Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) StLui válasza devil-k (#12050) üzenetére


StLui
veterán

Hát ilyen célra nem adnék pénzt az biztos, esetleg 3-5eFt-ot, felcsavaroznék valamit, fakockát, akármit a mennyezetre és arra csavaroznám a vászonhoz adott tartókat. (nekem a mennyezeten van nem a falon)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12052) devil-k válasza StLui (#12051) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, eléggé túlárazott amit belinkeltem, az tény. :Y

- mozi bolondéria -

(#12053) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#12048) üzenetére


Norbi 72
veterán

Lehet,hogy benéztem azt a 6 centit,30%-t ír a manual,a vászon magassága 130 cm,tehát 39 centi.De végülis teljesen mindegy,mert ha állítható magasságú konzolt veszel,majd ott beállítod.

(#12054) StLui


StLui
veterán

Na ez a bahreini pálya elég látványos volt, tetszettek a szuperlassítások is. Ez legalább jól nézett ki :)

szerk: Norbi72: hát nem másért írtam ide, a 40-es tévén nem is szoktam nézni egy ideje, amikor még vetítő nem volt akkor sem.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12055) Norbi 72 válasza StLui (#12054) üzenetére


Norbi 72
veterán

Főleg projin...és DD hangsávon :))

Szerk:Sejtettem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#12056) robi222


robi222
senior tag

Ezt a másik topikban is kérdeztem de hátha itt hamarabb tudtok vállaszolni: mitől lehet az ha a mede8er média lejátszóra dugom a projektort akkor probléma nélkül megjelenik miden,de ha a pioneer 2022-re tugom és onnan a projira ,akkor meg azt írja ki a projektor hogy nem kompatibilis az eszköz.De ha megnyomom az erősítő menüjét az hibátlanul megjelenik a vásznon.

(#12057) djxp01 válasza StLui (#12049) üzenetére


djxp01
senior tag

Távtartó helyett létezhet olyan motoros vászon, amit szinte a földig leengedhetsz? :)

regisztrált: 2005-07-05

(#12058) StLui válasza djxp01 (#12057) üzenetére


StLui
veterán

Én nem láttam még 65-ös kifutónál hosszabbat, de annyira nem nézelődtem, az enyém is 65cm a plafontól a 16:9-es kép tetejéig

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12059) Norbi 72 válasza robi222 (#12056) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kicsit gyenge minőségü a hdmi kábel.A tiéd milyen tipus,és hány méter?

(#12060) robi222 válasza Norbi 72 (#12059) üzenetére


robi222
senior tag

10 m noném, de ha azt a méiába dugom sosincs gond. A másik kábelek mind névtelenek ,1.5 m. 4 fajta a mediábol az erősítőbe,és onnan a 10 m a projiba de eggyikel sem javult.vissont ezekel a kábelekkel a tvn jol működik.
De ha kihúzok mindent és újra indítom, akkor jó egy ideig, pontosabban amig ki nem lépek egy filmből, mert utána jem jön be a média menüke hanem azt íra, hogy nem támogatot. Viszont amig megy a film teljessen tökéletes A kép minőség .

(#12061) Norbi 72 válasza robi222 (#12060) üzenetére


Norbi 72
veterán

Itt lesz a probléma.Nálam is volt egy 10m-es noname,volt is vele probléma..ezután a kácsától megvettem ezt[link],és semmi probléma,a 3D-t is simán viszi.Az erősítőn keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#12062) robi222 válasza Norbi 72 (#12061) üzenetére


robi222
senior tag

Igen csak akkor hogyan lehet az, ha nem az erősítőbe megy hanem egyből a médiábol a projiba akkor tökéletes.

(#12063) devil-k válasza robi222 (#12062) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valószínűleg valami kézfogási probléma is fennállhat. Nekem volt egy hasonló köröm az erősítővel és a médialejátszóval.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12064) Norbi 72 válasza robi222 (#12062) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mert a vason át kellene haladnia az adatnak,és arra már karcsú a noname kábel.Hogy érthető legyek:Simán bedugod a forrásba ott müködik,de ha át kell haladnia még egy eszközön,ott már elvérzik.Remélem érted.

(#12065) robi222 válasza devil-k (#12063) üzenetére


robi222
senior tag

Ha úgy érted ,hogy a kettő nem szereti egymást, akkor arra én is gondoltam .De ugyan azt csinálja egy asus médiával is.
Pedig a amikor működik, akkor sokkal szebb a hangja a hdmi-n keresztül.Ezért erőltetem a megoldást.

(#12066) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Egyik ismerősömtől most fogom megvenni az Optoma HD72i projektorját, amit a gépemmel fogok használni. Eddig minden oké, viszont vászon témában nem vagyok otthon. Milyen lehetőségek vannak, ill. honnan tudnék beszerezni vásznat jó áron? Elsősorban home made megoldás érdekelne. 110"-os vásznat szeretnék 16:9-es arányban, aminek magassága:1,5m, a szélessége pedig 2,5m.

Szóval elsősorban az érdekelne, hogy milyen vásznat ajánlotok, honnan tudnám beszerezni a legolcsóbban(pl: ikea, méteráru bolt, stb stb...). A vászon ki lesz feszítve egy fa keretre, és a vászon alá matt fehérre festett, fehér színű farost lemezt fogok tenni, majd az egészet megcsinálom plafonról lenyithatós megoldásúra. Padlás szobába lesz, és a helyhiány miatt sajnos csak így tudom megoldani.

Köszi előre is a segítséget!

Szerk.: Fogalmam sincs mennyit szánnék rá, mert abszolút nem vagyok tisztában az árakkal, és az egész vásznas témával!.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12067) devil-k válasza robi222 (#12065) üzenetére


devil-k
nagyúr

A FW-k a legújabbak? Ha nem, akkor érdemes frissíteni. Nekem ez oldotta meg a bajom amikor ez volt. Az erősítő, a TV és a Popi is kapott új FW-t.

- mozi bolondéria -

(#12068) robi222 válasza devil-k (#12067) üzenetére


robi222
senior tag

Igen mindenen a legg újabb van.

(#12069) Spuri2000 válasza Satyricon (#12066) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ebay --> DIY projektor vásznak

(#12070) Satyricon válasza Spuri2000 (#12069) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

A projektor vászon hogy van angolul? Projector linen-nek dobta ki a webfordító, de ebayen nem sok értelmes találatot dobott ki :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12071) Satyricon válasza Spuri2000 (#12069) üzenetére


Satyricon
addikt

Lejárt a szerkesztési idő.

Először is köszi

Másodszor pedig:

Te/Ti melyiket ajánljátok ezek közül? És 1 indokot is had kérjek már, hogy miért pont azt. Nagyon jó árban vannak itt, úgyhogy a jobbik fajtát akarom megvenni!

120"

[110"]

Remélem nem néztem be semmit, és mindkettő 16:9-es.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12072) spiky03 válasza Satyricon (#12066) üzenetére


spiky03
veterán

Majd erről kérünk képeket, ha kész lesz. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12073) devil-k válasza Satyricon (#12070) üzenetére


devil-k
nagyúr

Projector screen.

- mozi bolondéria -

(#12074) Satyricon válasza spiky03 (#12072) üzenetére


Satyricon
addikt

Mindenképp dobok fel Nektek is képeket róla! :K

Am itt egy paintes kép a tervről:

És egy leírás hozzá: Az ajtóból nézve így látjuk a szobámat. Ha felcsukjuk a vásznat, akkor az ablak körül látható feketés-szürkés rész, egy vastagabb, feketére fújt szegőléc lenne, természetesen fixen rögzítve a falhoz. Ha pedig lenyitjuk, akkor pontosan a falra fixen rögzített szegőléc közé esne a lenyiott vászon. A vászon keretét fenyőből csinálnám(aminek a másik oldalát a képen is látható módon le álmennyezetezném, hogy felcsukott állapotban ne legyen otromba kinézete), A mennyezeten látható szegőléc is ugyanúgy fixre lenne felfogatva, pontosan közé illeszkedne a vászon felcsukott állapotban. ezt szerintem hagynám fehéren(csak a képen jelöltem ugyanolyan színnel, mint ami a falon látható)

Érdekelne a tervről a véleményetek, hogy szerintetek mennyire mondható jónak ez a megoldás, ill. mennyire mondható szépnek, vagy otrombának. (praktikusnak praktikus :DDD )

Szerk.:
Na meg hogy az előző hsz-be belinkelt két vászon közül melyik a jó/jobb :F :U

Szerk2.:

(#12073) devil-k: :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12075) Spuri2000 válasza Satyricon (#12070) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Próbáld így: diy projector cloth

(#12076) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Van egy kedves szomszédom(szembe szomszéd), és projizásra adta a fejét.

Szegény körülnézett és elszörnyülködött hogy milyen árak vannak. Kapásból erre kért ajánlatot mint vászonra:
[Grandview Speciális Házimozi vetítővászon].
Ebből a 16:9-es legnagyobb potom 465000 Huf + Áfa.
Ahogy olvasgattam a topicot, mondtam is neki hogy nem kell az. Olcsóbban vehet plafonról motorosat ami 149*266 cm-es. Bár ezeket a Grandview vásznakat nem ismerem, de többen is ajánlották itt a fórumról másoknak.

Viszont kellene neki egy értelmes proji max 3-400000-ig.
Ebben kellene a segítség.
Szoba:
2.5 méter a magassága, 5m a szélessége.
Tehát a vetítési táv kb 4,5 méter lenne a plafonról.

A projektor: Full HD, 3D, motoros zoommal, mivel TV-t is ezen szeretne nézni. Gondolom akkor olyan kellene neki ami tudja a Lens Shiftet is(ha jól írtam). Nem akar állandóan létrázni, max a távírányítón gombot nyomni.
Fontos neki hogy 2 HDMI 1.4a legyen a projin, mert a beltérit és a számítógépet dugná rá. Hangszóró nem kell a projiba.
A falak nála világos citromsárgák. A sötétítés megoldható, de legyen annyi fényereje a projinak hogy nappal is lehessen azért látni a sport műsort.
Nem vakító a szoba mikor kint süt a nap, de pl nálam a projektoros TV-m felén alig látszik a kép.
Mint írtam szembe szomszéd, és ugyan olyan a lakása mint nekem.

Tudtok erre valamit ajánlani?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12077) c4 válasza Wucky (#12076) üzenetére


c4
őstag

"de legyen annyi fényereje a projinak hogy nappal is lehessen azért látni a sport műsort."

Na, itt véget is ért a projektorozása. Olcsón megúszta.

[ Szerkesztve ]

(#12078) bajnokpityu válasza Wucky (#12076) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Feltételekkel ajánlottuk a Grandview vásznat. Legfőképpen, hogy ne az importőtől direktbe vedd, mert, ha pont kifogsz egy hibás darabot, akkor saját költséged lesz az ide-oda fuvaroztatás (3700/út)

Nem jellemző, de a forgalmazó ott tart, hogy azonos fórumról érkező két érdeklődőnek el akarta adni ugyanazt a rossz vásznat... :W

Közvetítővel ugyanannyiért kapod, csak jobb a garanciális feltétel. :R

Jelen esetben egyébként nem kéne erőltetnie egyikteknek se a projizást. Ha a projis TVden nem tudtad megoldani, akkor projival még kisebb az esélyed. Nálam is olyan, hogy ha be tud szűrődni egy sávon a napfény,akkor ott kb nincs kép.

Elsőre én is keveseltem az egyébként nem éppen alacsony fényerejét a Micsunak,de igaza volt azoknak, akik úgy fogalmaztak: proji első alapfeltétele a tökéletes besötétítés.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12079) Wucky válasza c4 (#12077) üzenetére


Wucky
senior tag

Ennél valamivel értelmesebb beszólást vártam.
De bocs hogy kérdeztem. Többé ezt a hibát nem követem el.

Bajnokpityu: Én nem projizom, csak 2006 óta ilyen a TV-m.
Azért egy valamire való gépet ajánljatok már. Majd ő eldönti mit akar. Engem nem érdekel hogy mire költi el a pénzét.
Vászonból akkor milyet érdemes? Mintha olvastam volna már itt a Funscreen vagy milyen vásznat.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12080) devil-k válasza Wucky (#12079) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem hiszem, hogy c4 bántásként/rosszindulatból írta volna amit, csak egy jó pár pontban megdől az otthoni mozizás ténye ilyen feltételekkel. De mindenkinek szíve joga azt venni, amit szeretne, csak nehogy csalódás legyen a vége.

A Grandview valóban egy jó vászon, sokan használják, de ahogy bajnokpityu is írta, csak óvatosan a vásárlással. A közvetítő segíteni fog! ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12081) bajnokpityu válasza Wucky (#12079) üzenetére


bajnokpityu
félisten

legyen annyi fényereje a projinak hogy nappal is lehessen azért látni a sport műsort

erre irta,h ilyen nincs 3d,fullhd-ben. ezek mozis projik lennének, ahol nem hiszem,h létezik 3-4000es Lumen

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12082) Wucky válasza devil-k (#12080) üzenetére


Wucky
senior tag

Szia!
Én csak az igényeit tolmácsoltam, a szomszédnak.. Nem lehurrogni kell engem sem. Azért kérdeztem én meg itt, mivel régóta olvasom a PH-t, és én még rossz tanácsot nem kaptam innen. Ha netalántán én is ilyenre adom a fejem, hidd el megfogadom a tanácsokat. De speciel még csak 3 napja olvasom a projektor fórumot. Még nem vagyok tájékozott.
Speciel én tuti csak filmezésre használnám.

bajnokpityu: Értem. Tehát döntse el hogy mit akar. Vagy film sötétben, vagy hang kép nélkül világosban :P
Ha viszont filmre használja csak, akkor ilyen árban jobb a DLP-s? Vagy milyenre lenne érdemes áldozni kezdetnek?

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12083) devil-k válasza Wucky (#12082) üzenetére


devil-k
nagyúr

Első lépésként érdemes a falakat is sötétebbre festeni. Vicc nélkül. :DD Ha használt vetítő is szóba jöhet, akkor nagyobb sikerrel fogtok olyan projektort találni használtan, ami az újnál is "jobb", pontosabban jobban megérné. De vannak itt szakavatott kollégák, akik segítenek neked, biztos vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12084) Wucky válasza devil-k (#12083) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi!

Továbbítom az infókat. A festés nem hiszem hogy megoldható, mivel úgy bérli a lakást. Valamint a nappaliról van szó. A felesége meg bele van őrülve az ilyen világos színekbe.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12085) devil-k válasza Wucky (#12084) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig sok asszonyt hallottam már akinek bejött a vetítő varázsa és most már azon nézi(k) a romantikus filmek garmadáját. :) Nem lefutott meccs ez.

- mozi bolondéria -

(#12086) Bobolit válasza c4 (#12077) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Hát nem tudom, én 1200 lumennel - papíron - simán tudok nappal sportot nézni, nyilván nem afrikai futókat alagútban, de bőven nézhető minőségben.

(#12087) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

W1070-es projektorom van, és amikor a PowerDVD átkapcsol 3D módba, akkor megnő a kép és lelóg a vászonról. 2D-ben teljesen jó, windows asztalon is jó mpc-hc-ben is, csak akkor vált át valamiért nagyobb képre amikor bekapcsol a 3D mód. Találkozott már valaki ilyennel? Vagy menjek ezzel a kérdéssel a HTPC topikba?

[ Szerkesztve ]

(#12088) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

Valaki kozuletek latott, tesztelt mar LG PF80G prijectort?
Forumon kerestem itt, de csak ennyit talaltam :B

...

(#12089) deedee válasza ManUnited (#12087) üzenetére


deedee
őstag

én is 1070-et használok power dvd-vel és semmi ilyet nem tapasztaltam még.
alap beállítás van a power dvd-ben egyébként.

(#12090) StLui válasza ManUnited (#12087) üzenetére


StLui
veterán

Nekem meg kb 5-10%-kal kisebb lesz a 3D-s kép mint a 2D, tehát keret marad a vásznon kb 10-15cm körbe, a 2D kép meg pont kitölti

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12091) c4 válasza Bobolit (#12086) üzenetére


c4
őstag

Biztos igazad van, kivehetőek a körvonalak. Csak mi van, ha a Nap is kisüt? :D

(#12092) Wucky válasza c4 (#12091) üzenetére


Wucky
senior tag

Annyira azért nem rossz a helyzet. Az ablakon nem közvetlen süt be a nap. Azért az én TV-m is élvezhető nappal is. Igaz, ha filmet nézek, mindig sötétítek.

Néztem kalkulátort. 4.5 méteres vetítési távolságból nem is lehet 149*266 cm-es képet vetíteni? A legtöbb kalkulátor szerint nagyobb lesz a kép, vagy közelebb kell tenni a projit. Ez mennyire valós?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12093) ManUnited válasza deedee (#12089) üzenetére


ManUnited
aktív tag

deedee és StLui köszi a válaszokat akkor megkérdezem htpc topikban is hátha valaki tudja mitől lehet ez.

(#12094) c4 válasza Wucky (#12092) üzenetére


c4
őstag

Nem tudom, kinek mik az igényei, de... Annak idején a MM hálózatokban lehetett nézni vetítőket beszűrődő műfényes környezetben. Na, soha nem vettem volna projektort az ott látottak alapján. Egy hátulvetítős projektort nagyon nem kéne idekeverni. A sportesemények még azt mondom, hagyján. A kontrasztot mondjuk el lehet felejteni alapból, natív kontrasztról szót se ejtsünk. Minőségről se. A játékfilmek 80%-a sötét jelenetekből áll. Mit szeretnél látni erősebb bevilágítottság esetén, mikor már a falakról visszavert fény is ront a képminőségen?
Ezért írták itt, hogy sötét tónusú falakat kell alkalmazni... Ha már fekete nem lehet az asszony miatt. Ha nem teremted meg a vetítéshez a lehető legjobb feltételeket, kár százezreket elkölteni rá. Venni kell egy százezres vetítőt, fehérre festeni a falat és hadd menjen.

[ Szerkesztve ]

(#12095) Wucky válasza c4 (#12094) üzenetére


Wucky
senior tag

Na látod. Ezért kérdeztem, mivel én nem értek hozzá. Nektek fekete fal? Mindenkinek aki projizik?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12096) Norbi 72 válasza Wucky (#12095) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dehogy.Nálam sárga a fal,de vászon mellett közvetlen van egy faliszőnyeg.1070-essel egyáltalán nem zavaró. ;)

(#12097) c4 válasza Wucky (#12095) üzenetére


c4
őstag

Többfunkciós helyiségekben nem árt a vetítés miatt sötétebb tónusokkal is tervezni. Dedikált moziszobában többnyire fekete falak ajánlottak, tükröződésmentes berendezés tárgyakkal. Hiába vesz valaki prémiumkategóriás vetítőt, ha a körülményeket nem teremti meg hozzá. Kidobott pénz.

(#12098) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok

Tegnap szerettem volna kérni 1 kis felvilágosítást vetítővásznakkal kapsc.ban, de nem kaptam kielégítő választ, úgyhogy most újra megkérdezném: Milyen fajta vásznat ajánlotok? mire kell figyelni vásárláskor? ill. minden olyan dolgot, amit érdemes a témával kapcs.ban tudni, szeretném, ha leírnátok! Pl. ha ebayen veszem meg, mire kell figyelnem. Köszönöm!

Nem akarok 20-30, vagy 50.000 ft-os vászonnal befürödni, gondolom megértitek... :U

Köszi

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12099) deedee válasza c4 (#12097) üzenetére


deedee
őstag

kicsit sírásra görbült a szám, mert én nagyjából most fejeztem be a tojástartó projektet, vagyis sakktábla elrendezésben borítottam be a falat és a plafont.
de nem festettem le őket sötét színre. :U
viszont a szoba a pincében van, teljes sötétet tudok produkálni.
számottevő különbség lenne még ez esetben is, tekintve a teljes elsötétítés lehetőségét, a sötétre festett falakhoz képest?

így utólag már nem tudom lefesteni a tojástartókat. :B

(#12100) Norbi 72 válasza deedee (#12099) üzenetére


Norbi 72
veterán

így utólag már nem tudom lefesteni a tojástartókat.

Miért nem?Veszel 3-4 flakon fekete-sötétzöld/kék/bordó festékspray-t,kimaszkolod,és lefújod.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.