Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104101) lezuvius válasza janes1976 (#104099) üzenetére


lezuvius
őstag

Hardver miatt a OnePlus 3-t ajanlanam inkabb. (GPU-ban nem annyira eros a Honor es ez kesobb okozhat nemi kellemetlenseget)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104102) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok,

A következő feltételekkel szeretnék egy új telefont venni:
- ~5.5" QHD, színhű kijelző
- dupla kopp képernyő bekapcsolás vagy hasonló egyszerű lehetőség. (LG G2 és Lumia 950XL után elengedhetetlen.)
- 950XL-t megközelítő kamera minőség
- "2 napos" akksi (3000 mAh vagy több)
- vállalható hang. Kimeneten és hangszórón egyaránt

Amit kinéztem az egy LG V10, de bármilyen ajánlatot szívesen fogadok. Árat direkt nem írok de olyan 150-nél többet nem akarok rá áldozni.

Esetleg LG G5?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#104103) ghiottone válasza jaffa 2843 (#104102) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Moto X Style

G5-öt mostanság én is nézegetem dual simes verzióban, de a felület + a kijelző minősége (1-2 helyen lehúzzák a panelt) eltántorít.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104104) PAPSZIMax válasza jaffa 2843 (#104102) üzenetére


PAPSZIMax
tag

V10 is elég harmat az árához képest...

(#104105) Jazz válasza Medocsabi (#104096) üzenetére


Jazz
veterán

A G5 jó, csak nincsenek rajta fizikai gombok. Az is virtuálisat használ.:S A kijelző hasznos területét foglalják el a gombok sok szituációban. Szerinted mennyire "gáz"?

free your mind

(#104106) btudos válasza Jazz (#104105) üzenetére


btudos
veterán

Ket nap utan eszre se veszed.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#104107) Jazz válasza btudos (#104106) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt örömmel hallom.:)
Viszont ha LG akkor melyik, G5 vagy V10? Egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104108) kelly7 válasza basaja (#104092) üzenetére


kelly7
aktív tag

Van a családban egy Moto G, meg egy gen2 is. A Gen 4-et még nem is néztem. De várok más ötleteket is. :)

(#104109) tybsen válasza janes1976 (#104099) üzenetére


tybsen
addikt

399€ a normál ár amúgy is a Honor 8-nál, szóval azért ezt az "akciós árat" érdemes fenntartásokkal kezelni.

(#104110) Medocsabi válasza Jazz (#104107) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem a v10 már túl nagy....Attól függ neked mennyire számít a méret,én kivagyok a lapát telefonoktól :)

(#104111) Jazz válasza Medocsabi (#104110) üzenetére


Jazz
veterán

Való igaz. Majd 1cm-el nagyobb-hosszabb. Akkor G5.
Még a versenyben van a Asus Zenfone 3 ZE552KL, és a Zte nubia Z11. Inkább a G5 nem?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104112) Gregorg válasza tybsen (#104109) üzenetére


Gregorg
tag

DE az eddigi magyar árakhoz képest ez tényleg jelentős.

Nagyon elbizonytalanodtam, mivel én is a OP3-at választottam volna eddig, sőt majd meg is rendeltem (12-én) erre látom ezt.

Külcsínyre azt kell mondjam a Honor nyer, valamint 5,2 coll ami még pont beleférne a méretbe.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#104113) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tegnap megjött a Xiaomi Redmi Note 4-em, írtam róla egy "első benyomás" cikk-et, jelenleg V1-es verzióval :D. Észrevételeket szívesen fogadok.

[Link]

Aki esetleg már szemezgetett vele, annak esetleg jól jöhet, vagy akár kedvcsinálónak hozzá.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#104114) Medocsabi válasza Jazz (#104111) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én ezek közül egyértelműen az Lg mellett voksolok,ahogy írtam a gari miatt is(de ne legyen rá szükség :) )

(#104115) Egzee válasza Gregorg (#104112) üzenetére


Egzee
őstag

oneplus esetében sem kisker árrés, sem áfa nincs. így lehet olcsóbb.

(#104116) Gregorg válasza Egzee (#104115) üzenetére


Gregorg
tag

Honor 8: 120K
Xiaomi Mi5: 120K
OP3: 125K

Tokkal vonóval.

A honor igen tetszetős és pont nem akkora nagy, mint a OP3. Ez a legnagyobb visszatartó erő.
Kifejezetten a teljesítmény annyira nem érdekes számomra, mert mind batár és kihajtani nem fogom. A fényképminőség, az fontos.

[ Szerkesztve ]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#104117) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Most Edigitalban 98k a Honor 7 és 118k a Honor 8.
Megéri a felárat a 8? Nekem a normál üzemidő és a jó kamera fontos.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#104118) ghiottone válasza gubisadam (#104117) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ja, de csak a fehér Honor 8, mert a többi nincs készleten és a kupont se lehet beváltani rájuk előrendelésre sem.... Inkább a 8-ast venném, energiatakarékosabb tűnik az újabb Kirin chip + több ram, időtállóbb...

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104119) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Az Eutockon nem elérhető most xiaomi redmi note 3 pro fekete / szürkében? :R
Ha ott nincs, tudnátok boltot ahol lenne?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104120) agabe válasza Gregorg (#104116) üzenetére


agabe
addikt

MI5 -ben úgy tudom nincs 800Mhz LTE ..szal azt én így egyből kilőném.

(#104121) Gregorg válasza agabe (#104120) üzenetére


Gregorg
tag

Honor 8 kiesett (kifogyott), Mi5 tetszik, de... marad akkor az OP3 12-e után.

[ Szerkesztve ]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#104122) tejbele


tejbele
csendes tag

Szia
A Honor 8 értékállóbb megoldás.

Üdv, Tejbele

(#104123) lezuvius válasza tejbele (#104122) üzenetére


lezuvius
őstag

Ezt mibol gondolod?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104124) Jazz válasza Medocsabi (#104114) üzenetére


Jazz
veterán

És ha lejjebb megyünk egy árkategóriát, mondjuk max. 60k, akkor mire tennéd a voksod? (Szép meg jó a G5, de kicsit húzós egy telefonért 120k-t kiadni. Pár év és úgy is elévül, nem fog rá frissülni az újabb android, stb. ahogy lentebb írták.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104125) Jazz válasza Jazz (#104124) üzenetére


Jazz
veterán

Motorola Moto G4 Plus esetleg? Erről mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104126) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hardver és minőség szempontját figyelembe véve:Samsung J5 2016 vagy A3 2016?

(#104127) btudos válasza GEPESZ66 (#104126) üzenetére


btudos
veterán

A3

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#104128) ghiottone válasza Jazz (#104125) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jó kamera, jó aksi, gördülékeny stock rendszer - előtte Redmi Note 3 Prot és Honor 5c-t használtam. Itt egy teszt + egy kis vélemény, hogy miért is maradtam ennél a telónál.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104129) Siffredi válasza tejbele (#104122) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szerintem meg az op3...

A honor politikáját ismerve nem hiszem, hogy lesz rá nougat. Az op3 rajongói bázisát nézve tuti...

Nem beszélve arról, hogy az op3 hardverileg erősebb, tehát időtállóbb... Más kérdés az egyéni objektivitás ugye, de időtállóság szempontjából szerintem tuti az op3 a befutó.

(#104130) attiati válasza istnag (#104090) üzenetére


attiati
veterán

Beleolvastam, de nem jön át semmi hiba. Mondanál párat?
Mindenhol csak azt olvasom, hogy gondok vannak, nem javasolt. Miért?

(#104131) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Régebben otthon voltam a "kínai" telefonos témában, de már egy jó ideje elvesztettem a fonalat velük kapcsolatban.

Most úgy döntöttem, hogy szeretnék visszatérni erre a vonalra.
Kérdésem az lenne, hogy melyik mobilt ajánlanátok 70-80 ezer forint környékén, ami megbízható, gyors, és rendelkezik optikai képstabilizátorral (esetleg 4k-s kijelzővel, nem tudom, hogy ebbe az árkategóriába belefér-e).

Az sem jelentene problémát, ha használt, de jó állapotú a készülék.
Nézelődtem hardveraprón is, de amik bejönnek, és beleesik az árkategóriába, azok szinte mind jegelve vannak.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Samsung S9

(#104132) tejbele válasza Víz Elek (#104131) üzenetére


tejbele
csendes tag

Meizu MX5?

Üdv, Tejbele

(#104133) basaja válasza Jazz (#104125) üzenetére


basaja
senior tag

Nagyon smooth,jó kamera,pöpec akkuidő,stock Droid,pontos gps...Nekem nagyon jó...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#104134) Andrew801


Andrew801
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Honor 8 vagy Oneplus 3? :)
Nem tudok dönteni egyszerűen.
Most Nubia z5s Mini van, úgyhogy biztos a kirin 950-es is előrelépés hozzá, még grafikai chipben is. :)

Nem vagyok nagy telefonvásárló. Ami nekem kérdés, hogy mennyire rossz, hogy Honor 8-n a képernyőn vannak a gombok. Sokat telefonálok egy nap + gps + headset.
Miben van nagy eltérés? Fotó, szoftver, méret?
Később eladhatóság?

[ Szerkesztve ]

(#104135) jovi


jovi
csendes tag

Tiszteletem,

telefonvásárlás előtt állok, a keret 100-150.000,- Ft (+ egy kicsi ha megéri a készülék).
Hosszabb távra tervezek nem csak 1-2 évre, ezért olyan telóra lenne szükségem ami 3-4 év múlva is használható.
A telót leginkább csak a szokásos dolgokra használnám: telefon, sms, játék, whatsup, viber és néhány oktató progi, gps...
A fényképezés nálam egyáltalán nem fontos.

A kijelzőméret 5,2 legyen, az 5,5 nekem egy kicsit nagynak tűnik első tapogatásra, lehet megszoknám, de az 5,2 az pont fekszik, ezért ennél ne legyen sokkal nagyobb vagy kisebb.
Legyen legalább 3 GB ram, és 32 GB memória.

Ami nekem tetszik az a honor7 (sajnos gyenge a gpu-vagy mi- ezért attól félek, hogy 2 év múlva már nem lenne az igazi és cserére szorulna, nem kapna frissítéseket, stb.)
A honor 8 nekem az üveg miatt nem tetszik, félek, hogy hamar törne, meg nagyon gyűjti az újlenyomatot állítótag. És a dupla kamera is tök fölösleges nekem.
A p9, amire gondoltam még, csak amiért drágább az pont a kamera, ami nekem megintcsak utolsó szempont.
Esetleg vmelyik asus...
A samu-k, sony-k, lg-k nekem nem tetszenek, ezért ezeket inkább kerülném.
Tudom, hogy nagyon leszűkítettem a kört, de hátha lesznek itt jó tanácsadóim :) és elnézést a novella miatt.
Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv,
Attila

(#104136) lezuvius válasza jovi (#104135) üzenetére


lezuvius
őstag

Jatekra milyen szinten hasznalod? (GPU az kb az osszes Huawei rakfeneje sajnos)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104137) Jazz válasza ghiottone (#104128) üzenetére


Jazz
veterán

...és (#104133) basaja:
Jónak tűnik. Iránytű tényleg nincs benne? Ami eddig volt abba is akartam, de oda se jutott.:(

Árban ami még olcsóbb és megfelel a kritériumoknak ezt találtam: Lenovo Vibe K4 Note. Magyar tesztet nem találtam róla.
- alapból 5-ös androiddal érkezik, upgradelhető 6-ra. (Ennek van jelentősége egy olyan telefonnal szemben ami eleve 6-os androiddal rendelkezik?)
- MTK 6753 proci. Ez nem lesz kevés a FHD-hez? Mennyire marad el a Snapdragon 617-től?

K4 vs G4 vs G5

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104138) jovi válasza lezuvius (#104136) üzenetére


jovi
csendes tag

Semmi nagyon komolyabb játék, inkább egy kis stratégia.
Mellesleg a játék nálam megint csak kevésbé fontos. Nagyon nem is ismerem a játékpalettát.
Csak ha már rászántam magam a vásárlásra azt szeretném, ha akadás mentesen működne akár egy erősebb játék is (ha éppen ahhoz lenne kedvem néhanap, nem vagyok nagy gamer). Ha kompromisszumot kell kötni akkor inkább a játékokból engedek.
Tehát inkább neteznék rajta stb...

(#104139) basaja válasza Jazz (#104137) üzenetére


basaja
senior tag

Az LG nem egy kategória a másik kettővel,jóval felettük áll...a K4-et nèztem,asszony cègese az...hát szvsz az meg a Moto alatt van,a kamera sem nagy szám,a rendszersebesség inkább átlagos,használható,de akkor inkább a Moto...

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#104140) janes1976


janes1976
őstag

Köszönöm mindenkinek, aki segített, a Oneplus3-at veszem. :R :DDD

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#104141) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

A Moto X Style és Style Pure közt mi a különbség? :F US és EU régió közti különbség csak?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#104142) Ájvé válasza Jazz (#104137) üzenetére


Ájvé
veterán

Jobb az S617-nél, játékokhoz kicsit sovány FHD-hez egyébként jó az MT6753.

(#104143) Helsing


Helsing
aktív tag

Végül a Nexus 5X-et vettem meg. Eddig nagyon tetszik. Nem egy erőgép, de minden flottul megy rajta. Röccenés nélkül teszi a dolgát. Sajnálom, hogy csak 2GB ram van benne, de ez van. Remélhetőleg egy darabig még elég lesz.

(#104144) ghiottone válasza Jazz (#104137) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az egyáltalán nem zavaró navigálásnál, nagyon pontos az iránytű nélkül is - én is tartottam tőle, de olyan gyönyörűen elnavigált 800 kilométeres távon.

A G5 azért izmosabb teló + 1,5xer anyiba kerül. Én elvből nem adok ki telóért 100e forintnál többet - 1 év úgyis a maximum nálam használati időt tekintve.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104145) basaja válasza Helsing (#104143) üzenetére


basaja
senior tag

Cserébe a kamerája az egyik legjobb...ha lenne dual simes,èn rácsaptam volna már... :K
Jazz:napi 300km-t megyek gps-sel,azonnal ès pontosan talál pozíciót,vègig flottul navigál..

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#104146) lezuvius válasza jovi (#104138) üzenetére


lezuvius
őstag

ezesetben eleg lesz a Honor 8/P9 tudasa is. (tobb RAM miatt a H8 az ajanlottabb)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104147) ghiottone válasza jaffa 2843 (#104141) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igazság szerint csak ennyi.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104148) Jazz válasza basaja (#104139) üzenetére


Jazz
veterán

Tudom, az LG-t csak amolyan referenciának tettem be.
Fontos a jó kamera is. Ha nem jó a K4-ben akkor felejtős. Főleg ennyi pénzért. Lenovo-ék eltévesztették az árkategóriát az árazásnál.

A Moto tetszene, de sajna kell az iránytű. A moto-ról azt olvastam nincs benne. Ez tényleg igaz, vagy csak elírás? Mert csak ez miatt húztam ki a listáról. Amúgy már venném is.

(#104142) Ájvé:
Ezt jó tudni. Köszi.

(#104144) _ghiottone:
Nem is tudtam hogy az iránytű befolyással van a GPS navigációra. De nem ez miatt kell. Kell egy rendes iránytű ami elmozdulás nélkül, akár egyhelyben állva megmutatja az égtájakat. Mint egy rendes iránytű. (A mostani telefonomból is kimaradt, és éveken át szenvedtem, próbáltam mindenféle appokkal helyettesíteni, de hiába, hisz fizikai iránytű helyett mindegyik csak a gps elmozdulásból tudott csak következtetni, ami meg katarsztrófálisan pontatlan eredményt hozott rövid távon.)
Igen, baromi drága a G5. Én is sajnálnék érte ennyi pénzt. Szívem szerint max 60-at adnék ki egy telefonért. De a Lenovo K4 is 100k. Tiszta röhej. A Moto G4 plus meg 87k. Azért ez se kevés. LG G5 meg 130k.-.-

Honnan érdemes telefont beszerezni? Mert ahogy nézem itthon minden baromi drága. Amazonon meg a legtöbb helyen "doesnt shipping to hungary" fogad.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104149) gianone válasza Jazz (#104148) üzenetére


gianone
őstag

Amazon szállít Magyarországra, majdnem mindent. Csak némelyik ottani árus nem. A legnagyobb probléma, hogy magyar ÁFA-t kell fizetni, ha közvetlenül Amazontól veszed. De legtöbbször így is olcsóbb, mint itthon. Még akció nélkül is, de érdemes várni vagy kuponra, vagy rendszeresen vannak akciók is. Motókat britről, Huaweieket olaszról érdemes. A brit most azért is éri meg, mert relatíve gyenge a font. Viszont Amazonnál egyáltalán nem kell aggódni, hogy mit kapsz. Igazán az a jó bolt, ha valaki hazahozza olyan országból, ahol normálisabb az ÁFA.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#104150) ghiottone válasza Jazz (#104148) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sokan a gps miatt kérdezik az iránytűt - nem tudom, nekem nem fontos. Expansys - hardveraprós kollégán keresztül.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.