Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) J.C.G. válasza J.C.G. (#69750) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ezt találtam rá. Már felvittem az értéket 1500-ra és átállítottam fals-ra.
Lehet ki kell kapcsolni az előbb telepített kiegészítőt? jó játék ez.

Type about:config in the URL and filter general.smoothScroll.mouseWheel.durationMaxMS change the value as 1000 and try it.
If, it doesn't work try this
Type about:config in the URL and filter mousewheel.enable_pixel_scrolling and change the value as false

(#69752) ubyegon2 válasza J.C.G. (#69751) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valamikor fenti két beállítást mentettem még el, nem próbáltam

about:config

general.autoScroll sorban alapból false van, át kell kattintani true-ra

Még van ez a másik, ez nálam alapból true, de nézd meg:

about:config

gfx.xrender.enabled -> true

Amúgy a jobbgombos görgetés a leghatékonyabb, épp az említett Scrollanywhere-ben lehet jól használni, ha bepipálod:

Más értéket nem szoktam állítani, ill itt pipálom még be a második opciót:

[ Szerkesztve ]

(#69753) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#69752) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[Linux] Firefox OpenGL kompozittállásának bekapcsolása

Csak megkérdem, hogy fenti leírás beállításánál le is ellenőrizted a Firefox újraindítása után, hogy az openGL-t használja-e a basic helyett?

(óvatosan kérdeztem, remélem nem sértő, mert minap is kaptam emiatt nagybetűstől ejnye-bejnyét)

[ Szerkesztve ]

(#69754) J.C.G. válasza ubyegon2 (#69752) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Igen ellenőriztem újraindítás után. Most pedig minden true ahogy írtad. Azért is bosszantó ez, mert 8-9 pörgetés a görgőn mire leérek az oldal aljára, míg chromiumban ez 3 mozdulat. Csak összehasonlítás miatt írtam ezt le. Tudom van auto scroll amit használok is, de ha a cikkeket akarom gyorsan átnézni, olyankor így használom.

(#69755) ubyegon2 válasza J.C.G. (#69754) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha 8-9 görgetés, mire leérsz, akkor viszont az egéren kéne állítanod!

Tudom van auto scroll amit használok is

Én éppen a legkevésbé auto scrollt említettem, a jobbgombos scroll-la addig húzza az oldalt, amíg nyomva tartod a gombot. Ha megszokja az ember, sokkal jobb lehet, mint a görgős mozgatás.

(#69756) zoltanz válasza J.C.G. (#69750) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A finom görgetés gondolom ki van kapcsolva a beállítások/böngészés alatt? Az FF topikban biztos megoldják:
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#69757) fecsu válasza J.C.G. (#69754) üzenetére


fecsu
csendes tag

Görgetés gyorsításra ezt szoktam beállítani, nekem így tökéletes

about:config
mousewheel.min_line_scroll_amount=60

[ Szerkesztve ]

(#69758) J.C.G. válasza ubyegon2 (#69755) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Egyre biztosabb vagyok benne én is. Kipróbáltam Operát, Vivaldit és a Thort is, mind lassú kivéve a Chromiumot. Van valami beállítási lehetőség amit nem találtam meg?
Az egér és érintőtáblánál nem találok semmit a görgetés sebességének növelésére.
Még az este beállítottam a javaslatodra, de nálam jobb gombra a gyorsmenün kívül semmi nem történik. Az egerem egy Giggabyte M6800

(#69756)zoltanz (#69757) fecsu
Köszönöm!
Beállítottam ez utóbbit is és semmi változás.

(#69759) ubyegon2 válasza J.C.G. (#69758) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ritka az egerészős-tapizós gond, de ha van, akkor nyűgös a beállítása, marad a xinput, lxinput, amik a saját tárolóban is benn vannak vagy a xinput-gui.

Bekapcsoltad a Scrollanywhere-t itt külön újraindítás előtt?

Ha viszont tényleg semmi nem segít, akkor agyon kell csapni azt az egeret. :D

[ Szerkesztve ]

(#69760) anorche1


anorche1
őstag

Mikor win10 -rol linuxra valtottam, akkor nekem is voltak gondjaim a gorgetessel. Winen en barmilyen furcsa, az edge -et hasznaltam, es ott hihetetlen smooth es gyors volt a gorgetes.
Linuxon firefoxban ezekkel az ertekekkel sikerult valamennyire azt az elmenyt megkozeliteni:
general.autoScroll;true
general.smoothScroll.mouseWheel.durationMaxMS;0
general.smoothScroll.mouseWheel.durationMinMS;0
general.smoothScroll.msdPhysics.enabled;true
general.smoothScroll.msdPhysics.motionBeginSpringConstant;8000
general.smoothScroll.msdPhysics.regularSpringConstant;8000
mousewheel.min_line_scroll_amount;50

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69761) sh4d0w válasza J.C.G. (#69758) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Thor - ez micsoda?

https://www.coreinfinity.tech

(#69762) J.C.G. válasza ubyegon2 (#69759) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Első körben ha már.... Kellemes Ünnepeket mindenkinek.
Igen be van kapcsolva.
Ez a xinput meg nem települ. De amúgy se tudom hol lesz az a forrás fájl ahol létre kéne hoznom azt a futtatható fájlt (na ez is jó). :U

qler@qler-System-Product-Name:~/Letöltések/xinput-gui-0.3.1$ sudo python3 setup.py install
[sudo] qler jelszava:
Traceback (most recent call last):
File "setup.py", line 2, in <module>
from setuptools import setup
ModuleNotFoundError: No module named 'setuptools'
qler@qler-System-Product-Name:~/Letöltések/xinput-gui-0.3.1

(#69761)sh4d0w
Tudod az a kalapácsos manusz az űrből. :D TOR

[ Szerkesztve ]

(#69763) samujózsi válasza sh4d0w (#69761) üzenetére


samujózsi
tag

Fura, úgy emlékeztem, hogy volt régebben egy Thor nevű böngésző az ubuntu repoban, de vagy rosszul emlékeztem, vagy már kivették.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69764) J.C.G. válasza anorche1 (#69760) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm!

Így ezekkel a beállításokkal már kb úgy szaladnak a lapok ahogy kell. :R

(#69765) I02S3F válasza J.C.G. (#69750) üzenetére


I02S3F
őstag

Esetleg firefox esr? (csak megpróbálni)

Szerk. : látom már tárgytalan!

[ Szerkesztve ]

(#69766) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69767) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#69768) togvau


togvau
senior tag

linuxon van valami változó/wildcard szerűség az elsődleges LAN ip-re? A házi szerveren ugye a linux gép címe 192.168.0.14
Amikor beállítok egy szerver programot, hogy csak a LAN-on belül figyeljen, mindenhova beírom, hogy erre az ip címre listeneljen. De nincs olyasmi mint a 127.0.0.1-re a localhost?
Egyszerűbb lenne egy ilyen szöveget írni ip helyett, na meg ha véletlenül megváltoztatnám a fix ip címét, akkor nem kéne mindenhol átírni.

hitler, sztálin, micro usb

(#69769) Rimuru válasza togvau (#69768) üzenetére


Rimuru
veterán

Beirod a hosts faljba (ugy ahogy a localhost is benne van ;))
echo '192... homeserver' >> /etc/hosts

Vigyázat, csalok!

(#69770) samujózsi válasza togvau (#69768) üzenetére


samujózsi
tag

Ha sok a gép, akkor a szerveredre tegyél fel egy dnsmasq-ot, csak kapcsolj ki rajta minden funkciót, ami nem dns (pl dhcp) és a routereden állítsd be, hogy a klienseknek azt a 192.168.0.14-t adja meg dns-ként!
Azért egy picit tanulnod sem ártana hozzá, mert nulla alapismerettel ez sem fog menni.

#69769 Rimuru : ez linuxon, windowson megy, de pl androidon nem működik, ha nincs root jogod.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69771) hentes555


hentes555
senior tag

Szép Karácsonyt mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy egy HP 705 G2 mini pc-n szeretnék futtatni Ubuntu Mate 19.10 live rendszert. Kiírtam, elindult, viszont a probléma, hogy a felbontást pl. nem tudom 640x480-ról feljebb állítani, ez az egyetlen lehetőség van csak, gondolom nincs driver. A monitor egyébként egy fullHD TV lenne, D-SUB csatival összekötve, a gépben egy AMD A12-8800B+Radeon R7 (Carrizo) APU van.

Hogyan tudnék valami értelemesebb felbontást elérni? :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69772) samujózsi válasza hentes555 (#69771) üzenetére


samujózsi
tag

Van valami a 19.10-ben ami miatt ragaszkodsz hozzá?
Nézd meg első körben 18.04.3 alól (valami nem stimmel: 19.10 akkor ubuntu, ha mint, akkor 19.3 kell, hogy legyen)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69773) hentes555 válasza samujózsi (#69772) üzenetére


hentes555
senior tag

A rendszer egy Ubuntu MATE 19.10, ez biztos. Csak azért, mert tetszik, hogy kapásból van pár alapbeállítás, hogy hogyan nézzen ki a környezet, pl. Windows, Mac, stb.-re hasonlító. Illetve azért gondoltam felrakom ezt, mert elég friss, de lehet akkor megpróbálom az említett 18.04.3-at, sokkal fontosabb, hogy rendesen támogatva legyen az APU.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69774) samujózsi válasza hentes555 (#69773) üzenetére


samujózsi
tag

Bocs, párhuzamosan olvastam két oldalt, valamiért következetesen mint-nek olvastam ezt is :D

A 18.04 az LTS és elég régi ahhoz, hogy ne legyen túl sok bug benne. A 19.10 két hónapos, eleve nem LTS, kb a debian testing ágnak felel meg, szóval simán lehet, hogy valami bugba futottál vele.
Ezért gondolnám, hogy érdemes lenne a 18.04-et kipróbálni.
Persze lehet, hogy azzal is így jársz.
Esetleg hdmi csatlakozás nem jöhet szóba?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69775) hentes555 válasza samujózsi (#69774) üzenetére


hentes555
senior tag

Leszedem akkor a 18.04-et. Sajnos a HDMI egyelőre nem, mert csak DP van a gépen, átalakítóm meg nincs :((

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69776) growler válasza hentes555 (#69775) üzenetére


growler
őstag

Ha van a közeledben monitor, akkor dugd rá arra is - próbaképp.
TV okozhat ilyen meglepetést.

(#69777) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, azt kérdezném, hogy Linux alatt néz e valaki 3D filmeket?

(#69778) growler válasza helgi (#69777) üzenetére


growler
őstag

Szia ! Arra lennél kíváncsi hogy Linuxra van-e 3D player ?
Erre a válasz: igen
A feltett kérdésedre: én nem.

(#69779) helgi válasza growler (#69778) üzenetére


helgi
aktív tag

Szia, igen arra is. Továbbá érdekelne, hogy melyik disztribúción, milyen hardveren.

(#69780) growler válasza helgi (#69779) üzenetére


growler
őstag

Elsősorban a Linux Mint-et ajánlanám - Windows-ról áttérőknek / kezdőknek
szerintem ez a leginkább ajánlott.
Adj infót a hardveredről - annak alapján tudunk kezelőfelületet ajánlani.
Egyébként, ha a kiválasztott kiadás tárolóiban bent van a "bino"
akkor legegyszerűbb onnan telepíteni.
De van más lehetőség is 3D lejátszásra.

(#69781) helgi válasza growler (#69780) üzenetére


helgi
aktív tag

Kérlek szépen a hw a következő:
- Creative Labs SB0886 PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series
- ATI RX570 8Gb
- FX6300
- 8GB ram
Igen, a Mint az tetszik. Annak idején, van már 6 éve is, több live cd-t megnéztem már. Valahogy a Kde jobban tetszett. Azóta nem láttam. A hang kártyához windows alá van DTS plugin, ami elég fantasztikusan hat a hang rendszerre. Nem tudom Linux alá lesz e? A támogatásban csak egy pár kb-os file-t találtam hozzá.

(#69782) sh4d0w válasza hentes555 (#69771) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem d-subon keresztül nem lehet kiolvasni a tv EDID információit, ezért kapsz egy alap felbontást. A javasolt LTS disztribúción túl érdemes lenne digitálisan csatlakoztatni a tv-t (hdmi vagy dp).

https://www.coreinfinity.tech

(#69783) samujózsi válasza sh4d0w (#69782) üzenetére


samujózsi
tag

Nekem pár éve ment nagyobb felbontással egy régi Phillips tévén. Azon a gépen nem is volt még hdmi.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69784) #30610944


#30610944
törölt tag

Gyors kérdés. Úton van az új notim, egy Lenovo Yoga 730S (core i7, 16GB/256gb). Ez szerintetek kompatibilis lesz a Zorinnal? Ez lenne életem első Linux-a amúgy. De a sok közül ennek a felülete tetszik a legjobban.
Amúgy majdnem vettem egy Star Light laptopot de sok negatívot olvastam róluk. Pedig ott egyből rajta lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#69785) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#69782) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

D-Sub csatlakozóban ott van egy I2C busz amin keresztül lehet kiolvasni az EDID-t. [link]

Ez viszont sokszor nem ment Linux alatt és akkor szívtál a 800*600 maximális felbontással, amihez lehetett kézzel modeline-t generálni... Szerencsére elhagytuk ezt a korszakot.

hentes555: ne használj analóg vga kábelt, ha egy mód van rá. Ha működik is, mindenképpen rosszabb lesz a kép, mint egy bármilyen digitális kábellel.

LiVeGa: full Inteles laptop, valszeg bármi megy rajta gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69786) #30610944 válasza CPT.Pirk (#69785) üzenetére


#30610944
törölt tag

Köszi,
Na majd kipróbálom. Ha beválik lehet le is szedem a Windows-t és csak a Zorin-t hagyom fent.

(#69787) hentes555


hentes555
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Majd fent Debrecenben az albérletben megpróbálom a rendesen monitoron, hátha azzal jó lesz, bár sajnos az is csak D-Subos, sajnos most nem nagyon van keret digitális bemenetű monitorra.
Most volt a gépen egy Manjaro 18.04, azt felraktam live usb-re, ezzel már két lehetőség van, 800x600 vagy 1024x768, én utóbbit használom jobb híján, de a 640x480-nál sokkal élhetőbb :))

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69788) sh4d0w válasza samujózsi (#69783) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Félreérthetően írtam: nem általánosságban gondoltam a kiolvashatatlanságot, hanem ebben a konkrét esetben.

https://www.coreinfinity.tech

(#69789) CPT.Pirk válasza hentes555 (#69787) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg tudod csinálni kézzel a nagyobb felbontást: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69790) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
USB2-es porton masolok a pendrive-omra adatokat, es az tunt fel, hogy mar 3 oraja megy a masolas, es azt irja, hogy meg 2 es fel orat fog tartani. (50 GB) Ez normalis dolog? A masik OS-en azert ez nem szokott ilyen soka tartani...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69791) CPT.Pirk válasza tvamos (#69790) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mekkora az írási sebesség? Nem az van, hogy most sok kis fájlt másolsz, előzőleg meg egy nagy fájlt másoltál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69792) tvamos válasza CPT.Pirk (#69791) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, mind ket alkalommal sok kis file volt. Annyi a kulonbseg, hogy ott a totalcommandert hasznaltam, itt viszont nem tetszett a mc, maradt a beepitett. (pcmanfm-qt) De amugy nem gond, csak ez a gep itt marad a fiamnak Linux-szal. Szoval azert kerdezoskodom, mert szertnem, ha franko lenne, es nem maradna olyan elcseszerintes, amit javithatnek...

Ezt irja amugy
File size: 52,0 GiB (55806728258 B)
On-disk size: 53,0 GiB (56855330816 B)
Contains: 42 688 files

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69793) CPT.Pirk válasza tvamos (#69792) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt így nehéz megmondani. 4..8MB/s-el tudtam írni régebben az USB2-es penekre, most meg van egy usb3-as 64GB-s penem, amire megy 100-al is az írás, usb3-as portban. :)

Az biztos, hogy sok kis fájlt semmi sem fog gyorsan írni, de a saját tapasztalatom az, hogy ebből a szempontból nincs különbség Linuxok és Windowsok között. Lehet egy tiszta formázás ráférne a cuccra nálad.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69794) samujózsi


samujózsi
tag

Androidos telefont USB-n rádugok egy GUI nélküli linuxra. Hogy tudnám a könyvtárait rsync segítségével lementeni?
Nem lehet mountolni, nem jelenik meg diszk jellegű eszközként sehol.
Az mtp-tools connect-je meg nem akar működni.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#69795) tvamos válasza CPT.Pirk (#69793) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez meg olyan 3-ra jon ki. Akkor nem izgulok. Koszi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69796) togvau


togvau
senior tag

a láthatatlan, CPU-t brutálisan használó szálakat hogy lehet látni? Se a top-ban, se a htop-ban nem látszanak, csak az 50-90%-os cpu használati tüskék, és hogy minden belassul ekkor.
htop-ban nincs elrejtve a kernel threadek kijelzése.

hitler, sztálin, micro usb

(#69797) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, sajnos elakadtam nem jutok megoldásra. :(((

Adott egy audio-technica atr3350 típusú mikrofon, ezt szeretném használni Manjaro Gnome alatt asztali PC-n. Ha bedugom az előlapi vagy hátlapi Jack csatlakozóba nem érkezeli sehogy sem az eszközt a gép.
- A mikrofon biztos, hogy működik, kipróbáltam laptop-on, az is szintén Manjaro KDE egyébként.
- A settings-be a sound menüponton belül az input résznél nem enged semmit kiválasztani.
- az Alsamixer-ben semmi sincs lemutolva, minden maxra van felrekerve és engedélyezve is van.
- Próbáltam a Kernelt is váltogatni, de nem hozott változást.

Mit kéne még próbálgatnom, hogy működésre bírjam?

(#69798) cigam válasza Slownz (#69797) üzenetére


cigam
félisten

Ha egy fejhallgatót dugsz bele, és abba beszélsz, akkor se működik?
Nem ideális mikrofon, de arra jó, hogy kiderítsd mivel van gond. Arra gondolok, hogy a mikrofon bemenet lehet mono csatlakozó, és a mikrofon (dual)mono kimenetét letesteli.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69799) moleculez


moleculez
veterán

Van némi hardver beépítési fennforgás, valami aktív gépépítős topicot tudnátok ajánlani?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69800) samujózsi válasza moleculez (#69799) üzenetére


samujózsi
tag

Végszükség eseten a HWSW értünk mindenhez IS topic. Ott van pár vaskereskedő és szerelő :)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.