Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105901) Ájvé válasza kutga (#105900) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ha nem csak flottás telefon játszik, akkor tudnék írni párat:
Xiaomi MI 4C:
+jó kamera
+erős SoC (vagyis gyors)
+szép kijelző
-csak 16GB ROM ami nem bővíthető (nincs micro SD kártya bővítés)
-közepes akku idő
-nincs LTE B20 (800 Mhz)
vagy
Xiaomi Redmi 3S Prime:
+jó SoC (elég gyors, mivel csak HD kijelézős)
+3/32 GB RAM és ROM ami bővíthető is a 2. SIM slot rovására, de gondolom úgy sem lesz rá szükség
+nagyon jó akku idő
+B20-at is tudja
-közepes kamera
A felsoroltak közül P8 Lite-ot venném, mert Samsungok sem tudnak többet, csak drágábbak.

(#105902) cappa72 válasza Ájvé (#105901) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem belefolyva a beszélgetésbe, csak a nem bővíthető ill hibrid 2sim±sd kártya:

A 32GB ROM-os telefonok esetén komoly kompromisszumot kell kötnie annak, aki 64GB-os fizika SD-hez és dual sim-hez szokott.
A 32GB-ból marad olyan 25GB, amin a data és a "belső SD" (emulált) osztozik. 2-3 játék, vagy 2 navi program + a kieg fájlok, és marad ~7GB a zenéknek, fényképeknek. Ez már erősen a kompromisszumok felé mutat.

De! Még így is megérheti redmi 3 s prime. (Én a kompromisszumok mellett döntöttem, és a flac zenéket ogg q10-be konvertáltam, a fényképekből pedig csak a minimális került át. Van ennek persze jó oldala is: gyakrabban fogok menteni HDD-re. ;) )

Ha pedig 1 simmel használhja valaki, akkor kifejezetten merem ajánlani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#105903) amol válasza mantequilla (#105873) üzenetére


amol
addikt

Véletlenül nem az XA-t próbáltad? Nagyon hasonlít és én csak azt láttam kirakva náluk.
Az S7 kb. ugyanakkora mint az X.

(#105904) Ájvé válasza cappa72 (#105902) üzenetére


Ájvé
veterán

Nyugodtan belefolyhatsz, ez egy fórum, erről szól.
1. Olyannak ajánlottam, aki egyébként szolgáltatótól venne nyilván egy SIM-es telefont, így gyanítom nem lesz kihasználva a 2. SIM és mehet bele micro SD.
2. Nem írt semmi konkrét felhasználást (általános), a többi készülék mind 16GB ROM+SD-vel van, szóval még 2 SIM esetén is elég lehet a 32GB ROM (nekem fele ennyi is megteszi, igaza, nincs teljes európa térkép a Here-n, de egyelőre nem is szükséges, van viszont zene, játék, miegymás, persze nem töménytelen mennyiségben).
Egyébként igaz, két SIM esetén nyilván kompromisszumosabb a helyzet és használat függően lehet akár kevés is a tárhely, de akkor ezt odaírom , mint szempont mikor telefont keresek.

(#105905) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Huawei G8 és a Honor 8 között gondolkodok. Külsőleg a G8 sokkal jobban tetszik,főleg hogy annak nem üveg a hátlapja. G8 mennyivel gyengébb hardveresen?

(#105906) diegho válasza #77081088 (#105905) üzenetére


diegho
nagyúr

A fele hardveresen kb.

(#105907) #77081088 válasza diegho (#105906) üzenetére


#77081088
törölt tag

Most egy SA3 van,ahhoz képest milyen a G8? Játékok nem elsődlegesek,nem is másodlagos,inkább a kamera,és a pörgős laggmentes rendszer a lényeg.

(#105908) Ájvé válasza #77081088 (#105907) üzenetére


Ájvé
veterán

Kamera jó benne (Sony IMX278 van benne, de a Honor 8-ban még jobb IMX286 szenzorral), rendszer sebességre azt írták a tesztben, hogy jó és gyors, fórumba beleolvasva viszont már írják, hogy nem olyan pörgős az (nyilván huzamosabb használat után valamelyest lassul), ez a nem túl erős SoC és FHD kijelző miatt van jórészt (meg rátesz még erre az EMUI is egy lapáttal).
Szóval Honor 8 minden tekintetben jobb lenne.

(#105909) batai15 válasza cappa72 (#105902) üzenetére


batai15
félisten

Nekem redmi note 3 pro van 32Gb. Sok app, amiből nem egy játék is .pl nfs limit is.
Teljesen belakva ,minden használt appal 11gb van szabadon , tehát nem 7gb. 11gigaval ezek után azért el lehet lenni .

(#105910) #77081088 válasza #77081088 (#105907) üzenetére


#77081088
törölt tag

Köszi! :R

(#105911) cappa72 válasza batai15 (#105909) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez már egyedi, hogy mennyi marad, ki mit telepít. A navigáció jellemzően durván tud helyet foglalni (pl. egy Here maps).
Pont ezért emeltem ki, hogy aki 64GB-os SD-s telefonról vált ("vissza"), annak erős a kompromisszum.
Aki eleve csak ebből "építkezik" annak kevésbé érezhető.

Amúgy meg ennyi pénzből ilyen telefont... megütött a "must have" érzés, és Qualcomm ide vagy oda, beszereztem.
Elleszek vele egy darabig, mire mindent megtanulok vele. Ide értem a Miui rendszert is.
(Meg a Qualcomm eszközöket... bootloader nyitásról nem is beszélve.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#105912) tvamos válasza cappa72 (#105911) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van olyan, ami olcso, nem kell romolni, es tutira megy a pokemon go? (Ez az egy játék, amit el tudok fogadni...) Nem fontos az lte, nem kel dual sim, meg amugy semmi nem fontos, csak a jatek. Persze ne legyen túl nagy. ZTE V5-öt váltana. (Több ROM hasznos lenne...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#105913) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok
Egy 14 éves kislánynak kellene telefon 20 ezerig. (használt piac is játszik)
Az anyukája azt mondta, hogy főként telefonhívásra kell és viberezésre az osztálytársak miatt.

Doogee X5 -öt néztem az még újonnan is belefér a keretbe. Használtat meg találtam egy Nexus4 -et ami bőven megfelelne a célnak, csak az aksija 2-3 év után félő, hogy nem bírja ki az egy napot még szerény nyomkodás mellett sem.

Ötletek? Tudom szerény a keret de sajnos 20k a max.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#105914) Ájvé válasza cappa72 (#105911) üzenetére


Ájvé
veterán

Here magában nem foglal sokat, csak az ország térképek. Teljes európa térkép nyilván nem kevés helyet igényel, de mondjuk csak magyarország, az nem sok.
MIUI szerintem nem bonyolult, az igaz hogy sok extra és lehetőség van benne, de sok minden szinte magától értetődő.

[ Szerkesztve ]

(#105915) cappa72 válasza Ájvé (#105914) üzenetére


cappa72
nagyúr

Erről beszélek. A térképekről. Egyről beszélünk.

A miui-t meg majdcsak megszokom. Egy szftver használata úgyis a csakorlattól függ.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#105916) Ájvé válasza cappa72 (#105915) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha valakinek elég a magyarország térkép is akkor szoftverrel is kb 1-1,5 GB, én meg ezt, de ne ragozzuk tovább :)

Igen, persze szokni kell, meg ismerkedni. MIUI hivatalos fórumán volt egy ilyen cikk sorozat, amiben ilyen funkciókat írtak le, jó pár dolgot ott olvastam. Technikai jellegű kérdésekkel meg szerintem Mi3 fórumba tudsz kérdéseket kapni, ha arról van szó, páran elég jól vágják ezeket.

(#105917) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Telefont keresek általános igények kielégítésére (netezés,fényképezés,stb.), nem magamnak (tehát nem a nexus 5-t szeretném leváltani).
Egy Sony Xperia SP lenne leváltva, katasztrofálisan akadozó androiddal, tehát az új készülék legfontosabb szempontja, hogy stabil rendszer fusson rajta. Xiaomi készülékek felé kacsintgatok, de nem tudom pontosan melyik típus lenne megfelelő. Ár maximum 50 ezer forint. Előre is köszi!

(#105918) fabri07


fabri07
aktív tag

Ez a Sony Xperia XA nem sokkal gyengébb a Nexus 5x-től, de a sony az meg olyan jól néz ki :D

(#105919) cappa72 válasza tvamos (#105912) üzenetére


cappa72
nagyúr

Öööö... mi az a pokemon go?
Hallottam már róla, de sosem olvastam el, hogy "ammegmi".
Szóval passz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#105920) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Megszabadultam az ASUS ZF2 készülékemtől és most keresnék egy Vernee Apollo Lite vagy azzal azonos szintet képviselő versenyzőt? Tudnátok nekem ebben segíteni, javasolni? Ár a Vernee ára, max 70K és legyen 4GB RAM, méret is nagyjából a Vernee mérete, nagyobb ne legyen.

Köszi előre is :R
Janó

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105921) attiati


attiati
veterán

még egy utolsó elcsábítási kísérlet a leeco-tól :)

Huawei G8 vagy Leeco 2 x527 ?

(#105922) tvamos válasza cappa72 (#105919) üzenetére


tvamos
nagyúr

Játék... Engem annyi érdekel, hogy nem a kanapén ül a kis ember, hanem az utcán hajtja a pokemonokat. (Vannak ott más feladatok is, csak én azt már nem tudom.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#105923) ->Raizen<- válasza jano_77 (#105920) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Amit te akarsz az szinte lehetetlen küldetés, esetleg a zte nubia z11 mini s.

[ Szerkesztve ]

(#105924) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

szerintetek mennyire jó ötlet most venni s7 edge-t? 135k-ért adnának, de nem tudom mennyire lesz értékálló?

Xbox One: bandymnc

(#105925) lezuvius válasza bandi0000 (#105924) üzenetére


lezuvius
őstag

Fog vesziteni az arabol de mivel meg egy ideig ez a Samsung flagshipje, ezert annyira sokat nem fog.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105926) b4lukapitany válasza gianone (#105899) üzenetére


b4lukapitany
tag

Szinte tökéletes. Bár nem tudom a kamerája milyen, főleg az előlapi érdekel (ne ítélkezzetek.. :D ). Ha ez lenne a fő priorítás mondjuk az akksi, ram stb helyett, akkor mit ajánlanátok?

Tehát b20, jó front camera, min 2gb ram, 16 rom 50-60 e körül.

Ja amúgy a note 3 proval szemezek most még, bár igaz, hogy az nem 5".

(#105927) knoxhu válasza b4lukapitany (#105926) üzenetére


knoxhu
senior tag

Ez a telefon most nekem is nagyon felkeltette az érdeklődésemet, hogy a saját kérdésemet is megválaszoljam.
Nézd meg ezt a review, itt van több részlet a kamera minőségéről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#105928) agabe válasza G4bi89 (#105913) üzenetére


agabe
addikt

Pl. Samsung S4 mini használtan ha épp adódik 1-1 20ezerbe beférhet.

(#105929) Primary92


Primary92
senior tag

Az újabb márkák közül mi az amivel nem lehet nagyon mellényúlni (pl.: Xiaomi)?

(#105930) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert barátom szeretne venni ütésálló telefon amivel jól lehet wifizni, mobilinternetezni.

- Árkategória: kb. max 50.000,-
- Használt vagy új? -- csak új készülék
- Hol vennéd meg? függetlenül szeretné
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? -- ami kb. még 3-4 évig is el fog futni
- Mire használnád? por csep ütésálló telefonra lenne szüksége, ami bírja az időjárás viszontagságait
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? -- androidos jobb lenne
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? -- max 5"

Köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#105931) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok !

Barátnőmnek 35k +- 5k ért telefont
Ebben a kategóriában a Vernee Thor még mindig best buy ?

(#105932) novoszath


novoszath
senior tag

WP-s telot vennek mert a droidtol mar hanyingerem van

mit tudnatok ajanlani Max 60K-ig

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#105933) istnag válasza novoszath (#105932) üzenetére


istnag
addikt

Na szép belépő :C Amúgy ami az aláírásodban van azzal mi a helyzet?

(#105934) novoszath válasza istnag (#105933) üzenetére


novoszath
senior tag

sajnos le esett es nem javitható.... :(

[ Szerkesztve ]

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#105935) Sayuar válasza novoszath (#105932) üzenetére


Sayuar
őstag

nearly new
Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual Sim 30.529 Ft

(#105936) P. úr


P. úr
tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy SIII telefonom már igencsak haldoklik, így szeretném lecserélni, azonban szükségem lenne némi tanácsra.

- Árkategória. Maximum 60 EFt
- Használt vagy új? Újat szeretnék
- Hol vennéd meg? Mindegy, amennyiben megbízható a forrás
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 2-3 év úgy gondolom, hogy reális
- Mire használnád? Általános felhasználás, mobilnetezés, YouTube, navigáció, mert állandóan eltévedek Pesten
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? nem ragaszkodom rendszerhez
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5"-nál nem nagyon szeretnék nagyot

Huawei P8 Lite illetve Xiaomi Redmi 3S Prime van eddig a jelöltek listáján, azonban új lehetőségeket is szívesen fogadok, illetve érveket, hogy ezek közül melyik lenne a legjobb vétel.

A segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#105937) gianone válasza P. úr (#105936) üzenetére


gianone
őstag

Jaj, ez nem neked ment, új hozzászólás akart lenni.

Lejjebb ment brit Amazonon a Moto G4 Plus, fehérben dualos, a fekete single. Magyar ÁFA-töblettel, szállítással GBP 201.59, kb. 69000 forint, banki költséggel legyen 70.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105938) jano_77 válasza gianone (#105937) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez a Moto G4 Plus tud annyit mint a Vernee Apollo Light?
Esetleg milyen alternatívát tudnátok javasolni?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#105939) kutga válasza novoszath (#105932) üzenetére


kutga
nagyúr

650 és kb. ennyi.

950-t még megnézném a helyedben nagyon lement az ára.

Let the Zone take me if I am.

(#105940) gianone válasza jano_77 (#105938) üzenetére


gianone
őstag

Őszintén szólva halvány fogalmam sincsen, milyen a Vernee. Motót a stock droid-fíling, a gördülékeny, stabil, hamar frissülő rendszer és a kevés meghibásodás miatt érdemes venni. Európában túlárazott a Plus, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105941) vilmose33 válasza gianone (#105940) üzenetére


vilmose33
őstag

Nagyon jó telefon az Apollo lite. Olvasd el a tesztjét nem hiába kapott ajánlott-at. Stock droid van rajta:6.0. Tudja a B20-is. Van pluszban Fm rádió stb. Nagyon jól is néz ki. A gyári kamera szoft. nem az igazi de orvosolható. Topicjában szépen össze van foglalva. Piszok hamar feltölt, ha ez számít.

A jövő most van

(#105942) StarZ3r0 válasza Sayuar (#105935) üzenetére


StarZ3r0
tag

hmm, ez még nekem is bejön, szerinted mennyire lehet bevállalni? mert a képeken semmi sem látszik
szerk: gari nincs ezekre már semmi?

[ Szerkesztve ]

(#105943) TGWH


TGWH
őstag

Üdv.
A tinydeal-ről ajánlott rendelni? Egy blogban pár hete írták, hogy csomagok sora tűnt el, itt a ph!-n is írták elvileg, de nem találtam nyomát.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#105944) Laza... válasza TGWH (#105943) üzenetére


Laza...
addikt

Konkretan csak nekem 5 telefon tunt el. Es en csak 1 vagyok, igaz mindez marc. aprilisban. Azota en onnan nem rendeltem. De mindjart jonnek megmondoemberek ugyis hogy nekik mar 200 rendelesuk megjott :DDD

Never give up!

(#105945) sfefe válasza novoszath (#105932) üzenetére


sfefe
őstag

Droid hivoknel ilyet beirni? :)

Amugy igen 650 nekem is az van es semmi bajom vele, persze kinek mi jon be....
Face, skype mar jol mukodik ahogy olvastam ezekkel azokon a telokon volt peroblem ahol 8.1-rol frissitettek 10re...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#105946) TGWH válasza Laza... (#105944) üzenetére


TGWH
őstag

Az durva, gondolom az árukat visszakaptad.
Na és akkor honnét rendeljek?
Esetleg ha ilyen árban tudtok hasonlóan jó telefont kisebb kijelzővel, arra is hajlok, nincs lapátkezem :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#105947) knoxhu válasza TGWH (#105946) üzenetére


knoxhu
senior tag

Mármint milyen telefont? :D

(#105948) TGWH válasza knoxhu (#105947) üzenetére


TGWH
őstag

Ja igen hát így link nélkül nehéz eset :DDD
http://www.tinydeal.com/oukitel-u7-plus-55-hd-mtk6737-64-bit-quad-core-android-60-4g-phone-p-161129.html
Szerintem megrendelem máshonnét, de eu-ból, és még véletlenül sem szívok a vám miatt. Honnét ajánlott rendelni?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#105949) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

Szerintetek a Nexus 5x-et (16gb) vagy huawei p9 lightot vagy honor 7 litetot vagy pedig Sony Xperia XA-t vegyek.
(nagyon sürgős)

(#105950) kutga válasza fabri07 (#105949) üzenetére


kutga
nagyúr

5X de a 32 gigás verziót.

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.