Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) StLui válasza AVhelper (#12148) üzenetére


StLui
veterán

Amikor megjelent az 5200-as érdeklődtem is utána, de sajna semmi hasznos infot nem kaptam. most már nem bánkódom, csak így odafigyelek, hogy csak azt nézzek rajta aminél kifejezetten jó a nagy kép. Pl sorozatot tévén nézek, teniszre is csak ritkán kapcsolom be a vetítőt stb.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12152) robi222 válasza StLui (#12149) üzenetére


robi222
senior tag

Én is elé raktam egy hdmi elosztó erősítőt és úgy már jó volt.
Most pioneer 2022 erősítőm levesz a jelből.Az onkyom is levet éas csúnyább volt ,de a marantz 6005 fel erősítette és még a tv-n is jelentősen szebb képet produkált.

(#12153) djxp01


djxp01
senior tag

Nem tudok választani a 250k körüli árkategóriában.. Pedig már 1-2 hónapja olvasgatok...

Epson EH-TW5200, Optoma HD131Xe vagy a sláger W1070 között variálok. ~290 centi a lencse-vászon távolság. szinte pont felettünk lenne, ezért lenne fontos, hogy minél halkabb legyen a projektor. A fekete pedig minél feketébb legyen.

Az Epson (LCD), a leírások alapján nem túl hangos, viszont állítólag nem túl jó feketével rendelkezik, de 3 év garancia van az izzóra. Az Optoma árban is jó, feketében is jobb mint az Epson és a leghalkabb mindhárom közül, viszont csak 1 év garanciás. A W1070-nek nagyobb állítólag a szivárvány effektje, mint az Optomának és "hangos"... Az Optoma HD131Xe lenne a legjobb választás számomra? Esetleg valakinek személyes tapasztalata van?

regisztrált: 2005-07-05

(#12154) CyDoN válasza BPéter1984 (#12150) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,

Itt tudsz kalkulálni!

(_._)

(#12155) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Tudtok jó minőségű motoros vásznat ajánlani kb. 100.000 Ft-os ársávban? (Benq W1070)

(#12156) Hunzoza


Hunzoza
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni az alábbi témában:
Venni szeretnék a szobába egy tv-t vagy projektort. A téma körüljárása után a két versenyző a Sony KDL-42W650A televíziója, illetve a NEC L51W ledes projektora. A szoba amiben használnám a projektort besötétíthető, a világos citromsárga falra lenne kezdetben vetítve maximum 4m-ről. A nézési távolság 2,5-4m között variálható. A tv a magasabb felbontása és képminőség miatt lenne jó, viszont a projektorral nagyobb képet lehetne vetíteni. Lámpás projektor sajnos nem lehetséges, mert nem egyedül használnám a háztartásban. Filmek nézésére a nagyobb képátló vagy a jobb képminőség lenne ideálisabb?

(#12157) Madwe válasza Hunzoza (#12156) üzenetére


Madwe
nagyúr

A tv-t milyen távolságból néznéd? azt is 2.5-4m között? Mert egy 42"es tv-ből 1.8m-nél látod ideálisan a fHD 1080p képet, 2.4mtől már csak 720p-nyi infot látsz, kb 4.5 m-től pedig már csak 480p-t! Szóval ha maradna a nézési táv, akkor a projektor jobb szvsz, lévén a tvből se látnál több részletet, cserébe a projektor sokkal nagyobb képet ad :)

(#12158) Hunzoza válasza Madwe (#12157) üzenetére


Hunzoza
csendes tag

A nézési távolság mind a kettőnél érvényes, ha átpakolnám a bútorokat, akkor 2m-4m között lehetne variálni.

(#12159) franconero válasza BPéter1984 (#12150) üzenetére


franconero
csendes tag

A Benq-nak van egy saját vetítési távolság kalkulátora is, ahol az adott modellt ki lehet választani:
Benq kalkulátor

Nem tudjátok véletlenül, hogy van-e 3D szemüvegekkel foglalkozó topik? Benq W1300-hoz keresnék 144 Hz-es DLP link szemüveget.

[ Szerkesztve ]

(#12160) Spuri2000 válasza Spuri2000 (#12155) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Valaki?

(#12161) devil-k válasza Spuri2000 (#12155) üzenetére


devil-k
nagyúr

Grandview CNV Intelligent

125 x 221 cm (16:9) Ára: 85 800,- + Áfa = 108.966 HUF

- mozi bolondéria -

(#12162) atuci


atuci
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, mert projektor témában egyáltalán nem vagyok jártas. :)

A projektornak a következő feltételeknek kellene megfelelnie:

- hordozható legyen, nem lesz fixen telepítve (akár utazó is lehet) prezentációkhoz. Irodai ppt / projekt bemutatókra 10-15fő maximum, ált. nem lesötétített teremben.
- minimum 2 HDMI bemenete legyen (vagy adapterrel átalakítható legyen HDMI-re)
- 2 tabletről, mini HDMI csatlakozón keresztül kellene használnom egyszerre ( felváltva kell megjeleníteni a két tablet képét) Vagy
- ha tudna PiP vagy osztott képernyős funkciót az nagyon király lenne!
- a tabletek full HD-sak (bár ez nem tudom számít-e)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#12163) robi222


robi222
senior tag

Inakustik Premium hdmi kábelekről mi a véleményetek?17000-10m kábel

[ Szerkesztve ]

(#12164) Uzi74


Uzi74
senior tag

P1500-as projin nézegettem, hogy a zoom változtatása nem nagyon változtatja az egységnyi felületre eső fényerőt. Ez normális dolog? Úgy gondoltam a lámpa által leadott fény majd kisebb felületre esik és világosabb lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#12165) devil-k válasza robi222 (#12163) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem nincs vele gond, DE vagy az egyel jobbat venném amiből 10 méter 25.000 HUF vagy pedig a Kácsásat, ami 27.000 HUF kb.

- mozi bolondéria -

(#12166) robi222 válasza devil-k (#12165) üzenetére


robi222
senior tag

Néztem a kácsát :K is de már 20000-nél is a fogamat húzzák. :O

[ Szerkesztve ]

(#12167) Spuri2000 válasza robi222 (#12166) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Akkor vedd meg ami nem fáj és kész.
A különbséget úgysem fogod észrevenni a képen.

(#12168) Norbi 72 válasza robi222 (#12166) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem Kácsa van,10 méter,és remekül szuperál,a 3D-t is simán viszi.

Most látom,már írtam.

(#12167) Spuri2000 Majd ha széthullik a kép az olcsó kábel miatt,majd észreveszi a különbséget..10 méterröl van szó.

[ Szerkesztve ]

(#12169) Spuri2000 válasza Norbi 72 (#12168) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem is van 10m kábelem. Az Ebay-ről vettem. Ez volt a legolcsóbb kb. 3000Ft és tökéletesen működik semmi baja.

(#12170) StLui válasza Norbi 72 (#12168) üzenetére


StLui
veterán

nekem meg a 3500ft-os 10 méteres viszi simán a 3D-t is :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12171) Rolly válasza robi222 (#12166) üzenetére


Rolly
veterán

vegyél 3000 ért egy nonamet... ha jó örülsz ha nem akkor kell kácsa ... viszont ha bejön akkor spórolsz sokat, ha nem akkor csak 3000-et buksz...

(#12172) StLui válasza Rolly (#12171) üzenetére


StLui
veterán

azt se bukja, mert amelyik boltot régebben linkeltem, ott is rendelhet online, és átvehet ingyen szállítással Pesten és Vácon, ha nem tetszik csak vissza kell juttassa és annyi, persze ha messze lakik akkor igen, mert szinte nem éri meg postázni

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12173) Rolly válasza StLui (#12172) üzenetére


Rolly
veterán

jogos a 8 napot ki lehet használni ...

[ Szerkesztve ]

(#12174) Norbi 72 válasza Spuri2000 (#12169) üzenetére


Norbi 72
veterán

Meg a többiek: Rendben,akkor vegyen olyat,ha müködik,nem szóltam.

Nálam volt egy olcsó 10 méteres,de házimozin a hangformátum váltásoknál voltak vele problémák,képbe is,de ott kevésbé.Nálam forrástól(BD,Popi)a vasba,és onnan megy a 10 méter a projiba.

[ Szerkesztve ]

(#12175) robi222


robi222
senior tag

Nekem az 5000-esem elbukott. Kipróbáltam egy 27000-est és sokkal simább ,zaj mentesebb ,és mozgás közben egyenletesebb a képe.

(#12176) devil-k válasza robi222 (#12175) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még 1 indok, hogy miért ne vegyünk gagyi kábelt! Egyébként rájöttem, hogy felesleges "rábeszélni" bárkit is bármire. Ki kell próbálni és meg kell bizonyosodni róla. Ennyi. :)

- mozi bolondéria -

(#12177) StLui válasza devil-k (#12176) üzenetére


StLui
veterán

Az csak arra "indok", hogy léteznek hibás kábelek, nekem eddig 4-ből 4 bejött a 3500Ft-osból, na jó abból 3 db csak 7,5 méteres volt, de olcsóbb is :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12178) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Rég jártam erre. Szinte napra pontosan 3 éve és 1 hónapja ( 2011.03.22 ) vásároltam egy Epson EH-TW3200-as projit, amit eddig nagy megelégedéssel használtam. Az utóbbi egy hétben viszont észrevehetően halványult a fénye ( 2500 körüli óra van benne ECO módban ).
És nagyon úgy néz ki, hogy ma megadta magát. Nem kapcsol be a lámpa. ( Tegnap még jó volt ) Felpörög a venti, de csak hideg levegőt fúj, majd egy idő után még hangosabb lesz, majd elkezd villogni a piros led a lámpa ikon mellett. Kézikönyv szerint vagy lámpacsere, vagy szűrőtisztitás. Sajnos a szürő tisztitása nem segített ( szinte nem is volt poros ). Magát a lámpát nem szedtem ki még...
Ugye gari most járt le ( miért is ne... ).
Esetleg tudtok segíteni, hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Lámpacsere és nincs mese, vagy van más mód a probléma orvoslására?

Előre is köszönöm a válaszokat!

P

ui.: Nézegettem neten új lámpákat. Itthon 60e+, e-bayről 1xe+, csak hát az e-bay.

(#12179) Gigi01


Gigi01
őstag

Én viszont elköszönök tőletek.Pár éve itteni segítséggel vettem egy Optoma vetítőt.
Nagyon jól tette a dolgát,viszont a sötét részleteknél mindig hiányérzetem volt.
Egy Benq1070 volt tervezve a régi(hd72i)helyett,de lebeszéltem magam egy plazmára.
Nem bántam meg.Féltem,hogy pici lessz,de rájöttem,hogy túl nagyot nézek.(ehhez idő kellett)
Ha nyerek a lottón,akkor lehet,hogy még találkozunk,de nem ezen a néven. :C

(#12180) Norbi 72 válasza Gigi01 (#12179) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy Benq1070 volt tervezve a régi(hd72i)helyett,de lebeszéltem magam egy plazmára.

Itt csúnyán elhibáztad,szerintem.Nekem egy 50"-os plazmám van,de az 1070-es élményben szana-szét ver bármilyen tv-t,a kategóriájában...legnagyobb plazma 65"-os,a vászon 106"-os,messze nem a legnagyobb.Nem is nagyon értelek..

(#12181) robi222 válasza Norbi 72 (#12180) üzenetére


robi222
senior tag

Néha én is plazmázok mert kényelmesebb és egyszerűbb .Meg sokszor jól esik a szemnek az erős kontraszt ,szín az élesség a projihoz képest.De a nagyobb filmeket inkább a mozi vásznon élvezem.

[ Szerkesztve ]

(#12182) atuci válasza atuci (#12162) üzenetére


atuci
senior tag

Erre valakinek van ötlete?
(#12162)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#12183) andrew-msi válasza devil-k (#12176) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ezzel egyet kell értenem. Én sem bántam meg a Kácsa kábelt, bár nekem egy olcsóbb verzió van (2x10m).
A 3500-s kábellel voltak gondok, ezzel nincs.
Aki van lehetősége próbáljon márkás kábelt.

robi222:
+1 :K

Begi:
Szerintem keresd meg Batyo-t lámpa ügyben.
Csak ajánlani tudom! :C

(#12184) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

PowerDVD 14 Ultra

http://www.cyberlink.com/products/powerdvd-ultra/features_en_US.html?affid=2581_1102_290_12410_0_ENU_powerdvd-ultra

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#12185) bod.6hazy


bod.6hazy
csendes tag

Üdv! Adva van egy Epson EMP-X3 projektor. A UPC-s médiabox és a projektor közé beiktattam egy Sony SLV-SE500 videomagnót tunernek. A médiabox antenna kimenetéről antennakábel a videomagnó antenna bemenetére, scart kábel a scart bemenetére. A videomagnó másik scart csatlakozójából egy scart - s-video kábel a projektor s-video bemenetére. Miért írja a prjektor azt, hogy no signal, ha a képforrást s-videora állítom?

(#12186) lacuska74


lacuska74
tag

Sziasztok!
Kb. 2 éve használok egy Optoma Ml500 projektort, esténként filmnézésre.Egy noname medialejátszó hajt egy külső winchestert.Tökéletesen meg vagyok elégedve, nekem elég!
Nemrég elkezdett érdekelni 3D, csak sajnos fogalmam sincs, hogy mi kell hozzá.Másik médialejátszó, másik projektor, szemüveg stb.?
Olvasgattam utánna de valahogy nem áll össze a fejemben.
Valaki leírná nekem, hogy hogyan tudnék legolcsobban, legegyszerűbben 3D filmeket nézni?
A projektorom elméletileg 3D ready, a filmeket a netről szerezném be(khm).
Köszi ha valaki elmagyarázza egy hozzám hasonló laikusnak:-)

(#12187) djxp01


djxp01
senior tag

Valaki esetleg tud olyan helyet, ahol személyesen, működés közben is meg lehet nézni, (hallgatni) a W1070-et Budapesten belül?

regisztrált: 2005-07-05

(#12188) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok még az lenne a kérdésem hogy ha 3d filmet szeretnék nézni akkor ahhoz való vászon kell vagy jó a "sima" vászon is ? Eddig amit kinéztem az a Benq W1080ST és valamilyen motoros 260x146 cm es vászon. Légyszíves segítsetek nekem ebben. Hirtelen 2 db vásznat találtam nem tudom jó lesz e valamelyik , "
Odyssey 260X146 cm motoros vetítővászon külső infravevővel (16:9) " , " Emotion 260x146 cm motoros vetítővászon beépített infra vevővel (16:9) " .

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12189) knifemaster


knifemaster
tag

Estét,
egy kis segítséget kérek,mert kevesebb az időm mint amennyit szánnom kellene a témára

Eddig egy picopix projektorral néztem filmet,de azt csak este lehetett.(max. 50 lumen)
.
Eredeti kínai ledes projektoron gondolkodom helyette ,ami nappal is látható képet ad sötétítőfüggöny mellett,és
~2.7 m távolságra lenne a faltól. A vetített méret nem lehet nagyobb 125cm x max. 85 cm -es méretnél.

Mekkora minimum lumen kell ehhez?Milyen modellt keressek? Lehetséges egyáltalán így beállítani a projektort?
Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#12190) Hooper


Hooper
őstag

Benq W1300 Első benyomások.
Pár napja hoztam haza, sajnos még a régi hullámos 4:3as 180as vászon van fent és a régi proji gagyi video kábele a falban, ha minden jól megy kedden áll össze a dolog, de nem hagyott nyugodni és felszereltem a konzolra. nem vártam sokat a video kábeltől, de 1-2 sorozat azért lement.
A zoomja nagyon jó ~4méterről 180-250 szélesig tudok állítani, a lens shift is hasznos, bár majd a lejebb kell hozni a konzolt mert majdnem 4m a belmagasság és a padlótol kb 100cmre lenne a vászon alja.
Az uj vászon grandwiev CNV manuál 235ös lett (sajnos a motoros elfogyott). még nem bontottam ki, remélem minden rendben lesz vele.
A világítós távirány nagyon baba, ecoban szinte nincs hangja a vetítőnek, pedig pont alatta ülünk. Normál módban kicsit zúg de a film elnyomja.

hamar meguntam a darabos, gagyi képet (jó tré lehet a kábel mert mintha SD tartalmat néztem volna youtubeon) ráhekkeltem laptoppal HDMI fullhd filmet (pacific rim).
Asszonnyal fél óráig tátott szájjal néztük... úúúB+ kategória (235öt vetítettem, az se volt baj h lelógott a vászonról a teszt erejéig :DDD )
első vetítő amit élesben látok, szóval teljesen uj volt az élmény. egy kicsit szerényebb képminőségre számítottam (TVhez képest) - mozisabb, lágyabb (színek, élesség) képvilágra.
Jelentem tűéles, világos, kontrasztos. A színek elképesztően jók, élénkek, nem buknak be, a mozgás nagyon szép, a feketéje is rendben van és a sötétebb jelenetekben is meglepően sok a részlet. próbáltam előcsalogatni a szivárványt de vagy nem látja az agyam vagy tényleg szinte mentes tőle (párom se látta).
Lehet van akinek nem ez tetszik -de a menuben testre szabható, ahogy olvastam szépen kalibrálható a benq-
de nekünk bejött a kicsit erős képvilág. Olyan érzésem volt mintha IMAX moziban lennék csak nem volt 3D, de hasonlóan éles, kontrasztos és élénk.

Bocs ha nem voltam túl össze szedett, de még az élmény alatt állok :D

nem bántam meg hogy ezt vettem...alig várom hogy minden a helyére kerüljön :U
Köszönöm mindenkinek az eddigi tippeket, tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#12191) devil-k válasza Hooper (#12190) üzenetére


devil-k
nagyúr

Használjátok egészséggel és jó mozizást! Innentől kezdve a filmnézési statisztikátok ugrásszerűen meg fog nőni. ;)

- mozi bolondéria -

(#12192) independence


independence
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Oktatási célra vennénk projektort.
Naponta kb. 2-5 órát lenne használva és lehetőleg fali konzolra szeretnénk feltenni. A plafonra menne a konzol és onnan a vetítés. (A konzol jó lenne ha teleszkópos lenne)
Egyenlőre se konzol, se projektor nincs így segítséget kérnék a választásban.
Az összeghatár. kb. 200.000 HUF.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#12195) djxp01 válasza AVhelper (#12193) üzenetére


djxp01
senior tag

280ezer náluk a W1070? Az már egy kicsit sok érte szerintem. Egy nem külföldi székhelyű, itthoni megbízható boltban is 233-236k-ért lehet hozzájutni [link]. Biztos, hogy profik, de az áraik nem a legjobbak az otthoni felhasználóknak szvsz.

regisztrált: 2005-07-05

(#12196) BPéter1984 válasza BPéter1984 (#12188) üzenetére


BPéter1984
tag

Sziasztok valaki válaszolna a kérdéseimre ? Köszönöm. (12188)

[ Szerkesztve ]

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#12197) AVhelper válasza djxp01 (#12195) üzenetére


AVhelper
senior tag

A hozzáértést meg kell fizetni, de megéri. Akiknek ajánlottam a boltot, azok hozzáértő segítséget várnak, hogy megvehessenek egy számukra megfelelő vetítőt, és nem azt keresik, hogy hol vehetik meg legolcsóbban a W1070-est..

Ahol a legolcsóbb a W1070, ott csak doboztologatók dolgoznak, akik általában csak egy webáruház kiszolgálóterében foglalkoztatott humán robotok, semmi, vagy minimális szaktudással. Ezeknek a "kereskedéseknek" az a célja, hogy egy minimális árréssel értékesítsék a nagykereskedéstől átvett "dobozt", A minimális árrés azt persze nem engedi meg, hogy készletet finanszírozzanak, ezért nincs bemutatható W1070, de persze nincs is hol bemutatniuk a termékeket.

Szóval nem az a mérce, hogy 280ezer náluk a W1070!

(#12198) xtremetuning válasza AVhelper (#12197) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezzel maximálisan egyet tudok érteni. :R

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12199) devil-k válasza AVhelper (#12197) üzenetére


devil-k
nagyúr

Te is tudod jól, hogy ez a mai világban nem így működik. A vevő diktál, akinek van pénze, s oda fogja vinni a pénzét, ahol olcsóbban megkapja a terméket. De ez nem függ össze azzal, hogyha valahol -20.000 Ft-tal olcsóbban árulják a vetítőt, mint a másiknál, akkor gyenge, "doboztologató" a kiszolgálás, nem figyelnek az emberre.

Sőt, ellenkezőleg: Voltam már olyan helyen, ahol félvállról, flegmán válaszoltak a feltett kérdéseimre, pedig az egyik legjobb házimozis bolt a piacon. Elmentem egy másik (szintén nagy) boltba, ahol -20.000 Ft-tal került a termék kevesebbe, s a kiszolgálás színvonala messze jobb volt (szakmailag is), mint az első. Azóta is idejárok, kedvezményt is kapok...

Erről mi a véleményed?

Aki meg sz*rja a pénzt, annak meg mindegy, hogy +70.000 Ft-tal fizet többet a termékért....

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12200) AVhelper válasza BPéter1984 (#12188) üzenetére


AVhelper
senior tag

Speciális un. "ezüst" vászon csak a passzív 3D vetítéshez szükséges. Ez utóbbival találkozhatsz a legtöbb moziban, ahol egyszerű Reald 3D szemüvegen át nézheted az eltérően polarizált jobb és bal szemnek szánt képeket. A fény polarizáltságának megtartására van szükség a spéci vászonra. Házi használatban alig fordul elő.

A házi használatban a közönséges vetővászonra szekvenciálisan (egymás után) vetíti a bal és jobb szemnek való képeket a vetítő, amit egy aktív 3D képzáró szemüveg választ szét a bal és jobb szemek számára. Hogy az aktív 3D szemüveg a megfelelő képet zárja ki az adott szem elől, a képzárást szinkronizálni kell a vetített képpel. Erre szolgál a DLP vetítőkben a DLP-Link jel, amit a képek közé iktatnak be, illetve a külön infravörös vagy rádiófrekvenciás jel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.