Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107251) dropi


dropi
aktív tag

Na köszi a segítséget, BX lett, csütörtökön hozzák. Valami titkos tipp, mire figyeljek. Első oled tv-m lesz :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#107252) Kaba válasza dropi (#107251) üzenetére


Kaba
veterán

A kicsomagolásról készíthetsz egy videót(esetleges sérülés miatt).

(#107253) pecccccccca válasza dropi (#107251) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ja meg vigyázz az Élénk képmóddal… Nagyon rá lehet függni. ;]
Utána egy nem OLED tévét nézni már már fájdalmas. :DDD
[link] Mondjuk a kis IPS sem szégyenkezhet ott mellette. 😊
Az asztalt ne nézzétek, hirtelen átköltöztem az egyik nagyobb szobába és gyors megoldás volt amin elférnek.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#107254) dropi válasza Kaba (#107252) üzenetére


dropi
aktív tag

Egy ismerősöm korábban egy Philips tévével racseszett nagyon, mert sérült volt a teve képernyője, akkor én megfogadtam h a futart addig nem engedem el, amíg ki nem csomagoltam :) De a videó is jó ötlet, köszi.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#107255) dropi válasza pecccccccca (#107253) üzenetére


dropi
aktív tag

Imádom az élénk színeket, a Philipsen is mindent élénk módban néztem kb :D

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#107256) dropi


dropi
aktív tag

Ja, és hallottam a beégés veszélyéről, itt mire kell figyelni? Vagy van a tévében erre valami védelem? Ha elalszom egy snooker meccsen reggel egy trapéz fogad a tévében? :) Vagy az Eurosport logója? :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#107257) AssAssynn válasza dropi (#107256) üzenetére


AssAssynn
őstag

Oled topikban tudnak segíteni. Azt hiszem van egy bejáratási időszaka, utána pedig futtatni kell rajta néha pixelfrissítést, meg azért persze odafigyelni, hogy mit és mennyit nézel. Ez ilyen. De majd a szaktopikban kiigazítanak.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#107258) pecccccccca válasza dropi (#107256) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Vannak benne [védelmi] funkciók. Meg pont a minap csak úgy magától írta, hogy “szükséges a pixelfrissítés, 5 percre kikapcsol a tévé aztán vissza”.

Humorban nincs helye tréfának!

(#107259) Kiskutya válasza pecccccccca (#107258) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mondjuk ez pont jó ha olyankor csinálja amikor néznél valamit. :DD :DD :DD

hmm...

(#107260) pecccccccca válasza Kiskutya (#107259) üzenetére


pecccccccca
senior tag

A jó ügy érdekében, 5 perc bármiből az semmi… :DDD

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#107261) Kiskutya válasza pecccccccca (#107260) üzenetére


Kiskutya
veterán

Főleg ha fociba szabadrúgás van! :D :D :D :D

hmm...

(#107262) Doller


Doller
tag

A Médiában a 65NANO993 mától akciós fél milláért. Az azért nem olyan rossz ár, még akkor is, ha 2020-as modell.

(#107263) OPiiPO válasza Doller (#107262) üzenetére


OPiiPO
addikt

LED vonalon nincs annyi fejlesztés évről évre, szerintem simán vállalható. Ha pedig nincs rajta a 6-os WebOS, az valakinek még előny is lehet (kövezzetek meg, nekem nagyon nem tetszik a felülete)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107264) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Az alábbi NANO LG tv-k között mi a külömbség?
LG 43NANO753PR
LG 43NANO753PA
illetve
LG 50NANO753PA
LG 50NANO813PA
Panel eltérés van köztük VA illetve IPS? Vagy csak káva szín eltérés?
Jelenleg a Székesfehérvári Mediaban 43 colosból a LG 43NANO753PR van de az eladó nem tudta meg mondani milyen panellel szerelik.
Köszi a válaszokat!

(#107265) cidalain


cidalain
veterán

UN7400: van egy külső winyóm rajta, és most felfigyeltem rá (eddig takarásban volt a winyó ledje), hogy ha megy a tévé, akkor a winyó is kap tápot, akkor is, ha nem használom éppen (mert mondjuk csak tévét nézek, vagy Netflixezek)
A régebbi LG tévém csak akkor adott tápot a winyónak, ha az épp használatban volt: arról lejátszáskor, vagy felvétel készítésekor.
Van itt valami a beállítások között, hogy pl "USB power: Always ON" és ezt ki lehet kapcsolni?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107266) mrmft válasza goboc78 (#107264) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha van kiallitva, odmesz, "megbokod" a panelt es kiderul, ha IPS nem csinal semmit, ha VA elmenek a szinek. Nekem se tudtak megmondani milyen panel van benne. Az 50-es biztosan VA, ha ugyanugy viselkedik a "bokesre" a 43-mas is mint az 50", akkor a 43-mas is VA. Nezd meg a hatan a pontos cikkszamot, es kerj egy ugyanolyat.

[ Szerkesztve ]

(#107267) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Egy kollégám vett LG LED televíziót, 2021-es modell, 4k, 139cm, most a pontos tipusát nem tudom. Amikor bekapcsolta akkor azt vette észre hogy a kép olyan mint ha egy kicsit “opálos” lenne vagy mi, így fogalmazta meg :D de azt mondta hogy nem volt rajta fólia, viszont ő úgy látja mint ha lenne rajta fólia magán a kijelzőn, de nem meri levenni mert fél hogy az magához a kijelzőhöz tartozik, nem tudtam neki érdemi választ adni, mivel nekem volt rajta fólia de a sarkánál volt ilyen nyitószalag amivel le lehet venni. Nem tudja valaki, hogy az most fólia-e vagy azt nem szabad levenni? :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#107268) konz


konz
csendes tag

Sziasztok!
A napokban vettem egy LG OLED55C11LB TV-t és kinéztem hozzá egy WD 2,5-es külső HDD-t 4k-s filmek tárolására. Rá néztem hátul és nem találok egy erősített (5V 1A) USB portot sem, ami szerintem elég gáz így 400k környékén :D
Létezik hogy az egyik port mégis az lenne a három közül? Nem találtam semmilyen információt ezzel kapcsolatban, a matricákon lévő számokon kívül nincs semmi.

Köszi a segítséget.

(#107269) Sys85 válasza konz (#107268) üzenetére


Sys85
veterán

Akkor is fog működni.
Az én 2018-as LG-men is ilyen gyenge usb van (2db),mégis gond nélkül működött a WD Elements.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#107270) konz válasza Sys85 (#107269) üzenetére


konz
csendes tag

Rendben, köszi a gyors választ :R
Samun volt ilyen matricázás, de akkor megpróbálkozok én is egy Elements-el.

(#107271) OPiiPO válasza konz (#107268) üzenetére


OPiiPO
addikt

Itt jobban tudnak majd segíteni: OLED topic

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107272) igi válasza goboc78 (#107264) üzenetére


igi
aktív tag

Én a MM-ban vettem LG 43NANO753PR-t. Az tuti, hogy VA paneles, teljesen másképp működik, mint az eddigi két IPS-es TVm.
Ha nem teljesen szemből nézem (elég kb. 10-15° eltérés oldalirányba), már nagyon fakulnak a színek :(. De szemből a sötét jelenetek tényleg jobban néznek ki, mint eddig.

this is the beginning of a beautiful friendship

(#107273) mrmft válasza igi (#107272) üzenetére


mrmft
senior tag

Ird le a pontos cikkszamat kerlek akkor, hogy legyen meg annak aki ilyet keres!

(#107274) Tomkaa


Tomkaa
tag

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok és két tv között hezitálok.
A rászánt összeg kb 150k HUF +-10%
A két készülék az alábbi:
LG 50NANO753PA NanoCell 4K UHD HDR webOS Smart LED
LG 50UP75003LF 4K UHD HDR webOS Smart LED


Olvastam a nanocell-ről az összefoglalóban lévőket stb. De őszintén szólva az érdekelne van-e bárkinek valamelyikkel tapasztalata? Most egész jó akciós áron vannak neten.
Összességében, pc-vel lenne összekötve, netflix, youtube, és NAS-ről használnám, tv előfizetést nem feltétlen tervezem most..majd talán egyszer....

Nagyon köszi a segítséget :R

(#107275) pjen válasza Tomkaa (#107274) üzenetére


pjen
félisten

A nanót és a simát a boltban is össze hasonlíthatod.Megnézten nanót vettem.

(#107276) mrmft válasza Tomkaa (#107274) üzenetére


mrmft
senior tag

UP75hoz nem adjak a magic remote-ot sem, azt ugye tudod?

(#107277) Tomkaa válasza mrmft (#107276) üzenetére


Tomkaa
tag

ezt észre se vettem jó hogy mondod, köszi,
Minőségben egyéb dolog?

(#107278) mrmft válasza Tomkaa (#107277) üzenetére


mrmft
senior tag

Lasd #107275. Egyet ertek vele.

(#107279) igi válasza mrmft (#107273) üzenetére


igi
aktív tag

OK, szóval a 43NANO753.PRBEUSLJP tuti, hogy VA paneles.

Ha valakinek van valamilyen ötlete, hogy hogyan lehet valamelyest enyhíteni a színfakulás mértékét (pl. alacsonyabb/magasabb kontraszt, fényerő stb.), az nagyon megköszönném :)

this is the beginning of a beautiful friendship

(#107280) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
2 kérdésem lenne LG-vel kapcsolatban.
Nano8-as sorozatban többfélét is láttam, aminek középen van a lába, a 7-es sorozatban nem nagyon. És az nekem túl széles, a 9-es sorozat pedig drága. Tényleg nincs a Nano7-es sorozatban középső lábbal egyik típus sem?
A másik kérdés, hogy mennyi a reklám a YT lejátszóban? Mediamarktban nyomogattam a távirányítóját, de már agybajt kezdtem kapni tőle, hogy 1 perc nézegetés előtt meg kell nézni 2 reklámot is... :W
Az én TV-m droidos, és azon megoldottam a YT reklámmentességet másik lejátszóval, de LG WebOS-en nem tudom, hogy történik ez. Azon kívül, hogy vegyek YT prémiumot...

(#107281) junior19 válasza igi (#107279) üzenetére


junior19
senior tag

Azt beállításokkal nem lehet csökkenteni, nem erre a célra vannak benne az állítási lehetőségek.
Próbálj megbarátkozni vele ha csak oldalról ránézel, gondolom ha leülsz elé valamit nézni, akkor csak szembe ülsz vele.

codec project

(#107282) cidalain válasza vlevi (#107280) üzenetére


cidalain
veterán

Van reklám azért, de általában 5 másodperc után átugorhatók. Kivéve ha kettő 5 másodperces van egymás után. Vagy ha valaki kifizette hogy átugorhatatlan legyen (jellemzően a pártjainknak fut rá, és végig kell nézni a fél perces agymenésüket)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107283) vlevi válasza cidalain (#107282) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szóval akkor ugyanaz, mint egy adblock nélküli böngészőben, számítógépen :(
Hát, az nálam nagyjából kizáró ok.
Múltkor próbáltam valamit nézni itthon, TV-n, a gyári YT lejátszóval, mert vacakolt a Vanced kliens, és a harmadik reklámblokk után (ami egy néhány perces videóban volt), kikapcsoltam.
Nézel egy 5 perces YT videót, és 3x szakítja meg a reklám???

(#107284) igi válasza junior19 (#107281) üzenetére


igi
aktív tag

A nagy kanapéról, szemből minden OK, de ha már többen vagyunk, van aki a kiskanapéra szorul, ami közel-oldalt van a tévéhez. Meg heverészve is kényelmes onnan nézni. Valahogy így áll:

És innen nézve Lois Griffin gyönyörű narancs hajkoronája már csak valami halovány fosbarna :DDD
2 évet adtam neki, addig remélem lesz már baráti árú OLED.

this is the beginning of a beautiful friendship

(#107285) cidalain válasza vlevi (#107283) üzenetére


cidalain
veterán

Nem. Nálunk egy fél órás meseblokkba mondjuk van 2 reklám, plusz indításkor. Nagyobbik gyerek már simán továbblépteti. Kicsi is tudja már hogy reklám jön, amikor alul elkezd visszaszámolni. annyira nem zavaró még, hogy prémium yt-ot fizessek, és inkább itt meséztetem a gyereket, mint a mesecsatornán (ahol 10x ennyi reklám van, és nem léphető át)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107286) AssAssynn válasza vlevi (#107280) üzenetére


AssAssynn
őstag

Sajnos erre én sem tudok megoldást a Premiumon kívül. Utálatos, hogy még a gyerekmeséknél is nyomatják őket, nagyon bosszantó.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#107287) Catman válasza AssAssynn (#107286) üzenetére


Catman
aktív tag

Kodi + YT plugin. Nem olyan kényelmes, mint a gyári alkalmazás, 4K sincs (azt hiszem), de nincs reklám...

(#107288) blakey válasza Catman (#107287) üzenetére


blakey
titán

Kodi Youtube kiegészítőben van 4K, sőt 8K is és HDR is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107289) rainman72 válasza igi (#107284) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez ilyen a VA Philipsnél is,én is hasonlo helyzetből nézem pont :DDD :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107290) junior19 válasza igi (#107284) üzenetére


junior19
senior tag

Ez az elhelyezés már a fekete vágási szintet is befolyásolja, nem csak a színek torzulnak.
A va panel jellegzetessége, ezen nem tudsz változtatni. Ha nagyon sokat nézed innen, s megoldható, akkor egy karos fali tartóra raknám a tévét, s ilyenkor átfordítanám ezzel a kanapéval szembe.

codec project

(#107291) dropi válasza vlevi (#107283) üzenetére


dropi
aktív tag

Amúgy tényleg ekkora kiadás egy hónapban 2000 ft egy embernek, vagy osszedobva 2700 ft 4-5 embernek??

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#107292) cidalain válasza Catman (#107287) üzenetére


cidalain
veterán

erről lehetne egy kicsit bővebb infót kapni, hogyan kellene kivitelezni?
tévére kell a Kodi alkalmazást feltenni az LG storeból, és a progiban meg YT plugint letölteni?
-ez mind megy a tévéről a távirányítóval kattintgatva, nem kell se pc, se egyéb turpisság?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107293) rainman72 válasza cidalain (#107292) üzenetére


rainman72
nagyúr

Kodi Lg-n?? :F :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107294) rainman72 válasza vlevi (#107280) üzenetére


rainman72
nagyúr

A Nano793 középtalpas.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107295) dropi


dropi
aktív tag

Amúgy RTL Most-ra van valami megoldás az LG tévéken?

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#107296) cidalain válasza rainman72 (#107293) üzenetére


cidalain
veterán

azért kérdeztem. ;]
Nyilván a főzött romos tabletemről WIDI-vel is kirakhatnám a YT-ot, és lenne reklámmentesség, de azért az nem ugyanaz. Vagy persze 15-ért rakhatnék a TV-re androidos boxot YT Vanced-del, vagy bármi. De ezek nem instant megoldások. És persze ki is fizethetném a YT-ot, de azért az egy kicsit arcpirító

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107297) rainman72 válasza cidalain (#107296) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tudtommal nincs :F :F
Ez yt problema meg nem izgat :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107298) Catman


Catman
aktív tag

Nekem egy raspberry-ről megy a Kodi, nem tudom, van-e ennél egyszerűbb megoldás.

Szerk.: illetve ahogy írod, androidos stick + YT Vanced is egyszerű megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#107299) dropi válasza cidalain (#107296) üzenetére


dropi
aktív tag

Arcpirító? Te amúgy ingyen dolgozol? Csak kérdem :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#107300) cidalain válasza dropi (#107299) üzenetére


cidalain
veterán

nem. szerintem kezdj el hangosan kornyikálni a munkahelyeden, és mondd meg a főnöködnek, hogy ne ugráljon, amíg a munka el van végezve ne szóljon be. de persze van egy konstrukciód ha mégis zavarja, havi +25-ért abbahagyod a kornyikálást :)

csomó más helyre fizetek: Netflix, HboGO, ilyen-olyan online magazin, újság, ilyen-olyan patreon támogatás, de ott mindenhol TARTALMAT kapok a pénzemért, ehhez képest a YT megoldása nem tetszik.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.