Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69552) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Kedves ft kollégák nem valami kíváncsiak, de én rákérdeztem volna, mégis milyen gépre szeretne telepíteni Linuxot bátor jelentkezőnk és mit ért ezen a főleg irodai programokon!? ill jellegű dolgokon!

Mer'ugye ha valahol megzökken a dolog, akkor itt meg talán a nagyon új VGA-kon is akár. ;)

Nincs igazam? De.

Szóval aszondom én nektek, hogy merjünk nagyot álmodni......ja ez nem az, merjünk kérdezni! ;]

Mint Cinnamont, vagy egy KDE Neont ajánlanék, attól függően, hogy melyik a szimpibb.

Milyen kérdés ez!? Nyilvánvaló a válasz! :K

Elementary már kihalt érdektelenség miatt, nem?

(nem kell megijedni, nem akarok már belefolyni semmilyen helperkedésbe, csak segítő szakiknak próbálok helperelni)

[ Szerkesztve ]

(#69553) Aksomatic válasza #20749568 (#69551) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Röviden miben rosszabb az elementary? Én csupán a designt néztem azért tetszett meg az

(#69555) Aksomatic válasza ubyegon2 (#69552) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Egy Dell 7559-re szeretném telepíteni, irodai felhasználás alatt pedig PDF olvasás, Word szerkesztés, és egy böngésző. Igazából a Windows körülményességéből és mindennek az arcomba tolásából van elegem. Valami letisztult gyorsat keresek. :)

[ Szerkesztve ]

(#69557) samujózsi válasza Aksomatic (#69555) üzenetére


samujózsi
tag

A word szerkesztéssel lehetnek problémáid, mert a libreoffice nem 100%-ig kompatibilis a MS Worddel, valamit a PDF nézegetés is okozhat gondot, mert acroread már rég nincs linuxra, én csak a FoxitReader-t találtam, mint megfelelő minőségű nézegetőt, de azt nem.lehet repoból/snapből feltenni, muszáj a készítő saját oldaláról leszedni, az meg... hág nem az igazi. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69559) CPT.Pirk válasza samujózsi (#69557) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy az MS Office eltérő verziói sem... Az egyik drága céges programban külön exportálási lehetőséget tartanak fent "generic xls" meg "MS Office xls" néven, pedig csak pár szöveges cellát tol ki egy totál alap táblázatba. ;]

2010 körül használtam utoljára MS Office-t szövegszerkesztésre meg táblázatkezelésre, teljesen jól lehet használni az LO-t helyette. Az említett Okular is megfelelő volt pdf olvasásra.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69560) samujózsi válasza #20749568 (#69558) üzenetére


samujózsi
tag

Okulart nem ismerem, az xreader szimplán ocsmàny volt, mikor megnéztem.
Illetve... mintha az okulart is felraktam volna, de valamiért az sem tetszett. Talán a használt fontok miatt, de ez nem biztos.
Szerencsére pdf-et inkább mobilon olvasok, szóval engem nem érint annyira.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69561) samujózsi válasza CPT.Pirk (#69559) üzenetére


samujózsi
tag

Én csak annyit tudok word témában, hogy ami hivatalos választ kaptam.doc-ban, azt az esetek felében nem tudta korrektül megjeleníteni.

Okular: a megfelelő nekem kevés ;)
De majd ránézek újra. Mondom: nem emlékszem rá igazán. A neve ismerős egyedúl.

Szerk: pardon, megvan az ok...
The following NEW packages will be installed:
kaccounts-providers kactivities-bin kactivitymanagerd kde-cli-tools kde-cli-tools-data kdeconnect kinit kio kpackagelauncherqml
...
libusageenvironment3 libuv1 libvlc-bin libvlc5 libvlccore9 libvoikko1 libvulkan1 libxcb-xinerama0 nodejs nodejs-doc okular phonon4qt5
phonon4qt5-backend-vlc qml-module-org-kde-kquickcontrolsaddons qml-module-org-kde-purpose qml-module-qtgraphicaleffects
qml-module-qtquick-controls qml-module-qtquick-controls2 qml-module-qtquick-dialogs
...
signon-plugin-oauth2 sonnet-plugins vlc-data vlc-plugin-base vlc-plugin-video-output
0 upgraded, 203 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded

Hát ezért nem tettem fel. :)
Úgyhogy vegyétek úgy, hogy nem szóltam, mivel nincs KDE-m már régóta, nem is próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69563) ubyegon2 válasza Aksomatic (#69555) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a sorozat jött ki Ubuntuval is, szóval ez is és a származékai is futni fognak rajta tutira!

Az OSX kinézetet felejtsd el, az eOS csak kinézet, de alul semmi. Kezdj el vagy 5 percig nézelődni és utána rakd fel a Linux Mint Cinnamon 19.2 verziót. kb ennyi, a többit a félwindózos kollégák elmondták/elmondják. Nem kell ennél jobban bonyolítani a dolgot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69564) CPT.Pirk válasza #20749568 (#69562) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem persze, mivel ez egy KDE-be beépített alkalmazás. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69565) cigam


cigam
félisten

Még azt is megakarták kérdezni, hogy milyen külső eszközök vannak napi használatban. Lapolvasó, nyomtató, merthogy azzal is akadhatnak problémák.
Tedd fel Windows-ra a LO-t (van portable verzió is). Használd pár napig, hétig. Egyből kiderül mennyire pótolhatatlan számodra a Word.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69566) Aksomatic válasza ubyegon2 (#69563) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Igazából rájöttél, hogy miért az eOS tetszett meg :DDD
A többieknek köszönöm! Megnézem a LibreOfficet, külső eszköz egy HP 1010 nyomtató, meg pendrive van. Igazából az egyetemi dolgaimat gondoltam volna, hogy elég managelni a Linux is, de ahogy egyre többet olvasok látom hogy elég melós rendszer ez.

[ Szerkesztve ]

(#69567) cigam válasza Aksomatic (#69566) üzenetére


cigam
félisten

A nyomtatóhoz majd ez kell. Attól mert úgy néz ki még nem fogja nyújtani "az egyszerűen csak működik" élményt. Ahogy a Windows használatát, úgy a Linux használatát is meg kell tanulni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69569) okoska74


okoska74
senior tag

Már rég nem voltam linuxon de anno még lehetett telepíteni worldot is winehq -val.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#69570) ubyegon2 válasza Aksomatic (#69566) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazából rájöttél, hogy miért az eOS tetszett meg

Ez még az én 1 bitemmel sem volt túl nehéz.

A többieknek köszönöm!

Na szép! Milyen dolog már ez!? OK, hogy még nem mondtam semmit, de akkor is...... :N

Már bánom, hogy nem valami archklón javasoltam! ;]

[ Szerkesztve ]

(#69571) cigam válasza okoska74 (#69569) üzenetére


cigam
félisten

2013-as platinum státuszú, de az olyan régi, hogy az MS már nem is fejleszti(2018), bár biztonsági frissítéseket még kap(2023).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69572) #68216320


#68216320
törölt tag

Miután befürödtem a mostani UPS-el szeretném megtudni, hogy használ valaki közületek szünetmentes tápegységet linux-hoz?

Szeretnék egy olyan verziót vásárolni ami USB-n keresztűl le tudja állítani a gépet, ha kell és biztosan működik linux-on. (ubuntu 18.04 server)

Valakinek van tapasztalata ilyesmivel?

Elég sürgős lenne, mert egyre sűrűbben van áramszünet és a sw raid nem tudom meddig fogja ezt tolerálni. Én már egyre nehezebben.

(#69573) cigam válasza #68216320 (#69572) üzenetére


cigam
félisten

Nekem egy master-slave-es APC Back-UPS van:
~$:apcaccess status
APC : 001,034,0846
DATE : 2019-12-09 13:09:39 +0100
HOSTNAME : szekeres-Latitude-D630
VERSION : 3.14.14 (31 May 2016) debian
UPSNAME : Back-UPS
CABLE : USB Cable
DRIVER : USB UPS Driver
UPSMODE : Stand Alone
STARTTIME: 2019-12-09 13:09:37 +0100
MODEL : Back-UPS ES 550G
STATUS : ONLINE
LINEV : 228.0 Volts
LOADPCT : 5.0 Percent
BCHARGE : 100.0 Percent
TIMELEFT : 11.1 Minutes
MBATTCHG : 5 Percent
MINTIMEL : 3 Minutes
MAXTIME : 0 Seconds
SENSE : Medium
LOTRANS : 190.0 Volts
HITRANS : 266.0 Volts
ALARMDEL : 30 Seconds
BATTV : 13.5 Volts
LASTXFER : No transfers since turnon
NUMXFERS : 0
TONBATT : 0 Seconds
CUMONBATT: 0 Seconds
XOFFBATT : N/A
STATFLAG : 0x05000008
SERIALNO : 3B0939X09519
BATTDATE : 2009-09-22
NOMINV : 230 Volts
NOMBATTV : 12.0 Volts
FIRMWARE : 870.O1 .I USB FW:O1
END APC : 2019-12-09 13:09:57 +0100

Mondjuk nálam ritka vendég az áramszünet

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69574) #68216320 válasza cigam (#69573) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igazság szerint van egy CyberPower UT850EG-FR UPS-em, amihez van linux-os manager, de sajnos nem működik jól. Még tölt az akku, mikor azt írja hogy 100%-on van. Emiatt aztán bármit csinálok azonnal leállítja a gépet. Windows alatt jó a programja, ott rendben mutatja a töltöttséget. Sajnos a linux verzió régebbi, mint a windows vagy mac és gondolom ez zavarja meg.

Arra gondoltam, hogy esetleg a NUT-ot kellene bekonfigurálni hozzá, hátha azzal jobban működik, de elakadtam :)

(#69575) cigam válasza #68216320 (#69574) üzenetére


cigam
félisten

Sajna nem tudom letesztelni, mert az akdi 10 éves, az a 11 perc csaak álom számára. Amint kihúzom a konnektorból, leold az egész hóbelevanc. Bár írtam a jézuskának egy új akkumulátorért (~16k), nem válaszolt...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69576) #68216320 válasza cigam (#69575) üzenetére


#68216320
törölt tag

Próbáltam konfigurálni a NUT-ot, egyelőre monitorozni tudok, azt hiszem jó értékeket is ad:

battery.charge: 90
battery.charge.low: 10
battery.charge.warning: 20
battery.mfr.date: CPS
battery.runtime: 5346
battery.runtime.low: 300
battery.type: PbAcid
battery.voltage: 88.0
battery.voltage.nominal: 12
device.mfr: CPS
device.model: UT850EG
device.type: ups
driver.name: usbhid-ups
driver.parameter.pollfreq: 30
driver.parameter.pollinterval: 15
driver.parameter.port: auto
driver.parameter.synchronous: no
driver.version: 2.7.4
driver.version.data: CyberPower HID 0.4
driver.version.internal: 0.41
input.transfer.high: 295
input.transfer.low: 167
input.voltage: 230.0
input.voltage.nominal: 230
output.voltage: 230.0
ups.beeper.status: enabled
ups.delay.shutdown: 20
ups.delay.start: 30
ups.load: 7
ups.mfr: CPS
ups.model: UT850EG
ups.productid: 0501
ups.realpower.nominal: 425
ups.status: OL CHRG
ups.test.result: No test initiated
ups.timer.shutdown: -60
ups.timer.start: -60
ups.vendorid: 0764

Valahogy a leállítást kellene még beállítani. Illetve jó lenne egyéb értékeket is állítani. Például, hogy ne menjen 35% alá a töltés merülés esetén.

Ilyen segítség a kezdő vagy haladó csoportba tartozik inkább?

[ Szerkesztve ]

(#69577) cigam válasza #68216320 (#69576) üzenetére


cigam
félisten

Valahol a kettő között :) Sajna nem ismerem a NUT-ot, talán a többiek...

---

Ubuntu-n az elsőként létrehozott user (kvázi admin), nem kerül bele az users csoportba. Miért? Hiszen csak a sudoers tagja... Ha hozzáadom abból lesz valami (biztonsági) kockázat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69578) Falcon75 válasza lev258 (#69477) üzenetére


Falcon75
tag

Szia.
https://wiki.ubuntu.com/EoanErmine/ReleaseNotes
Itt azt olvastam benne van már a pulseaudio 13.Kérdés hogy működik e valamelyik videolejátszóval. True hd ill. Dts hd. pl. vlc, mpv? stb...
A dts és dolby digital működik végre. :)

[ Szerkesztve ]

(#69579) lev258 válasza Falcon75 (#69578) üzenetére


lev258
veterán

Akkor elnézést, tévedtem. Általában olyan későn már nem tesznek be új csomagokat, de ezzel kivételeztek (gondolom pont az említett funkciók miatt).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69580) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Egy Rpi 0 ra akartam felrakni egy Raspbian jessie lite-ot. Fel is ment sd-re szepen tolti befele latszolag amit kell de a monitor csikozodik es villog azaz elmegy visszajon, elmegy, visszajon a kep es a monitor jobb also sarkaban egy pillara kiirja a monitor osd h tul nagy! Probaltam kisebb felbontast, frissitest allitani de semmi. Mitol lehet?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#69581) #68216320


#68216320
törölt tag

Ubi 18.04 Server - SW Raid1 - EFI

Bármit próbálok a Grub-ban (/etc/default/grub) nem sikerül eltüntetnem indításkor a 30sec visszaszámlálást a grub bootmenüben. Természetesen update-grub mindig van.
A legtökéletesebb az volna, ha 5sec lenne a visszaszámlálás, de már annak is örülök, ha csak billentyűre (talán TAB-ra? nem emlékszem) jön elő bootmenu.

Jelenleg:
GRUB_DEFAULT=0
GRUB_TIMEOUT_STYLE=menu
GRUB_TIMEOUT=5
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="consoleblank=0"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

Mégis:
$ grep -i timeout /boot/grub/grub.cfg
set timeout=30
if [ x$feature_timeout_style = xy ] ; then
set timeout_style=menu
set timeout=5
# Fallback normal timeout code in case the timeout_style feature is
set timeout=5
set timeout=30
if [ x$feature_timeout_style = xy ] ; then
set timeout_style=menu

Hogyan, miért? Lázadnak a gépek? :)
Nem tudom, annak lehet-e valami köze hozzá, hogy ugye mindkét HDD-n, ami Raid1-ben van, ott van az EFI partíció és esetleg csak egyikben csinálja meg, de a másikat használja. Vagy már nem értem az egészet.

(#69582) samujózsi válasza #68216320 (#69581) üzenetére


samujózsi
tag

Valami update-grub nem kellene esetleg?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69583) #68216320 válasza samujózsi (#69582) üzenetére


#68216320
törölt tag

khm... olvasd el újra :)

(#69584) samujózsi válasza #68216320 (#69583) üzenetére


samujózsi
tag

Bocs, nem vettem észre.
És biztos, hogy az update-grub a bootnàl induló grub konfigját piszkálja?
Feltételezem, olyat nem csináltál mint én, hogy aminek nem kell írhatónak lennie, azt read only mountolod, aztàn update-kor ro marad? ;)

Az a timeout_style biztosan kell? Nekem nincs olyanom.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69585) samujózsi válasza #68216320 (#69581) üzenetére


samujózsi
tag

No, bocs, kicsit szétszórt vagyok: a GRUB_TIMEOUT_STYLE=menu sorban a menu-t cseréld hidden-re és akkor a menü eleve meg sem fog jelenni, kivéve, ha jó pillanatban nyomsz egy ESC-t bootoláskor.
Feltéve, hogy jó fájlt ír felül az update-grub és az efi nem kavar be. Vagy a sw raid... basszus, ezt mindig elfelejtem...
A raid. A /boot partíciója is tükrözve van?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69586) #68216320 válasza samujózsi (#69585) üzenetére


#68216320
törölt tag

Eredetileg is az volt grub install után és megjelent. Próbálkozás közben cseréltem menu-re. Szóval az sem válik be.

A raid. A /boot partíciója is tükrözve van?
Igen, ahogy fentebb is írtam:
"Nem tudom, annak lehet-e valami köze hozzá, hogy ugye mindkét HDD-n, ami Raid1-ben van, ott van az EFI partíció és esetleg csak egyikben csinálja meg, de a másikat használja."

[ Szerkesztve ]

(#69587) samujózsi válasza #68216320 (#69586) üzenetére


samujózsi
tag

Ha valami elromlik a bootnál, ki tudod javítani egy live rendszerről bootolva?
Ha nem, akkor itt hagyjuk is abba, mert van esély rá, hogy esetleg el...juk ;)

Olyan tippem lenne, hogy próbáld a /boot/grub alatt a grub.cfg átnevezni, futtatni az update-grub parancsot, majd összehasonlítani az így keletkező fájlt a mentettel!
Amit ide bemásoltál, az eléggé eltér attól, ami nálam van, miközben a /etc/default/grub nagyjából egyforma.

ui: nem az EFI-t kérdeztem, hanem a /boot-ot. Az (elvileg) nem ugyanaz. (gyakorlatban lehet, hogy mégis) Egyébként igen, könnyen lehetne az is - elsőre erre gondoltam, de kissé elbizonytalanodtam -, hogy induláskor még tükrözve volt minden, így települt a rendszer, aztán szétesett a tükrözés és te az egyik felét írod, ő meg a másikat használja a boothoz. Ilyet volt szerencsém élőben is játszani :DD

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69588) samujózsi válasza samujózsi (#69587) üzenetére


samujózsi
tag

df | grep -e efi -e boot
/dev/sda2 483946 355399 103562 78% /boot
/dev/sda1 497696 2424 495272 1% /boot/efi
A grub fájljai (nálam) minden gépen külön vannak az efi darabkáitól.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69589) #68216320 válasza samujózsi (#69587) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megcsináltam az átnevezős dolgot, de az mc szerint ugyanolyan lett az új grub.cfg.

OS install óta nem volt raid szétesés. Egyszerűen ilyen menüvel települ fel a disztro. Az install végén látszik is szépen, hogy mindkét hdd-n megcsinálja a grub-ot. ez rendben is van. Amit most látok, ez a default nála.
Aztán elkezdek molyolni a grub-al és nem lesz eredménye.

Nem tudom, hogy az efi számít-e neki, de ugye az a partíció, amit nem lehet tükrözni, mivel az tölt be először. Esetemben az fstab szerint a /dev/sdf1 van mountolva a /boot/efi alá.
Arra gondolok, hogy lehet a bios/efi pedig pont a másik hdd efi partíciójával indul alapban. Persze bios-ban csak annyi látszik, hogy Ubuntu.

De nem vagyok képben, hogy most miként dolgozik össze az efi és a grub, szóval csak fantáziálgatok. Már régi problémám ez a jelenség csak tegnap reinstall volt és újra előjött a dolog. Nem vészes a 30mp várakozás sem csak inkább a "nem értem" része bosszant a helyzetnek :)

fstab

# / was on /dev/md127 during installation
UUID=a12307f6-b6a1-40e3-90f3-f16ea8b199b3 /               ext4    errors=remount-ro 0       1

# /boot/efi was on /dev/sdf1 during installation
UUID=482D-F52F  /boot/efi       vfat    umask=0077      0       1

# /hdd was on /dev/md126 during installation
UUID=95b12e9d-b3df-4255-acf2-28d0a4339d43 /hdd            ext4    defaults        0       2

/swapfile                                 none            swap    sw              0       0
tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777,nosuid,size=1024M 0 0

A /hdd mountot tessék elnézni. Egy user van, gyakran kell használnom és lusta vagyok /media/hdd-t vagy /media/usernev/hdd-t használni :) És már sok script-ben szerepel, azt sincs kedvem cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#69590) samujózsi válasza #68216320 (#69589) üzenetére


samujózsi
tag

Ezzel a "csak érdekel" hozzáállással nem vagy egyedül, ha ez vigasztal ;)
Az a gond, hogy mostanában nem használtam semmilyen RAID-et, ezek a dolgok már nagyon kiestek. Az rémlik, hogy az efi-nek nem illene RAID-ben lennie, meg hogy régen a grub sem volt elragadtatva, ha a saját adatai tükrözött diszken voltak, de hogy most mi van...

Én kipróbálnék valami olyat, hogy a jelenlegi grub.cfg-be beleírnék valamit, ami látványossá teszi bootkor, hogy érvényesül-e vagy sem.
Akár az összes "set timeout=" parancsban átírnám a timeoutokat mondjuk 22-re és ha rebootnál 22-ről indul, akkor jó fájlban kezdtél matatni, ha nem, akkor valamiért máshonnan szedi ezeket az infókat.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69591) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudja hogyan lehetne működésre bírni az alaplapom (GIGABYTE B360M-DS3H) hangkártyáját Ubuntu alatt? (Realtek ALC 887-VD típus).
A hátsó, tehát alaplapon lévő jack-re dugva fejhallgatót, vagy hangszórót van hang, az előlapi jack-re viszont nincsen egyáltlán, mintha nem is érzékelné hogy bedugtam valamit a front panelre. : /
(Hallani viszont ilyen pattogáshoz hasnoló hangot, mintha a rendszer nem tudná eldönteni hogy most mivan vagy nem tudom)
És igen, Windows 10 alatt tökéletesen működik a Front Panel is. :F
Valakinek van valamilyen tippje? Már vagy ezer helyen átnéztem a dolgot, Redditen is, de sehol semmi értelmes válasz, vagy solution nem volt.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#69592) cigam válasza #68216320 (#69581) üzenetére


cigam
félisten

És ha nem update-grubbal csinálod?
Mi grub-mkconfig kimenete? Oda is random beteszi ezeket a 30mp-ket?
Hanyas grub? nincs újjabb vagy régebbi?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69593) samujózsi válasza Norbi887 (#69591) üzenetére


samujózsi
tag

Nézd meg, hogy az alsamixer nem segít-e!
Régi emlék, hogy valamelyik port nem volt hajlandó megszólalni, aztán az alsamixer-ben találtam meg, hogy némítva volt alapértelmezetten. Feltoltam rajta a hangerőt, máris megszólalt.
De csak tipp.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69594) Falcon75 válasza CPT.Pirk (#69475) üzenetére


Falcon75
tag

szia. már megy a dolby meg a dts hang. a true hd ill. dts hd kellene nekem, de alapjáraton nincs ilyen beállítási opció. a windowson mpc-hc vel is 'trükközni' kellett hogy vigye a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#69595) májkimiki válasza Falcon75 (#69594) üzenetére


májkimiki
őstag

Arch vonalon nem nézelődtél még? Ha ez ennyire új dolog, ott kapod meg leghamarabb. ArcoLinux, Manjaro, EndeavourOS. Nem kell feltétlen pure Arch-ot telepítened. Ezeket liveban kipróbálhatod. Vagy a legújabb Fedora is lehetőség.

(#69596) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! KDE Neon-t nyúzok vm-ben és terminálban hozzáadtam egy user-t, aminek nem volt sudo joga. Megnéztem parancssorosan ez hogyan oldható meg 1x parancs volt hozzá szükséges és véletlenül grafikus felületen is megtaláltam ezt a beállítást. 1 katt és működik.

A KDE-vel ne akarja parancssorozni? A másik a frissítés. írja, hogy azt is grafikuson toljam, ne parancssorból. Mi ez? Milyen filozófia diktálja ezt? :R

(#69597) Norbi887 válasza samujózsi (#69593) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Sajna elsők között volt, amit próbáltam, de sajna nem jártam sikerrel.
Rohadtúl kezd uncsi lenni amúgy hogy több mint fél éve nem bírok megoldást találni erre, a régi pc-men ami egy 775-ös gép volt ott semmi ilyen baj nem volt, az újjal képtelen vagyok hangot kicsikarni az előlapi panellből. Windowson viszont mondom minden rendben működik. :))

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#69598) #68216320


#68216320
törölt tag

Szeretnék mail küldést beállítani, hogy egy script lefutásakor egyszerűen tudjak ubuntu 18.04 server alól levelet küldeni külső smtp segítségével.
Tehát nincs szükségem saját smtp-re vagy saját mail fiókra a gépemen, a lehető legegyszerűbb megoldás kellene.

#!/bin/sh echo "$@" | mail -s "Notice" me@mymail.com

Mit kell tennem, hogy a mail működjön?

(#69599) samujózsi válasza #68216320 (#69598) üzenetére


samujózsi
tag

Azért nézz rá erre: [link] hátha megjön a kedved a szerver telepítéséhez! ;)
Mivel sok szolgáltató (a legtöbb?) blokkolja a busz 25-ös tcp portot, kicsit macerás a mail küldés. Úgy emlékszem, ennek alapján oldottam meg, hogy egyes scriptekről értesítést kapjak. (Már a múlté és nem őriztem meg a maradványait)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69600) #68216320 válasza samujózsi (#69599) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. Végül az msmtp-t dobtam fel és már küldi is az UPS a mail-t, ha valami helyzet adódik :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.