Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) lemmy9 válasza deedee (#12249) üzenetére


lemmy9
őstag

Fekete táblafesték.
A használt tojástartóval vigyázz, mert fertőzés góc keményen szobahőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#12252) Norbi 72 válasza #75912448 (#12242) üzenetére


Norbi 72
veterán

:C

(#12253) xtremetuning válasza #75912448 (#12242) üzenetére


xtremetuning
addikt

Baromság abban a topicban ? Sosem láttam olyat.... :DDD ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12254) #75912448 válasza xtremetuning (#12253) üzenetére


#75912448
törölt tag

Maradjunk abban, hogy számomra baromság, azaz bullshit kategória. Ha én aszondom, hogy összehasonlítottam a 4810-et az 5010-zel és szubjektív indokok miatt utóbbi tetszik, mire a másik néhány hozzászólással utána eljut oda, hogy ugyanez ingyen sem kéne neki - miközben 4 kategóriával alatti erősítővel van tapasztalata, és nyilvánvalóan előbbi "fanja" - bármennyire is tiszteljem az illetőt, baromság kategória. Ja, és épp eladtam egy Onkyo-t, most Denonom van a köv kiszemeltig, aminek van hiányossága, előnye, de sosem írnám, hogy ingyen sem kéne. És ami a hangsúlyosan legfontosabb: nem érdekel, ha xy ír hasonlót, gondolkodás nélkül átugrom rajta, az annál inkább zavar ha hozzáértő írja. De ezt itt hagyjuk, mert brutál off, majd visszatérünk rá a helyén, ahol a másik oldal is jelen van, mert így értelmetlen.

(#12255) atuci válasza AVhelper (#12193) üzenetére


atuci
senior tag

szia!

Megtörtént, tényleg nagyon segítőkészek voltak, mindenre lett megoldás.
Köszönöm :R

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#12256) AVhelper válasza atuci (#12255) üzenetére


AVhelper
senior tag

Örülök! :DD

(#12257) Hooper


Hooper
őstag

Előre megyek a problémának, lehet tárgytalan lesz (1-2nap hogy kiderüljön) de szeretnék már pontot tenni a projekt végére.

Szóval:
~235cm képszélességgel vásznat keresek (+- pár centi befér, falra szerelhetőt)

itteni ajánlások alapján grandview CNV is érdekel még. Lehet motoros, vagy kézi, minden ajánlat érdekel.
Ha valaki tud valamit szóljátok :)

ezeket néztem még:
1
2
3
4
5
hátha valamelyikkel van pozitív tapasztalat.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12258) artiny


artiny
őstag

Helotok

Van egy OPTOMO EP 755 projektorom....ami nagyon hangos ,éles ,visito hangot ad ki magábol.
Ket nagy ventilátor es meg ketto kisebbet talaltam felnyitva a keszuleket.
Bekapcsoltam és sorban megállitottam a ventilátort egy palcikat benyomva menet kozben,de nem szunt meg a hang.
Ha kikapcsolom a gepet akkor meg egy ideig huti magat mielott teljessen lekapcsolodna,de ilyenkor mar nem eg a lámpa csak a ventilator porog es ilyenkor nem is adja ki azt a hangot ,normalis ventilator zaj van csak.
Mi az ami szol akkor? mi adhat meg ki hangot?

(#12259) djxp01


djxp01
senior tag

A W1070 tulajoktól kérdezném, hogy normál és eco módja között mekkora zajkülönbség van? (tudom, hogy 3dB, csak gyakorlatban ez mit jelenet?)

Még az eco módban is olyan hangos a hűtés, hogy zavaró tud lenni, ha egy csendes jelenet van?

Az eco módban egy teljesen sötét szobában is élvezhető fényerejű lehet a film, ha egy 220 széles vászonra vetítek 2D-ben?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#12260) c4 válasza artiny (#12258) üzenetére


c4
őstag

Ha Optoma, akkor a színkereke is visíthat. Batyo tud neked is segíteni.

djxp01:

Bőven elég, még sok is 2D-ben a fényereje.

[ Szerkesztve ]

(#12261) StLui válasza djxp01 (#12259) üzenetére


StLui
veterán

Én csak eco módban használtam, tulajdonképpen semmilyen beállításhoz nem nyultam még egyszer sem, és elég hangos

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12262) Neoteric válasza djxp01 (#12259) üzenetére


Neoteric
addikt

Én őszintén szólva képileg és hangilag semmi különbséget nem látok gyári alap és gyári smart eco között, viszont nekem így nagyon világos a kép, amellett h a gép meg elég zajos. Netről vadászott custom profilt használok, így kisebb a fény, jobbak a színek és halkabb a gép. (+ szvsz lámpakímélőbb is)

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#12263) ManUnited válasza Neoteric (#12262) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Az alap és a smart eco között én sem láttam különbséget, viszont az eco módban érezhetően visszavesz a fényerőből. Legalábbis szerintem érezhetően. És a sima ecoban halkabb is ugyancsak szvsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#12264) djxp01


djxp01
senior tag

Köszi a válaszokat! Amúgy melyik gép lenne az, ami hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint a W1070, csak mondjuk 20-25 dB között van a hangszintje? Lehet drágább is valamennyivel, pl.: Epson W5200? Annak meg "rosszabb a feketéje", nekem mondjuk a fekete elég fontos szempont, de a zaj is..

regisztrált: 2005-07-05

(#12265) Hooper válasza djxp01 (#12264) üzenetére


Hooper
őstag

Nekem W1300 van. Ecoban nem zavaró pedig a fejem felett van pont. Ha megy a film akkor a hang elnyomja. A normal mód az hangosabb, de az már majdnem túl világos is teljesen sötét szobában.
Képvilága nekem nagyon tetszik

(#12266) Norbi 72 válasza djxp01 (#12264) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez elég érdekes,nekem még csendes jeleneteknél sem tünik fel a venti hangja,vagy csak nem figyeltem...mondjuk egy rendesebb mozi van körülötte. :D
Pénteken fogok mozizni,majd meghallgatom.

(#12267) djxp01


djxp01
senior tag

Értem Hooper. Tnx Norbi! Közben megtaláltam az utolsó kérdésemre a választ W1500 - halkabb mint a W1070, cserébe 370k.... Hát lehet ez lesz majd a jövőben a W1070 utódja :)

"Fan noise. Despite being brighter, the W1500 produces less audible noise at full lamp power than the W1070 does. Furthermore, since the W1500 in low lamp mode produces about as much light as the W1070 at full power, you can make the W1500 much quieter than the W1070 without compromising light output. "

forrás

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#12268) Spuri2000 válasza djxp01 (#12259) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Van aki kicseréli a ventit egy halkabbra!

(#12269) AVhelper válasza djxp01 (#12264) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ilyen alacsony zajszintre, csak a termetesebb házú vetítők képesek, mert azokban a levegő áramoltatására több hely van. Ezek persze drágábbak is, de a 28dB / 22dB (Normal / Eco) zajszintű Epson EH-TW3200 talán még megfizethető, és az árában képeltolás (lens shift) , képinterpoláció, Cinema színszűrő, "Super resolution" képélesítés és egy tényleg igényes optika van.
Lásd ezt a linket.

(#12270) c4 válasza AVhelper (#12269) üzenetére


c4
őstag

Ez így kissé barokkos túlzás. Értem, hogy epson díler vagy; na de pont a TW3200-al jössz? :)
Halknak halk...

[ Szerkesztve ]

(#12271) Hooper válasza djxp01 (#12267) üzenetére


Hooper
őstag

Esetleg még ezt a felsorolást nézd meg:

http://www.trustedreviews.com/best_projectors?Price[]=%C2%A3500+-+%C2%A31500

AVhelper kicsit kezd már agresszív lenni az epson és a már többször belinkelt bolt nyomatása. Értem én a BTL marketinget de azt is lehet finoman :) no offenz

[ Szerkesztve ]

(#12272) RC46 válasza AVhelper (#12269) üzenetére


RC46
csendes tag

A 3200-ason tényleg igényes optika van.
Lásd ezt a tesztet:

[link]

(#12273) AVhelper válasza RC46 (#12272) üzenetére


AVhelper
senior tag

Minden tesztnél többet mond, hogy az Epson EH-TW3200 több mint 3 éve kapható, és még ma is jól fogy.

(#12274) Madwe válasza AVhelper (#12273) üzenetére


Madwe
nagyúr

Technikai cikkeknél mióta előny ha régi :D? Én semmiképp nem vennék ma egy 3 éve megjelent terméket, legyen az projektor/tv/erősítő (hangfalrendszert viszont igen mondjuk)

(#12275) RC46 válasza AVhelper (#12273) üzenetére


RC46
csendes tag

Már akinek...

(#12276) xtremetuning válasza Madwe (#12274) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pedig lehet (nagy a valószínűsége), hogy a régebbiben még jobb minőségű alkatrészeket találnál....ne gondolja senki, hogy a válság nem érinti a műszaki cikkeket....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12277) c4 válasza xtremetuning (#12276) üzenetére


c4
őstag

Erre azért mérget ne vegyél. :) Egy belépő modell esetén meg pláne. Na de mindegy is, lényeges segítséget nem jelentő információ az idetévedőknek.

[ Szerkesztve ]

(#12278) epzon válasza c4 (#12277) üzenetére


epzon
őstag

mert te aztán lényeges információkat osztasz meg az idetévedőkkel...

(#12279) AVhelper válasza c4 (#12270) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem vagyok ugyan semmilyen díler, de készséggel elismerem, hogy szeretném egy kicsit szélesíteni e fórum látogatóinak látókörét, mert érzésem szerint az némileg beszűkült a DLP vetítőkre, annak is főleg egy márkájára, s különösen egy típusra.

Az is igaz, hogy én személy szerint kedvelem a 3LCD és LCOS technológiájú vetítőket, mert magam zavarónak találom az 1 chipes DLP vetítők szivárvány effektusként ismert színfelbomlását. Olcsó LCOS vetítő nincs, megfizethető 3LCD vetítőt meg sajnos csak az Epson kínál manapság, mivel a Sony valamilyen okból hanyagolja a piacnak ezt a szegmensét.

Azt is érzékelem, hogy sokan az ilyen fórumokon hajlamosak mindenféle teszteknek hinni a saját szemük helyett. Én ezt nem tartozom üdvözítőnek, mert tudom, hogy a tesztek írói nem kizárólag objektív mércék alapján alkotnak véleményt - formálva ezzel másokét. De persze megértem, ha valaki tájékozódásként olvas teszteket, csak azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne feltétlenül is kizárólag azokra alapozva döntsön. Ha valakit érdekel, akkor például az Epson EH-TW3200 kapcsán olvashat egy tesztet a vele teljesen azonos, de Észak-Amerikában forgalmazott Epson PowerLite Home Cinema 8350-ról itt.

Szerintem egy vetítő megvásárlása esetén (is) elengedhetetlen, hogy a vevő maga győződjön meg róla, hogy a termék megfelel-e elvárásainak, és bízzon ítéletalkotó képességében, mert így valóban Ő dönti el, hogy mit vásárol.

Akinek ajánlottam halk és megfizethető vetítőt keresett, aminek szerintem az Epson EH-TW3200 tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#12280) c4 válasza AVhelper (#12279) üzenetére


c4
őstag

"halk és megfizethető vetítőt keresett"

Azért van még a világon pár gyártó, aki LCD technológiával gyárt vetítőt. (Példának okáért: Panasonic)
Mint írtam, a TW3200-as halk. Nálam járt már nagyobb testvére is, annak a sem jött be a képe.
Ez van, mindenkinek más tetszik. a 3200 felett eljárt az idő. Deep black nélküli LCD már - bocs a jelzőért - kuka.
DLP-ben a DC3 alatti készülékek ugyanígy elavultnak számítanak. Persze, mindenki győződjön meg arról, hogy neki megfelelő-e a kiválasztott termék. De emlékeim szerint több oldalon keresztül azon megy a rinya, hogy hol lehetne több készüléket egyszerre megnézni, akár A/B teszten. Na itt a bibi Észak-Amerikához képest. Egy készülék demóját is ki kell sírni, mert a forgalmazók nem hajlandóak bekapcsolni a gépet, mert így a szürke import, úgy a szürke import... Na, jól kimérgelődtem magam.

(#12281) AVhelper válasza Madwe (#12274) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én pedig úgy gondolom, hogy egy technikai termék esetében is az a fontos, hogy JÓ legyen, és feleljen meg az adott vásárló igényeinek. Az kétségtelen, hogy az elektronikai termékekre bizonyos megkötésekkel és módosítással igaz a Moore törvény, nevezetesen, hogy az évek múlásával a termékek egyre jobbak és olcsóbban lesznek, de sorolhatnám azokat a legendás terméket, amiket már sajnos nem lehet kapni, pedig sokan még ma is rohannának megvásárolni azokat. Csak egy TV-t említenék: Pioneer KURO G9

(#12282) StLui válasza AVhelper (#12281) üzenetére


StLui
veterán

Pana talán elérte a ZT60-nal a Kuro szintjét, tehát jelenleg is csúcs lenne, és olyan drága is volt, viszont a 3200 amikor kezdték árulni sem csúcskategória volt, így kicsit értelmetlen az összehasonlítás, ráadásul igazán egyedi is a Kuro

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12283) AVhelper válasza c4 (#12280) üzenetére


AVhelper
senior tag

Itt ugyebár házimozi vagy otthoni célra használható vetítőkről szoktunk értekezni. Valóban kínálják még itt-ott a PT-AT6000E (kb. 700 eFt-ért), ami 2012-ben jelent meg, benne az Epson D9-es LCD paneljeivel, de tavaly már nem mutatott be új házimozi projektort a Panasonic. Pletykák szerint a jövőben a cég csak az üzleti prezentációs és installációs vetítők piacára koncentrál majd.

Sorolnád még a további 3LCD projektorgyártókat, amelyek megfizethető házi-mozi vetítőket kínálnak? Mert én ilyen kontextusban emlegettem az Epson-t.

(#12284) c4 válasza AVhelper (#12283) üzenetére


c4
őstag

Na ez az. Pont itt a bibi. Már van jobb alternatíva ebben az ársávban. 300 ezer felett elég nagy kompromisszumnak tartom az Epsont. De akit nagyon-nagyon zavar a hangosabb venti, bátran vegye meg.
Max mérgelődik jó sokat a remek optika miatt. Csak kihal már ebben a szegmensben az LCD.

(#12285) Hooper válasza Hooper (#12257) üzenetére


Hooper
őstag

Vásznas kérdésre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#12286) AVhelper válasza c4 (#12284) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Csak kihal már ebben a szegmensben az LCD."

Ez egy elég sajátos és oktalan kívánság, legalábbis a fogyasztók szempontjából. Nekik inkább az lenne fontos, hogy minden vetítési technológiával egyre jobb és olcsóbb projektorok legyenek kaphatóak.

(#12287) StLui válasza AVhelper (#12286) üzenetére


StLui
veterán

Sajnos a gyártók nem ezt tartják szem előtt, ahogy kihal lassan a plazma is, pedig sokkal kevesebb hibája van az lcd-nél, mégis utóbbi nyert

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12288) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok! segítsetek! Létezik olyan program amivel lehet trapézkorrekciót állítani? A projektoron csak függőleges van, nekem pedig vízszintes is kellene.

Megvenni és megszerelni...

(#12289) AVhelper válasza StLui (#12287) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ne kételkedjünk abban, hogy a gyártók a piacról élnek... A plazma helyett meg van OLED, ami egyszer majd megfizethető lesz.

(#12290) Spuri2000 válasza AVhelper (#12289) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Neked milyen projid van?

(#12291) AVhelper válasza Spuri2000 (#12290) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nekem nincs vetítőm. Egy Pioneer KURO plazma TV-t nézek.De házimozik tervezésével (is) foglalkozom, ezért van némi rálátásom a témára.

(#12292) andrew-msi válasza Dyrg (#12288) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

A projektor "élmozdításával" nem tudod korrigálni?

(#12293) Dyrg válasza andrew-msi (#12292) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Próbálkoztam az összes opcióval, de csak függőleges mód van, egy mese előadásra kéne és csak oldalt tudom berakni, mert a gyerekek eltakarnák a projektort. Arra is gondoltam, hogy 90° elforgatom a projektort és a menüjében el lehet forgatni a képet, így már a függőleges korrekcióval be lehetne lőni. de hogyan rögzítem így elforgatva, hogy ne essen le az passz. Fentről lenne jó belógatni, de azt most nem lehet kivitelezni sajnos, ezért lenne jó egy program amivel tudom korrigálni...

Megvenni és megszerelni...

(#12294) AVhelper válasza Dyrg (#12293) üzenetére


AVhelper
senior tag

Praktikusabb lenne egy rövid vetítési távolságú (Short Throw) projektort használni, ami a játszó gyereke mögött, a vászontól kis távolságban elhelyezve is elég nagy képet tudna vetíteni.

(#12295) andrew-msi válasza Dyrg (#12293) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Sajnos erre nincs ötlete.

(#12296) Dyrg válasza AVhelper (#12294) üzenetére


Dyrg
aktív tag

A projektor a sulié, persze praktikus lenne, de nincs. Nekem az is praktikusabb lenne, ha tudná a vízszintest is! :))

Megvenni és megszerelni...

(#12297) ressting


ressting
csendes tag

Hello, segítséget szeretnék kérni tőletek!
Van egy projektorom és ez a hibája ami a képen látszik!
Van rá megoldás a javítására vagy ez ilyen hibásan marad vagy akár ennél rosszabb is lehet a kép?

[ Szerkesztve ]

(#12298) Dyrg válasza ressting (#12297) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Szerintem elcsúszott a színkerék. Szerintem javítható, valaki itt biztos segít. Főleg ha leírod a pontos típusát a gépnek... :C

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#12299) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Valaki segíthetne dönteni.
100 alatt szeretnék venni projektort amiben van HDMI csati is. Eddig két típust találtam ami színpatikus, nem tudom melyikkel járnék jobban. (vagy esetleg ajánlanátok mást?)

NEC VE281 84 446 Ft
SVGA, 2800 lumens, kontrasztarány: 3000:1, 2év gari, lámpára 2év 4000óra

BenQ MS521P 88 290 HUF
SVGA, 3000 lumens, kontrasztarány: 13.000:1, 3év gari, lámpára 1év 2000óra

Néztem még Acer-be két típust is de annak a garanciája nagyon szar. Lámpára 60nap!

XGA felbontásban pedig nem találtam olyat 100ezer alatt amiben lett volna HDMI... 2014ben ezt nagyon nehéz beleépíteni egy készülékbe... :W

Szóval?

Megvenni és megszerelni...

(#12300) bod.6hazy


bod.6hazy
csendes tag

Senki sem tudja, hogy miért nem érzékel jelet videomagnóról scart => s-video kábelen keresztül az Epson EMP X-3 projektor?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.