Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105851) ->Raizen<- válasza pataig (#105850) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha játék is kell note 3 pro, ne akard magad szopatni a gyengébb verzióval. Komolyabb játékhoz minimum snapdragon 800 vagy e feletti soc teljesítmény kell.

(#105852) Ájvé válasza pataig (#105850) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha belefér és nem túl nagy, akkor RN3P SE.

[ Szerkesztve ]

(#105853) vieri2000 válasza Drughi (#105829) üzenetére


vieri2000
tag

Én itt próbáltam összehasonlittani őket [link] én is ezek közül próbálok dönteni.

Nekem nagyon tetszik a samsung a3 de a kamera nem győzőtt meg átlag felhasználásra sem.
A Redmi s3 prime valahogy félek a garanciától és elég sokat írogatnak rom módosításról az meg nekem nem nagyon megy föleg hogy nem volt még xiaomi telefonom. a huawei p9 lite meg valahogy nem az igazi (Honor 8 lenne de az meg nekem sok).
nehéz űgy. (főleg ha semmi sem jó az embernek :) )

[ Szerkesztve ]

(#105854) batai15 válasza pataig (#105850) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem egy értelmű hogy note kell neked.. max ha azt mondod hogy az 5.5 sok akkor redmi de itt egyértelmű a dolog , főleg hogy notebol is van b20as.

(#105855) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

üdv néktek, jó lelkek!

egy nem szokványos kérdésem lenne: még a nyáron vettem egy alaposan leakciózott Huawei P8 Lite-ot, afféle második telefonnak. most azonban hozzám került egy Galaxy Note 3, ami ugyebár nem valami friss darab, van pár külsérelmi nyom rajta, de minden működik, új az akku, nem karcos a kijelző és ugyebár új korában egy igazi erőműnek számított.
el tudnám adni a P8 Lite-ot, szerintetek vállalható a Note 3-ra "visszatérni"? gari ugye nyilván nem lehet szempont, de teljesítmény, stb annál inkább. mit javasoltok?

(#105856) Handball94


Handball94
aktív tag

Sziasztok,
S7-et tervezek venni (6S-en gondolkoztam még, de több szempontból előnyösebb számomra az S7), a mobilkereskedes.hu-nál valóban gyári garanciát adnának hozzá? Van valakinek tapasztalata ezzel? Róla lenne szó, 2 évvel.

(#105857) Ájvé válasza vieri2000 (#105853) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem kell már semmit módosítani, Global ROM van rajta alapból (pl. Eustocknál, de több külföldi shop is adja már), ami hetente frissül és 100%-ban magyar.

(#105858) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

- Árkategória. 50-től max 75 ezerig.
- Használt vagy új? Új, max használt alma.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Kb. 2 évig bírja.
- Mire használnád? Játékra és multimédiára.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Nem ragaszkodom semmihez.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Én néztem a Nexus 5x-et, huawei p9 lightot.

Szerintetek Black Friday-kor lesz valami jó akció?És várjak addig? Amúgy az mikor lesz?

Válaszotokat előre is köszönöm!:)

(#105859) ->Raizen<- válasza fabri07 (#105858) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Redmi note 3 pro se.

(#105860) fabri07 válasza ->Raizen<- (#105859) üzenetére


fabri07
aktív tag

Azt nem írtam, hogy 5" körülit szeretnék.

(#105861) Ájvé válasza fabri07 (#105858) üzenetére


Ájvé
veterán

P9 Lite kevés lesz játékhoz, Nexus 5x pedig 2/32-es kell akkor tárhely miatt, mivel nem bővíthető (komolyabb játékok sok helyet foglalnak). Játékra egyébként még Redmi 3S is jobb, mint a P9 Lite, Nexus 5x viszont már jobb már a Redminél.

[ Szerkesztve ]

(#105862) fabri07 válasza Ájvé (#105861) üzenetére


fabri07
aktív tag

Akkor a nexusra gyűjteni fogok :)

(#105863) Amrita


Amrita
újonc

Kedves Mindenki! :)

Az új telefonom kiválasztásában szeretném a segítségetek kérni.
Ami fontos számomra: viszonylag hosszú távra tervezem (minimum 3 év) és elsősorban hagyományos funkciókra, netezésre (cikkek olvasgatására, emailezésre), használnám, és csak másodsorban fotózásra, zenehallgatásra, játékokra. Egy lehetőleg szép kijelzővel rendelkező, kb 5 colos telefont szeretnék. Ami az árkategóriát illeti, kb. 60- 90e Ft között szeretnék maradni.

Köszönöm a segítséget!

(#105864) Csavargoo8


Csavargoo8
csendes tag

Sziasztok!

iMan Victor telót néztem ki magamnak, szinte mindent tud, amit szeretnék. Van esetleg valakinek tapasztalata vele?

(#105865) Viktor0610 válasza Csavargoo8 (#105864) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Paraméterekre jó, de mint minden ismeretlen kínai márkánál, itt is kérdéses, mennyire működik jól a gyakorlatban.
A másik meg. Mivel nem igazán ismert, támogatást nem igazán fogsz találni hozzá, ha valamibe belefutsz.

Én inkább valami ismertebb márkát keresnék.

Samsung Galaxy A54

(#105866) pataig


pataig
tag

Köszönöm mindenkinek a választ!!

Elsősorban én is Xiaomi Redmi Note 3 Pro International Special Edition felé hajlok! (erősebb soc, nagyobb kijelző, remélhetőleg gyorsabb is!)

Ami igazából zavar, hogy mindkét készüléknek van fóruma, de főleg a romolgatás a téma, s én ezzel nem nagyon szeretnék foglalkozni.... Igazából megveszem és használni szeretném, s nem folyamatosan keresgélni a kompromisszumos megoldásokat!!!
Persze tudom nincs tökéletes telefon!!
Komolyabb grafikai igényű játékokat idáig sem használtam, de a net, a gps és a telefonálás fontos, hogy jó legyen!! :)

(#105867) StarZ3r0 válasza batai15 (#105837) üzenetére


StarZ3r0
tag

re
melyik xiaomira gondolsz?
szerintem mindenkepp kintrol rendelem, azzal lehet fogni par ezrest

(#105868) Csavargoo8 válasza Viktor0610 (#105865) üzenetére


Csavargoo8
csendes tag

Igen, a kockázat fennáll. De még jóval drágábban sem találtam az alábbi paramétereknek megfelelőt:
-Legalább IPx7 vízállóság
-2 sim + microsD bővíthetőség
-min. 5" képernyő
-LTE B20
-min. 3500mAh akksi, nem érdekel milyen vastag és nehéz, sem az hogy néz ki

Nagyok az igényeim?

(#105869) Ájvé válasza pataig (#105866) üzenetére


Ájvé
veterán

Ennek csak örülni kell, nem hibák tömkelegére panaszkodnak. Azért az a téma, mert arról lehet beszélni, ez egy örök téma, Mi 3 fórumon is ez megy, én ennek ellenére MIUI Global ROM-al használom, szóval ezzel nem is kell foglalkoznod. Másrészt ha pörög a fórum azt jelenti népszerű a készülék, ha kérdésed vagy problémád van hamarabb választ fogsz találni rá.

(#105870) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Apósomnak kellene egy új mobil, 65+ az életkora. Szeretné az unokáját látni a kijelzőn, erre 20k lenne.
Új, maximum Telekom függő lehet.
Kiszemeltek:
-Microsoft 435 Lumia (nextel)
-Zopo 320 (Dual SIM) LTE kártyafüggetlen okostelefon, Black (Android) + gyári tok (edigital)

Csak telefonálás, esetleg pár fénykép, amit a kijelzőn mutogatna a kocsmában.

Ezek 20k-ből kijönnek. Tudom kevés a pénz, de ennyi van most erre.
Vagy tudnátok jobbat ajánlani?

Köszi.

(#105871) batai15 válasza zzola (#105870) üzenetére


batai15
félisten

" kocsmában." ezen besírtam.
Igazából meg kell venni az elsőt ami kijön a keretből, kb ennyi a lehetőség.
Lumiával talán annyival jobb lenne hogy ugye egyszerűbb a rendszer, meg a csempék miatt talán jobb is lenne neki kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#105872) zzola válasza batai15 (#105871) üzenetére


zzola
félisten

Lehet, hogy egyszerűbb, de nála a telefonálásban kimerül a használat. Szóval ilyen szempontból mindegy lenne. A Zoppo-nak nagyobb a kijelző illetve egy tok is jár mellé.

[ Szerkesztve ]

(#105873) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Sziasztok,

A hosszú és küzdelmes csatában amit az egy kézzel kezelhető erős, minőségi androidos telefon megtalálásáért folytattam, elbuktam. Túl nagy kompromisszumokat kell kötni sajnos a kis méretét, ugyanolyan magas áron.

Úgy indultam el tegnap este, hogy megvolt az úgymond kiválasztott az 5 colos Xperia X személyében 130k-ért telenornál kártyásan. Ezt a nagyságot még elfogadhatónak találtam. Mivel még sehol nem tudtam kipróbálni a mammutba mentem mert ott majdnem minden épkézláb telefon ki van rakva. A személyes találkozás után viszont csalódott voltam. Az elvárt sebességet csak részben hozta, ami viszont még inkább elkeserített az a hátulján érezhető melegedés volt.

A hasonló árban versenyző honor 8-on is eljátszottam ugyanezt a tesztet, megnyitottam egy csomó appot amit sokkal jobb sebességgel tett és melegedést sem tapasztaltam. A véletlen folytán úgy alakult, hogy épp egy akció volt, így 125k-ért vihettem el a telefont. A méretével kicsit gondban vagyok, elég nehezen tudom előszedni zsebből de vannak opciók amik segítik az egykezes használatot, ezenkívül elégedett vagyok.

A több mint 2 hónapja tartó keresgélés ezennel véget ért.

(#105874) ghiottone válasza mantequilla (#105873) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105875) ->Raizen<- válasza mantequilla (#105873) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én is ugyan erre a következtetésre jutottam, a kis méret merő kompromisszum, kénytelen vagyok nagyobb telefonban gondolkodni mint 4,0-4,3 col. Ha androidot szeretnék. Viszont iphone se az van de a rendszer merőben más, ott a kockázat mi van ha nem tetszik, azt hozzá kell tenni hogy én már nem romolgatok meg témázgatok androidon.

(#105876) zzola válasza mantequilla (#105873) üzenetére


zzola
félisten

Ennyiért Nexus 6P-t vettem volna... :DDD

(#105877) Khelben válasza ->Raizen<- (#105875) üzenetére


Khelben
nagyúr

én már nem romolgatok meg témázgatok
Akkor számodra ideális lesz az SE :)

(#105878) ->Raizen<- válasza Khelben (#105877) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Haverom 5s-re váltott és nem győzi dicsérni. Na igen de van pár dolog elméletileg amit ios-en nem vagy csak nehezen lehet megoldani ami az androidon egyértelmű.

(#105879) Khelben válasza ->Raizen<- (#105878) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én még nem találkoztam megoldhatatlan dologgal, ugyanarra tudom használni, mint előtte az androidost.

(#105880) mantequilla válasza ->Raizen<- (#105875) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Én annak örülnék igazából ha a 4.7-es iphone-ok méretében jönne valami androiddal felső kategóriából. Lehet, hogy ez butaság amit most mondok de szerintem nem véletlen nincs ilyen méretben igazán konkurenciája az apple-nek.

Nekem igazából nem tetszik, hogy ők mindent másképp csinálnak mint mások.

(#105881) diegho válasza mantequilla (#105880) üzenetére


diegho
nagyúr

Ott volt az Alpha, de nem lett sikeres, szerintem emiatt nem is erőltetik ezt a gyártók. A Sony kínál egyedül felső kategóriának látszót 5" alatt, de lehet igazuk is van. Egy Galaxy S7 alig nagyobb a 6s-nél, 3mm az nem a világ.

(#105882) lezuvius válasza mantequilla (#105880) üzenetére


lezuvius
őstag

Az iPhonenak meretben barmennyire is furan hangzik de van rivalisa, megpedig az S7. S7-i6s kozott meretben annyi a kulonbseg, mint az S7-H8 kozott. Ez pedig tekintve, hogy mennyivel nagyobb a kijelzo a Samsungban, mint az Appleben nem semmi es ha ennyi minimalis meretbeli tobblet nem fer bele valakinek azt nem tudom elhinni. Tehat igenis van kompakt droid flagship csak nem a kijelzo meretet kell figyelni, hanem a fizikai dimenziokat a telefonnal...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105883) gianone válasza lezuvius (#105882) üzenetére


gianone
őstag

Az IPhone-nak épp így nézve talán van konkurenciája, mert "csak" 4 mm. De igazából már az is nagy, több mint egy cm-rel hosszabb a z5 Compactnál. Egyébként nálam pont ez a 1,5 cm dönti el, hogy kényelmes-e még zsebben egy teló vagy nem.
Játszani, böngészni tényleg sokkal jobb. De rohangálni, dolgozni, ne adj isten sportolni egy 5-ös is nagy. Folyamatosan figyelni kell rá

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105884) okay


okay
aktív tag

Hello!
Azt szeretném kérdezni hogy a Samsung S5360 valójában milyen microsd kártyát is fogad, alap 2.3as androiddal? Valahol 32GB-st ír, valahol meg aazt hogy az SDHC-t se csak a simát 2-4GB-osat. Mondjuk nekem a 2gb is megfelelne csak nem lehett kapni.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#105885) Ájvé válasza okay (#105884) üzenetére


Ájvé
veterán

(#105886) okay válasza Ájvé (#105885) üzenetére


okay
aktív tag

Tehát akkor ez a biztos :)
Köszi!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#105887) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Hölgynek vennék telefont. Keret: 30.000 Ft. Természetesen használt piac. Ami elvárás: 2Gb ram.

Jelenleg egy Lg L7 II-őt használ nagy megelégedéssel. Ha a keretet nem használjuk fel teljesen nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#105888) Shocker válasza Shocker (#105840) üzenetére


Shocker
csendes tag

Nagy segítség lenne, ha tudnátok valami tippet adni. Köszönöm :)

(#105889) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Most nagyon akciósak az A+ külső aksik az emag-on. Nagyon vállalhatatlanok? Vagy érdemes féláron beruházni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#105890) nyisziati válasza Shocker (#105888) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia! Első telónak szerintem teljesen jó a Lenovo.
Alternatívának esetleg nézz rá a Blackview A5-re. A keretbe belefér, magyar garival. Újabb és gyorsabb, bár a Lenovo-nak jobb minőségűek a hardverkomponensei.

(#105891) cappa72 válasza Shocker (#105840) üzenetére


cappa72
nagyúr

A Lenovo A1000-et kerüld, ha lehet. Volt pár kollégámnak. Hamar túladtak rajta.
Inkább az A2010, ha márkán belül gondolkodsz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#105892) Shocker


Shocker
csendes tag

Nagyon köszönöm nektek! :)

(#105893) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Mi újság az 5" alatti piacon? Azt említettétek, lesz valami csúcs Moto.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#105894) ghiottone válasza tvamos (#105893) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Lesz egy 4,6 colos körüli - Moto M, ami a G és a Z széria között helyezkedik el, csak nem csúcs és lehet only china. Helio P10-ről és 3GB ramról szóltak a leakek, aztán ezt megerősítette a tenaa.com, de csak az 5,5 colos verzió volt.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105895) tothszabi080 válasza tvamos (#105893) üzenetére


tothszabi080
újonc

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, Van 3 elképzelés, sorolom őket:

Xiaomi Redmi note 3 ---> 3gb/32gb
Xiaomi Redmi 3 s --->3gb/32gb
Meizu m3 note ---> 3gb/32 gb

Tapasztalat? Flyme vagy MIUI?
Előre is köszönöm!!

(#105896) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Anyámnak kellene okostelefont vennem, céges flottában, szolgáltatótól, újonnan, ezek vannak nagyjából egy árban, illetve ezek férnek bele:
Huawei P8 Lite
Lenovo Vibe S1 Lite
LG K8 4G
Samsung Galaxy J3 2016
Samsung Galaxy J5 2016

Alap felhasználásra lesz, telefon, sms, IM, pár fotó. Fontos a jó hangminőség és a könnyű kezelhetőség. Melyiket ajánlanátok?

Let the Zone take me if I am.

(#105897) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

- Árkategória. 50-60 ezerig.
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Bármilyen megbízható forrásból. Lehetőleg Mo-i garival, de nem ragaszkodok hozzá.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Kb. 2 évig bírja.
- Mire használnád? Messenger, fényképezés, ilyenek, játszani nem fogok vele szerintem
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Androidos legyen
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5"

Fontos még a b20.

Samsung Galaxy A5, Lenovo Vibe shot z90, Huawei p9, Sony Xperia Xa... ilyesmi kinézetű telefonok jönnek be. Inkább szögletes formák, nagyon vékony oldalsó kávával, előny a fém ház.

(#105898) Ájvé válasza kutga (#105896) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezek közül leginkább P8 Lite, más nem játszik? (Független készülék, mennyit szántok rá?)

b4lukapitany:
Redmi 3S Prime?

[ Szerkesztve ]

(#105899) gianone válasza b4lukapitany (#105897) üzenetére


gianone
őstag

Xiaomi Redmi 3s Prime

[link]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105900) kutga válasza Ájvé (#105898) üzenetére


kutga
nagyúr

Telekomos flotta. P8 Lite 38k, Samu J3 28k. Lenovo és a J5 már 50k körül, a P8 árát is sokallta már. Más nincs sajnos.

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.