Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104551) Drughi válasza lezuvius (#104549) üzenetére


Drughi
addikt

Telekomnál ezek nem játszanak

(#104552) diegho válasza Drughi (#104551) üzenetére


diegho
nagyúr

És az miért is baj? Függetlenül miért nem lehet megvenni? Előfizetéssel telefont venni nagyon nem jó biznisz, kártyásan meg pláne.

(#104553) gianone válasza Drughi (#104551) üzenetére


gianone
őstag

Nagyban függ a döntés a csomagtól és az ártól. Honor 7 Lite-ot inkább P9 Lite-hoz érdemes hasonítani tudásban, bár az némileg drágább.

diegho

Ez általában igaz, de nem mindig. Pl. Telekomnál társkártyában vagy Magentához integrált társkártyához (Next S, Next M) kifejezetten jó áron lehet kapni telókat. Főleg Huaweieket. Ezeknél nincs havi felár a csomagra, ha vesz telefont, és a kedvezmények meg elég nagyok.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104554) Drughi válasza diegho (#104552) üzenetére


Drughi
addikt

Pl ha a cégnek ott van flottája és adnak. :U
Nem oktatást kértem, hanem tanácsot, fix paraméterekkel.

(#104555) diegho válasza Drughi (#104554) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem 2 flottám van, mégsem szolgáltatónál vettem egyik telefont sem...

(#104556) gianone válasza gianone (#104553) üzenetére


gianone
őstag

Na ezt rossz személynek címeztem. Bocsi.

lovace-nek akartam.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104557) NorbRt27


NorbRt27
újonc

Sziasztok

Új telefont keresek kb 50-80k forint körül, jó ár/érték aránnyal, androiddal, t-mobilos vagy független.Főleg netezésre lenne használva, néha fényképezés, játék, egyéb. Dual sim jó lenne ha tudná a telefon.

Mit tudtok ajánlani? :))

(#104558) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Maximum 65.000 forintért (vagy egy kicsivel feljebb) milyen kártyafüggetlen készüléket ajánlanátok? Eddig a Xiaomi Redmi 3S volt a befutó, de annyi hibajelenséget olvastam a topikjában (térerő, akksi, stb.), hogy inkább valamelyik bevált, ismertebb gyártó készülékét venném.

Barátnőmnek lesz, tehát nincs semmilyen különleges igény, csak tegye a dolgát mókolás nélkül.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#104559) csakany2001 válasza 4ron (#104558) üzenetére


csakany2001
senior tag

Minden feladatot a 3S is ellát és még így is kevesebb a gond vele mint sok nagy márka telefonjaival ebben az árkategóriában.Talán még a Moto G4 Play ami jó ilyen körül.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#104560) 4ron válasza csakany2001 (#104559) üzenetére


4ron
senior tag

Az lehet, hogy minden feladatot ellát, de amennyi hibát olvastam csak az utolsó oldalon a topikjában, az nekem elég volt ahhoz, hogy ezt teljesen töröljem a virtuális kívánságlistáról.

A G4 Play miért nem kapható pl. Extreme Digitálnál vagy MM-nél egyébként? Furcsállom.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#104561) csakany2001 válasza 4ron (#104560) üzenetére


csakany2001
senior tag

Mert ide nem terjesztette ki a Lenovo,az Expansys árulja csak ami elég korrekt cég.Gyártói garanciát adnak.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#104562) 4ron válasza csakany2001 (#104561) üzenetére


4ron
senior tag

Elhiszem, hogy korrekt, de szívesebben vásárolnék inkább egy Magyarországon már évek óta működő, több üzlettel rendelkező bolttól.

Sajnos így a Moto G4 Play sem opció. Huawei P8 Lite, Galaxy J5, Galaxy A3? Vagy bármi más?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#104563) ghiottone válasza 4ron (#104562) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Honor 7 lite - igaz, most 69, de múlt héten az extremedigital kuponnal pl. 59-ért adta.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104564) gianone válasza diegho (#104552) üzenetére


gianone
őstag

Most direkt megnéztem, Magenta mellé Next M társkártyában konkrétan ingyen adják a P9 Lite-ot, Next S társkártyában 30-ért. Szerintem akinek ilyen csomagja van, nem hagyja ott.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104565) diegho válasza gianone (#104564) üzenetére


diegho
nagyúr

Ehhez kapásból 2 előfizetés kell, nem beszélve arról, hogy 2 év alatt kifizetsz 9990*24-et, ami egy laza 239760 pénz és csak egy alsó-közép telefont vettél borzasztó drágán. Hihetetlen, hogy itthon mekkora pénzeket kifizetnek emberek a telefonért és a telefonálásért, 12-13 éve én is ezt csináltam, de az a 3 év alatt eltelefonált 1,2M utólag életem legnagyobb baromsága volt, most a havi számlám ~3400 és szinte korlátlanul beszélek, a telefont pedig megveszem függetlenül.

(#104566) gianone válasza diegho (#104565) üzenetére


gianone
őstag

Most ugye arról beszélünk, akinek ilyen van. Nem arról, hogy a telefonért kössél ilyet. Egyébként meg Magentában integráltként nem is annyiba jön ki, a plusz akciós és nem akciós szolgáltatásokat, kuponokat nem is számolva (nyári korlátlan net, 5000 Ft-os tartozék kupon, korlátlan TV GO forgalom, wifi fon stb.). De a Next S már csak 6490, és azzal is csak 30 rúgó. Itt is havi 2000 forint kb az engedmény, tehát már mintha 4500 volna és vesz egy független.

Rengetegen vesznek sima Next M-re is telefont, mert nem számolják bele a havi 4 rugót, amit kicsengetnek pluszban, 96000-et, a telóért. Na ez a nettó hülyeség.

Az a 3400 forint jól hangzik, voltam több flottában is. kb. ennyi volt az előfizetés, de a korlátlantól rohadt messze volt. Szerencsés vagy. Egyébként én sem fizetek többet, de nem is telefonálok sokat, inkább netezek. Viszont van a családban, akinek simán megéri a korlátlan csomag 10000-ért, mert előtte többet fizetett. Ráadásul bevíve Magentában ténylegesen nem is ennyi, mert összesített számla kevesebb, mint a csomagok külön.

Szóval azért simán megérheti a telefonálási szokások függvényében. Ha eleve megvan a csomag, akkor egyértelmű a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104567) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
Melyik a jobb választás a Sima S7 vagy a P9?
Érezni képernyő kicsit kisebb S7-en?
Esetleg megéri +pénzt S7edge?

[ Szerkesztve ]

(#104568) NoOne1976 válasza ghiottone (#104563) üzenetére


NoOne1976
őstag

A Honor 7 Lite 65ezer a MM-ban akciósan.

Jól gondolom, hogy a Honor 7 Lite a P9 Lite előtt van minőségben, tudásban? Vagyis, hogy azt érdemes venni?

Ha egy használt P8 Lite-hoz hasonlítjuk, ami 30-35-40ezer, akkor megéri a felárat?

(#104569) lezuvius válasza rayman2006 (#104567) üzenetére


lezuvius
őstag

S7 mellett szol a szebb kijelzo,erosebb es takarekosabb SoC,jobb kamera.

P9 elonye szerintem a sokoldalu EMUI (tobb funkcio estalan meg egy picivel jobban van optimalizalva a TW-nel)

S7 edge megjobb akku es Edge kijelzo!?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104570) ghiottone válasza NoOne1976 (#104568) üzenetére


ghiottone
nagyúr

P8 lite+hoz viszonyítva szerintem megéri a felárat. Erősebb, energiatakarékossabb processzor, jobb gpu, minőségibb fémház, ujjlenyomat olvasó, tovább lesz támogatva. P9 lite-al egyenlő hardveres alapokon van a Honor 7 lite.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104571) Crestol


Crestol
tag

Árkategória rá szánt összeg: olyan legfeljebb 70-90
- Használt vagy új? Mindkettővel kivagyok békülve
- Hol vennéd meg? Függetlenül vennem, kintről jobb esetben külföldi oldalakról, de az apróval is meg vagyok.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Bestbuy is szóba jöhet, de a legjobb is jól hangzik hosszú távra. Bár fél évnél a Nexus 5-ön kívül semmi nem bírta tovább.
- Mire használnád? Multimédia tartalom, játék azért nem igazán.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Kizárólag android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5" teljesen kompakt számomra, de ettől mehetünk feljebb is.

Még kikötéseim FHD, min. 32 gb tároló, b20 támogatás!!! .
Esetleg: snapdragon proci, bővíthető lehetőség, camera2api

(#104572) BenHans válasza Crestol (#104571) üzenetére


BenHans
addikt

Nexus 5X jó választás lenne. :K

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#104573) Lefty


Lefty
addikt

Hello,

segítsetek már kérlek mert ebben az ársávban egyáltalán nem vagyok képben:

- Árkategória.
35-40 ezer

- Használt vagy új?
Új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
valamelyik webstore

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
1-2 évre

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
tök átlag dolgok, mint fotózás, böngészés, facebook app főleg

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
ennyi pénzért csak android jöhet szóba

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
4" körül

Köszi előre is a segítséget!

(#104574) TomX


TomX
tag

Sziasztok,Huawei P8 Lite szerintetek jó lenne játékra(Real Racing 3,és társai)?
Vagy még mit ajánlanátok játékra??????

(#104575) ptamas03 válasza Bandinho (#104531) üzenetére


ptamas03
újonc

Huawei p9 lite vagy Honor 7 lite

(#104576) Ájvé válasza TomX (#104574) üzenetére


Ájvé
veterán

P8 Lite kevés hozzá.
Legalább Mi4c lenne jó, de abban kicsit szűkös a tárhely ilyen játékoknak.
Redmi Note 3 Pro még esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#104577) TomX válasza Ájvé (#104576) üzenetére


TomX
tag

Ahan. Redmi 3 pro az jó lenne???
Mert az még belefér a keretbe.

(#104578) lezuvius válasza TomX (#104577) üzenetére


lezuvius
őstag

Az mar eleg hozza. Mi4c szintjen van kb hardveresen.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104579) ghiottone válasza lezuvius (#104578) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Note 3 Pro igen, de a sima redmi 3 csak Snapdragon 616-os + Adreno 405.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104580) w333 válasza Crestol (#104571) üzenetére


w333
félisten

N5X ! :K

(#104567) rayman2006

S7 -t választanám ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#104581) lezuvius válasza ghiottone (#104579) üzenetére


lezuvius
őstag

RN3P-t olvastam veletlenul :)

Redmi 3pro talan eleg, mivel csak 720p kijelzot kell mehajtania a hardvernek.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104582) xtree


xtree
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő témában:

Új, kártyafüggetlen, androidos okostelefont szeretnék vásárolni (jelenleg is ilyet használok), amelynek az átlagnál érzékenyebb az antennája.

Azért fontos ez, mert a napi munkám 80%-át a telefonálás teszi ki, viszont egy völgyben lakunk, ahol a térerő (T-COM) nincs a toppon. Folyamatosan mozognom kell a házban, hogy legyen elég jel a beszélgetésekhez. A Vodafone térereje idáig el se ér! A Telenorról nincs tapasztalatom, de azt látom, hogy a helyzeten sokat javíthat egy érzékeny antennájú telefon.

2 éve már, hogy egy akkor 20 ezer forintos alapszintű Prestigio telefont használok, ami térerőben veri a nálánál 1 évvel fiatalabb és kb 15 ezerrel drágább Samsungot, amit direkt az előbbi kiváltására vettem. :U

Az okos funkciók számomra nem létkérdés. Csak azért maradnék az androidnál, mert 700-800 telefonszámot nem szeretnék egyenként bepötyögni egy hagyományos vagy más op rendszerű telefonba.

Meg vagyok lőve, mert bármelyik telefont veszem is meg, csak utána derülhet ki, hogy elég jó-e az antennája a mi viszonyainkhoz. :F

Árkategória: Max. 40-50 ezer forint.

Tanácsaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#104583) D@ve89 válasza xtree (#104582) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, hasonló helyzetben voltam én is, viszont középkategóriában sem találtam megfelelő telefont. Végül megelégeltem a helyzetet, és beruháztam egy Huawei P9-be. Valami tripla antennás rendszer van benne, a lényeg az, hogy nagy megelégedéssel használom, végre van mobilnetem ott is, ahol eddig a régi telefonommal nem volt térerő. Ámbár ez nem ugyanaz az árkategória, mint amiben te keresgélsz. Kicsit olcsóbban (de még mindig duplája a keretednek bőven) a Honor 7 is nagyon jó ilyen téren, tapasztaltam.

(#104584) xtree válasza D@ve89 (#104583) üzenetére


xtree
csendes tag

Köszönöm a tanácsodat!
Abból indultam ki, ha a Prestigio alapgépe képes erre, vagy az Alcatel OT 995, akkor talán akad még ebben az árkategóriában is hasonlóan érzékeny antennájú teló.
Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a fellelhető tesztek erre a tulajdonságra nem térnek ki, csak a WIFI-, a Bluetooth- és GPS vételi képességekre. :F

(#104585) Ájvé válasza lezuvius (#104578) üzenetére


Ájvé
veterán

Viccelsz? Snapdragon 808 vs 616?
Adreno 405 vs 418? Messze nem egy szint a kettő.
Közbe látom írtál, RN3P már van olyan jó nyilván.
720p kijelző ide vagy oda, sokkal gyengébb a Redmi 3 Pro is. Mellesleg ilyen téren teljesen mindegy, hogy Redmi 3 vagy Redmi 3 Pro, van RAM/ROM több, SoC ugyan az viszont, így semmi különbség nincs játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#104586) xtree válasza D@ve89 (#104583) üzenetére


xtree
csendes tag

Bocs a duplázásért!

[ Szerkesztve ]

(#104587) xtree válasza D@ve89 (#104583) üzenetére


xtree
csendes tag

És a P9 Lite szerinted szintén megfelelne?

(#104588) cafatmaister válasza Ájvé (#104585) üzenetére


cafatmaister
csendes tag

az en 4 eves n4-em viszi a Real Racing 3-at,akkor gondolom a Redmi 3-nak sem okozhat gondot...

A1018->5110->3310->k700i->6230i->N70->6500s->6120c->E71->Legend->Defy->BB9700->Neo->Arc->P->N4

(#104589) D@ve89 válasza xtree (#104587) üzenetére


D@ve89
tag

Sajnos nem tudom. Én is nagyon nézegettem, de nem találtam róla ilyesmi információkat. Ami biztos, hogy míg a Honor 7 , Honor 8 és P9 esetében maga a Huawei is kiemeli, hogy milyen jók a vételi képességeik, addig a P9 Lite-nál nem.

Amúgy biztos vannak olcsóbban is jó telefonok, csak sajnos ahogy mondtad, nem igazán lehet ilyen információt fellelni erről a tulajdonságról sehol.

Mégegy: Honor 7 Lite esetében a mobilaréna is írta, hogy elég jó a hálózati stabilitás: "A beszélgetés hangminősége és -ereje kiváló, a hálózati stabilitás szintúgy."

[ Szerkesztve ]

(#104590) xtree válasza D@ve89 (#104589) üzenetére


xtree
csendes tag

Értem. Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat! Szép napot! :))

(#104591) hegyitaho


hegyitaho
tag

Sziasztok!

Redmi 2 pro-m utódját keresem, ami fontos lenne:

- max 5" FHD kilejző, min 500 nit
- b20/800MHz LTE
- min 2 GB RAM
- értesítési LED
(- lehetőleg nem túl pici aksi)
- max 80k, de inkább legyen minél olcsóbb ha a fenti kritériumoknak megfelel, nem fogok játszani rajta

Eddig Lenovo Vibe S1 került a legközelebb csak nincs benne értesítési LED és elég gyengus az akksi :(

kösz a tanácsot előre is!

(#104592) lezuvius válasza Ájvé (#104585) üzenetére


lezuvius
őstag

Igen sokkal gyengebb de csak 720p a kijelzo, ami rengeteget szamit...mivel azzal az adreno 405-el 1080p-s kijelzoket is kihajtanak (Moto X play pl...)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104593) eddieke666


eddieke666
tag

- Árkategória. Maximum 60000 Ft
- Használt vagy új? Új .ha nem megoldható akkor garanciális használt.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Teljesen mindegy.Vodafone-nál is vehetem ha csak ott elérhető.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra
- Mire használnád? (Normál felhasználás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?Androidot szeretnék
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 4,5-5 col
Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
Samsung S3 minit váltana,vodafone-os kártyával lenne használva.

(#104594) Ájvé válasza cafatmaister (#104588) üzenetére


Ájvé
veterán

Nexus 4-ben sem gyengébb a hardver, de igen igazad van Redmi 3-an is elindul. Ettől függetlenül játékra nem biztos, hogy a legjobb választás, bár ennyiért nehéz jobbat is találni. Mi4c egyébként pont ilyen, szóval sokkal jobb, játékra is alkalmas, csak itt a tárhely a szűkös.

(#104592) lezuvius:
FHD-n is erősebb az Adreno 418, mint 405 HD-ben. De mindegy, ezen felesleges vitázni. Jó a Redmi 3, de játékra nem ajánlanám, legalább Mi4c vagy RN3P.

[ Szerkesztve ]

(#104595) rayman2006 válasza lezuvius (#104569) üzenetére


rayman2006
tag

P9-nél EMUI milyen több jó funkció van S7-hez képest?

(#104596) SyMbioTe

Üdv!

Nem teljesen a témához tartozik, de azért megkérdezem:
dbrand.com-ról rendelt már valaki ilyen burkolatmatricát? Milyen minőségűek?
HTC M9-et tervezek venni, arra néztem ki egy jó kis összeállítást.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#104597) andrisbandi válasza SyMbioTe (#104596) üzenetére


andrisbandi
őstag

AZ S7 topikban szeretik.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#104598) btudos válasza SyMbioTe (#104596) üzenetére


btudos
veterán

Nekem volt több készüléken is, ha követed a felrakási utasításokat, tényleg tartós, jó minőségű megoldás, nem igazán tudnék negatívumot említeni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#104599) basaja válasza SyMbioTe (#104596) üzenetére


basaja
senior tag

Nekem volt, nagyon jó minőségű a cucc...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#104600) norby91


norby91
tag

Sziasztok.

Volt nekem egy 3 éves xperia Z-m, fura mód beázott, pedig minden ablak zárva volt rendesen.. Nem viz alatt használtam, szimplán esős időben érte némi viz.
Elküldtem javitásra... jött a válasz, hogy nem javitható, igy felajánlottak 5 lehetséges cseretelefont.

Tudom az összefoglaló kérdéseire nem lesz válasz minden téren de viszonyitási alapnak ott a Z. :D

Sony Xperia M4 Aqua (E2303)
Huawei P9 Lite, Black, White
Sony Xperia XA (F3111), Graphite Black
LG G3 (D855), Titan-Titan
Samsung Galaxy A5 2016 (A510F), Black, Gold

Tapasztalatok alapján melyiket ajánlanátok? Telekom függő vagyok, s jó lenne ha a térerővel se lenne különösebb gond.
Kevésbé kell játékra, inkább böngészés, s az akksi is jól birja..

Néztem pár összehasonlitó videót, de az még nem ad átfogó képet egy-egy eszközről.

(Azt nem tudom, hogy "ráfizetéses" módszerrel lehetne -e más eszközt venni, de meg fogom kérdezni mert lehet még azzal jobban járnék, mint egy sima cserével.)

Z-vel meg voltam elégedve, egyetlen baja az volt hogy borzasztóan melegedett az újabb rendszerrel. Néha voltak kisebb fagyások, de amúgy rendben volt!

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.