Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104651) attiati válasza Zalaym (#104650) üzenetére


attiati
veterán

Xiaomiknál figyelj, hogy van e B20-as 4G a készülékben (4s-ben nincs sztem, note3-asokból pedig most jön 1-2 hét múlva a b20-as változat)
Illetve én elsőnek elmennék a helyedben tapogatni élőben (hátha egyből kiesik egyik másik. Pl. szerintem honor 9lite elég csúszós)
Pingdigital-ban tudsz xiaomit, mediamarktban huawei-t.
Ennyit tudtam hozzátenni.

(#104652) Ájvé válasza attiati (#104651) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi 4s-ből tudtommal nincs B20-as változat.
Redmi 3s-nek B20-as verziója. Ezen felül Redmi Note 3 Pro-ból van taiwani változat (ami tudja a B20-at), sima Redmi Note 3-ról (MTK SoC-os) még nem hallottam B20-as változatról.
Puremobile-on pedig nincsenek B20-as Xiaomi telefonok (vagy nem tudni róla).

(#104653) gianone


gianone
őstag

Csak ma 100 font brit Amazonon a Moto G4 Play. Ide szállítva mindennel együtt 111,58 font. Kicsit több mint. 40000.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104654) vilga


vilga
tag

jelenleg egy céges lumia 625-t használok de kell egy androidos, mennyire ajánlott vagy rizikós az one+3? /igaz kicsit túl van a keretemen/
Van EU-s raktárból, kell-e varázsolni még rajta valamit vagy kibont és használ

(#104655) gianone válasza gianone (#104653) üzenetére


gianone
őstag

Ja, ez csak 1 GB-os.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104656) Zalaym válasza attiati (#104651) üzenetére


Zalaym
tag

Köszi a választ, még olyan kérdésem volna, hogy ha jól értem, itt a Xiaomi-nál bíbelődni kell azért elég sokat a ROM-okkal, hogy magyar legyen. Ehhez egyáltalán nem értek, inkább a Huawei és Honor márkák felé húzok most.
Teljesítményben hogyan alakulnak egymáshoz ezek a telefonok?

(#104657) terencehIII


terencehIII
tag

használt samsung s5 és egy új one plus X közül melyiket éri megvenni most? Vagy ilyen méretbe van esetleg valami alternatíva kínai mobilok között?
köszi a válaszokat :R

(#104658) rekri


rekri
újonc

Sziasztok! ugy tunik a sony Z -m mar nem akar egyutt elni velem, ezert elkezdtem uj tarsat keresni, Honor 7 illetve Xiaomi Redmi Note 3 ami epp szimpatikusnak tunik arban es tudasban, de nyitott vagyok. Email re, facebookra illetve olvasasra hasznalom a telefont leginkabb, de azert jo lenne ha fotozni is tudna. A fentiek mellett jo nehany app is kell majd ra es pl a wizzair app a sonyn melegedeset idezett elo, de a tobbi furcsa modon nem. Minden nemu segitseget koszonok. Szep napot

(#104659) Ájvé válasza Zalaym (#104656) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem kell semmit bíbelődni, Global Developer ROM alapba tartalmaz magyar nyelvet, ez hivatalos ROM, hetente lehet frissíteni (nem kötelező).
Készülék függő minden, attól függ mit tesz a gyártó a készülékbe (SoC, RAM, ROM stb.).

[ Szerkesztve ]

(#104660) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

tegnap este tönkrement a nokia 735-ös telefonom, nem tölt. Egyébként is terveztem átállni androidra.

Kérdésem, hogy (nagyon) jó kamerával milyen telefonok vannak? A nokia szép képetek csinált, szeretném, szeretném ezt a szintet tartani.

5"-nél nagyobbat nem szeretnék, illetve árban sem szeretnék elszállni. Láttam itt sokszor az N5x-et ajánlva, ami most 32G-vel kb 80-83 ezerért kapható. Ennél nincs valami olcsóbb, legfőbb szempont a fényképezés és a telefon mérete, teljesítménye kevésbé.

köszönöm,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#104661) andrisbandi válasza dudi (#104660) üzenetére


andrisbandi
őstag

A Mi4c -t szokták még ajánlani

Nekem sajnos nem jött be a Mi4c. Egy nap után elromlott a kijelzője.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#104662) Zalaym válasza Ájvé (#104659) üzenetére


Zalaym
tag

És a play áruház működik rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#104663) #20221952 válasza dudi (#104660) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hiába ennyi az ára, ha Neked - a leírásod alapján - ez kell.
Volt itt egy teszt a kamerákról és ő abban (is) remekelt.

(#104664) Ájvé válasza Zalaym (#104662) üzenetére


Ájvé
veterán

Persze, Global ROM-on alapba fent van természetesen és semmilyen tyúklábas kínai app nincs fent, szóval tiszta, nyugati szájízre alakítva. Magyarítás pedig 100%, Crowdin projektben magyar emberkék szorgos munkáját dicséri.

(#104665) dudi válasza #20221952 (#104663) üzenetére


dudi
senior tag

andrisbandi: köszi az ajánlást, néztem teszteket róla, nekem nem tűnt annyira kiemelkedőnek a kamerája.

kissa1026: úgy tűnik el kell fogadni a helyzetet, akkor nincs nagyon jobb alternatíva. Köszi neked is

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#104666) andrisbandi válasza dudi (#104665) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha a Mi4c nem elég jó, akkor nem is kell keresgélned tovább az olcsók között.
Marad a drágább Nexus 5X.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#104667) Sayuar válasza dudi (#104665) üzenetére


Sayuar
őstag

Mi 4c[link]

(#104668) dudi válasza Sayuar (#104667) üzenetére


dudi
senior tag

nekem This site can’t be reached -et ad. Máshova fel tudod tölteni, vagy elmondani, hogy mit látnék?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#104669) Sayuar válasza dudi (#104668) üzenetére


Sayuar
őstag

Okostelón nekem sem nyílt meg, de pc-n megnyílik.

(#104670) HREH


HREH
senior tag

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
100 ezer jó magyar forint
- Használt vagy új?
Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Függetlenül, de körülnézek szolgáltatónál is azért
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
2-3 évre kéne, ennyiért kéne most a legjobb
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
legnagyobb részben céges dolgokra lenne használva (e-mail olvasás, levelezés, sok-sok beszélgetés), emiatt nagyon fontos lenne a hosszú üzemidő
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Csak Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
4,7"-5" maximum

Fateromnak lenne, eddig HTC One M7-et használt, így a fémház jó lenne, ha megmaradna. (persze csak ha van rá lehetőség)
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#104671) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Szifon 4s-t munkahelyi telefonnak megéri megvenni? Előnye, hogy simán elfér a zsebben, ha törik nem érdekel, elejtés, ütődés benne van a pakliban, hogy megesik... Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#104672) diegho válasza HREH (#104670) üzenetére


diegho
nagyúr

5" alatt nagyon kevés telefon van:
- Xiaomi Redmi 3s hamarosan elérhető lesz B20-al
- Samsung Galaxy A3 2016
- Xperia Z3 Compact

Ennyi volt.

(#104673) HREH válasza diegho (#104672) üzenetére


HREH
senior tag

És ha felmegyünk max. 5,2"-ig?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#104674) diegho válasza HREH (#104673) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor Huawei P9 lite, Galaxy A5 2016, Honor7 hármasból válasszatok. Üzemidőben az A5 a legjobb.

(#104675) Bandinho


Bandinho
tag

Valoszinuleg az A5 2016-ot veszem meg. Tudnatok megbizhato/jo aru boltot ajanlani? Az arukereso sok 80-90 ezer kozottit kidob, de fogalmam sincs honnan erdemes vasarolni. Koszi

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#104676) diegho válasza Bandinho (#104675) üzenetére


diegho
nagyúr

Akciósan MM, vagy edigital-ból, akciók hétvégén vannak, edigital-nál tegnap ért véget 90k volt, MM-ben 85 szokott lenni akciósan. Jelenleg sehol nincs futó akció rá, így nyugodtan megveheted sestore-ból is, ugyanúgy 100k, mint a többi megbízható helyen.

(#104677) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

4.5-4.7" méretű dual SIM mobilból tudtok olyat ajánlani amiben már Android 6 van és lehetőleg nem kínai "márkás"?
2016-os Samsung Galaxy A3-at néztem, de sajna vagy csak 2 sim kártyát vagy 1 sim kártya+microsd kártyát lehet használni, 2 sim kártya+microsd kártyát együtt nem.

[ Szerkesztve ]

(#104678) diegho válasza Daywalkerke (#104677) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem létezik ilyen telefon.

(#104679) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
55 HUF környékén van alternatívája (újonnan, nem kínából rendelve) az eustockos mindjárt kapható B20-as redmi 3s-nek? B20 falusi 4G kell, ( Szabolcs és Borsod megye) magyar gari és magyar nyelv.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#104680) diegho válasza szetcsuszott (#104679) üzenetére


diegho
nagyúr

62k Nextel-nél a sima Moto G4, ez az egyetlen opció még ebben az árban.

(#104681) Lusu


Lusu
aktív tag

Sziasztok!

Telefon csere előtt állok. Az első hozzászólás alapján amit keresek:
- 60.000.- (nem baj ha kevesebb és picit lehet több, ha döntően többet kapok érte)
- Jelenleg inkább használt jöhet szóba, de ha valami nagyon jó új ajánlat van az is érdekel.
- Hosszú táv lenne a cél
- Telefon használat: lehetőleg térerőben erős készüléket keresek terepi felhasználás miatt. (künn a határba e :D ) És fontos lenne, hogy megbirkózzon sok erőforrásigényes alkalmazással. Multimédia, kamera másodlagos. Gépelés jó ha könnyű.
- Android és nem baj ha fejlesztgetik rá a jobbnál jobb ROM-okat :)
- jelenlegi telefonom (LG Leon 4G) kellemes méret, de elég nagy tenyerem van, nem okoz gondot az 5" sem, sőt.

Köszönöm a segítségeteket!

Talán még annyit hogy a Samsung közel áll a szívemhez. Ja és ajánlották nekem a Note 3-at, mert hardverben erős cucc. :F

[ Szerkesztve ]

(#104682) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Halihó!

Barátnőmnek keresek telefont. Szóval kellene valami max 5 collos, közepesen erős cucc ami bővíthető, vagy minimum 32GB-os bele van. 4G nem elvárás.
Legyen használható és kész. Játék alig menne rajta, fb, viber, böngészés annál inkább. FullHD nem elvárás.
Külföldi rendelés nem akadály, egy rom felrakása szintén megy.

Eddig a Redmi 3S Prime tűnik befutónak. De várok bármilyen ötletet kb. 50 ezres határig.
Előre is kösz!

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#104683) Daywalkerke válasza diegho (#104678) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Én se nagyon találok, úgyhogy kezdem azt hinni amit te is írsz, hogy nincs ilyen mobil, ami szerintem szégyen.

(#104684) amol válasza GEPESZ66 (#104471) üzenetére


amol
addikt

"Manapság annyiszor kézben van a telefon,hogy igazán felesleges az értesítő led."
Ezt cáfolnám :)

(#104685) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Jó reggelt! :)
A sors úgy hozta,hogy van lehetőségem céges mobilra!(a jóisten áldja meg a főnököm remek időzitését,mert közben vettem magamnak egy redmi 3s-t...)
Kettő közül lesz valamelyik:lg g4 dual,sony z3+ dual
Érdekelne,ti melyik mellett voksolnátok?Én nem tudok dönteni,a sony kisebb,ez nálam előny lenne,de ahogy néztem egymás mellé téve youtubeon nincs nagy difi.
Hardver szempontjából talán a z3+,de az a snapi810 buzerálja az agyam a túmelegedési problémák miatt.Az lgnek mert jobb kamerája van,azért abban is erős a vas(a mostani redmi 3s is elég mindenre,nincs játék ami ne futna rajta,ezeknek meg gondolom meg se kottyan semmilyen game).Üzemidő ahogy néztem kb ugyanaz.

(#104686) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Most jutottam el arra a szintre hogy vagy LG G5 vagy Oneplus 3 mellett teszem le a voksom. Árban ugyan annyi lenne a két telefon. Szerintetek melyiket érdemes választani hosszútávra? Hardvert tekintve kb ugyan az a kettő annyi hogy az lg 4gb ram míg a másik 6gb-ot tartalmaz. Talán ami miatt az LG felé húz az eszem az a kamera illetve a későbbi eladásnál a márka, mert most mikor eladtam a oneplus one-t sokan mondták hogy kínai készülékekkel nem foglalkoznak pedig aztán nagyon jó telefon csak sajnos kevesen ismerik.
G5-nél is gyakori a bootloop hiba?

Ti mit mondanátok melyiket érdemes megvenni?

(#104687) lezuvius válasza SPeti1984 (#104686) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 3 szerintem, G5-nek nagyot zuhant az ara (hasznaltan olcsobb is a "kinai"nal+ha megnezed elegge sok ideig hirdetnek egy-egy G5-t).Tovabba Kivitelezesevel vannak gondok s ez hosszabb tavon fog csak igazan kijonni.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104688) SPeti1984 válasza lezuvius (#104687) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Vagy esetleg 125 ezerig újban mi lehetne még jó alternatíva?

(#104689) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy még mindig itt szenvedek, de 2-3 évre veszem a telefont és szívesen venném a tapasztalataitokat, segítségeteket.

Amikre leszűkítettem a listát:

- Huawei P8 Lite (60.000 Ft - Euronics) (Tetszik, de műanyag és a teljesítményét is keveslem.)

- Honor 7 Lite (70.000 Ft - Euronics) (Itt is a memóriától félek, hogy kevés a 2 Gb.)

- Xiaomi Redmi Note 3 (80.000 Ft - XXL Gsm) (Nem értem még mindig pontosan, hogy ennél a telefonnál emlegetnek a tesztben zárt bootloadert, és ennek a hátrányait. Na most én semmilyen szinten nem szeretnék a rendszerrel bíbelődni, jönnön a frissítés, csinálja automatikusan és legyen minden magyar, meg menjen szépen a Play áruház. Ez ennél a telónál így működik?)

- Honor 7 (88.000 Ft - XXL Gsm) (Leginkább ezt érzem befutónak, tetszik, jó a teljesítménye, és elvileg a háttértámogatás is jó. Van buktatója?)

- Huawei Ascend P8 (88.000 Ft - XXL Gsm) (Igazából ez a másik bejövős nagyon, csak hiányolom az ujjlenyomat leolvasót.)

Előre is köszönöm a segítségeteket! Tudom, hogy nagy a szórás (P8 Lite ->Honor 7), de érdekelne, hogy teljesítménybeli különbségeben megéri-e a felárat. Fontos szempont a tartósság, időtállóság! :R

(#104690) amol válasza Medocsabi (#104685) üzenetére


amol
addikt

Szerintem Z3+ de ezzel lehet egyedül vagyok. Játéknál melegszik de céges felhasználásnál ez nem biztos hogy probléma.

(#104691) lezuvius válasza SPeti1984 (#104688) üzenetére


lezuvius
őstag

P9-Honor 8 duo kozul valamelyik.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104692) pete_21 válasza attiati (#104651) üzenetére


pete_21
addikt

Pingdigital a Westendben van?
A honlapjuk szerint Xiaomi készüléket nem forgalmaznak, csak kiegészítőket. Valójában mégis lehet kapni náluk és kipróbálni a boltban?
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#104693) gianone válasza Zalaym (#104689) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem az egész koncepciódat újra kellene gondolnod, vagy sokkal jobban megismerkedned a telókkal.

Ha hosszú távra tervezel droidos telóval, akkor eleve nem jöhetnek szóba régi modellek, csak ideiek. Nem igazán van támogatás 3-4 évig. Ráadásul akkor érdemes kivárnod a választott eszköz akcióját.

Hogy ne rébuszokban beszéljek. Példaul a P8 Lite bőven több mint egyéves, nem ér 60-at, de akcióban sokkal olcsóbb is volt a napokban. De szerintem annyit sem ér már. Főleg neked. Szerintem 4 év múlva egy aggastyán romhalmaz lesz. Pedig amúgy szeretem. Tehát ha valaki ingyen kapja szolgáltatónál, annak bátran ajánlom, egy évig biztosan gond nélkül kiszolgálja, aranyos teló.

Honor 7 Lite már inkább megfelel a feltételeknek, de az is 60 volt Edigitalban. Szóval többet ne adj érte. Ha 3 évre tervezel, érdemes akár black fridayt vagy adventi leárazást megvárni.

Jó választás lehet még valamelyik Moto G4.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104694) szetcsuszott válasza gianone (#104693) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Hozzáteszem, hogy némelyik szolgáltató némelyik készülékre nem, hogy 3-4 évig, hanem soha a büdös életbe egyetlen egyszer sem ad ki frissítést, szóval ha szolgáltatótól vesz készüléket, készüljön fel rá, hogy úgy használja ahogy kapta, és ennyi, a támogatás annyiban merül ki, hogy mikor megveszi, az eladó megveregeti a vállát hozzá. (Pl.: telenoros levonó A6000, és még sorolhatnám)
Ezért nem fogok még egyszer az életben szolgáltatótól készüléket venni. :(

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#104695) gianone válasza szetcsuszott (#104694) üzenetére


gianone
őstag

A P8 Lite pont kivétel, ha lassan is, de lett rá vodafone-os és telekomos 6.0, illetve Huaweinél garanciavesztés nélkül feltehető a gyári független ROM. Kivéve Telenort, mert az ki sem adja MM-ot, és még le is zárta a ROM-ot, BL-nyitás, fastboot... Telekomnál minden további nélkül érdemes lehet Huaweit venni. Ráadásul némelyik csomagban tényleg jó áron is adják.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104696) Perillustris


Perillustris
senior tag

Helló,

Belépő kategóriában mely okostelót ajánlanátok, ami a lehetőségeket figyelembe véve már jó fényképeket készít (nyilván optimális körülmények között)? Max. bruttó 40K a keret. :R

Perillustris

(#104697) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!

A nexus 5x lesz még olcsóbb az új nexus modellek kijövetelekor, vagy black friday-en esetleg? Vagy már érdemes megvenni most?

(#104698) lezuvius válasza Integreat (#104697) üzenetére


lezuvius
őstag

Levittek az arat, hogy kifutassak az uj modellek megerkezeseig, igy azok megjelenese utan egyhamar mar nem lesz olcsobb.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104699) agabe válasza lezuvius (#104698) üzenetére


agabe
addikt

Mikor vitték lejjebb ?
Másfél hónapja kb 2ezerrel volt drágább csak.

(#104688) SPeti1984 :
Újat ami jobb mint O+3 125ezerért nem kapsz, de még olyat sem ami legalább pariban lenne vele csak drágábban.
Fényképezője jó, videóban van ami jobbat tud..de az 200ezer és fölötti árkategória (csak újakról beszélek).
Fotókon kívül (amik azért baromi jók, csak van kicsit jobb) bármely dupla árú telóval egyenrangú vagy le is pipálja. Nagyon egyben van a teló, jó a support, gari stb.

[ Szerkesztve ]

(#104700) tsgkmr


tsgkmr
csendes tag

Összesítettem a válaszaitokból és az általánosságban olvasottakból a véleményeket. Alapvetően már majdnem megvettem egy LG G4-et (2016-os modell), a kamerája és ár-érték aránya miatt. A telefont igazából netezésre, néhány program (esetleg játék) futtatására, fotózásra (elő- és hátlapi kamera is fontos, de jellemzően alap beállításokon) használnám. Viszont úgy tűnik, hogy érdemesebb frissebb modellt választani, ez alapján a Honor 8 tűnik befutónak, főleg ha ismét leakciózzák valahol. Tapasztalatok alapján megfelel a fenti pontoknak a készülék? Ez legyen a választás? :) One Plus 3 nem játszik, mert Magyarországról kell készüléket vennem, Iphone SE pedig az előlapi kamerája miatt esett ki. Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.