Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105451) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Sony Z1Compactomat szeretném lecserélni. Az elvárás minimum ez a tudásszint. Fontos lenne a jó kamera is,mert sokat fényképezek vele. 5-5,2 collnál nem kell nagyobb kijelzője legyen. Árkategória max 120e. Mit ajánlatok helyette? Z5c? Huawei P9 Lite? Vagy létezik más alternatíva is?

[ Szerkesztve ]

(#105452) csabika69


csabika69
tag

Sziasztok!
Eléggé belassult szinte már használhatatlan Samsung Galaxy S3-ről váltanék!
Amire használom a telefont az wifin és mobilneten böngészés, egy két fotó,chat (what's up, viber, messenger),naptár kb. ennyi is.Fontos, hogy ezek használata mellett ne lassuljon be 2 évig minimum.
Sok pénzt nem szeretnék rá szánni, 5 colnál semmiképpen ne legyen nagyobb és számomra hasznos lenne az ujjlenyomat olvasó.
Így a kiszemeltem a Xiaomi Redmi 3S Prime.
Milyen lehetőségeim lennének még ezek alapján, illetve a kiszemeltről vélemények? (Eustockról rendelném)

(#105453) Ájvé válasza jksx (#105450) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi Max van ilyen méretben (például). Nincs B20 és micro SD kártya a második SIM slotba megy. Ezen felül csak a 3/32-hez van Global ROM (de mondjuk csak ez fér bele a keretbe egyébként is).

[ Szerkesztve ]

(#105454) Ryoo válasza jksx (#105450) üzenetére


Ryoo
senior tag

Szia!

Esetleg megnézheted ezt is: Meizu M3 Max ennél nem kell mókolni a Rommal, hogy legyen magyar nyelv.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#105455) Ájvé válasza Ryoo (#105454) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi-val se kell, van rá Global Developer ROM akkor van rá magyar nyelv is.

(#105456) Hannibal88


Hannibal88
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mobiltelefon vásárlásban:
60-80K körül keresek SmartPhone-t
Androidosat
amit tudnia kéne:
DUAL sim (3 slot-os legyen, ne keljen beáldozni az sd kártya miatt egyik sim helyét se)
memória bővíthető legyen vagy min.: 32 Gb belső (ez esetben elég 2 slot is)
jó GPS
4,5" minimum
min 13Mpix kamera

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Új, használt, belföld, külföld egyaránt szóba jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#105457) kutga válasza Hannibal88 (#105456) üzenetére


kutga
nagyúr

PH!-n keresztül Moto G4 vagy G4 Plus, a kamera miatt inkább utóbbi.

A gps nem tudom mennyire jó, iránytű szenzor pl. nincs benne.

Let the Zone take me if I am.

(#105458) Orgi válasza csabika69 (#105452) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk ezen pont lehet segítene egy gyári visszaállítás, nem?

(#105459) ghiottone válasza Hannibal88 (#105456) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Moto G4 Plus. Hardveraprón keresd bazsc20one hirdetését.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105460) szkorhetz válasza Orgi (#105458) üzenetére


szkorhetz
őstag

Meg valami jobbfajta custom rom.

(#105461) csabika69 válasza Orgi (#105458) üzenetére


csabika69
tag

Már csináltam,de heti szinten kell egy hard reset, hogy használni lehessen és két alkalmazás ha meg van nyitva akkor már egy rémálom.
Romolásban nem vagyok otthon és nincs időm utána nézni meg bíbelődni vele.

(#105462) basaja válasza kutga (#105457) üzenetére


basaja
senior tag

Pontos és gyors a GPS, stabilan tartja a jelet :K

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#105463) Hannibal88 válasza kutga (#105457) üzenetére


Hannibal88
csendes tag

Köszönöm az tippet (#105459) _ghiottone), tetszik! Igen az utóbbi! :)

[ Szerkesztve ]

(#105464) Ochocinco46 válasza ghiottone (#105459) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Mielőtt vettem a telóm, néztem a hirdetéseit, de egyszerűen nem értem, hogy mért jó árak azok. A legeslegdrágább árakhoz képest(expansys) hozza akciósan, ami még mindig iszonyat drága. Mondjuk az én N5x-em esetében még "akciósan" is 20k-val több, mint egy itthoni shopból ugyanúgy gyári garival. (nem értem, lehet, hogy értelmezési gondjaim vannak?)

(#105465) ziyan


ziyan
tag

Vettünk egy Moto G4 Play-t. Ha valakinek kérdése volna vele kapcsolatban, bátran kérdezzen :) sajnos az itthoni fórumokon nagy kevés infó található róla, pedig szerintem jó kis telefon (mondom ezt Nexus 4 tulajként).

(#105466) gianone válasza Ochocinco46 (#105464) üzenetére


gianone
őstag

Én se értem. Igaz, csak fehérben dual SIM-es brit Amazonon a Moto G4 Plus, de magyar ÁFA-többlettel, szállítással kb. 73000 (216,41 font). Természetesen gyári garival. És ebben semmi okosság vagy akció nincs még.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105467) Ochocinco46 válasza gianone (#105466) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Összehasonlítottam 5 random telefont különböző árkategóriában, az expansys-os és az itthoni olcsóbb, de rendes gyári garit adó shop-ok áraival. ~20-25 százalékkal drágábbak az expansys-os árak. Az "ízelítői" alapján ~10-12%-kal adja olcsóbban ahhoz képest, nagy matek nem kell a többihez. De mondom valaki cáfoljon meg nyugodtan, lehet én néztem be valamit.

[ Szerkesztve ]

(#105468) amol válasza csabika69 (#105461) üzenetére


amol
addikt

A 4.3-as gyári ilyen sajnos. Nekem ez jól bevált boeffla kernellel, stabil és van egy sor plusz funkció (pld. ultra power saving mode). Note 4-es romot portoltak hozzá. Nem kell túlzásokba esni az Aroma-ban (csak a szükséges opciók kellenek) és egész használható a telefon.

Van rá hivatalos CM13 is, még nem próbáltam de be van tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#105469) Genova1983


Genova1983
tag

Sziasztok!

Telefont vásárolnák a Telekomnál,előfizetés hosszabbítással.Középkategóriában gondolkodok és legalább két évig szeretném használni.Méretben 5"-5,5"-ig szeretnék.Most váltanék androidra,eddig windowsos,előtte pedig symbianos voltam,így tapasztalatom és előitéletem egyik gyártóval sincs.

A jelöltjeim:
-Samsung Galaxy A5 2016
-Huawei P9 Lite
-Huawei P8 (már ez is középkategóriás árban kapható)
-LG K10
-Honor 7 Lite

Amit szeretnék:stabil szoftver,gördülékeny,akadásmentes használhatóság,jó kamera,jó látható kijelző napfényben is.

(#105470) jksx válasza Ryoo (#105454) üzenetére


jksx
senior tag

Köszi!
Ez tetszetős, csak kiváncsi leszek, hogy itthon, vagy pl. az eustock-nál mikor forgalmazzák majd és mennyiért.

Ájvé: sajnos a Mi Max már nekem is nagy :)

[ Szerkesztve ]

(#105471) Casmir


Casmir
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Navon Mizu M502 telefonomat le kellene cserélni, mert az aksija döglődni kezdett (vettem már másik aksit bele) és a kijelzője rosszalkodik, vannak bizonyos sávok, foltok, ahol már nem érzékel.

Méretével maximálisan meg vagyok elégedve, így az 5,5' maradhatna, de ha csak 5-ös, az sem baj.
Viszont neten szörfölésre, viber, massenger, facebook használatra, mailezésre, BKK menetrendhez -GPS- és fényképezésre használom. Időnként zenét is hallgatok rajta. Játszani nem nagyon, max. szó kirakósat, de az elenyésző.

Szemezek nagyon a Veerne Thorm-al, a 3G ram, és a 2 SIM kártyán felül SD kártyás bővíthető tárhely (ez fontos nekem!, 8 mag meggyőző.

De most megnyitottam az Eustock oldalát és rögtön gondom lett.
Több telefon is számításba jöhetne anyagilag, de nem tudok választani, nem értek hozzá. :( :O :W :Y
- Meizu M3S (igaz csak 2 G ram, de 3020 -as aksi)
- Xiaomi MI 4C Standard (DualSIM technológia (Dual Standby), 2 db. micro SIM)
- Meizu M3 Note (szintén 2G ram, de 4100-as aksi! 1 SIM + 1 SD kártya?)

Ennél a háromnál nem tiszta nekem a dual sim mellett tehető be a bővítő kártya, vagy a SIM kártya darab száma csökken, ha tárhelyet SD kártyával akarom bővíteni?
Ha veszítek SIM kártyát SD kártya miatt, akkor nem kérdés, hogy Veerne a befutó, hisz ott ha jól tudom mehet a 3 db kártya egyszerre?!

Válaszokat előre is köszönöm.

Szép estét.:-)

(#105472) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A Xiaomi Redmi 3S és a 3S Prime között mi a különbség még a 2/16 és a 3/32Gb memória mellett?

Mindkettő ujjlenyomat olvasós?

(#105473) ->Raizen<- válasza Genova1983 (#105469) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Xiaomi redmi note 3 pro se, ezeket hagyjad sztem.

(#105474) Ájvé válasza NoOne1976 (#105472) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, mindkettőbe van ujjlenyomat olvasó. Szerintem csak tárhelyben van különbség.

(#105475) dokee78 válasza NoOne1976 (#105472) üzenetére


dokee78
félisten

Redmi 3s Prime tudja a B20-at.

(#105476) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
szerintetek P9 Lite vagy Samsung Galaxy A5 2016. :B

(#105477) Ájvé válasza dokee78 (#105475) üzenetére


Ájvé
veterán

Sima Redmi 3S-ből is van olyan ami tudja a B20-at, de nem minden Redmi 3S (Prime) tudja a B20-at (verziótól függ).

(#105478) mantequilla válasza lezuvius (#105434) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nincsenek minőségbeli problémáim a Z5 compacttal. Méretbeli van. Van egy 4.3-as samsungom aminek szemre nagyobbnak tűnik a kijelzője. Ma újra megnéztem az MM-ben, vittem magammal egy vonalzót, hogy megmérjem a kijelzőt, és bár tényleg nagyobb méreteiben, de viszont keskenyebb és a virtuális home gomb is elvesz egy sávot tehát összességében kisebb mint most az enyém így kiesett.

Tapogattam 5.2-es P9-et is de az már egy kétkezes teló, túl nagy nekem, max 5 colig tudok felmenni. A sima xperia x elég jól kézreállt de az egy elég túlárazott modell.

Xiaomi-t meg ezért nem fogok venni:

[link]

Fele árban adják a snapi 820-at 4gb rammal, valahol meg kell spórolni a gyártási költségeket...

(#105479) RohenHun


RohenHun
csendes tag

Sziasztok!

Egyik barátom szeretne új telefont venni. Paraméterek:
Ár: 30-45e
Új, független
Hosszabb távra
Általános használatra
Op. rendszer mindegy
4,5-5,1 col között. (Szóval ne legyen nagyon nagy)
Tudnátok segíteni nekünk, hogy mit ajánlotok ebben az árban? Előre is köszönjük a segítségeteket!

(#105480) Ájvé válasza mantequilla (#105478) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem is tudom melyik telefonról híresült el arról, hogy zsebben (szűk farmer) is meghajlik.
Nem tudom mennyire bírja a Mi5, de én is tudok videót csinálni, amiben az egyik mobilt széttöröm, még a másik nagy nyögés közepette sem törik el.
Ha strapabíró telefon kell akkor Moto X vagy Z Force a megfelelő választás, a többit hagyjuk.
Azt meg ne gondold már, hogy egy fém lemez árán spórolnak annyit! Nevetséges! Iphone és más brand telefonok esetén pont a márkát fizeted meg. Előállítási költségben semmilyen lényeges különbség nincs, ezeket kiszámolták, iphone-t az ára negyedéért állítják elő, persze van marketing meg minden egyéb költség, de haszon majdnem a fele marad így is. Samsung, Sony, HTC szintén hasonló szinten előállítás költség 2-3 szorosáért adják, nem véletlen a legdrágább telefonok.
Mi 3 nálam nem hajlott meg zsebben, igaz nem is feszegettem.

[ Szerkesztve ]

(#105481) mantequilla válasza Ájvé (#105480) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ha így kettétöröd bármelyik márka flagship telóját mint a videóban akkor te egy erőbajnok vagy.

Ha végignézed a videót, még el is mondja, hogy egy elemet kihagynak a belsejéből ami tartást ad a telónak.

[ Szerkesztve ]

(#105482) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Huawei P8, vagy Samsung S6?

Elsődleges szempontok, hogy 2-3 évig lehessen használni (email, fotók, navi), gyors kamera, jó üzemidő.

Üzemidőben úgy tutom az S6 elvérzik, a P8-tól meg a support miatt fosok, nem tudom mennyire lesz stabil a rendszer hosszú távon...

(#105483) amol


amol
addikt

A kék szolgáltató kihozott új tarifacsomagokat és az M-esben levitte a G5 és az Xperia X árát 150 körülről 98-ra és 90-re. Így már érdekesebbek. Az X jól kézreáll, bár tudom hogy teljesítményben alulmarad és a virtuális gombok miatt kisebb a kijelzője mint az S3-nak valamint hivatalosan nem vízálló. Az S7 maradt 145, mehetne az is lassan.

Más: Euronicsban van kedvezmény okostelefonokra vasárnapig, elmentem de a kedvezménnyel együtt sem éreztem őket olcsóbbnak mint máshol ráadásul le van zárva mindegyik kóddal így kipróbálni sem lehet őket.
Egyben van nagyon a HTC 10, kár a domború hátlapért.

[ Szerkesztve ]

(#105484) w.miki


w.miki
veterán

Haldoklik az S4 mini-m, egyre több hibája jön elő, nem hallanak, csak úgy kikapcsol...
Gondolkodom másik telefonon.
Minél kisebb méretben szeretnék egy erős Androidos telefont B20 LTE-vel, bővíthető, vagy alapból nagy (min. 32GB) tárhellyel.
Függetlenül, egy szép használtat.
Ha jól néztem, csak Zx Compact-ok jöhetnek szóba.
Persze minél olcsóbban, de ha megéri a felárat, akkor elmehetek 30etől akár 80e-100e-ig, de csak ha tényleg annyival jobb.
Ebből talán a Z1 compact a legjobb ár/érték arányú?
De nem rajongok a Sony telefonokért, sok rosszat hallottam róluk, van más alternatíva 5" alatt?
4" lenne a tökéletes nekem (Defy2), de ilyen biztosan nincs.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#105485) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, jó áron hozzájutnék egy meizu mx3 hoz, még garis szép állapotú, érdemes megvenni, csak telefonállás, néha youtube meg face , most egy régebbi nokiám van, 5800 szeretem de már kevés, köszi

(#105486) lezuvius válasza mauimagic (#105482) üzenetére


lezuvius
őstag

S6 hardveresen sokkal erosebb a P8-nal. SoC-ben a P9 szintjen van.Kameraban is jobb. Sokkal inkabb azt ajanlom.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105487) Emu


Emu
őstag

Mit gondoltak Huawei P9 ára karácsonyi akciókban lemehet 100k környékére?

(#105488) mantequilla válasza Emu (#105487) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Karacsonykor? Inkabb feljebb mint most.

(#105489) Emu válasza mantequilla (#105488) üzenetére


Emu
őstag

Tavaly a Honoromat 70k-ért vettem karácsony környékén...egész évben 100k környéke volt előtte.

(#105490) fape


fape
senior tag

Sziasztok!

Lassan lecserélném a mostani moto g 4g (peregrine)-m. Abban kérnék segítséget, hogy mire.
Egyelőre szemezek a Vernee Apollo Lite-tal. Viszont több helyen is láttam, hogy nem biztos a legjobb választás a saját kategóriájában (60-80.000Huf). Játszani nem szoktam, netezésre (chrome jó pár tab), filmnézésésre zene hallgatásra lenne szükségem.
Számomra fontos, hogy legyen hozzá CyanogenMod. Akár unofficial, de az is elég ha van ráigéret.
Pont ezért is van B tervként még a Vernee Thor is a csőben. Tudom, hogy nem egy kategória a kettő, de az legalább best buy saját szintjén (és talán még cm is lesz rá) ;)

Bármilyen márkájú/modellű tippet szívesen fogadok, legyen az nagy vagy kicsi, eu/us/kina

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#105491) beg válasza mantequilla (#105481) üzenetére


beg
veterán

Mégis hol spóroljon a gyártó? Olcsó is legyen, tudja fél áron azt amit a nagyok, de bírja ki azt, hogy pótos kamazzal ipszilonozol rajta.
Olcsó, zászlóshajó, márkás. Csak kettőt választhatsz a három tulajdonságból. Nem lehet, hogy te akarsz kicsit sokat?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105492) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

Vélemények az LG Flex 2-ről?

Most már csak 70 ezer.

(#105493) diegho válasza fabri07 (#105492) üzenetére


diegho
nagyúr

Ronda kijelző, melegedő SOC, soha nem frissülő szoftver és csak 2GB Ram.

(#105494) ghiottone válasza fape (#105490) üzenetére


ghiottone
nagyúr

216 font (~74 ezer forint) szállítással együtt az angol amazonon a Moto G4 Plus single sim - ha nem használod játékra jobban jársz vele + nagyobb a CM közösség is mögötte. Vernee-t nem vennék...

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105495) gianone válasza ghiottone (#105494) üzenetére


gianone
őstag

A fehér dualos. :)

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105496) ->Raizen<- válasza w.miki (#105484) üzenetére


->Raizen<-
veterán

5" alatt normális alternatíva nincs. Z1 z3 z5 compact telók vannak z5 újonnan 120k körül van, vagy iphone SE de az már 150-160 e ft. Z1 compactról nekem csak az s7 edge-re érné meg váltani vagy iphone se telóra. S7 túléli még a lefagyasztást is kólában.

(#105497) diegho válasza ghiottone (#105494) üzenetére


diegho
nagyúr

(#105498) gianone válasza diegho (#105497) üzenetére


gianone
őstag

Csak az amazonos gyári garis, tuti forrásból, biztosan nem újracsomagolt stb-stb. És egyébként bármelyik másik országba rendelve az is bőven 70 alatt van (magyar ÁFA-többlet). Tehát ha van kint ismerős vagy akár pl. a Felvidéken vagy Ausztriában, simán megéri.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105499) w.miki válasza ->Raizen<- (#105496) üzenetére


w.miki
veterán

Pedig ahogy olvasgatom a topikot más is venne kis telefont, szóval igény az volna rá...
De valamiért mégsem gyártanak.... :(
Z1 compacthoz képest nem vagyok benne biztos, hogy a z3c, pláne a z5c megéri a dupla felárat?

Még a Moto X tetszene, de nem bővíthető. 64GB-os pedig nem találtam emberi áron... sőt, egyáltalán nem...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#105500) gianone válasza w.miki (#105499) üzenetére


gianone
őstag

Mert 3 éves.

Nokia 1610i Huawei Nova

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.