Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104401) lezuvius válasza Stevenstyle (#104399) üzenetére


lezuvius
őstag

Ezek alapjan a P9 szerintem jobb valasztas.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104402) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik készüléket lenne érdemesebb megvenni az alábbiak közül?

Samsung S6
Samsung Note 4
Leeco Le 2 Pro

Vagy ha valaki tudna valami más ajánlani 75 ezerig, akkor szívesen meghallgatom.

Köszi! :R

Samsung S9

(#104403) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, mutter szülinapjára a fater egy Samu G7 mobillal lepne meg őt. Ebben a kategóriában van jobb készülék?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#104404) lezuvius válasza Víz Elek (#104402) üzenetére


lezuvius
őstag

Galaxy S6-SoC,kamera,kijelzo miatt.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104405) chungee


chungee
addikt

Napot!

HA!-ról akarok telót max 7k-ért. Nem vagyok képben a telókkal, de 1-2 kikötésem van. Második telónak lesz használva csak gördülékenyen fusson rajta az FB és a messenger, androidos legyen. Hab a tortán: Huawei vagy Samsung. Köszönöm előre a válaszokat, véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#104406) ghiottone válasza chungee (#104405) üzenetére


ghiottone
nagyúr

7 ezer magyar forintért? - hát nem tudom, de ez szerintem lehetetlen. 10 ezer alatt használtan még ha sikerül is kifogni egy 1gb-os memóriával szerelt androidos telót, akkor sem fog rajta gördülékenyen futni a Facebook :( max a lite verzió.

mufi: Samsung Galaxy J7-re gondolsz? Inkább tól-ig árat mondj.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104407) cappa72 válasza chungee (#104405) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna a 7k vs. gördülékenyen fusson rajta az FB és a messenger szerintem csak törött kijelzős kategóriában létezik - kivéve ha kifogsz egy 2GB RAM-mal szerelt cuccot. De 7k-ból ez az előbb említett kategóriában esélyes. Főleg a két említett márkán belül.
De majd rámcáfolnak, ha mégsincs igazam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104408) chungee válasza ghiottone (#104406) üzenetére


chungee
addikt

Bőven elég a lite is, messenger a fontosabb. Huawei Ascend y300:F

(#104409) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Max 125 ezer ft-os árig melyik független új telefont ajánlanátok leginkább? pl Oneplus 3, LG G4, LG G5, Sony XA Ultra, Samsung S6 stb...

Eddig Oneplus One volt de tegnap eladtam és ahelyett szereznék egy jobbat vásárolni amivel 2-3 évet kitud húzni az ember.

(#104410) Stevenstyle válasza lezuvius (#104401) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ezt ki tudnád nekem fejteni pár sorban pro és kontra? Tényleg érdekelne, ha nem probléma.

(#104411) PAPSZIMax válasza SPeti1984 (#104409) üzenetére


PAPSZIMax
tag

Oneplus 3

(#104412) lezuvius válasza Stevenstyle (#104410) üzenetére


lezuvius
őstag

CPU reszen egy picivel erosebb,bovitheto,jobb az akkuja es tobb gari van ra.

SPeti1984
OnePlus 3

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104413) Shingen válasza SPeti1984 (#104409) üzenetére


Shingen
addikt

+1 Oneplus 3

風林火山

(#104414) nyisziati válasza chungee (#104408) üzenetére


nyisziati
veterán

A Huawei Ascend Y300-on elég komolyan dolgozni kell, hogy a Facebook, akár lite formában eldöcögjön rajta... :DDD

(#104415) Ájvé válasza nyisziati (#104414) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem is értem minek egy ilyen hardware zabáló app, ha bármely böngészőből is simán elérhető a face minden funkciója. Egyben a kérdésre is a válasz, akár Y300 is elég hozzá.

(#104416) mufi válasza mufi (#104403) üzenetére


mufi
senior tag

:U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#104417) cappa72 válasza Ájvé (#104415) üzenetére


cappa72
nagyúr

A cset tudtommal nem elérhető (nekem mindig a meszindzsört akarja telepíteni). De fixme.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104418) Ájvé válasza cappa72 (#104417) üzenetére


Ájvé
veterán

Rosszul tudod, opera minibe pl. nem is akarja feltelepítettni veled a messengert (itt még egyébként értesítést is be lehet állítani, így bármi történik facen, nem maradsz le róla), de ha Chromeot használsz és beállítod az "asztali webhely kérése"-t, akkor már ott se fogja. Szóval nem marad semmi ami miatt a facebook saját appjait kellene használnod.

[ Szerkesztve ]

(#104419) attiati


attiati
veterán

Ezek a versenyzők maradtak dualsim, b20, ár és egyéb szűrés után.
Melyiket zárnátok ki vagy javasolnátok a támogatottság, ár/érték arány és a rendszer optimalizáltsága alapján? :R :R

Lenovo z90 (kb. 50-55ezer ft újan is): nincs ujjlenyomatolvasó, és félek az üveg hátlaptól nagyon. Szögletes forma, nem áll annyira kézre. Cserébe kompaktabb 5"-os méret és 3/32-es.

Sony Z3 dual: (60-65ezer használtan). Nem fogtam még. Nincs ujjlenyomatolvasó. Szögletes forma. Gondolom ő sem áll kézre annyira, de cserébe csak 5,2".

Xiaomi Redmi 3s és Note pro B20 verzió: itt a rendszertől félek és még nem ismert az ár.

Huawei P9 Lite (50-60ezer): csak 2GB memória, iszonyatosan csúszik a kezemben. Szerintem őt ki is zárnám. Habár a rendszert dicsérik.

Samsung J7 (2016) (J710): jó drága, 70e körül van használtan is. Amoled kijelző, ami nem tudom hátrány e, és elég méretes készülék. Cserébe 3GB ram, külön SD kártya slot.

Moto X Play (50e körül használtan): vinném azonnal, ha nem lenne ilyen batár nagy és vastag. Illetve csak 2gb ram.

Ami még szóba jöhet, de nem jártam utána:
Oneplus 2
Elephone P9000
Elephone P8000
Honor 7 lite (Honor 5c)

Az álomkészülék, amit nem találok:
dual sim
b20
5 óra SOT
kézbeálló forma (hajlított hátlappal)
max 5,2" vagy esetleg 5,5 de nagyon vékony
3GB ram, 32GB tárhely
ujjlenyomatolvasó
és jön OTA frissítés időnként (manuális rom-olgatás nélkül)
és stabil a rendszer
50-80e között használtan/újan
kamera nem érdekel

[ Szerkesztve ]

(#104420) nyisziati válasza Ájvé (#104415) üzenetére


nyisziati
veterán

Elvileg elég, de gyors nem lesz, valamint a memória is kérdéses, hogy mikor dobja ki a böngészőt elfogyás miatt. Az meg elég frusztráló tud lenni, pláne, ha gyakran történik.

És én is úgy tudom, ahogy Cappa mondja, hogy a Messenger külön van, márpedig az is képes csúnyán rátenyerelni az erőforrásokra.
Szerintem erős csalódás éri a fórumtársat, ha megveszi, de ahogy gondolja.

Szerk.: látom, mit írtál Cappának, ha az úgy megoldható, akkor lehet egy próbát tenni, de vásárlás előtt azért én kipróbálnám mindenképpen, hiszen ez elég magas elvárás, hogy gördülékeny legyen a fácsé, főleg ilyen régi gépen.

[ Szerkesztve ]

(#104421) gianone válasza Ájvé (#104418) üzenetére


gianone
őstag

Ha akarsz push értesítéseket is, akkor Lite sokkal kevesebb RAM-ot fogyaszt a háttérben (egy számjegyű MB a Notification Service), mintha a böngészőt hagyod futni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104422) ghiottone válasza mufi (#104416) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:U ?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104423) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Létezik olyan droid flagship amiben mind a 10 ujjat be lehet scanneltetni az ujjlenyomat olvasóval? (mindre nyisson, természetesen. :) )

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#104424) Lecs@ válasza jaffa 2843 (#104423) üzenetére


Lecs@
addikt

Mi a célja ennek a dolognak ? Komolyan érdekel . ( el nem tudom képzelni pl hogy a kicsivel keresgéljem :D )

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#104425) beg válasza jaffa 2843 (#104423) üzenetére


beg
veterán

Nem tudom, de egy videót szeretnék kérni mikor egy kézben fogva a nagy (hátlapi szenzornál) vagy kisujjal (előlapi esetén) kioldod :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#104426) jaffa 2843 válasza Lecs@ (#104424) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sokszor van olyan, hogy meló közben pár ujjam csupa dzsuva. :D Akkor inkább azzal nem próbálkoznék. Egyébként nem kézben, hanem asztalon oldanám. Nyilván az utcán sétálva nem lábujjal oldanám ki. :D

Moto X Style jó megoldás, de oldani ahhoz is hozzá kell nyúlni.

Lassan már ott tartok, hogy 200ezer, de még nem találtam meg az igazit.
- pöpec kamera (950XL van most, meg amúgy is DSLR-hez vagyok szokva minőségben)
- bivaly akksi
- szép kijelző
- min. 32 GB vagy bővíthető (1T Onedrive sok gondot levesz a vállamról)
- könnyű kioldás (duplakopp, előlapi ujjas scan, bár a hátlapi meg zsebből kivéve van baromi jó helyen) LG G5 pl duplakopp es hatlap ujjas, de az meg máshol vérzik el
- "always" on kijelző
-QHD, max 5.5" körüli kijelző (zsebelhető legyen azért)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#104427) cappa72 válasza Ájvé (#104418) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi, ezt azért nem árt tudni. (Heti fél óra fb miatt nem hiányzott eddig sem, de ettől ez még kifejezetten hasznos).
:R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104428) basaja


basaja
senior tag

Ez milyen lesz már ;]
ezmiez

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#104429) moklys1


moklys1
aktív tag

Sziasztok,
Megpróbáltam összefoglalni a kritériumokat :) előre is köszi.

- max 100 000 HUF
- ÚJ készülék
- Függetlenül újonnan gyártói garanciával vagy előfizetésre Telekom szolgáltatónál venném meg.
- Hosszú vagy távra tervezek
- normál felhasználás, fényképezgetés, internetm telefonálás és smsre lenne használva
- mindegy milyen op. rendsz.
- 4-5 méretileg.

(#104430) csakany2001 válasza moklys1 (#104429) üzenetére


csakany2001
senior tag

HTC One M9S ami megfelel mindennek.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#104431) Jazz


Jazz
veterán

(Okostelefon bérlésről hallott már valaki, létezik ilyen? Honnan és hogyan lehetne, rövid távra? )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104432) Ájvé válasza nyisziati (#104420) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem opera mini még mindig kevesebb erőforrást igényel, nem szokott letérdelni csak úgy, ha meg értesítések nem lényegesek akkor nem is számít már, mert megnyitod megnézed és bezárod.
Ez mellett messenger adatot is zabálja, ebben meg nem is kétséges az opera mini.
Chat, mint írtam, úgy működik, csak ki kell próbálnod (opera minin egyébként alapba is gond nélkül megy, régebben én se tudtam, hogy chromeon be kell kapcsolni az asztali webhely kérését és addig opera minin chateltem csak, azóta felvilágosítottak és chromeon sincs gond).
Én alapvetően semmilyen esetben sem használnék semmilyen facebook alkalmazást. Ha egyszer megy böngészőből minden, minek tegyek fel még külön programokat, amik tetejében eléggé energia és adat éhesek is. Szóval a világ legjobb telefonja (persze ilyen nincs, de tegyük fel lenne egy telefon ami mindenben a legjobb lenne) lenne a tulajdonomban, akkor se tenném fel :D.
Az igaz, hogy érdemes kipróbálni, hogy így megfelel-e az elvárásoknak.

(#104421) gianone:
Facebook lite? Az meg akkut zabálja csak nem? Semmi esetre sem, nekem egyébként teljesen lényegtelen, nekem annyira elég, hogy felnézek böngészőn és kész, nem érdekel, hogy mikor kapom meg faceről az értesítést, aki akar az felhív vagy ír sms-t :)

[ Szerkesztve ]

(#104433) gianone válasza Ájvé (#104432) üzenetére


gianone
őstag

Egyáltalán nem zabálja érdemlegesen az akkut. A push értesítésnek ez a lényege. A listán se nagyon szerepel. Persze ha használod sokat, az más, de akkor minden app.

Eldöntötted, hogy nem szereted, nekem mindegy, de nem kell valótlanságokat írni. Egy nagy problémája van, elég sok telón szaggat, nincs túl jól optimalizálva. Amelyiken szépen fut, egyértelműen nyerő választás.

Jó, hát ilyen hozzáállással neked nem kell hozzá semmi, de akkor nem is releváns a véleményed annak, aki facebookozik, messengerezik a telóján.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104434) Ájvé válasza gianone (#104433) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát bocs, alapvetően én csak másnak akartam megoldást kínálni facebook appok helyett, értesítést csak felhoztam, hogy opera minin még az is van, ha valakinek az hiányozna.
Nekem speciel egyáltalán nem hiányzik, szóval akinek kell a facebook light majd használja esetleg, nekem nem fontos.
Eddig minden fabeook app amit láttam, zabálta a hardvert és adatot esetleg akkut is, lehet ez nem, de nekem akkor se releváns, mert nincs szükségem facebook értesítésre, majd talán akinek kell az megfogadja a tanácsod.

(#104435) Stevenstyle válasza lezuvius (#104412) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy kamerában mennyivel lehet erősebb a Samsung ill. az OIS hiánya mennyire jön ki a hétköznapokban a P9-nél de sanszos, hogy itt puding próbája az evés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#104436) istnag válasza attiati (#104419) üzenetére


istnag
addikt

Egyik ismerősömnek hasonló mobilt kerestem, de nem nagyon van:
HUawei G8 dual sim 32GB-os (ennek nem jártunk utána, hogy van e benne B20, mert kívül esett a kereten)
Maradt 2 db 2GB RAM os készülék:
Lenovo Vibe P1 és a Honor 5X.
A Honor 5X mellett döntött, mert igaz, hogy 2GB RAM -os és 16 GB tárhellyel van, de a 2 SIM foglalat mellet van SD kártya foglalat is, így egy memória kártyával meg lett oldva a tárhely. Plusz könnyebb, vékonyabb, olcsóbb és kisebb, mint a Lenovo.
Először rendelt egyet a partnerótol, de ott nem a b20-as verzió van, így érdemes az edigital-nál megvenni 15%-os kuponnal, ha még él a kedvezmény és megvan 68-ból gyári garival, egyébként a rendes ára 80. Az elitegsmnél 72, bolti garival az európai verzió.
A rendszer stabil, de kisebb akadások azért vannak benne, megkapta a 6.0-t, azzal jobb a helyzet már, de természetesen nem egy HTC szint :)

(#104437) bgunne válasza moklys1 (#104429) üzenetére


bgunne
tag

Ha előfizura veszed, a Telekomnál már egy Next S csomagban is 90 ezerért megkapod a Honor 8-at, annyiért szerintem jelenleg nem nagyon van jobb választás.

(#104438) mnbtrew


mnbtrew
csendes tag

Sziasztok!

telefon vásárláshoz szeretnék segítséget kérni:
csak magyarországi, új, számlás, független készülék játszik.
Feltétel a minél jobb kamera (tudom, vegyek tükörreflexest :)) ) illetve ha lehet, ujjlenyomat olvasó.
Illetve, h megbízható, jól működő eszköz legyen.
Ha lehet androidos, de nem fontos.
Árkategória 60-80 ezer között, magas maximum 100ig.

köszi a segítségeteket
üdv:
t

(#104439) gianone válasza bgunne (#104437) üzenetére


gianone
őstag

És ráfizetsz 1500-at havonta pluszban. Az még 36000. Tehát 126000. Függetlenül olcsóbb volt Edigitalban.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104440) bgunne válasza gianone (#104439) üzenetére


bgunne
tag

Ezt most nem értem, mire fizet pluszban 1500-at? Egy összegben 89 800 Ft, a részletfizetés pedig kamatmentes.

(#104441) gianone válasza bgunne (#104440) üzenetére


gianone
őstag

Mert a Next S havidíja készülék nélkül 6490 Ft, ha veszel készüléket 7990. Ergo 1500 forintot kicsöngetsz pluszban a telóért 24 hónapon keresztül.

Jó nagy átverés, Next M-nél ez havi 4000. Ha kapsz "ingyen" egy 60000-es készüléket, 96000-be fáj két év alatt.

Ehhez nem kell Bólyai Jánosnak lenni, mégis rengetegen nem veszik észre.

Társkártyáknál nincs ilyen, úgy megéri.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104442) bgunne válasza gianone (#104441) üzenetére


bgunne
tag

Hmm, ezt nem tudtam, köszi az infot, csak a telefont néztem. Ez így tényleg elég gáz húzás a T-től :(

(#104443) lestib


lestib
csendes újonc

hali. elég régóta nem találom a telefonom, talán mert még nem is létezik. ha mégis, melyik az?
- férjen el a kezemben, max 5 colos, de inkább kisebb kellene (csak a kompakt?), 14/7cm már nagynak tűnik.
- évekig akarom használni, de kapni fog bőven. az ütésállók méretük miatt mégis kizárva (xcover3 is drabál, a többi még nagyobb). a többi tokban mind nagy lenne, de akkor legalább fém keretes legyen, ne műanyag (sony compactok kilőve ütésálló tokkal nem nagyok?). ne is írjam, hogy cseppálló legyen?
- gps hibátlan legyen, ne veszítsen jelet.
- ne csak most ne legyen elavult, jövőre se. használható hardvert szeretnék, nem őszülni miatta.
- nem fogom naponta tölteni, mert bírnia kell 10 órát GPS módban navigálva is. és powerbankot se akarok cipelni hozzá.
- ne spórolják ki az értesítési ledet belőle.
és ha ilyen nincs, akkor mely telónál kell a legkevesebb számomra fontosról lemondanom? vegyek egy SE-t tokkal, és imádkozzak hogy ne merüljön túl korán le? egy Compactot és féljem a mobil hullását?

(#104444) gianone válasza bgunne (#104442) üzenetére


gianone
őstag

Csavartak egyet a dolgon, mert nem azt mondják, hogy ennyivel többet kell fizetni a telóért, hanem ha nem kérsz készüléket, akkor kedvezményt kapsz, így sokan nem veszik észre, de lényeg ugyanaz. Szimpla átverés. Főleg Next M-ben.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104445) istnag válasza lestib (#104443) üzenetére


istnag
addikt

Orvos kell Neked nem telefon.

(#104446) Siffredi válasza istnag (#104445) üzenetére


Siffredi
senior tag

:C

Gondolom mindez 50 ezer alatt kellene neki...

(#104447) ghiottone válasza lestib (#104443) üzenetére


ghiottone
nagyúr

10 órás gps idő egy töltéssel? - ez szerintem most még esélytelen. 4100-as aksival nagyon jó kijelzőidőket produkál a Redmi 3, 3 Pro, 3s - 5 col miatt gondoltam - de hogy 1 nap 10 órát menjen a teló gps programmal - ilyen extrém felhasználást nem hallottam. :Y Powerbank lesz ebből bármilyen teló mellé. + árba mi a határ?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104448) gianone


gianone
őstag

Egy túra GPS kell neki, amibe lehet autós térképet tölteni. Azok bírnak 25 órát is. Vagy esetleg GPS óra, de abban már nem volnék biztos. Egy eszközzel nem ússza meg.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104449) lestib válasza ghiottone (#104447) üzenetére


lestib
csendes újonc

Jó, a 10 óra GPS túlzás, de 5 alá nem mehetek. És a szempontok mélyén az áll, hogy ultrázok, üzemidő kell, méret korlátozott (ezek persze egymást kizárják), és nem tudom garantálni, hogy nem esik-ázik. Sportórák mellé kötelezően telefont kellene cipelnem - dupla kütyü. Önálló SIM-es órák pedig még igazán nem tartanak itt, különösen üzemidőben. Ár? Ami nem megfelelő, az mind túl drága.

(#104450) gianone válasza lestib (#104449) üzenetére


gianone
őstag

Őszintén szólva nem értem, mennyivel rosszabb egy órával és egy kis méretű telóval ultrázni, mint egy tepsifonnal, ami a nagy akksi miatt tuti rohadt nehéz is. És a két kütyüvel biztosan nem kell töltögetni sem.

Nokia 1610i Huawei Nova

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.