Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105351) lezuvius válasza dokee78 (#105348) üzenetére


lezuvius
őstag

Teszel ra egy foliat vagy tokot es kesz :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105352) tom120514 válasza ghiottone (#105349) üzenetére


tom120514
őstag

Bocsesz, igaz.

Never go full retard.

(#105353) psg5 válasza fahrii (#105345) üzenetére


psg5
veterán

Azt azért nem mondanám, hogy mindenben a 6P lenne a nyerő...
Mondjuk engem az audió képesség amúgy 0-ra érdekelt. :)
Azt kalkuláld bele, hogy V10-nek az aksija aktív használat mellett viszonylag gyorsa merül. Én most rendelek majd egy powerbank-ot ez miatt.
Amúgy ha a design számít, bár elég szubjektív, de nálam az is szempont volt, nos ott a V10 azért előrébb van.
Kamerában elvileg a 6P jobb, de ott meg az OIS hiányzik.
Meg mérlegeld, hogy 6P-vel egy stock droidod kapsz V10-vel pedig egy már megpakolt rendszert.

F.K.T.

(#105354) Orgi válasza psg5 (#105340) üzenetére


Orgi
őstag

Én próbáltam a Xiaomi oldaláról rendelni, de nem jött össze, viszont ebayen lehet eredetit is találni belőle és pont belefér a keretbe, ráadásul tök jól néz ki... Van elég sok cikk róla, hogy miről ismered fel a hamist, lekérdezhető kód is van rajtuk, amit a Xiaomi oldalán tudsz ellenőrizni.

Ebből az arany pont 7k és csak ajánlani tudom!

(#105355) Orgi válasza parkasz (#105344) üzenetére


Orgi
őstag

Ha jól értem és fizikai billentyűzet is kell, akkor mondjuk Blackberry Passport, sok dologra még mindig remek készülék, nagy méretű a gép is, van remek billentyűzet és van benne ilyen kisegítő lehetőségek néven futó opció, ahol betűmérettől kezdve több minden állítható gyengébben látók számára is. De csak használtan érdemes venni szerintem.

(#105356) Cry0


Cry0
őstag

Lg G4 et cserélném le
következő kiszemeltek
Samsung Galaxy S7
Lg G5
Huawei P9
Huawei Mate 8

melyikre lenne értelmesebb lecserélni ?
plusz melyik milyen üzemidőbe ? (Gondolom a mate 8 nyer csak ott meg a kamera kicsit gyengus :( )

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#105357) lezuvius válasza Cry0 (#105356) üzenetére


lezuvius
őstag

S7-Mate 8-P9-G5 sorrendbe valasztanek kozuluk. Akkuidoben itt egy kis segitseg

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105358) psg5 válasza Orgi (#105354) üzenetére


psg5
veterán

Hogyhogy nem jött össze a rendelés? Pedig arra gondoltam, hogy onnan lenne.

F.K.T.

(#105359) w333 válasza Cry0 (#105356) üzenetére


w333
félisten

Egyértelmű hogy S7 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#105360) Cry0 válasza w333 (#105359) üzenetére


Cry0
őstag

én is így voltam vele csak az a húzósabb árban :D
de akkor ha elmegy a g4 lehet jön a házhoz egy S7 edge :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#105361) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok! Lenovo Vibe Shot z90 helyett keresnék valami alternatívát, mivel egyszerűen nem találok belőle b20-as változatot 60.000 környékén. Tehát a lényeg, hogy kb. hasonló tudása legyen. De ha tud valaki Vibe Shot z90-et b20-asban az még jobb lenne, mert igazából ez az a telefon, ami kinézetre is nagyon közel áll az ízlésemhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#105362) Orgi válasza psg5 (#105358) üzenetére


Orgi
őstag

Már nem emlékszem, de tudom, hogy feladtam a végén... és inkább megvettem Ebay-ről. Tégy egy próbát vele, de nálam vmi nem ment, pedig én is onnan akartam.

(#105363) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ha a cél az, hogy a telefont minél egyszerűbben tudjam használni (WP-ről lesz váltás), mert nem érdekel a bootloader, meg a minél több buhera, custom rom akkor 60ezer körül mi a legjobb megoldás?

Ha veszek egy használ Iphone 5S-t, vagy az már annyira gyenge, hogy nem összehasonlítható egy Honor7 lite-tal?

Alapvetően semmi bajom a WP-vel, azon kívül, hogy megszűnik rá minden program lassan, új alkalmazás meg nem jön.

[ Szerkesztve ]

(#105364) Handball94 válasza psg5 (#105340) üzenetére


Handball94
aktív tag

(#105365) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Hónapok óta nézegetem a telefonokat, nagyon nehezen tudok választani.

Nekem fontos, hogy ne legyen túl nagy méretű, egy kézzel jól használható legyen akár tömegközlekedési eszközön is és zsebben kényelmesen tudjam hordani, ezért max 5 colos kijelzővel keresek. Ez ugye eléggé behatárolja a kínálatot.

Fontos még a gyors rendszer sebesség, jó kamera, erős akku. Főleg internetezni fogok rajta, játszani nem.

A következő lehetőségekre szűkítettem le.

Sony Xperia X compact:

Ez a telefon a jövőhéten fog megjelenni de külföldön már nagyon sok teszt van róla. Nagyon sok szempontból megfelel. Kisméretű (4.6) 720p felbontás miatt nagyon gyors, szintén ez miatt erős akku, jó kijelző stb.

De! A kamerája gyenge, az ára pedig erős. 160k ez már közel flagship ár és ezért már elvárnék egy épkézláb kamerát.

Sony Xperia X:

Ugyanaz mint az előző csak 5 colos kijelző és ezáltal gyengébb üzemidő, viszont az mm-ben egy ilyet megnyomkodtam. Nagyon jól kézre állt és marha jópofa hangokat adott, jó volt használni, de a kamera sajnos ebben is gyenge.

Huawei Nova:

A plus-ról volt teszt, de külföldön már tesztelték ezt is. 5 col, snapdragon 625 ami talán elég az akadásmentes működéshez, kategóriájában meglepően erős kamera, 4k videó felvétel ami vicces mert a h8 és a p9 ezt nem tudja bár nem vagyok nagy videós, erős akku. Ha a plus 140k akkor ezt 120k körül várom ami szerintem elfogadható.

Negatívumként a gyengébb minőségi kijelzőt és az emui-t tudom felhozni. Az engem egy kicsit megijeszt amikor huawei fórumokban látom, hogy valaki annyira nem talál egy menüpontot, hogy meg kell kérdezni hol van és válaszban 8 lépésben írják le, hogy hol találja.

Sajnos ebben a méretben csak ezeket találtam elfogadható ajánlatnak de ha valaki esetleg tud javasolni érdekelne. IOS nem, Xiaomi nem.

(#105366) Tubica válasza Tubica (#105253) üzenetére


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Erre valaki tudna adná pár alternatívát ? :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#105367) dokee78 válasza mantequilla (#105365) üzenetére


dokee78
félisten

EMUI felület,miért is negatívum?
Kezelés?
Ugyanúgy csak meg kell szokni,mint a többi felületet.

Xiaomi nem?
És miért nem,mert kínai?
Hidd el van olyan jó mint a többi nagy nevű cég.

Olyan dolgoktól félsz,amit gondolom nem is ismersz.
Csak fórumban 1-2 hozzászólás alapján szűrted le.

Gondolom sokat fogsz 4k-ban videózni,ha ennyire érdekel.
Szerintem az idei Sony felhozatal elég gyengus.
Kivéve talán az Xperia ZR és Performance.

Mitől is jobb egy Xperia X Compact kijelző,mint a Nova kijelző?

(#105368) kiskelgyo


kiskelgyo
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék Tőletek, hogy milyen telefont vegyek.
A szempontjaim: 2-3 GB RAM, jó kamera, ujjlenyomat érzékelés, gesztusvezérlés, minőségi zenelejátszás, jó gps.
Márka, méret mindegy, Kínából is oké. Mindennel együtt 50 ezerig max.
A mostaninál nem enged már frissíteni, új alkalmazást telepíteni, a tárhelyre hivatkozik (már amit lehet áttettem SD-re, de nem segít). Főleg ez zavar, sokáig szeretném használni.
Mit ajánlotok?
Előre is köszönöm.

(#105369) mantequilla válasza dokee78 (#105367) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Gsmarena teszteli a kijelzőket is, ez alapján mondtam.

Xiao-n nincs 4g, nem láttam még normális boltban árulni stb.

Igen az emui-t többnyire hozzászólások alapján ítéltem meg mert még nem használtam.

(#105370) beg válasza mantequilla (#105369) üzenetére


beg
veterán

"Xiao-n nincs 4g"
Tévedés. Kijöttek egy ideje b20 verziók. 4g- t meg mindig is tudtak, csak nem 800 mhz-en.

Egy ui-t megítélni olvasás alapján...

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105371) up válasza tom120514 (#105335) üzenetére


up
senior tag

SIM+SD természetesen megy, de minden forrás szerint amit találtam, az SD kártya oda megy, ahova a második SIM menne dualsim módhoz. Magyarul 2 SIM + SD már nem menne. Értem, ez nem mindenkinek szempont, de nem is előny.

Sima Redmi3 teszt
Kép
"A Redmi 3 két SIM-et vagy 1 SIM-et és egy microSD-t fogad be [+]"

GSMarena (ez már a prime): "Memory Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)"

Ismételten kösz a választ! Biztos, hogy egyébként nagyon jó telefon, még filózok kicsit :)

(#105372) dokee78 válasza mantequilla (#105369) üzenetére


dokee78
félisten

Támadásnak tűnhetett a hozzászólásom bár nem annak szántam.
Ez az Xperia X és X Compact,mint írtam is elég gyenge eresztés,nem csoda,hogy a Sony is süllyed lefelé.
Szerintem az egyik legjobb felület az EMUI.
Semmivel nem rosszabb,mint a többi sőt.
Nekem a Samsung és LG felület nem tetszik,túl csicsásnak tartom.
De ha az nem tetszik benne,hogy nincs alkalmazás tár,akkor azt egy Launcher orvosolja.

Okostelefonos kamerateszt (2016)
Fontos a fotó,fotós topikban a G4-et nagyon jónak tartják,igaz 5,5 inch.
Fotók, videók mobillal - Összefoglaló (3. pont)

Galaxy S6,S7 esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#105373) amol válasza ghiottone (#105334) üzenetére


amol
addikt

+dantre: köszönöm, ismerem, de ezek a noled és hasonló alkalmazások szerintem csak amoleddel jók a fogyasztás miatt.

Spemallról meg hasonló helyekről nem szívesen rendelnék. Valóban jó az MX6 de azért ha már homár tudja a 800MHz-t.

Nem akarok feltétlenül rootolni de bosszantó hogy be van pipálva a "biztonsági mentés: alkalmazásadatok biztonsági mentése a google-szerverekre" és az "automatikus visszaállítás: alkalmazás újratelepítésekor visszaáll a mentett beállítás és adat" csak nem ér semmit. Az egyetlen alkalmazás amit ismerek és ment root nélkül az a Helium, de lényegében az sem mentett mindent tehát ha ez a helyzet akkor vagy bukom az adatokat vagy marad a root.

Van aminél zárt a bootloader, Samsungnál ott a knox, ezek szerint MOTO-nál sem megoldható, a többiről nem tudok.

Megnyomkodtam ma az iphone 7-est. Nem kell.

(#105374) Ájvé válasza amol (#105373) üzenetére


Ájvé
veterán

MIUI-ba van mentés visszaállítás funkció, a háttérképen és zene listán kívül mindent visszaállít. Root nélkül persze.

(#105375) amol válasza Ájvé (#105374) üzenetére


amol
addikt

Játékállásokat is? Lehet hogy a MIUI-ban van de az a mentés másra nem lesz jó, ezt magának az android rendszernek kéne tudnia, ha már van ilyen menüpont.

(#105376) eron


eron
csendes tag

Sziasztok!
A Samsung Galaxy J5 (2016) telefonról mi a véleményetek? Jelenleg 34000Ft-ért tudnám megvenni vodafonnál. Fontos a jó üzemidő, illetve hosszú távra lenne vásárolva (legalább 3 év). Szülőknek venném, így telefonálásra, sms-küldésre/fogasára, fényképezésre illetve minimális böngészésre, illetve email küldés fogadás.
Erre szerintetek jó választás volna vagy tudtok ajánlani valami mást? Max 40000Ft-ig, újonnan,garanciálisan, 4,7-5,2col.
Köszi előre is. :)

(#105377) erwin89


erwin89
csendes tag

Sziasztok!

Új telefont szeretnék, de nem tudom milyet. 60-70 ezer körül szánnék rá. Örülnék a 3GB ram-nak, de minimum a 2. Szeretem a kicsit nagyobb méretű phableteket, de nem lényeg a kijelzőméret. Jó lenne ha nem lenne nagyon gyászos az aksiidő. A xiaomi telefonokat néztem, de olvastam hogy nem jön gyári frissítés hozzá. Nem igazán játszok a telefonnal, de a grafikus kártya is jó lenne ha nem lenne annyira pocsék. Akármit ajánlhattok. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#105378) jksx válasza eron (#105376) üzenetére


jksx
senior tag

Ennyiért bőven megéri. Átlagos használat mellett (telefonálás, e-mail, sms, zenehallgatás) nekem elmegy 3 napot is. Mobilnet, böngészéssel 2 napot bír. Értesítő led és fényerő szabályozás nincs, de ezek nélkül símán elvagyok. A Marshmallow röccenés nélkül fut. A kamerája átlagos, de ez szubjektív vélemény. Csak azt sajnálom, hogy a Samu hivatalból nem forgalmaz J7-es szériát EU-ban, mert az 5.5"-nak jobban örülnék.

(#105379) tom120514 válasza up (#105371) üzenetére


tom120514
őstag

Többször nem írom, nem szeretném ha bérkommentelőnek gondolna bárki :)

[link]

Never go full retard.

(#105380) Krisz79


Krisz79
őstag

Ismét rámjött ,hogy cseréljem jelenlegi S6 készülékem.
2 készüléken gondolkodom.
Iphone 6s és Galaxy S7.
Tesztik mindkét készülék kinézete.
2 éve volt utoljára Iphone készülékem. (i5s.)
Igy jól ismerem mind2 rendszert előnyét-hátrányát.

Gondolkodom ,hogy érdemes-e lenne visszakacsintani 1 i6s-re.
Mindenképp garanciást keresek.
Vagy maradjak android vonalon és galaxy s7 mellett tegyem le a voksom. (ott is csak gyári garis jöhet szóba.)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#105381) szetcsuszott válasza up (#105371) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

szerintem ő erre a SIM+SD kombóra célzott :K

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#105382) lezuvius válasza Krisz79 (#105380) üzenetére


lezuvius
őstag

Mi a fontos neked felhasznalas szempontjabol?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105383) Krisz79 válasza lezuvius (#105382) üzenetére


Krisz79
őstag

Használati előnyök és kötöttséget nézve jobb az s7. (fotó. fotók rendezése. tárhely, talán az értékállóság szól ellene.)
S6 használatból kiindulva számomra abszolút gyors készüléknek mondanám.
Tegnap kézbe fogva 1 i6-t ismét rámtört az alma érzés. :)
Igaz a mérete, annyira nem jön be az 5,1" ideálisabb.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#105384) lezuvius válasza Krisz79 (#105383) üzenetére


lezuvius
őstag

i7-t esetleg? :) S7-i6s annyira egyszinten szerintem is, hogy nagyon nehez valasztani koztuk. Szerintem adj egy ujabb eselyt az almanak es ha megse tetszik annyira, akkor siman eltudod cserelni egy S7-re :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105385) Krisz79 válasza lezuvius (#105384) üzenetére


Krisz79
őstag

Itt már csak az ár az ami miatt elvből nem vagyok hajlandó ennyi pénzt telefonért adni!
150 alatt maradok mindenképp!
Ezért választottam ezt a 2 alternatívát!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#105386) Ájvé válasza amol (#105375) üzenetére


Ájvé
veterán

Összes telepített program minden adatát.
Gyakorlatilag a hátteret kell visszaállítani, egyébként ugyan olyan lesz, mint mentés előtt. Ha jól emlékszem még a kirakott widgeteket is visszaállítja.

[ Szerkesztve ]

(#105387) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

40-70k között keresnék telefont az asszonynak.
Mint a nők többsége FBzik, fotózik a telefonnal. :P

Én a Vernee Thor-t és a Xiaomi Redmi 3 Pro-t nézegettem, melyik lenne jó választás, vagy esetlegesen más alternatíva?

Köszi. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#105388) ghiottone válasza ra^ven (#105387) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Redmi 3s, Meizu M3 note, Honor 7 lite, Moto G4. Vernee-t inkább ne.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105389) ra^ven válasza ghiottone (#105388) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi, gondolom ez egyfajta sorrendiség is ahogy leírtad.
Redmi 3S láttam frissebb, de mintha a prociban gyengébb lenne a Pro hoz képest, illetve fingerprint csak Pro nál van, én most ennyi különbséget vettem észre hirtelen. :)

Vernee-vel mibaj?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#105390) szetcsuszott válasza ra^ven (#105389) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nem, a redmi 3S ugyanúgy fingerprintes, mint a pro, csak a lapka (SD 430 vs.616) a különbség, meg az, hogy a redmi 3s tudja a B20-at. demindkettő 3/32 GB. A legelső alap redmi 3 nem volt fingerprintes.
itt lesz majd nemsoká 55-ért 3s én az asszonynak ilyet vszek valszeg

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#105391) ghiottone válasza ra^ven (#105389) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Bocsánat a Redmi verziója megzavart, már nem tudom követni melyik verzió, melyik :U A 3s prime-ra gondoltam b20-al, 3/32gb-al és hátlapi ujjnyomat olvasóval. Szerintem akkora különbség nincs a Snapdragon 616 és a 430 között - a kettő közül pedig az utóbbihoz erősebb a gpu, így inkább azt venném. A sorból 5,5 collal az M3 Note és a Moto G4 lóg ki, de mindkettő remek teló. Az M3 Note-nak jó nagy aksija van, a kamerája lehetne jobb és azért itt csak 3gb a ram, ami elég lesz jó ideig, de a B20-at nem tudja ez az egy a felsoroltak közül. Szerintm úgyis az fog dönteni, hogy neki melyk tetszik, tökmindegy a spec. :D
Vernee-t én nem tartom megfelelő minőségűnek jelenleg, fiatalok, kiforratlanok, sokat kell még fejlődniük, hogy a Xiaomi vagy a Meizu minőségét elérjék.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105392) szetcsuszott válasza ghiottone (#105391) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

De az eggyel feljebb linkelt note3 SE már tudja a B20-at is, 5,5 col, 650-es snapi 3/32 :K és belefér a 70-ezres keretbe is.

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#105393) ghiottone válasza szetcsuszott (#105392) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Aha, az 65-ért korrekt ajánlat, megéri. El is felejtettem, hogy azt is forgalmazzák :B

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105394) ra^ven


ra^ven
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R B20 hiánya annyira nem megrázó jelenleg is csak 3g-t használok.
De igaz a színek miatt az 3s prime fog neki bejönni. :DDD

Srácok magyarítással nincs gond benne? Úgyértem jó a magyar nyelv a telefonban, vagy fele angol?

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#105395) Ájvé válasza ra^ven (#105394) üzenetére


Ájvé
veterán

Global Developer ROM 100%-ban magyar.
Stabilba nincs magyar nyelv és addig nem is lesz, még nem lesz nálunk is hivatalosan jelen a Xiaomi.

(#105396) Ájvé válasza ra^ven (#105394) üzenetére


Ájvé
veterán

De igazából mindegy is mi van rajta, én feltennék egy eredeti ROM-ot, ha kell magyar nyelv, akkor Global Developer-t.

(#105397) ghiottone válasza Ájvé (#105395) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha már nyitottak EU felé a lengyeleknél hivatalos disztribúciót, akkor lehet pár hónap és belerakják a global stable-be is. :F

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105398) VÁMpír válasza ghiottone (#105397) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Ezek között van jelentősebb különbség a fénykép minőségben?

Meizu M3S
Meizu M3 Note
Xiaomi Redmi 3S Prime

(#105399) ra^ven válasza Ájvé (#105396) üzenetére


ra^ven
senior tag

Bocs, kicsit fogalomzavarban vagyok, ha ezt lerendelem az eustockról vagy a xiaomiról, vagy nem tudom hol van még, az milyen rommal érkezhet hozzám?
Sem én sem asszony nem szeretnék ezzel mókolni, anno csináltam, nemegyszer leizzadtam.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#105400) up válasza tom120514 (#105379) üzenetére


up
senior tag

Ez már valami! Köszi szépen! :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.