Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105951) fabri07 válasza kutga (#105950) üzenetére


fabri07
aktív tag

Annyira sajna nem telik :S Ha csak nem tudod, hogy árulják 75 ezerért :S

(#105952) jano_77


jano_77
nagyúr

Mik a vélemények a Vernee Apollo ról, nem a Light, hanem a sima?
Elérhető egyáltalán vhol, ha igen, mennyiért?
Néztem a Vernee hivatalos oldalán hogy van vmi Mars névre hallgató darab is. Kísértetiesen hasonlít a OP3-ra.
Jól láttam?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105953) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Keresek egy telefon a Z3c leváltására (legkevésbé sem voltam vele megelégedve, de ez más kérdés).

50000 forint körüli árfekvés, akár garis használt is szóba jöhet, illetve EU-ból is.
Több évre tervezek vele.
MIUI miatt a Xiaomi tetszik, de szóba jöhet más keleti cucc is, kivéve a "csodatelefonoK"

minél kisebb méret (eddig 4,6" volt)
netezés, GPS, általános használat, nincs játék
720p IPS
dual sim (az egyik csak net)
BT
min. 2 GB RAM
hosszú üzemidő
OTG
lehetőleg NFC
előny, ha van ultra energia takarékos mód.

[ Szerkesztve ]

(#105954) bandi0000


bandi0000
nagyúr

majdnem 1 árban van a honor8 és p9, elöbbi 4 giga rammal van, utóbbi elvileg szebb kijelzővel szerelt
melyiket érné meg jobban? a gyenge gpu csak játékba számít?

Xbox One: bandymnc

(#105955) lezuvius válasza bandi0000 (#105954) üzenetére


lezuvius
őstag

En a ketto kozul a H8-at valasztottam, mert a 4gb RAM idotallobba teszi. Kijelzot nezzd meg egy MM-ben szerintem :)
GPU nem csak a jatekoknal erezteti hianyat.Annyi van abban a Maliban, hogy ne jojjon zavarba kesobb se zavarba egy FB-tol vagy hasonlotol.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105956) RumiTT


RumiTT
tag

Sziasztok!

iPhone 6 es HTC M9 kozott gondolkozok.

Ami az iPhone mellett all:
-iOS
-touch ID
-meret

Viszont felek, hogy tul regi mar es a ram se lesz mar eleg. Android teren M9 tetszik mellette legjobban, ami arban is elfogadhato.

Plusz, valakinek tapasztala aksi idejukrol? Ez lenne a legfontosabb szamomra, melyik birja jobban a wifizest.

(#105957) SyMbioTe válasza RumiTT (#105956) üzenetére

Nekem M9 ~3-4 óra kijelzőidőt produkál átlag használattal, mobilnet+wifi megy egész nap, + auto. fényerő.
Ma pl. ~2 és 3/4 óra lett a SoT, mert kicsit játszottam is rajta. Reggel 6 körül vettem le tölrőről, most 20%-on van.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#105958) Boborján9


Boborján9
csendes tag

Sziasztok!
Általános iskolás kislánynak 30 ezer alatt tudnátok új készüléket ajánlani?
1-2 GB Ram, 4,5 - 5 colos kijelző.
Nagyon köszi!

(#105959) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Telefont cserelnek en is. Elofizetessel, szoval ar nincs megszabva.
A lenyeg a stabil mukodes, legalabb 5.5" kijelzo, jo navi, gyors bongeszo es, hogy pl repulon lehessen rajta filmet nezni, zenet hallgatni.
Ha kaphato lesz a Pixel XL, akkor azt neztem ki, ha nem, akkor alma?

E30 (oo=[][]=oo)

(#105960) amol válasza soldi3r (#105959) üzenetére


amol
addikt

körte.

[ Szerkesztve ]

(#105961) jano_77


jano_77
nagyúr

Mit gondoltok az Oukitel U15 Pro készülékről? Érdemes lehet a megvételre? Illetve, hogy milyen viszonyban van az Oukitel K6000 Pro-hoz viszonyítva? Jobb, rosszabb? Erősebb, gyengébb?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105962) jano_77


jano_77
nagyúr

Gearbest.com oldallal bárkinek van vmi tapasztalata? Akár jó, akár rossz?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105963) ghiottone válasza jano_77 (#105962) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt kellene megkérdezni.
Én eddig rendeltem 1 telót és 1-1 androidos/windowsos médiaboxot (vagy tv-nek, vagy ilyesminek hívják - el is adtam őket 1-2 hét után) EU raktárból. kb. 1 hét alatt itt voltak, minőséggel nem volt gond.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105964) jano_77 válasza ghiottone (#105963) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm a linket :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105966) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Kéne egy dualsimes teló. Jó lenne ha vízálló is lenne, ezért amire eddig én gondoltam az a Sony z3 duo, vagy sony M5 duo esetleg z5. Az első kettőt már nem igen találtam számomra megbízható boltban, a második meg eléggé húzós az ára és melegedése sem szimpi.
Ha van bolt, amit ajánlotok szívesen fogadok, esetleg más alternatíva is jöhet.

Viszont ha lemondok a vízállóságról akkor az árból is lejjebb adnék, ezért eddig az alábbiakaban gondolkodtam:
Huawei P8 lite, P9 lite más esetleg lg pl? samsungokat nem szeretem. Jó lenne ha elfogadható kamerája lenne, OTG is jól jönne, illetve az NFC is (bár ezt nem sokat használom) viszont sokat navigálok, de szerintem ez az elmúlt jó pár évben nem jelnt problémát egyik telefonnál sem.
5-5,2" fölé semmiképp nem mennék, illetve örülnék 3 GB ramnak.
Köszi a tippeket elörre is!

(#105967) jano_77


jano_77
nagyúr

Alábbi telefonokban gondolkodom és kérnék tanácsot, hogy melyiket igen és melyiket NE. Ha kérhetném, akkor okokkal, hogy miért NE vagy igen, ne csak annyit, hogy azt NE.
Amiken gondolkodom:
1. Vernee Apollo Light
2. Oukitel K6000 Pro
3. Oukitel U15 Pro
4. LeTV LeEco Le Max 2

Mind a négy tudja a magyarországi 4G hálózatot B20.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105968) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

Páromnak keresek telefont. A jelenlegi tepsi méretű készülékek egyszerűen túl nagyok számára, így mindenféleképp valami 5" alatti megoldást szeretnénk választani. Emellett fontos lenne, hogy időtálló is legyen, tehát 4 mag, 2gb ram és 16gb háttértár mellett egy ca. 2 napos üzemidő is elvárás számunkra.
Az ár legyen elsőre másodlagos, viszont a magyar garancia már nem.

Ha tudtok bármiféle megoldást a fenti speckókkal, kérlek osszátok meg velem.

Előre is köszi!

(#105969) csmat válasza Boborján9 (#105958) üzenetére


csmat
senior tag

Lenovo A2010 vagy A1000 2 év garival

(#105970) Ochocinco46 válasza fabri07 (#105951) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

mobilcorner.hu-n 80k a 32 GB-os, hivatalos gyári garival. Azt a +5k-t jól járnál, ha össze tudnád gurítani. A 16-ból olyan 10 GB-al gazdálkodhatsz, amennyiben az elég, akkor is inkább azt választanám a felsoroltak közül.

(#105971) jano_77 válasza Ochocinco46 (#105970) üzenetére


jano_77
nagyúr

Itt viszont megkapja 80K alatt is - igaz éppen csak - az 1 év garival!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105972) Ochocinco46 válasza jano_77 (#105971) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

a fehéret igen, bár azt nem is írta, hogy milyen színű érdekli, vagy egyáltalán számít-e neki (tokban lesz stb)

(#105973) jano_77 válasza jano_77 (#105967) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ebben esetleg tudnátok segíteni?
Annyi módosítással, hogy az Oukitel U15 Pro-t kihúztam a listáról, mert a másik családtag jobb az adatok alapján. Please

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105974) Ájvé válasza jano_77 (#105973) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem Le Max 2 ha nem félsz a romolgatástól.
Vernee jóval gyengébb nála, másik kettőt nem néztem, ha van A brandes a listán, akkor ne vegyél B brandet.

Ui:
Mégis megnéztem a másik kettőt, MT6753-al elbújhatnak még a Vernee mögött is, ha csak hardvert nézzük. Szóval tudásban Le Max 2 magasan veri a mezőnyt, tetejében ha jól tudom elég jó minőséget is képvisel.
Most néztem, nincs a Le Max 2-n jack dugó, hanem usb type-c-ről megy átalakítóval, ez mondjuk nem probléma, csak töltés közben nem tudsz zenét hallgatni (esetleg BT-n keresztül), memória viszont nem bővíthető.

[ Szerkesztve ]

(#105975) jano_77 válasza Ájvé (#105974) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon köszönöm a véleményedet!
abban segíts kérlek, hogy "A" és "B" brand között mi a különbség? (amiket felsoroltam hová tartozik? az összes kínai teló B brands-es?) :F

Amit még néztem a Nexus 5X, de az sajnos csak 2 GB RAM és 2 év garival 85K (1 évvel 80K). :F :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105976) bandi0000


bandi0000
nagyúr

talán az utolsó felvetés :D

honor8/P9/nexus 6p?

Xbox One: bandymnc

(#105977) Ochocinco46 válasza jano_77 (#105975) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

a második témára: azt ne felejtsd el, hogy stock android, ezzel a 2 GB-al van olyan pörgős, mint sok másik 3 GB-os. (tapasztalatból mondom)
arra a +1 év bolti garira volt már panasz a topikjában, hogy sokat nem ér fyi

szerk:
(#105978) egyértelmű, bár elég sok mindent kell futtatnom egyszerre, hogy megérezzem

[ Szerkesztve ]

(#105978) kutga válasza Ochocinco46 (#105977) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze, de a referencia készülékre rakhattak volna hármat. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#105979) soldi3r válasza amol (#105960) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, ez epito jellegu hozzaszolas volt.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#105980) TGWH válasza ghiottone (#105963) üzenetére


TGWH
őstag

Köszi, ezzel meg is oldottad a délutáni programom :D eddig 1 telefont találtam, most van 14, neki is esek, aztán jövök vissza kérdezni, melyik lenne jobb :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#105981) krisztian7


krisztian7
tag

Sziasztok,
samsung s4-esemen sajnos nem működik rendesen a GPS, és leszeretném váltani. Igazából semmilyen más extra nem érdekel amit már ez is tud, tökéletesen kielégíti az igényeimet már ez is.
Van olyan telefon ami 50-60 között legalább ugyanezt tudja, méretben is tökéletes amúgy számomra az S4, sokkal nagyobbat nem szeretnék(kamera fontos, hogy jó legyen). Ha esetleg Angliában meg lehet venni vmit mostanában venni olcsóbban, akkor nekem az is jó, mert most jön haza ismerős, megtudja venni nekem (régen táskaszámra hozta így a Moto g-ket nekem :) ) :B

(#105982) amol válasza soldi3r (#105979) üzenetére


amol
addikt

Valóban, bocs. Írtam valamit aztán meggondoltam magam csak nem lehet törölni.
Lényegében nem csak két alternatíva létezik. De ha mégis csak ezek érdekelnek akkor az első.

[ Szerkesztve ]

(#105983) Ájvé válasza jano_77 (#105975) üzenetére


Ájvé
veterán

Top kínai gyártókat szoktuk A brandnek nevezni, utána jönnek a kevésbé neves B vagy a neve sincs gyártók. A brandbe Coolpad, Huawei, Lenovo (Moto, ZUK), LeEco (LeTV), Meizu, Oneplus, TCL (Alcatel), Xiaomi, ZTE (Nubia), sorolhatók talán. 1-2 vitatható, de szerintem ezek ide sorolhatóak. Persze nem azt jelenti, hogy minden termékük jó és megbízható, inkább azt, hogy alapvetően minőségi termékeket szoktak gyártani és általában megbízhatóak (most nem adatbiztonságról beszélek, mert az megint külön téma). Azt is mondhatjuk, hogy már letettek valamit az asztalra, hogy egy lapon lehessen említeni a világ vezető telefon gyártó cégeivel.
B brandbe sok minden sorolható, ez olyan hallottunk már róluk kategória, de vagy még nem mondhatni róluk, hogy elég megbízhatóak (jó termékeket gyártanak) vagy a termékeik gyakran kompromisszumosak (gyenge minőségű alkatrészek, minőségbeli problémák).
Ezt az A meg B brandet kínai gyártóknál szoktuk (vagy szoktam, nem tudom más hogyan gondolja) használni, hogy különbséget tegyünk köztük, hiszen mindig felbukkan valami név, ilyen-olyan ígéretekkel, világmegváltó szándékkal (nyilván pénzt akarnak keresni csak), szóval ezért kategorizáljuk ezeket. Lehetne más a világ egyéb cégeit is sorolásba beletenni, de én személy szerint csak kínaiknál szoktam ezt az elnevezést használni, mivel ott vannak ilyen mérhetetlen mennyiségben mobil gyártó cégek.

Most nincsen Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition, de esetleg kintről is lehet rendelni. 170€ körül mozog az ára és ez B20-as (van belőle B20 nélküli változat is, leírásban feltüntetik, hogy B20-as, általában "Official international" vagy hasonló megnevezést aggatnak rá, valójában ez is egy Redmi Note 3 Snapdragonos változat, külön saját ROM-al, hivatalosan a Xiaomi által nincs külön megnevezése). Ez is elég jó választás, bár kamerában nyilván nem versenyezhet a Nexus 5X-el, de hardveresen ugyan olyan jó (S808 és S650 nagyjából hasonlóak tudásban, előbbiben talán kicsit erősebb a GPU, de ez se biztos).

(#105984) jano_77 válasza Ájvé (#105983) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm az útbaigazítást. Végül a LeTV LeEco Le Max 2 mellett döntöttem. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105985) ghiottone válasza jano_77 (#105984) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jobban jársz vele, mint a Vernee-vel.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105986) szebev


szebev
senior tag

Sziasztok!

LeEco Lepro 3 vagy Honor 7? A fényképező sokat számítana!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#105987) Ájvé válasza szebev (#105986) üzenetére


Ájvé
veterán

LeEco Lepro 3-ban jobb, hardverről nem is beszélve.

(#105988) szebev válasza Ájvé (#105987) üzenetére


szebev
senior tag

LeEco - nak van olyan jó a kamerája?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#105989) fabri07


fabri07
aktív tag

A huawei p9 light sokkal rosszabb, mint a Nexus 5x? Valamint a mobilvarázsból megéri rendelni telefont?

[ Szerkesztve ]

(#105990) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Mivel a telcsikhez nem értek csak használom őket, ezért a segítségeteket szeretném kérni, hogy mire lenne érdemes lecserélnem a mostani Samsung Ace 4 telcsimet ami megbízható és többet tud, jól kezelhető és aránylag jó képeket is lehet vele készíteni. Én kb. 50-60k-t szánnák rá ...

A neten sok jót írnak a Xiaomi Redmi 3s telcsiről, mi a véleményetek róla?
Természetesen ha tudtok jobbat is ajánlani szívesen fogadom azt is.

Előre is köszi a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#105991) yanna


yanna
őstag

Csak úgy magamban gondolkodom... :U
A "neves" gyártóknak nem tűnik fel, hogy a -szerintem főleg árképzésük miatt- kínai márkák elviszik a piacot előlük? Netán ez magyar sajátosság csak? Máshol máshogy van?

(#105992) beg válasza yanna (#105991) üzenetére


beg
veterán

Még nem.
Pedig de :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105993) Finch87 válasza yanna (#105991) üzenetére


Finch87
csendes újonc

Máshol máshogy van. Nálunk sajnos erre sokat adnak az emberek, és a forgalmazók ezt meg is lovagoljak a több profit miatt.

(#105994) yanna


yanna
őstag

No, akkor a "nevesek"-nek ezúton is kívánok orális kapcsolatot a komodói sárkánnyal. :((

(#105995) csmat


csmat
senior tag

(#105996) vilmose33 válasza ghiottone (#105985) üzenetére


vilmose33
őstag

Persze,hogy erősebb mint az Apollo, de dupla annyiba is kerül. Szerintem ár-érték arányban az Apollo nagyon jó vétel. Érdekelne a LeEco üzemideje, illetve hol tudod kihasználni ezt a brutál hardvert. Az Apollom még a 2 giga ramot sem szokta kihasználni.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#105997) Khelben válasza yanna (#105991) üzenetére


Khelben
nagyúr

USA-ban pl van 50% körül Apple, 30% Samsung, a többi LG meg HTC. Ilyen Xiaomi meg hasonlók ott ismeretlenek kb. És azért az kicsit nagyobb piac, mint a magyar.

(#105998) Drughi


Drughi
addikt

Üdv

Samsung A5 (2016) - 79.990 ft 2 év gyártói garancia
vs
Huawei P9 lite + Huawei A1 band karperec - 69.990 ft 2év gyártói garancia

Melyiket éri meg jobban megvenni?

Szoftveresen sz.tem a Huawei jobb
Ami még fontos az a kamera, akkumulátor.
Ezekben melyik lehet a jobb?

(#105999) jano_77 válasza vilmose33 (#105996) üzenetére


jano_77
nagyúr

Sajnos az Apollo nem érhető el az EUStock-on. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#106000) Ájvé válasza vilmose33 (#105996) üzenetére


Ájvé
veterán

A linkelt oldalon (Geatbest) 213$ illetve 236$ van feltüntetve, ez valahogy nem a duplája.
"Érdekelne a LeEco üzemideje"
Üzemidőről itt találsz infót, azért hozzá tenném, hogy Apolli Light sem brillírozik ezen a téren.
"illetve hol tudod kihasználni ezt a brutál hardvert"
Na jó, hagyjuk már, nyilván te se gondoltad komolyan. Ha azonos pénzen nagyságrendekkel jobb hardvert kapsz, akkor (ha csak ezt a szempontot nézzük) nem fogod a gyengébbet választani, akár kihasználod akár nem. Erre mondjuk sok választ is lehetne adni, 2K-s kijelző mellett alapba nem hülyeség egy ilyen vas.
"Az Apollom még a 2 giga ramot sem szokta kihasználni."
Nekem is 2GB van Mi3-ban, MIUI miatt mondjuk nem is árt, de ezzel is bőven elvagyok. Viszont nem sírna a szám, ha 3 vagy 4 GB lenne benne. Egyszerűen többet jobb alapon. Nem biztos, hogy kell, de miért baj ha van?

Elég gyenge érveket hoztál fel az Apollo Light mellett, szinte minden a Le Max 2 mellett szól (talán csak a memória bővíthetőség marad az Apollo Lightnak, meg ha valakinek nem jó az átalakítós jack illetve FM rádió, na én mennyi mindent fel tudtam hozni mellette :) ), hardver terén egyszerűen nem egy kategória a két készülék, tesztben is jókat írtak róla.
Számomra nem lenne kérdés melyik legyen, de valakinek fontosak lehetnek az említett hiányosságok.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.