeptegla
tag

Hagyjuk már ezt az agyban összerakást, ha így lenne akkor a dlp képe fényképezhetetlen lenne. Nézzétek meg az Equilibrium című filmet, na ott lehet látni a szivárványt, de még mindíg azt mondom, csak annak aki érzékeny rá.

(#13149) c4 válasza Gyeptegla (#13148) üzenetére


c4
őstag

Á, Sin Cityt kell nézni. :)

(#13150) HelloTwinky


HelloTwinky
csendes tag

Sziasztok!

Bocs hogy felhozom megint de utóbbi alkalommal nem fogalmaztam meg egyértelműen, és nem is kaptam rá egyértelmű választ. Van három projektor amit kiválasztottam, nem vagyok kíváncsi a többire, ez a három közül szeretnék választani. Ár nem számít ebben a három esetben.

Epson EH-TW5200
Epson EH-TW6100
Epson EH-TW6100W

És még egy olyan kérdésem lenne, hogy az utolsó kettő között, van olyan számot tevő különbség ami miatt az utóbbi 100k-val többe kerül

Mind a hármat egy 135"-es vászonnal szeretném használni, egy teljesen elsötétíthető 25m2 szobában.

[ Szerkesztve ]

"Vezetéknév" Ákos

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.