Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104951) batai15 válasza Trex3399 (#104950) üzenetére


batai15
félisten

Ha bejött az emui akkor honor, egyébként op3.

(#104952) janes1976 válasza Trex3399 (#104950) üzenetére


janes1976
őstag

+1 Oneplus 3 :D

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#104953) Postas99 válasza daddy9 (#104927) üzenetére


Postas99
senior tag

Ennyi pénzért egy leagoo M5 készülék tökéletes választás. Tesztelték itt az MA-n.

(#104954) lezuvius válasza dew (#104948) üzenetére


lezuvius
őstag

Gyors,stabil es nap vegeig meg intenzivebb hasznalat mellett is kibirja az akkuja. Kamerat erdemes manualis modban hasznalni, de azert az automatikus modja se borzalmas.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104955) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Ezekre valaki:?
#104848
#104871

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#104956) saphancs


saphancs
aktív tag

Sziasztok!

Három telefon közül melyik a legjobb választás (esetleg rövid indoklással):
Huawei P9 lite, Samsung A5 2016, LG G5

Előre is köszönöm mindenkinek aki segít!

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#104957) mntn


mntn
tag

Sziasztok

A Samsung középkategóriás (A3, A5, J3, J5 ...) Dual Simes telefonjai közül melyik lenne a legjobb a választás? Két sim lenne ez a legfontosabb (tehát ezeket kezelje rendesen), illetve korrekt képeket lehessen készíteni. Játékra nem lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#104958) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Sziasztok!

Eddig a RedMi3s és Apollo Lite között vacillálok, érdekelne tud-e valaki még valami megfontolandó alternatívát. (vagy ezek közül melyiket ajánljátok inkább)

- Árkategória.
60K max

- Használt vagy új?
alig használt (néhány napos) vagy új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
aprón vagy eustockon, esetleg eu raktáras girnyóbeszt

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
2évre tervezek, bestbuy-t keresem

- Mire használnád?
amiből sok lesz: hívások, messenger, zene(spotify), naptár (sokat gépelek)
kevesebb: böngészés, navi
ami NEM lesz: játék, filmnézés

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
mindenképp android (WP menekült vagyok, alma, meg nincs ebben a kategóriában), ha lehet minél nexus közelibb (első dolgom lesz twrp-root-xposed-gravitybox-nova kombó telepítése)

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5" - 6"

Ami musthave:
-dualsim
-jó érintő
-iránytű
-b20!!!!!!!!!!!!!!!
-erős antenna
-marshmallow (kilátásban lévő nougat előny)
-egész napos akksi, viszonylag sok nyomkodással
-szolid kinézet
-jól szóljon (minőségi) fülessel
-wifi hotspot, de talán ez már alap

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#104960) lezuvius válasza saphancs (#104956) üzenetére


lezuvius
őstag

Lg G5- sokkal erosebb hardveresen a masik kettonel,kameraban is jobb.. nem is egy kategoria veluk...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104961) SL11 válasza ghiottone (#104872) üzenetére


SL11
csendes tag

Vernee Thor esetleg ?

(#104962) ghiottone válasza SL11 (#104961) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Mi4 C-hez mérhető? - ááá, ugyan már. Az 45-ért 1 év garival remek telefon. A vernee thor helyett pedig inkább egy Meizu M3s - minőségibb darab.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104963) ttamashu válasza ghiottone (#104962) üzenetére


ttamashu
aktív tag

B20 nélküli okostelót venni? Hát én vidékiként ezt el sem tudom képzelni.

Tea az élet!

(#104964) ghiottone válasza ttamashu (#104963) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Dettó így vagyok - csak B20-as teló jöhet nálam is szóba. Most a Mi5S-nél vakarom is a fejemet, mert 300-350 dollár között jó ajánlat, illetve a Zuk Z2-nél, ami 275 dollár, de nincs 800 mHz egyikben sem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104965) aha.e válasza ghiottone (#104964) üzenetére


aha.e
tag

ZUK Z2 EU-ból 275$?

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#104966) ghiottone válasza aha.e (#104965) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Aha, Zuk Z2 kuponnal együtt szállítással kijön belőle. 10 nap alatt nálad van. 1-2 hét és logout teszt is lesz tibcsi0407 kollega jóvoltából.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104967) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Pár hónap múlva esedékessé válhat új telefon vétele.
Négy típust néztem ki és az érdekel, hogy melyik tudja az "lg-féle" dupla koppintásos képernyő feloldást? (Ha jól emlékszem, akkor a G2-nél láttam ezt a dolgot először).

Vagy totális baromságot kérdeztem és ez Droig függő dolog? :F

A négy versenyző:
Xiaomi Redmi 3s Prime
Alcatel Idol 4
ZTE Axon 7 mini
LG Nexus 5X

Tudom nem egy kategóriában versenyző telefonok. És 50-100k.ig vannak, illetve, ha jól láttam a ZTE nincs is még forgalomban hazánkban, de most nem ez a szempont.

Előre is köszönöm.

Üdv. Dani.

https://ingatlan.com/33821564

(#104968) aha.e válasza ghiottone (#104966) üzenetére


aha.e
tag

Köszi, mentettem :)

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#104969) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Annyi kérdésem volna csak, hogy ENNEK a listának mennyire lehet hinni vagy mennyire fizetett eredmény?
Azért kérdezem csak, mert létezik, hogy a ZUK Z2 Pro oda ver a Samu S7 Edge-nek és a Mi5-nek is?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#104970) jaffa 2843 válasza jano_77 (#104969) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A legnagyobb eltérés is 5-6%. Mindezt egyetlen program eredménye alapján. Ez egy baromság, értelmetlen hasonlítgatás. A mindennapi használatot nem ez fogja meghatározni. :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#104971) ghiottone válasza jano_77 (#104969) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csak az Antutu pontra soha nem érdemes hagyatkozni - csapásiránynak jó, de kb. ennyi. A Zuk Z2 Pro esetében itt gondolom a 6GB-os verzió pontszáma lehet - szóval az a Snapdragon 820-al hozhat ekkora pontszámot.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#104972) 313313 válasza jano_77 (#104969) üzenetére


313313
addikt

Jók az ilyen tesztek, de...
Az, hogy antutuban mennyi pontot kapsz, semmit nem mutat, abból nem derül ki a telefon "használhatósága".
Vegyük pl a Nokia 930-at Snapi 800-al, szép és, kapta a nagy pontszámokat, aztán olyan 1,5-2 órás kijelzőidőt bírt, és tudott olyan meleg lenni, hogy csak na ha használtad...
Jó a teljesítmény, de nem árt mögé akku, aztán ha a hűtés megoldott az se baj...
Nem véletlen válnak el/esnek ki bizonyos telefonok kijelzői, a processzor által termelt hő miatt válik el a ragasztás...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#104973) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ha a két fő szempont min. 4,7 colos okostelefon vásárlásánál a jó navigációs képesség (ami a jó GPS-vevőt és elég erős hardver feltételez a navigációs app gördülékeny futásához) és a hosszú üzemidő, akkor melyik most a legjobb vétel 80 ezer Ft-ig? Csak olyan játszik, ami ismeri az összes európai frekvenciát.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#104974) Shingen válasza Speeedfire (#104933) üzenetére


Shingen
addikt

+1 H8-ra

風林火山

(#104975) Shingen válasza Trex3399 (#104950) üzenetére


Shingen
addikt

Én is azt mondom, ha bejött a H6, de akarsz ezen a vonalon maradni H8.
ha másra vágysz újabb kihívásra akkor a OP3.

風林火山

(#104976) taylor9414


taylor9414
csendes tag

Sziasztok, szerintetek LG G4-et megéri venni, meddig lesz még supportja szoftveresen, és mennyire van alulmaradva az s808? Köszi a válaszokat!:)

(#104977) kungzi


kungzi
veterán

Sziasztok

LG G4 vagy One Plus 2(4GB RAM 64GB ROM)?

Használt telefont vennék 80-90k körül?

Ha tudtok jobbat ajánlani akkor pls segítsetek, köszönöm.

(#104978) szkorhetz válasza kungzi (#104977) üzenetére


szkorhetz
őstag

Kamera+kijelző fontos, vagy millió custom rom, jobb támogatás de rosszabb kijelző?

(#104979) ttamashu válasza ttamashu (#104958) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Erre valaki :F ?

Tea az élet!

(#104980) kungzi


kungzi
veterán

kijelző és kamera is fontos
custom rom nem érdekel, csakis gyári rommal fogom használni. Kinőttem már a romolásból :B

[ Szerkesztve ]

(#104981) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

2 teló között gondolkodom: Samsung galaxy S5 és az A3 (2016).
Használtan kb. hasonló árban vannak.
Ami fontos az a zene, gps, kamera. Játszani nem szoktam.

Melyiket ajánljátok inkább?

Köszi

(#104982) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Szülőnek keresek telefont.

Fontos, hogy stabil legyen. Ha véletlen kell is mókolni rajta, akkor elég legyen megcsinálnom és ne kelljen állandóan hozzányúlni. 5"-os kijelző, "kis" méret. Telefonálásra, netezésre lesz. Ne akadjon a rendszer, de nem kell erős hardver. 4g menjen és előny ha normálisan néz ki. "prémium hatás" Olyan 50K körüli árat céloznék meg.

(#104983) Ájvé válasza Mate (#104982) üzenetére


Ájvé
veterán

Most per pillanat nincsen, de talán hamarosan lesz már, Redmi 3S Prime.

[ Szerkesztve ]

(#104984) bencepapp10


bencepapp10
újonc

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon és mondhatni a telefonok világában is, most azonban mégis telefon vásárlásra adtam a fejemet, azonban nem igazán tudok választani a jelenleg elérhető készülékek között, ezért is írok ide, kíváncsi vagyok, mit mondanak a témában jártasak.

Szóval, jelenleg Lumia 520-am van, rég eljárt felette az idő, nem kérdés. Az új telefonnál operációs rendszert is szeretnék váltani, így nagy valószínűséggel androidos lesz. A max összeg amit rászánok az 100 ezer forint körül van, amire pedig leginkább használnám, tehát ami fontos:
- az fényképezés - jó kamera,
- internetezés - gyors processzor, 2-3 giga ram, viszonylag hosszú aksi idő
- és talán néha unaloműző játékok.

Ezek alapján nekem a Lenovo Vibe Shot z90 és a Samsung Galaxy A5 2016 jöttek szóba, de mint korábban is említettem, nem igazán vagyok képben ebben a témában. Ezért is szeretném kérni a segítségeteket, a fentiek alapján, melyik készüléket érné meg legjobban megvennem, ami még legalább 2-3 évig mellettem lesz?

Előre is köszönöm mindenkinek, aki segít!

Üdv, Bence

(#104985) curiousp


curiousp
kezdő

Sziasztok! Miután 6 év után az első generációs galaxym feladta, telefonvásárlásra adtam a fejem. Eleinte a drágább készülékeket nézegettem, de ismerve a szokásaimat egyáltalán nem biztos, hogy szükségem van egy prémium készülékre. Igazából netezek rajta, Waze-t használok, néha olvasok (bár arra van külön olvasóm), illetve nyaralások alkalmából fényképezek, szelfizgetek (tudom-tudom). Alapvetően hosszútávra vásárolok, de ilyen fejlődés mellett, lehet hogy most hamarabb váltok, mint eddig volt szokásom (azért ez is jelent 2-3 évet). Annyi még, hogy magyarországi cégtől venném a készüléket. Szóval nem fogok elmerülni a telefonok részleteiben, adják oda, működjön úgy jól, ahogy van, a kamera is, a frissítés is, ilyesmi :) Árkategóriát nem is akarok mondani, nyilván minél olcsóbb, annál jobb, de ha megéri mélyebben is a zsebembe nyúlok. Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#104986) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Barátnőmnek keresek telefont, FB/Instagram/Pinterest és hasonló célból. Lumia 530-ast váltana, és mivel elég kicsi a keze, ezért az 5" is nagyon max, amit tudna kényelmesen használni, inkább alatta. 50ezer körül szánna rá, ennyiért én egy P8 Lite-ot mondtam neki. Mik lehetnének még esetleg az opciók? Vidékiek vagyunk, ezért a B20 fontos funkció.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#104987) Crafter32 válasza curiousp (#104985) üzenetére


Crafter32
őstag

Ha az ár nem is, de azért a méret biztosan fontos. Sony Z3c vagy Samsung A3 a kisebb méretben. A3 szerintem nagyon jó ár - érték. 5 coll felett meg tényleg egyéni ízlés és pénztárca kérdése.

(#104988) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Korábban meggyűlt a bajom a MIUI 7-tel, mert csak 2GB RAM volt a Redmi Note 2-ben. Ehhez képest egy Flyme OS mennyivel használható jobban ugyanúgy 2GB-tal? Köszi!

(#104989) Crafter32 válasza bencepapp10 (#104984) üzenetére


Crafter32
őstag

Samsung A5 biztosan jó, de ezért az árért ott van a BlackBerry DTEK50 is havonta érkező frissítéssel.

(#104990) Handball94


Handball94
aktív tag

Fotózásra szerintetek mi a legjobb választás 4,7-5,1 méretben?
S7, vagy I6s ?
I7-et nem szeretnék.

(#104991) Shingen válasza Handball94 (#104990) üzenetére


Shingen
addikt

S7

風林火山

(#104992) lezuvius válasza Handball94 (#104990) üzenetére


lezuvius
őstag

+1 az S7-re.
iPhonebol hianzyik a manualis mod sajna.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#104993) Ájvé válasza krisi047 (#104988) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom, nálam tökéletesen elég a 2GB RAM a MIUI-hoz (7-hez is elég volt, most 8 van rajta). Nem hiszem, hogy ez lett volna a gond, elég hozzá.

(#104994) Handball94 válasza lezuvius (#104992) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszönöm neked és Shingennek is.
Jelenleg egy S5-öt használok, ami még szintén egész vállalható képeket lő, több szempont is az S7 felé húz, ha számottevően jobb lett volna az I6s fotós képessége talán átbillen a mérleg nyelve, de így előbb-utóbb egy S7 lesz belőle.

(#104995) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok!

Egy kolléganőm kért meg, hogy segítsek neki telefont választani, ez általában nem szokott gondot jelenteni, de most az a kitétel, hogy "Csajos" legyen a telefon.

Árkategória 50K, ha belefér újonnan.
Általános használat, net, telefon, üzenetküldő alkalmazások
Dual Sim

Bár ő ezt nem mondta, de B20 LTE biztos fontos lenne neki!

Köszönöm a segítséget!

(#104996) borshow


borshow
csendes tag

Sziasztok!

Új mobil vásárlás előtt állok most Lg G2 használok, ennek keresem méltó utódját :D

- Árkategória 50-70ezer Ft
- Használt vagy új? Mindegy
- Hol vennéd meg? Ha új Kínából rendelem
- Mire használnád?Általános felhasználás (Gps, Internet, Fényképezés)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Max 5,5col
- Legyen B20!
- 4GB Ram

A letv le 2 pro-val barátkozok csak sanjos nincs benne b20.

[ Szerkesztve ]

(#104997) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!

Ezek közül melyiket? Vagy van jobb ezeknél? (50-100k)

galaxy a5 (2016)
(LG) Nexus 5x 32GB
LG G4
Huawei P8 Dual SIM

Illetve P8 vs P9 lite?

Én a Huawei felé hajlok, de megkérdezem azért...

Új kellene, nem szolgáltatónál venném. (megbízható GSM bolt, gyári garival). Filmezés, netezés, gagyibb játékok. Fontos, hogy jó legyen a kamera, de akinek lesz, az most egy Samsung S4 mini-t hajt, szóval űrugrás lesz akármelyik.

[ Szerkesztve ]

(#104998) zoldzsolt79


zoldzsolt79
újonc

Sziasztok!
Teljesen analfabéta vagyok a telefonokhoz. Nagyon-nagyon régi Samsung Advance telefonom cserélném le. Azért döntöttem így, mert meguntam, hogy az eddig letöltött 3 alkalmazáson kívül nem fér rá más. Netből rendszeresen kidob, magától random kikapcsol, viber közben lefagy, és ehhez hasonlók...
Két lehetőségem van a pénzügyi keretem figyelembe véve. Szolgáltatómnál 22 e Ft-ért Huawei P8 Lite, 20 e Ft-ért iPhone 5s.

Amik miatt nem tudok dönteni:
- Huawei (8): hátrány: nekem kicsit nagynak tűnik (azért biztos megszoknám), és félek, hogy ezen is azonnal tele lesz a memória az Android miatt. Ez a legnagyobb aggályom. Előny: nekem jobbnak tűnik a kamera, de ehhez sem értek. Bővíthető a memória.
-iPhone (16): hátrány: azt mondják már régi, még max. 1-2 évig lesz rá támogatás. Ez meg pont akkora, mint a mostani telefonom, tehát kicsi. (Pont a kettő között kéne egy arany középút :P ) A kamerája csak 8 MP, bár azt mondják, nem ezen múlik, hogy milyen jó képeket csinál. Nem bővíthető. Előny: állítólag sokkal megbízhatóbb, nem mocskolja össze a memóriát.

Szóval amire használnám: facebook, viber, telefonálás, e-mailek, hírek, szeretném ha akadás mentesen megnézhetnék pár youtube videót, és a legfontosabb a fényképezés.

Köszönök bármilyen hozzászólást, ami segíthet a döntésben!

(#104999) marinea2 válasza zoldzsolt79 (#104998) üzenetére


marinea2
addikt

A ketto kozul az iPhonet valasztanam

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#105000) lezuvius válasza dannyl (#104997) üzenetére


lezuvius
őstag

Nexus 5x es Huawei P9 lite kozul valasztanek. Huawei akkuban es anyagminosegben jobb, mig a Nexus hardveresen tartosabb.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.