Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104901) timelord1987 válasza mateus (#104900) üzenetére


timelord1987
őstag

Idáig Windows Phone 8.1-et használtam.
De könnyen megszokok egy új rendszert is, ha az jobb.

[ Szerkesztve ]

(#104902) fahrii válasza timelord1987 (#104901) üzenetére


fahrii
őstag

Nem egészen egy ár kategória a 3 készülék. Ha van rá keret én tuti az s7et választanám.
Hardveresen hiába nagyon jó a 950, még volt wp fanként is azt mondom az a rendszer egy hulladék.

(#104903) Tyrel válasza Tyrel (#104733) üzenetére


Tyrel
őstag

Próbálkozom újra:

időközben leszűkült a kör új jelentkezőkre:
Nexus 5X
Galaxy A5 2016

Mindkettővel kapcsolatban vannak kételyeim, főleg ezekről kérdeznék:
A Nexus ugyebár gyári droid. Sokan mondják rá előnyként hogy sallangmentes, gyors rendszert kapunk... na de mik ennek a hátrányai??
Sokan panaszkodnak hogy kevés beállítási opció van ill. kevés az extra, vannak korlátozások, de konkrétumokat nem fogalmaznak meg. Ezenkívül sok tesztben, pl. az A5-ében is ki van emelve előnyként a magyar szótár (gondolom gépeléshez)... miért a Nexusnak nincs ilyen?
Van a Nexusnak nagyon zavaró hiányossága, amit pl. egy ingyenes app-al nem lehet pótolni, vagy ami miatt modjuk rootolni kell meg szenvedni vele hogy bele hekkeljek feature-öket amik máshol alapnak számítanak?

Az A5 2016 nagyon tetszik, szép maga a teló is, amoled is (ami nekem nagy előny mivel az eddigi WP-jeim is azok voltak és nem szívesen lépnék visszafelé), illetve a fizikai gombjai (főleg a visszagomb) nekem nagy pozitívumok. Egy dologgal nem sikerül kibékülnöm benne és ez a kamera. A mobilarénás teszt sokat nem segít, nagyon kevés kép van betéve és azok sem a többi teszt megszokott helyein készültek, hogy összehasonlíthatóak lehessenek...
De látszólag nagyon zajos képeket lő. Erről valakinek bővebb tapasztalata van? Esetleg későbbi szoftverfrissítéseivel javult a helyzet?

Esetleg van más amit még érdemes lehet megnéznem? Egy jó kamera (P9 lite is ezen vérzett el), 5" - 5,5" méret, jó akksi üzemidő, jó napfényben való olvashatóság lennének a fő szempontok... a sebesség másodlagos, már amíg nem hajmeresztően lassú.

Turenkarn

(#104904) Tyrel válasza timelord1987 (#104901) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem hagyd a WP-t a fenébe, én is onnan menekülök épp... MS hátat fordított neki még valamikor tavaly, onnantól kezdve haldoklik az egész...

Turenkarn

(#104905) agabe válasza timelord1987 (#104899) üzenetére


agabe
addikt

6S vagy S7.
Mindkettőt fogd meg, és amelyik jobban tetszik élőben azt veheted.
Működésben (bár ugye tök mások a különböző rendszerek miatt) egyikkel sem lesz gond, hosszabb frissítési periódusra az iphone esetében számíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#104906) Faketoface


Faketoface
újonc

Sziasztok!

Hosszú idő után lecserélném régi telefonomat (Sony Ericsson Xperia Mini Pro). Előbbiből látszik, hogy kb. minden mai mobil hatalmas ugrást jelent számomra, de nem akarnék gagyit venni. Hosszú ideig szeretném használni, előző telefon is lehúzott 5 évet.

Sok teszt olvasása után úgy döntöttem nem Samsungot, LG-t vagy hasonlót vennék (főleg nem előfizetésbe). A keret maximum 65e Ft.

Eustock, tinydeal, geekbuying, spellmall-t néztem eddig, de nem tudtam dönteni még (melyik honlapról érdemes amúgy? Mindegyik rak rá olyan ROM-ot ami tudja a magyar nyelvet?).

3 befutó maradt, amit én le tudtam szűrni:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (ebből fentebb linkeltek egy olyat, ami ha jól értettem Taiwanba készül vagy oda gyártják ezért van benne B20)

http://www.geekbuying.com/item/ES-Stock-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-372167.html

Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Gb

Meizu M3 Note 3/32 GB

Sajnos itt még nem volt tesztelve a Redmi Note 4, de külföldi oldalakon jókat írtak róla. A 3 Pro mellett annyit tudnék felhozni, hogy videótesztek alapján kb ugyan olyan gyors és talán ennyi idő távlatában kiforrottabb a ROM, illetve valamivel olcsóbb is.

A Meizu hardverileg picivel gyengébb, de olcsóbb is.

Kinézetre viszont a Redmi Note 4 nyert nálam és ha már évekig nézném ez sem utolsó szempont. Megéri a 4-es széria? Nem játszom hardverigényes játékokat telefonon, az Xperiaban se volt B20 szóval ha esetleg nincs benne nem tragédia, de nem is hátrány (Bp-n lakom szóval itt ez nem nagy baj). Note 4 mellett még az az erős érv, hogy 6.0 ás Android van rajta hosszú távra tervezve nem baj, ha most a legfrissebbet veszem meg.

Van-e esetleg hasonló tudású telefon, ami elkerülte a figyelmemet?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#104907) ghiottone válasza Faketoface (#104906) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy kolléga benyomásai a Redmi Note 4-ről.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104908) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Szaisztok! Páromnak vennék új telefont, az alábbi paraméterekkel:

- Árkategória: 150k a max
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Nincs prefernciám, számlát adjanak :)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: kb 2 év
- Mire használnád? Az alap funkciók melett főleg fotózás, ez a legfontosabb szempont - makrók, mauális mód, stb. Gyakorlatilag ez az egyetlen szempont, ami igazán számít.
- Oprendszer: mind1, csak Winphone ne.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Max 5.5

Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#104909) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Üdv a z1 compactom utódját keresem, hasonló telefon érdekelne, minden alternatíva érdekel! Üdv.

(#104910) andrisbandi válasza ->Raizen<- (#104909) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kíváncsi vagyok mit választasz majd.
Nekem nem sikerült dual simesbe kicsi jó telót venni.

De 5"-ig érdemes felmenni, mert a fizikai mérete nem sokkal nagyobb ezeknek az újabb telóknak a Z1C-nél.

Beletörődve a nagyobb méretbe én egy Samu 7 dual simet veszek majd azt hiszem.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#104911) ->Raizen<- válasza andrisbandi (#104910) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Redmi 3 pro elég erős ajánlatnak tűnik és itt Pest megyében menne a 4g.

[ Szerkesztve ]

(#104912) lezuvius válasza ->Raizen<- (#104909) üzenetére


lezuvius
őstag

Z5 compact? :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104913) Crafter32 válasza dangerzone (#104890) üzenetére


Crafter32
őstag

Én most néztem Samsung Galaxy A3-at 2016-ot. Van belőle dual sim is. Ha fontos a méret (140mm alatt) és minőségi külső nem igen van jobb. Partneronál azt hiszem 60e körül van, Médiamarktban talán 70-80 volt, nem emlékszem. Nekem nagyon szimpatikus. Egyetlen ellenfele a Sony Z3 C. ha a méretet nézem irányadónak.
Kínai brandet nem vásárolnék már csak elvi okból sem és hiányzik belőlük a B20 is általában.

[ Szerkesztve ]

(#104914) ->Raizen<- válasza lezuvius (#104912) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Elég volt a laggolós sony-ból. Plusz nem is lehet kapni.

(#104915) Crafter32 válasza Ezekiell (#104908) üzenetére


Crafter32
őstag

150e -ig gyakorlatilag bármit választhatsz szerintem. Ios, Androidot, BlackBerryt. Ez már szép összeg és olyan csúcs telefonok is beleférnek ami kiadásuk után pár hónap múlva leestek az árai.
Fotózáshoz nem értek, de olvasd el a Mobilarena nagy fotós tesztjeit az tud segíteni.

(#104916) lezuvius válasza ->Raizen<- (#104914) üzenetére


lezuvius
őstag

Lehet kapni es a Z5c egy pillanatra se akad meg az biztos... (Baratnom hasznalta)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104917) andrisbandi válasza lezuvius (#104916) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nekem a Z1C sem akad egyáltalán.
Igaz csak gyári Androiddal merem használni, és playes progikkal. Játszani sem szoktam rajta.

Ha lenne dual simesben Z5C, már rég vettem volna. Nagyon jó teló, aki szereti a Sony-t.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#104918) ->Raizen<- válasza lezuvius (#104916) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Közel ennyiért one plus 3 van már. :D
(#104917) andrisbandi Gyári androiddal nem rossz, sajna frissitettem nyalókára, azóta egy rakat... :)

[ Szerkesztve ]

(#104919) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

Tudnátok segíteni a döntésben?
A Samsung S7 és S7 Edge között vacilálok.
Az S7 Edge jobb lenne nekem méretben és a design-ja is jobban tetszik, viszont furcsa nekem hogy leíveli azt, ami a kijelző szélén van (főleg videóknál) és nem tudom hogy megtudnám-e ezt szokni.
Valamint a fogásától is félek, hogy nem lenne túl jó és hogy véletlenül elindítanék rajta olyan dolgokat amiket nem akarok, amikor az oldalát megfogom.
A sima S7-nél attól félek, hogy kicsi lenne nekem a kijelzője egy Note 3 után.
Ti melyiket választanátok?

(#104920) marinea2 válasza lowzor (#104919) üzenetére


marinea2
addikt

Ha ketto kozul kell valaszatni akkor az Edge +1 :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#104921) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket válasszam Nexus 5X vagy P9 lite?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#104922) ghiottone válasza csasaKKP (#104921) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nexus 5x

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104923) Crafter32 válasza lowzor (#104919) üzenetére


Crafter32
őstag

Edget sokan szidják, hogy hehezen fogható telefon, nincsen rajta fogás. Nekem nincs róla tapasztalatom, személyesen a minél kisebb telefonra voksolnék.

(#104924) lezuvius válasza ->Raizen<- (#104918) üzenetére


lezuvius
őstag

Te kertel a Z1c-hez hasonlo telot es szerintem a Z5c-nel jobban nem sok telo hasonlit ra, foleg nem egy 5,5'-os telefon :R

asdxv
+1 az Edgre :)

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104925) batai15 válasza csasaKKP (#104921) üzenetére


batai15
félisten

Ha akku idő a fontos p9 lite,de amúgy minden másba jobb az 5x .kivéve hogy nem bővíthető.

[ Szerkesztve ]

(#104926) ->Raizen<- válasza lezuvius (#104924) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:D Galaxy s7 xiaomi mi 5 és one plus 3 maradt a ligában.

(#104927) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!
Sógornőmnek keresünk telefont az alábbi kritériumokkal.
Árkategória: Mindenképpen olcsón. Első körben 25 ezer a felső korlát, de ez kitolható, ha a lenti feltételeknek csak így tudunk megfelelni.
Használt vagy új: Alapvetően új, de ha hosszabb távon (2-3 év) működőképes használt alternatíva is van, akkor jöhet az is.
Hol vennéd meg? T-mobile előfizetéshez. Nem vennénk új előfizetést, nem váltanánk csomagot. Gyártói garancia előny. Független is érdekel!
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Nyilván hosszú távra terveznénk, de tudjuk, hogy ebben az árkategóriában max. 2 évre számíthatunk.
Mire használnád? Telefonálás és sms, fényképezgetés, internet (alap dolgok: e-mail, időjárás, menetrend stb.), csekély multimédia: zene hallg., rádió hallg., videókészítés (de nem számottevő a minőség), filmnézés minimális mértékben. Esetleg később szóba jöhet még olyan, hogy riasztó- és fűtésrendszer távvezérlése, de feltételezem, ehhez nem kell nagy tudású telefon.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android vonalon maradnánk, ha lehet.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A jelenlegi egy 4.3" méretű Alcatel. Női kézről lévén szó kis telefon kellene, egykezes használatra. (Gondolom max 5" még belefér)

Tudom, nem könnyű ajánlani ilyen szűk kerettel, de előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#104928) csasaKKP válasza batai15 (#104925) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszönöm. SD kártya slot hiánya fájó, főleg, ha 4k videókat rögzítünk. Hm, lassan egyéves készülék lesz az 5X, ez azt jelenti, hogy a Google még fél évig fog foglalkozni a szoftverével?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#104929) batai15 válasza csasaKKP (#104928) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem még 1 fő verzió biztosan lesz rá a nougat után .
Viszont a snapi 808 nem a legtakarekosabb az akkuval, szamits rá hogy kelesz tölteni naponta legalább 1x.

[ Szerkesztve ]

(#104930) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
haverom honor 7-ese megadta magát, javítani nem lehet, emiatt másikat kell választania. Helyileg az edigital-ban tudja levásárolni. 5" körüli telefont nézne és fontos lenne a dual sim. Nézegette a honor 8-ast is, mert alig kellene ráfizetnie. Igazából alap dolgokra használja. Telefonálás, social, üzenetküldés, net.
Vélemény? Mit lenne érdemes vennie?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104931) btudos válasza Speeedfire (#104930) üzenetére


btudos
veterán

A Honor 8 egy meglehetősen jó választás lenne.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#104932) jovi


jovi
csendes tag

Hello,
eddig 5,2-es telefonvásárláson gondolkodtam, mostmár inkább az 5,5 méretű telefonok érdekelnek. Hosszú távra kellene, fontos hogy használható legyen 3-4 évig (akár 5 évig ha él addig ma egy telefon). Nem fontos a a kamera, inkább az erős hadver lenne a jó. Vodás vagyok ezért opciós a platinum 7. ár: 100-150 amit rászánnék.

(#104933) Speeedfire válasza btudos (#104931) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én is úgy látom. :K
Meg elnézve, sok lehetőség nincs is. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104934) csasaKKP válasza batai15 (#104929) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ez végülis nem akkora gond, van külső akksim, meg esténként mindig töltőre dugom. Ami mégiscsak zavaró, az az microSD slot hiánya.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#104935) lowzor válasza Crafter32 (#104923) üzenetére


lowzor
veterán

Haver S6 Edge-ét próbáltam, tényleg fura volt. Végig olyan érzésem volt, hogy mindjárt kiesik a kezemből. Az S7 Edge fogása is ilyen?
Hogy leíveli a dolgokat a kijelző szélén, az megszokható?

[ Szerkesztve ]

(#104936) marinea2 válasza lowzor (#104935) üzenetére


marinea2
addikt

Mivel nagyobb, szerinted? :U

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#104937) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Családtag szeretne telefont, de nem tud dönteni.
A két kiszemelt készülék: Samsung A3(2016) és Samsung J5 (2016)
Melyik éri meg jobban? Támogatás, stabilitás, stb..
Az A3-ban ami nekem szemet szúrt, hogy csak 1,5 GB ram van benne. Ez nem kevés már?
Köszönöm-

(#104938) Grieves13


Grieves13
csendes tag

Sziasztok.

Utobbi idoben egyre tobbet vacakszik a Z1-esem. Igy hat ugy dontottem ideje lenne lecserelni. Ezt anno 350euroert vettem, ugyhogy ez a hatar most is, viszont ha volna olcsobb, az se gond. Fuggetlen telefont szeretnek venni. Lehetoleg 3+GB ram, 5coll korul. Kameranak nem kell istentudja milyennek lennie, sose voltam nagy fotos... Legyen jo akumulatora. es ne szaggasson ha par alkalmazas egyszerre fut... Honor 7-est 8-ast illetve Lenovo Vibe P1 Turbot es Z3+-t illetve z5-ot nezegettem, de mas otleteket, tanacsokat is szivesen meghallgatok. :)

- Grieves13 -

(#104939) ->Raizen<- válasza Grieves13 (#104938) üzenetére


->Raizen<-
veterán

zuk z2 most nagyon jó ajánlat, itt is lesz logout teszt róla, snapi 820 4 gb ram 64 gb rom jó kamera. Következő 3 évre ideális lehet.

[ Szerkesztve ]

(#104940) Crafter32 válasza nobiand (#104937) üzenetére


Crafter32
őstag

A3-at választanám szépsége és mérete miatt. Nagyobb játékokra biztos alkalmatlan, ha arra kell ne A3 -t válaszd.

(#104941) Grieves13 válasza ->Raizen<- (#104939) üzenetére


Grieves13
csendes tag

A Gorilla Glass hianya mennyire lehet gond a ZUK eseteben?

- Grieves13 -

(#104942) ->Raizen<- válasza Grieves13 (#104941) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szerintem elöl hátul gg-s. Szilikon tok meg fólia rá és jóvanazúgy.

[ Szerkesztve ]

(#104943) chipesz


chipesz
őstag

45-55 ezres árkategóriában keresek telefont. Leginkább két SIM-eset, jelenleg is olyan van, bár nem használom a másik SIM-et, sosem lehet tudni, de egy céges mobil, vagy kedvező árú adatkártya esetében jól jöhet.
Legyen új, független, androidos. Sosem volt androidos készülékem, Symbian, majd WP 7.5-től folyamatosan Windows-os mobilok.
Az Eustockról néztem ki két telefont. A Xiaomi MI 4C-t, és a Xiaomi Redmi 3S Prime-ot. Utóbbi egy 10-essel drágább, de tudja a B20-at, 32 GB a belső tárhely, 3 GB a RAM, van ujjlenyomatolvasó (ez egyébként nem szempont), cserébe kisebb a kijelző felbontása, nincs Type-C (nem tudom eldönteni, hogy ez előny vagy hátrány) és gyengébb(?) a processzor. Ez mennyire érezhető?
A vásárlás egy hónap múlva lesz aktuális szóval nem baj, hogy jelenleg még nincs raktáron a 3S Prime.

Esetleg van más telefon ami hasonló tudással rendelkezik közel azonos áron?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#104944) Ájvé válasza chipesz (#104943) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi4c-ben jóval erősebb az S808, de igazából HD felbontás mellett S430 is bőven jó. Ezen felül kamera is sokkal jobb a Mi4c-ben. Ha két kártyával használod akkor Redmi 3S sem lesz bővíthető már, addig viszont a második slotba mehet micro SD kártya is. Akkuban sokkal jobb a Redmi 3s, dual sim használat esetén én ezt ajánlanám, ha nincs szükség erős hardverre.
Nyilván előny az USB type-c, gyorsabb adatforgalmat biztosít vagy más módon ki lehet használni (4k-s TV-re kötni), gyorsabb töltést is kínál. Azért ma még nem olyan nagy előnyök ezek.
Szóval tudásban jobb a Mi4c (ujjlenyomat olvasót kivéve), viszont Redmi 3s üzemideje sokkal jobb, Pro esetén nagyobb tárhely sem hátrány, több RAM inkább csak extra.

(#104945) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
90k, max 95k értékben keresnék telefont, főleg e-mailek olvasására, sok-sok hívás, navigálás mellett. Max. 5-5,2". A fentiek miatt fontos lenne a jó üzemidő, illetve a gyors működés.

Ennek fényében mit tudnátok ajánlani?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#104946) csakany2001 válasza HREH (#104945) üzenetére


csakany2001
senior tag

Huawei P8,Sony Xperia Z3,LG Nexus 5X.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#104947) lezuvius válasza HREH (#104945) üzenetére


lezuvius
őstag

Honor 7 jo valasztas lenne.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104948) dew


dew
újonc

Sziasztok sony xperia z5 compactban gondolkodom, vélemények a telórol? Z1c-t váltana

(#104949) GEPESZ66 válasza nobiand (#104937) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem játszok,így tökéletes az A3 2016,ha elég a mérete.

(#104950) Trex3399


Trex3399
tag

Sziasztok!

One Plus 3 vagy Honor 8?
Ma rendelnék telefont, a Honorhoz most újonan 124.990ft-ert hozzá tudok jutni akciósan, valamint a One Plus 3 is ugyan ezen az áron van a hivatalos oldalán!
Honor 6-ot váltok le!
Általában zene hallgatásra, filmnézésre, valamint játékra is használnám!
Melyik telefon lenne jobb, az időtállóbb? Én nem tudok dönteni, ezért kérném a segítségeteket!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.