Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104351) bl0ck


bl0ck
tag

Még mindig bizonytalan vagyok, nem vagyok egyszerű tudom.
Lg G4, Nexus, vagy inkább O+, aztán egy jó ideig ellesz...

(#104352) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Sziasztok!

Samsunk galaxy s4 lte-t novemberbe lesz 2 éves megéri lecserélni egy új bontatlan p9 lite-ra,úgy hogy 20 ezret kellene ráfizetni?

(#104353) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hova írható, de a következő probléma lépett fel tegnap este óta: az LG F6 -ban folyamatosan kapom a hibaüzenetet, miszerint a Google Keresés leállt. Le lehet OK-zni, de újra és újra előugrik, ha belépek egy app-ba, vagy kilépek belőle, az appon belül minden műveletnél előhozza, a billentyűzetet viszont nem hozza elő, így se üzenetet nem tudok írni, se névre nem tudok rákeresni, vagy a böngészőbe se tudok semmit írni.
Újraindítás nem segít.
Találkozott már valaki ilyen android hibával? Van rá megoldás? Vagy a telefon érzi, hogy le akarom lassan cserélni?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#104354) Duwad


Duwad
tag

Sziasztok !

Sony Xperia telefon vásárlását tervezem, azonban, ahogy olvasgatok az x és a z szériáról nem hallok túl sok jót. Szeretnék ragaszkodni a sony-hoz, nagyon tetszenek a készülékeik és annyira szerintem nem vészesek felszereltséget tekintve, csak nagyon drágák, és ez itt a probléma. Sony-n belül tudnátok olyat ajánlani, ami ár/érték arányban viszonylag elfogadható lenne vagy inkább hagyjam a fenébe és nézzek más gyártót ? A honor 7-et forgattam a minap egy szerencsés találkozás után, egész jól nézett ki, de ahogy láttam az sem sokkal olcsóbb. 2-3 évre tervezném a vásárlást, egy lumia 520-at cserélnék 3 év után. Árban nem szeretnék túllőni a célon, a lumia olcsó volt ahhoz képest, de tudom, hogy elég nagyok mostanság a telefonárak. Max 80 körüli összegre gondoltam, de lehet tologatni azt a bizonyos határt, ha megéri :D Használatát tekintve a mindennapos hívás, sms, viber, mobilnetezés jönne szóba és egy jó kamera sem lenne hátrány, de az 520at tekintve csak jobb lehet :D Aksit tekintve pedig a legalább 1-1,5 nap már nagyon jó lenne.

Remélem nem vagyok túlságosan is válogatós és a fentiek alapján azért létezik olyan telefon, ami nekem is megfelelne mind belsőt, mind külsőt tekintve :D

Előre is köszönöm a segítségeteket !

(#104355) Aranygyerek válasza #20221952 (#104283) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

30k ft alatt nem láttam használható telefont ,csak a lumia 640-et. Az ph-s tesztben dicsérik,csak a win miatt ódzkodom.

Privire válaszolni illik.

(#104356) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

A LUMIA 640 jól használható készülék a hétköznapokban? Az ára megfelelne(29850), ha kibírja a gyereket.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#104357) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok, ismerősöm kap a szülőktől új ájfont, a jelenlegi 5s-t pedig nekem adná. Ő 70-es én 30-as vagyok. Lehet függetleníteni, vagy van rá esély, hogy gyárilag független, és jó lenne nekem? Hogy lehet ennek utána nézni? Köszönöm a segítséget! :)

(#104358) Gifos


Gifos
tag

Üdv ! Telefont szeretnék venni ,eddig egy Lenovo K920-t használtam ami a garancia lejárta után egyből megadta magát ,maxi,um 140.000 lenne amit szánnék rá,új telefont szeretnék ,fontos a nagy kijelző,B20,fényképezőgép , legalább 2 év garancia .Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#104359) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Samsung mobil tulajdonosoktól szeretnék érdeklődni, hogy mennyi bloatware progi van alapból gyárilag a Samsung mobilokban?
Egy ismerősöm szeretne egy dual SIM mobilt venni, először egy kínai "noname" márkás Blackview A5 mobilt nézett ki, de fél az ilyen kínai saját márkás gyártóktól, nehogy valami oda nem illő(pl. spyware, backdoor) progi legyen benne, ezért inkább venne egy Samsung mobilt ami max 4,5" méretű, de az ilyen nagyobb márkáknál meg azt olvasta, hogy telepakolják mindenféle hasznavehetetlen saját app-al, amiket törölni sem lehet, ezért érdeklődöm most erről.
Ismerősöm egyébként egy J1(2016) vagy Gand Prime mobilt nézett ki magának, mert ezek dual SIM-esek és 4,5" méretűek.
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#104360) Geree


Geree
senior tag

Sziasztok!

Új telefon után nézelődök - nem sürgős vétel, mondjuk pár hónapon belül, de lehet karácsonyi "akció" vagy karácsony utáni "leárazás".
Addig is ötleteket, javaslatokat gyűjtök..

- Árkategória: kb 80K-nál nem szeretnék többet költeni
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra jó, értékálló telefont.
- Mire használnád? Napi munkaeszköz is - ezért preferált a Dual sim - de nem kizáró ok az 1 sim. Kevés játék, kiránduláshoz GPS + fotózás. Fontos, hogy egy napot aktív használat mellett bírjon ki.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? mindegy, de dual simmel nincs túl sok lehetőség szerintem...
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - minél kisebb, vékonyabb, annál jobb :)

+ B20-as frekvenciát tudja (meguntam már a kínai telefonokkal küzdést és LTE-hiányt :)

tehát röviden az ideális jelölt ilyen lenne:

- ~5" kijelző
- 3 GB RAM / 32 GB+ tárhely
- Dual sim, LTE (+B20)
- ~3000+ mAh Akkumulátor
- 8 mm-nél keskenyebb
- Korrekt kamera (az első mindegy, nem szelfizni kell :) )

Van egy pár kiszemeltem a fejemben de nem akarok befolyásolni senkit ezért egyelőre megtartom magamnak.
Szóval ötlet / javaslat?

a friend in need is a friend indeed

(#104361) ghiottone válasza Geree (#104360) üzenetére


ghiottone
nagyúr

1-simes - Nexus 5x. Ha 2 sim kell, akkor Moto G4 Plus. A kevés játék miatt gondolom, hogy a 2gb ram elég kell, hogy legyen.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104362) cappa72 válasza Geree (#104360) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy tudom, hogy hamarosan lesz Xiaomi Redmi 3s B20-as kiadás az eusztokknál.
Reményeim szerint nem lesz több 60k-nál.
Igaz, ez is kínai telefon...
Sajnos a kameráját nem tudom, hogy milyen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104363) Geree válasza ghiottone (#104361) üzenetére


Geree
senior tag

köszi, G4 Plust kicsit nagyollom az 5x még játszhat... csak az időtállóság miatt venném 3GB+ rammal. (jelenleg is elég a 2) de tekintve h. 2012-2013 környékén vettem már 2 / 32 GB-os telefont - ha most is 2-3 évre tervezek illene a nagyobb nem?

@cappa72:
Jelenleg Redmi 2 Pro-m van, barátnőmnek Redmi 3.. tudommal a redmi 3s és semmelyik egyéb redmi 3 variáns nem támogatja (még) a B20-at..talán a még meg nem jelent Redmi 4-ben lehet reménykedni

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#104364) ghiottone válasza Geree (#104363) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Meg kell barátkozni a méretével az igaz.
Ahogy cappa72 is említette ott lenne még a Redmi 3s is Snapdragon 430-al és abból fogják forgalmazni a 3/32-es verziót is az eustockon. - ez + a Redmi Note 3 Pro-ból létezik global verzió, vagy international - minden helyen máshogy írják a Kínaiak -, de van bennük B20.
Huawei P9 lite / Honor 7 lite van még ezen a szinten, de ott ha 2 siet használ az ember, akkor kevés a ~10gb belső tár + a kamera is lehetne jobb + az is csak 2gb-os.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104365) Cruzito76 válasza cappa72 (#104362) üzenetére


Cruzito76
csendes tag

Én ma kérdeztem rá náluk, e-mailben jött is a gyors válasz, hogy a napokban kapják meg a mintadarabot, aztán jön a rendelés, és hónap vége felé már árulják az eu variánst b20-al.

Én is várom.

(#104366) gianone válasza ghiottone (#104364) üzenetére


gianone
őstag

P9 Lite-ból van EU-s 3 GB-os, pl. olasz Amazonon elég jó áron. De tényleg nem a kamerájáról híres a topikja szerint. Viszont az kecses.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104367) cappa72 válasza Geree (#104363) üzenetére


cappa72
nagyúr

Biztosan van b20-képes, [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104368) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Lassan eljön az idő, hogy lecseréljük asszony S4 minijét. Maradnék a samsungnál, de jobb és picivel nagyobb készüléket szeretnék neki.
Dual simes készüléket szeretnék, fényképezni szeret. Nem lenne baj, ha már Lolli lenne rajta és lenne értesító led. Amire használja az telefonáláls, fényképezés, viber, whatsapp, webböngészés. És valami fonom, nőies telefont szeretnék.

ujjenyomat olvasó, infra, FM egyáltalán nem fontos.

Nézegettem a Galaxy A5-öt, de nem tudom van e belőle dual simes, illetve, hogy mennyire lehet jó. (de sajna értesító led nicns)

olyan 70-80.000 ft körül keresnék telefont.

tudnátok ajánlani valami(ke)t?

[ Szerkesztve ]

(#104369) Gifos


Gifos
tag

Érdemes még a zenfone 2 ze551ml- t megvenn?

(#104370) Humbucker


Humbucker
senior tag

Szerintetek melyik a gyorsabb erős telefon?Samsung Galaxy A3 2016 vagy a J5 2016?

(#104371) kerxy válasza Humbucker (#104370) üzenetére


kerxy
senior tag

Proci ugyan az mindkettőben, kijelzőméretben viszont jelentős különbség van, emiatt én az A3-ra szavazok, bár abba meg ugye kevesebb a ram picit... Cserébe full fém ill üvegházas.

(#104372) Rex Dragon


Rex Dragon
újonc

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb telo!

Samsug Galaxy J3 (2016)
Alcatel POP 4S
Sony Xperia E5
Huawei P8 Lite

A legjobbat meg szeretném venni! :)

(#104373) csakany2001 válasza Rex Dragon (#104372) üzenetére


csakany2001
senior tag

Szerintem a P8 Lite.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#104374) Görénytized


Görénytized
újonc

Helló!

Új vagyok itt, és sürgős válaszra lenne szükségem:
Új telefont vennék magamnak, és kinéztem a Huawei P9 lite-ot, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri az árát...

Ár/érték arányban melyik a jobb: Huawei P9 lite / Huawei P8 lite?
Ér annyival többet a p9 lite, hogy megvegyem, vagy a p8 lite is tud nagyjából annyit, mint az újabb kiadás?

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#104375) ghiottone válasza Görénytized (#104374) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha kártyafüggetlen telókról beszélünk, akkor mondok mást: Honor 7 lite - ugyanaz, mint a Huawei p9 lite csak fémházban és olcsóbban.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104376) Humbucker válasza Görénytized (#104374) üzenetére


Humbucker
senior tag

Szerintem a P9 Lite-nak sokkal szebb a kijelzője amennyire én láttam mindkettőt

(#104377) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok,

Pénteken ajánlották itt a topicban a Redmi 3-at. Mire végignyálaztuk a teszteket és videókat addigra levették az eurostockról... Tudtok más helyet ajánlani vagy hasonló telefont? Mikorra várható a Redmi 3s?

Hálásan köszönöm! :C

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#104378) cappa72 válasza Bikkrom (#104377) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát a redmi 3 / pro elfogyott, nagyon sikeresnek tűnt.
A redmi 3s infója, mely szerint kb. 2 hét, és lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104379) Acheron válasza agabe (#104326) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm az infókat!
OP 3 -al nem találkoztam ma, de kíváncsiságból megszemléltem az egyik kolléga Redmi Note 1 -esét, ami kb akkora (minimálisan nagyobb), mint a OP 3. Háát, jó méretes példány, elsőre kézbe véve elég fura. Más olvasni, képet, videót nézni egy ekkora készülékről, és más kézbe fogni, zsebbe tenni. Erősen megszokást igényelő - lehet mégis sok nakem az 5,5? A hardvere szimpatikus, tartósnak tűnik, az op rendszer supportjáról (melyik android verzióig kaphat támogatást) eddig nem olvastam infót. Nem vetem el, mint lehetőséget, de a méret miatt aludnom kell rá párat.

(#104380) fungi


fungi
aktív tag

Sziasztok, 24 éves lányomnak kellene telefon, a leharcolt Samsung Galaxi mini helyett, 50-60 ezer Ft körül, új, de normális használt is lehet, itthon venném függetlenül, átlagos használatra, egy jobb kamera jó lenne, leginkább Android, /Iphone-t nem akar/ és 4 colosnál ne legyen nagyobb. /Ez az árkategória nem a hosszútávról híres, 3 év alatt úgyis szétesik...persze jó lenne strapabíró/ Nem nagyon találtam eddig ilyet, van valamilyen ötletetek erre? Üdv-

(#104381) #73596160 válasza Rex Dragon (#104372) üzenetére


#73596160
törölt tag

Ezek szerint a telekomnál keresgélsz.
Mindhárom volt nálam. Az Alcatel kijelzője nagyon gagyi, hiába fullHD. Semmi fénye nincs.
Én is a P8 Lite-ot választanám a 3 közül.
A Honor 7 vagy 8 nem játszik? Mindkettő jobb ezeknél.

(#104382) BenHans válasza fungi (#104380) üzenetére


BenHans
addikt

Szia :)

Sajnos nem divat manapság kompakt készüléket tervezni, már a 4.5" is kicsinek számít, az átlag az 5".
A 4"-t már ultrakompaktnak nevezném.

Az iPhone SE vagy az 5S lenne 4"-os, de előbbi drága, míg utóbbi ugyan megkapható 60 körül aprón, de feltétel hogy ne legyen iPhone.

Érdemes lenne átgondolni a méret kérdést és újra feltenni a kérdést, nehogy a méret határolja be a minőséget és a hosszú távú használhatóságot. A 3 év már hosszú távnak számít és igencsak meg lehet szenvedni egy rossz döntéssel, tehát érdemes ebben a kategóriában nagyobb biztonsággal 2 évre tervezni.

Ezen a szinten már 2GB RAM-ot, 720/1080p kijelzőt, élhető teljesítményű friss SoC-t és elfogadható kamerát kaphat az ember, ezt érdemes alapnak venni.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#104383) Because válasza BenHans (#104382) üzenetére


Because
őstag

nem egy ember szenved ez a kijelzőnövekedési trend miatt.... nekem se kellene 4-4,5"-nál nagyobb, de egyszerűen tényleg nincs élhető hardver már itt sajnálatosan. ma viszik vissza az 5,2"-os telefonom mert nem tudom használni.

(#104384) koxx válasza eladogeppc (#104343) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elég fárasztó olvasni a vergődésedet amit a telefonokkal művelsz. Nincs tökéletes és valószínűleg soha nem is lesz. Nem tudom mire használhatod, hogy neked semmi nem jó. Vegyél egy 6210-est annak sokáig bírja az akkuja mellé meg egy Nikon D4-et és akkor jó fotókat is lőhetsz.

(#104385) batai15 válasza koxx (#104384) üzenetére


batai15
félisten

na ilyet se láttam még hogy egy moderátor is kiakadjon, akkor nem bennem van a hiba hogy ilyen véleménnyel vagyok én is. :R

(#104386) fungi válasza BenHans (#104382) üzenetére


fungi
aktív tag

Szia, köszönöm a választ, leginkább a bővíthetőség hiánya és a zárt rendszer miatt nem szeretne Iphone-t, de egy 32 Gb-os elég azért egy 5-ösből, /azért érdekes hogy ennyire a nagy méretek dominálnak ma,/ szerintem megbeszéljük az almásat akkor. :R

(#104387) cappa72 válasza eladogeppc (#104343) üzenetére


cappa72
nagyúr

Miért én vagyok a hibás azért, mert nem tudnak a gyártók normális telefont összehozni ?
Nem te vagy a hibás, hanem a gyártók, és az emberiség fogyasztói társadalma. No meg nem mellékesen a részvényesek. Ha ugyanis ők nem tudnak az 52 hétből 44-et a Kanári szigeteken tölteni, csak 41-es, akkor az gáz... Szóval ez a helyzet.
Te legfeljebb kompromiszzumokat köthetsz, hacsak nem vagy fő-részvényes valamely telefonos cégnél.
És itt a történet le is zárul: hozott anyagból kell megtalálnod a magad útját, és onnantól már nem a gyártó felel a döntésedért. Ilyenkor mondhatja, hogy "de hát én sok alternatívát kínáltam neked"...
Sajnos a jelenlegi telefon-üzleti modell a minél több kompromisszum elfogadásáról szól neked, mint felhasználónak (természetesen általános alanyra gondolj)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104388) neight válasza #73596160 (#104381) üzenetére


neight
csendes tag

Persze hogy jobbak mert nem ugyanaz a kategória.
P8 lite már kijön 55-60 ból újonnan, honor 7 meg ~75-80 körül megy használtan, honor 8 meg 140.
A felsorolt telefonok azért elég messze vannak 140k-s ártól.

(#104389) Cruzito76


Cruzito76
csendes tag

Sziasztok!

A jó öreg, ZTE Grand X In-em, egy banális, de gazdaságosan nem javítható hiba miatt beadta a kulcsot, így új telefon után kell néznem.

Alapból egy Redmi 3 Note Pro-t gondoltam, de nem nincs készleten ott, ahol szeretném megvenni (eustock), és egy póttelefonnal bajlódok éppen, tehát viszonylag gyorsan kellene egy új.
Várjak a Note Pro-ra pár hetet vagy a P8-ban sem csalódok?
Nézem, hogy a T-s szolgáltatónál egész kellemes áron van már.

(#104390) StSanya


StSanya
őstag

Üdv!

Június kapott a lányom egy Telekom-os Huawei P8 Lite-ot okosórával, 60 ezerért, két év hűséggel az ATK Move M-re, részletre. A telefon bedöglött, cserére kapott igazolást a szerviztől.

Szerintetek milyen telefon legyen, ugyanez, vagy más? Mik a lehetőségek ilyen esetekben? Milyen értékben tudok variálni? (A számlán csak az 59.800,- Ft szerepel, az óra ára nincs feltüntetve...) Van valamilyen árlista ilyen esetekre a T-nél?

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#104391) gianone válasza StSanya (#104390) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem másikat. Ennyiért már akkor is sok volt. A P9 Lite egész jó áron van már nagyobb csomagokban, de szerintem a 17780 pluszt megéri, ha 60-nak beszámolják a tied. Ez is az órával van. Bár ez se életed vétele, mert Edigitalban függetlenül olcsóbb volt a héten. Egyszerűen ilyen csomagokra nem éri meg telót venni T-nél.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104392) eladogeppc válasza cappa72 (#104387) üzenetére


eladogeppc
veterán

Bocsánat, és nem kötekedés, de a kompromisszum készséget ha mindenre értenénk, akkor nagyon nagy bajban lenne a világ szerintem.
Gondoljatok csak bele. Maradjunk egyszerű dolgoknál. Pendrive. Kompromisszum készen vesztek egy 64GB-os pendrive-ot, majd kiderül hogy csak 32GB-ra tudod leformázni. Más.
Boeing csinál egy repülőgépet, de kompromisszum készen a kompjutere időnként rebootol.
Ez a "kompromisszum kész" duma lehet hogy jó volt a szocializmusban. Ott a Lada, a Dácia. Na azok tele voltak kompromisszumokkal. Úgy gondolom a technika korát éljük.
Nem ÉN reklámoztam például a TV-ben a Z5-öt, hogy vak sötétben le lehet a tolvajokat fotózni, illetve azt sem, hogy egy adott készülékkel nyugodtan lehet strandolni, víz alatt fotózni holott nem lehet, mert ezt kizárják a saját oldalukon. Ezeket ferdítéseket a fogyasztó megtévesztésének hívják: "akkor félrevezető, ha becsapja, vagy valószínűsíthetően megtéveszti a fogyasztót és befolyásolja annak gazdasági döntését. " Remélem akik úgy gondolkodnak, hogy kompromisszum készek, azok olyan autóban ülnek, olyan ételt fogyasztanak, amik ilyenek. Én nem szeretnék ilyen lenni. Sajnos nem szeretnék minden hulladékot megvenni.
Bocsánat a hosszú OFF-ért, de a pénz az pénz.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#104393) istnag válasza eladogeppc (#104392) üzenetére


istnag
addikt

HTC 10 és kész.

(#104394) Alastair' válasza eladogeppc (#104392) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Teljesen igazad van.

Alister from Hell

(#104395) Lecs@ válasza eladogeppc (#104392) üzenetére


Lecs@
addikt

Milyen cégnél, gyártmánynál, márkánál nem túloznak a reklámok, promóvideók ? Te pontosan elhiszed, elhinnéd bármelyiket is, anélkül, hogy kipróbálnád ? Más vizekre evezve akár : a fehérítő mosópor hatása a reklámban, a fehérítő csillogást nyújtó fogkrémek, az azonnal ható fájdalomcsillapító ( beszeded és egyből felállsz, pedig gerincsérved van :D ), Popey a wc tisztító milyen gyors és ügyes, a zsírégető azonnal kockahasat varázsol.... Stb-stb...Kis milliót soroljak még ? Minden ember akadjon fenn a dolgokon, hogy nem úgy hat, nem olyan a termék mint a reklámban ? :Y

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#104396) PAPSZIMax válasza Lecs@ (#104395) üzenetére


PAPSZIMax
tag

Nefeledd, hogy a dezodortól minden tö térdreborul előtted :D

(#104397) Lecs@ válasza PAPSZIMax (#104396) üzenetére


Lecs@
addikt

Átvágtak, mert nem így van ! Kihez forduljak most ez miatt ? :W :W :W

:D

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#104398) batai15 válasza istnag (#104393) üzenetére


batai15
félisten

Ennyi. Nem értem mik azok a rettentő durva igények ami miatt, egy nexus,se iPhone sőt semmi igen ajánlott telefon nem tud meg felelni .

(#104399) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Sziasztok!

Sajnos főpanel hibás lett az egy éves LG G4-em amire alkatrész hiány miatt ki is állított az LG egy csere jegyet. A szolgáltatónál már nincs forgalomban a G4, így árban és tudásban hasonló közül tudok választani, ami jelen esetben vagy a Huawei P9 vagy a Samsung Galaxy S6 edge. A két készülék közül ti melyiket ajánlanátok inkább?

A telefon nálam elsősorban munkaeszköz így fontos, hogy gyors és stabil legyen. 32GB elég szokott lenni tárhelyből így a bővíthetőség nem feltétlenül szempont, a kamera viszont a sok cikk és leltári szám valamint dokumentálás miatt fontos (és magán jellegű használatnál is, mivel kompakt gépet nem szándékozom venni külön fényképezésre). Akku idő olyan szempontból fontos, hogy azért a nap végéig tartson ki (folyamatos 3G adat kapcsolat, 4-6 e-mail fiók szinkronizációja és változó de összességében sok telefonálással). Játszani nem szoktam.

A készülék minimum egy, de valószínűleg két évig lenne nálam, utána lenne aktuális a csere.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#104400) cappa72 válasza eladogeppc (#104392) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tudom a megoldást:
Várj türelemmel. Egyszer majd eljön a te időd.
Vagy ne vegyél semmit.

Sajnos alapvetően igazad van; de a példáid nem a legjobbak, főleg a pendrájvos... mert azt úgy hívják hamisítvány (átvágás, csalás), nem úgy, hogy kompromisszum.
Ennél talán jobb lett volna úgy fogalmaznod, hogy csak 32GB-ost engedhetem meg magamnak a 64GB-os helyett. Ez magammal szemben kompromisszum.

Boeing csinál egy repülőgépet, de kompromisszum készen a kompjutere időnként rebootol.
Azért ez nem ez a szint, bár kétség kívül a túlzások és sarkítások igyekeznek a mondandó lényegét kiemelni.

Nem ÉN reklámoztam például a TV-ben a Z5-öt,
Nem is téged hibáztatunk. :N

Úgy gondolom a technika korát éljük.
Amikor direkt úgy készítik az autókat, hogy.... nehogy egy izzót ki tudj cserélni... nehogy légszűrőt tudj cserélni... nehogy pollenszűrőt tudj cserélni... stb...
A (droidos) telefonokat meg úgy, hogy... GPL, de azért zárjuk a bootloader-t, garanciavesztő tevékenység a root...

A kompromisszumnak semmi köze a politikához - szerintem. Igaz, ott is alkalmazzák.

Sajnos nem szeretnék minden hulladékot megvenni.
Én sem, ezért nem is nézek kereskedelmi csatornákat a tv-ben.

de a pénz az pénz.
Így van, ezért keressük a lehetőségeinkez képest a legkisebb kompromiszumú telefont. Mindenkinek egyéni az, hogy mit tart tökéletesnek. Mint a párválasztásnál az életben.

Szerintem a világbéke és a PH!érték megőrzése végett menjünk át ezt ide az offtopikba kitárgyalni. :K
... ha már egyszer van okostelefon offtopik.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.