Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) bajnokpityu válasza Dyrg (#12344) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kereskedőnek, gyártónak hiszel, v a sok elégedett felhasználónak?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12352) AVhelper válasza Dyrg (#12344) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az általad keresett 100eFt alatti 2500 - 3000 lumen fényáramú 3LCD és a DLP vetítők között ez a különbség fennáll.

Ezeket a projektorokat nem szokás kalibrálni. Kalibrálásra csak a drágább házimozi vetítők esetében lehet szükség, amihez un. spektrométer és alkalmas szoftver szükséges, no és persze a vetítőnek is megfelelő beállítási lehetőséggel kell ehhez rendelkeznie.

(#12353) AVhelper válasza bajnokpityu (#12350) üzenetére


AVhelper
senior tag

Aligha hiszem, hogy szükség lenne a segítségedre, és hogy milyen igazad van a következő bejegyzésedben említett elégedett felhasználókkal kapcsolatban. Tudod, hogy melyik vetítőgyártó rendelkezi a legnagyobb, 25%-os világpiaci részesedéssel? Nem fogod eltalálni..., az Epson (csak 2. a BenQ 10,3%-kal és 3. az Acer 7.1%-kal).

Olvasgass, ha érdekel: ezt, meg ezt

[ Szerkesztve ]

(#12354) JohannZimu válasza AVhelper (#12353) üzenetére


JohannZimu
senior tag

"trágyára is sok légy repül, akkor biztos finom"

Majd küldj egy privátot, ha a Sim2 átáll DLP-ről LCD-re.

(#12356) daninet


daninet
veterán

Belemélyedtem kicsit a projektorok paramétereibe. Találtam jó párat ami megfelelne, de a zajszintet nem tudom elfogadni.
Ti hogy mozitok otthon? Csendes jeleneteknél nem zavar, hogy zúg? Vagy építettetek dobozt neki? Ami tényleg halknak mondható, az már a durva luxus kategória, egy használt autó ára, nem hiszem, hogy mostanában megengedhetem magamnak. Mik a lehetőségek a zajszint csökkentésére egy szobán belül?
Az én árkategóriámban a 29dB a legkisebb zajszintű projektor amit találtam.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12358) c4 válasza daninet (#12356) üzenetére


c4
őstag

Ne a fejed fölé telepítsd közvetlenül. Ha akciófilm kedvelő vagy, nem nagyon fogod hallani. :)
Vagy kivársz egy neked megfelelő használt nagyobb modellt, ami halkabb. Sajna a cégek például ezzel is a drágább modellek felé kényszerítenek. Marketing. És mint látod, kartell van. Hiába a nagyobb készülékház, nem lesz számottevően halkabb azonos ársávban kínált társainál.

(#12359) daninet válasza c4 (#12358) üzenetére


daninet
veterán

Elég sokan építenek hangszigetelt szuper halk PC ventilátorokkal átszellőztetett dobozt.

Ez járható út? Viszonylag jó vagyok asztalos munkákból, tudom, hogy esztétikusra meg tudnám oldani, amit nem tudok az, hogyan viszonyulnak a projektorok a dologhoz. (Itt nyilván a szellőzési irányokra figyelve)
Mert pl szerintem jó biznisz 200ezerért venni egy hangosabb projektort, és még 20ezerből egy igényes házat készíteni neki hangszigetelve. Felére csökkenne a zajszint, ha nem harmadára.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12360) c4 válasza daninet (#12359) üzenetére


c4
őstag

Amit tudok: a gyári ventilátorok légszállítási értéke ami számít. Ha kevesebb hűtést kap a gép, hamarabb tönkremehet (nem csak az izzó számít, az elektronika is megsínyli a magasabb hőfokot), illetve emeli a fordulatszámot az elektronika, ezzel együtt a dB is nő. Talán épített már itt valaki egy hasonló zárt dobozt, és beszámol neked az eredményről. Esetlegesen Batyonál érdeklődhetsz, hátha tud megfelelő légszállítású, de halkabb ventilátorokat javasolni a kiszemelt vetítődbe. Ha viszont új, garanciális gépet veszel, ez az út garanciavesztéssel járhat...

(#12361) daninet válasza c4 (#12360) üzenetére


daninet
veterán

Értem. Perpill nincs nagy rálátásom, de valamiért úgy érzem oldalanként két-két halk 9 centis ventillátor (szívás-fújás) bőven elegendő egy ilyen gépnek. A mostani 3lcd Hitachi projektorom is langyos levegőt fújdogál ki nem túl nagy erővel, de legalább zúg :) (és elvileg tiszta, tehát rendszerűen működik)

De ha van valakinek még hozzátenni valója várom az észrevételeket :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12362) c4 válasza daninet (#12361) üzenetére


c4
őstag

Hushbox címszó alatt találsz infót erről a szerkezetről.

(#12363) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , lennének kérdéseim , szeretnék minél több egyezőséget és különbséget kapni a következő projektorokról Benq W1070 , 1080st , 1300. Tudom megtudnám nézni a gyári weboldalt és meg is tettem már de a ti véleményetekre lennék kíváncsi mert most hajlok a w1300 as felé csak nem tudom megéri e mert nem kerül sokkal többe mint a w1070. A szoba ahová lenne 470x410x266 cm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12365) Hooper válasza BPéter1984 (#12363) üzenetére


Hooper
őstag

Szia, bár nem vagyok szaki a témában de ugyan ezek között hezitáltam.
kb ezeket az infókat szedtem össze amik segítettek dönteni:
1070et mindenhol dícsérik, szeretik ajánlják. az st elvileg képben ugyan azt tudja csak nagyon közel a vászonhoz tudod felszerelni. 1300 mondhatni a 1070 fejlesztése. Eszerint a teszt szerint > The BenQ W1300 is a great update of the W1070, improving image quality with more accurate colour fidelity.
Valahol azt írják hogy ugyan az, de ez az oldal tesztelte a 1070et is. hajszálnyit jobb cd/m² értékek jöttek ki az 1300as esetén mind a világos mind a sötét részeknél. 3D vetítése elvileg szintén jobb.
Külföldi forumot találtam, ahol 1070 vs 1300volt a kérdés..probáld meg megkeresni, én nem találom most. ott 2en is írták hogy 1070et váltották 1300ra, vagy volt szerencséjük egymás melett kipróbálni és jobbnak találták.

1300 drágább, de amivel többet is ad: +1 3D szemüveg a dobozban, backlit távirányító, és nagyobb zoom, ami a felszerelésben, későbbi vászon méret cserénél jól jöhet.
Nekem 4 méterre van a vászontól 180 és olyan ~250 között tudok vetíteni.
(megszívtam a vászonnal amit rendeltem, de a projektort már felraktam, és marad még egyenlőre a régi vászon.. ha kisebb lenne a zoom most szerelhetném át a falon addig a projit, vagy rakhatnám vissza a régit gagyi vetítőt amig nem oldódik meg a vászon kálvária.)

Korábban írtam, hogy a képminőséggel én meg vagyok elégedve.. jobb mint vártam.
hangja: fejem felett van, ha nem épp full csönd van a filmben akkor nem hallom ECOban. Normal mod hangos, de tul világos is (fullsötét szoba esetén)

(de mindjárt ajánlanak Neked egy "jó" epszont helyettük ne félj :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#12366) BPéter1984 válasza Hooper (#12365) üzenetére


BPéter1984
tag

Köszönöm a válaszod , a vászon amire gondoltam méretben az vagy 240x135 vagy 266x150 erre van kb 4 - 4.2 méter távom. A benq calculatora 3.7 métert ír a nagyobb méretre és w1300 proji párosra.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12367) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok senki többet a 12363 és 12366 hozzászólásomra ?

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12368) Neoteric válasza BPéter1984 (#12366) üzenetére


Neoteric
addikt

Nekem W1070-nel ~220cm széles képhez van kb 3 méterre a lencse a vetített felülettől úgy, hogy nincs egyik végletbe se a zoomja. Szal 4 méteren sztem tudja hozni simán a 266osat is.
W1300 ahogy mondták csak egy update, élőben viszont nem hallottam, ha tényleg nagyon csöndes akkor lehet megéri azt a pár plusz ezrest a W1070nel szemben. W1080ST meg short throw, vagyis sokkalta közelebb tudod tenni a projit a vászonhoz -> nem kell annyi fény -> minden bizonnyal halkabb üzemelés.

PSN: ne0teric_sAN

(#12369) deedee


deedee
őstag

nekem közvetlenül a fejem fölött van a w1070 és amikor filmet nézek, elmerülök a filmben, tehát fel se tűnik a venti zaja... :K

soha nem volt zavaró a hangja.

(#12370) spiky03 válasza deedee (#12369) üzenetére


spiky03
veterán

Képet szabad kérni, hogy nálad, hogy is néz ki pontosan ez a projektoros dolog? :B
Mert én is csak fej fölé tudnám majd rakni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12371) deedee válasza spiky03 (#12370) üzenetére


deedee
őstag

(#12372) spiky03 válasza deedee (#12371) üzenetére


spiky03
veterán

Jah ezt láttam. :)
Nálam azért ettől sokkal közelebb lenne a fejemhez sajnos, kb olyan fél méterre.
Mondjuk majd ez attól is függ, hogy mennyi helyet kell hagyni a vetítő felett, ha a mennyezetről lógatom le, mert ha elég neki 10 centi akkor távolabb lenne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12373) daninet válasza deedee (#12371) üzenetére


daninet
veterán

egy fotel össz-vissz? :U :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12374) StLui válasza spiky03 (#12372) üzenetére


StLui
veterán

Hogy lehet sokkal közelebb a fejedhez ha mennyezetről lógatod? Vászon teteje körüli magasságban lesz gondolom.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12375) deedee válasza daninet (#12373) üzenetére


deedee
őstag

gyerkőc még kicsi, asszonyt meg nem igazán érdekli a "nagy méret"... ;]

(#12376) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kéne, holnap fogom felfúrni a plafonra a w1070-et. A vászon közepénél a projektor közepének kell lennie, vagy a lencsének? Mert ugye a lencse nem a projektor közepénél van és nem akarom hogy e miatt ne stimmeljen valami.

(#12377) kssthomas


kssthomas
csendes tag

Eladó Epson EH-TW5000

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#12378) deedee válasza ManUnited (#12376) üzenetére


deedee
őstag

nekem a lencse van középen.
erre figyelni kell.
a legjobb,ha felerősíted a projit a konzolra, nagyjából fixen, aztán kiméred az ideális távolságot, amit táblázatból kinézel kb és csak aztán jelölöd fel a furatok helyét.
én így csináltam és minimális zoommal kitöltöttem a teljes vásznat

(#12379) Hooper válasza Hooper (#12285) üzenetére


Hooper
őstag

amugy mindenki festett falra vetít hogy vászon kérdéshez nincs hsz? :)

(#12380) Rolly válasza kssthomas (#12377) üzenetére


Rolly
veterán

mit tud ez, hogy ilyen drága? ennyiért már új 5200-asat kapni...

[ Szerkesztve ]

(#12381) Norbi 72 válasza Hooper (#12379) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem az álltalad említett GW CNV 106 motoros van,és elégedett vagyok vele.De nincs összehasonlítási alapom..

(#12382) Hooper válasza Norbi 72 (#12381) üzenetére


Hooper
őstag

nincs már a forgalmazónak se manuál se motoros 235ös méretben. kisebbet nem akarok, nagyobb nem fér be :(

Az utolsó manuálra én csaptam le.. gyári hibás is volt :(((

(#12383) Norbi 72 válasza Hooper (#12382) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mikor jön új szállítmány?Kérdezted?

(#12384) ManUnited válasza deedee (#12378) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszi én is így gondoltam, csak biztos ami biztos azért megkérdeztem. Akkor úgy mérem ki hogy a lencse legyen középen. :R

(#12385) Gyeptegla válasza Rolly (#12380) üzenetére


Gyeptegla
tag

Minimum 4 éves készülék, 250 k-ért garancia nélkül elég nagy merészség belenyúlni. Szerintem egy kilóval el van írva az ára.

(#12386) Hooper válasza Norbi 72 (#12383) üzenetére


Hooper
őstag

3-6hónapot mondott, de inkább utóbbi felé húzott.

(#12387) Norbi 72 válasza Hooper (#12386) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pff,vagy vársz,vagy másfelé nézelödsz,semmi ajánlatom nincs...

(#12388) robi222 válasza Gyeptegla (#12385) üzenetére


robi222
senior tag

Nagyon el vagytok tévedve .Ez egy profi gép.Ennél még én is többért fogom adni ha lecserélem az 5000-emet.

(#12389) Gyeptegla válasza robi222 (#12388) üzenetére


Gyeptegla
tag

Igazad van, utána néztem az éjjel, valóban jó gép, de ebben az árkategóriában már vannak újak, hasonló paraméterekkel. Nem beszélve a 1070-ről, ami lényegesen jobb alternatíva szerintem.
Biztos el lehet adni annak aki oda van az LCD-ért, jó kis gép ez, sok sikert az eladáshoz.
Azt hogy te mennyiért fogod adni, te határozod meg, hogy mennyiért veszik meg, azt már a piac.

[ Szerkesztve ]

(#12390) spiky03 válasza StLui (#12374) üzenetére


spiky03
veterán

Nálunk csak 2,7 méter a belmagasság, úgyhogy nagyon nem tudom lelógatni majd.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12391) StLui válasza spiky03 (#12390) üzenetére


StLui
veterán

Ezt nem értem, akkor is a vászon tetejéig kell csak lelógatni, tehát nem nagyon lehet közelebb a fejedhez a vetítő mint a képen

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12392) kssthomas


kssthomas
csendes tag

Mielőtt véleményt írsz, hasonlítsd össze a kettőnek a tudását.
TW5000 vs TW5200
A kontraszt aránya 75000:1 vs 15000:1

Januárban 285 ezer, februárban 250 ezer körül ment el egy ilyen használtan és azokban nem 35 óra volt.

Ez a projektor amikor kifutott 2012-ben, akkor is többe került, mint a most te általad felhozot Epson TW5200-ből 2db. :K

Ez itt írányáron van.

Ja és a projektort Batyó mester kezei közül fogom átadni a vevőnek, ugyanis ma utazik hozzá karbantartásra, ez legyen elég garanciának.

Szerintem Benq w1070 és a Epson TW5000 sem egy kategória, és ezzel nem akarok megsérteni senkit.

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#12393) kssthomas válasza kssthomas (#12392) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Árdiagram

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#12394) robi222 válasza kssthomas (#12392) üzenetére


robi222
senior tag

Ez így van!
Még az ebay -en a legolcsóbb használt is 280000-
Régen 1000000- volt.

[ Szerkesztve ]

(#12395) spiky03 válasza StLui (#12391) üzenetére


spiky03
veterán

Jól van nah. :)
Nem értem én annyira még hozzá. :D
Mondjuk a vászon is érdekes lesz nálam, mert az alja a parkettától kb olyan 1 méterre lenne, az meg úgy már lehet, hogy magasan lenne. De az a baj, hogy ott van egy tv-s szekrény.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12396) StLui válasza spiky03 (#12395) üzenetére


StLui
veterán

Igen, kicsit magas, én is ha tehetném 60cm-re lehoznám a vásznat. TV szekrény elé tudod esetleg leengedni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12397) Knobber


Knobber
aktív tag

Lenne két kérdésem, igaz ez nem "projektor" hisz olcsó ahhoz nagyon de tán megteszi:
[link]
Érdemes ilyet venni? Androidos, emiatt vonzó. Nem használnám sokat, néha 1-1 film és magammal tudnám vinni bárhová.
Kérdés, hogy amúgy projektorokkal lehet vetíteni plafonra is?

Youtube: Knobber

(#12398) Neoteric válasza Knobber (#12397) üzenetére


Neoteric
addikt

Röviden: nagyon nem. :D

PSN: ne0teric_sAN

(#12399) devil-k válasza Knobber (#12397) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem értem, hogy mi ez az Androidhoz való vonzódás mindenkinél. Attól, hogy Android, lehet sz*r, sőt. Akkor sem venném meg ezt a "diavetítőt", ha ingyen adnák. ;]

- mozi bolondéria -

(#12400) Hooper válasza Norbi 72 (#12387) üzenetére


Hooper
őstag

MW cinelectric 240cm > ezt néztem ki de sehol semmit nem találtam róla :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.