Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105701) gianone válasza nobiand (#105699) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem megéri, és arra nem kell P9 lite, jól látod. Egy évig simán elég lesz.

flymi

Szerintem senki nem olyan bátor, hogy 4-5 évre ilyen kategóriás androidos telefont merjen ajánlani. Legalábbis erre tippelek.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105702) Ájvé válasza flymi (#105700) üzenetére


Ájvé
veterán

Kettő közül M3S, Meizu azért elég megbízható és jó telefonokat készít, árban nincs nagy differencia, ha tudod nélkülözni a B20-at akkor jó lesz.

(#105701) gianone:
4-5 évre semmilyen telefont nem lehet ajánlani :)

[ Szerkesztve ]

(#105703) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm!

Még mindig egy Samu s5230-am van, mondhatni elég öreg és lassú, de működik. ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#105704) S4LK3R


S4LK3R
csendes tag

Üdv,

A Huawei Honor 7 kategóriájában("ár") van jobb vétel?

(#105705) ErikMajor


ErikMajor
csendes tag

Üdv mindenkinek!

már egy ideje nem nagyon nézegettem telefonok után és nem vagyok tisztában, hogy melyik telefon kap piros pontot az ár-érték arányára és a segítségeteket kérem :) (G4-emet váltanom kell sajnos)

Szempontok:
-Szép képeket csináljon (videó másodlagos)
-minimum 5 inch
-Akadás mentesen tudja elvégezni a telefon a feladatokat (dropbox, gmail, vimeo, pinterest, instagram, behance,böngészés)
-legyen fővárosunkban szervize és az a szerviz ne legyen hanyag, igénytelen :D
-120 ezer ft-ig szeretnék max elmenni
-volt már microsoft telefonom és Iphonom is és abból többet nem kérnék...
-szép kijelző+belátási szög is legyen megfelelő
(samsung egyáltalán nem szimpatikus a túlszaturált kijelző miatt)

Telefonok amik szimpatikusak voltak eddig:
-lg v10
-honor 8
-nexus 5x
-lg g5
-vagy talán újra veszek lg g4-et

Ha esetleg van valami más tippetek hasonló árban akkor hajrá osszátok meg velem pls! :DD

előre is köszönöm :)

(#105706) nobiand


nobiand
aktív tag

Újabb csavar lett vásárlás ügyében. :DDD
Eddig Samsung J5 2016 és Huawei P9 Lite volt a kiszemelt, de nagynak bizonyult a leendő tulajdonosának.
Samsung A3 2016 tetszik neki, ezt érdemes megvenni a 1,5 GB ram miatt?
Esetleg másik készülék 4,7 méretben?
Köszönöm.

(#105707) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok. 2 játékos ami szóba jöhet:
Samsung Galaxy S7 135e Ft lenne 2 év hűséggel az előfizumra vagy
OnePlus 3 125e, független, kártyásan.
S7 fele húzok, leginkább a kezelhetőbb méret, jobb kijelző, VR miatt, de tartok a 2 év rablánctól. Melyiket lenne érdemesebb venni véleményetek szerint? Megéri az S7 a felárat?

(#105708) lezuvius válasza formula01 (#105707) üzenetére


lezuvius
őstag

Ennyi felarat meger az IP vedettseg es a jobb kamera szerintem.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105709) harcivakond


harcivakond
újonc

Hali,

Gyors kérdésem lenne. Netezés, beszélgetés minősége és kamera tekintetében ti S6-ot vagy Honor8-at választanátok ?

(#105710) lezuvius válasza harcivakond (#105709) üzenetére


lezuvius
őstag

Honor 8-t valasztanam. S6 mellett kb. csak az erosebb GPU szol. (Jatszani jobb vele) Minden masban nekem jobbnak bizonyult.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105711) w333 válasza formula01 (#105707) üzenetére


w333
félisten

Honnan vennéd az S7 -t ? :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#105712) Csigavair


Csigavair
tag

Sziasztok!
110k körül nézegetnék valami új telót a lényeg, minőségi legyen, jó akku idó, jó kamera, és napsütésben is normálisan látható kijelző.
Vodafon-os vagyok vidéki ha a net csak 3G-n jön nem érdekel.
Xiaomi mi5
meizu pro 6
Sony X compact
Iphone SE
ezeket nézegettem, ha esetleg van valami más típus vagy ezeknél valami pr kontra, szívesen venném a véleményeket/ ajánlásokat.
Köszi előre is :)

(#105713) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Ma voltam az mm-ben alaposabban felmérni a kínálatot.

Elsősorban az xperia x compact-ot néztem meg. Még a héten meglehet venni 135k-ért és mivel kisebb méretű erős telefont keresek így esélyes volt. Sajnos hosszas tanulmányozás után arra jutottam, hogy a valós képernyő mérete (leszámítva az alsó csíkot a kezelő felületnek) 4.3-nál is kisebb valamivel és az már visszalépés lenne, így kizártam.

Megnézegettem több 5.2-es telefont is, de azokat egyszerűen szar fogni. Nem arra valók, hogy a buszon egy kézzel kapaszkodva netezzek vele. Így 90%-ban kizártam őket. Azért 90%-ban mert itt a legnagyobb a választék és a legjobbak az ajánlatok is és lehet, hogy megpróbálok hozzászokni bár nem szeretném. (pl: honor 8)

Kipróbáltam egy sima X-et. Viszonylag jól fogható egy kézzel bár különösebben nem érdekel, sok baja van.

Próbáltam az A3 2016-ot ami meglepően jó teljesítményt nyújtott, pörgős volt, szép kijelző, megfelelő méret, de ebben a telóban már biztos nincs 2 év és elég unalmas is ez a tipikus samsung dizájn.

Így jelöltnek marad a Huawei nova ami talán még megjelenik ebben az évben illetve szomorúan vettem tudomásul mert nem szeretem az ios-t, hogy ebben a méretben az iphone a legjobb.

I6s-t néztem, 7-es felejtős ár miatt. Ez a 4.7 col, tökéletes méret, és mégis csak egy csúcsteló volt 1 éve. A külseje sajnos elég bazári azokkal a műanyag csíkokkal de gondolom megy rá egy tok aztán úgy oké. Volt már egyszer iphone 4-em és elég idegesítő dolgai vannak az ios-nek, pl nem lehet csak úgy felmásolni egy képet a telóról gépre mert az itunes rászinkronizálja vagy mi a picsa illetve vannak még hasonló dolgok.

Azon viszont nagyon meglepődtem hogy az i6s még mindig kurvára túl van árazva és a legcsövesebb helyen is 160k a 16gb-os. Mégis miért? Persze ha 3 kilorol jött le mint az i7 most akkor érthető.
Mindenesetre elgondolkoztam ezen az opción is, de a novát még megvárom, hogy mit tud és mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#105714) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok mi a véleményetek a kínai telefonokról? [link]

Oukitel
Homtom
Doogee

Páromnak szeretnék 4G-s telefont max 5" kijelző mérettel.

[ Szerkesztve ]

(#105715) ghiottone válasza mantequilla (#105713) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Novától sok mindent ne várj -j9l néz ki és kb. ennyi. Snapdragon 625 lesz benne 3gb rammal, ami mindenre elég kb., de nem egy csúcskategória + árban valami 399 eurót adtak meg hivatalos nyító árként, ami soknak tűnik a Honor 8 illetve a Huawei P9-hez viszonyítva + a kamerába még egy nyamvadt optikai képstabilizátort se raktak.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105716) floratm


floratm
senior tag

Valaki egyszer ajánlott itt egy agol nyelvü telefonkeresö oldalt ami nem a gsm arena. Sajna azota nem talàlom...

Mi lehet az?

(#105717) beg válasza floratm (#105716) üzenetére


beg
veterán

kimovil.com

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105718) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nagyon jó barátomnak a G3-a behalt kijelzőben (is), kell neki egy mobil.

Árkategória: 100-150k
Új
Függetlenben kéne venni, méghozzá holnap
Igazándiból ő bármit megvenne, de nem kéne, best-buy ha van akkor okés
Sok dologra nem kéne használni, a G3-at tudja, nem baj ha erősebb a dolog, mert szereti ejteni és tokot nem bírja
Most droid jó volt neki, szifon 6 szerintem nem lesz még ennyiből, tárhely egyébként mindegy
Méretben is a mostani jó volt neki

Szóval ja, G3 csere kéne, valami tartósabb telót akarok, ami nem hagyja cserben a gazdid, mert rengeteget szívott a mostanival.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105719) mantequilla válasza ghiottone (#105715) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Én azt gondolom, hogy az alkalmazás nyitogatáshoz meg az internetezéshez nem feltétlen kell a legerősebb hardver bár ilyen összehasonlító teszt jellegű videók még nem készültek róla sajnos. Játszani nem tervezek vele. A kamerájával megvagyok elégedve gsmarena tesztje alapján. Én mindenesetre kiváncsi vagyok rá, nem tudom mi tart ennyi ideig, már egy hónapja letesztelték itthon is.

(#105720) amol válasza mantequilla (#105713) üzenetére


amol
addikt

Kipróbáltam egy sima X-et. Viszonylag jól fogható egy kézzel bár különösebben nem érdekel, sok baja van.
Mik?

(#105721) Sayuar válasza floratm (#105716) üzenetére


Sayuar
őstag

Talán ez? [link]

(#105722) mantequilla válasza Sayuar (#105721) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nagyon magas ár, kicsi akku, sony kamera betegség.

(#105723) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell!
Olyan androidos készülék kéne nekem ártól függetlenül, amihez van toll és tudok jegyzetelni... ez a fő szempont, de fogalmam sincs, hogy mi a választék. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Minden a legnagyobb render!

(#105724) lezuvius válasza Tikakukac (#105718) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 3, Honor 8, Huawei P9 es esetleg az Lg G5 vagy nem gyartoi garival Galaxy S7. Ejtest egyik se dijazza szerintem tulsagosan ezek kozul, arra ott van az Lg V10 szerenyebb hardveres kepeseggel.

Rayyy
Note 5?

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105725) galaxys80 válasza mantequilla (#105713) üzenetére


galaxys80
veterán

Telórolól gépre kép másolás pont úgy működik ios alatt, ahogy droidon.
Egyáltalán nem kell hozzá iTunes.
De ez mindig is így volt.

(#105726) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok nekem egy Samsung Core Prime készülékem van amivel teljesen megvagyok elégedve! A páromnak szeretnék venni egy hasonló készüléket amit kinéztem Samsung J320-as vagy J500-as

(#105727) hroberto


hroberto
veterán

Samsung S7 Edge-t hol lehet legjobb áron normális garanciával beszerezni? Köszi!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#105728) jayjay


jayjay
tag

Felteszem még egyszer a kérdést, hátha ....

Jelenleg egy Asus Zenfone 2 32Gb-os telefonom van, de gondolkodtam nagyobb tárhelyben és esetleg lecserélnem. Eddig egy Asus Zenfone 2 128Gb-os telefonban gondolkodtam, de lehet tudnátok valami mást is ajánlani.
Ami fontos lenne:
-Dupla Sim
-micro SD bővíthetőség Dupla SIM mellett esetleg 128-256Gb tárhelynél elgondolkoznék!!
-legalább full HD kijelző
-kb 5,5Zoll os kijelző
-jó üzemidő
-stabil működés
Ár, honnét stb teljesen lényegtelen.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#105729) amol válasza mantequilla (#105722) üzenetére


amol
addikt

Azért kérdeztem mert a szolgáltatómnál most szépen leesett az ára 148-ról 90-re, olcsóbb mint a P9 ami dttw nélkül nekem nem lenne jó.
Az átlagnál kisebb az akksi cserébe a kijelző is és takarékosabb a soc. Ennek ellenére nem tűnik lassúnak. Kamerával mi a baj? Nem várok stúdió minőséget, elvégre ez is csak egy telefon.

(#105730) Tikakukac válasza lezuvius (#105724) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi!

Plafon 100k-ba mi fér bele? Hogy legyen lehetőség kisebbet is mondani, ha kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105731) mantequilla válasza amol (#105729) üzenetére


mantequilla
aktív tag

A sony telefonok kameraja szoftveresen rossz es sok benne a zajmentesites ami elmossa a kepet. Foleg ranagyitasnal latszik. Mondjuk 90k-ert az osszes hibajaval egyutt elfogadnam. 2x ennyiert mar nem. Ez egy elofizeteses ajanlat gondolom.

(#105732) lenox


lenox
veterán

Sziasztok!

Vennek uj telefont, 5 inchnel nem nagyobbat, 1280x720 nekem eleg, inkabb kevesebbet fogyasszon, mint gyors legyen. Vegyes felhasznalas, de leginkabb telefonalas es light netezes.

Kineztem a Motorola Moto G 3rd gen 2GB/16 GB XT1541 telefont, ha jol ertem ez 4G-n is jo, meg ugy altalaban szepen elketyeg. Van valamilyen problema, amire nem jottem ra, de meg kene gondoljam? Illetve lenne olyan alternativa, amit esetleg meg kene neznem? Neztem a G4-et, de tul nagy, G4 play nem tudja az LTE 800 MHz-et. Illetve Samsung A3 2016-ot neztem meg, de ha jol ertem azon a gui lassito tenyezo.

Hol lehet ilyet venni?

Koszi elore is.

(#105733) lezuvius válasza Tikakukac (#105730) üzenetére


lezuvius
őstag

100e-ig Honor 7,Nexus 5x amik ajanlottak kb.

amol
Sonyk kameraja Automata modban elegge gagyi de ha manualisan kezeled, akkor siman ott van a tobbi konkurens szintjen.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105734) ghiottone válasza lenox (#105732) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A G4 Play is tudja a 800 mHz-et, hacsak nem a kínai verziót veszed belőle. Európai piacra szánt Motoknál nem hagyják ki. A G3 nm kapja meg hivatalosan a 7.0-t jelenlegi állás szerint. A G4 Play prociban ugyanaz, ha a 2/16-ost nézzük, de a G3 IP68-as, jobb minőségű és a kamerája is jobb. Angol vagy német amazonon kellene megnézni.

Alternatívaként elgondolkodhatsz egy Xiaomi Redmi 3S Prime-on. Tegnap érkezett hozzám 1 példány, amit a barátom 5. osztályos fiának vettek és korrekt kis ketyere. Erősebb az aksija, tudja a B20-at, van ujjnyomat olvasó, 3GB ram. A felülettel kell megbarátkozni + a MIUI ram zabálásával, hozzáférési engedélyrendszerével.

Most ha nekem kellene telót vennem és csak ennyi lenne rá a keret akkor ezt venném, hiába vagyok megrögzött Motorolás (bár ott jobb minőségű a panel, és a hangminőség, vételi jelerősség).

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#105735) Tikakukac válasza lezuvius (#105733) üzenetére


Tikakukac
titán

Thanks, meglátjuk. Honor 7 honnan van meg rendes 2 év garival 100k-ból?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105736) lezuvius válasza Tikakukac (#105735) üzenetére


lezuvius
őstag

Bárhol, ahol EU-s modellt kapsz befizetett AFA-val.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105737) Tikakukac válasza lezuvius (#105736) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ezért sem szerettem soha a telós bizniszt, notihoz képest is brutál a szétszórás.

Vesszek meg, de amit ismerek rendes nem zugGSM-t sem dobálja a 2 év garit, Edigi megadja, de az már 115k.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105738) lezuvius válasza Tikakukac (#105737) üzenetére


lezuvius
őstag

A Huaweinel ha EU-ba szant modellt veszel, amihez van szamlad es azon fel van tuntetve az AFA befizetes, akkor viheted a Telemaxhoz.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105739) Rayyy válasza lezuvius (#105724) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi, megnéztem a Note5-öt, jónak tűnik.

Minden a legnagyobb render!

(#105740) Tikakukac válasza lezuvius (#105738) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek, mi sem ezybb.

Mondjuk Telemax szótól kiver a víz (laptopból sem véletlenül nem ajánlok be semmi amit oda visznek), de ez van.

Akkor nézek neki ilyesmit, P9 lenne a legjobb, de hát szerintem full felesleges, lehet még a Honor 7 is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105741) lezuvius válasza Tikakukac (#105740) üzenetére


lezuvius
őstag

H7-rol valtottam H8-ra es azert erezheto kulonbseg van a ketto kozott de mondjuk az igaz, hogy 30-40e felarat egy atlagos felhasznalasi szokasokkal rendelkezo usernek nem biztos, hogy meger az a plusz. (Kameraban nagyon alazza a H8 a H7-t)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105742) lenox válasza ghiottone (#105734) üzenetére


lenox
veterán

Nagyjabol el is mondtad, hogy miert nem jo nekem a Xiaomi.

Honnan lehet tudni, hogy a G4 Play is tudja a 800 MHz-et, en mindenhol azt latom, hogy nem tudja. Amazonon neztem a G3-at, sajna mindenhol 1GB/8GB-ot latok belole.

Keretben amugy lehet feljebb menni valamivel, ha van valamilyen jo javaslat.

(#105743) Tikakukac válasza lezuvius (#105741) üzenetére


Tikakukac
titán

Noti.hu-s srácoknál most ahogy nézem pont Honor promó van, 20k a diffi a 2 teló között. Annyit 1 gen szvsz megér. Plusz őket ismerem is, ott tuti azt kapja a srác, amit. :K

Szóval ebből Honor 8 lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105744) gianone válasza lenox (#105742) üzenetére


gianone
őstag

Van 16 GB-os, csak nem szállítják ide britről. Németről igen.

EUR 194,77 ingyenes szállítással, magyar ÁFA-különbözettel.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#105745) mb9 válasza Tikakukac (#105743) üzenetére


mb9
csendes tag

Honor 8 esetében csak az alap feltétel nem fog teljesülni, hogy tok nélkül bírja a strapát. Elöl-hátul üveg és nagyon csúszós. Nem jó kombó, valami tok kell rá. Egyébként jó telefon, ajánlani tudom.

(#105746) Ájvé válasza lenox (#105742) üzenetére


Ájvé
veterán

XT1607-es típusú G4 Play tudja a B20-at.
Itt is kapható, bár nem írják, de szerintem csak B20-as lehet (másik típus nem ebbe a régióba készült), ez pedig biztosan EU-s, mondjuk meg is lehet kérdezni esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#105747) diegho válasza Tikakukac (#105743) üzenetére


diegho
nagyúr

83k a Honor7 2 év garanciával.

(#105748) Tikakukac válasza mb9 (#105745) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnézzük egy jobb mattos fóliával aztán ha nem akkor az szivacs.

diegho: Ha dobjátok a linkeket ahol tényleg az van ami és jó én elhiszem, nem ez a területem, ha nem azonnal kéne én is rendelném a disztritől, de annyi idő most nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105749) FERA88


FERA88
tag

Sziasztok!
Telefon vásárlása előtt állok. (Xperia SP-t váltanék le ~3 évet nyúztam jól bírta, de már lassú :Đ )
Két telefonon vacilálok
Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition 3/32
Xiaomi Redmi 3s
Melyik lenne jobb választás? Nem volt még Xiaomi telefonom. Tetszik mind a kettő.
A Note 3 mellett szól, hogy nagyobb a kijelzője. Hardver részen mi a helyzet?
Redmi 3s-ben: Snapdragon 430, 1,4 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53, Adreno 505 van
Note 3-ban: Snapdragon 650 hatmagos 64bit, 1.8 GHz, Adreno 510
Teljesítményben melyik jobb?Az aksi mind a kettőben 4000-es ez gyakorlatban mit mutat?
Szoftver részen, mennyire figyelnek a frissítésekre? Jó lenne a későbbi támogatás.
A Note 3 nál van különbség a Pro, és a Special Edition között? Ha igen mik?
Köszi a segítséget, aki válaszol! :)

(#105750) Ájvé válasza FERA88 (#105749) üzenetére


Ájvé
veterán

Note 3-ban sokkal erősebb a hardver, átlag 70-80%-al erősebb, persze mindez FHD felbontáson.
Akku időben nyilván Redmi 3S lesz jobb, kisebb és kisebb felbontású kijelző, gyengébb és takarékosabb hardver.
Pro-nak szokták nevezni a Snapdragon-os verziót (sima Note MTK SoC-os). Special Edition a B20-as verziója a Note 3 (Pro)-nak, külön ROM is van rá, ha manuálisan frissíted ezt figyelni kell (nem tudom egyáltalán felmegy rá a sima Note 3 (Pro) ROM-ja, de nem érdemes próbálkozni).
MIUI frissítés az folyamatos, de android főverzió frissítése elég változó, Note 3 (Pro) nemrég megkapta a 6.0-át, de kérdéses később mi lesz. Redmi 3S is 6.0-ás, ebben nincs is különbség köztük.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.