Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) ubyegon2 válasza olivera88 (#69300) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Honnan lenne elérhető? Nem olvastad/értelmezted, amit írtam. Rakd fel a nonfree repot és utána telepítsd!

egészítsd ki a sources.list-et:

deb http://ftp.de.debian.org/debian stable main contrib non-free

Az EDU verziós annyiban más, hogy 500+ oktatással kapcsolatos csomagot tartalmaz![link]

[ Szerkesztve ]

(#69302) CPT.Pirk válasza olivera88 (#69298) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Debianból mindig non-free iso-hybrid telepítőt fogtam: [link]
Már csak azért is, mert a netinstall egy elég lassú dolog, meg ha nem dhcp-s a net ahol vagy, akkor még be is kell vele tárcsázni.

A KDE miatt én mondjuk elhagytam a Debiant, mert az ottani szokások miatt régiek a csomagok...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69303) sh4d0w válasza olivera88 (#69300) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, a non-free isot.

https://www.coreinfinity.tech

(#69304) cigam válasza CPT.Pirk (#69302) üzenetére


cigam
félisten

Én meg pont azért tettem fel Debian-t. A Fedora (meg minden frissességet előnyben részesítő distrib.)egyik kezével ad, a másikkal elvesz. Mint mostanában az MS frissítések ;]
A 30-as telepítője képtelen volt automatikusan partícionálni a gépemet. A 31-el ez már megint jó volt, sőt az Inteles videódriveren is faragtak valamit, mert már nem kell a video=SVIDEO-1:d paraméter a mikronfagyások elkerüléséhez, alapból jól működik. Most meg a kedvenc NASA apod plugin nem megy, nem indul el valamiért.
Szóval lehet hogy régiek a csomagok, de ha beröffentem a Nasa apod csomagot, az egyből rendben teszi a dolgát, 10-ből 10-szer. A frissesség nem érdekel, látszólag semmim nem igényli, viszont nem tudom elfogadni, hogy attól függően milyen hetük/hónapjuk volt a fejlesztőknek, attól függően javul meg/romlik el valami benne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69305) cigam


cigam
félisten

Találkoztatok ilyen hibával samba megosztáson?
Addig eljutok, hogy mutatja a megosztott erőforrásokat, de ha duplaklikkel megnyitom hibaüzenetet küld, ha jobbklikkes menüben hozzárendelek egy betűjelet (felcsatolom), akkor meg simán elér látom a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69306) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

A logokat átbújtam, köszönöm mindenkinek a segítséget :R , a journalctl paranccsal (mindkét megoldással) szépen kilistázódtak a logok!

Több külön session-ben ezekre lettem figyelmes:

1.
Nov 16 23:34:59 kali kernel: INFO: task kworker/0:3:1444 blocked for more than 120 seconds.
Nov 16 23:36:57 kali kernel: Tainted: G         C        4.19.81-Re4son-v8+ #1
Nov 16 23:38:56 kali kernel: "echo 0 > /proc/sys/kernel/hung_task_timeout_secs" disables this message.
Nov 16 23:41:09 kali kernel: kworker/0:3     D    0  1444      2 0x00000028

2.
Nov 16 22:34:30 kali kernel: Out of memory: Kill process 5736 (xsltproc) score 358 or sacrifice child
Nov 16 22:34:30 kali kernel: Killed process 5736 (xsltproc) total-vm:375820kB, anon-rss:336396kB, file-rss:0kB, shmem-rss:0kB
Nov 16 22:34:30 kali kernel: oom_reaper: reaped process 5736 (xsltproc), now anon-rss:0kB, file-rss:0kB, shmem-rss:0kB
(ezelőtt a bejegyzés előtt még fel voltak sorolva a szolgáltatások, hogy mennyi ramot fogyasztanak, illetve utána még ezek a logok ismétlődtek egy párszor, majd ezután lett egy reboot: IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready ; brcmfmac: power management disabled--> ezek szerintem nem lehettek a felelősek)

A 2. logot értem, elfogyott a RAM, bár nem tudom miért pont a xsltproc process lett leállítva és, hogy mi köze lehetett a fagyáshoz, ha volt egyáltalán...), azonban az 1. log nekem nem sok mindent mond :( , és sztem ez lehet az egyik fő gond, mert ezt több session alatt is láttam, és ezek voltak általában az utolsó bejegyzések ilyenkor.

Azt jól sejtem, hogy a journal kinaplózásakor csak a piros bejegyzések utalnak hibára, vagy ilyenkor jobb átnézni soronként?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#69307) lev258 válasza Véreshurka (#69306) üzenetére


lev258
veterán

Igazából a Kali nem éppen felhasználóbarát rendszer, más célja van.
Így aztán nekünk is nehéz értelmezni ezeket, mivel nem tudjuk, miket csinál (és ebből mi indokolt).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69308) Véreshurka válasza lev258 (#69307) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Sajnos sejtem...

Egyelőre szerintem elengedem, és megpróbálom máshonnan megközelíteni a programot (Synology NAS-on ahogy nézem van docker image), hátha úgy sikeresebb lesz a kísérlet.

Még az a gyanú merült fel bennem a Pi margójára, hogy lehet hogy a videó ami alapján csináltam a dolgot már nem teljesen fedi a valóságot, és valószínű már maga az OpenVAS is átesett egy-két fejlesztésen (talán még főverziót is ugrottak), és ezt viszont már egy kis 3B+-os 1GB ramos raspi már nem tudja meghajtani...

Azért mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget :R !

Mivel már régóta gondolkodom, hogy esetlegesen elkezdenék a linuxal ismerkedni egy Linux Mint személyében, lehet még be fogok nézni a későbbiekben ide, mert azt tapasztaltam, hogy felettébb segítőkész társaság gyűlt itt össze!

El Psy Kongroo

(#69309) leviske


leviske
veterán

Lenne még egy kérdésem. :DDD A Chrome gond nélkül látja a Chromecast-ot, de a Samsung TV-t nem. Windows-os gépen Youtube-on gond nélkül tudok a Chrome-ban választani a Chromecast és a TV közt. A neten nem találtam rá egyértelmű magyarázatot, hogy mi okozhatja, hogy a Chromecastot látni openSUSE alól, de a TV-t nem.

A tűzfalat már ugye home-ra állítottam. Létezik, hogy valami portot ki kéne nyitnom, ami Windows-on alapból nyitva van a TV számára?

(#69310) lev258 válasza leviske (#69309) üzenetére


lev258
veterán

Fogalmam sincs. Viszont ezen végigmentél már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69311) olivera88 válasza ubyegon2 (#69301) üzenetére


olivera88
veterán

Hozzá adtam de nem sikerült telepíteni így sem. Valszeg nem jól adtam hozzá. :F
Mert úgyse találta.
Inkább csináltam egy BIOS frissítést, mivel az is frissíti a micro codet. Viszont hiába frissítettem, így se működik, a micro code frissítés nem írja már, hanem vmi BIOS hibát , de else tudtam rendesen olvasni olyan gyorsan elmegy.
Furcsa ez már.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69312) ubyegon2 válasza olivera88 (#69311) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami nem kerek ott, célszerűbb lenne most már egy nonfree iso-t kiírnod és azzal telepítened!

A hibák kiírását meg ezekben a hsz-ekben lévő módszerrel meg lehet nézni.

Unofficial non-free images including firmware packages

(#69313) moleculez válasza Pano (#69198) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, ránézek.
Hűtés, passzív hűtés topicot tudtok ajánlani?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69314) moleculez válasza Véreshurka (#69308) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem a másodlagos afféle hobby gépemen van Mint Cinnamon, azzal kapcsolatban járok ide olykor. Őszintén szólva, átlagos napi használatban teljesen jó, nem hiányzik a Windows egyáltalán, mindent ugyanúgy, vagy jobban megcsinál. ( A laptopom az macbook onnan meg azért nem hiányzik:DDD )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69315) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy őrült nagy probléma: van egy megosztott mappa SMB megosztással Debian alól. Ennek a mappának van sok-sok almappája. Személyek mappái. Minden mappa egy személlyé, illetve vannak közös mappák. A közös mappákhoz csak bizonyos csoportok férhetnek hozzá, a csoport minden tagjának írási joga van az egész közös mappára.

Pár hete viszont ha valaki a közös mappán létrehoz egy új fájlt, akkor annak a fájlnak a jogosultságai "nem öröklődnek" a közös mappa megosztásától, hanem létrejön a fájl, aminek a default jogai lesznek (tehát csak a tulajdonos, és a root írhatja). Ez miért lehet?

Eddig tökéletesen működött? Hogy tudom megoldani hogy a közös mappában létrehozott fájlok jogai örököljék a felsőbb mappa jogait?

(#69316) olivera88 válasza ubyegon2 (#69312) üzenetére


olivera88
veterán

Ok. Köszi.

CPT.Pirk A iso-hybrid telepitő mit takar?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69317) CPT.Pirk válasza olivera88 (#69316) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt, hogy be is bootol a live rendszerbe és tudod használni. Úgy még telepítés előtt kiderül, ha valamivel probléma van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69318) olivera88 válasza ubyegon2 (#69312) üzenetére


olivera88
veterán

Non free ISO telepítve. De nem jó most se :(
Többféle hibát ír pirossal. :W
Ilyesmiket hogy Acpi bios error Could not resolve
Acpi error method parse execution
Valami ismeretlen chipsetet is kiir.
A fene se tudja mi lehet de bosszantó. Sose volt még ilyen gondom Debianal.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69319) leviske válasza lev258 (#69310) üzenetére


leviske
veterán

Anyám gépén openSUSE van, arra meg csak broken formában van a mkchromecast. A mkchromecast -t csak keres, de soha nem ad eredményt, miközben a Chrome a Chromecastot gond nélkül látja, csak a Samsung csodájával van gondja.

(#69320) CPT.Pirk válasza olivera88 (#69318) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ACPI hibák jellemzően két forrásból jöhetnek, régi a biosz és / vagy régi a kernel. Először próbálj meg szerintem a lentebb linkelt hybrid iso kde-s verziójával bootolni. Aztán megnézhetsz valamit, ami jelentősen újabb kernelt használ, pl. a Manjaro KDE-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69321) Véreshurka válasza moleculez (#69314) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Egyszer már volt fent egy előző laptopomon win mellett egy Mint, de lusta voltam körbejárni a témát, így szép lassan a laptoppal együtt az enyészeté lett, de most kicsit kedvet kaptam, hogy megint belevágjak, talán most már kicsit több lelkesedéssel :))

El Psy Kongroo

(#69322) olivera88 válasza CPT.Pirk (#69320) üzenetére


olivera88
veterán

Tegnap lett frissítve pont a BIOS , és a PC se régi, 2 éves pont.
Van 9 es Debianom is, az is ír valami ilyen hasonlókat a tegnapi BIOS frissítés óta, de az elindul.
Ok majd megpróbálom.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69323) olivera88 válasza CPT.Pirk (#69320) üzenetére


olivera88
veterán

Megpróbáltam KDE Hybriud ISO val, az is átvált parancssorra. :W
Esetleg nincs valami mód amivel manuálisan el lehet indítani grafikus felület? Hátha úgy elindulna e esetleg?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69324) ubyegon2 válasza olivera88 (#69323) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

startx konzolból?

(#69325) CPT.Pirk válasza olivera88 (#69323) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megpróbálhatsz egy startx parancsot. De amikor átvált konzolra, akkor ott nem ír valami érdekeset? Ott a dmesg kimenetben nincs valami hasznos?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69326) cigam válasza olivera88 (#69323) üzenetére


cigam
félisten

Miután kilépett parancssorba, a dmesg-el listázd ki a hasfájását, és tedd ki vmi online szövegmegosztóra (nehogy ide másold be ;] )

Pontosan milyen gép? (Alaplap, proci, RAM, VGA, esetleg bármi más spéci kártya) Ugye nincs húzva, és gyári a BIOS, nem vmi tuningolt vacak?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69327) olivera88 válasza CPT.Pirk (#69325) üzenetére


olivera88
veterán

Startx re elindul a grafikus felület :C , és müködik is. Csak a megjelenés méretét kellene beállitani mert túl nagy.
A bejelentkezéskor ennyit ír ki.

Utána meg ennyit.

Itt a dmesg eredménye. [link]

Cigam Az adatlapomon irja a gép paramétereket. Nem tuningolt és gyári BIOS, csak tegnap lett frissités telepítve neki.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69328) CPT.Pirk válasza olivera88 (#69327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a sorok gyanúsak nekem, mert ez itt még mindig biosz bugról ír:
[ 1.446703] ACPI BIOS Error (bug): Could not resolve [\_SB.PCI0.SAT0.PRT0._GTF.DSSP], AE_NOT_FOUND (20180810/psargs-330)

Az említett Manjaroban újabb kernel (és minden) van, még megnézhetnéd azzal is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69329) lev258 válasza olivera88 (#69327) üzenetére


lev258
veterán

Ctrl+Alt+F7 (esetleg F8) volt már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69330) sh4d0w válasza olivera88 (#69327) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha itt beírod

startx

Mi történik?

https://www.coreinfinity.tech

(#69331) olivera88 válasza lev258 (#69329) üzenetére


olivera88
veterán

Nem. Nem tudom h az mire jó.
Shadow. Írtam, akkor betöltödik a grafikus felület, és utána tudom használni a rendszert normálisan.
CPT.Pirk Maradok ennél sztem, így h már startxel elindul oké. Ha nem tudunk rá megoldást hátha megjavul magától valamilyen frissítés után. Manjarora meg nem tudom h van ez program ami nekem kellene.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69332) moleculez


moleculez
veterán

Ventit hogy tudom lehallkítani?(Avagy fordulatszámot lecsavarni) Van valami progi amivel le tudom csavarni a fordulatszámot? Láttam neten pár megoldást, ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69333) growler válasza moleculez (#69332) üzenetére


growler
őstag

A BIOS-t már nézted ? Alaplap függő - de nálam pl. van ilyen lehetőség.

(#69334) lev258 válasza moleculez (#69332) üzenetére


lev258
veterán

Minek a ventije? Mi vezérli?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69335) lev258 válasza olivera88 (#69331) üzenetére


lev258
veterán

Általában a különböző konzolok között lehet váltogatni a fenti kombinációval (+Fx billentyű). Nálam az F7 a grafikus felület, a korábbiak mind konzolok. Nálad az tűnt fel, hogy tty1-es konzolt kapsz, mintha helyből az lenne beállítva, hogy konzol módban induljon. A kernel opciókat nézted?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69336) moleculez válasza lev258 (#69334) üzenetére


moleculez
veterán

CPU ventilátort akarom lecsavarni. (valamint magát a CPU-t is underclockolni, fogyasztást csökkentendő)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69337) lev258 válasza moleculez (#69336) üzenetére


lev258
veterán

Azért kellene pontosítani, mert vannak olyanok, amik állandó fordulaton mennek, még vezérlőkábel sincs.
A CPU frekire találsz leírást bőven a neten.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69338) moleculez válasza lev258 (#69337) üzenetére


moleculez
veterán

Nos, az én ventijeim (2 darab, egy a cpu heatsinken egy a ház hátán) 4pines csatlakozóval csatlakoznak alaplapra közvetlen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69339) cigam válasza olivera88 (#69327) üzenetére


cigam
félisten

A boot képernyőn nyomj egy tab-ot, és az induló rendszer kernel paramétereinek végére (de a -- elé szóközzel elválasztva írd be, hogy ACPI=off
Ill. uefi módban is próbáltad, vagy eleve úgy van beállítva a BIOS? És fordítva? BIOS módban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69340) lev258 válasza cigam (#69339) üzenetére


lev258
veterán

Annyi megjegyzésem lenne, hogy az ACPI kikapcsolása elég durva beavatkozás, nem éppen egy nem induló grafikus felületnél kellene bevetni. A következményeiről nem is beszélve.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69341) moleculez válasza lev258 (#69340) üzenetére


moleculez
veterán

Kontextus nélkül ez komment :DD Mintha egy magfúziós reaktor biztonsági rendszerének buherálásáról lenne szó, hiba esetén milliókban számolva a halottakat, mint következmény.:DDD vihetem aláírásként?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69342) olivera88 válasza lev258 (#69335) üzenetére


olivera88
veterán

Mire gondolsz kernel opciók alatt?

Közbe találtam egy ilyent.

systemctl set-default graphical.target

Ezt csak úgy véletlen találtam. A NVIDIA driver telepitését olvastam, és annak a végén volt egy ilyen parancs. Lehet ez lenne orvosság az én hibámra is?

Aztán utána néztem ennek a parancsnak és ilyet találtam.
7.4.4. Booting into a Graphical Environment

If you have installed the X Window System and a desktop environment such as GNOME, but are not seeing a graphical desktop environment once you log into your system, you can start it manually using the startx command. Note, however, that this is just a one-time fix and does not change the log in process for future log ins.To set up your system so that you can log in at a graphical login screen, you must change the default systemd target to graphical.target. When you are finished, reboot the computer. You will presented with a graphical login prompt after the system restarts.Procedure 7.4. Setting Graphical Login as DefaultOpen a shell prompt. If you are in your user account, become root by typing the su - command.Change the default target to graphical.target.
To do this, execute the following command:# systemctl set-default graphical.target

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69343) lev258 válasza moleculez (#69341) üzenetére


lev258
veterán

Nyugodtan.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69344) lev258 válasza olivera88 (#69342) üzenetére


lev258
veterán

Na várjál.
Szóval Nvidia kártyád van (nomodeset?).
A Grub előhozásával lehet megnézni a kernelopciókat, illetve ideiglenesen hozzáadni újakat. Ne haragudj érte, de nem lenne jobb neked egy Ubuntu (vagy azon alapuló rendszer)?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69345) olivera88 válasza lev258 (#69344) üzenetére


olivera88
veterán

Ja. Nomodeset?
Ja és hiába települt fel az NVIDIA driver, a megjelenités továbbra ilyen gagyi nagy. Ez alapján telepiettem fel tegnap, az első opcióval? [link]
Nem.

Amióta azGTX 1660 kártya van a gépbe a Debian 9 es se ismeri fel, és ott is ilyen nagy lett a kép.
Volt Ubuntum régen de nem tetszett felülete, aztán arról váltottam LMDE re, aztán onnan Debian KDE re, és azóta azt használom.
Közbe meg probáltam azt a parancsot amit az előzö hsz ben írtam, persze nem javult meg attól se.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69346) olivera88 válasza olivera88 (#69345) üzenetére


olivera88
veterán

Na közbe kiderült hogy az NVIDIA drivert nem telepitettem tegnap rendesen, közben kiléptem a terminálból mert azt hittem akkor kell újra inditani a gépet. Így most már helyre állt kép mérete is és ezzel együtt megodoldott a fő probléma is!!! :C Végre magától elindul a grafikus felület.
Tehát ez kellett hozzá, az NVIDA driver!

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#69347) cigam válasza olivera88 (#69346) üzenetére


cigam
félisten

Gratula!
Csak kíváncsiságképpen az ACPI hibák megmaradtak a kernel log-ban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69348) wexford881


wexford881
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy SSD-t és szerettem volna egy Linux Mint-et telepíteni rá, de már a pendrive-ról boot-olásnál elakadtam.
Akármivel írom ki az iso a pendrive-ra nem hajlandó bootolni róla. Beállítottam a BIOS-ban hogy pendrive-ról bootoljon de átugorja mintha nem is lenne és indul a Win.
Próbáltam kiírni Unetbootinal, Rufus-sal, Etcher-rel, de egyikkel sem sikerült.
Mikor etcherrel volt kiírva, akkor bejött a Grub de mikor megpróbáltam elindítani a Mint-et akkor bejön egy hiba hogy error: invalid magic number you need to load the kernel first.
Mit csinálok rosszul? A válaszokat előre is köszönöm.

(#69349) CPT.Pirk válasza wexford881 (#69348) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rufussal DD módban csináltad? Amúgy ez egy érdekes kérdés, UEFI only tableten láttam ilyen magic number hibát meg amiket leírtál jelenségeket, de csak a clonezilla esetében és ott egy korábbi iso kiírása megoldotta a gondot. Hogy mi volt a baja az új isonak, arra nem jöttem rá.

Mondjuk a Mint-tel azon a gépen nem volt gond.

Ami még egy gyors megoldás lehet, ha az UEFI boot-ot megvariálod a bioszban, mert lehet, hogy alapból nem is akar hagyományos módon bootolni az alaplapod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69350) cigam válasza wexford881 (#69348) üzenetére


cigam
félisten

A mint topikban volt róla szó. Ott olvass vissza. Ha jól rémlik ott a kérdezőnek a CD-re írás volt a megoldás, és ott tudott váltani BIOS/UEFI telepítő között.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.