Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) ubyegon2 válasza KTU (#69050) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm hogy foglalkoztál vele.

Ne marháskodj már, még jó, hogy foglalkoztam vele, fejből más semmit nem tudnék! :D Amúgy meg nincs mit!

Azért gondoltam a lefelugratós dologra először, mert a másik az default, fene gondolta, hogy nem próbáltad még! :P

Biztosan van olyan, ahol valami oknál fogva nem működik mégsem. De szerencsére nagyArchúak mindenben tudnak segíteni! :N

[ Szerkesztve ]

(#69052) 0xmilan válasza rushty (#69045) üzenetére


0xmilan
addikt

https://www.maketecheasier.com/reset-root-password-linux/
En a GRUB szerkesztos modot ismertem, de lehet mashogy is. (felteve, hogy nem huztad meg ujra a rendszert)

(#69053) róland


róland
veterán

MSI Wind U100 netbookhoz milyen linuxot ajánlanátok most? (Az Ubuntuval már nem bír.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#69054) ubyegon2 válasza róland (#69053) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azon a gépen a csoda Atom CPU-val max Lubuntu-t próbálhatsz, de inkább egy Bunsenlabs-ot vagy a kicsit rendhagyó Puppy-t. Előtte még azért megnézném a Mint 19.2 XFCE 32bites verzióját, hátha.....

[ Szerkesztve ]

(#69055) 0xmilan válasza ubyegon2 (#69054) üzenetére


0xmilan
addikt

vagy Arch + i3 ;]

(#69056) Cyrin válasza róland (#69053) üzenetére


Cyrin
addikt

Bunsen labs, antiX, esetleg peppetmint.
Midori böngésző, beépített reklám szűréssel, smtube.

(#69057) ubyegon2 válasza 0xmilan (#69055) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hát ugye itt segíthetne, ha nem csak a gépről kapnánk minimal képet, hanem a user skill-ről is. :)

Mert amúgy ja, WM-mek tökéletesek lehetnének Arch-csal, csak kezdő topikban.....mér' az én anyámat említsék próba közben? :DDD

(#69058) róland válasza ubyegon2 (#69057) üzenetére


róland
veterán

Most hirtelen kellene egy hordozható számítógép szemináriumi dolgozatok megírásához. Nem akarok most mélyen belebonyolódni egy disztribúció beállításába sem. Legyen elérhető egy normális webböngésző és egy LibreOffice Writer.

(Korábban Ubuntu-t használtam azon a gépen, de vissza kellett térnem Windows 7-re, mert az Ubuntu alatt elfogyott az erő.)

Néztem az MXLinux-ot, tetszene is. Most ránéztem az ajánlott BunsenLabs-ra és ez is szimpatikusnak tűnik. De a Mint XFCE se tűnik rossznak.
Ezen három közül melyiket ajánlanátok?

(Ugye az az atom N270-es CPU már PAE-s? Mert úgy látom ez lesz a következő választóvonal a Linux-ok telepítésénél.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#69059) ubyegon2 válasza róland (#69058) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha PAE gond is van, akkor válaszd a Linux Mint XFCE-t, de megnézheted a Mate verziót is, 32biteseket inkább, legutóbb ezek még tutira kezelték a nonPAE processzoros gépeket is.

Megnéztem, még most is kezelik ezeket a CPU-kat.

Booting with non-PAE CPUs

To boot Linux Mint on CPUs which do not officially support PAE (Pentium M processors for instance), please use the "Start Linux Mint with PAE forced" option from the boot menu.

Én a Mint két verzióját tartom legkezelhetőbbnek.

[ Szerkesztve ]

(#69060) cattus válasza 0xmilan (#69055) üzenetére


cattus
őstag

Az i3 bloated, dwm az igazi. ;]

Do the thing!

(#69061) CPT.Pirk válasza cattus (#69060) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom mit kínlódtok, mikor a Lynx meg a LaTex használatához nem is kell GUI, az csak a gyengéknek van. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69062) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Bodhi Linuxot Transmissionnal használok Torrentre, s egy idő után a seedelt cuccok "Stalled" módba kerülnek, s nem nagyon seedelnek.
Tudja valaki, hogy ennek mi lehet az oka?

(#69063) ubyegon2 válasza Jabby (#69062) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ennek valami olyan oka lehet, amit talán itt tudnának ennyi infó alapján megmondani:

Látóasszonyok topikja

(#69064) Jabby válasza ubyegon2 (#69063) üzenetére


Jabby
őstag

Milyen infóra lenne még szükség?

(#69065) sh4d0w válasza Jabby (#69062) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hátha

https://askubuntu.com/questions/391895/why-are-my-torrents-not-downloading

https://www.coreinfinity.tech

(#69066) leviske válasza Jabby (#69062) üzenetére


leviske
veterán

Szia!

Számomra a transmission problémája kapcsán egyetlen tanács vált be: "válts qBittorrentre". Semmi értelme órákat vacakolnod vele, mikor van más, ami out-of-the-box működik.

(#69067) Jabby válasza sh4d0w (#69065) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, a portot 57558-ra állítva most úgy néz ki, hogy megy a feltöltés.

(#69066) leviske:
Ha mégsem válna be a port módosítása, akkor váltok qBittorentre.

(#69068) sh4d0w válasza Jabby (#69067) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valójában a qb pont ugyanúgy szenved ettől, mint a tm.

https://www.coreinfinity.tech

(#69069) rushty válasza CPT.Pirk (#69046) üzenetére


rushty
senior tag

Szoftveresen?
Azt nem értem, fizikailag miért nem lehet(ett) kikapcsolni?
Most nem próbálnék rá újra, ha nem lehet. Maradna az egyből telepítés :F , ha lenne kiírt pendrive-om. Ez folyamatban.

Milangfx #69502: köszi, majd kipróbálom egyszer annál a rendszernél, amit ismerek, a Red az pont egy hardcorefajta, nem hiszem, hogy nulla infoval boldogulnak esetleg parancsokkal. Egyelőre a winre hajazo kattintgatos kéne.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#69070) CPT.Pirk válasza rushty (#69069) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az utolsó oprendszer ami hagyott rendszergazdaként garázdálkodni, az a Windows XP volt. A Linuxok híres biztonságának egyik alapja a normális jelszó és hozzáférés kezelés. Szereztél egy gépet ahol nem adták meg neked a jelszót, ezzel a helyzettel csak annyit tudsz kezdeni, hogy:

-megkérdezed
-újrarakod és akkor lesz saját jeszavad
-valamivel feltöröd:

Ha fizikailag hozzá tudsz férni a géphez, akkor lehetséges a jelszó tároló fájl feltörése, vannak ilyenre szakosodott bootolható eszközök minden oprendszerhez. Tanácsot nem tudok adni benne, sosem használtam ilyet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69071) Pano


Pano
addikt

Hali!

Aki esetleg használ közületek CloneZillát: Lehetséges az, hogy egy Ubuntu 18.04 lemezmentés mindössze 5,5 gigát nyom? Az értem, hogy tömörít, na de ennyire (vagy valamit elcsesztem :D ) ?

(#69072) CPT.Pirk válasza Pano (#69071) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, simán előfordulhat. Jó cucc az a CloneZilla. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69073) 0xmilan válasza CPT.Pirk (#69070) üzenetére


0xmilan
addikt

d) opcio
megnyitod a linket (#69052)-ben es megnezed, hogy hogyan kell a GRUB-ot szerkeszteni, hogy kapj egy shellt jelszo beiras nelkul. Utana szepen passwd-vel adsz magadnak uj jelszot es reboot.
Nem kell semmit "feltorni".

(#69074) ubyegon2 válasza 0xmilan (#69073) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Windowsos kolléga hardveres kikapcsolót szeretne Linuxon, én nem tudom ezt hogyan lehet elképzelni, de Winen bizonyára van ilyen. Mindegy, sz*r a Linux, még erre sem jó. :N

(#69071) Pano

Miért sokallod a méretet? Telepítés előtt is 2GB alatt volt ugyanaz. ;) Amúgy a Mint-en lévő rendszermentő kb fele ekkora méretben mentett, mikor anno kipróbáltam, nem tudom rsync hogyan ment, de az dolgozik benne.

[ Szerkesztve ]

(#69075) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Nincs valami ötletetek arra, hogy mi okozhatja a Facebook-on lévő játék betöltésének leállását/durván lelassult betöltését? HP8470p-n eddig futott Mint Cinnamon 19 volt fenn, most hazakerült a gép és frissítettem 19.2-re meg raktam bele +4GB memóriát és mégis fenti jelenség tapasztalható Firefoxon. Nem használom ezeket a talán flash alapú játékokat, így tippem sincs, merre, melyik csomag piszkálásával kezdjem. Ja, a gép már nincs nálam, de ha van tippetek, mit csináljak, azt a HP8570p-n végigzongorázom és megoldom távban a 8470p-n is.

Nincs dVGA egyik HP-ben sem, ez a 8470p Mint 19 -es inxi-s adata:

CPU: Dual core Intel Core i5-3340M (-MT-MCP-)
arch: Ivy Bridge rev.9 cache: 3072 KB

flags: (lm nx sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx) bmips: 10775
clock speeds: min/max: 1200/3400 MHz 1: 1211 MHz
2: 1250 MHz 3: 1239 MHz 4: 1236 MHz
Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Thames [Radeon HD 7550M/7570M/7650M]
bus-ID: 01:00.0 chip-ID: 1002:6841
Display Server: x11 (X.Org 1.19.6 )
drivers: ati,radeon (unloaded: modesetting,fbdev,vesa)
Resolution: 1366x768@59.99hz
OpenGL: renderer: AMD TURKS (DRM 2.50.0 / 4.15.0-19-generic, LLVM 6.0.0)
version: 3.3 Mesa 18.0.0-rc5 (compat-v: 3.0) Direct Render: Yes

Helpezzetek léci, mert agyalapi mirigy robbanást kapok, ha megint azt hallom telóban, hogy nem indul a Jane"s journey Facen! :( Köszi előre is! :R

Én eddig azt a távtanácsot tudtam adni, hogy FF helyett Chrome-on próbálja indítani és egyetlen lapfül legyen csak. Magát a játékot nekem betöltötte HP8570p-n, de a jóval erősebb processzort i7 3520M is megdolgoztatta rendesen, mire elindult.

(#69076) sh4d0w válasza ubyegon2 (#69075) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Adblock?

https://www.coreinfinity.tech

(#69077) Pano válasza CPT.Pirk (#69072) üzenetére


Pano
addikt

Ennek örülök, köszi. :) Csak nagyon fura, hogy közel 30 gigát le tud ennyire tömöríteni.

(#69074) ubyegon2 Nem-nem, pont ellenkezőleg. Keveseltem. :) Azt hittem kimaradt valami, mert nem partíciókat mentettem le képbe hogy lemaradjon, hanem teljes lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#69078) rushty válasza ubyegon2 (#69074) üzenetére


rushty
senior tag

Annyi, hogy nem lehetett kikapcsolni. A power hosszabb nyomása nem működött. Ha nincs ilyen, akkor user error, mindenesetre teljesen le kellett meríteni így az aksit. :((

Revolut meghívó pü-ben

(#69079) ubyegon2 válasza sh4d0w (#69076) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

uBlock origin van fenn, de nálam semmi gondot nem okoz, ha be van kapcsolva, de tegnap én is említettem, hogy ezt kapcsolja ki. Viszont tegnap óta annyi változás van, hogy elindul a játék csak, ha vége egy fejezetnek és bármire kattint, egy fehér képernyő jelenik meg és tovább sehová.

Két tippem lenne elsőre, az egyik ez a parancs, sudo apt-get install flashplugin-installer

ez a vonzata:
A következő további csomagok lesznek telepítve:
libpango1.0-0 libpangox-1.0-0 python3-debconf python3-distro-info python3-distupgrade python3-update-manager ubuntu-release-upgrader-core update-manager-core update-notifier-common
Javasolt csomagok:
x-ttcidfont-conf ttf-mscorefonts-installer ttf-bitstream-vera | ttf-dejavu ttf-xfree86-nonfree xfs python3-launchpadlib
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
adobe-flashplugin mint-meta-codecs
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
flashplugin-installer libpango1.0-0 libpangox-1.0-0 python3-debconf python3-distro-info python3-distupgrade python3-update-manager ubuntu-release-upgrader-core update-manager-core
update-notifier-common

A másik ezeknek a felrakása, de ez lehet, hogy már idejétmúlt:

Ja és a 3. lenne az adobe-flash felrakása. Sajna ilyenkor kicsit hátrány, hogy nem játszok ilyen vackokkal.

(#69080) ubyegon2 válasza Pano (#69077) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja valóban azt írtam, hogy sokallod, pedig értelmeztem, amit írtál! :B Kicsit korán volt még ahhoz, hogy egyszerre 7 dologra koncentráljak 24h-s meló után közvetlenül.

(#69078) rushty

Ja, hogy nem lehet hardveresen kikapcsolni a 4s gombnyomással? Az sokesélyes, mi okozza, bios szinten is lehet állítani, de Linuxok kezelőfelületeiben is van erre opció, miként viselkedjen a bekapcs gomb. Ctrl+Alt+Del lenyomásra sem rebootolt? Vagy Alt+F1 vagy +F2 lenyomására is kidob konzolos felületre és ott kiadod a sudo reboot parancsot és a bedugott Linux-szal megírt pendrive-ról már ki is választhatod az új telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#69081) BoB válasza Pano (#69077) üzenetére


BoB
veterán

Az üres helyet (csupa nulla) nem igazán nehéz tömöríteni...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69082) sh4d0w válasza BoB (#69081) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg a text fileokat sem...

https://www.coreinfinity.tech

(#69083) Pano válasza BoB (#69081) üzenetére


Pano
addikt

Az teljesen oké. :) Eddig amit erre a célra használtam az jó esetben tudott egy 50%-os tömörítési arányt csinálni, gyakoribb volt, hogy a 60 GB-os rendszer meghajtóból egy 35-40 GB-os lemezkép lett.
Most meg kipróbáltam a Clonezillát és a ~25 GB-os Ubuntu rendszerlemezemet betolta egy 5,5 gigás képbe én meg pislogtam, mint hal a szatyorban, hogy ez most mi. Csak maga a tömörítési arány lepett meg és azt hittem nem jól csináltam valamit, esetleg csak a swap partíciót mentette le vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#69084) ubyegon2 válasza Pano (#69083) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

25GB-os rendszerlemez? Hogy a ragyába tud akkora lenni?
A partíció akkora vagy mit értesz ez alatt?
Swap partíciót menti.....ne szórakozz màr!;]

[ Szerkesztve ]

(#69085) Pano válasza ubyegon2 (#69084) üzenetére


Pano
addikt

Úgy néz ki teljesen elbeszélünk egymás mellett. Lehet az én hibám, kiégett az átmenteti megbetegedésemtől az önkifejezésem. Tényleg totál lényegtelen belemenni, hogy elmagyarázzam... de nem, nem így értettem.

[ Szerkesztve ]

(#69086) ubyegon2 válasza Pano (#69085) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, ne magyarázd el, de annak akkor már csak egyetlen módja van, hogy megtudja bárki is, hogyan értetted, felkeressük a Látóasszonyok topikját. Amúgy tényleg halvány fogalmam sincs, mi nálad az a 25GB-os rendszerlemez, de mindegy, ha nincs kedved róla beszélni, hát nem tudjuk meg sose! ;) Lehet, hogy ha én a Mint-et klónoznám akkor egy 250GB-os rendszerlemezt klónoznék? Vagy csak a particiót, ami 10GB? Remélem már érted mi a különbség!? :P

(#69087) Vladi


Vladi
nagyúr

Flatpakról mi a vélemény? Ez ilyen portable appz linuxra? Mennyire katyvasz? Hová telepít?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#69088) Vladi válasza Vladi (#69087) üzenetére


Vladi
nagyúr

eh, most nézem, van vagy 3 féle ilyen cucc. Eddig ennyit találtam. Gondolom valami konténerbe pakolja a cuccait... ez most komoly? repó má nem divat? :DDD

Megyek bambanő vállán kisírom magam, mennyire kurvul a linux. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#69089) CPT.Pirk válasza Vladi (#69088) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csak a kollégák itt, hanem már te is a nehéz napokat éled át most? :D

Amúgy nézd meg pl. a Steam-et. Beépítve tartalmaz egy nagy csomó libraryt adott verzióban, így a játékok csak kevés esetben függnek a disztrón meglévő vagy éppen meg nem lévő libektől. Nem az ördögtől való dolog ez. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69090) Pano válasza Vladi (#69087) üzenetére


Pano
addikt

Flatpak nekem a legproblémamentesebb. A rohadt lassú telepítést kivéve, de azt csak egyszer kell végig várni.
A snapet viszont kerülöm, mint egy leprást. Gusztustalan. Főleg, hogy az adott alkalmazás minden egyes első indításkor rohadt lassan nyílik meg. A régi homokórázós Windows korszakra emlékeztet. Én mai napig nem értem, hogy miként gondolták ezt.

Mindent egybe vetve, a flatpak igaz egész jó, de csak akkor telepítek abból is, ha nincs más választás.

[ Szerkesztve ]

(#69091) Vladi válasza CPT.Pirk (#69089) üzenetére


Vladi
nagyúr

"te is a nehéz napokat éled át most?"

Igen, úgy hívják centos 8 stream. :DD

Anno a 7 is ilyen fapadosan indult, csak nem emlékszem? Vagy ez már az ibm hatás? :F

Mindegy, ezen a szutykon csak rtorrent van, még transmission sincsen. Tehetek fel forrásból gnome-commandert is. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#69092) Rimuru válasza CPT.Pirk (#69089) üzenetére


Rimuru
veterán

Bezzeg a borderlands pre sequel nem tud nekem videot lejatszani ezert az elso videoig lehet csak jatszani (ha az inditasi videokat kikapcsolja az ember)... persze ubuntu 16.04 alatt jatszhato lenne mert ott meg regi a lib de ujabb rendszerek kilove.

Vigyázat, csalok!

(#69093) anorche1


anorche1
őstag

Manjaro kde

Hogy tudom azt megcsinalni, hogy ha egy bizonyos (tehat nem az osszes) usb -s hddt a gepre dugok, akkor azt egybol csatolja fel?
Fstab -ban benne van, tehat a gep indulaskor szepen felcsatolja. De nekem az is kellene, hogy ha bootkor nem volt jelen a hdd, csak kesobb kotottem ra, akkor ne kelljen kezzel mountolnom.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69094) Rimuru válasza anorche1 (#69093) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapvetően udev kell neked, innen több lehetőséged is van.
Pl udev kiad mount -a-t vagy ő csatolja fel, stb

Vigyázat, csalok!

(#69095) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!

Lubuntu jó választás lenne az alábbi, 10-12 éves hardverekre, még élvezhető sebességgel működnének?

1) hp desktop, Intel G31 chipset, E5300 pentium dual procival, 4GB RAM-mal, jelenleg HDD-vel. Ha érdemes, egy belépő szintű 128-as SSD-t kaphat.

2) Otthon összerakott desktop, Gigabyte alaplap Intel G33 chipsettel, E4300 C2D procival, 4GB RAM-mal. Ha érdemes, egy belépő szintű 128-as SSD-t kaphat.

A kettőből egy nagyszülőknek kellene, akik jellemzően (és alkalomszerűen) böngészésre használnák: netbank, néha egy-egy webshop, semmi facebook meg fórum. Youtube mondjuk nem kizárt. Használtak már Mint-et erre, tudtak vele élni.

A másik saját, szintén alkalomszerű felhasználásra lenne, itt a sima webezés másodlagos, inkább a digitális fényképek lementése-tárolása, minimálisan szerkesztgetése. Ha lenne olyan raw konverter ami élvezhető sebességgel működik rajta, szuper lenne (de gyanítom hogy ez álom marad)

Ha a Lubuntu esetleg ellenjavallt, akkor más, könnyen telepíthető/használható, viszonylag "gondozásmentes" disztribúciónak mit ajánlanátok?

Akármelyik disztribúció esetén, ezekhez a vasakhoz 32 vagy 64 bites változat javallottabb?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#69096) lev258 válasza j.bravo (#69095) üzenetére


lev258
veterán

4 GB mellett én már mindenhol 64 bitest teszek fel, ajánlok. A programok támogatottsága szempontjából is jobb.
Az 1)-eshez, 2)-eshez hasonló kiépítésű gépeken simán használhatsz Ubuntu Mate-t is, nem lesz gond a sebességgel. Próbáld ki Live-ban ezt és a Lubuntut is, aztán majd eldöntöd.
LTS verziót tegyél fel (18.04)!

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69097) ubyegon2 válasza j.bravo (#69095) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

SSD-hez tennék megjegyzést, nem igazán érdemes már 120, 128GB-os SSD-t venni, gyakorlatilag két igen ajánlott tipus is 11-12000 között elhozható kuponnal Alza-ból 250GB méretben.

0YR1F5F6 kódot kell használni és hozzáraksz egy hálózati kábel 150 ft-ért.

példa

Ha a nagyszülők a klasszikus Windowsos felülethez vannak szokva, akkor célszerű a Mint Mate verzióját felrakni az Ubuntu Mate helyett.

A szerkesztő programmal kapcsolatos kérdést akár ide is beírhatod.

Linux programok topic - (Milyen program, ami..? Linux verzio)

[ Szerkesztve ]

(#69098) j.bravo


j.bravo
addikt

@lev258, @ubyegon2
Köszönöm mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#69099) milan26 válasza leviske (#69066) üzenetére


milan26
senior tag

Nekem azzal is lett bajom, időnként egyszerűen megállt. Deluge viszont tökéletesen működik, csak úgy kell megcsinálni az indítópultban, hogy késleltetve, ne előzze meg a mountot.

(#69100) Pano


Pano
addikt

Napot!

Szerintetek Mint Mate 19.2 alatt melyik ablakkezelőt érdemes használni? "compoton" féle lenne a legjobb, csak az a baj, hogy az kikapcsolja az ablakok árnyékolását és sokszor -sajnos az érintett noti kijelzője nem a legjobb- így túlságosan beleolvad az előtérben lévő ablak a háttérben lévőbe és nagyon kényelmetlen a tartalmat nézni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.