Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105501) w.miki válasza gianone (#105500) üzenetére


w.miki
veterán

:(
Akkor várok tovább, amíg teljesen be nem hal az s4 minim, és közben nézegetek z1/3 compact hirdetéseket.
Hátha közben a kartell egyik gyártó rájön, hogy talán kisebb telefonokat is megvenne a plebs.

Nem is értem, hogy legalább a noname kínai gyártok miért nem készítenek egyet-egyet?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#105502) ghiottone válasza diegho (#105497) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Smartshoppal volt már rossz tapasztalat - pont egy G4 esetében - bontott csomag, törött hátlap rögzítő fül, hibás hangszóró mind egy készüléknél.

gianone: Ó + az utóbbi időben nem is néztem, hogy így bezuhant a font.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105503) diegho válasza gianone (#105498) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha nem kell áfás számla.

(#105504) gianone válasza w.miki (#105501) üzenetére


gianone
őstag

Bár nem értek a telefonokhoz, de szerintem nem direkt nem csinálnak. Kisebb telóba nehezebb volna begyömöszölni a hardvert, azaz vagy drágább technológia kellene hozzá, vagy a kisebb kijelző ellenére alig tudnák csökkenteni a telefon méretét, és úgy járnának, mint az iPhone7. És a droidos vevőkör nem fizetne extra árat a kisebb telóért, legalábbis nem elegen, és a 65 %-os előlapi aránnyal sem lehetne megetetni őket, hogy az jó nekik.

_ghiottone

De be ám, nem kicsit. és még fog is valószínűleg, az infláció a magas belső fogyasztás miatt nem lesz az UK-ban magas, szóval várhatóan még olcsóbb lesz minden.

És a forint is kicsit erősebb.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105505) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok! Édesapámnak vennék ütésálló telefont. Samsung Xcover 3 50 ezer forint körül lenne. Ennél van most jobb választás hasonló árkategóriában? Illetve nyilván drágább is lehet valamivel, ha van valami kiemelkedően jó alternatíva. Androidos teló kellene.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#105506) w.miki válasza gianone (#105504) üzenetére


w.miki
veterán

hát nem tudom.
Nekem a Defy volt a tökéletes méretű telefon, csak a procit, és a RAMot kéne kicserélni benne.
Márpedig egy erősebb proci, vagy több RAM (512MB helyett 2GB), vagy ROM (2GB helyett 32GB) nem hiszem, hogy nagyobb helyet foglalna, 5 évvel később.
De persze én sem tudom pontosan, mi van a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#105507) gianone válasza w.miki (#105506) üzenetére


gianone
őstag

Én csak abból következetek, hogy az iPhone-okba se fér bele normális méretben aranyáron se. Azóta van egy csomó új szenzor, NFC, ujjlenyomat-olvasó, nagyobb akksik, tárhelyek stb. De tényleg fogalmam sincs erről.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105508) lezuvius válasza w.miki (#105506) üzenetére


lezuvius
őstag

Ott van az Apple kinalataban az SE-i7-i7+ 4'-5.5' kozott es az i7+ a legkelendobb mindkozul. Ez tukkrozheti a piacnak az igenyet elegge. 4' koruli telok nagyon retegtermekek es nem sok gyarto engedheti meg maganak szerintem, hogy beleoljenek egy csomo penzt es ugyeskedniuk kelljen a hellyel egy olyan teloba, aminek kisebb a piaci igenye egy 5.5' mobilenal. Voltak probalkozasok a Samsungtol is az 5' alatti telefonra (Alpha,A3) de mig az egyik teljesen meg is szunt, adsig a masik meg nagyobb lett a 2nd genben... Szerintem ilyen piaci verseny mellett mar kihasznaltak volna ezt a lehetoseget,ha akkora penzmag lenne benne.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105509) gianone válasza lezuvius (#105508) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem egyáltalán nem volna rétegtermék (a 4-es talán az, mert hozzászoktattak a nagyobb kijelzőhöz, de a 4,5-4,7 ideális sokaknak, ennyi a iPhone 7 is...), ha megfelelő áron lehetne gyártani. Csak nem lehetne rajta keresni, vagy túl drága volna. Nagyon sokan hordják zsebben a telót, bizony ahhoz adott esetben már egy 5-ös is nagy.
iPhone piaci részesedésével azért nem jó példálózni, mert hasznosságnál sokkal erősebb hatása van a sznobeffektusnak, tehát a legmenőbbet kell vennie. És itt most nem a rendszer és eszközök milyenségéről beszélek természetesen, hanem csakis a modellválasztásról.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105510) lezuvius válasza gianone (#105509) üzenetére


lezuvius
őstag

Ne kishazankbol indulj ki az Applelel kapcsolatban... Kulfoldon nem divatbol veszik az i keszulekeket. Glibalisan a + modellek kelnek el nagyobb szammal erdekes modon... holott dragabbak is...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105511) gianone válasza lezuvius (#105510) üzenetére


gianone
őstag

Nem abból indultam ki, de ez már nagyon messze vezetne. Egyébként szerintem lényegben egyetértünk. Nem szemétségből nem gyártanak erős kicsi telefonokat, hanem mert arányában túl drága volna, és nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105512) ->Raizen<- válasza w.miki (#105499) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az a bajom hogy a z1 compact irtó jóra sikerült, fém keret, szép hátlap, igen strapabíró kialakítás szilikontokkal együtt persze. És ugye ténylegesen vízálló. Jó a kamera is és a soc nagyon pörög, az összes játékot viszi akadás mentesen még mindig. Nem adhatom alább a mostani csúcskategóriánál lassan rájövök, mert egy közepes soc-al akad a real racing 3 például.

[ Szerkesztve ]

(#105513) w.miki válasza ->Raizen<- (#105512) üzenetére


w.miki
veterán

Nem nagyon éri meg a z3c, pláne a z5c a felárat igaz?
A kora miatt (is) mégis tartok a z1c-tól.
Majdnem egyidős az s4 minivel, és ezek a Pb mentes, modern forrasztási technológiák az évek alatt szépen kezdenek elengedni.
Majd lassan jönnek elő vele a bajok...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#105514) ->Raizen<- válasza w.miki (#105513) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az akkumulátorral előbb lesznek bajok mint a forrasztással hidd el. 2-3 évente szoktam cserélni telefont amúgy. Időszerű lenne. Majd odakint kipróbálom az apple-t meg valamilyen csúcs samsungot is.
z1c leváltója lehet nyugodtan a z3c z5c és mivel prémium minőség megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#105515) hitchins válasza w.miki (#105513) üzenetére


hitchins
őstag

Csaladban van egy ceges z1 compact kb 3 eves most halt meg az aksija azon kivul semmi baja pedig az kapott rendesen. Van meg egy z3c ez 1 eves hibamentes es egy sima z5 ennek sincs baja.
Mi a baj a sony telefonokkal???
Nalunk jart mar par de egy keszuleken kivul "SP" nem volt veluk gond.

(#105516) lezuvius válasza gianone (#105511) üzenetére


lezuvius
őstag

Egyetertunk csak mas szemszogbol tekintunk a problemara :)

w.miki
Z5c a Snapi 810 es az ujabb kamera+ a fingerprint miatt szerintem megeri a felarat. Amennyiben a Sony nem hanyagolja majd el, akkor hosszabb tavon is jo keszulek lesz.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105517) amol válasza amol (#105483) üzenetére


amol
addikt

Igazából egy kérdést akartam elrejteni a hsz-emben csak nem sikerült :)

Szóval szolgáltatótól Xperia X 90-ért, G5 98-ért vagy P9 101-ért? Tudom a G5 a legerősebb de ahogy lement az ára nem elérhető, lehet az lesz vele mint a G4-gyel volt. Megrendeltem de már nem kaptam.
A teljesítmény ezen a szinten teljesen mindegy mert bármelyik elég arra amire használom. Fontos a jól látható értesítési led és hogy fel lehessen ébreszteni az előlapon.

Vagy várjam ki míg leviszik az S7-et is / szállítható lesz a OP3.

(#105518) tom120514 válasza KubanitoS (#105505) üzenetére


tom120514
őstag

Ha kinti rendelés is jó:

[link]

vagy van 6000 is belőle.

Never go full retard.

(#105519) Tubica válasza Tubica (#105253) üzenetére


Tubica
senior tag

Erre szeretnék segítséget kérni !!!

Valaki esetleg ? :C :F :(

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#105520) spezyal_


spezyal_
tag

Sziasztok!
Nagyon kedves hölgy ismerősömnek keresnénk telefont.
A lényeg hogy mindenképpen 5" alatt legyen a képernyő. Candy crushon és telefonáláson kívök nagyon másra nem használja általában, így nem fontos a "vas", csak a méret, és hogy Androidos legyen. :)
Szeretnénk újonnan vásárolni a készüléket, 30-50e Ft között.
Mit tudnátok ajánlani? ...nem túl sok opciót találtunk 5" alatt :/
Köszi előre is.

18 éve a hardveraprón!

(#105521) mantequilla válasza beg (#105491) üzenetére


mantequilla
aktív tag

En nem mondtam olyat hogy mindent tudjon felaron. Pusztan bemutattam hogy miert hagynam ki a xiomi-t. Nem lehet hogy te tul sok energiat fektetsz a flamelesbe a szovegertes helyett?

(#105522) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ha a két fő szempont min. 4,7 colos okostelefon vásárlásánál a jó navigációs képesség (ami a jó GPS-vevőt és elég erős hardver feltételez a navigációs app gördülékeny futásához) és a hosszú üzemidő, akkor melyik most a legjobb vétel 80 ezer Ft-ig? Csak olyan játszik, ami ismeri az összes európai frekvenciát.

Köszönöm.

(#105523) BenHans válasza Brandynew (#105522) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

P9 Lite esetleg?

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#105524) kendepepi


kendepepi
csendes tag

Sziasztok!

Eddig minden telefonom törölte a híváslistát, ha másik SIM-kártyát tettem bele. A híváslista nem a SIM-kártyán tárolódik, az eltűntetése tehát valószínűleg szándékos. De miért? Tudja valaki, hogy pontosan milyen feltételek teljesülése esetén törlődik ez a lista? A híváslistán kívül még mi törlődik ilyenkor? Amit észrevettem, hogy a "saját szám elküldése" opció SIM-csere esetén mindig visszaáll alapértelmezettre.

(#105525) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a két 6"-os telefonról (márkáról):
Inew U9 Plus 6.0"

Cubot Max 6.0"

A puremobile forgalmazza. Ez milyen cég?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#105526) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Yo!

Kellene nekem mobiltelefon. Most Galaxy S4-em van, de már nem sokáig. Alapvetően elégedett voltam vele, kellene utódja nekem. Amivel nem voltam elégedett: kamera beltéri/sötétben lőtt képei. Kötelező elvárás: AMOLED mindenképp a kijelző. Teljesítmény nem annyira fontos(, de azért az android felület ne akadjon lehetőleg). Ilyen paraméterekkel mit javasolnátok? Ár sem annyira fontos.

A szokásosakra a válasz:
- Ár: majdnem mindegy.
- Új.
- Függetlenül újonnan.
- Hosszú távra.
- Fényképezés/internet.
- 5" körül.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#105527) ->Raizen<- válasza Drizzt (#105526) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Galaxy s7.

(#105528) WOT-H-A-C válasza Drizzt (#105526) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1+3

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105529) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Van egy G3-om és sajnos le kell cserélnem..
Ugyan olyan tudású vagy jobbat szeretnék.
De azért nem szeretném ha nagyon sokba kerülne..
Váltottam volna G5-re de mintha rosszabb lenne mint a G3.
A netes összehasonlítások nagyon furcsa adatokat szoktak kiírni.

Van olyan telefon ami lépésszámláló és infra (tv-t irányítani) van benne?

Még soha nem volt windows-os telefonom. milyen?

(#105530) mantequilla válasza jksx (#105525) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Én nem tudom milyen cég lehet a puremobil de a kék honor8-at leakciózták 170k-ról 140-re. :C [link]

[ Szerkesztve ]

(#105531) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok!

Árkategória 65-70e Ft-ig
- Használt vagy új? inkább új
- Hol vennéd meg? újonan boltba vagy ebay amazon stb esetleg telekom előfizetééssel legkiseebb csomagba
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: 2-3év
- Mire használnád? normál felhasználás, fényképezgetés, internet
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5" körül

Eddig amiket néztem nexus 5x, xiaomi mi4c, remdmi 3s.

Mit tudnatokk ajánlani?

Viktor

(#105532) palipa


palipa
csendes tag

Sziasztok!

Sok morfondírozás után váltanék modern okostelefonra.

A viszonyítási alap lehetne a mostani telefonom, egy Nokia E52-es :)

Eddig a telefonjaimra sohasem adtam ki több, mint 25e Ft-ot, de úgy látom, ez tarthatatlan. Nem szeretnék sokat költeni erre, de úgy látom, van összeghatár, ami alatt nem is érdemes vásárláson gondolkodnom.

Árkategória: 40-60e Ft
Állapot: Használt is lehet jó
Kártyafüggetlen legyen!
Hosszú távra szeretném,
Felhasználási terület: Telefonálás, SMS, Facebook, WhatsApp, GPS, néha egy-egy fénykép, podcast hallgatás
Oprendszer: Android, minimum 6.0. A root-oláshoz nem értek, de kivitelezhető, ha utánaolvasok.
Egyéb: Minél kisebb legyen, max. 5". Szeretem az erős akkukat.

(#105533) GaborGh válasza palipa (#105532) üzenetére


GaborGh
őstag

Sony Z3 Compact

(#105534) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok, az alábbi paraméterekkel keresek telefon(oka)t.

Tudtok segíteni?

Árkategória: <20e Ft
Állapot: Új
Kártyafüggetlen legyen!
Hosszú távra szeretném (2 év min)
Felhasználási terület: Telefonálás, SMS, Viber, néha mobilnet
Oprendszer: Android, stabil rom (akár custom, magyar nyelvvel), én rootolom, megcsinalom, de utana működjön.
Egyéb: A best buyt keresem 20e Ft alatt, akár kínából.

Üdv,

Mottie

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#105535) jksx válasza mantequilla (#105530) üzenetére


jksx
senior tag

Köszi.
Az nekem sajnos kicsi. 5.5", de inkább 6" felé húzok.

(#105536) diegho válasza Mottie (#105534) üzenetére


diegho
nagyúr

Ennyiért okostelefont újonnan nem kapsz. A duplájáért már esélyes, hogy használhatót kapsz.

(#105537) gianone válasza Mottie (#105534) üzenetére


gianone
őstag

Kínából 15000 forint környékén kellene telefont találnod, ha teljes biztonsággal 20000 alatt maradnál. Mert ha bevámolják, jön a 27 % ÁFA.
Az áron kívül a legnagyobb problémád a hosszú táv. Ennyiért mostra se nagyon kapsz használható telót, nem mondjuk 2 év múlva.

Mert pl. ilyet láttam mindennel együtt 27-28000-ért brit Amazonon a rohadt gyenge fontnak köszönhetően, aminek igen jó a hardvere, amcsi meló, elég best buy látatlanban, de szoftveresen szerintem tuti nem kapsz frissítést, és nem találtam hozzá 6.0 customot sem. 2 év múlva Lollipopon már nagyon necces, viszont nem hiszem, hogy ebben a szegmensben bárki remek támogatást nyújtana. És még ez is rohadt messze van a 20-tól, kint véve is 24.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105538) icons


icons
addikt

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék egy időtállóbb telefont. Most az én régi Nexus5-ömet használja, a Nexus5X-en gondolkodtam, de neki nagy lenne az 5,2". Arra jutottam, hogy neki olcsóbb telefon is megfelelne. A lényeg az, hogy tudjon elviselhető képet csinálni (szerintem ilyen Lumia 650 már jó lenne).
Eddig Androidot használt, ezért szívesebben maradnék annál, de ebből nem tudok olcsóbbat, ami jól működik és időtálló (nem kell havonta újrarakni), ezért jöttek szóba a Microsoft telók.

- 50 ezer alatt, minél olcsóbb, annál jobb
- Függetlenül újonnan.
- Hosszú távra kellene. A lényeg, hogy megbízható legyen és 3 év múlva is lehessen használni.
- Mire használnád? Fényképezés (emlékek megőrzése céljából csak), FB, instagram, GPS, stb (játék semmiképpen sem)
- Android és Windows is jó
- 5" vagy alatta

Köszi!

(#105539) lezuvius válasza Bal0924 (#105529) üzenetére


lezuvius
őstag

Honor 8 jo valasztas lehet.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105540) neight


neight
csendes tag

Sziasztok!

Páromnak a nővére szeretné lecserélni a telefonját, és megkért hogy segítsek neki választani.
Átlagos felhasználásra kellene (telefon, sms, egy kis böngészés messenger, fényképezés stb.)
Játszani nem szokott így az nem szempont, és mivel net is többnyire wifin keresztül van a b20 sem lényeges.
40-55k között kellene egy bestbuy telefon amivel lehetőség szerint nem kell mókolni, csak megveszed és használod.
Kamerát tekintve nyílván csodát nem várok de azért használható képek szülessenek.

Amiket én eddig nézegettem:

Moto G4 Play
Xiaomi Mi4C
Redmi 3S Prime

Amit lehagytam hogy mindenképpen újonnan szeretné, gyári garival megbízható helyről, egyszer már sajnos ráfaragott egy használt telóval. :S

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
Jani

(#105541) Sayuar válasza neight (#105540) üzenetére


Sayuar
őstag

Akkuban a 3s a legjobb, a moto-ban a tiszta android a jó, a mi4c pedig a legerősebb socban és kamerában.

Ezt a képet mi4c-vel csináltam. [link]

(#105542) Ájvé válasza neight (#105540) üzenetére


Ájvé
veterán

Előttem is írták, de Mi 4C szerintem a legjobb ezek közül. SoC és kamera messze jobb, mint a másik két telefonba. Külső számít akkor mondjuk csak sima műanyag a készülékház, memória nem bővíthető, ennyi hátránya van talán. Akku közepes, egy napot azért kibír normál használat mellett (böngészés, fényképezés, face).

(#105543) neight válasza Ájvé (#105542) üzenetére


neight
csendes tag

És 3/32 es változatot be lehet szerezni ajánlott boltból, úgy hogy még beleférjen a keretbe?
Eusotcknál csak a 2/16osat látok.

(#105544) Ájvé válasza neight (#105543) üzenetére


Ájvé
veterán

Itthon nem nagyon kapni.

(#105545) amol válasza mantequilla (#105530) üzenetére


amol
addikt

Szerintem valójában nem akciózták le csak felárazták. Speedshopnál is 140 és az legalább cég.

(#105546) Khelben


Khelben
nagyúr

Valaki tud erre valamit mondani?

- max 50k
- max 4,5"
- jó kamera (árához mérten persze)
- dual sim, magyar LTE támogatás (tel + net céljára)
- új, független, magyar boltból

Én nem találok még a közelében lévőt se, a legtöbb ilyen olcsó telefonban egyszerűen használhatatlan a kamera. Most ott tartok, hogy esetleg használt is szóba jöhet.

(#105547) Ájvé válasza Khelben (#105546) üzenetére


Ájvé
veterán

Méret miatt eleve nehéz találni, 5"-ig lennének lehetőségek, de ilyen kis méretben csak belépő szintű készülékek vannak szinte.
5"-ban ezt mondanám még Zopo Speed 7.

[ Szerkesztve ]

(#105548) Khelben válasza Ájvé (#105547) üzenetére


Khelben
nagyúr

LG Leon 4G és Galaxy S4 mini, Huawei Y5 egyelőre a versenyzők, az árukeresőt böngészve. Nőnek lesz, esélytelen az 5".

Ja vissza az egész, a dual sim opciót kifelejtettem :(

[ Szerkesztve ]

(#105549) Ájvé válasza Khelben (#105548) üzenetére


Ájvé
veterán

Van női ismerős akinek Honor 4x van (5,5") és kamerán kívül teljesen elégedett vele.
Nem hiszem, hogy 5" olyan vészes lenne. Másik ismerős nőnek Honor 4C van (5") szintén nagyon elégedett.

Vagy még Lenovo Vibe P1m, itt van róla teszt. 141 x 71.8 x 9.3 mm a méretei, vagyis nem olyan vészes. Néhány nagyobb kávás 4,5"-os készülék is van ekkora.

[ Szerkesztve ]

(#105550) diegho válasza Ájvé (#105549) üzenetére


diegho
nagyúr

Kolléganőm valami 4" hüvelyről váltott Mi4C-re és teljesen megfelel neki méretben, szerintem egy 5" telefon manapság egy felnőttnek sem igazán lehet túl nagy.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.