Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104701) lezuvius válasza agabe (#104699) üzenetére


lezuvius
őstag

Pontos datumot nemtudok csak annyit, hogy a 80e-s minimum ara mar 70e alatt van.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104702) pulutodurumo válasza pulutodurumo (#104682) üzenetére


pulutodurumo
őstag

UP! :B

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#104703) lezuvius válasza tsgkmr (#104700) üzenetére


lezuvius
őstag

Nyugodtan bevallalhatod a Honort :)

G4-el en szemelyszerint legutobb csak szivtam (akku gyorsan merult,forrosodott es laggzott jatekoknal)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104704) bjoey


bjoey
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem vagyok hozzáértő a témában, tanácsot kérnék.
Huawei P8 lite 40e, vagy Moto G4 play 50e forintért?
Játszani nem játszok telefonon, amikre kell: messenger, böngészés, emailezés, illetve alapvető fényképezés. A kamera az én igényeimnek elég mindkét készülékben. És 2 évig örülnék ha kitartana.
A Huawei mellett az olcsóbb ár, a Moto mellett az erősebb akku szól.
A Xiaomi Mi 4c kiesik sajnos a memória bővíthetőségének hiánya miatt.
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#104705) gianone válasza bjoey (#104704) üzenetére


gianone
őstag

Ezek újak?

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104706) bjoey válasza gianone (#104705) üzenetére


bjoey
csendes tag

Igen, mindkettő készülék új.
A p8 lite a t-mobile akcióján keresztül történne, a Moto G4 play meg expansysról az itt linkelt hardveraprós kollégán keresztül.

(#104707) ghiottone válasza bjoey (#104706) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A P8 lite jobb kamerában. A G4 play valószínűleg megkapja a 7.0-t. Szeretem a Moto-t, de ezt a G4 playt túlárazták, 40-nél nem ér többet + pár dolog nincs benne, ami benne volt a G3-ban.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104708) kisskd


kisskd
tag

Üdv!

2 feladatkörre keresnék mobilt, nem akarom nagy hirtelen beszerezni őket, nézelődök egyelőre, megérné-e váltani egyáltalán.

Egyrészt saját S4-esem lesz már lassan 3. éves, és kezd érni a cseréje. Garanciahosszabbítással jó pár szervizelésen túl van már, gyakorlatilag kb. 3 készüléknyi alkatrészt elhasználtam már, fizetősen ezt nem akarom majd tovább játszani, meg így is elég idegesítő volt.
S4 helyettesítőnek:
- új, magyar gyári garis, áfás számlás, független
- mint látszik 3 (vagy ha bírja akár több) évig is használnám, általában nem töröm össze, és nem divatolok a telefonokkal
- használni viszont elég aktívan használom, szóval legyen stabil, és megbízható, a menü ne recsegjen, ha felpattintatnék egy naptárat/Google Keepet/stb. ne tököljön, BT kihangosítóváltásra, Waze+telefon/videó kombóra ne haljon le, ne melegedjen túl
- játék minimális/smi, fényképezés nem a leglényegesebb (S4 szintje bőven sok)
- csak Android, abból vmi kényelmesebb/szebb kiadást nem bánok (pl. gesuture némítás, kesztyűs használat, stb.), de ha stock, és nekem kell egyszer jól beállítgatnom az sem gáz
- ami a 16GB-ből maradt végül az i9505-ben az már néha kevés volt, szóval a 32GB+microSD nagy plusz lenne, de 16Gb+microSD a minimum
- csak cserélhető akkus, gyárilag (!) Qi képes érdekelne (gyári hátlap van hozzá, mint az S4-hez, az is jó természetesen)
- NFC, visszajelző LED, vaku, OTG kéne
- jah és nekem ideális az S4 mérete, kb. azt tartanám is
- szeretem a Samsungot, meg ahhoz van TV, stb. de az S4 rendesen szívat, szóval szívesen váltok :D

Gyermeknek (3. osztály, értelmes, óvatos kocka):
- csak új+független Android, lehet kínai is, ha jelentős az árelőny, vagy magyar garis kínai középút
- 2-3 évet minimum használná, nem ejti le, töri össze
- legyen értelmes, használható a menüje, nagyon ne fagyjon szét lehetőleg az élettartalma alatt
- szereti gyűjteni a dolgokat, szóval minél nagyobb alkalmazástárhely előny
- 1-2 telefont intézne róla, később IM még mellé
- játszana természetesen, de nem ér a föld az éggel össze, ha vmi nem megy rajta, minél több, annál jobban örülünk
- 40, max. 50k, mert 63k-ért már van bevált S5 mini magyar garival

Ki mit javasol?

(#104709) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Főnököm szeretne új telefont vásárolni, jelenleg egy s4-es tulajdonosa, de félnaponta töltenie kell. S szeretné, ha minél tovább bírná a teló, mert sokat telefonál napi szinten.
Tehát az üzemidő a fő kritérium, android maradhat szerintem, mert ezt már megszokta.
Konkrét árat nem szabott meg, de ésszerű kereteken belül szeretné megúszni. Maradjunk 200-400 euró között. Megtennétek, hogy pár telefont felsoroltok nekem, amik már bizonyítottak is?!
Üdv

Baggio

(#104710) amol válasza kisskd (#104708) üzenetére


amol
addikt

Csak ezek tudják a Qi-t meg a Note 7.
Nyomj rá arra hogy Qi integrated phones.

Itt egy régebbi lista.

Tehát lényegében S6, S7 de nem cserélhető akkusak, G4 másik hátlappal de az nagyobb vagy valami régebbi modell, például S5 spéci hátlappal.

Xperia Z5-höz meg még pár modellhez van Nillkin Qi tok csak kicsit vastagnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#104711) amol válasza Baggio04 (#104709) üzenetére


amol
addikt

(#104712) szetcsuszott válasza amol (#104711) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

:C :DD :DD
Gyűjtöm az ilyen arcokat :C

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#104713) Baggio04 válasza amol (#104711) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Szia.
Nem játszik az ilyesmi. Másik telefont szeretne, ennek a problémának a kiküszöbölés csak a fő opció az új készülékben.
üdv

Baggio

(#104714) hubiman


hubiman
csendes újonc

Sziasztok!

Max 100k forintig keresnék androidos telefont. Eddigi kinézettem a Xiaomi Mi5, szerintetek mennyire éri meg?

(#104715) SL11


SL11
csendes tag

Sziasztok!

Galaxy S4-em töltésvezérlő IC hibás lett, a javítás költsége és bizonytalan, így teló csere előtt álok.
Vélatlenül találtam rá erre e készülékre, egy Honor 7 lite tesztben, meg is tetszett ez a készülék.
Olvastam jót, rosszat, most ott tartok, hogy elbizonytalanított. Így felteszem a kérdést, Thor. vagy Honor 7 lite a jobb választás? Esetleg valami más?
(Ha jól látom a Honor 7-ben a dual sim ámítás = 2 sim kártyát enged, vagy 1 sim és 1 SD-t.)

Várom a válaszakat, tapasztalatokat :)

(#104716) amol válasza Baggio04 (#104713) üzenetére


amol
addikt

Értettem, csak gondoltam szólok hogy van ilyen is. Kemény cucc,nehezebb mint maga a telefon. Ezzel már ölni lehet, de üzemidőben lenyom bármit :D

szetcsuszott ;)

[ Szerkesztve ]

(#104717) Baggio04 válasza amol (#104716) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Nem ilyesfajta a főnök ember :DDD
De azért azzal lehetne pár +percet nyerni :B
Na de hátha ajánl valaki itt néhány telót.

Baggio

(#104718) zsiraf


zsiraf
újonc

Sziasztok!
Két teló maradt, hosszú távra szeretnék venni, nem fontos a legújabb ez-az, nem vagyok kütyümániás, de ha már veszek legyen egy jó középkategóra
Samsung Galaxy J5 (2016)
Lenovo Vibe S1 Lite

- Árkategória. 0-30eFT
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Mobilszolg, előfizetéssel
J5: 33eFT
Lenovo Vibe S1 Lite Most 0Ft
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5-5.2
- Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
normál felh: telefonálás :), net, chat, zenehallgatás, gps
legyen jó a kamera (bár hosszabb utakra viszek rendes fényképezőt, de azért ha csak teló van nálam...szeretek fotózni, kicsit trükközni is vele)
Ne merüljön le, ne legyen technikai gondja (csere oka: régi (2éves) Nokiámnak gond van aksival, kikapcsol stb.)

Elég jó most a Lenovo akciós ára (0FT), de eddig a Samsung-ban gondolkodtam, így nem tudom, van-e gond a Lenovo-val. Érzésre továbbra is Samsung tetszik.

(#104719) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Lenovo telefonok közül melyik a legjobb vétel 80ezer ft alatt? 5" legyen max.

[ Szerkesztve ]

(#104720) Sayuar válasza Rathrol (#104719) üzenetére


Sayuar
őstag

talán ez [link] :F

(#104721) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Szerintetek használtan melyik éri meg jobban?
Huawei Ascend P7 vagy P8lite?

Illetve ezekhez képest egy Honor7 megér 40ezer pluszt?
A telefon nem játékra lesz. Csak alap appok.

(#104722) csakany2001 válasza NoOne1976 (#104721) üzenetére


csakany2001
senior tag

A Honor 7 egy magasabb kategória,átlag használatra elég lesz egy P8 Lite is.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#104723) Rottweiler89 válasza Rottweiler89 (#104671) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Nos, szakértők? :U

Üdv: Rottweiler89

(#104724) csakany2001 válasza Rottweiler89 (#104723) üzenetére


csakany2001
senior tag

Mostanában fogtam egyet,még elég használható telefon és valóban kompakt.
Szerintem megfelel.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#104725) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Helló!

Elérkezett az idő, hogy lecseréljem a telefonomat, ami egy Lumia 635, de nem tudok dönteni.
Kettő kiszemeltem lenne: Huawei P8 Lite és Lumia 650.

Vodafone-nál venném, a p8 valamivel olcsóbb lenne. Igazából megvoltam elégedve a Windowsos rendszerrel, de a 10-esről elég vegyesek a vélemények.

A Lumia előtt androidos telóm volt ami elég gyakran rohadtul belassult. Úgy vettem észre, hogy a lumia sokkal kevesebb netet használ, nem tudom hogy az újabb android rendszerek is ennyi adatforgalmat generálnak-e a háttérben.

Megnéztem őket élőben is, a p8-nak talán a fényereje nem túl acélos, de nem szoktam fullra állítani a teloim így ez nem kizáró ok. Ránézésre a Lumia minőségibbnek tűnik nekem.

Telefonáláson kívül sms-re, netezésre, fényképezésre használnám, játszani ritkán szoktam.

Melyik lenne jobb választás számomra? Esetleg ha van jobb vétel hasonló áron azt is meghallgatom.

Köszi

(#104726) Ájvé válasza NoOne1976 (#104721) üzenetére


Ájvé
veterán

Ascend P7-et nem vennék már, elég öreg, SoC se mai darab, P8 Lite-ba a Kirin 620 modernebb legalább (főleg fogyasztás miatt, de Kirin 910T kevés FHD-hoz kicsit).
P8 Lite még jó, bár személy szerint az se vennék, de kettő közül inkább P8 Lite.
Honor 7 minden tekintetben jobb, ha van rá keret és kell egy gyorsabb, nagyobb tudású, modernebb telefon, akkor érdemes megvenni.

(#104727) Rottweiler89 válasza csakany2001 (#104724) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszi!
Akkor ez lesz a befutó :) :K

Üdv: Rottweiler89

(#104728) Rathrol


Rathrol
aktív tag

A most nemrég megjelent Xiaomi Redmi 3X már tudja a B20-as hálózatot?

(#104729) ghiottone válasza Rathrol (#104728) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Már 3X is van? :U - ahogy nézem ez ugyanaz, mint a 3s, csak 2gb-os verzióban. A 3S-nek meg van 2 és 3GB ramos verziói is. Eddigi infók alapján csak a 3s-nek és a Note 3 Pronak vannak nemzetközi verziói, amelyek tudják a B20-at.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104730) Gifos


Gifos
tag

Üdv! A Nexus 6p és a One+4 közül melyiket érdemesebb választani .Az O+3 október vége felé lenne itt .Vagy esetleg ebbe az ársávban más alternativa ?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#104731) lezuvius válasza Gifos (#104730) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 3 mivel, frisebb, korszerubb SoC es 6gb RAM van benne. Tovabba minimum addig lesz tamogatva mint a 6p.

Hasonlo arban van az Lg G5,Huawei P9 es a Honor 8. Ezek kozul inkabb a ketto kinait ajanlanam de a OnePlus szerintem hosszutavon jobb naluk.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104732) Shingen


Shingen
addikt

Hy All!

Tudom nem okostelo, faternak kellene csepp, por, ütésálló telo.

2 közül melyiket választanátok?
Én a Cat megbízom a másikat nem ismerem.

[link]

[link]

風林火山

(#104733) Tyrel


Tyrel
őstag

Üdv!

2 kérdésem is lenne:

1.
Középkategóriás droidot vennék 1-2 hónapon belül, olyan 80-90k a keret. 5" - 5,5" kijelző kellene, jó akksi üzemidő és hogy alap alkalmazásokban ill. az azok közti váltásban ne nagyon akadjon... Pl. böngésző, Viber, ilyenek. Játékok és hasonlók ill. azok teljesítménye nem érdekel.

Ami viszont fontos lenne még az egy viszonylag jó kamera és a 6-os droid megléte, vagy gyári frissítés erre. Pozitívum továbbá ha nincs rogyásig tömve bloatware-el, vagy legalább letörölhető amit rápakolnak.

Ezen kívül csak olyan készülékek jöhetnek szóba amiket hivatalosan forgalmaznak is nálunk, vagy legalább is van egy képviselet akik viszonylag gyorsan megoldják a garanciális problémákat, szóval kínából importált Xiaomik és társaik kilőve!

Megakadt a szemem a Honor 7-en, ami egy régebbi készülék már, de amúgy megfelelne a célnak. Azt olvastam hogy ezek még 5-ös droiddal jöttek ki, de van hivatalos frissítésük a 6-ra. Eddig nem Androidom volt (átkozott legyen a windows phone), ezért kérdezném hogy ezt a frissítést simán megkapja akármelyik Honor 7 (kiviteltől, forgalmazótól függetlenül), és bátran megvehetem?

Van esetleg más jó telefon ami megfelel a fentieknek és nem drágább ennél?

2.
Idősebb családtagnak is kéne telefon, kicsit olcsóbban, mondjuk úgy 70k környékén. Az igények nagyon hasonlóak a fentiekhez, bár úgy vettem észre hogy ebben az árkategóriában a normális kameráról már le kell mondani.

Igazán a Honor 7 Lite és a Huawei P9 Lite tűnik első nekifutásra esélyes versenyzőnek. Itt egyrészt érdekelne hogy ezek közt van-e bármi érdemi különbség, mert nekem a tesztekből, specifikációkból ugyan nem esik le... mintha tök ugyan az lenne a két telefon, csak eltérő névvel. :F
Másfelől nyilván érdekelne hogy vannak-e esetleg más, a fentieknek megfelelő, de ezeknél nem drágább alternatíváim?

Turenkarn

(#104734) Wrathrash


Wrathrash
csendes tag

Sziasztok!

Lassan lejár a hűségem a Telekom-nál, és hosszabbítás mellé,új készüléket is vásárolnék.
Az alábbi készülékek jöhetnek szóba:

P9
Honor 8
Galaxy S7
Lg G5

Fontos lenne a kamera rész,és hogy 2 évig "naprakész" maradjon a rendszer,frissítések egyéb tekintetében,
viszont kérdés,hogy mondjuk az S7 megéri e a felárat egy H8/P9-hez képest?

(#104735) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Mi lehet az oka,hogy egész sok oneplus 2 van most 70k körül aprón?Valami gond van velük,vagy csak mindenki váltana 1+3 ra? :)
pedig ahogy nézem nagyon komoly kis telefon,talán a kamerába lehetne belekötni.

(#104736) kisskd válasza amol (#104710) üzenetére


kisskd
tag

Uhh, nem gondoltam, hogy a Qi ennyire szóró feltétel, S4 van több a környezetemben, meg Note3, meg Alpha, azokhoz mind volt hátlap, gondoltam 3 szériával később már alap felszerelés lesz ebben a kategóriában :(

Qi nélkül mi a javasolt esetleg?

És gyerektelónak van vmi különösen ajánlott?

(#104737) hegyitaho válasza Zalaym (#104689) üzenetére


hegyitaho
tag

A napokban vettem 65k-ért Honor 7 lite-ot MM-ban. Még p9 lite-ban gondolkoztam, de az 10k-val drágább lett volna, annyit meg nem ér nekem a kicsit kisebb ház. 2giga RAM-tól én is tartottam, előzőmben is annyi volt, de az általában ajánlott Nexus 5x-ben is csak 2 van, ráadásul itt inkább fog zavarni a szoftveres optimalizálatlanság mint az a + 1 giga RAM :D

(#104738) -KP-


-KP-
addikt

hi!

30 ezer körül újonnan van valami értelmes alternatíva? Itt most fontos az ár, tényleg ne legyen több, max egy picivel. Tudom, hogy 40-ért van Vernee Thor, de annyit nem szánnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#104739) lezuvius válasza Wrathrash (#104734) üzenetére


lezuvius
őstag

S7 siman megeri ha azt nezed, hogy mennyivel erosebb SoC van benne,mennyivel jobb a kameraja es a kijelzoje (tudom szubjektiv de a meresek megis ezt tamasztjak ala)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104740) cole16 válasza -KP- (#104738) üzenetére


cole16
csendes tag

Most már csak 36 900 Ft :)

http://eustock.eu/shop/okostelefon/vernee-thor-fekete-reszletek

(#104741) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Sziasztok!

4.5"-os vagy annál kisebb méretű okostelót keresek kiskezű hölgy felhasználó számára. Lollipoptól felfele jó lenne. Létezik ilyen?
Használt, noname is érdekel!

(#104742) agabe válasza Medocsabi (#104735) üzenetére


agabe
addikt

szerintem váltanak.

(#104743) cole16 válasza zeorsdfd (#104741) üzenetére


cole16
csendes tag

Szia,

Samsung A3, van rá már 6-os droid vagy Huawei Y3 II olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#104744) Shingen


Shingen
addikt

Erre Vki?

風林火山

(#104745) Ájvé válasza Shingen (#104744) üzenetére


Ájvé
veterán

(#104746) pulutodurumo válasza pulutodurumo (#104682) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Még mindig kérnék segítséget:
Max 5"
közepes vagy jobb SoC
belső hely 16GB és bővíthető vagy 32GB
2GB vagy több RAM
720p vagy jobb
thx

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#104747) juve600


juve600
nagyúr

üdv

feleségemnek keresek telót

max 5"
első érintős telója lenne
face-viber
semmi más
max 40k

[ Szerkesztve ]

(#104748) juve600 válasza pulutodurumo (#104746) üzenetére


juve600
nagyúr

redmi 3 2/16

(#104749) Shingen válasza Ájvé (#104745) üzenetére


Shingen
addikt

Okés, THX

風林火山

(#104750) pulutodurumo válasza juve600 (#104748) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is ezt néztem ki, de nincs más lehetőség? Csak hogy legyen miből válogatni :)
Kínai rendelést, romolást megoldom ha kell. (Nekem is kintről rendelt Lenovom van, arra is egyből ment a csere ROM.)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.