Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) c4 válasza bod.6hazy (#12300) üzenetére


c4
őstag

Lehet nincsenek bekötve a Sharpon az SVHS lábak. Vagy menüben kell kimenetet állítani. Esetleg a projektoron is bemenetet kell állítani, ha nem automata jelkeresésen van. Ilyenek...

(#12302) AVhelper válasza Dyrg (#12299) üzenetére


AVhelper
senior tag

(#12303) AVhelper válasza bod.6hazy (#12300) üzenetére


AVhelper
senior tag

Leginkább azért, mert a VHS videomagnóknak csak kompozit videojelet (CV) adnak ki, S-Video jelet csak az Super-VHS (S-VHS) videomagnók tudnak produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#12304) t.zolka válasza bod.6hazy (#12300) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Mi az a videómagnó? :DDD

(#12305) Norbi 72 válasza djxp01 (#12267) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tegnap hallgattam a ventit,az én ingerküszöbömet nem éri el a hangja. :N

(#12306) Dyrg válasza AVhelper (#12302) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Azt az Epsont is néztem, de megér 15ezerrel többet? 1év lámpa vagy 1000óra gar az nem sok. Annyival tud többet, hogy van rajta usb, ami annyira nem kell, wifit csak modullal visz, amit nem adnak hozzá. Az lcd miatt lehet jobb lenne a képe?

(bod.6hazy: a videomagnód csak sima rca-s video jelet tud kiküldeni euroscarton, az svideo-t csak a "legújabb" videómagnók támogatták.) bocsi fentebb már írták is...

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#12307) AVhelper válasza Dyrg (#12306) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az egyformán magas fehér és színes fénykibocsátás miatt jók a 3LCD vetítők. Az olcsó DLP vetítők gyengébb fényhatásfokuk miatt azzal trükkel érik el a magas fehér fénykibocsátást, hogy a színtárcsájukba sárga vagy fehér (áttetsző) szegmenst is iktatnak a vörös, zöld és kék mellé. Így persze torzul színvisszaadásuk, és nem képesek minden színt azonos fényerővel megjeleníteni.

Itt olvashatsz erről, ha érdekel.

(#12308) c4 válasza Dyrg (#12306) üzenetére


c4
őstag

Jól jön az a 3 év gar, pláne, ha nyúzva is van a vetítő. Porosodásra is kevésbé érzékeny a DLP technológia.

(#12309) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Zenekarhoz kéne, karaoke és fényeffekthez, ami tény, hogy sokat lenne hordozva, szabadtéren és kocsmák poros forgatagában... :Y ezért nem fontos annyira a 3lcd...

Megvenni és megszerelni...

(#12310) deedee


deedee
őstag

üdv

ha áramszünet miatt leáll a proji, akkor mi lesz a forró égővel a hűtés nélkül?
károsodik a cucc?
most vihar van nálunk és ilyenkor előfordul áramszünet.
nem merek filmezni :D

(#12311) bajnokpityu válasza AVhelper (#12307) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Gusztustalan az epson marketingje. Hogy jobb színei lennének, mint egy dlp nek? :F

Párszáz üzemoránként nem pont az lcdket kellene kalibrálni?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12312) c4 válasza bajnokpityu (#12311) üzenetére


c4
őstag

Minden "lámpás" projektorra igaz a pár száz óránkénti újralkalibrálási tényező.

deedee:

A legtöbbször semmi nagy baj nem történik, egyes vetítők nem hűtenek vissza gyárilag sem. Visszakapcsolás nem történjen szinte azonnal. Sok vetítő nem is engedi az újraindítást bizonyos lámpahőmérséklet alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12313) deedee válasza c4 (#12312) üzenetére


deedee
őstag

értem,kösz

[ Szerkesztve ]

(#12314) ressting válasza Dyrg (#12298) üzenetére


ressting
csendes tag

Egy sanyo plc xu37 projektorról van szó.
Esetleg házilag is megtudnám javítani?

(#12315) c4 válasza ressting (#12314) üzenetére


c4
őstag

Az LCD vetítő. Nem piszkálnám a helyedben, ha nem vagy szakember. Keresd Batyot, ő segít neked kifizethető áron.

(#12316) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Van itthon egy projektorunk, és bár alapvetően prezentációra való, 720p felbontáson is a viszonylag magasabb alapzaja mellett használjuk filmezésre, illetve xbox-hoz.
Viszont hamarosan elköltözöm, TV-m nem lesz, de a filmezés örömeiről vetítve nem akarok lemondani. Abszolút tájékozatlan vagyok a témában (alapfogalmak megvannak), az érdekelne, hogy egy viszonylag halk (mennyezeten lógna) legalább 720p felbontásra képes projektor újonnan mennyibe kerül ma?
Természetesen én is olcsóbbra szeretném fogni, de még csak pénzösszeget sem szeretnék írni, ha pár ajánlott típust a belépő szegmensből linkelnétek megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12317) c4 válasza daninet (#12316) üzenetére


c4
őstag

Ma már nem kapsz új, magas műszaki tartalommal rendelkező 720p vetítőket. Nem éri meg gyártani. Az alacsony zajszint miatt LCD technikában kell gondolkodnod, de az alacsony ársáv miatt szinte csak a datás (mozizni nem igazán ideális) vagy a használt LCD házi-mozi vetítők maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#12318) daninet válasza c4 (#12317) üzenetére


daninet
veterán

esetleg tudnál újra pár példát írni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12319) c4 válasza daninet (#12318) üzenetére


c4
őstag

Új, jó házi-mozis 720p projit nem gyártanak, írtam.

[ Szerkesztve ]

(#12320) daninet válasza c4 (#12319) üzenetére


daninet
veterán

értettem elsőre is, akkor természetesen az 1080 a következő lépcső :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12321) c4 válasza daninet (#12320) üzenetére


c4
őstag

Mint az előzményekből kifilózhattad, szinte alig van LCD gyártó az olcsó kategóriában. Epson belpőmodell. ( :F )

[ Szerkesztve ]

(#12322) daninet válasza c4 (#12321) üzenetére


daninet
veterán

Egy százassal meghaladja amit eredetileg gondoltam.. szétnézek a használt piacon is majd. Köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12323) AVhelper válasza bajnokpityu (#12311) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem arról van szó, hogy úgy általában a 3LCD vetítőknek "jobb színei lennének, mint a DLP" vetítőknek. Természetesen vannak színhelyes DLP vetítők is. Házimozi céljára nem is lehetne mást kínálni.

Nem kell a 3LCD vetítőket sem pár száz óránként kalibrálni. A vetítőkben működő lámpák működésük során fokozatosan veszítenek fényerejükből és fényük spektrális összetétele is változik némileg, de emiatt csak a színhelyesség szempontjából nagyon kritikus alkalmazásokban kell egy vetítőt kalibrálni.

Az viszont igaz, hogy a vetítők légszűrőit az előírásoknak megfelelő gyakorisággal kell tisztítani illetve cserélni, hogy ne jusson por az optikai egységbe, és ne éghessen rá szennyeződés az LCD panelekre.

(#12324) bajnokpityu válasza AVhelper (#12323) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pedig epson ezt állitja,jobbak a szineik. épp ezért vörös posztónak érzem az epsonos oldalakat linkelni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12325) AVhelper válasza daninet (#12316) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Az Epson EH-TW490 talán megfelelhet számodra.

(#12326) c4 válasza AVhelper (#12325) üzenetére


c4
őstag

A legkisebb jóindulattal sem nevezném halknak: "Zajszint: 37 dB"

[ Szerkesztve ]

(#12327) AVhelper válasza c4 (#12326) üzenetére


AVhelper
senior tag

A 37 dB tényleg sok, de feltehetően nincs szükség a vetítő teljes fényerejére, és Eco üzemmódban már csak 29 dB a zaja.

(#12328) c4 válasza AVhelper (#12327) üzenetére


c4
őstag

Eredetileg halk gépet keres. A 29dB sem nevezhető igazán halknak ECO módban. Bármelyik házi-mozis DLP gép teljesíti ezt a zajszintet. Emellett inkább prezentációs gépnek nevezném ezt az Epson modellt. Hasonló adatokkal bármelyik gyártónál találhatsz készülékeket, technológiától függetlenül. Sőt, ezzel a zajszinttel már a LED LG vetítők is szóba jöhetnének. Házi használatra elég a kalibrált 400 ANSI is. Szóval: halk vetítőt keresünk/keresnénk neki, 22-25 dB.

(#12329) tank1 válasza bajnokpityu (#12324) üzenetére


tank1
tag

Ha szép piros paradicsomot akarsz a vásznon látni, akkor csak epsont vehetsz. Ha egycsipes dlp-t vásárolsz, akkor olyan randa sötét izét kapsz, mint ami a linkelt oldali példán is látható. Haláli.

bajnokpityu: Próbáld ki. Van Mitsubishi is az összehasonlító listán. :D

[ Szerkesztve ]

(#12330) bajnokpityu válasza AVhelper (#12327) üzenetére


bajnokpityu
félisten

29 db normál házimoziszobában fej felett kb üvölt.

tank1: mi ez az általánosítás?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12331) c4 válasza tank1 (#12329) üzenetére


c4
őstag

Ne vakuljunk már meg, de télleg! :) Dinamikusabb a DLP képe lényegesebben. Ha nem tetszik a szín, tessék kalibrálni/kalibráltatni a gépet. Emellett nem ártana végpontozni is a használatbavételkor és folyamatosan ellenőrizni a beállításokat. Egyébként pont a piros üt mellbe egy jó házi-mozis DLP vetítőn. :) (Cars) Ma már elég sok házi-mozi vetítő ISF szinten kalibrálható vagy legalább CMS elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#12332) bajnokpityu válasza tank1 (#12329) üzenetére


bajnokpityu
félisten

magam részéről abban hiszek,hogy ha új 1M alatt vkit nem zavar a szivárvány,akkor tök egyértelműen DLP (dinamika, szinek, moziélmény, természetesség). ha zavar,akkor kell kompromisszumot kötni epson, jvc, meg egyebekkel.

annyira rohadtul hiteltelen az epson innentől, hogy nem is tudom. ez az egyéb márkák lehúzása nagyon primitiv marketing.

szóval rohadtul nem érdekel, hogy az epson oldalán mit hoznak ki, de baromi jók a pirosak a micsun.

epzon: nagy márkák szted mennyire foglalkoznak ilyen "tesztekkel"?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12333) epzon válasza bajnokpityu (#12311) üzenetére


epzon
őstag

youtube:
Epson CLO test - ez olyan 3 perc környékétől érdekes
link 2

nyilván ha nem így lenne a többi gyártó már rég perelne de nem teszi...

[ Szerkesztve ]

(#12334) c4 válasza bajnokpityu (#12332) üzenetére


c4
őstag

Ráadásul rohadt halk a DLP vetítök közt. :)

(#12335) epzon válasza bajnokpityu (#12332) üzenetére


epzon
őstag

ez miért lenne lehúzás, ez csak összehasonlítás

(#12336) bajnokpityu válasza epzon (#12335) üzenetére


bajnokpityu
félisten

soha ne látni ilyen effekteket itthon, magam részéről ki is kapcosltam pár mp után, ez hülyeség.

megszállták az epson forgalmazók a topicot?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12337) c4 válasza epzon (#12333) üzenetére


c4
őstag

És most itt mit hasonlítottak össze? Gyári preseteket 2 más technikájú vetítőn? Ezek házi-mozi vagy prezentációs készülékek voltak? Kalibrálták őket teszt előtt (volt egyáltalán lehetőségük rá?)? Netán Epson díler töltötte fel a jútyúbra....? Na mindegy, majd nézz meg egyszer egy jobb DLP vetítőt is, ha időd engedi.

(#12338) Hooper


Hooper
őstag

Nem akar eladni valaki egy jo 235 szeles vásznat? :C

Vagy ajanali valami jot....

(#12339) AVhelper válasza tank1 (#12329) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azért ez így nem igaz! Lehet szép piros paradicsomot vetíteni DLP vetítővel is.

Nem értem, hogy egy tisztán szakmai kérdést miért kell személyes ügyként kezelni?

(#12340) AVhelper válasza epzon (#12333) üzenetére


AVhelper
senior tag

Eléggé megkopott az orosz nyelvtudásom... :U

(#12341) tank1 válasza AVhelper (#12339) üzenetére


tank1
tag

Má' mé?
Nem én linkeltem az oldalt. Csak szemezgettem róla. Hol itt a személyes ügy?
Igazán vicces, hogy bármelyik projektort is választja az ember, akkor is marad mindkét ábra. Gratulálok a marketingeseknek.

[ Szerkesztve ]

(#12342) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Csak úgy:Öcsém 10 hónapos kisfia a jégvarázst nézi. :)

(#12343) AVhelper válasza tank1 (#12341) üzenetére


AVhelper
senior tag

Persze, hogy a marketingesek igyekeznek "mindent kihozni" egy ilyen jól demonstrálható dologból. A #12333-es bejegyzésben lévő videós összevetést elég könnyű reprodukálni olcsóbb prezentációs 3LCD és DLP vetítőkkel. Én személyesen láttam ilyen színes fénykibocsátással kapcsolat bemutatót az Epson standján egy ISE kiállításon.

Én csak azt látom, hogy van itt olyan fórumozó, aki - ha jól veszem ki - a Mitsubishi vetítőjét érő személyes sértésnek veszi ezt a szakmai kérdést. (Nem mellesleg a Mitsubishi remek DLP vetítőket gyártott, kár hogy felhagyott ezzel a tevékenységgel.)

(#12344) Dyrg válasza AVhelper (#12343) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Azért jó lenne tudni, hogy most akkor a valóságban is ekkora különbség van az olcsóbb 3lcd és dlp között... amit még a tesztvideóból "kiderült" hogy a 3LCD-nek jobb volt a kontraszt elosztása a kép szélein, míg a DLP-nél elég szélsőséges volt...
Ezeket a projektorokat amúgy szemre szoktátok bekalibrálni, vagy ehhez is kell még egy drága eszköz?

Megvenni és megszerelni...

(#12345) c4 válasza Dyrg (#12344) üzenetére


c4
őstag

A data projektorok nem videofil szempontok alapján készülnek. Egy PP vagy Excel táblázathoz nincsenek ilyen igények. Szemre nem lehet kalibrálni. Műszer és szoftver kell hozzá (nem árt azt se tudi, mit állít az ember). A data vetítők nem is nagyon kalibrálhatóak. Szóval: gyengébb videofeldolgozó processzorok, harmatos optikák, magasabb zajszint jellemző inkább. Nincs brilant color, deep balck, dinamikus írisz... stb. szóval csak az hiányzik, ami a mozizáshoz kéne. Van viszont nagy fényerő, ami a prezentációnál szükséges, mivel az előadásokat nem vaksötétben tartják. Emellett még szóba jöhet a 4:3-as, a 16:10-es panel. Videotechnikában inkább a 16:9-es javallott. Sajna a natív 21:9-es panel olyan ritka, mint a fehér holló. És az ára is inkább csillagászok számára kiolvasható hosszúságú szám. :) Szóval, más célra gyártják őket, így nem is "versenytársak".

[ Szerkesztve ]

(#12346) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Tök érdekes volt a topic kb 3 nappal ezelőttig, míg fel nem tűntek a 3LCD-t nyomatók. Kicsit le lehetne állni ezzel. Igaz nekem nincs projim, de tv-ből is Plazmát vettem, mert az LCD szar.
Mielőtt bele köttök, kalibrált, nem bemutató teremben néztem. Felhős, rossz a fekete stb. Nekem meg éri az éves szinten több ezerforintot.
Van 2 ismerősöm akik viszont már projiznak. Mint kiderült évek óta együtt játszunk, de ezt nem tudtam róluk. Megnéztem őket.(Epson Tw5500 vs BenqW1500). Tudom hogy az Epson régebbi, de a DLP nekem jobb. Szebbek a színek, a kontraszt. A szivárnyánt sem láttam, pedig igyekeztem. Biztos rossz a szemem :P
Ha jól tudom ezek belépő szintű modellek.
Szóval egy szó mint száz:
Hagyjuk már abba ezt a nyomatást, mert (legalábbis számomra) nagyon vissza tetsző. Én az a típus vagyok aki már csak azért sem arra költi a pénzét amit nyomatnak, mert abba van valami kamu, ami eddig be is igazolódott eddig.
Samut sem azért vettem mert nyomatják, hanem kb 10 éve Samsung cuccaim vannak.

Elnézést, de ez kikívánkozott belőlem.
Többet nem offolok

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12347) szepi0808 válasza bajnokpityu (#12332) üzenetére


szepi0808
senior tag

1M alatt komprumisszum mentes egy Sony HW50/55 most szerintem ez viszi a pálmát. ;)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#12348) c4 válasza szepi0808 (#12347) üzenetére


c4
őstag

Erre gondolsz? :)
Még nem 2-300.000.- :D

(#12349) szepi0808 válasza bajnokpityu (#12311) üzenetére


szepi0808
senior tag

Minden vetítőt kellene kalibrálni, mert a lámpa kopásával változik a lámpa szín sprektuma.
Epsont, ha utánam dobálnák sem kellene, legfőbb képen a kritikán aluli optika, rossz konvergencia, használhatatlan írisz és nagy fényerejű módban túl magas zajkibocsájtása miatt.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#12350) bajnokpityu válasza AVhelper (#12343) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Adsz százalékot nyomatom fórumokon az lcd t , de a keresett pénzből újra dlpt fogok venni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.