Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105751) diegho válasza Tikakukac (#105748) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha beírod a google-be azt, hogy Honor7 vásárlás, már találsz is. Amúgy mobilcorner.

(#105752) phaseOne válasza lezuvius (#105686) üzenetére


phaseOne
tag

Igen, gondoltam hogy az s7 jobb mint a G5, de az hogy a Honor 8-at meg a P9-et is annak tarod az meglep.

Mondjuk szerintem a cserélhető akku elég nagy fícsör, meg a kameráját is jobbnak mondják mint a P9-ét, leica lencsék ide vagy oda, meg azért csak fémből van a honor 8-al ellentétben...

Valaki vetett már össze élőben P9 G5 párost pl?

(#105753) lenox válasza Ájvé (#105746) üzenetére


lenox
veterán

Oke, koszi, a tobbieknek is.

(#105754) lezuvius válasza phaseOne (#105752) üzenetére


lezuvius
őstag

A cserelheto akksival jaro lotyoges az igazi feature, meg a muanyag erzetu kulso... Nekem a G4 utan visszalepes az utod.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105755) Tikakukac válasza diegho (#105751) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi.

Mint mérnökinfós/műszakis tudom a guglit használni, csak mivel kiskerben is vagyok pár éve így azt is tudom milyen mocskolódás megy a háttérben. Nem 1-2 pert láttam beakasztani boltnak/embernek/szerviznek, amit meg lehetett volna előzni egy rendes shoppinggal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105756) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
140k, nagyonmax 150k értékben keresnék telefont, főleg e-mailek olvasására, sok-sok hívás, navigálás mellett. Max. 5,5". A fentiek miatt fontos lenne a jó üzemidő, illetve a gyors működés.
Ennek fényében mit tudnátok ajánlani? Több ajánlat is jó lenne.
OP3 esetleg?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#105757) cole16 válasza mantequilla (#105713) üzenetére


cole16
csendes tag

Mit értesz azalatt az a3-nál, hogy nincs már benne 2 év? :)

[ Szerkesztve ]

(#105758) Ájvé válasza cole16 (#105757) üzenetére


Ájvé
veterán

Hardveres téren elég gyenge (Exynos 7578 még egy fokkal jobb, S410 viszont egy őskövületnek mondható), ezért nem várható hosszú távon a támogatása. 7-es Androidra se fogadnék már. 1,5GB RAM se túl sok, még ha tiszte Android lenne mellette, de nem az van, így összességében hiába 2016-os modell, eléggé elavult már most is.

(#105759) cole16 válasza Ájvé (#105758) üzenetére


cole16
csendes tag

Így már világos, de én azért remélem 2 évig legalább kibírja, ha tovább bírja, akkor onnantól kezdve egyes nap ajándék lesz a részemre. :) A 7-es verzió meg szerintem jönni fog, bár nekem ez nem annyira lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#105760) FERA88 válasza Ájvé (#105750) üzenetére


FERA88
tag

Köszönöm szépen a választ! Esetleg ilyen árban ilyen tudású más alternatíva szóba jöhet?

(#105761) ghiottone válasza lenox (#105742) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Amúgy ezért is adtam el a Snapdragon 650-es Redmi Note 3 Pro-mat.....

A hivatalos német és angol oldalon fel vannak tüntetve a frekvenciasávok és azok alapján + tapasztalatból is mondom, hogy tudja a B20-t hacsak nem az EU piacra szánt modellt veszed.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105762) phaseOne válasza lezuvius (#105754) üzenetére


phaseOne
tag

Na, de akkor ezek szerint nálad már mind volt, az jó hír!

Amúgy nem zavar ha műanyag tapintású a készülék, mert a H8 és az S7 meg konkrétan műanyagból van ha minden igaz...

Viszont a kamera terén nagyon fájna kompromisszumot kötnöm, és ott ha minden igaz s7 S5 P9 H8 a sorrend :(

(#105763) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, droidos, fullHD, 5-5,5" kategóriában keresem a "legjobb" fotós képességekkel rendelkező telefont, a max. 100-110e-es kategóriában. Melyik lenne az :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#105764) szkorhetz válasza HREH (#105756) üzenetére


szkorhetz
őstag

Igen, de az üzemidő azért nem kiemelkedő, de azért átlag feletti.

phaseOne: mindkettő üveg és fém kombináció, műanyagot nem fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

(#105765) Ájvé válasza FERA88 (#105760) üzenetére


Ájvé
veterán

RN3P ár/érték arányban szerintem verhetetlen, méret és MUI lehet egyeseknek probléma, meg esetleg dupla SIM használat esetén a bővíthetőség hiánya, egyébként rendben van minden téren a telefon.

(#105742) lenox:
Amúgy csak megjegyzésképp, RN3P-re van CM MOD is ha MIUI nem jó, az igaz, hogy Kate vagyis a B20-as variánsra még nincsen csak Kenzora, de szerintem jó eséllyel lesz rá is.

[ Szerkesztve ]

(#105766) lezuvius válasza phaseOne (#105762) üzenetére


lezuvius
őstag

G5-m nem volt, de fogtam nem egyszer kezben es az S7-m vagy Honor 8-m melle odateve inkabb az Lg-nek van gagyi fogasa...

H8-al kamera ugyileg semmi gondom sincs, jo az automataja is es a manualis is resze is, ha ennel jobbat akarsz akk Lumia 1020/Nokia 808 vagy egy fenykepezogep...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105767) szebev


szebev
senior tag

Sziasztok!
Mit ajánlotok £150 (Ft50000-60000) körül? Ne legyen nagyobb a LG G2 - nel és jó képeket csináljon. Használt nem játszik.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#105768) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Valami egészen elképesztő dolgot találtam.

Telenornál Xperia X feltöltőkártyásan 130k. Ez olcsóbb mint néhány gsm boltban garancia nélkül. Így egyből megéri gondolkodni rajta. [link]

(#105769) Ájvé válasza mantequilla (#105768) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ez még mindig nagyon sok, 100 alatt lehetne egyáltalán érdemes gondolkodni rajta. Ennyiért OP3-at is kapsz, ami minden téren jobb választás.

(#105770) kismormota78


kismormota78
újonc

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok. Huawei p9 lite és samsung A5 2016 között vacilálok. Tudnátok segíteni melyiket éri meg jobban megvenni? Előbbit 67 ezer, utóbbit 78 ezerért tudnám megvenni. 80k-nál többet nem akarok adni telóért, mi jöhet még számításba?

(#105771) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, abszolút laikusként szeretnék segítséget telefon vásárláshoz!

Árkategória: na ez egy érdekes dolog, hogy állapítjátok meg? Mert pl: kártyafüggetlen telefon (ilyet szeretnék) árkilengései is simán elérik akár a 100%-ot is...Érdekelne a külföldi beszerzés lehetősége is (garanciával, EU-ból), ha van olyan megbízható "dealer", akitől akkora árkülönbséggel tudok vásárolni, hogy megérje a herce-hurcát ;)
Mindent egybevetve, 50.000Ft-nál többet nem akarok adni érte, max: 60.000Ft, ha esetleg olyan csúcskészüléket tudok venni, ami itthon 80-90-100.000Ft-ba kerül. Most épp a Microsoft 640/650 XL LTE telefonokat nézegetem, 40.000Ft alatt (meg a 950-et).

Hol vennéd meg? Kártyafüggetlen, gyári garanciával (bolti is lehet, ha megbízható a bolt), esetleg külföldről, ha van értelme.

Hosszú vagy rövid távra tervezel? Inkább hosszú, bár nem tudom, manapság mi számít annak... Inkább Best-buy, de azért (pl: külföldi rendeléssel) érdekel a kategória legjobbja is (felső-csúcs kategória alja).

Mire használnád? üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka. Normál felhasználás, fényképezgetés, internet. Fontos a multimédia (fotózás, videózás -előbbi kettő valószínűleg csak némi kompromisszummal-, zenehallgatás, filmnézés).

Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem tudom ez mit jelent, de az otthoni Windows-hoz leginkább közel álló op-rendszert szeretném (talán pont Windows-t?), azaz a lehető legnagyobb kompatibilitást az otthoni gépemmel, és a legnagyobb szabadságot a telefonon, hogy lehetőleg ne csak app-ok futtatására legyen mód rajta, pl: egy letöltést se dobjon el, Skype-ban küldött dokumentumot is le tudjak menteni, stb. Márkához/op-rendszerhez nem ragaszkodok, inkább a minél teljesebb körű felhasználási lehetőségek számítanak.

Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél nagyobb, phablet méret, pl: a Microsoft XL a 5.7" méretével megfelelne.

A post-ból nyilván kitűnik, hogy a legnagyobb dilemmám az, hogy megéri e még Windows phone-t venni, ha igen, akkor melyiket, ha nem, akkor mi az alternatíva (egyáltalán van e alternatíva)

Előre is köszi a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#105772) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok!

Haldokló félben lévő iPhone 5s-ről szeretnék átnyargalni a büszke androidosok táborába, ehhez keresek megfelelő telót.

- Árkategória. : 200-250euro max 300
- Használt vagy új? Lehet használt is, garanciával
- Hol vennéd meg? Használtan aprón vagy Kínából rendelve
- Mire használnád? Játszani nem játszok, sok zenét hallgatok illetve youtube-ot streamelek. A jó kamera nagyon fontos számomra. Emailezgetéshez, böngészéshez gondolom elég a hardver ebben a kategóriában.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindenképp androidot szeretnék, kicsit jobban el szeretnék mélyedni a droid rejtelmeiben. Mérnök lévén nem rettenek meg a főzött romoktól sem, sőt kifejezetten érdekelnek :)
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5 col környéke, 5.5 max

Best buy készüléket keresem kb 1-2 éves távra. Eddig nézegettem a Nexus 5x-et, xiaomi mi5-öt, huawei p9 lite-ot, elephone p9000-et, OnePlus x-et, Honor 7-et esetleg kicsit jobban kinyújtózkodva ZTE Axon 7 vagy Oneplus 3. Úgy gondolom viszont, hogy az én felhasználásomra kicsit overkill olyan drága telóba beruházni. Viszont egyszerűen elvesztem a választási lehetőségek sokaságában, ehhez kérném szíves segítségeteket. Előre is köszönöm!
Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

(#105773) amol válasza Ájvé (#105769) üzenetére


amol
addikt

Ha győzöd kivárni a 4 hét + postát. Egyébként ott sem minden arany ami fénylik és van akinek túl nagy.

(#105774) amol válasza mantequilla (#105731) üzenetére


amol
addikt

+lezuvius

Igen, előfizetéses. Azzal a tarifával amit jelenleg is használok, váltani meg úgysincs sok értelme.

Igazából ha lenne hozzá CM feltenném, azzal lehet hogy jobbak lennének a képek(?). Érdekes hogy alig van új teló amihez van hivatalos CM. Lehet hogy amelyik gyáriból is megkapta a MM-t azzal még nem foglalkoznak. Ennek viszont ellentmond hogy SGS4-re még mindig nincs, OP3-ra viszont már van.

Ez az egyik gondom az S7-tel a knox miatt meg hogy ki kell fogni belőle a jót - nekem nem szokott sikerülni.

(#105775) tybsen válasza Dooonfrigo (#105772) üzenetére


tybsen
addikt

Nexus 5x

(#105776) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Egy gyors kérdésem lenne. Hardveresen melyik az erősebb gyorsabb telefon.
Xiaomi Redmi Note 4 vagy Huawei P8
Előre is köszönöm.

(#105777) Drizzt válasza lezuvius (#105724) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Miert NEM gyartoi garival az S7-et? Mi a gond a gyartoi garijaval? Jobb a rovidebb ideju bolti is akar?

I am having fun staying poor.

(#105778) istnag válasza Drizzt (#105777) üzenetére


istnag
addikt

Úgy értette, hogy abból az árból, csak nem gyártói garanciás S7 kerül ki.

(#105779) Ájvé válasza amol (#105773) üzenetére


Ájvé
veterán

Semmi sem tökéletes.

lajtika:
Note 4

[ Szerkesztve ]

(#105780) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Ti milyen telefont ajánlanátok max 70-90 ezer Ft-ért ? B20 és valami jobb kamera jó lenne.

Én az LG G4-et és a Honor 7-et néztem. Van valakinek valami más ötlete még ?

[ Szerkesztve ]

(#105781) ->Raizen<- válasza ablack (#105780) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Xiaomi redmi note 3 pro special edition.

(#105782) Cry0


Cry0
őstag

One Plus 3 ,lg G5, Xiaomi Mi5, Huawei P9 vagy Huawei Mate 8 ? :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#105783) w333 válasza Cry0 (#105782) üzenetére


w333
félisten

HTC 10 ;]

Ezek közül az OP3 -t választanám :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#105784) ->Raizen<- válasza Cry0 (#105782) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Lg g5 én azt venném, mindent tud.

(#105785) lezuvius válasza Cry0 (#105782) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 3 vagy a ketto Huawei kozul valasztanek.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105786) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok!

Szerintetek új Huawei p9 lite vagy használt Nexus 5 jobb vétel? Ahogy nézem hasonló árkategóiába esnek.
Köszi! :)

(#105787) diegho válasza Dooonfrigo (#105786) üzenetére


diegho
nagyúr

És miért nem új Nexus 5X?

(#105788) Cry0 válasza w333 (#105783) üzenetére


Cry0
őstag

szóval htc mániás lettél :D
amúgy néztem bejövős de árba még lentebb kell mennie :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#105789) w333 válasza Cry0 (#105788) üzenetére


w333
félisten

Nem ... csak az egy elég korrekt telefon, de igaz nem olcsó ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#105790) csakany2001 válasza w333 (#105789) üzenetére


csakany2001
senior tag

+1.Talán a legjobban optimalizált telefon a piacon.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#105791) amol válasza Ájvé (#105779) üzenetére


amol
addikt

Ez ilyen, fogyasztói társadalomban nem cél hogy az ember évekig használjon egy terméket.
Viszont nem számít mennyiért, az S7 145-ért, az OP3 125-ért az X pedig 90-ért nem tökéletes :)
Ugyanitt P9 101k, A9 84k.
G5 már nincs is kínálatban, viszont a Z5-ért még mindig 149-et kérnek, ami vicces. Telenorról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#105792) batai15 válasza csakany2001 (#105790) üzenetére


batai15
félisten

Igen a nexusok mellett legjobb alternatíva . Plusz one plus 3 még esetleg.

(#105793) Ájvé válasza amol (#105791) üzenetére


Ájvé
veterán

"Ez ilyen, fogyasztói társadalomban nem cél hogy az ember évekig használjon egy terméket."
Ebben teljesen egyetértünk.
"Viszont nem számít mennyiért, az S7 145-ért, az OP3 125-ért az X pedig 90-ért nem tökéletes"
Most akkor számít az ár vagy sem? Mert igen, S7 is elég két évig, de akár egy Redmi Note 3 (Pro) is elég ugyan eddig kevesebb, mint fele annyiért.
Xperia X már egész jó lenne 90-ért, de ha nézted mire reagáltam, ott 130k-t írt az árra, tetejében egy függő telefonról van szó! Mellesleg sehol nem kapod meg 110k alatt.
Ennyiért pedig akkor inkább OP3 a jobb választás (azonos vagy közel azonos áron), S820 vagy S650 azért nagyon nem mindegy, más téren is jó az OP3, mondjuk kamera terén ahol gyakran elvéreznek a Sony készülékei (Xperia X se túlzottan brillírozik ahogy olvasom). Az lehet, hogy OP3 valakinek nagy, de ettől még mindig drága marad az Xperia X ennyiért és néznék mást (Nexus 5x mondjuk, 2/32 is olcsóbb).
Szóval igen, lehetne jó is az Xperia X, de van jobb ugyan annyiért vagy olcsóbban lehet nézni mást is, tetejében hasonló tudással.
Nem tudom mit néztél, de akkor erről a listáról nézve:
A9 123k
P9 140k
Xperia X 130k (kifutó akcióban tetejében)
Ha te mást látsz szólj, mert lehet meg kell törölnöm a szemüvegem.

(#105794) amol válasza Ájvé (#105793) üzenetére


amol
addikt

Blue M, nem én beszéltem kártyásról. Nem tulajdonítok sok jelentőséget annak hogy függő.

Arra hogy melyik telefonban van még x év, a legtöbb még kitkat-on vagy alatta van és akkor cserélik majd őket ha elromlanak. Az emberek többsége úgyis csak telefonál. Amit írtam nem teljesítményre hagy naprakészségre értettem hanem arra hogy ha hiányosságai vannak akkor hajlamosabbak vagyunk gyorsabban váltani.

Visszatérve azért írtam az X-ről mert ugyanúgy megfelel az alap elvárásaimnak mint az S7 meg a OP3 míg a többi egyébként ajánlott modell nem. Home gomb vagy dttw, értesítő led, fhd, 3gb, b20. Van más készülék (ami nem G4/V10)? Kíváncsi leszek az XZ árára is, gyanítom túl fogják lőni.

(#105795) szszabo


szszabo
csendes tag

Sziasztok!
Én is kikérem a véleményeteket:
Új telefont keresek, hosszú ideig (min. 2-3 év) használnám.
Ár 70-80k max.
Rendszer android.
Fontos a dual SIM, gyorsaság, akadásmentesség és jó volna 32 GB tárhely (ritka az a telefon ahol dual SIM+SD kártya egyszerre működik, de ilyen esetben nem feltétel a 32 giga).
Telekomos kártyákat használok, de a független készülék volna ideális.
Mérete 5-5,5" körül, kijelző fHD.
B20 nem feltétel, de néha használom(nám).
Használat nem extrém, telefonálás, e-mail, böngészés (nemritkán sok-sok lap egyszerre :) ), zenehallgatás, navigáció, kicsi játék (csak kisebb unaloműzők metrózáshoz).
Lehetőleg a kamerája is legyen használható, bár inkább fényképezőgépet használok.
Eddig 9506os S4-t használtam, visszalépni nem szeretnék.
Amire gondoltam az a P9 Lite, de keveslem a 2/16 GB-t...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#105796) diegho válasza szszabo (#105795) üzenetére


diegho
nagyúr

Honor 7

(#105797) szszabo válasza diegho (#105796) üzenetére


szszabo
csendes tag

Néztem én is...
Vagy elkerülte valami a figyelmem, vagy erre is igaz, hogy 16 GB a tárhely.
+ a keret sem elég rá :(

(#105798) diegho válasza szszabo (#105797) üzenetére


diegho
nagyúr

16GB, de dual sim dual aktív 3GB memória és 84k-ért el lehet hozni. A Huawei termékekre itthoni áfás számla ellenében él a 24 hónap gyártói garancia.

(#105799) gianone válasza diegho (#105798) üzenetére


gianone
őstag

Ezt már múltkor is írtad, de nekem az mondták huaweies topikban, hogy bármelyik EU-s hivatalos beszerzést is leszervizelnek itthon (mármint ami ott is gyártó garis nyilván). És még a 3 éves VIP garancia is simán aktiválható. Ez utóbbit meg konkrétan tudom, és működött is, a regisztráció is, a szerviz is.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105800) Sayuar válasza szszabo (#105795) üzenetére


Sayuar
őstag

Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition [link] ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.