Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Vikthor válasza HelloTwinky (#13150) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ennyiért én inkább ezt a Sony-t venném.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13152) c4 válasza HelloTwinky (#13150) üzenetére


c4
őstag

Ha vezeték nélküli adatkapcsolatot kívánsz létrehozni a lejátszó (ha képes rá) és a vetítő közt, akkor kell az Epson EH-TW6100W-t választanod.

[ Szerkesztve ]

(#13153) HelloTwinky válasza c4 (#13152) üzenetére


HelloTwinky
csendes tag

Képminőségre gondoltam, és csak ez a három közül

"Vezetéknév" Ákos

(#13154) StLui válasza HelloTwinky (#13153) üzenetére


StLui
veterán

Ezért írta azt amit, a 6100 és a 6100W között mindössze ennyi gondolom a különbség

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13155) c4 válasza HelloTwinky (#13153) üzenetére


c4
őstag

Csupán a technikai adatlap alapján a Epson EH-TW6100 jobb paraméterekkel rendelkezik;
pláne, ha 3D is cél. Nagyobb a fényereje. Sőt, ha jól láttam, kapsz 1 szemüveget is hozzá.
A képminőségről majd biztos beszámol neked valaki, de jobb lenne, ha megnéznéd személyesen.

(#13156) BBéci válasza HelloTwinky (#13150) üzenetére


BBéci
titán

Két hónapig volt nálam TW6100 és cseppet sem voltam elégedett a képminőségével. Nem ajánlom.
Szerintem 135 colos vászonhoz, legalább eggyel magasabb kategóriájú vetítők között nézelődj. Hiába a névleg (talán valóságban is) magas fényerő, nem lesz fekete szín a vásznon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13157) tothn


tothn
tag

Sony HW40 662 áfával
Sony HW55 830 áfával
Sony HW50 2499 Euro
Epson TW9200 690 áfával
Epson TW5200 269 ÁFÁval -30ezer Forint visszatérítés
BenQ1070 200 áfával

tehát 800 körül alatt már lehet válogatni jobb projikból is

(#13158) Gyeptegla válasza tothn (#13157) üzenetére


Gyeptegla
tag

Szerintem akkor nézd újra a teszteket a neten, nem véletlen hogy a 1070-ről beszélnek.

Amiket felsoroltál, a 1070-en kívül max. a Sonykat választanám bár kétlem hogy ár-érték arányban jobban teljesítenének.

(#13159) tothn válasza Gyeptegla (#13158) üzenetére


tothn
tag

Ácsi, nekem nincsen bajom azzal, ha te a 1070-est akarod nézni. Csak felsoroltam néhány alternatívát 800-ig, és ez még mindig csak belépő kategória, még a sonyk is.

(#13160) AVhelper válasza bajnokpityu (#13123) üzenetére


AVhelper
senior tag

Természetesen megint butaságokat írsz.

A végén kezdve: se a Sony, se az LG, se a JVC nem gyárt 3LCD házimozi vetítőt (mindegyik a LCOS technológiát használja), a Panasonic pedig évek óta az Epson paneljeiből építi 3LCD vetítőit, így a PT-AH1000E és a PT-AT6000E is, mely utóbbiban ugyanazokat a D9-es paneleket használják mint az Epson EH-TW9000-ben és annak későbbi és olcsóbb változataiban.

Az LCD vetítők "jelentősen rosszabb képminőségével" kapcsolatos megállapításaid csak véleményként kezelhetőek, mert persze ezek sem igazak. Az Epson EH-TW7200 már 600 eFt-ért (tehát jóval 800 eFt alatt) megvásárolható, és kevés hasonló árú DLP vetítő versenyezhet vele.

Sőt, hogy ne mondhasd, hogy csak az Epson LCD-ket "tolom": a Sony VPL-HW40ES ára is 800 eFt alatt van, és nagyon jó vetítő ezen az áron.

(#13161) HelloTwinky válasza AVhelper (#13160) üzenetére


HelloTwinky
csendes tag

Az Epson TW5200-BenQ1070 közül inkább melyik?

"Vezetéknév" Ákos

(#13162) tothn válasza HelloTwinky (#13161) üzenetére


tothn
tag

Ha nem akarsz játszani, sztemis a benq a jobb választás.

(#13163) AVhelper válasza HelloTwinky (#13161) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs, de Én ezt nem dönthetem el helyetted. Nézd meg mindkettőt működés közben egy olyan filmmel, amit jól ismersz. Ha a színfelbomlás (szivárványozás) zavar, akkor egyértelmű a választás, ha nem zavar, akkor a neked fontos fekete szint miatt megint csak nem kérdés mit fogsz választani.

(#13164) Turbo73 válasza c4 (#13149) üzenetére


Turbo73
tag

Felirattal... :D

(#13165) HelloTwinky válasza tothn (#13162) üzenetére


HelloTwinky
csendes tag

Miért nem lehet a benq-n játszani?

"Vezetéknév" Ákos

(#13166) Neoteric válasza tothn (#13162) üzenetére


Neoteric
addikt

Miért ne lehetne játszani vele? Pont hogy tök alacsony az inputlagja, és az egyik legjobb projektor többek között erre a célra is belépők között, feltéve persze ha tudsz bánni a kontrollerrel. (billentyűzettel+egérrel vszeg annyira nem lenne kényelmes)
Anno csináltam egy gagyi bemutató videót róla h kb mekkora a "késés".

PSN: ne0teric_sAN

(#13167) c4 válasza Turbo73 (#13164) üzenetére


c4
őstag

Azzal csak ínyenceknek. De fehérrel! :D

(#13168) epzon válasza Gyeptegla (#13148) üzenetére


epzon
őstag

az agyban összerakás nem az én gondolatom erre azért komoly kutatásokat folytattak
de a linkelt videón is látszik a vibrálás, amit pl LCD-nél nem látnál, szóval van
Ugyanaz mint a crt monitor meg LCD a crt is fárasztotta az agyat de ott se láttad a vibrálást.

(#13169) tothn válasza tothn (#13162) üzenetére


tothn
tag

Tök sötétben elég nehézkes játszani. Az epsonhoz meg talán nem kell töksötétet csinálni, hogy a játékot élvezhesd.

[ Szerkesztve ]

(#13170) c4 válasza tothn (#13169) üzenetére


c4
őstag

Ahol egy 2000 ansis gép megy, ott nincs tök sötét. Pláne, ha nem tök feketék a falak.

(#13171) iolaus1980 válasza Turbo73 (#13144) üzenetére


iolaus1980
csendes tag

Valahogy így kell ezt csinálni. :)

(#13172) c4


c4
őstag

Hát na, mit írjak. Xar DLP. De kár, hogy nincs rá pízem. :D

(#13173) tothn


tothn
tag

Megunta. Biztos benq 1070-et vesz helyette.

(#13174) KisTücsök válasza c4 (#13172) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nagyon keveset bír a lámpája. :( Egy új meg gondolom egy vagyon.

(#13175) c4 válasza tothn (#13173) üzenetére


c4
őstag

Ja, annak jobb a kontrasztja... :D

KisTücsök:

Akik ilyet vesznek (pláne újonnan), nem hinném, hogy pont a lámpaélettartam miatt aggódnának. :)
A "bulb" 172 font.

[ Szerkesztve ]

(#13176) Pro Koryak válasza tothn (#13157) üzenetére


Pro Koryak
addikt

800e alatt lehet válogatni,
csakhogy lcd vs dlp:
minimum 600e / 230-300e ft

a kettő között van kb 3-400e ft difi.

szóval akinek van 3-400e ft-ja új projektorra, annak hiába lökitek a fa..a lcd-ket 600-700e ft-ért.

aki most kezdené a vetítést otthon.
érdemes használtak között is nézelődni, mert meglepően jó gépek vannak 200 -- 500e ft-ig, kevés üzemórával.

batyo akármelyik gépbe 30-50e ft körül megoldja a lápacserét. szal ez sem földhözvágós összeg.

(#13177) BBéci válasza Pro Koryak (#13176) üzenetére


BBéci
titán

11 éve tesztelek vetítőket (és tévéket), szert tettem némi tapasztalatra. Annak alapján azt mondom, a 3-400000 forintos új projektorok képminősége erősen kompromisszumos. Konkrétan, én nem tudom elviselni, inkább nézek egy ugyanannyiba kerülő 50-55 colos plazmatévét.
Amit a használtakról írtál, azzal egyetértek, bár amit 200-ért adnak, az rizikós, mert lehet nagyon gyenge minőségű is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13178) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#13102) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tovább megyek. Csak klónozva vacakolnak. Kiterjesztett asztal módban szintén tökéletesen megy mindkettő 1080p@60Hz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13179) Pro Koryak válasza BBéci (#13177) üzenetére


Pro Koryak
addikt

a gond az, h idejön valaki, max. 300e ft-ja van projira. erre ajánlgatják neki a 6-700e ft-os lcd-ket, mer'hogy ez sokkal jobb a belépő dlp-nél.
hiába jobb, ha nincs rá keret.

ezért írtam a használt részt.

benq w5000 vettem 200-ért, tisztítva, átnézve, új lámpa.
igaz nem mai gép, viszont uez az optika van jópár komolyabb projiban pl: sim2, runco...stb.

lehet a mostani belépő dlp-k már hozzák közel ezt a képminőséget papíron, de az optikájuk ill megépítettségük ehhez képest ... óccó

[ Szerkesztve ]

(#13180) Gyeptegla válasza BBéci (#13177) üzenetére


Gyeptegla
tag

Igen, igazad van, de annak a 11 évnek a káros következménye az hogy minden apró cseprő hibát kiszúrsz a képen, amit laikus elsőre ( de még másodikra sem vesz észre ), amitől számodra nézhetetlen lesz a kép.

Én azt mondom, hogy még a 200 k is sok hogy valaki kipróbálja otthonában a projektort, hogy kell-e neki vagy nem.

Venni kell 80-100 k-ért 720p projektort megbízható forrásból, azzal vetíteni az ajánlott képméretet, ajánlott körülmények között, utána el lehet dönteni hogy kell-e nekünk filmszínház otthonra.

Az 5-6 éves HD projektorok, amik most mennek ilyen áron, anno egy autó értékével vetekedtek.

Mikor én vásároltam, Batyó ajánlott két tipust, amik éppen voltak nála 720p-ben.

H79========== =========új ár 10000 dollár

Sharp XV Z10000E=======új ár 11 600 dollár

Ezek a készülékek a maguk korában a csúcsot képviselték, ergo nem vetíthettek szart, maximum az évek során technikailag elavultak

(#13181) Boozerka


Boozerka
csendes tag

Helló!
Tanácsot szeretnék kérni.
Belépő szintű sport közvetítésre alkalmas projektor vásárlása a cél, kettő egyén közül kellene a jobbat az ár arányában kiválasztani.

Egyén 1 :
EPSON EH-TW 490 projektor
rövid specs:
Vetítőrendszer: 3LCD technológia,
RGB folyadékkristályos panel Felbontás: WXGA, 1280 x 800 pixel
Kontrasztarány: 12000:1 Fényesség: 3000 lumen
Ár: 135,000 Ft.

Egyén 2:
SONY VPL-DW120
rövid specs:
Vetítőrendszer: 3LCD BrightEra technológia Felbontás: WXGA, 1280 x 800 pixel
Kontrasztarány: 2500:1 Fényesség: 2600 Lumen
Ár: 120,000 Ft.

Melyiket javasoljátok? Illetve általánosságban mi a vélemény a sony VPL-DX/DW típusú projektorairól?
Köszi.

(#13182) bajnokpityu válasza Pro Koryak (#13179) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként pont ebbe a résbe fér be pl USAból a mitshubishi hc7800,7900,8000.kb olyan 400-450e FTból bárki hazahozhatja, a 8000es új listaára 3500USD volt, és a tesztek szerint pont árát érte ekkor. EUban ez kb 3000-3500EUR lett volna, ha forgalmazták volna.

ha az ember kompatibilis a DLPvel, és nem görcsöl, egy USAban 3 év garival adott DLP hibastatisztikáján, akkor sztem, és mások szerint is jó vétel. (és akkor nem beszéltünk arról, hogy szakosodott cégeknél még olcsóbban megúszható) Ha mások 1M körül adtak volna érte, akkor az amúgy is stresszmentesebb DLP javítása is belefér, kijön az árából.

Nem vettem meg hozzá a 3D szemcsit,emittert, de állítólag 3Dben is nagyon jó.

Egyébként látatlanul is jó vételt csináltál, használt 200ért epzon 3200 a optikája,képe a szánalmas vicc kategória, amiket meg említettél, már bőven kéne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13183) Neoteric válasza Boozerka (#13181) üzenetére


Neoteric
addikt

Én az Epsonra szavazok, full fényerőn (ami vszeg kelleni fog, mert gondolom vmi vendéglátó ipari helyre lesz ahol nincs tök sötét) majd 2x tovább bírja, papíron legalábbis.

PSN: ne0teric_sAN

(#13184) Boozerka válasza Neoteric (#13183) üzenetére


Boozerka
csendes tag

Értem köszönöm,
Illetve az Epson jobb kontraszt aránnyal bír?
Olvastam olyat hogy a sony valami plusz technikával kompenzálja a papíron kicsi kontraszt arányt.
Otthonra szeretném, van lehetőség sötétítésre, így is az epson ?

(#13185) KisTücsök válasza Boozerka (#13184) üzenetére


KisTücsök
addikt

Gondolom most a VB miatt kell. Megtartod majd, vagy utána eladod?

(#13186) Boozerka válasza KisTücsök (#13185) üzenetére


Boozerka
csendes tag

Igen VB miatt, meg tartanám.

(#13187) KisTücsök válasza Boozerka (#13186) üzenetére


KisTücsök
addikt

És csak sportközvetítéseket nézel majd rajta? Vagy filmeket is?

(#13188) stigma


stigma
addikt

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy 150k-ból projektor + vászont vásárolnék. Az alábbi kritériumok fontosak:

Projektor:
- kiselőadásokhoz (20-30 ember, max 100nm teremben lenne)
- FullHD, 3D ilyesmi felesleges.
- Hordozható legyen
- Gyártó bármilyen lehet.
- LED-es változat elsőbbséget élvez, de nem feltétlenül csak ilyen kell.
- Garancia és váráslás csak itthoni!, Csak új és csak számla!

Vászon:
- Hordozható
- szélesség magasság minimum 120 cm legyen.
- Állványos kell hogy legyen.
- Max 10 kg
- Garancia és váráslás csak itthoni!, Csak új és csak számla!

Bármilyen ajánlást szívesen fogadok, illetve jelezzétek majd kérlek, honnan tudom beszerezni.

Köszönöm segítségeteket! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13189) Boozerka válasza KisTücsök (#13187) üzenetére


Boozerka
csendes tag

Főleg sport, kevesebb film.
Bemenet, hagyományos tv

(#13190) Boozerka


Boozerka
csendes tag

vagyis tv tunerből vga megy a projektorba.

(#13191) Pro Koryak válasza bajnokpityu (#13182) üzenetére


Pro Koryak
addikt

előtte körbenéztem alaposan ill beszéltem pár hozzáértővel...

(#13192) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok!

Erről a vászonról mi a véleményetek? Motoros és jó árban van!

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#13193) AVhelper válasza Boozerka (#13181) üzenetére


AVhelper
senior tag

Helló!

Ez a 120 eFt a SONY VPL-DW120-ért ÁFA nélkül értendő? Az EPSON EH-TW 490 nettó 135 eFt-ért már nem olyan jó vétel, de ha ÁFA-val megkapod ennyiért ezeket a vetítőket, akkor az bomba üzlet.

A SONY VPL-DX/DW vetítők nagyon jók, de inkább hordozható prezentációs célra készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#13194) zsoltika29 válasza BBéci (#13177) üzenetére


zsoltika29
tag

Akkor inkább maradjon a plazma.

A 65vt60-nak várható emberi ára?

(#13195) Boozerka válasza AVhelper (#13193) üzenetére


Boozerka
csendes tag

Ezek bruttó árak. Akkor plusz 15 öt megér az Epson?

(#13196) AVhelper válasza Boozerka (#13195) üzenetére


AVhelper
senior tag

A Te felhasználási célodra megfelelőbb lenne az Epson, ezért talán megérné a plusz 15-öt.

Elárulnád hol vennéd ilyen jó áron ezeket e vetítőket?

(#13197) Boozerka válasza AVhelper (#13196) üzenetére


Boozerka
csendes tag

Értem, köszönöm, akkor marad az epson!
Nagy ker.áron venném, De a Mediamarktba most az összes sony projektorra van 1 kis kedvezmény

(#13198) BBéci válasza zsoltika29 (#13194) üzenetére


BBéci
titán

Már most emberi az ára, és a gyártás tavaly decemberi leállítása miatt, már a legutolsó darabokat keresgetik a raktárakban.

(#13179) Pro Koryak
Szerintem van egy összeg, (és az ahhoz tatozó minőségi szint) ami alatt nem szabad, vetítésnek még a gondolatával sem foglalkozni. Éppen ezért nincs saját vetítőm. Amit meg tudnék fizetni, annak a képére nem vagyok kíváncsi, inkább nézek egy kisebb méretű, de nagyságrendekkel jobb képminőségű plazmatévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13199) stigma válasza stigma (#13188) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni a tegnap feltett kérdésemre, amihez kerestem már konkrét projektorokat is, ti melyiket ajánjátok az alábbiak közül illetve lehet más általatok választott típus is :
Projektrok: Max 135k:

-Acer X1373WH + vászon (Itt a vászonról nem tudok mekkora lenne)
-BenQ MX522p
-LG PB60G
-Optoma X300

-Vászont sajnos nem igazán találok normális méretben, de csak álló lenne a megfelelő max 30k-ig.

Ti mit mondtok az ezen projektorokra?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13200) c4 válasza stigma (#13199) üzenetére


c4
őstag

"Ajándék vászon: rolós 196x110cm"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.