Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) devil-k válasza Vikthor (#13700) üzenetére


devil-k
nagyúr

A THX féle ajánlás:

Amekkora átlójú képet szeretnél nézni, azt kell elosztani 0,84-gyel és megkapod a nézési távolságot.

Pl.:

110" (110x2,54= ~280 cm. 280/0,84= 3,3 m)

A kapott érték lesz a távolság, ahonnan még jól nézheted.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13702) TwentyFour válasza devil-k (#13701) üzenetére


TwentyFour
tag

Köszönöm a segítséget, 110" körül lesz a befutó.

Más. Milyen 3D szemüveget ajánlott venni a 1070-hez? Én az alábbiakat néztem ki. Ez megfelelő hozzá? Vagy van jobb/olcsóbb?

(#13703) Norbi 72 válasza KisTücsök (#13697) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem tudok hátrébb ülni,van mögöttem egy terepasztal. :)

A hangfalak talán kicsit közel vannak,és míg nem adom el az egyik DVD-tartót,a bal kissé be is van szorítva,de ez átmeneti állapot.Kompromisszumot kellet kötnöm a vászon miatt.Megérte! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13704) StLui válasza TwentyFour (#13702) üzenetére


StLui
veterán

Megnézted, tudsz olyan kicsit vetíteni olyan messziről? (amúgy is kicsi a kép olyan messziről)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13705) TwentyFour válasza StLui (#13704) üzenetére


TwentyFour
tag

Egyelőre nem 100%, mert még majd mérnem kell, hogy mekkora lesz a nézési távolság, milyen kanapém lesz, stb (átalakítás alatt van a szoba). Egyébként nekem egyelőre furcsa, hogy a 250cm*140cm-es kép kicsinek számít :)) De ha ennyien mondjátok, akkor lehet picivel nagyobb lesz belőle. ;)

(#13706) StLui válasza TwentyFour (#13705) üzenetére


StLui
veterán

250 széles kép max 3 méterig nagyon jó moziélmény 2D-ben, 3D-hez már 2,5méterre kéne ülni max. De mi sem ülünk közelebb a 235-ös képhez 3D-nél, hanem maradunk 270-en.
Hozzáteszem, hogy járt már olyan nálunk aki messzebbre akart ülni mert túl nagynak érzi, de szerintem megszokná max 1 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13707) AVhelper válasza Khaosz55 (#13695) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

A DLP-ről:

A házimozi célra is alkalmazott DLP technológia az utóbbi években nem sokat fejlődött. 2005-ben jelent meg a DarkChip3 DMD képmodulátor és attól kezdve máig ez a legelterjedtebb chip a belépő DLP projektorok kategóriájában. 2008-tól a Texas Instruments (TI) javított a DMD "mikro-tükrök" gyártásán, és azóta van DarkChip4 DMD, ami még mélyebb fekete-szint és így kb. 25%-al jobb Full On/Full Off kontrasztarány elérésére képes, de egyelőre csak csúcskategóriás vetítőkben alkalmazzák. Már több mint egy éve minden belépő DLP házi szórakoztató vetetőbe a DLP 4244 DarkChip 3 DMD-t építik, amivel teljes HD felbontású 144Hz frissítésű képet lehet vetíteni sztereoszkóp (3D) képmegjelenítéshez (a másodpercenként 24 képkockás (24p) 3D filmek bal- és jobbszemnek szánt képeit háromszorozva). Ezt a megfelelő aktív 3D képzáró szemüveggel nézve - amit a vetített képek közé iktatott un. DLP-Link jellel, vagy rádiófrekvenciával szinkronizálnak a vásznon megjelenő képhez - válik láthatóvá a sztereó kép.

Ugyancsak 2005 óta létezik a "BrilliantColor" technológia, ami három helyett akár hat szín feldolgozásának lehetőségével javítja elsősorban a vetített kép fényerejét (a természetes képjelenetekben gyakori középtónusú tartományban több mint 50%-kal), de kompromisszumok árán. 2006 óta van "Dynamic Black" dinamikus fényerőszabályzó technológia amivel főleg a specifikált kontrasztarány érték kozmetikázható.

A TI mostanság a DLP Cinema és LED-es mobil vetítőkben alkalmazható HD DLP Pico chip-ek fejlesztésére koncentrál.

A 3LCD-ről inkább egy linkgyűjteményt küldök. Ezeket elolvasva mindent megtudhatsz.

Epson 2013-as házi szórakoztató és mozi vetítők
Epson EH-TW5200: a belépő házi szórakoztató vetítő, ami most akciósan 30 000 Ft-os visszatérítéssel kapható
Epson házi-mozi vetítők
a bennük alkalmazott képmodulátor panel 3D vetítéshez

(#13708) CyDoN


CyDoN
senior tag

Szerintetek érdemes egy Google chromecast-ot a projektorra ? hasznos lehet ?? :)

(_._)

(#13709) devil-k válasza CyDoN (#13708) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi célból?

- mozi bolondéria -

(#13710) CyDoN válasza AVhelper (#13707) üzenetére


CyDoN
senior tag

Kár hogy az epson emelgeti az árait :W

(_._)

(#13711) CyDoN válasza devil-k (#13709) üzenetére


CyDoN
senior tag

akármire,,,ingyen kapnám cserébe. hasznos lehet egy projektor mellé?
gondolok itt, hogy látja e mondjuk a router-en lévő hdd-t ?
vagy mondjuk a mobil és tabomat tudom kitenni nagyobb képre?

(_._)

(#13712) devil-k válasza CyDoN (#13711) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akármire... ezek szerint nem néztél utána, hogy mire jó. :(
35 $ (Kb. 8.000 Ft). Csodát ne várj tőle, semmilyen téren sem. Ha mozi, akkor már médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13713) devil-k válasza CyDoN (#13711) üzenetére


devil-k
nagyúr

Google Chromecast

- mozi bolondéria -

(#13714) CyDoN válasza devil-k (#13713) üzenetére


CyDoN
senior tag

akkor megtartom :)

ezért :C

(_._)

(#13715) AVhelper válasza CyDoN (#13710) üzenetére


AVhelper
senior tag

Csodálod, amikor a forint meg romolgat?

(#13716) CyDoN válasza AVhelper (#13715) üzenetére


CyDoN
senior tag

ehhez nem sok köze lesz/van a forinthoz :(

(_._)

(#13717) Dexar007


Dexar007
veterán

Most deritettem ki,hogy a benq w1070 egy ket dologban a sony hw50-et is veri. :K Pl 3D, ansi kontrast,szinhelyesseg. Persze nem egy kategoria a ket gep,mar csak ar szempontjabol sem,de azert jo tudni. :)

Give me your cum,bull!

(#13718) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Csak házimozira milyen projektor az ami a legolcsóbb ajánlott? Vagyis csak filmeket néznék rajta plusz játék. 3D nem érdekel. Képminőségileg ez hol lenne egy belépő Pana plazmától?

Ja és a vászon. Olyan kellene amit felülről lehet leengedni.

A másik ami érdekelne az anamorfikus lencse vagy prizma. Ilyet megéri használni? A képet ilyenkor a lejátszónak kell felskálázni vagy a projektor megoldja?

Egyelőre csak elméleti szinten. Köszi.

Switch Tax

(#13719) KisTücsök válasza Norbi 72 (#13703) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ah, az király. :) Publikus, hogy milyen?

devil-k: Ezek szerint 3.6 méterre kéne ülnöm. Majd kipróbálom, jelenleg majdnem 5 méterre ülök, de nem gondoltam volna, hogy messze lenne. Csak félek, ha közelebb megyek, a hangfalak már nagyon közel lesznek. De azért majd kipróbálom.

Illetve a projektort is majd közelebb kell rakni, ez a majdnem 5 méter nagyon messze van.

(#13720) szepi0808 válasza Dexar007 (#13717) üzenetére


szepi0808
senior tag

3D-ben van néhol egy kis szellemkép és ansi kontrasztban is nagyobb érték mérhető a Benq-nál, de a színhelyesség és aut of the box állapot nagyon is jó. Ha csak az ansi-n és a szellemképen múlna, akkor nem lenne olyan, aki Sony-t, JVC-t, Epsont és Panát venne sokkal többért. Sajnos nem csak ezen a két dolgon múlik az összkép.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13721) Dexar007


Dexar007
veterán

Ez termeszetes,nem hiaba irtam,hogy nem egy kategoria a ketto. Mindenesetre jo latni,hogy a kis budget vetito egy ket dologban azert ott van. :)

En egyebkent most azon csodalkozok,hogy milyen brutalisan olcson vesztegetik a regi csucskategorias projektorokat. Ebay-en pl HW30-at lattam 210 ezerert,de a tobbi millios vetito is mar hasonlo arkategoriaban van.Tv-nel azert ez nem teljesen igy mukodik. Pl egy 50"-os G/GT/VT szerias Panasonicert azert meg mindig megkerik az arat.

Give me your cum,bull!

(#13722) KisTücsök válasza KisTücsök (#13719) üzenetére


KisTücsök
addikt

Na.. Szóval akkor. :D Lemértem. 4.3-ra ülök. Valahogy messzebnek tűnt. Most kipróbálom 3.6 körül.

Két kérdés. Projectorcentralon a projektoromnál ha azt akarom, hogy a zöld sávban legyen, 4.1-re kellene raknom (1.0-s gaint feltételezve), de akkor csak 2.5-ös képet tud vetíteni. Ha 3 métereset akarok vetíteni, akkor majdnem 5 méterre kéne rakjam, ahol most van. Szóval ezért raktam én ezt olyan messzíre, hogy meglegyen a kép méret. Így viszont már nincs a zöldben. 1.4-es gain kellene, hogy ott legyen. A kérdés: speckó festékkel javíthatnék a kép minőségen? Vagy ne erőlködjek? Ugye egy festett bútorlapra vetítek, sajnos vászonra most nincs keret, de ha javítana rajta, akkor átfesthetném.

A másik: Kinek milyen magasan van a vászon? Nekem most 60 centi, de ahogy nézegettem, eltudnám képzelni, ha 10-15 centivel lejjebb lenne.

(#13723) Norbi 72 válasza KisTücsök (#13719) üzenetére


Norbi 72
veterán

N-es.Itt az első 8(kivéve a 4.),12.,13.bejegyzés az enyém.. :) [link]

(#13724) Dexar007 válasza Norbi 72 (#13723) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem errol ez jutott eszembe.: [link] ;]

Give me your cum,bull!

(#13725) Norbi 72 válasza Dexar007 (#13724) üzenetére


Norbi 72
veterán

Érdekes hasonlat. :DDD

(#13726) KisTücsök válasza Norbi 72 (#13723) üzenetére


KisTücsök
addikt

Gratula! :R

Megnéztem a videókat.

(#13727) Norbi 72 válasza KisTücsök (#13726) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi!Még lesz egy pár év,mire elkészül..

(#13728) devil-k válasza KisTücsök (#13719) üzenetére


devil-k
nagyúr

A THX ajánlás csak egy dolog, ettől függetlenül is lehet élni, bár nem árt megfogadni. :D Az 5 méter valóban kicsit messzinek tűnik, DE mihez képest?! Egyáltalán mekkora a tér ahol mozizol?

- mozi bolondéria -

(#13729) KisTücsök válasza devil-k (#13728) üzenetére


KisTücsök
addikt

3.7x6.4

(#13730) Styleboy


Styleboy
tag

Sziasztok!

Nem régiben vettem egy LG PA72G-t. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.
Viszont akadt egy kis probléma, hogy a laptop a HDMI-n keresztűl nem akar komunikálni (minden másféle módn van kapcsolat).
Erre azért lenne nagy szükségem, mert számos képbeállítási lehetőséget csak HDMI-s kapcsolaton keresztűl lehetséges.
Próbáltam másik laptoppal is amiben NVIDIA kártya van, azzal működik. A laptopomba egy ATI RADEON HD6540g2 van. Mikor rádugom a projektort akkor felismeri a laptop csak a projektor nem látja.

Találkozott már valaki hasonló problémával?

A segítségeteket előre is köszönöm.

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#13731) devil-k válasza KisTücsök (#13729) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az igen, nem semmi. :C

- mozi bolondéria -

(#13732) AVhelper válasza Styleboy (#13730) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

A bekapcsolt laptop legyen a HDMI kábellel összekötve a még kikapcsolt vetítővel. Utoljára kapcsold be a vetítőt (vagy bármely más képmegjelenítőt), aminek fel kellene ismernie a jelforrást, és egy un. "handshake" után a vetítő felbontásának megfelelő jele kapnia a forráskészüléktől.

(#13733) Styleboy válasza AVhelper (#13732) üzenetére


Styleboy
tag

Köszönöm a segítséged.

Sajnos nem működik így sem. Egyszerűen nem értem miért nem ismeri fel, mert másik laptoppal működik, csak az enyémmel nem. Pedig mikor rádugom a windows be is állítja a felbontást is, de a projektor azt írja ki, hogy nincs jel. Nekem a videókártya tünik ludasnak, mert a másikban Nvidia van az enyémben meg AMD.

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#13734) Gyeptegla válasza Styleboy (#13733) üzenetére


Gyeptegla
tag

Milyen hosszú a kábel?

(#13735) KisTücsök válasza devil-k (#13731) üzenetére


KisTücsök
addikt

Kicsi? Nagy? :D Két szoba lett egybenyitva anno.

Fél méter szélességért mit meg nem adnék... Valahogy úgy érzem, a surroundok nem tudják "kifutni" magukat. Lehet majd át lesz helyezve. A surround back-eknek viszont frankón lenne hely, meg többen is kényelmesen ellehet férni.

(#13736) Styleboy válasza Gyeptegla (#13734) üzenetére


Styleboy
tag

Csak 2m-es. Ezért sem gyanakodok, hogy jelerősítőre lenne szükségem.

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#13737) devil-k válasza KisTücsök (#13735) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ebben a térben azért kényelmesen lehet variálni és rendezkedni. ;)

- mozi bolondéria -

(#13738) AVhelper válasza Styleboy (#13733) üzenetére


AVhelper
senior tag

Járj utána a weben vagy a laptop márkaszervizénél, hogy adtak-e ki valami firmware/driver frissítést a grafikus kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#13739) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Erről mi a vélemény, jó választás lenne első vászonhoz?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13740) r4pt0r


r4pt0r
tag

W1070 lassan egy éve megvan, 5200 óra a gyári izzóban ami alapból benne van, és még mindig jó, bár a fényerő nem olyan mint újkorábban, de még bőven jó. Rendeltem egy cserét kínából, kíváncsi vagyok az meddig fog tartani.

(#13741) Spuri2000 válasza r4pt0r (#13740) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Kíváncsi leszek megérkezik-e?

(#13742) c4 válasza Spuri2000 (#13741) üzenetére


c4
őstag

Miért ne érkezne meg neki?
Mint annak idején tudomásomra jutott, az alibaba.com-ot nem a 40 rabló működteti. :DDD

(#13743) r4pt0r válasza Spuri2000 (#13741) üzenetére


r4pt0r
tag

Az első nem érkezett meg, de egyből visszakaptam a pénzt, nem kérdeztek semmit. A másik már EMSel jött, itt volt 10 nap alatt kb.

(#13744) Gyeptegla válasza c4 (#13742) üzenetére


Gyeptegla
tag

Hát igen, az alibaba kicsit távol áll, még a magyarországi úgymond megbízható garázs cégektől is. ( én azokban többször csalódtam )

Ha minden igaz most mennek tőzsdére, és a csomag-, árukezelés náluk presztízskérdés.

(#13745) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok erről a vászonról mondana valaki véleményt? [link]

Megéri megvenni?

Köszönöm!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#13746) KisTücsök válasza r4pt0r (#13740) üzenetére


KisTücsök
addikt

:Y

Hogy pakoltál bele annyit ennyi idő alatt? Híradót is azon néztél?

Egyébként a fényerő csökkenés mennyire volt érzékelhető?

(#13747) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szeretném kérni egy projektorról:
Olcsókínai

Cél:
- házimozi, leginkább divx filmek, szóval SD
- 4méterre lesz vetítve
- jól sötétíthető szobában

Ha 20000 Ft-ig (szállítással) tudtok jobb alternatívát nyitott vagyok, vagy ha ezzel inkább neki se kezdjek, nézzem inkább az üres falat azt is elfogadom.

Felület jelenleg sima, fehérre meszelt fal. Hasonlóan alsó árkategóriában érdemes ezen változtatni, vagy jó lesz a sima fal?

Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#13748) devil-k válasza ttamashu (#13747) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennek a vetítőnek köze nincs a házimozihoz. :( Ennyiért egy darab kábelt tudunk ajánlani.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13749) epzon válasza ttamashu (#13747) üzenetére


epzon
őstag

a diavetítő nagyobb élményt fog okozni mint ez a 10 lumen fényerejével :)

(#13750) r4pt0r válasza KisTücsök (#13746) üzenetére


r4pt0r
tag

Egyszerű ezen megy a játék, a munka, a film, meg néha tv. Nincs is értelme kikapcsolni mert általában hamarabb kell mint ahogy letelne az 1 óra, valaki mindig használja.

A fényerő végülis nem veszes, mert amikor még új volt akkor az ND4es szürő volt fent mindig. Viszont nappal, nem kellett a teljes besötétítés a használathoz. Viszont most már le kell húzni a redőnyt a nap nagy részében.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.