Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106401) pjen válasza vargalex (#106400) üzenetére


pjen
félisten

Ez inkább olyan megmagyarázás.A ciscó box kb 15 éve rendszerben van.Kválóan együtt müködött a CRT től az idén tavasszal vásárolt Samsung 4 K Tv vel is.Az Lg és a Voda szerelője is egyértelműen állítja: A hiba csak az LG utóbbi pár hónapban gyártott készülékeiben jelentkezik.Szerinted akkor minden egyéb Tv hibás, szabványon kivüli csak az Lg utolsó szériája helikopter?

(#106402) vargalex válasza pjen (#106401) üzenetére


vargalex
félisten

Egy szóval nem írtam azt, hogy nem az LG a hibás, de az biztos, hogy nem is jelenthető ki egyértelműen, hogy az. Vagy, ha ezt teszi bárki, akkor továbbra is tartom, hogy azt is ki kell jelentenie, hogy azok a készülékek is hibásak, amelyekkel viszont működik.
Egyébként, hogy ne csak a levegőbe beszélek: olyan problémára tudok gondolni, hogy teszem azt a szabvány szerint a HDMI bizonyos lábán legalább 5V-nak kellene megjelennie, de öregek már a kondik a Cisco-ban, így 4 és 5 V között ingadozik. És ezt lehet, hogy nem tolerálja az LG. CRT ugye ilyen szempontból nem releváns...
Egyébként az UN széria már nagyon nem az "LG utóbbi pár hónapban gyártott készüléke".

[ Szerkesztve ]

Alex

(#106403) pjen válasza vargalex (#106402) üzenetére


pjen
félisten

Ha öregek a kondik a samu, hiunday, philips mért megy vele? Sőt az LG 3 éves modellje is kiválóan megy.Viszont 50 NANO 793 NE az nem.Én nem veled vitatkozom, csak érdekes.Ha most kiharcolok LG nél egy csere utalványt és veszek az MM. ben más gyártótól Tv t akkor bukom a készülék biztosítást?

(#106404) cidalain válasza pjen (#106403) üzenetére


cidalain
veterán

Mert mondjuk kevésbé érzékenyek bizonyos dolgokra.
Ez nem készülék hiba, hanem a két készülék közötti kompatibilitási hiba. Kb fejre is állhatsz, mindkét készülék gyártója azt fogja mondani, hogy az övék jó, a másik okozza a problémát. A két gyártó együtt tudná megoldani az inkompatibilitást, de erre kevés az esély.
Neked egy lehetőséged van hogy ne szívj: cseréled valamelyik készüléket. Bármelyiket is cseréled, nem azért cseréled mert az hibás, hanem azért, mert nem megy együtt.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106405) OPiiPO válasza fefe007 (#106398) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem tudom melyik boltban nézted, de pl. a Mediában mindígis a Samsung termékeket próbálták promótálni, műszaki tartalomtól függetlenül. A 9-es sorozatú NANO teljesen rendben van műszakilag, habár megfontolandó TeeJay ajánlata is, hisz a méret a lényeg :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106406) pjen válasza cidalain (#106404) üzenetére


pjen
félisten

Én csak gondolkodom.A cisco gyártott rengeteg boxot a Tv gyártók rengeteg Tv t.Ezek az Lg uj fejlesztésén kívül minden szinten gond nélkül együtt müködnek....

(#106407) vargalex válasza pjen (#106406) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem nem érted a lényeget. Már ketten is leírtuk: egyszerűen valamiért inkompatibilisek egymással. Ilyen sajnos van. Nem csak TV-box párosításban, de akár PC-router, vagy bármilyen más párosításban.
Simán előfordulhat, hogy lecseréled a TV-t és az új készülék éppen egy másik eszközzel nem működik együtt.
A feszültséggel kapcsolatos példámat értenéd, ha mondjuk arduinoval is foglalkoznál. A digitális jeleknél egyértelműen definiálva van, hogy milyen feszültség értéktől számít valami biztosan digitálisan magas (1-es) értéknek. Az egyes eszközök viszont nyilván valamilyen fűtéssel dolgoznak. Azaz, ha ez az érték pl. 5 V, akkor lehet, hogy az egyik eszköz már 4,5V-tól azt mondja, hogy ez 1-es, a másik viszont csak 4,8V-tól. Ha a küldőben száradnak a kondik, akkor ez az érték csökken. Azaz, lehet hogy már csak 4,7V-ot ad ki...

Alex

(#106408) pjen válasza vargalex (#106407) üzenetére


pjen
félisten

De értem amit írtok, a feszültség szinteket is.Azt nem értem, ha van a piacon egy minden szempontból működő rendszer, akkor hogy kerülhet bele egy kakukktojás.

(#106409) asdf_ válasza vargalex (#106407) üzenetére


asdf_
veterán

Az a gond, hogy az ilyen értékek megállapítása viszont nem hasraütésszerűen történik, hanem szabványok alapján. Tehát vagy mindenhol mennie kéne, vagy sehol. Az a nagy kérdés, hogy sw-s hiba és javítható, vagy pedig hw-es.

(#106410) cidalain válasza asdf_ (#106409) üzenetére


cidalain
veterán

De ebből még mindig nem található ki, hogy melyik eszköz nem teljesít egy iparági szabványt.
Cégnél szoktunk rohadtdrága külföldi szenzorokra illesztést fejleszteni, SDI, vagy soros buszon. Van egy leírásuk, hogy milyen üzenetet kell neki küldeni, hogy mit válaszoljon. Egy kb 10 éve a piacon levő eszköznél találtunk egy hibát, amire azt mondta a gyártó, hogy kicserélik a szenzort, biztos hibás. A cserecucc is hibás volt. Majd kiderült hogy jéé, ez ilyen. Oké megoldottuk erőből, és az illesztett eszközünk túllép a hibán, de ha a guide szerint fejlesztünk, akkor nem lennének az eszközök kompatibilisek. De itt könnyű helyzetben voltunk, mi fejlesztettünk saját terméket.
Itt kb egy ilyen Cisco boxot el kéne küldeni az LG fejlesztőközpontba hibát debuggolni, majd ha megoldható, akkor SW frissítéssel megoldani. Vagy fordítva, TV-t adni a box fejlesztőnek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106411) cidalain válasza asdf_ (#106409) üzenetére


cidalain
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106412) fefe007 válasza TeeJay (#106399) üzenetére


fefe007
csendes tag

Köszi a visszajelzést.
Néztem én is, mert nem vagyok meggyőződve arról, hogy a NANO azt adná amit remélek és félek a 'csalódástól', viszont a 75colon már perifériára is kerülne tartalom. Így pedig fárasztó lenne a tv nézés mivel ha csak minimálisan is forgatom kéne a fejem.

(#106413) fefe007 válasza OPiiPO (#106405) üzenetére


fefe007
csendes tag

Szia
Sajnos a 75col már túl nagy lenne. Viszont nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez a legjobb választás. A 9es NANOban tetszik a full array dimming, de nem tudom hogy az alacsony kontraszttal azt kapnám amire számítok. Ebbe az árba beleférne egy 55os Oled is, ott viszont szintén a méret amivel nem vagyok kibékülve...

(#106414) pjen válasza cidalain (#106410) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg következtetni lehet+az LG kb egy évvel ezelőttig simán tudott gyártani olyan Tvt mint a többiek, ami kompatibilis volt az elfogadott bevált rendszerrel, akkor most mért is kellett változtatni?A 2019 ben vásárolt konyha tévénk is LG, gond nélkül megy a ciscoval.

(#106415) asdf_ válasza pjen (#106414) üzenetére


asdf_
veterán

Az ez évi modellekben valószínűleg valami más chip csücsül az alaplapon. Én inkább erre tippelek, hogy az ez évi modellekkel van baj, nem pedig az ez évi gyártással. De persze az is meglehet, ha chiphiány miatt esetleg valami alternatív cuccott kellett belerakni a 2020-as modellekbe, és egy REV x-es alaplapon más alkatrésszel jön és emiatt van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#106416) TeeJay válasza fefe007 (#106412) üzenetére


TeeJay
félisten

Forgatni a fejed :D Ezt te sem gondoltad komolyan hogy nem látod be 2 méterről a 75" TV-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106417) fefe007 válasza TeeJay (#106416) üzenetére


fefe007
csendes tag

Mostmár nem😀 leültem egy 65os elé...

(#106418) OPiiPO válasza fefe007 (#106413) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hát, mielőtt OLED vásárlásra adod a fejed, nézz be szerintem a szaktopicba, eléggé panel lottó.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106419) pjen válasza asdf_ (#106415) üzenetére


pjen
félisten

Alaplap cserével indított az LG szerelő, de semmi sem változott.

(#106420) geleati


geleati
tag

Sziasztok, van egy LG 49UJ6307 tv-m, de a böngésző kb használhatatlan. Pl az m4sport élő közvetítését se tölti be (vezetékes gigabites hálózaton van). Van valami megoldás, vagy fogadjam el, hogy ennyit tud?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#106421) TeeJay válasza geleati (#106420) üzenetére


TeeJay
félisten

Ennyit tud ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106422) ripla


ripla
őstag

Üdv.

Van egy LG 75UN71003LC 4K Ultra HD LED Smart tévém, amit monitorként használok PC mellé. Elmondom a problémámat.
Ha simán elindítom MPC-HC-ból a filmet, akkor érezhetően nem teljes a lejátszás élménye, mintha apró kis mikroakadások lennének a lejátszás közben.
Viszont ha a filmet jobb egérgombbal hozzá rendelem a tévéhez, hogy a tévé hardverből oldja meg, akkor tökéletes a lejátszás, konkrétan ég és föld a különbség a két megjelenített lejátszás között, viszont nem tudom kezelni, csak kilépni lehet belőle.
A kérdés pedig, hogy melyik lejátszót ajánlanátok PC-hez, 4K tévén filmek lejátszásához?

[ Szerkesztve ]

(#106423) TeeJay válasza ripla (#106422) üzenetére


TeeJay
félisten

Videókártya gond

Nekem nVidia 1030 GDDR5 van és mindent visz röccenés nélkül
legújabb driver + MPC-BE + madVR
HDMI2.0 3méter Ugreen kábel
Lényeg hogy MPC-BE alatt van GPU gyorsítás így nem a proci tolja a 4K filmet
Legdurvább 4K HDR Remux-ot is tolta (Gemini Man ami 60fps)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106424) ripla válasza TeeJay (#106423) üzenetére


ripla
őstag

Sapphire RX 5500 XT-m van, 8 GB memóriával, ez kevés lenne?
Amúgy rosszul írtam, MPC-BE van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#106425) TeeJay válasza ripla (#106424) üzenetére


TeeJay
félisten

Itt olvasd el az összefoglalót
[link]

4-es pont AMD Videókártya esetén

"4. AMD videokártya esetén a Radeon beállításokban a Videó fülön válasszuk az Egyedi videoprofilt és az alatta lévő részletes beállítások közül mindent kapcsoljunk Ki, az Egyéni fényerőt pedig állítsuk 0-ra."

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106426) OPiiPO válasza ripla (#106422) üzenetére


OPiiPO
addikt

75" TV-t használsz monitorként? Az igen :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106427) ripla válasza OPiiPO (#106426) üzenetére


ripla
őstag

Először 4K-s projektort akartam venni, de legalább 1 hónapot kellett volna várni rá, úgyhogy lett ez, még a +5 év garanciával is spóroltam rajta olyan 60.000-t. :)
Ez az amúgy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#106428) geleati válasza TeeJay (#106421) üzenetére


geleati
tag

Ez szomorú, köszi szépen. Egyébként létezik olyan tv (nem feltétlen LG), ami azért többet tud?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#106429) Markec


Markec
csendes tag

Üdv a Hölgyeknek/Uraknak!

Egy LG 65NANO903NA tévém van, aminek sikeresen berepesztettem a kijelzőjét. Nem leesett, csak bénán neki nyomtunk úgy bútort.
A képernyő berepedt, a kép csíkos, megfolyt.
2021. februári vétel, még garanciális...csak biztosítva nem volt :(((
Szerintetek meg tudja valaki csinálni? Tudom, hogy nem gazdaságos, csak kérdés.
Illetve ha így törötten eladnám, mennyi lenne a nem pofátlan összeg, amit kérhetnék érte?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#106430) ripla válasza TeeJay (#106425) üzenetére


ripla
őstag

#106425 TeeJay

Nekem ott a 4-es pontban nincsenek beállítások.

(#106431) pjen válasza geleati (#106420) üzenetére


pjen
félisten

43un71003LB, szépen jön böngészőből az m4sport pedig WIFI n van a Tv.

(#106432) asdf_ válasza Markec (#106429) üzenetére


asdf_
veterán

Törötten jelenleg nulla forintot ér szerintem, hiszen az összes készülék, amibe jók az alkatrészei (mind az a 2 db. nyák, amiből áll a TV)i, azok legalább jövő nyárig garanciálisak még, ez pedig adja, hogy nulla lesz a kereslet rá., Szerelő meg csak nagyon áron alul veszi meg, hogy másfél évig álljon benne a pénze.
Kiszóróban jelenleg 350-ért megy a talpas verzió, kontaktolj az LG szervizzel, hogy új kijelzőpanelt mennyiért adnak bele (szerintem 200-250 körül megállhat)

(#106433) pjen válasza geleati (#106420) üzenetére


pjen
félisten

Valami Nálad nem kerek, mert szintén WIFI n NANO 793 NE szépen jön az m4 sport.Mindent el kell fogadni.

(#106434) asdf_


asdf_
veterán

A két készülék között van 3 év. Vasilag mindenképp, és sw-ileg is gondolom legalább a fele.

(#106435) cidalain válasza Markec (#106429) üzenetére


cidalain
veterán

Egy 39"-os LB szérás LG tévét (ami 5-6 éves volt) 15-ért adtam el nemrég törött kijelzővel (külön még az MR táv elment 4500 körül). Szóval ha jegeled is, amíg már nem garisak ezek, akkor is a béka segge alatti összeg kapható érte az új árához képest.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106436) ripla válasza TeeJay (#106425) üzenetére


ripla
őstag

Illetve a problémát továbbra sem értem. Hogyha a PC-ről hozzárendelem a 4K-s filmet a tévéhez, akkor tökéletesen játssza le és tűéles a kép, semmilyen mikrolag nem jelentkezik, viszont ez esetben csak kilépni lehet belőle, nincs előre-hátra tekerés, semmi.
Viszont ha ugyanazt a filmet bármilyen lejátszó programmal indítom el (Windows Media Player, VLC, MPC-BE), akkor előjön a mikrolag, illetve Youtube 4K videóknál is.

Tehát azt már kizártam hogy a HDMI kábel lenne a ludas, hiszen mindkét esetben ezen megy a jel, úgyhogy a gépem a bizonytalan pont. A Win10 60hz-re van állítva, a gépem konfigja meg biztos hogy megfelelő (Rog Strix Gaming alaplap, I5-10400 6 magos Intel proci, 16 giga ram, 8 gigás Sapphire RX 5500 XT videókártya). A tévé meg ez [link]
Egyszerűen nem tudok rájönni hogy miért csinálja ezt.

(#106437) vargalex válasza ripla (#106436) üzenetére


vargalex
félisten

Mi az, hogy"hozzárendelem a TV-hez"?

Alex

(#106438) ripla válasza vargalex (#106437) üzenetére


ripla
őstag

Van ilyen opció a Win10-en belül, hogy "Átvitel eszközre", ha így használom akkor tökéletes a kép, se mikrolag, se semmi, és szerintem élesebb is a lejátszott 4K-s film. Ezzel szemben bármilyen lejátszó programot használok, akkor mikrolagok vannak a lejátszásban és rendkívül zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#106439) Catman válasza ripla (#106436) üzenetére


Catman
aktív tag

Tegyél a TVre plexet/embyt, a gépre egy szervert, és úgy próbáld ki.

(#106440) ripla válasza Catman (#106439) üzenetére


ripla
őstag

Ezt leírnád részletesebben? Nem igazán vagyok képben ezekkel.

(#106441) vargalex válasza ripla (#106438) üzenetére


vargalex
félisten

Ilyenkor nem a TV média playere játssza le az anyagot? Gondolom ha a PC-n játszod le, akkor nem vált a megfelelő frekvenciára. Windows vonalon én ebben nem tudok segíteni. Ellenőrizni viszont tudod: nézd meg, hogy mit ír a TV, milyen jelet kap

[ Szerkesztve ]

Alex

(#106442) ripla válasza vargalex (#106441) üzenetére


ripla
őstag

A tippem az, hogy de, ilyenkor a tévé játssza le a filmet, máskülönben az is mikrolagolna.
Hol tudom ezt megnézni?

(#106443) Catman válasza ripla (#106440) üzenetére


Catman
aktív tag

A TVre az alkalmazásboltból fel tudod telepíteni a plex vagy emby nevű alkalmazásokat. Ízlés kérdése, hogy ki melyiket szereti. Ezekhez tartozik egy szerver alkalmazás, amit a számítógépedre kell feltelepíteni. Be kell állítani, hogy hol vannak a filmek, majd ezután a TVn lévő alkalmazással tudsz csatlakozni a szerverhez, és le tudod játszani a filmeket.

(#106444) pjen válasza ripla (#106440) üzenetére


pjen
félisten

Tehetsz simán a gèpre egy serviiót, magyar nyelvű.Beállítod és megy minden.

(#106445) vargalex válasza Catman (#106443) üzenetére


vargalex
félisten

Azért tegyük hozzá, hogy a kadenciahelyes lejátszásnak PC-ről is mennie kellene helyes beállítások esetén.

Alex

(#106446) Markec válasza asdf_ (#106432) üzenetére


Markec
csendes tag

Korrekt válasz! Köszönöm!

(#106447) Markec válasza cidalain (#106435) üzenetére


Markec
csendes tag

Hát igen, kb. ilyenben gondolkodom. Köszi a választ!

(#106448) ripla


ripla
őstag

Köszönet mindenkinek a segítségért, de Catman javaslata oldotta meg a problémát. Feltelepítettem a Plexet a tévére meg a gépemre, összeszinkronizáltam őket, és most a TV menüjén keresztül kiválasztva a gépen lévő filmeket tökéletes a lejátszás, tűéles kép, mikrolagok nélkül.
Még egyszer hálás köszönet, megmentettétek a napomat. :)

[ Szerkesztve ]

(#106449) Catman válasza vargalex (#106445) üzenetére


Catman
aktív tag

Természetesen, de egy plex egyszerűbb. :)

(#106450) pjen válasza Catman (#106449) üzenetére


pjen
félisten

Egy serviio még egyszerübb. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.